|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 20:52:14
abi vaja kiiresti |
|
|
Lugu siis selline, et sai täna ostetud uus protsessor emaplaat ja korpus.
Tulin koju ühendasin ära ( endaarvates kõik õieti ) vajutasin power nuppu , ei midagi
Kontrollisin kõik üle ja uuesti . Korraks lõi vendid käima ja rohkem ei reageeri.
Sooviusi või abi ehk ? aitäh
oskab keegi aidata ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
30.06.2009 20:57:19
|
|
|
| nagu traditsiooniks lao aga lagedale mida ostsid. Tootja, seeria jne. kõik pisi detailideni välja
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 21:01:07
|
|
|
ostisin amd phenom 2 x550 black edition
emaplaat on gigabyte MA770-uD3
korpus ei oma vast tähtsust
vanast arutist sai võetud toide 550 w CHIEFTECH ja videokaart 8800 GT
mälu on 2,5 GB @ 667 mhz
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wiinanina
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2003
|
30.06.2009 21:02:17
|
|
|
Lähed kodunt välja. Ilm ilus. Südalinn täis tantsupeolisi ning muid kenasid inimesi. Sobitad tutvusi. Liigud ajaviitmiskohtade vahel.
Hommikul kui ärkad, teed oma süsteemile kergelt valutava kuid värske peaga demontaai ning paned lego uuesti kokku.
viimati muutis wiinanina 30.06.2009 21:03:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
apelsin16
HV veteran

liitunud: 30.06.2007
|
30.06.2009 21:02:27
|
|
|
| emaplaadil mingi tuli läheb põlema v?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 21:04:16
|
|
|
pole emaplaadil mingit tuld vist
kui on siis ei lähe
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
apelsin16
HV veteran

liitunud: 30.06.2007
|
30.06.2009 21:06:19
|
|
|
aga mingid vendid lähevad tööle? kõvaketas?
lihtsam on vist nii jah et võtad kõik uuesti lahti ja paned uuesti kokku.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 21:07:55
|
|
|
| vendid lähevad täpselt 1-2 sekundiks käima ja siis sureb välja
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
30.06.2009 21:08:16
|
|
|
| kas toite 4 pesane molex on küljes
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 21:10:11
|
|
|
| seal ainult üks valik ongi kuidas power pinid külge panna ja 4 pesane polex on küljes
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
30.06.2009 21:15:16
|
|
|
| cmos
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 21:16:33
|
|
|
| cmos ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahib
HV veteran

liitunud: 25.08.2003
|
30.06.2009 21:18:37
|
|
|
Kas mõni piiks ikka kostab?
_________________ Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ...
viimati muutis Sahib 30.06.2009 21:19:36, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
30.06.2009 21:19:16
|
|
|
| cmos = bios reset, mitu mälu moodulit ?
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 21:22:34
|
|
|
ei kosta piikus ja 4 mälu moodulit
kuigi proovisin ka ilma mäludeta kuid ikka sama asi
j akuidas bios reseti teha ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
30.06.2009 21:24:53
|
|
|
pci pesade kohal on 2 pin pistik, see tuleb lühistada ja arvutile toide korraks peale lasta ning uuesti toide maha, siis vabastad pistiku ja käivitad uuesti.
Kas kõik mälud ühe sugused? proovi algselt ühesugused moodulid ainult kollastes pesades
viimati muutis karusloom 30.06.2009 21:25:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002

|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 21:27:32
|
|
|
| kas ma näiteks panen siis 2 pinise reboot buttoni selle sinna pistikusse ja bootn üles ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
30.06.2009 21:29:00
|
|
|
| emm pigem mitte, kui sul vaba jumperit pole võid kasvõi kruvikat seal vastas hoida ja samal ajal power nuppu vajutada, kuid lühistatud peab olema nii kaua kuni uuesti poweri maha võtad
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
30.06.2009 21:31:43
|
|
|
Ei ei.. ikka jumper käib sinna.
Spoiler 
See sinine jublakas.
/jõuti ette.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 21:38:50
|
|
|
tegin cmosi ja proovisin vbootida nii et ainult emaplaa ton küljes
sama tulemus , cpu fani lööb paariks sekundiks tööle ja kõik
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
apelsin16
HV veteran

