Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Korpus pinge all? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Soap
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2009




sõnum 04.12.2009 22:11:29 Korpus pinge all? vasta tsitaadiga

Tere!

Selline jama on, et arvuti korpus on pinge all. Väike (mõõta pole saanud, multimeetrit pole käepärast). See annab tunda, kui ühe käega radiaatorist kinni hoida ja teise käega korpust katsuda (küljekaantelt ei tunne midagi aga just põhikonstruktsioonil). Toiteplokk on Chiefteci oma, pistikutel ja pikendusel on maandusklemmid olemas, kas see ka edasi läheb, ma ei tea, üürikorter. Mingeid häireid arvuti töös pole märganud. Mis võib põhjustada sellist olukorda?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 22:20:00 vasta tsitaadiga

Julgen pakkuda, et pikendusest kaugemale need maandusklemmid ei lähe...
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 368
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.12.2009 22:22:23 vasta tsitaadiga

Niikaua saadki 110V "mööda sõrmi", kuni arvuti manuaali lahti teed ja loed, et:
"Arvuti peab olema lülitatud 3-e juhtmelisse, kontramaandusega vooluvõrku". icon_biggrin.gif

Nii, et head arvuti-manuaali üles otsimist. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 22:26:51 vasta tsitaadiga

Asja lahendab see ,et sa ei võta korraga korpusest ja radikast kinni, nii lihtne see lahendus ongi. Selline fenomen eksisteerib kõikides veneaegsetes majades millel pole veetud topeltmaandust. Surma pole ka keegi saanud ning sinust ka esimest ohvrit ei saa icon_wink.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Soap
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2009




sõnum 04.12.2009 22:32:53 vasta tsitaadiga

Kas see ei saa olla põhjuseks, et mõni komponent (emaplaat näiteks) vastu korpust puutub vms?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 22:47:55 vasta tsitaadiga

Kui emaplaat oleks mööda korpust lühises poleks arvutil pilti ees.
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 368
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.12.2009 23:11:15 vasta tsitaadiga

Tegemist on staatilise elektriga, mille v22rtus on pool v6rgupingest, ehk siis nii 90-120V, s6ltuvalt siis v6rgupingest a 180-240V.

Ja see staatiline elekter suudab vajadusel suvalise komponendi maha p6letada, mitte yksnes emaplaadi.

Lisaks veel see, et vool on ise ysna suur, nii, et kui olla n2iteks paljajalu maaga yhenduses, siis v6ib ka "surmamatsu" k2tte saada ja siis sugulased kaklevad varanduse p2rast!

Postitatud mobile device


viimati muutis tahanteada 04.12.2009 23:14:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Soap
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2009




sõnum 04.12.2009 23:13:14 vasta tsitaadiga

Kuidas sellest lahti saada muidu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 23:15:28 vasta tsitaadiga

Viid arvuti radikast kaugemale icon_lol.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.12.2009 23:17:40 vasta tsitaadiga

Vead elektrikilbist kas 6ige, 3-juhtmelise kaabli v6i siis vead kilbi maandusklemmi alt eraldi maandustraadi.

Ise ma eelistaks esimest, sest t2nap2eval pole elektrijuhe nii neetult kallis, et 10 meetrit juhet ei suudeta osta.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Soap
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2009




sõnum 04.12.2009 23:25:50 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Asja lahendab see ,et sa ei võta korraga korpusest ja radikast kinni, nii lihtne see lahendus ongi. Selline fenomen eksisteerib kõikides veneaegsetes majades millel pole veetud topeltmaandust. Surma pole ka keegi saanud ning sinust ka esimest ohvrit ei saa icon_wink.gif


tahanteada kirjutas:
Tegemist on staatilise elektriga, mille v22rtus on pool v6rgupingest, ehk siis nii 90-120V, s6ltuvalt siis v6rgupingest a 180-240V.
Ja see staatiline elekter suudab vajadusel suvalise komponendi maha p6letada, mitte yksnes emaplaadi.
Lisaks veel see, et vool on ise ysna suur, nii, et kui olla n2iteks paljajalu maaga yhenduses, siis v6ib ka "surmamatsu" k2tte saada ja siis sugulased kaklevad varanduse p2rast!


