Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 162, 163, 164 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2009 11:01:15 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

TOYOTA CITY, Japan (CNN) -- On what was to be a historic day halting all of Toyota's Japanese assembly lines, the automaker announced late Thursday that it kept one line running.

The late news sent copy editors and reporters to their laptops erasing headlines like "historic shutdown," but it did little to quell the pain for the tens of the thousands of workers idled across Japan as nearly every Toyota line stopped producing autos and auto-related equipment.

Nowhere was the silence more deafening than in Toyota City, home and birthplace to Toyota Motor Corp. (TM). Factories were shuttered and workers idled in an attempt to bring production in line with falling global demand.

---

Feb. 5 (Bloomberg) -- Executives at Goldman Sachs Group Inc., JPMorgan Chase & Co. and hundreds of financial institutions receiving federal aid aren’t likely to be affected by pay restrictions announced yesterday by President Barack Obama.

The rules, created in response to growing public anger about the record bonuses the financial industry doled out last year, will apply only to top executives at companies that need “exceptional” assistance in the future. The limits aren’t retroactive, meaning firms that have already taken government money won’t be subject to the restrictions unless they have to come back for more.


Pagana Bush! Eksole Kurm? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.02.2009 11:14:34 vasta tsitaadiga

Toyota saab topelt pikku magu - soov on laineda pigem Jaapanis mitte mujal, aga kallis jeen teeb selle parajas enesetappuks, sest mis kasu kvaliteedist kui seda ei osteta...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2009 20:03:38 vasta tsitaadiga

Feb. 6 (Bloomberg) -- Unemployment in the U.S. climbed in January to the highest level since 1992 and payrolls dropped more than forecast as the recession showed no sign of abating.

The jobless rate rose to 7.6 percent from 7.2 percent in December, the Labor Department said today in Washington. Payrolls fell by 598,000, the biggest monthly decline since December 1974, after dropping by 577,000 in the previous month.


Reaalselt on töötuse % 15,4 ja mida arvavad asjast Wall Streeti "haid"? Eks loeme siis:

U.S. stock index futures jumped on Friday as data showing an unexpectedly sharp deterioration in the labor market emboldened expectations for government intervention to stimulate the economy.

icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 06.02.2009 20:41:29 vasta tsitaadiga

Veel üks näide, kuidas arvati alles mõned kuud tagasi.
Uudis EETimes'i lehelt pealkirjaga "Japan's electronics industry shocked by $22 billion in losses" ning asjaosalised on Hitachi Ltd., Panasonic Corp., Sony Corp., Toshiba Corp., Fujitsu Limited, NEC Corp. and Sharp Corp. Point: As late as last November, all of the big electronics manufacturers here were predicting net profits. Over the last few weeks, however, each company, one by one, has issued revised forecasts of a net loss in the current fiscal year.

II maailmasõjaaegsed Jaapani veteranid teavad rääkida,et kuidas sõdurite väljaõppe juurde käis ka ajupesu, et "surm on kergem kui linnusulg". Midagi säärast tehakse seal inimestega siiani, sest kuidas sai novembris sellist ennustust uskuda? Huvitav oleks siiski teada, et millised võtmeindikaatorid olid nende numbrite taga. Vaevalt, et meie siin targemad ju oleme. Aga kui sa istud Jaapani tehnoloogiakonglomeraadi juhitoolil ja sinu isa tappis 1000 ameeriklast ära, sinu reklaam on maailmas iga teise elektriposti otsas ning iga kümnes maakera elanik tarbib sinu träni - kas sa siis usud, et mõne kuu pärast see kõik enam ei toimi? Meelsus või meelestatus on pool ärist, aga seekord läks neil nihu.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2009 21:04:28 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
sest kuidas sai novembris sellist ennustust uskuda?


Üks võimalik põhjus on see, et eelmise aasta kaks viimast kuud olid reaalse seisaku algus, kus me praegu istume. Oktoobris tehtud numbrid olid igati positiivsed ja ju ei nähtud võimalikuna varianti, et tuleb selline aastalõpp nagu tuli.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 06.02.2009 22:36:16 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
ikruusa kirjutas:
sest kuidas sai novembris sellist ennustust uskuda?


Üks võimalik põhjus on see, et eelmise aasta kaks viimast kuud olid reaalse seisaku algus, kus me praegu istume. Oktoobris tehtud numbrid olid igati positiivsed ja ju ei nähtud võimalikuna varianti, et tuleb selline aastalõpp nagu tuli.


