|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad Linuxit või Windowsi? |
| Linux |
|
30% |
[ 213 ] |
| Windows |
|
62% |
[ 435 ] |
| muu.. |
|
7% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 698 |
|
| autor |
|
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
25.01.2010 12:11:08
|
|
|
tädi maalile pole ka vahe siis ju kui tegu on winniga, who ceers.. ikka töötab... postimehe saab loetud.
id kaardiga saab ehk panga asjad ka aetud...
Ja see näide on küll crap.. see läheb sinna kategooriasse kus "genereerime mingi random põhjendamatu jura"
Winnis võid luua oma issile täpselt samasuguse keskkonna kus ta ei saa istuda ega astuda vaid ainult loebki oma delfit ja teeb makseid. Kõik.. mitte midagi ei jää aeglaseks ning midagi ei ole ka võimalik p keerata.
Süütumatute updatede ja turvaaugu lapparite jaoks ei pea ta samuti adminni passugi teadma.
Linuxis aga seda lõbu pole! Midagi tõsesemat update teha vaja siis näidatakse sulle ilma adminni passuta ..|.
Wine: emulaator on ta sellegi poolest.. mul suht ükskõik kas ta teeb kiiremini või aeglasemalt emulaator on ta ikkagi.
viimati muutis ottf 25.01.2010 12:18:15, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
25.01.2010 12:14:55
|
|
|
| ottf kirjutas: |
Winnis võid luua oma issile täpselt samasuguse keskkonna kus ta ei saa istuda ega astuda vaid ainult loebki oma delfit ja teeb makseid. Kõik.. mitte midagi ei jää aeglaseks ning midagi ei ole ka võimalik p keerata.
Süütumatute updatede ja turvaaugu lapparite jaoks ei pea ta samuti adminni passugi teadma.
|
nagu ma juba mainisin siis linuxis toimib kõik out of the box ja on tasuta ka veel pealekauba. Miks ma peaksin ennast vaevama windowsi konfimisega? ning OS enda eest veel maksma ka pealekauba?
ma saan aru kui mänge mängid või midagi spetsiifilist kasutad, mida linuxil pole, siis on teine jutt, sul pole valikut. Ostad windowsi, installid ja kasutad.
Oled sa üldse Linuxit kasutanud pikemalt kui nädala? tundub et mitte.
kõige suurem viga mida tehakse on see kui inimene mõtleb ok proovin ka linuxi ära, installib peale - ning siis hakkab sealt windowsi taga ajama.
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69
viimati muutis xpander 25.01.2010 12:18:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
25.01.2010 12:15:39
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| SKG kirjutas: |
sellest ma räägingi, et see pole enam seljuhul modulaarsus kui ei anna tükke normaalsel viisil eemaldada.
|
Aga miks sa üldse neid tükke sealt eemaldada tahad? Kas ei mahu kõvakettale ära või on niisama huvitav vaadata mis karul kõhus? |
"miks" ei puutu hetkel üldse asjasse.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sander85
HV kasutaja

liitunud: 30.09.2007
|
25.01.2010 12:22:21
|
|
|
| ottf kirjutas: |
tädi maalile pole ka vahe siis ju kui tegu on winniga, who ceers.. ikka töötab... postimehe saab loetud.
id kaardiga saab ehk panga asjad ka aetud...
|
tädi maali kipub teinekord kergeusklikult klõpsima linkidel, mis pahavara arvutisse lasevad..
| ottf kirjutas: |
mitte midagi ei jää aeglaseks ning midagi ei ole ka võimalik p keerata.
|
windows fragmenteerub ka lihtsalt tavalise kasutamise juures, register täitub kräpiga ja vaikselt, aga järjekindlalt kaotab süsteem oma paigaldamisjärgset jõudlust.. ning tädi maalil pole aimugi tööriistadest, millega seda probleemi lahendada..
| ottf kirjutas: |
Süütumatute updatede ja turvaaugu lapparite jaoks ei pea ta samuti adminni passugi teadma.
