Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Panasonicu arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Abec7
HV vaatleja

liitunud: 04.02.2008




sõnum 04.02.2008 17:30:05 Panasonicu arutelu vasta tsitaadiga

Tere!

Kuidas siin foorumis siis panasonicu fotoaparaatide kasutamisega ka on? Ise oman lumix dmc-fz8 ja selle raha eest teeb pilti küll.
Üldiselt kiidan panasonicut. Plussideks väga hea optika (Leica), optiline stabilisaator (MEGA O.I.S - töötab küll ), pildi kvaliteet ja loogiliselt lihtsad menüüd.
Miinusteks müra kõrgematel ISO seadistustel ja see, et mina enda kaameraga filmimise ajal zoomida ei saa icon_sad.gif

Hetkel siis panasonicult väljas paar peegelkaamerat (L1 ja L10). Isiklikult meeldib mulle väga L1 disain, kuigi omaduste ja oma uudsuse poolest on L-10 temast üle.
Väga hästi lähevad inimestele peale panasonicu superzoom kaamerad (Fz8, Fz18, Fz50). Fz50 on väga hea oma manuaalse zoomi- ja fokuseerimisrõnga poolest. Ta on siis vanade kalade (Fz20, Fz30) uusim järglane.

Loodan, et siin on teisigi panasonicu kasutajaid kellega arutleda. Oleks tore, kui näitaksite ka enda pilte.

Minu blogi asub aadressil: www.allar16.blogspot.com
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2008 17:30:16 vasta tsitaadiga

Ise oman Panasonic Lumix DMC-FZ30-t ja olen rahul.
Ainu asi mis häirib on ka see kõrge müra suurematel ISO-del.
Kõige madalama isoga on müra tunda :S
Suureks plussiks minu kaamera juures on manuaalne teravustamine ja käsizoom meeldib ka thumbs_up.gif
Heaks plussiks on ka 12x optiline ja kui käsi ei värise saab ka õhtu poole pika vahemaa pealt pilti teha...
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cruiser
HV vaatleja


liitunud: 09.11.2005




sõnum 30.05.2008 19:55:51 vasta tsitaadiga

Oman Lumix FZ-50, muidu täitsa rahul, aga tuttaval on FZ-30, mulle tundub, et megapikselite lisamisega on müra suuremaks läinud. Võibolla see subjektiivne minu kiiks ainult. Muidu mugav ja hea, suuremad ISO-d on tõesti väga mürased, aga väljas valges saab ikka päris häid pilte. Muidu üldse on ikka Panasonic selline kindel valik, töökindel ja inimsõbralik teostus ning käsitlemine.
_________________
Kui maailm on lava, kus siis publik istub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2008 12:43:13 vasta tsitaadiga

mis Pana digipeeglitesse puutub, siis natuke tegu nokk-kinni-saba-lahti aparaatidega, L10'l on nati liiga kohitsetud (olulisim miinus on, et sarivõttes saab ainult 3 raw'd järjest teha ja contrastipõhine AF töötab ainult paari üksiku objega)...Leica objesid on väga vähe ja need on pigem ülehinnatud (ehk siis reaalselt kasutatakse niikuinii rõhuvas enamuses Olympuse torusid), ning kuna Leica torusid on vähe ja tuleb ilma torusisese stabikata Olympuse objesid kasutada, siis kuivab stabika võimalus kuidagi väga kokku (kuna erinevalt olympusest ei kasuta pana keresisest stabikat)...
ehk siis minumeelest tasuks FourThirds perekonnas siiski pigem olympusele panustada ning vajadusel mõni kirvehinnaga panaleica obje juurde soetada (25mm f1,4 on popp valik)... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 26.09.2008 01:07:33 vasta tsitaadiga

G1 stardiloendus alanud
_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cruiser
HV vaatleja


liitunud: 09.11.2005




sõnum 26.09.2008 14:04:31 vasta tsitaadiga

Vaatasin selle aparaadi tutvustust ja see mulle meeldis, kuigi selle hinda veel polnud siis väljas. Kuigi see on Lumixilt alles esimene versioon, ma ootan järgmise versiooni ära, siis hakkan vaatama seda assja lähemalt, momendil saan veel FZ-50 hakkama, kuigi vahepeal oli mõte juba päris peeglit hakata soetama.
_________________
Kui maailm on lava, kus siis publik istub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mercury11
HV vaatleja

liitunud: 23.02.2006




sõnum 01.03.2009 23:19:58 vasta tsitaadiga

enda naisel oli FZ50 aasta aega töökoha poolt ,meeldis ja ostsin poolaastat tagasi 2000eek FZ30.-ne ise olen rahul (poolkuu pildil autoaknale toetudes käelt pildistades eraldusvõime 20 km mis on suht lähedane ka teoreetilisele maksimumile-10km)
kui oleks tõsisem pildistaja ostaks järgmise mudeli G1 HDvideo lisavõimalusega...
Hind on neil kõrgevõitu mehhaaniliselt on lihtsamad ja peaks olema odavam toota icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2009 21:46:21 vasta tsitaadiga