Ma ei tea, et milline seisak on reaalne seisak, aga mäletatavasti John McCain jättis septembri lõpus oma kampaania pooleli ja tõotas riiki päästma minna. Näiteks. Misiganes - jaapanlased kindlasti ju vähendasid samuti oma väljavaateid. Närima jääb ikkagi kahtlus, et neil tegelikult oli ka see enamvähem õige miinusega number laual, kuid nad ei uskunud seda. Kui küsimus oleks ainult külmas matemaatikas, siis nad oleks juba aastal 2004 oma tol ajal No.1 superarvutil "Earth Simulator" modelleerinud ja simuleerinud ning ennustanud, et kinnisvaralaenude poliitika ning kapitalide võimendamine isegi mitmekümnetes kordades ajab USA upakile lähima 5 aasta perspektiivis. Kahjuks jäävad sellised fantaasiad meiesugustele pärastiseks mõlgutada. Kui pauku pole veel käinud, siis selline mõttekäik müüb veel vähem, kui pärast pauku.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2009 23:30:32 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Ma ei tea, et milline seisak on reaalne seisak


Reaalne seisak on see, mida ennustas meile eelmise aasta suvest BDI skoor koos krediidi kadumisega. Mered on tühjad ja asjad ei liigu. Mitte mingisugune eelarvete lõikamine ja kokkuhoid ei ei päästa olukorda, kui kaup uuesti liikuma ei hakka - me liigume hetkel globaalselt inertsist, mille hoog on USA näitel näiteks suuremalt jaolt juba kulutatud - sadamad seisavad tühjadena ning truckerid kõnnivad autode juurest minema, üle mere ei tule lihtsalt midagi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 06.02.2009 23:54:47 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
ikruusa kirjutas:
Ma ei tea, et milline seisak on reaalne seisak


Reaalne seisak on see, mida ennustas meile eelmise aasta suvest BDI skoor koos krediidi kadumisega.


Ohh. Ma arvasin, et kui seisaku ennustused oleks hakanud täide minema, et siis oleks hoolikalt hakatud tagajärgede ennustamisega tegelema. Kuna tagajärgedega pandi jõhkralt mööda, siis ma hetk tagasi arvasin, et ju siis eriti ei ennustatud ka seisakut. Aga mis värk siis oli? Tüüpidel oli vaja jõuluboonused kätte teenida ning ei tohtinud negatiivset numbrit joonistada?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2009 02:10:12 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Tüüpidel oli vaja jõuluboonused kätte teenida ning ei tohtinud negatiivset numbrit joonistada?


Kuldsed sõnad icon_wink.gif
---

The Treasury Borrowing Advisory Committee (TBAC) released its quarterly advice to the Treasury yesterday. This is public domain stuff, and since I haven’t heard much mention of it in the mainstream media, I am reposting it here in its entirety. This is an unfolding horror story. This report paints a picture of the financial apocalypse the US government faces in stark detail unlike anything you will ever see in the mainstream media, and just about anywhere else except the most hard core permabear websites. Remember, the piece you are about to read is published by the US Government, Department of the Treasury. That makes it all the more frightening. Read it and weep.

Ja sõnu polegi vaja.
---

Here's the facts. And we don't even talk about these things. On Thursday, at about 11:00 in the morning, the Federal Reserve noticed a tremendous drawdown of money market accounts in the United States to the tune of 550 Billion dollars was being drawn out in an hour or two. The treasury opened up its window to help.

If they had not done that, their estimation was that by 2:00 that afternoon, 5.5 Trillion dollars would have been drawn out of the money market system of the United States, would have collapsed the entire economy of the United States, and within 24 hours, the world economy would have collapsed.



beer_yum.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 07.02.2009 19:27:29 vasta tsitaadiga

Mnjah, keeruline. Kõike ei peagi mõistma icon_rolleyes.gif

Mõnipäev tagasi rääkis Hõbemägi, et kuidas eesti ajakirjandus on väga demokraatlik ning sõnavabadus on kõrgel tasemel. Ma ei tea, kas ma olen ainus, aga mul on vahel sellest sõnavabadusest mingi kole maik suhu jäänud. Vaatad järjekorras eesseisja poolt ostetud ajakirja/ajalehe kaanepilti ja kihvatab, et no milleks. Milleks selline või teine eeskuju või roll või informatsioon ajakirja esilehel vajalik on? Kaldun arvama, et meie riigi tarbijaskond on liiga väike, et tekiks üldse selget survet ajakirjandusele, et vat seda me loeme ja seda me ei loe. Me loeme pealtnäha kõike. Meil on selline kolka mentaliteet, vahel ei ole ka valikut. Turg ei reguleeri mitte tuhkagi.