Linuxis aga seda lõbu pole! Midagi tõsesemat update teha vaja siis näidatakse sulle ilma adminni passuta ..|. |
ei tea, minu linux küsib tavakasutaja parooli uuenduste tegemisel, õigemini saab seda määrata, et millist parooli küsitakse kui vaja uuendada.. kui vaja, siis saab uuendused ka taustal ära teha, kõik on just täpselt nii seadistatav kui ise soovid.. ja selle peale ei hakka ette kargama teade, et nüüd oleks ilgelt vaja ühte restarti.. või veel enam, hommikul tööle tulles ei avasta sa, et vahepeal on masin pääle uuendusi ise rebu teinud.. (ja seejuures veel ka ebaõnnestund )
_________________ Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
25.01.2010 12:23:11
|
|
|
| xpander kirjutas: |
| ottf kirjutas: |
Winnis võid luua oma issile täpselt samasuguse keskkonna kus ta ei saa istuda ega astuda vaid ainult loebki oma delfit ja teeb makseid. Kõik.. mitte midagi ei jää aeglaseks ning midagi ei ole ka võimalik p keerata.
Süütumatute updatede ja turvaaugu lapparite jaoks ei pea ta samuti adminni passugi teadma.
|
nagu ma juba mainisin siis linuxis toimib kõik out of the box ja on tasuta ka veel pealekauba. Miks ma peaksin ennast vaevama windowsi konfimisega? ning OS enda eest veel maksma ka pealekauba?
ma saan aru kui mänge mängid või midagi spetsiifilist kasutad, mida linuxil pole, siis on teine jutt, sul pole valikut. Ostad windowsi, installid ja kasutad.
Oled sa üldse Linuxit kasutanud pikemalt kui nädala? tundub et mitte.
kõige suurem viga mida tehakse on see kui inimene mõtleb ok proovin ka linuxi ära, installib peale - ning siis hakkab sealt windowsi taga ajama. |
Novot mul samuti win töötab out of box ilma probleemideta... midagi confima ei pea erilist rohkem kui linuxis.
Ma olen linuxit üpris kaua kasutanud ja kasutan ka praegu...
Siin kus sa selle isa näite tõid võiks ma hoopis ise küsida, et kas sa mees kord elus winni kasutand oled rohkem kui nädala? Kui ei siis ma tõesti saan aru kuidas kohe kõiksevägevamas useris õnnestub winn mittebootivaks teha. tõesti!
Veel: üldiselt jõudsime sinnamaale, et mõlemad sobivad nii tädi maalile kui vanaisa jaanile! Lihtsalt võta kätte installi ära, natuke säti siit - sealt ning valmis. eks?
Aga kui mängida tahad siis ikkagi pole winnist pääsu... juba selle pärast, et enamus mängud tehakse winnile. Kui oleks see linux kunagi nii võidukalt peale tulnud nagu tegi seda winn siis oleks kindlasti kõik teistpidi
viimati muutis ottf 25.01.2010 12:25:55, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sander85
HV kasutaja

liitunud: 30.09.2007
|
25.01.2010 12:25:37
|
|
|
| tsitaat: |
1.1. Why do some people write WINE and not Wine?
They are using the acronym "Wine Is Not an Emulator", the original name for the project. |
nimi ise juba ütleb
_________________ Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
25.01.2010 12:27:37
|
|
|
| ottf kirjutas: |
Siin kus sa selle isa näite tõid võiks ma hoopis ise küsida, et kas sa mees kord elus winni kasutand oled rohkem kui nädala? Kui ei siis ma tõesti saan aru kuidas kohe kõiksevägevamas useris õnnestub winn mittebootivaks teha. tõesti!  |
windowsi olen alates 3.1 kasutanud tunduvalt rohkem kui 10 aastat, linuxit 3 aastat ja natuke peale.
ja kasutan hetkel ka windowsi dualbootina, kui mõni mäng wine all ei toimi siis olen sunnitud kasutama. kuid millegipärast mind kummitavad üldjuhul windowsi probleemid. linuxi all toimib kõik paremini, sujuvamalt. võibolla mu riistavara lihtsalt selline või ma ei tea.
| tsitaat: |
Veel: üldiselt jõudsime sinnamaale, et mõlemad sobivad nii tädi maalile kui vanaisa jaanile! Lihtsalt võta kätte installi ära, natuke säti siit - sealt ning valmis. eks?