Segaduses.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.12.2009 23:31:18 vasta tsitaadiga

Ma olen kunagi olnud juhuslikult olukorras, kus jalatsid olid l2bim2rjad ja seda "litakat", mille ma maandamata korpusega koopiamasina korpusest sain, m2letan kindlasti elu l6puni.

Ja sellist "elektri-litakat" ei soovita ma kellelegi.

Lisaks veel see, et 10 meetrit juhet maksab mingi 100 krooni, maha p6lenud emaplaadi asemele uue ostmine "k6vasti rohkem"...

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Soap
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2009




sõnum 04.12.2009 23:35:32 vasta tsitaadiga

Aga see ilmselt pole nii lihtne, et muudkui võtan ja vean. Korteris on juhtmed vahetatud, koridoris on ka näha, et kõik juhtmed on uued. Kas on võimalik, et majal kilpides pole seda maandust vms?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2009 23:48:16 vasta tsitaadiga

Eks sul on 2 valikut. Kas kuulad tahanteada olematuid teadmisi elektri vallast VÕI sa enam ei katsu radikat ning arvutikorpust üheaegselt (või katsud ning koged ebameeldivat tunnet). Ning tegu ei ole mingi staatilise laenguga. Staatiline laeng lõpeks murdosa sekundi jooksul, kuid seal võid hommikuni ennast suristada lasta, aga enam siin sõna ei võta kuna ühe mehega on siin teemas mõttetu vaielda.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.12.2009 11:33:37 vasta tsitaadiga

Vaielda pole m6tet, tegemist on staatilise elektriga ja see tekib filterkondensaatorite yhenduspunktis. Ja selline filter on iga arvuti, monitori jms, toiteplokis olemas.
Ning selle pinge v22rtus on, nagu o"eldud, pool toitepingest, kuna yks kondensaator j22b faasi ja maanduse vahele, teine aga "nulli" ja maanduse vahele.

Ja mida paremini inimene maaga koos on, seda tugevamalt ta seda ka tunneb, et see 120V on t2iesti tuntavalt olemas.

Postitatud mobile device
--------------------------------
Ühe suvalise filtri joonis neile kah, kas naiivselt arvavad, et nende arvuti vms. muu ganeraatortoiteseade on ilma toitefiltrita. icon_biggrin.gif
http://www.platenspeler.com/diy/cabling/2netfilter_elektuur_schema.jpg

Ja soovitan soojalt jooniselt üles otsida kondensaatorid C5 ja C7 ning siis väga hoolega vaadata, et kuhu need kondensaatorid küll ühendatud on. icon_wink.gif

Ja vot seesama koht - kontramaandus - kuulubki kohustuslikule maandamisele, selles suhtes pole mingit vastuvaidlemist terves maailmas olemas. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2009 11:52:36 vasta tsitaadiga

Kui teemaalgataja on kindel, et korteris juhistikuga kõik korras, siis võib viga peituda ka naabri poolel, kes kasutab radikaid maanduskontuurina.
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.12.2009 12:46:49 vasta tsitaadiga

Väike näide, kus Ordi kirjutab oma garantiitingimustes üheselt ja selgelt:
"Müügigarantii ei laiene:
häiretele, mis on tingitud ORDI arvuti või muu seadme ühendamisest mittenõuetekohasesse vooluvõrku (sh maanduseta vooluvõrku);"


Ja ma olen juba mingi miljoon korda varem öelnud ja ma ütlen seda veel miljoon korda, et kui mina oleks garantiiremont, siis mina viskaks kõik sellised tooted omanikele tagasi, mis on maha põletatud maandamata vooluvõrgu tõttu. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2009 13:08:46 vasta tsitaadiga

tahanteada, Puht huvi pärast - kuidas sa selle asjaolu vigase vidina peale vaadates tuvastaks? See klausel garantiitingimustes võrdlemisi tavaline nähtus.
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 368
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 05.12.2009 15:05:16 vasta tsitaadiga