Alan Greenspan ütles ka, et ta eksis arvates, et vabaturumajandus reguleerib ennast ise piisavalt.

Mh, võib-olla on kapitalism sobilik miski suurema planeedi jaoks kui Maa ja siinmail peaks asja ikka natuke reguleerima? icon_eek.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.02.2009 21:16:25 vasta tsitaadiga

See pole sõnavabadus, kui eesseisja Justi või Kroonikat loeb. See on lihtsalt kollane ajakirjandus jms jura.
Tarbijaskonna suuruset ei sõltu midagi. Kui proportsioonid jäävad samaks, siis ei muutu midagi. Ning kui sulle ei meeldi Kroonikat lugeda, siis ära loe. See kui mõni suvaline ostab ja tahab lugeda, siis see on tema asi. Turg ise regullib seda - kui oleks Kroonikal vähe lugejaid, küll ta siis hääbuks. A kuna neil vist läheb hästi (kui läheb?), siis järelikult on turgu ehk on neid, kes tahavad just sellist informatsiooni. Sa ei saa keelata, et nüüd ei tohi avaliku elu tegelastest kirjutada - see oleks sõnavabaduse piiramine (kuid poliitikutele see meeldiks ning mingi aeg tagasi oli selle üle isegi arutelu - et poliitikutest ei tohi nende loata midagi kirjutada).
Sa arvad, et mõnes suuremas riigis pole sellist asja? Suuremates riikides on isegi veel kollasemaid/ mingile nišile suunatud ajakirju.
Imo pole meie ajakirjandusel väga häda midagi.

Kapitalism ei sõltu minu teada planeedi suurusest, vaid ikka muudest asjadest. A idee, et võiks sõltuda, on khuul icon_lol.gif

_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 08.02.2009 11:27:30 vasta tsitaadiga

Ma vist aiman kust on pärit mõte planeedi suuruse ja kapitalismi võimekuse seose kohta....piisavalt ajakirjanduses juttu, et kriis seotud ülemailmsete korporatsioonidega. Samas on siin ka peidus selle ümberlüke. Suurema planeedi puhul võtaks sama mõjuga korporatsioonide teke vaid kauem aega.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 08.02.2009 11:41:05 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
Sa arvad, et mõnes suuremas riigis pole sellist asja? Suuremates riikides on isegi veel kollasemaid/ mingile nišile suunatud ajakirju.


Aastal 2007 läks Eestis esimesse klassi prognoosi kohaselt 12 882 last. Umm... meil moodustab kõigest 1300 inimest juba 10% tervest haritud generatsioonist. Arvestades konteksti ma pakun välja, et see 1300 inimest ei ole isegi mitte veel pool nendest, kelle kohta võib öelda, et "nad ei tea, mida nad tahavad". Noh jah ja miks see peaks kellegi mure olema, kui sellistelt papi kätte saab? Turgu ju on. Lollid saavad peksa ja imelikke on alati olnud, aga meie puhul võib see "nišš" olla märkimisväärne hulk ühiskonnast. Ma arvan, et meie nö. isereguleeriv meediaturg ei tooda meile kvaliteetsemat ühiskonda (mis peaks olema ajakirjanduse püha eesmärk). Aga see selleks. Käimasolev kriis ehk õpetab meile miskit head.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 08.02.2009 12:43:31 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:

Alan Greenspan ütles ka, et ta eksis arvates, et vabaturumajandus reguleerib ennast ise piisavalt.

Mh, võib-olla on kapitalism sobilik miski suurema planeedi jaoks kui Maa ja siinmail peaks asja ikka natuke reguleerima? icon_eek.gif


Senikaua ei saa turumajandus ennast ise reguleerida, kui eksisteerivad keskpangad.
http://mises.org/tradcycl/econdepr.asp
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 02:55:16 vasta tsitaadiga

ikruusa, aasta on veidi teine mõiste kui generatsioon.
kapitalismi reguleerimiseks on demokraatia üsna eduline.

aga kui ajakirjanduse mõjust rääkida, siis seda teemat on omajagu (aga ilmselt mitte piisavalt) uuritud. konkreetselt eesti kohta kehtib tegelikult see huvitav fakt, et seoses arvutite suhteliselt laialdase kasutusega hakkab pabermeedia elektroonilisele vaikselt alla andma, viimast on suhteliselt keerulisem (märkamatult) kontrollida.