Midagi Micro 3/4 maailmast:

http://www.dpreview.com/news/0903/09030314panasonic14-140mmhd.asp - Panasonic launches Lumix G Vario HD 14-140mm lens
http://www.dpreview.com/news/0903/09030313panasonic7-14mm.asp - Panasonic releases Lumix G Vario 7-14mm lens

Nende taha sobiv kere:

http://www.dpreview.com/news/0903/09030315panasoniclumixdmcgh1.asp - Panasonic premieres DMC-GH1 with HD video recording (pressiteade)
http://www.dpreview.com/news/0903/09030316lumixgh1handson.asp - Panasonic DMC-GH1 brief hands-on (kiire ülevaade)
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2009 20:31:50 vasta tsitaadiga

maakeeli ka sama juttu:

http://blog.photopoint.ee/micro-four-third-susteem-kasvab-kahe-uue-objektiivi-vorra/
http://blog.photopoint.ee/panasonicu-taiustatud-hubriidkaamera-dmc-gh1-filmib-hd-videot/

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2009 22:59:41 vasta tsitaadiga

Näppisin täna DMC-GH1'e (vist polnud HD versioon) ning väga mõnus väike punn on. EVF on ka täiesti kasutatav... harjumatu küll aga siiski meeldiv.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 06.03.2009 00:22:44 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Näppisin täna DMC-GH1'e (vist polnud HD versioon) ning väga mõnus väike punn on. EVF on ka täiesti kasutatav... harjumatu küll aga siiski meeldiv.

pilte ei lastud teha? G1 on vana ja GH1 on uus, kui 14-140 obje ees oli siis oli ikka uus!

_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2009 00:43:39 vasta tsitaadiga

Ilmselt lasti aga ma polnud väga huvitatud. 14-140 ei olnud ees, mingi lühema zoomivahemikuga normaal. See on natuke OT aga Sigma 200-500/2,8 oli märksa huvitavam icon_smile.gif - sutsu uimase juhtimisega aga täiesti kasutatav... loomulikult suurelt ja raskelt statiivilt.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 06.03.2009 04:24:17 vasta tsitaadiga

Omal DMC-FZ8. Ostmisel sai vaadatud ka FZ18 ja 28't, aga hinnavahe ei õigustanud väheseid lisaväärtusi.
Üldiselt pilliga päris rahul. OIS teeb oma tööd hästi ning keskmisel resol laseb ka 18x optilist zoomi kasutada. thumbs_up.gif Aku vastupidavus on hea ning laadib kiirelt. Väga hea on muidugi display eraldusvõime ning selgus/värvid. Elektrooniline viewfinder on aga viletsavõitu (kehva reso ning aeglane), pigem juba ekraanilt vaadata. Manuaalne ava/säri/fookus on esindatud (must-be minuarvates, mis pahatihti paljudel mudelitel puudub) ning pisike joystick põhifunktsioonide vahetuseks on ka mugav. Filmimisel on reso/kaadrisagedus korralik (640x480 / 848x480 @30fps). Fotokate puhul, filmimise ajal zoomimine ongi pigem erand kui reegel. 16:9 formaat on ka abiks (olgugi, et see on teostatud 4:3 kaadri crop'imise teel). Raw failiformaat samuti kasulik.
Miinusteks tooks eelnevalt juba mainitud ning laialt tuntud müra kõrgema ISO peal ja kehvavõitu fokuseerimine pimedas (võtab aega või nõuab mitut üritamist).
Arvestades, et ostetud sai ta nõks üle 3 kilo eest, siis selle raha eest piisavalt hea pill.

_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zest
Kreisi kasutaja
zest

liitunud: 17.12.2007




sõnum 06.03.2009 07:29:19 vasta tsitaadiga

Mul oli FZ8, mida müüsin siin maha kuna tuli uus mudel välja Fz28. mõlema puhul olen vägagi rahul. 5K eest ikka super asi
ja review ikka rägivad asjast ka midagi:
http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2008/08/22/Panasonic-Lumix-DMC-FZ28/p1
icon_wink.gif
PS, filmib ka HD videod hea kvaliteediga.