Tean, et mul endal ka selline jama. Väga hästi mäletan kui ipod touch (tal metallist korpus) käes ja jalad vastu radikat panin, siis sai päris mõnusa suraka.
Aga pmts ei juhtu arvutiga midagi kui sa seda niimodi ei katsu, et ühe käega radikast kinni ja teisega korpusest vms? Et arvuti võib radika läheduses olla? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixvilll
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2008




sõnum 05.12.2009 15:15:07 vasta tsitaadiga

Ära karda, kaarleeki sa sealt küll välja ei meelita, võib olla ka 10cm radikast aga siis pigem muretse jahutuse pärast. Aga milleks on vaja katsuda radikat ja arvuti korpust ühel ajal? Või aitb väike sähkö sind ärkvel hoida. icon_lol.gif
_________________
regret all the things i have done wrong...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Soap
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2009




sõnum 05.12.2009 16:17:54 vasta tsitaadiga

Kogemata läksin vastu radikat, kui korpust näppisin icon_biggrin.gif. Üldiselt kardan elektrit nagu tuld. Ja kast pole radikale väga lähedal, aga pole mujale väga panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2009 16:04:25 vasta tsitaadiga

Kuigi tahanteada'l on õigus probleemi põhjuse osas (st maanduse puudumine), läks ta rappa, kui seda staatiliseks elektriks nimetas. Staatiline elekter on hoopis midagi muud ja pole mõõdetav tavalise voltmeetriga (üheks põhjuseks on kümnetesse või sadadesse tuhandetesse voltidesse ulatuv pinge). Tuletame meelde koolifüüsikat.

Antud juhul on hoopis tegemist (üsna tüüpilise) lekkevooluga, mis peaks minema maandusesse (koos võimaliku staatilise laenguga). Kui maandus aga puudub, jookseb see maha iga võimaliku ühenduse kaudu, milleks võib olla ka inimene, kes seadet puudutab.

Lekkevoolu definitsioon: http://www.marcspages.co.uk/pq/3220.htm
Ja skeem, kust see arvuti korpuse ja maa vahele tekib (just täpselt nagu tahanteada selgitas): http://www.marcspages.co.uk/pq/3333.htm

Seega peaks tõepoolest arvuti olema tingimata korraliku maandusega pesasse ühendatud. Kui elamises sellised pistikupesad puuduvad, tuleks vähemalt arvuti jaoks vedada eraldi kaabel otse elektrikilbist. Kilbid peaks ka nõukaaegses süsteemis olema korralikult maandatud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 09.12.2009 21:46:10 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Seega peaks tõepoolest arvuti olema tingimata korraliku maandusega pesasse ühendatud. Kui elamises sellised pistikupesad puuduvad, tuleks vähemalt arvuti jaoks vedada eraldi kaabel otse elektrikilbist. Kilbid peaks ka nõukaaegses süsteemis olema korralikult maandatud.

mitte ainult arvuti, vaid KÕIK seadmed millel on maanduse klemm tuleb kasutamisel maandada icon_exclaim.gif
ja ühe kaabli lohistamisel ei ole mõtet, kui teha siis kõik ja korralikult
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2009 14:14:32 vasta tsitaadiga

iguaan kirjutas:
mitte ainult arvuti, vaid KÕIK seadmed millel on maanduse klemm tuleb kasutamisel maandada icon_exclaim.gif
ja ühe kaabli lohistamisel ei ole mõtet, kui teha siis kõik ja korralikult

... ja kujutad sa seda meeletut tööd ette näiteks 3 toalises "veneaegses" mustamäe paneelika korteris? ... kus on näiteks äsja "kosmeetiline" remont tehtud ... et siis nagu "kammid" kaabliotsijaga kõik paneelid läbi ja raiud/lõikad "õigetest kohtadest" seintesse sooned, et vanu 2 soonelisi kaableid uute 3 sooneliste vastu vahetada ... muidugi kui sa oled nõus seda tööd oma kulu ja kirjadega ette võtma ja pärast ka korteri algse välimuse taastama ... koos mööbli ja muu sisustuse liigutamisega / tolmust puhastmise ja kõige muuga ... siis ehk tuled ja teed selle töö ka minul ära ... sest IMHO on sellse töö tegemine reaalne AINULT TÜHJAS KORTERIS TEHTAVA KAPITAALREMONDI käigus ... icon_cool.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
Kommentaarid: 558 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 468
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2009 14:21:17 vasta tsitaadiga

