Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows Vista märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 179, 180, 181 ... 188, 189, 190  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2009 22:31:26 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
olen nüüdseks viiendat päeva esmakordne vista kasutaja, ostsin esmaspäeval uue sülearvuti, vistat pole enne kunagi kasutanud.

esimesed kolm päeva olid normaalsed - tundus normaalne, sai väga hästi kohandada igasuguseid seadeid.
neljandal päeval tekkis kerge hämming mõningate funktsioonide käitumise või funktsioonide puudumise üle.
viiendal päeval, täna, olen juba põhjalikult ärritunud. täna nimelt tõin oma eelmisest arvutist üle kõik failid. ja sain sellest ühe k*radi peavalu. märksõnaks on "windows explorer". up-nupu kasutamise võimaluse likvideerimine on vist sajandi mõttetuim uuendus. päeva lõpuks on hetkel väga tugev tunne, et tahaks XP-d tagasi.

Kui xp on prostituut, siis vista on ilus ratastoolis prostituut icon_sad.gif. Ise olen väga rahul, et xp tagasi peale lasin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
apelsin16
HV veteran
apelsin16

liitunud: 30.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2009 22:32:57 vasta tsitaadiga

Psych0 kirjutas:
dvd vader kirjutas:
olen nüüdseks viiendat päeva esmakordne vista kasutaja, ostsin esmaspäeval uue sülearvuti, vistat pole enne kunagi kasutanud.

esimesed kolm päeva olid normaalsed - tundus normaalne, sai väga hästi kohandada igasuguseid seadeid.
neljandal päeval tekkis kerge hämming mõningate funktsioonide käitumise või funktsioonide puudumise üle.
viiendal päeval, täna, olen juba põhjalikult ärritunud. täna nimelt tõin oma eelmisest arvutist üle kõik failid. ja sain sellest ühe k*radi peavalu. märksõnaks on "windows explorer". up-nupu kasutamise võimaluse likvideerimine on vist sajandi mõttetuim uuendus. päeva lõpuks on hetkel väga tugev tunne, et tahaks XP-d tagasi.

Kui xp on prostituut, siis vista on ilus ratastoolis prostituut icon_sad.gif. Ise olen väga rahul, et xp tagasi peale lasin.

ma ei läheks elu sees xp peale tagasi, vista ja w7 tohtult mugavamad ja ilusamad. icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2009 22:36:24 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
olen nüüdseks viiendat päeva esmakordne vista kasutaja, ostsin esmaspäeval uue sülearvuti, vistat pole enne kunagi kasutanud.

esimesed kolm päeva olid normaalsed - tundus normaalne, sai väga hästi kohandada igasuguseid seadeid.
neljandal päeval tekkis kerge hämming mõningate funktsioonide käitumise või funktsioonide puudumise üle.
viiendal päeval, täna, olen juba põhjalikult ärritunud. täna nimelt tõin oma eelmisest arvutist üle kõik failid. ja sain sellest ühe k*radi peavalu. märksõnaks on "windows explorer". up-nupu kasutamise võimaluse likvideerimine on vist sajandi mõttetuim uuendus. päeva lõpuks on hetkel väga tugev tunne, et tahaks XP-d tagasi.

Tegelikult Up võimalus pole kuhugi kadunud.Lihtsalt nupp on ära võetud ja isikliku arvamuse kohaselt on praegune variant isegi mugavam thumbs_up.gif

Nimelt alates Vistast on exploreris kasutusel Breadcrumbs süsteem navigeerimisel.Kui see endale selgeks teha on see kiirem kui up nupp icon_wink.gif .nt Up nupuga võid hüpata korraga 1 kaust tagasi aga breadcrumb-iga võid tagasi hüpata kasvõi 10 või 20 kausta ühe nupuvajutusega.Brausida kausta enne sinna hüppamist või hüpata tagasi,teha toiming ja back nupuga kohe jälle eelnevasse kausta tagasi hüpata.See on harjumuse asi icon_exclaim.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Inglise keelt oskad siis siin rohkem juttu:
http://www.vistax64.com/tutorials/82251-windows-explorer-address-bar.html
http://articles.techrepublic.com.com/5100-10878_11-6116684.html

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2009 22:52:37 vasta tsitaadiga

tomorrow, probleem on selles, et miks peaks kasutaja end ümber harjutama? kui ma olen mitu aastat kasutanud up-nuppu, siis ma tahan kasutada ka edaspidi up-nuppu. need muud võimalused on ju väga toredad muidugi ja kui vaja peaks olema navigeerida teistmoodi, siis seda ka kasutan. aga see ei tähenda, et tuleks vana võimalus üldse ära võtta.