liitunud: 30.06.2007
|
30.06.2009 21:39:52
|
|
|
| mul oli see 4pinnine emaplaadi juhe küljest ära, siis tegi sama asja.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 21:41:30
|
|
|
no jumala küljes on
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
30.06.2009 21:43:22
|
|
|
| see plate tahab saada kõiki asju külge ja veendu et pc speaker oleks küljes, sest sealt tulevad vea koodid piiksudena, ja pane ühesugused mälumoodulid ainult kollastesse pesadesse
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wiinanina
HV kasutaja
liitunud: 27.02.2003
|
30.06.2009 21:46:49
|
|
|
Ma ju räägin, et vaja puhkust ning peale selle täielikku demontaai.
Mine tea mida seal emmel tagantpoolt lühistatud.
Üldiselt, kui kohe ei jookse, siis saab kell 22 ja alkomüük poodides lõpetatakse.
Aga ilma liitrita ei saa sellest probleemist mittekeegi üle.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
e-Thug
HV Guru

liitunud: 26.02.2005
|
30.06.2009 21:59:02
|
|
|
Võta lahti ja pane seekord termopastat ka vahele
|
|
| Kommentaarid: 230 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
30.06.2009 22:59:59
|
|
|
termopasta oli prose jahiutuse peal
ühendasin kõik kokku ja lahti tagasi , kuid enam ei tee fanid midagi ,kas tõeti garantii laks ?
või ehk leiduks homme päeva ajal tallinna kesklinnas keegi targem kes tuleks aitaks ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prayer
HV veteran

liitunud: 30.01.2002
|
01.07.2009 00:05:07
|
|
|
| karusloom kirjutas: |
| pci pesade kohal on 2 pin pistik, see tuleb lühistada ja arvutile toide korraks peale lasta ning uuesti toide maha, siis vabastad pistiku ja käivitad uuesti... |
Ja emaplaadi kasutusjuhend pajatab:
| tsitaat: |
| Always turn off your computer and unplug the power cord from the power outlet before clearing the CMOS values. |
Emaplaadi toiteahela võib lühistada "power" nuppu all hoides küll, et toiteahela konded tühjaks lasta, aga mitte elusa toiteplokiga.
EDIT: Oli kunagi ammu endalgi selline juhus, et uuel komplektil lõid ventikad ainult korraks pöörlema ja siis vaikus, mul oli kas HDD või PWR LED valepidi ühendatud... enamus emaplaate küll sellise pisiasja peale köhima ei hakka aga tasub üle kontrollida.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
01.07.2009 02:17:09
|
|
|
oot ma ei saa nagu aru kuidas on iget pidi ja kuidas valet pidi ?
nii et kiri jääb emaplaadist üles või alla ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
01.07.2009 02:22:09
|
|
|
proovi iga mälu üksikuna. 2,5gb on mingi värdjas kombinatsioon
vana sul see toide on? äkki see ära kopitanud.
ehk tahab plaat biosi uuendust prose toetuseks?
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
01.07.2009 02:33:04
|
|
|
2x1 gb ja 2x256 mb
toide ei ole kopitanud kuna hetkel töötab arvuti taga ja mingi 1 aasta max
kõik jupid mida proovisin töötavad hetkel teise emaplaadi ja prosega
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
01.07.2009 02:42:47
|
|
|
Räägi mida sa siiamaani teha oled proovinud?
Kas sa tegid cmos?
Kas sa kinnitasid pcspeakeri, ja kas see andis mingeid tulemusi (veakoode)?
Kas proovisid power ja hddledi otsikuid teistpidi pöörata?
Minu soovitus oleks sama, mis ülalkõnelejalgi. Proovi esimese hooga ainult ühe mälumooduliga. Pane ainult üks ühegigane pulk masinasse ning proovi siis. Mis nägu teeb.
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
apelsin16
HV veteran

liitunud: 30.06.2007
|
01.07.2009 02:43:15
|
|
|
| proovi jah ühe kaupa mäludega, nagu eespool soovitati.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
01.07.2009 02:50:41
|
|
|
| kui panen ainult ühe mälupulga kas ma panen siis ka videod jne ka kõik ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
01.07.2009 02:52:51
|
|
|
| jah
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
01.07.2009 17:25:39
|
|
|
mõtlesin siis teile natuke tagasisidet anda
viisin asjad garantiisse ja umbes 30 minti pärast helistati ja öeldi et kõik töötab
kasutati 500 W toitekat ja 8800 GT-d ja 2 gb kingston 800 mhz mälupulka
siit siis küsimus kas tõesti võib olla minu 667 mhz mäludes probleem ?
kuna hetkel on 550 W chieftech ja 8800 GT
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
apelsin16
HV veteran