Meeletu töö või mitte, aga:

tsitaat:
Pistikupesi ja pistikuid on erinevat tüüpi. Vanemad ümmargused pistikud on kaitsekontaktita (maanduseta) ja sobivad ohutuse mõttes ainult kaitsekontaktideta (maanduseta) pistikupesadesse. Kahekordse või tugevdatud isolatsiooniga seadmete lapikpistikud on samuti ilma kaitsekontaktideta ning neid saab ühendada nii kaitsekontaktideta (maanduseta) kui kaitsekontaktidega (maandusega) pistikupessa.
Õnnetuste vältimiseks ei ole soovitatav kasutada ühes ruumis kaitsekontaktita (maanduseta) ja kaitsekontaktiga (maandusega) pistikupesi.
Kui teie korteris on ühes ruumis paigaldatud erinevad pistikupesad, siis võtke ühendust spetsialistiga!
Kui maandatud seadmes tekib mingi rike, peavad pistikupesade jaoks ettenähtud kaitsmed ja lülitusseadmed kaitsma pistikupesa nii, et vooluring katkestatakse ja kodumasin ei jää vooluvõrku ühendatuks. Pinge alla sattunud maandamata seade võib maandatud keskkonnas eluohtlik olla. Kui hoida korraga kinni pinge alla sattunud seadmest ja mõnest maaga ühendatud esemest või seista voolu juhtival põrandal (näiteks märjal betoonpõrandal), siis juhitakse vool maasse läbi
inimese keha, tekitades vooluringi, mis on kindlasti eluohtlik!

Link
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2009 14:37:08 vasta tsitaadiga

virks kirjutas:
tsitaat:
Õnnetuste vältimiseks ei ole soovitatav kasutada ühes ruumis kaitsekontaktita (maanduseta) ja kaitsekontaktiga (maandusega) pistikupesi.
Kui teie korteris on ühes ruumis paigaldatud erinevad pistikupesad, siis võtke ühendust spetsialistiga!

Link

... kui seda lõiku "idiootse" täpsusega järgima hakata siis võime pea kõikide "veneaegsete korterite" köögid, kuhu oli paigaldatud elektripliit, kasutuselt kõrvaldada ... kuna sellistes köökides on reeglina elektripliidi tarbeks veetud eraldi, maandusega, kaabel ja paigaldatud ka vastav pistikupesa ... samas kõik muud "tava pesad" on maandamata, ehk siis ühendatud 2 soonelise kaabli kaudu ...

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
Kommentaarid: 558 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 468
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2009 14:49:21 vasta tsitaadiga

Veneaegsed elektripaigaldised ei olegi tänapäevastele nõuetele vastavad.
Aeg on edasi läinud ja kui teha, siis korralikult.
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2009 14:56:28 vasta tsitaadiga

virks kirjutas:
Veneaegsed elektripaigaldised ei olegi tänapäevastele nõuetele vastavad.
Aeg on edasi läinud ja kui teha, siis korralikult.

... vaat sinna "kui teha" ongi see "koer maetud" ... usun, et 80% sellistes korterites alaliselt elavad inimesed ei hakka seda "keberniiti" niisama ette võtma ... ja reeglina tehakse seda korteri kapitaalremondi / renoveerimise / ümberehituse käigus ...

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
Kommentaarid: 558 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 468
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 10.12.2009 17:51:03 vasta tsitaadiga

insekas kirjutas:
... vaat sinna "kui teha" ongi see "koer maetud" ... usun, et 80% sellistes korterites alaliselt elavad inimesed ei hakka seda "keberniiti" niisama ette võtma ... ja reeglina tehakse seda korteri kapitaalremondi / renoveerimise / ümberehituse käigus ...

ja sellest rääkisin ka mina(ei öelnud, et kisu nüüd kõik seinad pooleks ja hakka otsast peale), kuid Dogbert rääkis uue kaabli lohistamisest ainult arvutile
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2009 14:45:07 vasta tsitaadiga

Jah, muidugi rääkisin arvutile eraldi kaabli tõmbamisest, sest see on üks väheseid seadmeid, mis ilma maanduseta kasutamisel ka korras seadme puhul alati eluohtlik on.

Loomulikult oleks ideaalne, kui vahetataks korraga kogu juhtmestik, aga nagu juba öeldi, ei ole see alati igal pool ju võimalik. Ajutine kaabel korralikult paigaldatuna aga on võimalik pea igal pool. Vead kaabli kenasti mööda põrandaliistu äärt, kinnitad klambritega või paigutad karbikusse. Vaheseintest peab muidugi augud läbi puurima, aga puurimine ei aja (nii palju) tolmu kui juhtme seina sisse lõikamine ja see tolm ei lähe lendu.