Aga kui mängida tahad siis ikkagi pole winnist pääsu... juba selle pärast, et enamus mängud tehakse winnile. Kui oleks see linux kunagi nii võidukalt peale tulnud nagu tegi seda winn siis oleks kindlasti kõik teistpidi |
Nõustun
lihtsalt väike aga, selle esimese poolega, ühe saad tasuta, teise eest pead maksma
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69
viimati muutis xpander 25.01.2010 12:31:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
25.01.2010 12:29:10
|
|
|
ottf, Linux ongi "one click, go", vahest ka "click, click, go". Kuidas sa seda ei tea? Oled üldse istunud arvuti taga, kus on Linux?
ottf, HDMI, DVI, VGA, S-Video töötavad ammu out-of-the-box, ametlike tootjate draiverite (mitte ainult) ja vähegi uuemate kaartidega.
ottf, Windowsis läheb arvuti seadistamise peale pool päeva: updated tulevad aeglaselt, programmide otsimine, nende downloaimine pole ka tihit teab mis kiire. 30 minutiga sa teedki ainult updated ja jõuad ka mõne väiksema programmi installida, sealhulgas paar restarti.
Viimase Kubuntu Linuxi installi käigus valisin "click'n'install" käigus üle 300 programmi/libary, kokku üle 1GB (ainult! - sest tarkvara Linuxis võtab rämedalt vähe ruumi võrreldes Windowsiga), tõmbasin need kiirusega 3000+ kB/s. Kogu eelnevate tegevuste peale läks max 15 minutit ja mul olid olemas kõik, keskmisel arvutikasutajal iial võib vaja minna + mulle vajalikud progremisprogrammid. Restarti on vaja teha ainult peale kerneli uuendusi ja neid ka siis, kui tahad uuema kerneli kohe kasutusele võtta, mitte järgmisel käivitusel.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
25.01.2010 12:30:16
|
|
|
mis need windowsi probleemid siis olla võiks?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sander85
HV kasutaja

liitunud: 30.09.2007
|
25.01.2010 12:32:09
|
|
|
| ottf kirjutas: |
Veel: üldiselt jõudsime sinnamaale, et mõlemad sobivad nii tädi maalile kui vanaisa jaanile! Lihtsalt võta kätte installi ära, natuke säti siit - sealt ning valmis. eks?
|
tädi maali ja vanaisa jaani vaatevinklist tulebki mängu see asi, et ühel puhul tõmbad tasuta ja legaalselt alla, teisel juhul pirad.. vanaisa jaanil on oma pensioniga muud paremat ka teha kui OSi alla matta
_________________ Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
25.01.2010 12:34:52
|
|
|
ühesõnaga winn on paha kuna ta maksab!
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sander85
HV kasutaja

liitunud: 30.09.2007
|
25.01.2010 12:36:55
|
|
|
| ottf kirjutas: |
ühesõnaga winn on paha kuna ta maksab!  |
keegi pole öelnud, et paha.. lihtsalt ei maksa raha tuulde loopida kui see pole vajalik..
_________________ Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
25.01.2010 12:37:37
|
|
|
| ottf kirjutas: |
ühesõnaga winn on paha kuna ta maksab!  |
keegi pole öelnud et on paha kuna maksab
kui sul on OS vaja lihtsateks tavapärasteks tegevusteks, siis milleks ma peaksin windowsi ostma kui ma saan tasuta Linuxiga sama teha?
see jutt siis desktop kasutamise kohta.
Serveritega on üldjuhul sama teema. Kõik sõltub sinu vajadustest ja ka sinu rahakoti suurusest loomulikult.
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rixk
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.06.2004
|
25.01.2010 12:45:16
|
|
|
| Siit tulebki huvitav asi välja, paljudel on siin dual-boot.. ehk siis selle asemel, et tasuta asja kasutada, on ikkagi raha pandud ka Windows'i alla.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
25.01.2010 12:49:48
|
|
|
| xpander kirjutas: |
Filmid, muusika, msn ja netis surfamine on linuxis out of the box - ei ole vaja sul ise midagi teha peale mõne koodeki aksepteerimise.
|
Filmid jätaks välja. Kasutan openSuset, kuid "out of the box" vahenditega ei saa kuidagi pilti telekasse, probleemid multi-monitoriga, resolutsioonidega ja akende automaatse paigutusega (tahaks nii nagu Windowsis, et igale aknale oma asukoht). UltraVNC'ga on ka sandid lood. Ei saa resot suuremaks, üle selle akna on õigused piiratud. Üks kõige naljakam asi aga peale reso muutmist (mitte VNC vaid desktopi reso), mis ei vaja isegi kommentaare - peale reso vähendamist on osa ikoone lihtsalt teinud minekut ekraani alumise serva taha.