_________________
If Jesus had been killed twenty years ago, Catholic school children would be wearing little electric chairs around their necks instead of crosses.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 19.03.2009 18:00:45 vasta tsitaadiga

DPReview PMA 2009 intervjuu Panasonicu esindajaga!

..vähemalt on rahu majas, FZ70 järgmise paari aasta jooksul oodata pole. Suur osa Panasonicu kasutajaid on nüüd vabad..

_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zest
Kreisi kasutaja
zest

liitunud: 17.12.2007




sõnum 19.03.2009 21:05:05 vasta tsitaadiga

Trwind55 kirjutas:
DPReview PMA 2009 intervjuu Panasonicu esindajaga!

..vähemalt on rahu majas, FZ70 järgmise paari aasta jooksul oodata pole. Suur osa Panasonicu kasutajaid on nüüd vabad..

JAh, ega selles FZ70 tõesti ei ole praegu mingit mõtet ju. Kel raha on see ostab G-seeria endale, kel ei ole FZ-28....

_________________
If Jesus had been killed twenty years ago, Catholic school children would be wearing little electric chairs around their necks instead of crosses.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cruiser
HV vaatleja


liitunud: 09.11.2005




sõnum 19.03.2009 21:34:28 vasta tsitaadiga

Omades praegu FZ50 arvan ka , et ega siin rohkem polegi aretada, uuem tulija on ju G seeria ja eks arendus lähebki selle peale. Väiksematest on ju olemas FZ8, 18, 28. Ise arvan, et järgmine variant oleks minu jaoks juba G seeria, või siis juba päris peegelkaamera.
_________________
Kui maailm on lava, kus siis publik istub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.03.2009 14:00:54 vasta tsitaadiga

Jõudis ka minuni täna FZ28, esimene asjalik fotoaparaat enda omanduses.
Esmaste piltide järgi olen ikka väga rahul icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priitr
HV kasutaja

liitunud: 17.06.2004




sõnum 07.04.2009 14:38:38 vasta tsitaadiga

On's siin äkki mõni LX3 omanik? Miskeid kommentaare aparaadi kasutamismugavuse, kvaliteedi ning vastupidavuse kohta?
Käivad mingid uitmõtted uuema võimalikult lihtsalt pildistava mõistliku pildikvaliteediga ja mugavalt kaasaskantava aparaadi ostmise üle. Miks ei võiks see olla just DMC-LX3?

_________________
Tšudes ne bõvajet.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2009 14:58:48 vasta tsitaadiga

Pioneerina sündinud LX-1 pilte võib näha näiteks siit http://www.rebaseonu.net/go/aafrika

Hoolimata kahest mudeliuuendusest võib arvata, et klaas on ees enamvähem sama, kindlasti on ka kaamera idee suuremal määral säilinud.

_________________
Doggett can tell
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2009 15:06:21 vasta tsitaadiga

priitr kirjutas:
On's siin äkki mõni LX3 omanik? Miskeid kommentaare aparaadi kasutamismugavuse, kvaliteedi ning vastupidavuse kohta?
Käivad mingid uitmõtted uuema võimalikult lihtsalt pildistava mõistliku pildikvaliteediga ja mugavalt kaasaskantava aparaadi ostmise üle. Miks ei võiks see olla just DMC-LX3?
Otsi fotokalast või eestifotost Tiit Veermäe kommentaare selle kaamera kohta. Profi hinnang lühidalt kokkuvõetuna oleks, et püüti küll parimat kuid välja kukkus ikkagi seep. Aeglane reaktsioon, aeglane AF, kasutu RAW formaat.
Kindlasti on erinevate kasutajate ootused ja nõudmised kaamerale erinevad, seega päris absoluutsete hea/halb kriteeriumitena ei tasu neid ka võtta. Päris põhjaliku ülevaate LX3-st on teinud ka Thom Hogan.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
zest
Kreisi kasutaja
zest

liitunud: 17.12.2007




sõnum 07.04.2009 17:03:59 vasta tsitaadiga

priitr kirjutas:
On's siin äkki mõni LX3 omanik? Miskeid kommentaare aparaadi kasutamismugavuse, kvaliteedi ning vastupidavuse kohta?
Käivad mingid uitmõtted uuema võimalikult lihtsalt pildistava mõistliku pildikvaliteediga ja mugavalt kaasaskantava aparaadi ostmise üle. Miks ei võiks see olla just DMC-LX3?