Mis oleks siis kõige parem ja õigem võimalikest valikutest, kui kogu juhtmestiku vahetamine ei ole võimalik rahaliselt või pole võimalik remondi ajaks välja kolida ja ei ole võimalik elukohta vahetada korraliku juhtmestikuga eluaseme vastu:
  • Arvutit mitte kasutada?
  • Kasutada arvutit maanduseta ühendusega ja riskida sattumisega 6 feet under või lähedase inimese värske haua äärde - arvuti puudutamise tõttu?
  • Paigaldada ehk veidi silma häiriv kaabel?
Ja loomulikult tuleks maandusega pesa paigaldada igale maanduse klemmiga seadmele. Mõned neist on nagu arvuti - alati ohtlikud, suur osa aga ohtlikud, kui mingi rike tekib. Risk on alati olemas. Vähemalt köögis peaks maandusega seadmetele maandusega pesa olema (sest köögiseadmete puhul on maanduse vajadus kõige sagedasem) ja puuduva maandusega ruumides ei tohiks maandust vajavaid seadmeid kasutada.

Ideaalne oleks muidugi kogu elamise juhtmestik vahetada, aga me teame, et see pole nii lihtne ja seda nagunii ei tehta enamasti ning selle asemel riskitakse oma eluga iga päev. Parem pool muna kui tühi koor.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 11.12.2009 17:42:49 vasta tsitaadiga

ja kui veel norida, siis ei saa kuidagi öelda, et vähesed seadmed on ilma maanduseta eluohtlikud.
KÕIK vidininad ja kodinad milles elekter rändab on alati eluohtlik, sest kunagi sa ei tea mis asi sul järgi annab.
ja kui veitsa veel norida siis elu on ise eluohtlik, sestap kui teha siis korralikult(kasvõi vaikselt aga järjepidevalt, mitte 1 kaabel aastas) või üldse mitte teha
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2009 17:46:37 vasta tsitaadiga

Elu ise on samuti ohtlik ja lõppeb miskipärast kõigil alati ühe teise protsessiga...nimega komposteerumine icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2009 19:11:33 vasta tsitaadiga

Eks ta ole jah.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T@mm
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2010 06:15:16 vasta tsitaadiga

Endal oli mul kunagi taoline olukord et sai vist kõlarite juhtmeid arvutile taha ühendatud ning imelikus asendis arvuti taha ukerdatud ning ühel hetkel sai laubaga vastu radikat mindud juhtmed otstega peos ja vaatasin et mis jama see on et õrn särin käib ja otsaesine sügeleb ja siis sain aru et veitsa voolu saab aga noh see pole midagi eluohtlikku, on isegi kaks korda ellu jäädud 220V saamisega, see mis sealt radikalt tuleb ei ole üldse suur vooluhulk
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.01.2010 08:47:52 vasta tsitaadiga

K6ik s6ltub ikka sellest, et mis organeid elekter l2bib ja kui tundlik inimene on.

On teada juhtumid, kus inimestele on surmavalt m6junuf isegi 9V-se "Krona" keelega katsumine.

Surnud tehnika poole pealt vedeleb mul kolakastis igatahes HDD, mis p2rineb maandamata masinast ning mille skeemiplaat on "auklikuks p6lenud" ning kusagil on ka samast masinast p2rit surnud emaplaat.

Eks ta selline "rikkurite" teema ole, et "savi mul selle paari meetri 6ige juhtme ostmisest ning paigaldamisest", kui p6leb maha, küll siis mamma-papa uue arvuti ostavad.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 07.01.2010 15:10:30 vasta tsitaadiga

Aga ikkagi küsiks, et kuidas see maanduse juhe tuleks täpsemalt paigaldada arvuti jaoks?
Ning kas läbi võib põleda midagi siis kui tekib elektrivõrgus mingeid probleeme? Niisama midagi ei juhtu?
Ei jaga sellest asjast eriti palju. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2010 16:51:44 vasta tsitaadiga

otto123 kirjutas:
Ei jaga sellest asjast eriti palju. icon_rolleyes.gif
Kutsu elektrik.
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2010 16:55:09 vasta tsitaadiga

virks kirjutas:
otto123 kirjutas:
Ei jaga sellest asjast eriti palju. icon_rolleyes.gif
Kutsu elektrik.