up-nupu puudumise probleem on eelkõige see, et kui XP-s saab liikuda taseme võrra ülespoole nupuvajutusega täpselt samas kohas täpselt sama sümboliga nupule, siis vistas tuleb sama tulemuse saavutamiseks hiirega vajutada:

a) iga kord erinevas kohas (olenevalt faili asukohast ja sellest tulenevast failitee pikkusest)
b) iga kord erineva välimusega kohas (kuna tekst selles kohas, mille abil navigeerida taseme võrra ülespoole, on erinev - kuvatud on taseme nimi, mitte üks ja sama pilt)

see kõik võib aeglustada töö tegemist lihtsalt. kui enne ei pidanud mõtlema, kuhu vajutad - up-nupp alati ekraanil täpselt ühes ja samas kohas ja nägi ühesugune välja, siis nüüd sama asja saavutamiseks muutuva välimusega muutuva asukohaga klõpsatav koht.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aatomik
HV kasutaja
aatomik

liitunud: 30.11.2005




sõnum 12.09.2009 23:01:58 vasta tsitaadiga

Backspace nupp sobib ka väga hästi eelmisesse kausta tagasi liikumiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2009 23:18:08 vasta tsitaadiga

backspace ja up on täiesti erinevad funktsioonid ju

ja kirjeldame sellist olukorda:

oletame, et mul on kaustad järgmiselt: iga kausta sees on uus kaust, igas kaustas on lisaks veel hunnik faile

C:\Users\Mina\Documents\1\2\3\4\5\6\7\8\9\

tahan sirvida läbi need kaustad tagant ettepoole ja kiiresti. kui enne vajutasin lihtsalt 9x up-nuppu ühes ja samas kohas, siis nüüd pean:

a) iga klõpsuga liigutama hiire uude kohta (kuna failitee lüheneb)
b) iga kord muutub failitee viimase osa, kus pean klõpsama, välimus, nime muutuse tõttu. see viimane asi lihtsalt häirib, aga punktis a toodu juba lausa segab
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mucrop3
Lõuapoolik
Lõuapoolik
Mucrop3

liitunud: 28.03.2004




sõnum 12.09.2009 23:20:16 vasta tsitaadiga

Vista on stabiilsem kui xp, ja turvalisem ka, mugavam kasutada muidugi.

5 päeva on liig vähe.
Sõbra just XP-s viirus csrss.exe = suur jama. Vistas sellist asja naljalt ei juhtu.

Soovitan siiski vistaga eksperimenteerida. Mõni on jäänud isegi win95 peale, kas siis näed ennast 20 aastat hiljem xp peal veel. Tuleb proovida siiski uusi asju ja selgeks selle võimalused teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2009 13:13:05 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
tomorrow, probleem on selles, et miks peaks kasutaja end ümber harjutama? kui ma olen mitu aastat kasutanud up-nuppu, siis ma tahan kasutada ka edaspidi up-nuppu. need muud võimalused on ju väga toredad muidugi ja kui vaja peaks olema navigeerida teistmoodi, siis seda ka kasutan. aga see ei tähenda, et tuleks vana võimalus üldse ära võtta.

up-nupu puudumise probleem on eelkõige see, et kui XP-s saab liikuda taseme võrra ülespoole nupuvajutusega täpselt samas kohas täpselt sama sümboliga nupule, siis vistas tuleb sama tulemuse saavutamiseks hiirega vajutada:

a) iga kord erinevas kohas (olenevalt faili asukohast ja sellest tulenevast failitee pikkusest)
b) iga kord erineva välimusega kohas (kuna tekst selles kohas, mille abil navigeerida taseme võrra ülespoole, on erinev - kuvatud on taseme nimi, mitte üks ja sama pilt)

see kõik võib aeglustada töö tegemist lihtsalt. kui enne ei pidanud mõtlema, kuhu vajutad - up-nupp alati ekraanil täpselt ühes ja samas kohas ja nägi ühesugune välja, siis nüüd sama asja saavutamiseks muutuva välimusega muutuva asukohaga klõpsatav koht.

Ma ei ütlegi,et sa pead end ümber harjutama aga vaata asi on selles,et sa ei saa eeldada kõikide funktsioonide samaksjäämist pika aja vältel.Asjad muutuvad ja kuigi muutustega kohanemine võtab aega, siis see on su enda huvides.