Ok, see läheb vist tõesti OT'ks.
| Ho Ho kirjutas: |
Esialgne väide oli, et wine muudab oma "emulatsiooniga" rakendused aeglasemaks.
|
Mitte see pole peamine probleem, vaid see, et nad ei tarvitse korralikult töötada. Palju Windowsile mõeldud tarkvara kasutab nn. "non plug and play drivereid". Oled sa ikka kindel et wine suudab drivereid emuleerida, eriti systeemseid drivereid mis laetakse opsüsteemi bootimisel.
| xpander kirjutas: |
kõige suurem viga mida tehakse on see kui inimene mõtleb ok proovin ka linuxi ära, installib peale - ning siis hakkab sealt windowsi taga ajama. |
Nii, väga hea, aga mida siis taga ajada tuleks?
| sander85 kirjutas: |
tädi maali kipub teinekord kergeusklikult klõpsima linkidel, mis pahavara arvutisse lasevad..
|
See pole võimalik, kui pole adminni õigusi.
| sander85 kirjutas: |
windows fragmenteerub ka lihtsalt tavalise kasutamise juures, register täitub kräpiga ja vaikselt,
|
Ma pole küll seda täheldanud. Fragmenteerumise pärast pole küll märgand et kiirus oluliselt langeks. Sellist failisüsteemi pole olemas, mis ei fragmenteeruks.
| sander85 kirjutas: |
ühte restarti..
või veel enam, hommikul tööle tulles ei avasta sa, et vahepeal on masin pääle uuendusi ise rebu teinud.. (ja seejuures veel ka ebaõnnestund ) |
Windowsi automaatseid restartimisi saab vabalt seadistada nii local, kui domeeni policitega. Samas olen ma teinud Linuxile uuendusi, kus soovitas restarti peale seda. Ei ole need asjad midagi restardivabad.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
25.01.2010 12:50:58
|
|
|
| rixk kirjutas: |
| Siit tulebki huvitav asi välja, paljudel on siin dual-boot.. ehk siis selle asemel, et tasuta asja kasutada, on ikkagi raha pandud ka Windows'i alla. |
see on mänguritel nii, kellel on vajadus selle jaoks
päris mitu aastat olin ainult linuxi peal, sai kah väga palju mängitud, kuid tõsi - vahest sattus mõni põnev mäng ette mida ei olnud võimalik siiski linuxil tööle saada, või kui saigi siis mis perfiga. Seega sai windows soetatud.
üldiselt siiski 90% ajast kasutan linuxit - harvadel juhtudel windowsi
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sander85
HV kasutaja

liitunud: 30.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
25.01.2010 12:54:47
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| xpander kirjutas: |
Filmid, muusika, msn ja netis surfamine on linuxis out of the box - ei ole vaja sul ise midagi teha peale mõne koodeki aksepteerimise.
|
Filmid jätaks välja. Kasutan openSuset, kuid "out of the box" vahenditega ei saa kuidagi pilti telekasse, probleemid multi-monitoriga, resolutsioonidega ja akende automaatse paigutusega (tahaks nii nagu Windowsis, et igale aknale oma asukoht). UltraVNC'ga on ka sandid lood. Ei saa resot suuremaks, üle selle akna on õigused piiratud. Üks kõige naljakam asi aga peale reso muutmist (mitte VNC vaid desktopi reso), mis ei vaja isegi kommentaare - peale reso vähendamist on osa ikoone lihtsalt teinud minekut ekraani alumise serva taha.
