Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Spämmivastane võitlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 21, 22, 23  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.09.2009 12:07:30 vasta tsitaadiga

Kännuämblik, ma loomulikult tean, et keegi ei anna garantiid icon_wink.gif
Oli ju selgelt kirjas "...kui ma norida tahan.." vastavalt Jannoke soovile ju....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.09.2009 12:50:23 vasta tsitaadiga

Formuleerin oma küsimuse (25.09.2009 09:40 ) uuesti. Teema alguses olevat linki klikates (oletan, et sellest lehest siin ikka jutt käib?) satun ilma mingi sissejuhatuseta esmapilgul üsna arusaamatule blogile. Kus on siin nüüd see vihje, et ma peaksin oma rämpsposti mingile aadressile mingil moel saatma? Või ongi konkreetne sait mitte-interaktiivne, ainult haldaja poolt täiendatav?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jannoke
HV kasutaja


liitunud: 30.11.2001




sõnum 25.09.2009 13:29:11 vasta tsitaadiga

Samas mulle meeldib spamcopi oma (vormiga). Ehk siis ma ütleks, et võiks ikka mõlemad olla. Need kes teavad rohkem submittigu vormi kaudu (jäädes anonüümseks) ja Maali siis võib otse emailile käristada. Endale tundub kindlam ja konkreetsem vormi kaudu submittida.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kännuämblik
HV kasutaja
Kännuämblik

liitunud: 21.04.2003




sõnum 25.09.2009 15:30:37 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
Formuleerin oma küsimuse (25.09.2009 09:40 ) uuesti. Teema alguses olevat linki klikates (oletan, et sellest lehest siin ikka jutt käib?) satun ilma mingi sissejuhatuseta esmapilgul üsna arusaamatule blogile. Kus on siin nüüd see vihje, et ma peaksin oma rämpsposti mingile aadressile mingil moel saatma? Või ongi konkreetne sait mitte-interaktiivne, ainult haldaja poolt täiendatav?

Vajutad seal lehel lingile About ning ongi kirjas et:
Spämmi registreerimiseks palun see “Forward” nuppu kasutades edasi saata spam@spam.ee aadressile. Mis on spämm, on sinu otsustada.
Tõnu võiks selle aga tõesti kergemini leitavaks muuta. Peale selle lihtsalt forward ei tarvitse kaasata maili päist (headerit).
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jannoke
HV kasutaja


liitunud: 30.11.2001




sõnum 25.09.2009 16:16:44 vasta tsitaadiga

irw. Ma ka nüüd leidsin icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonuonu
HV kasutaja
tonuonu

liitunud: 29.01.2005




sõnum 27.09.2009 23:00:41 vasta tsitaadiga

Vabandust jah, asi on pidevas muutumises ja teen nagu jõuan. Täna selgus, et üks HV-st pettuste eest eluaegse bänni saanud vend jälle tegutseb spämmi alal. http://no.spam.ee/?p=17 ehk kasutaja ep0x ehk Sven Kotke.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2009 15:16:01 vasta tsitaadiga

Vabandan OT eest. Viimase kuu jooksul on meeletult kasvanud venekeelse spammi hulk hot.ee aadressil. Kas mõne lihtsama nipiga on võimalik hot.ee-s lisada filter, et venekeelne pa*k läbi ei tuleks?
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 29.09.2009 17:41:27 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
Vabandan OT eest. Viimase kuu jooksul on meeletult kasvanud venekeelse spammi hulk hot.ee aadressil. Kas mõne lihtsama nipiga on võimalik hot.ee-s lisada filter, et venekeelne pa*k läbi ei tuleks?


tee normaalne postkast endale.. näiteks gmail, seadista see ka hoti kirju kokku korjama ja ka spämm jääb suuremas mahus ukse taha..

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2009 17:47:50 vasta tsitaadiga

sander85, gmaili kasutan ka. Mõlemad on ka kodus Outlook Expressis kasutuses... Aga kuna tööjuures pean kasutama hot.ee, siis lootsin juba sealt nad minema saada...

viimati muutis ceemic 29.09.2009 17:53:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 29.09.2009 17:51:58 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
sander85, gmaili kasutan ka. Mõlemad on ka Outlook Expressis kasutuses... Aga kuna tööjuures pean kasutama hot.ee, siis lootsin juba sealt nad minema saada...


outlook express vaheta siis thunderbirdi vastu välja, sellel on vähemalt viisakas õppiv ja toimiv spämmifilter..