Võid ju kasutada ka klahvikombinatsiooni ALT+Nool üles nupp.Annab sama funktsiooni mis Up nupp

Kuigi hiire liigitamine erinevate kaustade peale tõesti aeglustab ehk mõnevõrra tööd vs fikseeritud asukohaga nupp, siis teisest küljest uus süsteem kiirendab kaustade vahel sirvimist,kopeerimist,lisab funktsionaalsust ja seega jääb asi plussi kokkuvõttes.

Siin on olnud teisigi inimesi kes alguses olid tuliselt Vista vastu.Nemad kunagi seda kasutama ei hakka jne aga täna nad kasutavad ja nad on rahul.Keegi pole supermees,et 2 päevaga asi selge ja elu läheb edasi.Parem harjuta end selle mõttega,et selline funktsioon on nüüd veidi teine ja et see on juba olemas ja seda ei muudeta lähiajal.
dvd vader kirjutas:
oletame, et mul on kaustad järgmiselt: iga kausta sees on uus kaust, igas kaustas on lisaks veel hunnik faile

C:\Users\Mina\Documents\1\2\3\4\5\6\7\8\9\

tahan sirvida läbi need kaustad tagant ettepoole ja kiiresti. kui enne vajutasin lihtsalt 9x up-nuppu ühes ja samas kohas, siis nüüd pean:

a) iga klõpsuga liigutama hiire uude kohta (kuna failitee lüheneb)
b) iga kord muutub failitee viimase osa, kus pean klõpsama, välimus, nime muutuse tõttu. see viimane asi lihtsalt häirib, aga punktis a toodu juba lausa segab

Tegelikult piisab kui sa valid viimase kausta( 9 ) juurest selle kolmnurga.See avab kausta sisu väikses aknas ja et kiiresti ettepoole sirvida võib kasutada vasakut nooleklahvi või lihtsalt hiir viia vastava kausta nime peale mida näha tahad(ei pea klikkama)
icon_wink.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2009 13:28:37 vasta tsitaadiga

järjekordne debiilsus, mis välja tuli - windows explorer näitab detailide paneelis erinevate failitüüpide kohta erinevat infot icon_confused.gif näiteks jpg kohta ei näita mitte faili loomiskuupäeva, vaid pildistamise kuupäeva icon_eek.gif wtf. veebist loen, et seda saab muuta registry muutmisega ainult, muidu ise valida ei saa, mis infot sa ühe faili kohta seal näha tahad. miks selline lollus küll thumbs_down.gif

igatahes installisin tasuta alternatiivse programmi ja hetkel pole probleeme olnud sellega, täpselt seda infot näitab, mida tahan, ja up-funktsioon on ka olemas thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2009 13:33:00 vasta tsitaadiga

Ainus mis mind häirib Vista-Win7 exploreri juures on see,et ta paigutab vastavalt enamlevinud failitüübile seal kaustas mõned sätted ümber.Näiteks ma tahan,et mul oleks paljudes kaustades "Date Modified" valik olemas aga see autoarrange kaotab selle ära
http://www.sdsoftware.org/default.asp?id=11214

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.09.2009 15:20:43 vasta tsitaadiga

dvd vader, http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/tabbed-explorer-add-on-for-windows-vista-and-an-up-button-too/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek11
HV vaatleja

liitunud: 22.05.2006




sõnum 13.09.2009 15:26:26 vasta tsitaadiga

Psych0 kirjutas:
Juhin tähelepanu sellele, et pole siin mingit värsket installi icon_biggrin.gif Hetkel on ikka veel stage 3 of 3 ja 0%.. vahel jõuab öelda "Welcome" ja siis tuleb "Shutting Down".


Sattusin ka peale viimaseid updatemisi sama vea otsa - arvuti restartis ja restartis ...
Reinstallida esimese hooga ei soovinud ja google abiga sai restartimistele lõpp tehtud.

Dual boodis olev ubuntu käima ja
"Windows/winsxs/pending.xml" sai uueks nimeks "pending_old.xml"

Kas edaspidi veel võimalik vistat updateda - eks aeg näitab - hetkel rohkem ei tahaks. icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ärihai
HV Guru
ärihai

liitunud: 14.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2009 16:08:45 vasta tsitaadiga

kuulge kuidas ma usb pealt saaksin win7 ära installida?
_________________
Ütle siis mõtle icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.09.2009 16:12:09 vasta tsitaadiga

ärihai kirjutas:
kuulge kuidas ma usb pealt saaksin win7 ära installida?