Paistab, et kõva "4"
http://www.dpreview.com/reviews/read_opinions.asp?prodkey=panasonic_dmclx3

_________________
If Jesus had been killed twenty years ago, Catholic school children would be wearing little electric chairs around their necks instead of crosses.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priitr
HV kasutaja

liitunud: 17.06.2004




sõnum 09.04.2009 09:42:42 vasta tsitaadiga

Njah.
Tundub, et mulle sellise suurusega aparaat ikkagi minule ei sobi. Selline veider, ei-liha-ega-kala tüüpi asi. Liiga suur taskusse pistmiseks ja kaasas kandmiseks ning liiga väike ja kerge, et korraliku peegelkaamera kombel mugavalt käes istuda ja kasutada. Tahaks vist midagi FEDi või Leica mõõtu...

_________________
Tšudes ne bõvajet.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lempsu
HV vaatleja
Lempsu

liitunud: 09.06.2005




sõnum 05.05.2009 18:03:09 vasta tsitaadiga

lainurk- telekonverterid FZ 50´le, kas keegi on kasutanud ja kas on rahule jäädud.
millised teiste firmade omad võiks sobida, ei pea olema ilmtingimata panasonicu omad.
mõttes on nende muretsemine, aga eestist saamine on keeruline ja netipoest põrsast kotis ei tahaks osta.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 06.05.2009 00:13:50 vasta tsitaadiga

Lempsu kirjutas:
lainurk- telekonverterid FZ 50´le, kas keegi on kasutanud ja kas on rahule jäädud.

lugemiseks: http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/FZ-30/ seal mitu alajaotust, millest abi on!
Panasonicu enda lisavarustus on ropult kallis ja järelturul vähe levinud. Õnneks Panasonicule sobib hästi Olympuse kraam.

Olympus B-28/WCON08 - 55mm, 0,8x (vana mudelinimetus B-28, uus WCON-08; peaks olema sama detail, lihtsalt erinev nimi)
Olympus WCON-08B - 62mm, 55-62 step-ring vajalik, 0,8x võimalik zoomida kuhugi 70-80mm piirkonda ilma "udu" tekkimiseta
Olympus WCON-07 - 55mm, 0,7x

ebay on suht ainus koht kus eelnimetatud mudeleid kergesti leida võib, poest ei läheks ma neist ühtegi ostma. Tean ühte ameeriklast kes omale 200USD eest Panasonic LW55 0.7X ostis ja kiidab taevani, edu talle. Ise olen läinud mitme kaamera teed, FZ tele jaoks ja teine kaamera lainurk võteteks.

natuke lisainfot saab ka nt: http://www.ok-photos.com/panafz18/b.htm ja http://www.ok-photos.com/panafz18/e.htm - mõned pildid ka FZ18 kaameraga, aga abiks ikka.

_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zest
Kreisi kasutaja
zest

liitunud: 17.12.2007




sõnum 29.08.2009 09:12:14 vasta tsitaadiga

teema jatkamiseks ka mõned uudised

http://www.3dnews.ru/digital/panasonic_lumix_dmc_fz38/ (Vene keeles)
http://www.dpreview.com/news/0907/09072704panafz38.asp (in english)
ehk väljas on uus mudel!

_________________
If Jesus had been killed twenty years ago, Catholic school children would be wearing little electric chairs around their necks instead of crosses.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.08.2009 16:47:47 vasta tsitaadiga

+2MP, MMC mälutüübi toetus, HDMI ja 20g kergem.
Sarivõte 2.3fps FZ28 2.5 vastu.

Muud asjad tunduvad pisiasjad olema.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2009 17:10:09 vasta tsitaadiga

AF kiiruse muutus kõlab küll hästi.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zest
Kreisi kasutaja
zest

liitunud: 17.12.2007




sõnum 29.08.2009 17:52:57 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
+2MP, MMC mälutüübi toetus, HDMI ja 20g kergem.
Sarivõte 2.3fps FZ28 2.5 vastu.

Muud asjad tunduvad pisiasjad olema.


MMC tugi on ka Z28-l täitsa olemas
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Panasonic/panasonic_dmcfz28.asp

_________________
If Jesus had been killed twenty years ago, Catholic school children would be wearing little electric chairs around their necks instead of crosses.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.08.2009 18:30:34 vasta tsitaadiga

zest kirjutas:
mikk36 kirjutas:
+2MP, MMC mälutüübi toetus, HDMI ja 20g kergem.
Sarivõte 2.3fps FZ28 2.5 vastu.

Muud asjad tunduvad pisiasjad olema.