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2009 17:54:31 vasta tsitaadiga

sander85, kahjuks puudub võimalus tööjuures plugine installida. Selles see probleem ongi...
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 29.09.2009 17:55:24 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
sander85, kahjuks puudub võimalus tööjuures plugine installida. Selles see probleem ongi...


gmail on ju häda pärast veebist ka kasutatav?

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2009 17:58:02 vasta tsitaadiga

ja teie it inimesed ei kuula kui sellise murega neile seletama lähed?
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Kui aega on, võin u 100km kaugusele kuhu post hästi ei käi, ära tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2009 18:05:45 vasta tsitaadiga

laurx, kahjuks pole mu töö vähimalgi määral IT-ga seotud. Olen seal oma P3 ja 1,6GHz Celerontidega 17'' CRT-de taga õnnelik icon_lol.gif

Btw, tee allkiri korda.
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2009 19:55:29 vasta tsitaadiga

Kas sa muidu mingit kirillitsas kirjavahetust pead? Kui ei, siis võiksid mõned ladina tähtedega mittesarnanevad kirillitsa tähed Hot.ee enda filtrisse toksida ja vaadata, mis juhtub.
Filtri => Lisa => Filtertekst
Pole proovinud, aga teoorias peaks töötama.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2009 03:10:51 vasta tsitaadiga

Ei kasuta kirillitsat. Seda ma lootsingi tegelt, et äkki saab kuidagi selle ära plokkida.

EDIT: ei tööta vist siiski. Lisasin päris mitu filtrit erinevate tähtedega. Tuleb seda saasta läbi ikka icon_neutral.gif
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 30.09.2009 18:10:04 vasta tsitaadiga

Thunderbird Portable ei kõlba kasutamiseks? Seda ei pea installima, saad oma kasutajaprofiili alla selle terve programmikausta salvestada - kasvõi sinnasamasse, kuhu installer muidu ainult profiili teeb %appdata%\Thunderbird
Ma ise olen paaril koolitusel niimoodi Firefoxi kasutanud masinatel, kus mul admin õigused puuduvad. (Tegelikult ei pea isegi portable versiooni kasutama - Mozillat saab installida ka piiratud kasutaja, kui installeris valida programmikaustaks mingi enda windowsi kasutajaprofiili all olev kaust.)

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2009 10:53:59 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
Ei kasuta kirillitsat. Seda ma lootsingi tegelt, et äkki saab kuidagi selle ära plokkida.

EDIT: ei tööta vist siiski. Lisasin päris mitu filtrit erinevate tähtedega. Tuleb seda saasta läbi ikka icon_neutral.gif

Hot.ee klienditoega oled konsulteerinud? Ehk saavad nemad kuidagi aidata-juhendada?

Küsimus laiemale ringile - mailiserveris on Spamassassin, mis millegipärast ei suuda venekeelse spämmiga toime tulla. Kuna väga palju tuleb vajalikke kirju nii kirillitsas kui ka .ru lõpuga domeenidelt, siis ei saa täielikult seda kupatust kinni keerata. Kas Spamassassinis on mingi eraldi seadistusvõimalus venekeelsete kirjade filtreerimiseks on olemas või juurdelisatav?
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.10.2009 16:28:38 vasta tsitaadiga

võid teha näiteks headeripõhise reegli, et koi8-r charseti peale tõstetakse spämmiskoori.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.10.2009 21:33:15 vasta tsitaadiga