Esimene vaste google's
http://www.blogsdna.com/2016/how-to-install-windows-7-from-usb-drive-without-windows-7-iso-dvd.htm

Kui sa mõtlesid "ära installimise" all muidugi paigaldamist mitte uninstalli icon_razz1.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
apelsin16
HV veteran
apelsin16

liitunud: 30.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2009 16:13:14 vasta tsitaadiga

ärihai kirjutas:
kuulge kuidas ma usb pealt saaksin win7 ära installida?

ma tegin selle õpetuse järgi.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2009 16:14:29 vasta tsitaadiga

ärihai kirjutas:
kuulge kuidas ma usb pealt saaksin win7 ära installida?

Seda peaksid tegelikult Windows 7 teemast küsima, aga vaata siit:
http://kurtsh.spaces.live.com/blog/cns!DA410C7F7E038D!1665.entry

Ise seda moodust koguaeg kasutanud ja alati toiminud. Ning tundub ka lihtsam kui 1dumbpcuser pakutud variant.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ärihai
HV Guru
ärihai

liitunud: 14.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2009 16:21:42 vasta tsitaadiga

oih vabandust teemad läksid jah segi icon_confused.gif
_________________
Ütle siis mõtle icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 15:20:57 vasta tsitaadiga

kas ID-kaarti vistal kasutada ei saagi? icon_eek.gif www.pass.ee-s pole seda toetatud operatsioonisüsteemide all loetletud http://www.pass.ee/index.php/pass/est/kui_sul_on_id_kaart/kuidas_kasutada/arvuti_seadistamine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 14.09.2009 15:33:19 vasta tsitaadiga

Mina kasuta(si)n väga efektiivselt ID-kaardi lugejat oma vista ja 7 masinatel... icon_rolleyes.gif aadress oli afaik https://installer.id.ee/

viimati muutis neros 14.09.2009 15:33:38, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 15:33:37 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
kas ID-kaarti vistal kasutada ei saagi? icon_eek.gif www.pass.ee-s pole seda toetatud operatsioonisüsteemide all loetletud http://www.pass.ee/index.php/pass/est/kui_sul_on_id_kaart/kuidas_kasutada/arvuti_seadistamine

Miks ei saa?.Kenasti peaks saama.Proovi järgi.Mis kaardilugeja sul on?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 15:49:22 vasta tsitaadiga

miks siis vistat seal nimekirjas pole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 16:05:44 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
miks siis vistat seal nimekirjas pole?

Tavaline asi ju.Abimaterjalid tehakse valmis aga keegi ei viitsi neid uuendada icon_rolleyes.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 16:17:18 vasta tsitaadiga

vista on mingi kaks aastat väljas juba ju icon_confused.gif äkki see on ikkagi sihilik, et vistat seal kirjas pole? raske uskuda, et kahe aastaga pole viitsitud lihtsalt uuendada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 17:02:13 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
vista on mingi kaks aastat väljas juba ju icon_confused.gif äkki see on ikkagi sihilik, et vistat seal kirjas pole? raske uskuda, et kahe aastaga pole viitsitud lihtsalt uuendada

Arvad,et hiilivad vastutusest kõrvale Vista nimekirja mittepanemisega? icon_razz.gif .Umbes, et kui sul probleem on siis hea öelda, et vot me ei toetagi seda icon_lol.gif

Kui välja arvata see ID Utiliidi vale shortcut start menüüs siis peaks out-of-box töötama thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 17:40:40 vasta tsitaadiga

uskumatu ikka, kui nõme vista on icon_confused.gif uusi lakse tuleb muudki paremalt ja vasakult. sound recorder on nii ära nülitud, et tuleb mingit muud programmi kasutada isegi lihtsaks salvestuseks. volume controlist on kadunud parema-vasaku kõlari/kõrvaklapi balance'i kiire reguleerimise võimalus. XP-s pidi tegema kaks hiireklõpsu ja said reguleerida, nüüd peab tegema minimaalselt kuus klõpsu hiirega ja alles seitsmenda klõpsuga saab reguleerida thumbs_down.gif väga debiilne, ei oskagi rohkem öelda. mul kahjuks on nii et kuna üks kõrv kuuleb õige natukene halvemini kui teine, siis kõrvaklappe kasutades pean seda vastavalt reguleerima, samas kõlareid kasutades pole vaja. nüüd muudkui klõpsi nagu segane. mulle kui esmakasutajale jätab aina rohkem ja rohkem ebameeldiva mulje vista
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.09.2009 18:13:15 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
vista on mingi kaks aastat väljas juba ju icon_confused.gif äkki see on ikkagi sihilik, et vistat seal kirjas pole? raske uskuda, et kahe aastaga pole viitsitud lihtsalt uuendada
Praktiliselt kolm siiski juba.
tsitaat:
RTM: November 8, 2006
Vol. Lic.: November 30, 2006
Retail: January 30, 2007
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mildseven
HV vaatleja
mildseven