Xarthaz, diagonaalis see jutt läbi lugedes jäi pigem mulje, et asi ei ole mitte pankade institutsioonides vaid osades nende ülesannetes. ehk siis nende areng on veidi liiga seisma jäänud.

aga kui nüüd maailmalõpu teemade juurde tagasi tulla, siis scart on meil vist kõige targem selles osas? lugesin russiatoday kirjutist, kust jäi silma selline lause:
Last year alone, Brazil produced 26 billion litres of ethanol. That figure is expected to double to 53 billion litres by 2017, with more than 30 countries worldwide using it as an additive to gasoline.
kiire arvutus väitis, et 26 miljardit liitrit on kuskil 6,8 miljardit barrelit. google andis ka selleteemalise wikipedia artikli ethanol fuel in brazil. toodangu maht langes kokku artikli väidetuga, energy balance 8-10 ei kõla väga halvasti (1 liiter fossilkütust 8-10 liitri etanooli jaoks nähtavasti), energiasisaldus naftaga võrreldes on ok jms. omad probleemid muidugi on, aga konkreetselt brasiilia case näeb ikka kuratlikult positiivne välja.

mis täpselt biokütustel viga on, kui eeldada mõistlikku kasvatamist?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 09.02.2009 03:01:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 02:59:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mis täpselt biokütustel viga on, kui eeldada mõistlikku kasvatamist?

vihmametsade raie ja põletamine on suureks probleemiks (minutis kaob ära keskmiselt jalgpallisuurune ala metsa), mõistlikku kasvatust praegu ei eksisteeri.

aga muidu ookeanis vetikapõhise biomassi kasvatavamisel vist erilisi vastunäidustusi polekski (peale kohaliku fauna rikkumise)
Aga see vetikapõhise biokütuse tootmine hetkel alles lapsekingades.
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 03:06:55 vasta tsitaadiga

Tanel, lingitud artiklist environmental and social impacts / environmental effects / issues / deforestation.

ookeaniga näeksin ma küll palju suuremal hulgal probleeme. kasvõi puhtalt selle pärast, et meil ei ole ookeani keskkond kaugeltki mitte nii põhjalikult uuritud kui metsade oma.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 03:08:55 vasta tsitaadiga

Seda kindlasti, ookeanitel on oluline roll hapniku tootmisel.
Samas IMHO ei rikuks ookeanite mõnede sadade või tuhandete ruutkilomeetrite kasutamine biomassi kasvatamiseks ökoloogilist tasakaalu niipalju, kui vihmametsade lageraie. icon_rolleyes.gif
Täpsemalt ei oska ma kommenteerida, argumenteerigem need, kes on vastaval alal pädevad icon_smile.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 09.02.2009 03:13:27 vasta tsitaadiga

Paraku tundub et tehakse ükskõik mida aga et saaks vältida elektri otsekasutust. "tapeti" GM'i EV1 ning mõnedki projektid veel. Spetsiaalsete kütustega on see asi et seda peab keegi spetsiaalselt tootma, seega saab ta ka teenida sellelt. Tarbija aga satub tootjast selleläbi sõltuvusse, mõjutatavaks. Elektriga aga on nii et mats paneb tuuliku ja päikesepaneelid ja teda enam ei koti muu maailm. Seda aga on vaja vältida ...mõnede arvates.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crypto
Kreisi kasutaja
crypto

liitunud: 05.03.2005




sõnum 09.02.2009 03:41:52 vasta tsitaadiga

Maldur, võib-olla tõesti, aga inimene on laisk. Tangi ja sõida on inimesele parem lahendus kui kodune laadimine. Inimene ei viitsi oodata tunde, et akusid laadida, et siis jälle tühised paarsada kilomeetrit sõita. Inimene tahab nii, et paneb paagi täis ja unustab selle, kimab nii kaua kui paak hakkab tühjaks saama ja siis paneb paagi jälle täis.