Ok, see läheb vist tõesti OT'ks. |
see on sinu probleem, või suse probleem, ei ole kordagi pidanud oma ajusi sellise lihtsa asjaga vaevama.
| xpander kirjutas: |
kõige suurem viga mida tehakse on see kui inimene mõtleb ok proovin ka linuxi ära, installib peale - ning siis hakkab sealt windowsi taga ajama. |
| vaegkuulja kirjutas: |
| Nii, väga hea, aga mida siis taga ajada tuleks? |
näiteks: http://www.tuxfiles.org/linuxhelp/linuxdir.html
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.01.2010 12:58:13
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| Ho Ho kirjutas: |
| Esialgne väide oli, et wine muudab oma "emulatsiooniga" rakendused aeglasemaks. |
Mitte see pole peamine probleem, vaid see, et nad ei tarvitse korralikult töötada. Palju Windowsile mõeldud tarkvara kasutab nn. "non plug and play drivereid". Oled sa ikka kindel et wine suudab drivereid emuleerida, eriti systeemseid drivereid mis laetakse opsüsteemi bootimisel. |
Ehk tooksid mõne konkreetse näite?
| vaegkuulja kirjutas: |
| See pole võimalik, kui pole adminni õigusi. |
Admin mitte-olemine ei takista pahalaste sigininemist.
| vaegkuulja kirjutas: |
| Sellist failisüsteemi pole olemas, mis ei fragmenteeruks. |
Nii kaua kui hoida *nix failisüsteemis vähemalt mõned gigad vaba ruumi võib öelda, et fragmenteerumist ei esine. NTFS'i kohta seda öelda ei saa.
| vaegkuulja kirjutas: |
| Samas olen ma teinud Linuxile uuendusi, kus soovitas restarti peale seda. Ei ole need asjad midagi restardivabad. |
Soovitamine ja sundimine on kaks eri asja.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
25.01.2010 13:05:48
|
|
|
Sa usud ka seda et kui kirjutada faile kettale läbisegi, et see vähendab fragmenteerumist? Oh-jah. See oli ju lasterubriiki kuuluv artikkel.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
25.01.2010 13:06:54
|
|
|
| ottf kirjutas: |
ühesõnaga winn on paha kuna ta maksab!  |
No kui küsida, maalilt, et kas ostame selle windowsi või paneme linuxi
Ma arvan, et maali valib selle mille tasuta saab.
Saksamaa rikkad penskarid ehk räägib ära windowsi kasuks
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.01.2010 13:09:42
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
Sa usud ka seda et kui kirjutada faile kettale läbisegi, et see vähendab fragmenteerumist? Oh-jah. See oli ju lasterubriiki kuuluv artikkel. |
Usun kuna olen seda viimase ~5-6a jooksul omal nahal kogenud
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
25.01.2010 13:11:06
|
|
|
| iceincube kirjutas: |
No kui küsida, maalilt, et kas ostame selle windowsi või paneme linuxi
Ma arvan, et maali valib selle mille tasuta saab.
|
Tädi maalid ei osta peale kartulite üldse midagi. Küsida tuleks hoopis nii - kas paneme sulle windowsi peale või otsid linuxipatsi ja maksad talle.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rixk
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.06.2004
|
25.01.2010 13:11:15
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
Sa usud ka seda et kui kirjutada faile kettale läbisegi, et see vähendab fragmenteerumist? Oh-jah. See oli ju lasterubriiki kuuluv artikkel. |
Linuxis kirjutatakse failid kettale läbisegi, aga kui faili sisu lugema hakatakse, siis on kõik andmed ilusti "reas".
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
25.01.2010 13:21:00
|
|
|
| rixk kirjutas: |
Linuxis kirjutatakse failid kettale läbisegi, aga kui faili sisu lugema hakatakse, siis on kõik andmed ilusti "reas". |
Sellest pole kasu sellepärast, et niipea kui juhtub ilmuma mõni pikem fail, siis ei mahu ta enam ühes tükis ära, kuna kogu ketas on algusest lõpuni tipitud täis väikeseid faile.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rixk
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.06.2004
|
25.01.2010 13:21:24
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| rixk kirjutas: |
Linuxis kirjutatakse failid kettale läbisegi, aga kui faili sisu lugema hakatakse, siis on kõik andmed ilusti "reas". |
See on küll äge. Kirjutan kettale erinevatesse sektoritesse, ühe osa ketta algusesse ja teise lõppu, aga kui lugemiseks läheb, siis loeb mõlemad algusest või siis mõlemad lõpust. |
Lõuapooliku staatus sul ikka auga ära teenitud. Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
25.01.2010 13:23:00
|
|
|
| rixk kirjutas: |
Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne. |
Ta ei mahu enam ära, kuna teised failid tulevad vahele.