+1
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 368
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 07.01.2010 19:46:51 vasta tsitaadiga

Aga kui raske see pmts ise teha oleks kui ainult arvuti(te) jaoks vedada?
Aga mis probleemid peale selle, et ise võib sirakat saada veel on kui ei ole maandatud?
Midagi maha põleda võib ainult siis kui tekib elektrivõrgus mingi jama? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixvilll
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2008




sõnum 07.01.2010 19:57:00 vasta tsitaadiga

otto123, parem küsi, mida ei ole võimalik sel viisil maha põletada...

Maanduseks piisab,kui vead kilbist korraliku 3-me soonelise juhtme kontaktini ja ühendad ka kolla-rohelise soone kilbi korpuse/maandusklemmi alla ja teise otsa, siis pistikupesa maandusklemmi külge. Kuid enne pead olema kindel, et kilbil ikka on korralik maandus, olen kuhanud palju nn kilpe, kus lihtsalt faasijuhtmed klemmiribade abil ühendatud ja maandusest pole haisugi.

AGA.. ise sina füüsiliselt miskit teha EI TOHI, selleks on olemas ELEKTRIK.

_________________
regret all the things i have done wrong...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2010 19:58:38 vasta tsitaadiga

Ainult arvuti jaoks veetud maandusjuht võib kokkuvõttes ohtlikumaks osutuda kui hetkeolukord. Kui ei tea mis teed, siis parem ära näpi ja kutsu keegi kes oskab. See sirakas, mis ise torkides võib saabuda, võib surmavaks osutuda nii sulle endale kui mõnele kõrvalseisjale, kui ta sulle appi tormab.
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 07.01.2010 21:03:51 vasta tsitaadiga

Ok selge.
Aga ikkagi ei saanud vastust sellele, et täiesti lambist võib midagi nii läbi põleda kui ei ole maandatud? Või siis kui elektrivõrgus mingi jama tekib ning siis võtab midagi kaasa? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2010 21:29:21 vasta tsitaadiga

oeh... kasutaja palvel siis postitan siis sellise juttu->

Lasnamäe maja. Seinas on 2 juhet (jah vaatasin ise järgi) tuli elektrik... võttis minu uhke maanduse klemmidega standardse pistiku (nagu nad ikka on ehituspoes müügil) ja tegin natuke midagi ... ja siis ütles -< "pesa on maandatud". Võttis mingid seadmed, kontrollis üle ja vsio. Ma EI ole elektrik ja suht dumdum sellel alal aga vist VIST midagi mainis et 0 ja maandus jooksevad lasnas kilbis nagunii kokku. Või midagi ta pomises. Aastaid tagasi. Ühesõnaga tekkitas maandusega pesad siina kuhu vaja. Kui küsisin "kas peab vedama siis uued juhtmed mööda seina" vastati et ei ole vaja. Saab ka ilma ja et nõnda tehakse paljudes kohtades vms.

<---- meenutus väga väga kaua aega tagasi (3-4aastat).

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixvilll
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2008




sõnum 09.01.2010 22:04:44 vasta tsitaadiga

angel, mnjah saab ka nii, kuid lasnamäe majade elektristik on puhas porno. Aga juhtub see "maandus" katkema võib tekkida olukord, kus korpus läheb selle tõttu pinge alla ja ongi üks kodanik vähem või läheb miskit põlema. Aga see on kahjuks paratamatu, et maa ja neutraal on kokku viidud, eriti sellistes majades, nagu lasnamäel. thumbs_down.gif
_________________
regret all the things i have done wrong...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2010 22:11:43 vasta tsitaadiga

Nu nii mulle räägiti... endal oli kah suht wtf aga kuna ma dum dum elektri alal siis mis mul ikka piixuda oli. Seega kui kodanik soovib endale korralikult maandatud pistikut siis konsulteerigu mõne asjaliku elektri firmaga. Igasugu fediat ei tasu kah lasta kes ehk keerabki pärast asjad peeti.