liitunud: 22.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 18:38:52 vasta tsitaadiga

sorry dvd vader aga sa oled ise kuradi debiilne. Mida sa halad siin, keegi ei käse sl vistat kasutada võid omale selle win. 95 tagasi peale lasta ja õnnelik olla.
PS: Minu arvamus! ei vaidle.

nii aga ml asja ka, tahaks userile pässi peale panna ning selleks kasutada ID Kaarti aga kui valin selle Smart Card'i siis kirjutas " The card supplied requires drivers that are not present on this system"?
Mis kuradi drivereid ml veel oleks vaja? E-panka saab küll kasutada ID kaardiga!
ver. x64

icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 19:10:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:

sorry dvd vader aga sa oled ise kuradi debiilne. Mida sa halad siin, keegi ei käse sl vistat kasutada

see loogika ei lähe sul läbi. microsofti operatsioonisüsteemid on laiatarbekaup, ilma milleta on keeruline midagi teha. minul näiteks on vaja konkreetselt XP-d või vistat töö tegemiseks, kuna töö tegemiseks vajalikud programmid jooksevad ainult microsofti operatsioonisüsteemidel. kuna XP-d läppariga kaasa osta ei saa (võib-olla ainult mõnelt üksikult pakkujalt veel), ei saa öelda, et "keegi ei käse". lihtsalt ei saa midagi muud kasutada. samamoodi võib öelda kõigi laiatarbekaupade kohta:

arvad, et sisepõlemismootor on ebaefektiivne? - debiilne oled, käi jala.
arvad, et tuumaenergia on ohtlik? - debiilne oled, mine metsa ja ära kasuta elektrit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.09.2009 19:17:19 vasta tsitaadiga

dvd vader, helitöötluse suhtes on minu silmis Vista metsa poole MS-il välja kukkunud. Seega ära parem sealt midagi XP-ga täiesti võrdväärset looda. Uus kontseptsioon heli draiverites on riistvaratootjatele pähkliks.
Selles suhtes võid pigem w7 poole vaadata, mul on tunne, et seal vähemalt draiverid enam ei kipu heli pidurdama. Kasutajaliidese suhtes aga tuleb lihtsalt ümber õppida ja otsida, et ehk on mõni otsetee peidus, mida vana XP harjumuste tõttu ei oska kohe kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mucrop3
Lõuapoolik
Lõuapoolik
Mucrop3

liitunud: 28.03.2004




sõnum 14.09.2009 19:38:54 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
uskumatu ikka, kui nõme vista on icon_confused.gif uusi lakse tuleb muudki paremalt ja vasakult. sound recorder on nii ära nülitud, et tuleb mingit muud programmi kasutada isegi lihtsaks salvestuseks. volume controlist on kadunud parema-vasaku kõlari/kõrvaklapi balance'i kiire reguleerimise võimalus. XP-s pidi tegema kaks hiireklõpsu ja said reguleerida, nüüd peab tegema minimaalselt kuus klõpsu hiirega ja alles seitsmenda klõpsuga saab reguleerida thumbs_down.gif väga debiilne, ei oskagi rohkem öelda. mul kahjuks on nii et kuna üks kõrv kuuleb õige natukene halvemini kui teine, siis kõrvaklappe kasutades pean seda vastavalt reguleerima, samas kõlareid kasutades pole vaja. nüüd muudkui klõpsi nagu segane. mulle kui esmakasutajale jätab aina rohkem ja rohkem ebameeldiva mulje vista