MMC tugi on ka Z28-l täitsa olemas
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Panasonic/panasonic_dmcfz28.asp
Neetud, tagurpidi vaatasin, uute specist on justkui välja jäetud see.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pruunkaru
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2007




sõnum 30.08.2009 09:04:49 Panasonicult konkurent Olympus Pen´le vasta tsitaadiga

Ehk siis midagi uut Micro Four Thirds turule.

http://www.cnet.com.au/panasonic-s-answer-to-the-olympus-pen-leaks-gf1-339297800.htm
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2009 20:46:40 vasta tsitaadiga

link :: Panasonic updates firmware for DMC-LX3

1. Improved auto white balance performance.
2. Auto Focus speed-up.
3. Recording function with an aspect ratio of 1:1 has been added.
4. A white balance (WB) bracket function has been added.
5. [HIGH DYNAMIC] has been added to scene mode.
6. [LENS RESUME] has been added to the [SETUP] menu.
7. [MENU RESUME] has been added to the [SETUP] menu.
8. The exposure compensation and the auto bracket compensation can now be set up to ±3EV.
9. Position of the guide line can now be set.
10. It is now possible to display the highlights in playback mode.
11. It is now possible to record the user’s name in the picture.
12. Digital red-eye removal has been modified.
13. Items saved in the custom set have changed.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.10.2009 16:49:52 vasta tsitaadiga

Huvitav, kui palju see siis autofookust kiiremaks teeb? icon_rolleyes.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2010 13:36:08 vasta tsitaadiga

link :: Panasonicu LX5 on tulekul

Legendaarse LX3 järeltulija on välja hõigatud. Mis endale silma jäid oli see, et valgusjõud on sama, zoomiulatust ning kiireimat säriaega on suurendatud ning megapikslite arv on samamoodi säilinud. Väga meeldiv, et piksliralliga ei minda kaasa vaid lihvitakse olemasolevat tehnikat.

Testpilte näeb:
http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/panasonic-dmc-lx5-preview-samples/slideshow
Kõrged ISOd on endiselt väga hästi kasutatavad. Jäi ka silma üks ISO640 pilt - äkki saab nüüd ka ISO 1/3 EV kaupa muuta?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 21.07.2010 21:31:20 vasta tsitaadiga

DMC-FZ100 - uudis@dpreview
14,1MP MOS sensor
25 - 600mm (35mm ekv.)
11 fps sarivõte
3.0" vasakule välja pööratav LCD
välgutald
1920x1080 60i Full HD video
kaugjuhtimispuldi võimalus

DMC-FZ40 - uudis@dpreview
FZ38 edasiarendus põhimõtteliselt

DMC-FX700 - uudis@dpreview

_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 22.07.2010 00:57:22 vasta tsitaadiga

Hmm, sellise announcement'i peale tuleb järelikult veidi oodata..
Kaotasin nimelt oma armsa DMZ-FZ8 ära ning plaanisin just FZ38 selle asemele hankida. Kardetavasti saab FZ45 omale hinna 6K+ (siis jääb veits kalliks), aga loodetavasti langeb FZ38 oma uue mudeli välja tulekuga.
Eks siis kannatab veidi ja hoiab turul silma peal enne ostu tegemist. icon_rolleyes.gif

_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2010 13:30:50 vasta tsitaadiga

link :: Panasonic updates firmware for DMC-LX3, DMC-TZ7 and DMC-TZ6

"Panasonic has released firmware updates for its DMC-LX3 premium compact, and the DMC-TZ7/ZS3 and DMC-TZ6/ZS1 compact superzooms. The company has not provided any information about the updates' actions beyond the slightly obscure 'Optimization of software processing. Change in software version has no effect on camera performance.' Firmware v2.2 for the LX3 and v1.3 for the TZ7 and TZ6 are available for immediate download from Panasonic's website."

Ehk siis kui keegi oskab täpsemalt ütelda, mida see uuendus parandab siis ütelge, ei hakka enne peale laskma.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aims
HV kasutaja

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2011 13:51:41 vasta tsitaadiga

Mida uutest Panasonicu 4/3 kaameratest arvatakse?
G3
GF3
GH2
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 21.10.2011 16:42:20 vasta tsitaadiga

esimene üldine probleem Eestis on see, et panasonic on väga kallis. põhjus on peaasjalikult maaletoomise probleemis ja sellest tingitud väga väikses turuosas ja väga piiratud müügipunktide arvus ning valikus. paar varianti on vitriini peal olemas aga muu on "ainult tellimusel" ja üsna suure lisahindlusega. kahju.
Ebay hindu (kasvõi UK epoodide hindu, mitte mingeid pilukate omi) vaadates on hinnad konkurentidega võrreldes täitsa mõistlikud, aga kahjuks mitte meie mail. Eks see kriipsutab kogu kogemuse maha.

muidu minu arvamus (mul endal on GF-1, mis on üldiselt üsnagi rariteetne pill siin riigis)

GF3 läks eemale GF1 ideest olla entusiasti fotoaparaat ja hakkas püüdma kompaktiületulijaid. mõõdult on väga pisike, aga ka tehnoloogiliselt piiratud. mulle see ei meeldi. õtlen ausalt: IMHO on GF1 parem GF3.