Mina arvan, et antud olukorras on vesiniku kasutamine populaarsem ( mis siis, et kasutegur väiksem) kui elektri kasutamine kunagi olema saab, va. kui auto laeb ennast 5min ja suudab siis veel 1000+ km läbi sõita, ilma, et uuesti oleks vaja laadida icon_rolleyes.gif

_________________
61. Logistikapataljoni võitleja
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 03:51:46 vasta tsitaadiga

crypto, vesinik ei ole hetkel energiaallikas. küll on see täiesti kasutatav mahutina.

elektriga on liiga palju probleeme. eelkõige just mainitud laadimisaeg ja väike mahutavus - mida siis hetkel üritatakse fuel cell, vesiniku ja muude sellistega ära lahendada. Maldur, koduõue tuuliku püstipanek, mis suudaks anda elektrit standardtoite jaoks mõeldud tehnikale, on pisut keerulisem ettevõtmine kui pealtnäha olla võiks.

eks inimfaktor ja ahnus jää ikka alles, kuid ma ei paneks elektriauto tapmist kaasaegsetes tingimustes nii kindlalt nende süüks. kui nafta hind tõusma hakkab, peaks omajagu projekte taas välja ujuma hakkama. praegu on omajagu alternatiivprojekte tegelikult veel elus, s.t. töötavad üllatavalt väikese kahjumiga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crypto
Kreisi kasutaja
crypto

liitunud: 05.03.2005




sõnum 09.02.2009 04:23:02 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
crypto, vesinik ei ole hetkel energiaallikas.


Ma tean seda, selles minu juttu point ongi, et inimene on valmis rohkem maksma selle mugavuse eest mis kaasneb vesiniku kasutamisega. Inimene tahab, et ta saaks tankida, ilma, et peaks millelegi muule mõtlema nagu praegu bensiiniga. Pole vaja mõelda laadimisaegadele, teekonna pikkuse planeerimisele jne. A'la mina maksan pappi ja sõidan niikaua kuni tuluke hakkab põlema ja siis juba vaatab uue tankla välja, et samamoodi jätkata. Inimene on juba nii kuradima laisk 8)

_________________
61. Logistikapataljoni võitleja
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 09:41:31 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

mis täpselt biokütustel viga on, kui eeldada mõistlikku kasvatamist?


Brasiilia puhul on nemad parim näide sellest, kuidas rikkuda ära enda elukeskkond. Seal lastakse valimatut lageraiet kõigele, et kultuurtaim kasvama pista ning jumal teab mitusada lehte tagasi oli National Geographicu lugu sellest, kuidas kõik ettejäävad kas siis minema peletatakse või lihtsalt maha notitakse. Samuti on Brasiilia mudel nõndanimetatud "puhas vuuk" ehk siis üles korjatakse iga viimane kui juurikas ja leht ning kasutatakse fossiilkütte baasil väetiseid ning diiselkütust traktorites, et EROEI üldse positiivne oleks. Senise tempo jätkudes saame me sellega hakkama, et lastele on vihmamets ja Amazonas helged pildid mõne BBC loodus-saate kujul, maailmas ei eksisteeri neid enam ammu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 10:05:40 vasta tsitaadiga

mul tuleb vaikselt meelde, miks ma siia teemasse postitamisest loobusin. Scart lendab iga veidi aja tagant oma parandamatu pessimismiga peale. lisaks vaevumata nähtavasti lähemalt lugema. vägev.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 10:16:32 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mul tuleb vaikselt meelde, miks ma siia teemasse postitamisest loobusin. Scart lendab iga veidi aja tagant oma parandamatu pessimismiga peale. lisaks vaevumata nähtavasti lähemalt lugema. vägev.


Londiste kirjutas:
mis täpselt biokütustel viga on, kui eeldada mõistlikku kasvatamist?


Sa oled ikka tõsine naiivitar. Kui kusagil on raha, mida saab teha - seda tehakse. Üle laipade. Kui sa arvad, et see on pessimism, siis soovitaks reaalsusega tegemist teha ja natuke uurida, mismoodi hetkel hävitatakse Brasiilias vihmametsi selleks, et suhkruroogu maha pista.
---

Aptera esimene reaalselt valmis tehtud elektriauto siis valmis, jääme ootama uudiseid seeriatootmisest.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 09.02.2009 11:03:57 vasta tsitaadiga