Ehk sain valesti aru (praegu pisut joogine) aga originaal helifaili ei tasu ebaühtlaselt reguleerida. Heli kanalite arv on erinev ja muutuv. Seda tuleks reguleerida ainult taasesitamisel ja vastavalt käesolevatele kõllidele klappidele. Näiteks minul helidraiveri paneelil käib see 2-3 liigutusega. Aga raud ja draiverid on väga erinevad ja ei vaidle sinule vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sulomile
HV kasutaja
sulomile

liitunud: 01.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 21:42:54 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
tsitaat:

sorry dvd vader aga sa oled ise kuradi debiilne. Mida sa halad siin, keegi ei käse sl vistat kasutada

see loogika ei lähe sul läbi. microsofti operatsioonisüsteemid on laiatarbekaup, ilma milleta on keeruline midagi teha. minul näiteks on vaja konkreetselt XP-d või vistat töö tegemiseks, kuna töö tegemiseks vajalikud programmid jooksevad ainult microsofti operatsioonisüsteemidel. kuna XP-d läppariga kaasa osta ei saa (võib-olla ainult mõnelt üksikult pakkujalt veel), ei saa öelda, et "keegi ei käse". lihtsalt ei saa midagi muud kasutada. samamoodi võib öelda kõigi laiatarbekaupade kohta:

arvad, et sisepõlemismootor on ebaefektiivne? - debiilne oled, käi jala.
arvad, et tuumaenergia on ohtlik? - debiilne oled, mine metsa ja ära kasuta elektrit.


Kui kasutad Vistat töötegemiseks, siis eeldatavasti on kasutusel Business versioon. Selle saab downgradeda täiesti legalselt XP Pro-ks. Tee siis seda ja ära hala thumbs_down.gif

_________________
Oleks mina näinud, kuis sind tehti, oleks öelnud: ärge tehke.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.09.2009 21:44:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui kasutad Vistat töötegemiseks, siis eeldatavasti on kasutusel Business versioon. Selle saab downgradeda täiesti legalselt XP Pro-ks. Tee siis seda ja ära hala

ei saa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 15.09.2009 10:55:41 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
tsitaat:

Kui kasutad Vistat töötegemiseks, siis eeldatavasti on kasutusel Business versioon. Selle saab downgradeda täiesti legalselt XP Pro-ks. Tee siis seda ja ära hala

ei saa


vista businessi ja ultimatet kasutades on õigus seda downgradeda XP proks!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2009 12:02:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

vista businessi ja ultimatet kasutades on õigus seda downgradeda XP proks!!!

ma ei räägi õigusest, ma räägin sellest, et ei saa icon_lol.gif sul võib olla õigus sõita autoga ka, aga kui mootorit pole, siis ei saa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 15.09.2009 13:28:32 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
tsitaat:
vista businessi ja ultimatet kasutades on õigus seda downgradeda XP proks!!!

ma ei räägi õigusest, ma räägin sellest, et ei saa...
Khõmmm... ma põle küll täpselt kursis protseduuri-reeglitega, kuid ostes uue arvuti Vista Business-ga täheldasin müüjale oma soovi selle asemel XP-d kasutada. Arvuti tuligi eel-installeeritud XP-ga, korpusel Vista litsentsi-kleebis, kaasas Vista installi-meedia ja muude dokumentide hulgas paber(Microsoft Downgrade Activation Program), mis selgitab XP kasutamise õiguspärasust.

Samas sain aru ka, et kui arvuti oleks olnud Vistaga, saanuksin ise XP installida, kuna kõnealusel paberil oli kirjas ka vastav Product Key. Ainumas tingimus, mes paprult sima hakkas, oli nõue, et paigaldatav XP piab olema SP2 või uuem. XP installi-meediat(loe: CD-d) kaasa ei panda, selle saad vaid raha eest või laenad sõbralt icon_wink.gif

Kaasapandud paber kirjutas:
...you may only install and use the Downgrade Software to replace the Windows Vista B/U software preinstalled on your computer. You may not install or use both without a separate license...

Niipaljukest oskan mina seekord sõna sekka üelda icon_wink.gif

Ja SIIN on ka paar sõna selle kohta, kuda Downgrade ja Activation reaalselt läbi viia...

_________________
Seniks...
---
Hashi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2009 16:04:29 vasta tsitaadiga

aga ma ikkagi ei saa icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.09.2009 16:07:38 vasta tsitaadiga

dvd vader, inimene harjub kõigega. Küll sa üle saad nendest erisustest mis algselt veidrad tunduvad icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 15.09.2009 16:53:16 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
aga ma ikkagi ei saa icon_lol.gif
Eee... oled laboris ümber-häälestamisel? Vahetatakse riist- ja tarkvara(kääd-jalad-pea või mis sel Vaderil kõik mehaanilised olidki)? icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Inimene vbolla harjubki, kuid nii raskete puuetega isendit kutsuksin mina pigem... raske-kujuliseks icon_wink.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2009 17:10:06 vasta tsitaadiga

hashi kirjutas:
dvd vader kirjutas:
tsitaat:
vista businessi ja ultimatet kasutades on õigus seda downgradeda XP proks!!!

ma ei räägi õigusest, ma räägin sellest, et ei saa...
Khõmmm... ma põle küll täpselt kursis protseduuri-reeglitega, kuid ostes uue arvuti Vista Business-ga täheldasin müüjale oma soovi selle asemel XP-d kasutada. Arvuti tuligi eel-installeeritud XP-ga, korpusel Vista litsentsi-kleebis, kaasas Vista installi-meedia ja muude dokumentide hulgas paber(Microsoft Downgrade Activation Program), mis selgitab XP kasutamise õiguspärasust.