Kas Spamassassini bayesian filtri õpetamine ei aita vene spämmiga paremini toime tulla? Mul nagu küll mõjub.
sa-learn --progress --spam /kataloog/kus/asub/spämm/
Ja kui tahad samas vältida vale-positiivseid, pead õpetama ka ham-i ära tundma:
sa-learn --progress --ham /kataloog/kus/asuvad/soovitud/kirjad/
("--progress" näitab progress-bar-i)
Muidugi kui tahad, et filtri õpetamine mõjuks korraga kõigile meilikontodele serveris, pead bayesian filtrile looma globaalse andmebaasi, vastasel juhul mõjub õpetamine ainult sellele kontole, mille alt õpetamine toimub.
Õpetamiseks soovitatakse korraga vähemalt tuhande või paari tuhande näidiskirja olemasolu nii spämmi kui ham-i osas.
Filtri õpetamise mõju näed sellest, et X-Spam-Status päisesse lisandub BAYES_XX reegel, mis ideaaljuhul, kui bayes filter spämmi staatuses täiesti kindel, on BAYES_99. BAYES skoorid allpool BAYES_50 on aga hoopis negatiivsed (vähemalt vaikimisi).

Lisaks võid seadistuses (local.cf) määrata, millises keeles kirju sa vastu võtta tahad. Kui sa sinna vene keelt ei lisa, saab iga venekeelne kiri (ja ka igas muus mittesoovitud keeles kiri) UNWANTED_LANGUAGE_BODY reeglilt vaikimisi praeguse seisuga 2,8 punni spämmiskoori (ma ise tõstsin seda 6.0-ni, sest meile peale eesti-, soome- ja inglisekeelsete kirjade muukeelseid kirju üldse ei tule, nii et hiina-, vene- ja portugali- jm kirjad ei ole oodatud ja on 99,9% tõenäosusega spämm). Näiteks:
ok_languages et en fi


Ja samuti võid vaadata nende spämmide puhul, et milline reegel kõige sagedamini nende pihta käib ning selle skoori tõsta. Samas pead jälgima, et see reegel sul ka ham-i pihta eriti ei käi. Vaikimisi skoorid leiad vähemalt Debiani puhul /usr/share/spamassassin kataloogist.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 09.10.2009 21:46:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2009 21:39:08 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Kas Spamassassini bayesian filtri õpetamine ei aita vene spämmiga paremini toime tulla? Mul nagu küll mõjub.
sa-learn --progress --spam /kataloog/kus/asub/spämm/
Ja kui tahad samas vältida vale-positiivseid, pead õpetama ka ham-i ära tundma:
sa-learn --progress --ham /kataloog/kus/asuvad/soovitud/kirjad/
("--progress" näitab progress-bar-i)
Muidugi kui tahad, et filtri õpetamine mõjuks korraga kõigile meilikontodele serveris, pead bayesian filtrile looma globaalse andmebaasi, vastasel juhul mõjub õpetamine ainult sellele kontole, mille alt õpetamine toimub.
Õpetamiseks soovitatakse korraga vähemalt tuhande või paari tuhande näidiskirja olemasolu nii spämmi kui ham-i osas.

Lisaks võid seadistuses (local.cf) määrata, millises keeles kirju sa vastu võtta tahad. Kui sa sinna vene keelt ei lisa, saab iga venekeelne kiri (ja ka igas muus mittesoovitud keeles kiri) UNWANTED_LANGUAGE_BODY reeglilt vaikimisi praeguse seisuga 2,8 punni spämmiskoori (ma ise tõstsin seda 6.0-ni, sest meile peale eesti-, soome- ja inglisekeelsete kirjade muukeelseid kirju üldse ei tule, nii et hiina-, vene- ja portugali- jm kirjad ei ole oodatud ja on 99,9% tõenäosusega spämm). Näiteks:
ok_languages et en fi

Õpetamine on algusest peale sisselülitatud olnud. Kasutajatel, kes kõige rohkem spämmi saavad, on Outlookis eraldi junk-kaust seadistatud. Tõstavad spämmi sinna ja korra päevas serveris script käib üle.
Nagu ütlesin, meil on ka venekeelne kirjavahetus ja seetõttu ei saa keelepõhist blokki kasutada.

kaabakas kirjutas:
võid teha näiteks headeripõhise reegli, et koi8-r charseti peale tõstetakse spämmiskoori.