Loomulikult on õigus neil kes hindavad tankimise kiirust vs sõiduulatus. Muidugi on see kiirem ja harjumuspärasem kui saad 5minutiga laadida autosse ca 1000km võimalikku sõituulatust, kuid on ju võimalik ka elektri kasutamisel seda mugavust säilitada. Selleks peaksima kasutama akusid mis käivad pakendina ringi, neid vahetatakse vastavas jaamas ning tarbijale on kulunud aeg võrdne vahetuse ajaga ning vaevalt see saaks olla pikem kui 5minutit. Küsimus mis vajab aga jätkuvalt tähelepanu on just sõiduulatuse saamine võrreldavaks tavakütustega. See on teadlaste ja inseneride töö ning nad teevad seda praegugi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 11:12:41 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Loomulikult on õigus neil kes hindavad tankimise kiirust vs sõiduulatus. Muidugi on see kiirem ja harjumuspärasem kui saad 5minutiga laadida autosse ca 1000km võimalikku sõituulatust, kuid on ju võimalik ka elektri kasutamisel seda mugavust säilitada. Selleks peaksima kasutama akusid mis käivad pakendina ringi, neid vahetatakse vastavas jaamas ning tarbijale on kulunud aeg võrdne vahetuse ajaga ning vaevalt see saaks olla pikem kui 5minutit. Küsimus mis vajab aga jätkuvalt tähelepanu on just sõiduulatuse saamine võrreldavaks tavakütustega. See on teadlaste ja inseneride töö ning nad teevad seda praegugi.



Sellisest süsteemis on IMO siin teemas isegi juttu olnud, kui kunagi mingi firma plaanis välja tulla lahendusega, mille puhul sa autot ei osta vaid rendid jne, kusjuures kuumaks koos akudega oli suht normaalne, eesti rahas vist mõnituhat krooni. Et rajatakse "automaattanklad", sõidad oma elektriautoga sisse, peatud õiges kohas ja süsteem vahetab sul aku nipsti ära ning saad edasi kimada. Isegi mingid joonised ja värgi olid.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 11:21:41 vasta tsitaadiga

Seega võiks elektriauto poisid ja patareipakkide poisid hakata koostööd tegema, mis nad kõik eraldi oma poekeses jauravad icon_smile.gif

Selle aasta jooksul peaks praeguse seisuga valmima oma 3-4 seeriatootmisesse minevat elektriautot, mitte ükski neist piisavalt suure firma käe all, kes suudaks tõeliselt turu endale võita - koostöö oleks edu alus.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 13:46:52 vasta tsitaadiga

Novot, ja olemas olevad tanklad kohandav ühe vahe ümber elektriautode teenindamiseks, sinna paigaldatakse miski vastav automaat ja lähebki asi sujuvalt ühest olekust teise.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 09.02.2009 13:49:11 vasta tsitaadiga

ehh, ja siis elektriautod laevad seal akusid mitmeid tunde + järjekorrad?
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 13:49:36 vasta tsitaadiga

Sama hästi võivad tanklad ükskõik, millise teise "kütuse" jaoks ümberkohanduda.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 13:55:36 vasta tsitaadiga

Eranditult kõigi siiani tehtud elektriautode ühiseks nimetajaks on "sobimatus meie kliimasse". Praegu on ilm.ee andmetel Tartus 2 kraadi sooja - juba sellise temp juures ei ole ainult akude mahutavus väiksem vaid olulisema komponendina on autos krdi külm! Akude pealt kütma hakates tuleb aga "tanklad" igale tänavanurgale panna.
Lisaks, see Scart poolt viimati lingitud monstrum - kuidas see küll rootslaste "põdrakatse" läbiks icon_lol.gif Elektriautode häda on selles, et vähegi arvestatava sõiduulatuse saavutamiseks ohverdatakse absoluutselt kõik muu - mugavus, turvalisus jne. Mina selliste kirstudega küll sõita ei julge. Kui suudetakse suurusjärgu võrra rohkem särtsu kaasa vedada, siis räägime uuesti.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 14:10:06 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
ehh, ja siis elektriautod laevad seal akusid mitmeid tunde + järjekorrad?



icon_rolleyes.gif


namstoop kirjutas:
Et rajatakse "automaattanklad", sõidad oma elektriautoga sisse, peatud õiges kohas ja süsteem vahetab sul aku nipsti ära ning saad edasi kimada. Isegi mingid joonised ja värgi olid.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 14:32:39 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Feb. 9 (Bloomberg) -- The stimulus package the U.S. Congress is completing would raise the government’s commitment to solving the financial crisis to $9.7 trillion, enough to pay off more than 90 percent of the nation’s home mortgages.