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rixk
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.06.2004
|
25.01.2010 13:39:55
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| rixk kirjutas: |
Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne. |
Ta ei mahu enam ära, kuna teised failid tulevad vahele. |
Arvad, et väikesed failid sülitatakse suvaliselt kettale arvestamata sellega, et mõni suur fail võib ka tulla?
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siinus
HV Guru

liitunud: 20.01.2007
|
25.01.2010 14:05:54
|
|
|
see küsitlus on veits ebaloogiline.
Küsimus: Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
aga tundub, et on mõeldud ikka küsimust: Kas kasutad Linuxit või Windowsi või muud?
viimane vastus veits teemaväline
Miks räägitakse, et dx linuxil ei toimi. Mina sain küll wine abil ära installitud ja eriti probleeme ei tekkind
_________________ suck less | no slop grenade
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu, |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dzombe
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
25.01.2010 14:54:43
|
|
|
| sander85 kirjutas: |
| tsitaat: |
1.1. Why do some people write WINE and not Wine?
They are using the acronym "Wine Is Not an Emulator", the original name for the project. |
nimi ise juba ütleb  |
Loe terve osa läbi.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
25.01.2010 15:09:12
|
|
|
ot:
wine emulaator olemine või mitte oleneb juba sellest, kuidas keegi emulaatorit defineerib. rauda wine otseselt ei emuleeri, suurt osa vahelolevast softikihist küll.
emulaator peaks ametlikult tähendama kogu süsteemi funktsionaalsuse kopeerimist. kuna antud juhul on süsteemiks kogu raua-softi kooslus kuni rakenduseni, siis wine näeb üsna emulaatori moodi välja
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
25.01.2010 15:12:01
|
|
|
| londiste kirjutas: |
ot:
wine emulaator olemine või mitte oleneb juba sellest, kuidas keegi emulaatorit defineerib. rauda wine otseselt ei emuleeri, suurt osa vahelolevast softikihist küll.
emulaator peaks ametlikult tähendama kogu süsteemi funktsionaalsuse kopeerimist. kuna antud juhul on süsteemiks kogu raua-softi kooslus kuni rakenduseni, siis wine näeb üsna emulaatori moodi välja  |
Raua imiteerimisel nimetatakse seda tegevust virtualiseerimiseks.
Nüüd ei taheta enam WineHQ enda teksti ka uskuda...
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
25.01.2010 15:17:19
|
|
|
| rixk kirjutas: |
| vaegkuulja kirjutas: |
| rixk kirjutas: |
Fail kirjutatakse sinna, kuhu see täielikult ära mahub, ei ole nii nagu Windowsis, et jupike siia, jupike sinna jne. |
Ta ei mahu enam ära, kuna teised failid tulevad vahele. |
Arvad, et väikesed failid sülitatakse suvaliselt kettale arvestamata sellega, et mõni suur fail võib ka tulla? |
Aga keegi asjast eriti huvitatu võiks teha katse:
- kirjutab ketta peaaegu täis 1 megaseid faile
- kustutab üle ühe pooled neist minema
- nüüd hakkab kirjutama 2 megaseid faile
- taas kustuab pooled neist ära
- nüüd veel 4 megaseid faile kirjutada, taas ketas peaaegu täis
Seda skeemi võiks veel mõned sammud jätkata ja iga ports faile peaks oma kogumahult vähemalt kümme korda ületama vabaks jäetava mahu (midagi pidavat olema kohustuslik ju vabaks jätta, nagu ühes postis eespool mainiti).
Seejärel oleks vaja tööriista, mis suudab näidata kuidas failid füüsiliselt kettal on. Mingit korralikku DiskEditori, mis seda linuxi failiformaati tunneb ja suudab kettal liikumisel näidata mis failiga tegu...
Selline katse on küll tsipa liiga korrapärane ja pole võimatu, et taolisel juhtumil süsteem suudab muu tegevise vahelt mingit siseehitatud defragmenterit käima lükata..... Tõsisema pähkli tekitamiseks peaks veel töö käigus failide suurusi sinna-tääna muutma, kustutamiste asemel ainult pikkusi lühendama jne.
Mina pole kohanud, et keegi oleks midagi taolist tõsimeeli katsetada viitsinud. Aga taoline katse pajataks midagi tõepärast siinse teema NSR-juttude asemel.