Samas sain aru ka, et kui arvuti oleks olnud Vistaga, saanuksin ise XP installida, kuna kõnealusel paberil oli kirjas ka vastav Product Key. Ainumas tingimus, mes paprult sima hakkas, oli nõue, et paigaldatav XP piab olema SP2 või uuem. XP installi-meediat(loe: CD-d) kaasa ei panda, selle saad vaid raha eest või laenad sõbralt icon_wink.gif
Sellele pole mõelnud, et ehk antud kodanikul tööarvuti kus ei saa/ei või muuta nii nagu soovid oma suva järgi.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2009 17:16:10 vasta tsitaadiga

eh.. trikk on lihtsalt selles, see võib tulla mõnele siinkirjutajale üllatusena, aga tehakse ka selliseid arvuteid, mis XP-d lihtsalt enam ei toeta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
posthuman
HV Guru
posthuman

liitunud: 15.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2009 11:10:15 vasta tsitaadiga

lasin ka siis nüüd vista peale eile õhtul(x64 ultimate).

lugesin kümmekond lehekülge siit teemast uuemaid poste ja märkasin dvdvaderi kurja meelt.
tegelikult olen isegi olnud XP austaja juba pikka aega ja see vista tilulilu ei tõmmanud ming grammivõrdki. hetkel olin sunnitud lihtsalt 64bit süsteemile minema, kuna töötegemisel 3gb rammi jäi ikka ülimalt jalgu ja mõtlesin, et kui proovida siis proovida juba vista. tegelikult hetkel olen üllatavalt rahul. driverid läksid kõik kenasti peale, senimaani installitud programmid ka. UP nupu puudumine hetkel veel häirinud ei ole, kuigi see võtab kindlasti palju harjumist.

aga olgem ausad, XP on nüüdseks 8 aastat poelettidel olnud, ligemale 10 aastat kasutajatele kättesaadav olnud(arvestades betasi). XP on ikka üks kiviaja süsteem küll.

aga eks ma postitan kohemaid, kui mul mingi asi kopa ette viskab ja nõu vaja on icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 16.09.2009 11:34:47 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Sellele pole mõelnud, et ehk antud kodanikul tööarvuti kus ei saa/ei või muuta nii nagu soovid oma suva järgi.
Nii võiks siis ka väljenduda, mitte salatseda ning eesli jonnakusega väita, et "ei saa ja ei saa" jne
Aga see selleks ning tegeliku põhjuse nimetas "jonnakas eesel"(no offence) meile ka kenasti icon_wink.gif

dvd vader kirjutas:
eh.. trikk on lihtsalt selles, see võib tulla mõnele siinkirjutajale üllatusena, aga tehakse ka selliseid arvuteid, mis XP-d lihtsalt enam ei toeta
Minu jaoks tõepoolest täielik üllatus - kuulen sellisest asjast küll esmakordselt icon_eek.gif
Olen kuulnud, et mingi tootja ehitas kiibistiku, mis ei talunud raua tasemel teatud operatsiooni-süsteemi(*nix vs win), kuid et asi nõnda kaugele arendatud on, et ka versioonide vahel vahet tehakse, on minu jaoks uudis.

Seda " *nix <-> win " värki olen omal nahal kogenud, kuigi see juhtum ei pruukinud raua tasemel olnud realiseeritud - lihtsalt win-süsteemiga arvuti ei käivitunud Knoppix'i plaadilt, kuigi CD oli täiesti töökorras ja BIOS'is CD/DVD määratud esimeseks boot-seadmeks. Proovisin sama Knoppix'i plaati teises masinas ja nigu naksti läks käima. Sama oli ka Hiren'si utiliit-plaadiga - sellest mindi mööda nigu "pahast haisust" ning aint kõvakettal olev win ajas "silmad punni". Kui aga pistsin winni enda boot-cd sisse läks kõnealune masin moka-kobinata sellelt tööle(Press any key to boot from CD...). Siit võib järeldada, et asi oli siiski mingil määral rauas või siis väga madalal(BIOS'i) tasemel lahendatud. Aga et lausa versioonidel tehakse vahet, kuulen küll esmakordselt icon_rolleyes.gif