The Federal Reserve, Treasury Department and Federal Deposit Insurance Corporation have lent or spent almost $3 trillion over the past two years and pledged to provide up to $5.7 trillion more if needed. The total already tapped has decreased about 1 percent since November, mostly because foreign central banks are using fewer dollars in currency-exchange agreements called swaps. The Senate is to vote early this week on a stimulus package totaling at least $780 billion that President Barack Obama says is needed to avert a deeper recession. That measure would need to be reconciled with an $819 billion plan the House approved last month.


icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 14:38:11 vasta tsitaadiga

ei tea kas peaks hakkama nafta hinna tõusu ootama? nss ja prass lähevad uue hooga käima..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 14:54:56 vasta tsitaadiga

ma loodaks siiski, et nn õhuautod(air car) saavutavad kunagi läbimurde.
teoorias on asi igatahes vinge ja igasugu töötavaid kuute on juba leiutatud kah.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 09.02.2009 15:09:58 vasta tsitaadiga

Nad v6iksid need minituumajaamad auto pagasisse monteerida. Siis saaks 10-20 aastat järjest s6ita ja talvel oleks m6nusalt soe kah. icon_razz.gif
Üksasi millest ma aru ei saa, et miks need elektriautod k6ik nii pede disainiga on?

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.02.2009 15:24:52 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
ma loodaks siiski, et nn õhuautod(air car) saavutavad kunagi läbimurde.
teoorias on asi igatahes vinge ja igasugu töötavaid kuute on juba leiutatud kah.
Kuidas lahendada sellise aparaadi soojendamine? -20C juures pole just kuigi lõbus sellise kuudiga sõita icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 09.02.2009 15:27:02 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Winterwind kirjutas:
ma loodaks siiski, et nn õhuautod(air car) saavutavad kunagi läbimurde.
teoorias on asi igatahes vinge ja igasugu töötavaid kuute on juba leiutatud kah.
Kuidas lahendada sellise aparaadi soojendamine? -20C juures pole just kuigi lõbus sellise kuudiga sõita icon_smile.gif


Palju selleks kütmiseks ikka energiat vaja läheb, võrreldes sõitmisega vähemalt icon_razz1.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.02.2009 15:35:44 vasta tsitaadiga

Lisaks salongi soojas hoidmisele tuleb ka mootor ja muud liikuvad osad enam-vähem normaalse töötemperatuurini soojendada. Pakun et harilik aku peaks vastu tund-kaks, kui sedagi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 15:47:53 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
Üksasi millest ma aru ei saa, et miks need elektriautod k6ik nii pede disainiga on?


Sellepärast, et tavalise auto kerega ei liiguks need paarkümmend kilomeetritki. Need on sõna otseses mõttes disaini ja tuuletunnelite ränga töö tulemus ehk väga madala õhutakistuse kehastus. See omakorda aga tekitab olukorra, mida 2korda2 mainis - need on ratastel kirstud, sest materjal on ülikerge ja seda on väga vähe ning auto omakaal on viidud praktilise miinimumini elik "seda massi, mis mootorit ei lase salongi sõita", nendel eriti ei ole.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 15:54:17 vasta tsitaadiga

no ja kaob ära luksus, kus iga mats suvalisel aja hetkel suvalises kohas vurab. jalgrattad tulevad moodi ja ühistransa nt. mingid rongid / trammi moodi asjad. iga mats omale kuubikut üksi vuramiseks lubada ei saa enam paraku..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 09.02.2009 16:31:46 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
486 kirjutas:
Üksasi millest ma aru ei saa, et miks need elektriautod k6ik nii pede disainiga on?


Sellepärast, et tavalise auto kerega ei liiguks need paarkümmend kilomeetritki. Need on sõna otseses mõttes disaini ja tuuletunnelite ränga töö tulemus ehk väga madala õhutakistuse kehastus. See omakorda aga tekitab olukorra, mida 2korda2 mainis - need on ratastel kirstud, sest materjal on ülikerge ja seda on väga vähe ning auto omakaal on viidud praktilise miinimumini elik "seda massi, mis mootorit ei lase salongi sõita", nendel eriti ei ole.