liitunud: 30.06.2007
|
01.07.2009 17:26:56
|
|
|
| mis mälud sul on? mudelid jne?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
01.07.2009 17:44:10
|
|
|
kingstoni 1 GB 667 mhz
apacer 1 GB 667 mhz ( vist või oli 553 )
ja siis mingid 2x256 mb HP mälud
oleks mõtet osta uus 800 mhx kingsotni mälu või mitte ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
apelsin16
HV veteran

liitunud: 30.06.2007
|
01.07.2009 17:53:11
|
|
|
| need 256mb pulgad on ikka ddr2'ed?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
01.07.2009 19:17:23
|
|
|
on küll
nii ostsin siis 2 GB 800 mhz pulga
ikka sama lugu
kahtlane tunne et ehk on asi korpuses ja ehk on mingid poweri nupu juhtme lühises ?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prayer
HV veteran

liitunud: 30.01.2002
|
01.07.2009 19:30:30
|
|
|
| senso kirjutas: |
on küll
nii ostsin siis 2 GB 800 mhz pulga
ikka sama lugu
kahtlane tunne et ehk on asi korpuses ja ehk on mingid poweri nupu juhtme lühises ? |
Mis komplektsuses asjad garantiis käisid, kas sama korpuse sees ja sama prosega? Proovi komplekt korpusest väljas käima lasta, elektrit mittejuhtiva aluse peal ja minimaalse konfiga - ilma kõvakettata, optiliste seadmeteta, ühe mälupulgaga ja kui on võimalik siis PCI videokaardiga. Lisaks soovitan emaplaadi kasutusjuhendis näpuga järge vedades kõik asjad üle kontrollida.
Power ja Reset nuppude puhul polaarsus ei oma tähtsust, lühise kontrollimiseks tester (multimeeter) abiks, samas võid need pistikud ühendamata jätta ja prooviks käivitada kruvikeeraja otsaga korraks emaplaadi Power Switch pin-id lühistades.
|
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
01.07.2009 19:42:24
|
|
|
| senso vaata PS
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mucrop3
Lõuapoolik


liitunud: 28.03.2004
|
01.07.2009 20:19:12
|
|
|
Kas sa kõvaketta jumperi eri asendeid oled sätttinud.
Mingi suht uus AMD prose vajas emaplaadile uut biosi updati ja oli ka suht valiv mälude suhtes, vaata mis mälud toetatud on algul pidid olema vist pulga kaupa sättitud madala Mhz peale (algul paned 1 pulga ja siis kui saad biosi siis paned madalama mHz peale).
Ühenda emme kaablid lahti (mitte korpuse).
Võtta biosi patarei tunniks välja ja kõik mälud ka.
Hoia Power on nuppu all.
Draivide jumperid on õigesti pandud.
Pane ainult identsed mälud sisse või 1 mälu.
Pane masin kokku ja prrov käivitada.
Biosi update tee vaid Dos-i keskonnas.
Vaata kas mõni toite / front panel juhe ei logise
võid ka laua peal testida (komponendid korousest väljas) et lühis välistada. Vaata, et voolu ei saa.
-------------------------------
| tsitaat: |
oot ma ei saa nagu aru kuidas on iget pidi ja kuidas valet pidi ?
nii et kiri jääb emaplaadist üles või alla ? |
osad lähevad ülesse oasd alla osad paremale osad vasemale. Ja minul oli ka kunagi nii, et need kaablid olid valesti ühendatud ja sekundiks võttis vendi käima ja must ekraan.
Must on null, vaata neid + ja - tähiseid seal ja jälgi emaplaadi juhendit. Minu Gigabyte mobole need klemmid ei vastanud juhendi joonisele (emmel oli vist rohkem klemme)
Kui sa kahtlustad, et korpuse kaablid on katki, siis võid lühiühendada power on switchi klemme mobo küljes. NB ise pole teinud ja ei tea kas on ohutu, aga nägin kuidas keegi tegi.
viimati muutis Mucrop3 01.07.2009 21:44:56, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
01.07.2009 20:29:59
|
|
|
| küsiks ka ära mis revision mobo on v1.0 või v2.0 revisioni number on plate all vasakus nurgas (plate enda ees nii, et väliühenduse pistikud on vasakul käel)
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
senso
HV kasutaja
liitunud: 15.07.2007
|
01.07.2009 22:28:08
|
|
|
plate on v 1.0
ja no vhaet ei ole
mul on kergem viia see arvutikeskusesse kus nad korda teevad
enamsu asjad on nagunii nende alt garantii all seega probleemi ei ole
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|