Olgu siis nii, et sina ei saa ja seda mitte oma oskamatuse või võimetuse, vaid mingi konkreetse toote omapära tõttu icon_smile.gif
Peace on Earth! thumbs_up.gif icon_cool.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi


viimati muutis hashi 16.09.2009 13:26:02, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sulomile
HV kasutaja
sulomile

liitunud: 01.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2009 11:45:55 vasta tsitaadiga

HV-s on kümneid õpetusi, kuidas ka kõige kangematele vastuhakkajatele lastakse XP selga(teatud HP masinad, mille draiverid ei ühildu XP-ga jne.)
_________________
Oleks mina näinud, kuis sind tehti, oleks öelnud: ärge tehke.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2009 17:22:04 vasta tsitaadiga

Pärast mitme kuulist kasutamist tegi Vista täna ettepaneku SP2 peale panekuks. Olin nõus ja kõik laabus ilusti, kuni arvuti püüdis taaskäivituda. Siis jäi paigaldamine seisma faili vistaanytimeupgrade.dll (vms.) juures. Proovisin kaks korda, mõlemal korral pidin kasutama recovery-t, et tagasi op.süsteemi jõuda. Kas sellele probleemile on ka mingi lahendus või pean SP1-ga läbi ajama?

viimati muutis Jüri Öö 18.09.2009 18:18:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2009 17:41:11 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
Pärast mitme kuulist kasutamist tegi Vista täna ettepaneku SP2 peale panekuks. Olin nõus ja kõik laabus ilusti, kuni arvuti püüdis taaskäivituda. Siis jäi paigaldamine seisma faili vistaanytimeupgrade.ddl (vms.) juures. Proovisin kaks korda, mõlemal korral pidin kasutama recovery-t, et tagasi op.süsteemi jõuda. Kas sellele probleemile on ka mingi lahendus või pean SP1-ga läbi ajama?

Anytime Upgrade on siiski Vista versiooni muutuseks(näiteks Home Premiumi pealt Business-le upgrade tegemine).
Võimaluse korral parem hankida meedia kus Vista SP2 on juba plaadile integreeritud.Üldiselt on see kõige valutum kuigi nõuab clean installi thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dzombe
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2009 18:55:15 vasta tsitaadiga

Miks nõuab Clean Install tegemist? Valikutes puudub repair existing system?
_________________
--
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2009 21:12:29 vasta tsitaadiga

Absona kirjutas:
Ega tõsiasi on see kes on Vista ostnud oma raha eest, siis neil on küll põhjust vinguda, et Windows 7 ei ole kuidagi parem jne.. Vista omanikud, te peate lihtsalt leppima sellega, et Windows Vista on üks "räigemalt" läbikukkunud op. süsteem ajaloos (maha visatud raha) ja Windows 7 on isegi beta'na parem kui Windows Vista.


Muide , las ma lisan kah sõna selle kohapeal. Windows Vista omanikud saavad odavalt 22 oktoobrist upgradida Windows 7 peale. Ei pea täis laksu maksma.
Mina näiteks teen ja ootan seda aega.
thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aatomik
HV kasutaja
aatomik

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.09.2009 23:38:27 vasta tsitaadiga

"Teate, Vista SP2 on stabiilsem kui Windows 7" ütles üks pisipehme esindaja kaks päeva tagasi, kui tal masin juba neljandat korda loengu ajal kokku jooksis.
Küll juba MS mees teab, millest ta räägib icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2009 23:43:41 vasta tsitaadiga

dzombe kirjutas:
Miks nõuab Clean Install tegemist? Valikutes puudub repair existing system?

Sellest pole kasu. Võin ükskõik kui mitu korda seda teha, viga süsteem ei leia.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.09.2009 23:44:45 vasta tsitaadiga

aatomik kirjutas:
"Teate, Vista SP2 on stabiilsem kui Windows 7" ütles üks pisipehme esindaja kaks päeva tagasi, kui tal masin juba neljandat korda loengu ajal kokku jooksis.
Küll juba MS mees teab, millest ta räägib icon_biggrin.gif


MA usun et ta rääkis seda hetkel või pidas silmas Beta versioni oma. Ja kus juures Beta versioon tõepoolest juba hakkab kokku jooksma ja Microsoft tahab välja süüa seda Betat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows Vista mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 179, 180, 181 ... 188, 189, 190  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.