G3 on tubli alternatiiv praegustele 500€ ringis (mitte eestis letihinnana kahjuks jällegi) olevatele kit dslridele (d3100, 1100d, k-r jms sägad). Uus 16mpix sensor on väga tubli (vast 1 EV jagu uuest nikon/sony sensorist maas, aga u samal tasemel mis ühe põlvkonna jagu vanemad aps-c sensorid), läätsed on kvaliteetsed, vaikse ja kiire autofookusega, soodsad ja väiksed/kerged. EVF vaateakna suurus (ja ka päevane eredus) on pea sama suur, mis täiskaadri oma (kõrguselt suurem kui 5D mark 2 ja laiuselt pisut kitsam, kuna on 4:3 küljesuhtega) ja on väärtus omaette. Eks optika vs lcd on harjumuse asi, aga üks eripära on WYSIWYG ehk lcd ekraanile või EVF-i kuvatakse reaalselt see, mis hiljem pildistamise tulemus ka tuleb (muutuv WB näiteks) ja seega on vähem ümberpildistamist.
paar asja nerfiti ära ja need mulle ei meeldi. esiteks oli GF-1 ja ka G2- olemas PASM mode diali küljes eraldi lisalüliti single-shot, continous, +/- bracket ja viiteajaga pildistamine. just see +/- on väga kasulik, sest põhimõtteliselt oli vaikimisi HDR jaoks väga kasulik dial mode valmis. ei pea menüüdesse ronima või midagi sättima. hopsti määrad +/- ära ja tulistad ja kui enam hdri käest ei tee, siis paned single peale tagasi. jube mugav oli. nüüd tuleb quickmenusse ronima. automaatne vaateakna switchine LCD ekraani ja EVF-i vahel kaotati ka ära, kusjuures on see väike kulu (enne oli silma läheduse sensor), aga tehti kasutamine kohe tublisti ebamugavaks.
inglismaalt tellides on G3 kit võimalik täitsa ~500€ eest saada ja IMHO on tegu kindlasti väga hea valikuga. Hea alternatiiv kindlasti, just mõõdu, väga hea EVF-i ja kaalu tõttu. kui kit-vs-kit võrrelda, siis on Pana kindlasti teravama pildiga (teravamate objektiivide tõttu) ja üks suur eelis m4/3-l on see, et põhimõtteliselt ühegi läätsega ei pea ava kinni keerama pildi teravamaks saamiseks. juba ava laialt lahti on läätsedel pea max teravus käes, seega igasugu "stopping down to F8" on unustatud. see on tegelikult väga oluline, sest minu arust on kaunis mõttetu osta kallist asp-c F2.8 (või parematki) klaasi, teades, et hea tulemuse saamiseks peab tagasi kitikate-tasemele ava kinni keerama. kus on point?

GH2 on tubli tööloom, kuid on liialt kallis. Aga väga hea kaamera on. minu rahakott sinna ei küündi.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nganasan
HV kasutaja
Nganasan

liitunud: 30.10.2003




sõnum 25.10.2011 10:23:47 vasta tsitaadiga

Sai endale soetatud G3 komplekt koos lisaobjektiiviga 45-200mm ning mina olen just see P&S pealt üle kolinud (eelmine aparaat oli TZ1), kes alguses kindlasti eelistab iA nuppu ja eelseadistatud režiime. Praegu pole veel aega olnud, et aparaati rohkem proovida, aga esmamuljed kompakti pealt üle tulnuna on igatahes positiivsed.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2011 10:34:23 vasta tsitaadiga