Win puhul igal juhul selle katse üritamisel tekib päris korralik fragmentatsioon. Ainult nobe tuleb olla, sest kas oli juba Vistas või tuli W7 sisseehitatud automaatdefragmenter mängu.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
25.01.2010 15:39:11
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| Win puhul igal juhul selle katse üritamisel tekib päris korralik fragmentatsioon. Ainult nobe tuleb olla, sest kas oli juba Vistas või tuli W7 sisseehitatud automaatdefragmenter mängu. |
jep, fragmenteerumise pärast ei pea juba ise ammu muretsema - alates Vistast toimib asi backgroundis by default:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
25.01.2010 15:45:23
|
|
|
Mõned asjad lükkaks ümber küll.
Fragmenteerumine pole reaalne probleem NTFS puhul. Kuni on ca 10% vaba ruumi, ei kasva fragmenteerumine üle 10%. Probleemiks kipub see muutuma alles ca 25% juures.
Registri kasvamine ei mõjuta eriliselt jõudlust. Praktikas on see pseudoprobleem.
Kui kasutaja just täielik idioot pole, aja jooksul jõudlus ei vähene. Võin tagataskust võtta ühe 5a jooksnud masina, mis jookseb umbes sama kiiresti kui omal ajal ning kola pole sealt just vähe läbi käinud.
Piiratud kasutaja õigused takistavad pahavara levimist väljapoole kasutajakontot, mis on asja mõte. Ülejäänu on juba antiviiruse jms mure.
Rohkem ei viitsinud asju otsida.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.01.2010 15:52:34
|
|
|
| friik1 kirjutas: |
| Kui kasutaja just täielik idioot pole, aja jooksul jõudlus ei vähene |
Ma ei kujuta ette mida imet ma olen töömasinaga teinud kuid tolle all on vista jõudlus viimase aasta jooksul langenud kordades. Exploreri akna avanemine võtab igaviku, programme käivitade ja neid jooksutades need hanguvad paariks minutiks vägagi tihti. Sleep modest tuleb aparaat üles kord kolme katse järel, ülejäänud puhkudel lihtsalt hangub. Raud on korras, kogu soft on 100% legaalne, vista-compatible ning installitud masina ostu hetkel, pahalasetõrjed jooksevad konstantselt taustal.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
25.01.2010 15:53:40
|
|
|
| SKG kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| Win puhul igal juhul selle katse üritamisel tekib päris korralik fragmentatsioon. Ainult nobe tuleb olla, sest kas oli juba Vistas või tuli W7 sisseehitatud automaatdefragmenter mängu. |
jep, fragmenteerumise pärast ei pea juba ise ammu muretsema - alates Vistast toimib asi backgroundis by default:
Spoiler 
|
Ära unusta ekstratuunijaid, kes selle välja lülitavad ja pärast imestavad tulemuse üle....
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
25.01.2010 15:58:16
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| friik1 kirjutas: |
| Kui kasutaja just täielik idioot pole, aja jooksul jõudlus ei vähene |
Ma ei kujuta ette mida imet ma olen töömasinaga teinud kuid tolle all on vista jõudlus viimase aasta jooksul langenud kordades. Exploreri akna avanemine võtab igaviku, programme käivitade ja neid jooksutades need hanguvad paariks minutiks vägagi tihti. Sleep modest tuleb aparaat üles kord kolme katse järel, ülejäänud puhkudel lihtsalt hangub. Raud on korras, kogu soft on 100% legaalne, vista-compatible ning installitud masina ostu hetkel, pahalasetõrjed jooksevad konstantselt taustal. |
Viga pead siiski enda juurest otsima. Kui vista tuli ametlikult, siis panin ta töömasinasse ja läpakasse teiseks opsüssiks ja kui mitte poolt aega, siis kolmandiku aega töötasin seal. Ja lõpuni, kuni W7 asemele läks, polnud märgatavat jõudluskadu.