Eks proovib thumbs_up.gif
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.10.2009 21:50:47 vasta tsitaadiga

Noh, see UNWANTED_LANGUAGE_BODY ju ka vaikimisi skoorib ainult 2,8 punni, nagu ma juba ütlesin. Nii et see töötab täpselt samal põhimõttel nagu soovitatud koi8-r järgi filtreerimine, ainult et Spamassassin on täpsem ja tunneb ära keele, mitte ainult kodeeringu. Milleks jalgratast leiutama hakata? Ja kui 2,8 punni on palju, siis ütle local.cf-is, et selle reegli skoor oleks väiksem.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2009 21:58:29 vasta tsitaadiga

Proovin.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
huviline32
HV vaatleja

liitunud: 10.10.2009




sõnum 10.10.2009 10:13:31 vasta tsitaadiga

Olen sellel alal loll, mis loll ja küsimus puudutab hoopis sellist asja, et:
Mulle tuleb palju vastuseid "failure notice", et ehk minu aadressilt on saadetud spämmi. Kuidas tulevikus vältida seda, et mingid robotid ei saaks minu aadressi kasutada. Olgu veel öeldud, et oman ka pisemat portaali, kus mu aadress on nähtaval. Kas "aadress(ät)domeen.ee" mõjub? Selles mõttes, et kui ma panen @ märgi asemel sõna "ät"? icon_redface.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.10.2009 14:33:51 vasta tsitaadiga

Tänapäeval on suurem osa kirju teemareaga "failure notice" tegelikult samuti spämm, mitte veateade mõnelt serverilt.

Need, mis ei ole spämm ja on tegemist tegelike veateadetega sinu aadressile, kuna kirja saatja ütles oma aadressiks sinu aadressi, aga originaalkiri ei lähtunud sinu serverist, võid samuti ignoreerida, sest kui kord sinu aadress juba on kusagil baasis sees, on see seal põhimõtteliselt igavesti ja levib vaid edasi. Seda ei saa sa enam takistada. Mida teha saad, on vaid nende teadete väljafiltreerimine või mitte vastu võtmine. Spamassassin saab sellega kenasti hakkama, kui teatel on originaalspämm kaasas.

Avalikuks tehtud aadressi levikut spämmerite hulgas täielikult vältida ei ole võimalik, sest veebileht pole ainus lekkekoht, aga natuke vähendada oleks saanud, kui oleksid aadressi avalikustamisel kasutanud @ märgi asemel midagi muud - (ät) oleks üks variant - või aadressi avaldanud üldse hoopis pildina, mitte tekstina.
Piltidelt aadresse otsivaid botte on kindlasti vähem kui ainult teksti analüüsivaid. Ja ka pildi puhul võid kasutada mingit captcha tehnikat pildi analüüsi raskemaks muutmiseks.

Eriti magus suutäis bottidele on muidugi mailto:// lingi taga olevad aadressid veebilehel icon_smile.gif

Aga on ka botte, mis lihtsalt brute force põhimõttel üritavad meiliserveri avastamisel sinna saata kirju suvaliste tähekombinatsioonidega aadressidele ja jätavad meelde aadressid, millele vastuseks ei tule "Unrouteable address" teadet (kahe- ja kolmetähelised aadressid langevad muidugi kõige kiiremini). Näiteks kui on tavaks töötajatele teha aadresse kujul eesnimi@asutus.suffiks, siis juhul kui leidub kolmetäheliste nimedega töötajaid nagu Ene, Tea, Avo jne, oleks mõttekas neile teha aadressid nimest natuke pikemad. Vastasel juhul hakkab neil aadressidel massiliselt spämmi saabuma.
Üsna enesehävituslik on teha asutuse ametlikuks avalikuks aadressiks info@asutus.suffiks - tunnen neile südamest kaasa, kes kord selle reha otsa on astunud icon_smile.gif

Kavalamad botid vaatavad su veebilehe sisu üle ja üritavad kirju adresseerida nimena näivatele aadressidele (teksti analüüsimisel nähtavasti arvatakse nimeks kaks teineteisele järgnevat suure tähega sõna). Vähemalt näib mulle nii, sest minu töökoha serveris üritatakse järjest spämmida aadresse, mida pole kunagi eksisteerinud, kuid spämmis kasutatud aadressi @ märgi ees olev nimi või suvaline sõna on olemas meie veebilehel (bottide eesti keele oskus lonkab nähtavasti ja nad ei tee nimedel ja suvalistel sõnadel tihtipeale vahet).

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Spämmivastane võitlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 21, 22, 23  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.