Astusin samuti Panasonicu leeri, sedapuhku küll Bridge tüüpi kaameraga - Lumix FZ150 kui korrekte olla. Olles varem läbi kasutanud kolm D-SLRi ning tüdinedes kogu tarvikutemajandusest ning üldisest kohmakusest oli see esmapilgul ainuõige otsus, kuid kartus tagasiminekul oli suur peaasjalikult pildikvaliteedi osas. Olles nüüd FZ150 mõnda aega kasutanud ei jagu minu sõnavaras piisavalt kiidusõnu kaamera iseloomustamiseks. Ehk on see tingitud asjaolust, et minu ootused polnud suured, kuid investeeritud sai maksimum ning hankisin selles kategoorias parima saadaoleva aparaadi (pärast ohtraid reviewde ja võrdluste läbivaatamist). Esmalt mis on minu jaoks kõige tähtsam on komaktsus ja komplektsus. Suurepärane funktsionaalsus küllaltki tagasihoidlikus kestas. Lühiülevaade nendele, kes on sarnase kaameraklassi radadel ning ei suuda valida:

Kere - FZ150 on hämmastavalt käepärase kerega kaamera ning mis kõige olulisem - see on kerge. Väliselt paistab igati kvaliteetne ning kere lõppviimistlusele on põhjalikult rõhku pööratud (mitte ainult). Kaameral on sarnaselt peeglitele korralik grip mis tagab normaalse käsitlemishaarde ka suuremat sorti labidaga meesterahvastele. Nuppude hulgaga pole õle priisatud ning nende asetus on loogiline ja igal ühel on oma kindel funktsioon. Lisaks on kindlasti kvaliteetset videot salvestama kaamera puhul esmalt kiirfilmimise nupp mis alustab sekundiga eelnevalt paika määratud režiimis videopildi salvestamist (nt. 1080p 60fps AVCHD). Teiseks maasikaks on objektiivi küljel asuv videokaameratelt päris zoom nupp mis võimaldab videokaamera haardes hoides sujuvalt zoomida. Kerel on peal ka "hotshoe" kuhu saab kinnitada Lumixi/Olympuse välke ning välist mikrofoni - justnimelt välist mikrofoni, mille tarbeks on ka eraldi sisend olemas, et piltilusale FHD videole ka vääriline heli juurde salvestada.

Ekraan/EVF - Ekraan on 3" 16:9 formaadis LCD mis on piisava lahutusvõimega andmaks võttetulemustest vahetut muljet. Ekraan on pööratav mis tuleb jällegi kasuks keerulistes pildistamisoludes ja filmimisel. EVF on minujaoks mänguasi ja DSL-Ri pealt tulnuna tundub naljateona, kuid töötab ja pilti näitab.

Menüü - küllaltki lihtsa ülesehitusega ning ei aja segadusse inimest, kes on varasemalt digiaparaatide ning nende hingeeluga tutvust teinud. Erinevate pildistus/videorežiimide valikuid on mehiselt ning igale maitsele leiab midagi.

Optika - hämmastavalt valgusküllane, kuid samas ei võistle peegelkaameratel kasutatavaga. Ütlus "mis kõlbab kõigeks, ei kõlba millekski" siinkohal siiski paika ei pea ja hindeks saab 5 palli süsteemis 4. Peamine miinus on distortsioon laias nurgas, kuid jällegi pole see nii hull kui mõnel teisel Bridge kaameral mida näppinud olen. Panasonic pole õnneks zoomi võimuvõitlusega kaasa läinud ning on säilinud eelmisel põlvkonnal nähtud 24x zoom millele lisandub -30x inteligentne zoom (digitaalne icon_lol.gif ). Tegelikult on see 99% olukordadel täiesti piisav ja suurem ulatuse järele vajadust pole. Zoomida on võimalik kahest nupust - päästiku ees asuvast ning varem mainitud objektiivil asuvast. Kaamera tervustab küllaltki kirielt ning täpselt. Erinevalt teistest Birdge kaameratest on FZ150-l olemas manuaalne teravustamine mis kõll tegelikuses pole pooltki selle õigest tähendusest - objektiivi küljel on nupp mida tuleb vajutada kui oled objektiivi suunanud objektile mille järgi soovid kaadrit teravustada (ekraanil on roheline kastike keskpunktis). Kaameraga on kaasas ka varjuk ning ette on võimalik keerata filtreid. Minimaalne fokusseerimiskaugus on ca 5cm... Mega OIS optiline pildistabilisaator teeb oma tööd eeskujulikult.