kunagi räägiti jutte kuidas elektripliiti maandatud radikatesse ja sellest tingitud sai üleval korrusel elav inimene kena suraka... eks siit ootab igasugu asju ja egas mujalgi parem tundu olevat. kogu see ehitus värk on enamasti stabiilselt üks gives.gif seltsi poolt ehitatud

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixvilll
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2008




sõnum 09.01.2010 22:24:31 vasta tsitaadiga

angel, lihtkodanikule aetaks igasugust pullistta. See Vanja, teguviis tegelikult täiesti vale, maa ja nulli kokkuliitekoht on eranditult kilbis maanduslatil, mitte pistikupesas. Seega on reaalne oht sealt kontaktist surakat saada. Kahju et selline haltuura valitseb igatepidi....

Tegelikult peavad ka korrusmajades null ja maandus olema eraldatavad, kuid kui paljudes see on, ei tea, kui üldse on.

Kahjuks elatakse ka tänapäeval rahulikult kõrvuti surmaga, sest keegi ei tea, millal see alumiinium juhtmeke üles ütleb ja siis juba jääb üle aasta lõpus lugeda kurba statistikat. thumbs_down.gif

Edit: ununes, et kui kilbis olemas rikkevoolukaitse, siis pole asi nii hull ja õnnetuse korral jääb tuba lihtsalt pimedaks aga kui pole sedagi, siis .....

_________________
regret all the things i have done wrong...


viimati muutis rixvilll 09.01.2010 22:31:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2010 22:30:03 vasta tsitaadiga

natuke "ehitus" teemaga kokk puutunud ja võiks öelda on suht "ah mis sa vingud... teeme piixu kokku mis siis? ära vingu ja plekki meile raha me hääd poisid". Seega ei imestaks kui sellised värdid ka teatud süsteemid pästi pannud.

Aga see elektrik kes külas mul käis omal ajal oli mingist firmast tellitud mis paistis suht "mainekas". Ehk siis mingit suvalist jorssi ei kutsunud kuid egas see alati kah midagi tähenda.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixvilll
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2008




sõnum 09.01.2010 22:39:59 vasta tsitaadiga

angel, miks peaks tema, olgugi mainekas firma hakkama vedama 3 soonelist juhet, kui on olemas 2 sooneline 50 aastat vana alumiiniumkaabel seina sees. Minnakse ikka kergeima vastupanu teed. thumbs_down.gif
_________________
regret all the things i have done wrong...
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 13.01.2010 00:33:52 vasta tsitaadiga

angel, sinu asemel ma ühendaks(kutsuks vastava inimese) selle "maanduse" seal pistikupesas kohe lahti.
Tuleb miski elektrik arvestit vahetama/kilpi sularite asemel korralikke automaate panema vms... kisub vana kaabelduse lahti, ajab vana nulli ja faasi sassi... järgmine hetk on korpus "faasitud", mitte maandatud. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 16:08:55 vasta tsitaadiga

iguaan kirjutas:
angel, sinu asemel ma ühendaks(kutsuks vastava inimese) selle "maanduse" seal pistikupesas kohe lahti.
Tuleb miski elektrik arvestit vahetama/kilpi sularite asemel korralikke automaate panema vms... kisub vana kaabelduse lahti, ajab vana nulli ja faasi sassi... järgmine hetk on korpus "faasitud", mitte maandatud. thumbs_down.gif


mnjah... õnneks on elektrikilp minu korruse peal seega kui mina või naaber mingit jorssi sisse ei lase siis ei tohiks keegi seal midagi ka näppida. Kui asi nii hull võin ise kah selle asjanduse sealt pistikust eemaldada. Oletan et lihtsalt traadiga kaks asja pistikus omavahel ühendatud. Tean kah juba millise lüliti taga vajamineva ruumi vool välja lülitada kuna mitu korda laualamp korgid välja visanud kui elektripirn puruks läinud (ei asu seal "maanduse" taga vaid sama süsteemi osa ning seda juhtub ikka aegajalt kui pirni eluiga otsa saab).

Ise ei mäleta enam kuidas tehtud seega kui midagi peaks vaja minema peaks kutsuma uuesti elektriku. Uduselt meeles kuidsa see mingi 5-6 aastat tagasi tehtud asjandus lahendati. Oletan et mäletan -> 0 ja maa läheb kappis nagunii ühte. Muud midagi.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Korpus pinge all? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.