Samuti 100% legaalne soft ja eriliselt midagi ümber ei häälestanud. Ainult automaatse indekseerimise piirasin ära...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.01.2010 16:04:21
|
|
|
Aga ehk keegi oskab mainida mida üldse on võimalik kasutajal teha et jõudlus sellisel viisil alla tõmmata?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
25.01.2010 16:27:53
|
|
|
Need on võimalused aga ärgu keegi liiga isiklikult võtku:
- rumalused internetis
- halvasti valitud viirustõrje/tulemüür
- vale häälestus, muudetakse süsteemi ilma aru saamata, et mida tehakse
- rauas mõni detail poolpidune, pealtnäha töötab aga tegelikuses koormab jõudluse maha
-
-
-
Konkreetsemat nimekirja ja veel vähem prioriteete nende vahel on raske kirjutada...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dzombe
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2003
|
25.01.2010 16:28:22
|
|
|
Mis siis ikka, haarad MS tööriista Process Monitor ning jälgid, mis süsteemis tegelikult toimub? Kui Explorer ikka mõttesse jääb, siis kahtlustaks võrguressursi kättesaamatust kõigepealt. (Endla oli konkreetne juhtum DFS ja Novell kliendi koosmõjust, kui Novelli kliendi prioriteet oli esimene)...
_________________ -- |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
25.01.2010 16:30:35
|
|
|
| K6ikv6imalikud Exploreri pluginad on samuti kurja juured.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
25.01.2010 16:40:04
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
Need on võimalused aga ärgu keegi liiga isiklikult võtku:
- rumalused internetis
- halvasti valitud viirustõrje/tulemüür
- vale häälestus, muudetakse süsteemi ilma aru saamata, et mida tehakse
- rauas mõni detail poolpidune, pealtnäha töötab aga tegelikuses koormab jõudluse maha |
Kui just Kaspersky eriline kurja juur pole võiks kahtlustada ainult rauda. Samas ei kujuta ette millist komponenti kuna senine diagnostika pole midagi näidanud. Process monitoriga sai vahepeal pisut möllatud kuid midagi tarka see ei öelnud.
Praktiliselt ainus confi muutus oli Aero ning sidebar'i kinni keeramine. Ühtki lisavidinat pole installinud. Võrguühendus paistab korras olevat, praktiliselt ainus asi mida üle võgu kasutan on netiraadio kuulamine, ühtki mapitud draivi või sharetud asja ei eksisteeri. Aeg-ajalt küll saab softi katsetatud mis jookseb klient-server põhimõttel üle võrgu kuid too ei tuvasta ainsamatki probleemi paketivoos.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
25.01.2010 16:46:56
|
|
|
Ega poolpiduse rauakomponendi puhul pruugigi diagnostika midagi näidata. Ekstra hea õnn ja hea nina peab olema avastamiseks.
Kaspersky üle kurtjaid võid leida ja samas tema fännid kipuvad ütlema, et häälestuse puudujäägid....ise pead teadma.
Mina endal aerot ega sidebari kinni ei keeranud....
Netiraadio ressursinõudlust on raske hinnata, ilmselt oleneb see ka kliendiprogrammist.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dzombe
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2003
|
25.01.2010 16:50:54
|
|
|
Tulles tagasi Linuxi ja failisüsteemide juurde; kas mingi failisüsteem sarnaselt Novelli NSS'ga suudab kustutatud faile "meeles" pidada? Sirvisin veidi http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_file_systems all läbi aga silma ei torganud sealt ükski.
_________________ -- |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
25.01.2010 16:51:32
|
|
|
Ho Ho, pahalasetõrjed?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
25.01.2010 16:55:04
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| friik1 kirjutas: |
| Kui kasutaja just täielik idioot pole, aja jooksul jõudlus ei vähene |
Ma ei kujuta ette mida imet ma olen töömasinaga teinud kuid tolle all on vista jõudlus viimase aasta jooksul langenud kordades. . |
No olgem ausad... vistat ja win ME-d ei julgeks ms-i toodeteks lugedagi.. need on mingid ebaõnnestunud laborikatsetused.
Mis aga puudutab 98, se, 2k, xp, 7... no mitte midagi pole viriseda, tegelt kah
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dzombe
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2003
|
25.01.2010 16:59:19
|
|
|
Kuhu sa NT4 jätad?! Kuni Vistaga tulnud kernelini oli see PnP ikka paras õnnetus, kui vaja masin nii 2k kui XP (ja ka w2k3) all teise raua peale viia. NT4 oli lihtne, kopeerisid uue kettakontrolleri faili vale nime all üle ja hiljem vahetasid vajadusel vaid HAL'i.
_________________ -- |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|