Foto - FZ150 toodab biridge kaamera kohta suhteliselt korralike kaadreid. Pildimüra on hämmastavalt vähe ka kehvades valgustingimustes. ISO 800 ja üles minnes muutub olukord muidugi hüppeliselt ja nii kuini ISO 3200-ni välja. Kaameral on olemas nii kunstifiltrid (nt. pinhole) kui ka eelseadistatud režiimid (ca. 52tk - number ei vasta tegelikkusele, kuid tabab suurusjärku). Lisaks sellele on olemas P, A, S ja M täismanuaalne režiim. Makro, sportvõte ja portreerežiim on iseenesest mõistetavad. Mis on Lumixi puhul eriskummaline on automaatne võtteeziim (Intelligent Auto) - see mitte ei säti otse parameetreid lähtuvalt oludest vaid valib parima eelseadistatud režiimi misjärel mängib omakorda parameetrite peenhäälestusega. usjuures kaamera näitab ära ka sobiliku režiimivaliku kasutajale. Näotuvastus jms. modru on samuti sisse topitud. Huvitav on veel sarivõtte režiim mis suudab manada kuni 60 kaadrit sekundis - müstiline...muidugi tähendab see madalama kvaliteediga pilte. Kuni 12 kaadrit sekundis suudab teha maksimaalse resolutsiooniga. PS - teeb ka 3D fotosid.

Video - see on osa mis oli minupuhul põhiraskuseks kaalukausil. Video kvaliteet on bridge kaamera kohta hämmastav. Formaatideks AVCHD/MP4 ning alikus on 1080p 60fps, 1080i 60fps/30fps ja 720p. Siin üks näidisklipp koos miniature effektiga - http://vimeo.com/29303667 . Kaameral on j'llegi valikus erinevad videoeffektid millest on lemmikud miniature ja high speed ( http://vimeo.com/29364843 ) . FZ150 on võimeline tegema 220fps kaadrisagedusega video mille kvaliteet on küll VGA, kuid slo-mo siiski. OIS teeb jällegi oma tööd korrektselt ning käevärinaid kaadris märgata pole. ZOOMimine on objektiivi kõrval asuva nupuga käepärane ja sujuv ning AF töötab kiirelt ja täpselt ning kaader püsib pidevalt fookuses. Heli lindistamise tarbeks on kaameral peal küll stereo mikker, kuid nagu ikka pole sisseehitatud mikrofonid parima võimekusega (siiski parem kui enamikul konkurentidest). See pole aga takistuseks, sest ainukesena omas klassis omab see välise mikrofoni sisendit (2,5mm) kuhu saab ühendada näiteks Lumixi suundmikri või mõne teise konkurendi toodangu mis paigaldub kaameral asuvasse hotshoe kinnitusse. Ise pole veel suundmikrit hankinud, kuid plaan on suur.

Muu - kaamera on väga hea videovõimekusega, kuid sellel puudub välise toite võimalus - vähemalt ametlikult ei tooda Lumix sobivat adapterit, KUID.... Kaamerale on olemas demoeesmärgil poes kasutatavad püsitoitevahendid - aku kujuga DC-coupler + adapter aitavad hädast välja.

Kokkuvõtteks võib tõdeda, et kuigi tegu on küllaltki kalli Birdge klassi kaameraga on see oma hinna vääriline - algne skeptilisus oli asjata ning aparaat on igati aus. Inimesele kes on tüdinenud peeglitega seonduvast kohmakusest ja kõrgest hinnast on konkreetne kaamera heaks alternatiiviks. Muidugi otsust vastu võttes pole mõtet kohalikelt kaupmeestelt seda soetada (momendil polegi veel müügis) vaid valida mõni usaldusväärsem EU-s asuv elektronkaupmees (ise soetasin Pixmaniast hinnaga 465€). Millegipärast on Lumixi toodangu hind meil arusaamatult kõrge.

Jutt sai pikem kui plaanisin ning vabandan ette kirjavigade pärast, sest silme eest läks kirjuks ja kontrollimiseks pole enam mahti.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jack
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 23.03.2012 15:24:13 vasta tsitaadiga

Jõudsin Priidust sõltumatult järeldusele et seda kaamerat ma tahangi.
Otsisin siis Panasonicu teemat fotoblogist ja kõige viimane postitus vastas kõikidele küsimustele mis veel vastamata olid
Nüüd jahh veel vaja leida normaalne ostukoht. icon_cool.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2012 16:47:13 vasta tsitaadiga

Jack kirjutas:
Jõudsin Priidust sõltumatult järeldusele et seda kaamerat ma tahangi.
Otsisin siis Panasonicu teemat fotoblogist ja kõige viimane postitus vastas kõikidele küsimustele mis veel vastamata olid
Nüüd jahh veel vaja leida normaalne ostukoht. icon_cool.gif thumbs_up.gif


Olen teda nüüd mõnda aega kasutanud ja kohati võib mõne asja üle nuriseda. Kui tahad näha/proovida siis võid traati tõmmata - oma silm on kuningas.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Panasonicu arutelu
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.