Seda ma saan aru, et kerge peab olema aga kuju v6iks küll teine olla. See vist ei v6tagi vastavad kiirust sisse, et 6hk takistama hakkaks. icon_lol.gif

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2009 16:55:22 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:
See vist ei v6tagi vastavad kiirust sisse, et 6hk takistama hakkaks. icon_lol.gif


icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 09.02.2009 17:06:57 vasta tsitaadiga

Maailma esimene liitiumakudega seeriaauto oli Nissan Prairie EV, toodeti katseliselt 1996-1998 ning baseerus tavalisele kerele, ära oli jäetud nelikvedu.
Pakun pilti kuid sellel on siiski tavaline auto, kuid kered erinesid vaid uksel oleva märke EV kaudu. http://www.nissan-prairie.info/gallery/1995/nissan-prairie-photo-large.html
Ütleks et ei häiri see välimus.

Ahah, leidsin ühe listi kus Prairie on ka EV maalinguga. http://www.gaura.com/ev/event_arc/catalog/index_e.html
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 14:02:02 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

The Nikkei newspaper has released a very troubling if not totally surprising story, that Russia will ask foreign lenders to reschedule loans worth $400 billion, potentially the equivalent of a debt default depending on how it is structured.

Just a reminder, the last time Russia defaulted on its bonds it set off a cataclysmic chain of events that terminated with Long Term Capital Management's implosion and the first major Wall Street mediated rescue of the financial system. This report has already caused the Euro in early Japanese trading to drop significantly against both the Dollar and Yen.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 17:20:07 vasta tsitaadiga

Venemaa eitab kuuldusi firmade laenutasumisraskutest
11:14, 10. veebruar 2009


MOSKVA, 10. veebruar, AFP-BNS - Venemaa pangaliidu juht Anatoli Aksakov lükkas ümber Jaapani meedias ilmunud teate, nagu oleks ta esitanud valitsusele taotluse, et edasi lükata 400 miljoni euro mahus firmade ja pankade laenude tasumist.
"Üksikud laenuvõtjad peavad ise oma laenu tagastamise üle kõnelusi. Mina küll ei ole kuulnud sellisest suurest ühistaotlusest," selgitas ta.

Kuuldus on nõrgestanud euro kurssi, sest analüütikute hinnangul on Euroopa pangad andnud suur laene Vene firmadele.

Tokyos langes euro kurss dollari suhtes 1,3002 dollarilt 1,2861 dollarile

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2009 17:30:39 vasta tsitaadiga

Päevasisesed kõikumised on volatiivset turul loomulikult suured. Praegu näeme järgmist pilti:
Hetkekurss (Live rates at 2009.02.10 14:29:10 UTC): http://www.xe.com/ucc/convert.cgi andmetel 1.00 EUR=1.29741 USD.
Võtame lahti selle aasta kursid siit ja näeme, et EUR on sel perioodil olnud dollari suhtes odavamgi, korduvalt.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.02.2009 20:14:05 vasta tsitaadiga

link
Ilusa graafikuna
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 10.02.2009 21:41:24 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:
Eranditult kõigi siiani tehtud elektriautode ühiseks nimetajaks on "sobimatus meie kliimasse". Praegu on ilm.ee andmetel Tartus 2 kraadi sooja - juba sellise temp juures ei ole ainult akude mahutavus väiksem vaid olulisema komponendina on autos krdi külm! Akude pealt kütma hakates tuleb aga "tanklad" igale tänavanurgale panna.
Lisaks, see Scart poolt viimati lingitud monstrum - kuidas see küll rootslaste "põdrakatse" läbiks icon_lol.gif Elektriautode häda on selles, et vähegi arvestatava sõiduulatuse saavutamiseks ohverdatakse absoluutselt kõik muu - mugavus, turvalisus jne. Mina selliste kirstudega küll sõita ei julge. Kui suudetakse suurusjärgu võrra rohkem särtsu kaasa vedada, siis räägime uuesti.


Liitiumakud kannatavad külma küll, muud sorti akudega on kahjuks kehvemini. Põhiline elektrimasinate probleem on ikkagi hiiglaslik kapitali hulk et neid tootma hakata(nõuab ropult energiat) ja hiiglaslik energiahulk, et neid töös hoida. Mõlema faktori tõttu ilmselt laias skaalas neid kasutama ei hakata kui mõnda ime energiatootmises ei juhtu.

Biokütuste kohalt, USAs läheks kolmandik maapinnast maisipõldude alla, et vajalik kokus piiritust autode jaoks toota icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 162, 163, 164 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.