|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
14.01.2009 15:56:46
|
|
|
| Kompakti ma küll ei soovita. Canoni poolt 350D on vist kõige parem lahendus, 300 on natuke vana juba. Teiste tootjate asju ei tea.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.01.2009 16:09:23
|
|
|
No kui raha vähe ja tahad lihtsalt proovida, kas fotograafia sobib, võta mingi Canoni veidi arenenum kompakt ära, seal manuaalrezhiimid olemas. Suurema suumiulatusega oleks muidugi parem, saakisd ise aimu mis meeldib ja järgmist kaamerat ostes oskad paremini objektiivi ka valida.
No kasvõi see:
http://www.photopoint.ee/toode/17337/canon-powershot-sx110-is-must.html
Osadel A-seeria omadel on ka manuaalrezhiimid olemas, aga mitte kõigil. Olympusel on ka odavamat sorti suure suumiulatusega kompakte, aga nende pildikvaliteedi osas ma päris kindel pole...
HighEnd, ja miks kompakti ei soovita?
Mulle küll kohale ei jõua miks peaks algaja esimeseks kaameraks mingi mõttetul kehva objektiiviga peegelkaamera ostma ja siis sellega virelema ja õppima. Sama asja on palju lihtsam, mugavam ja odavam teha korraliku kompaktkaamera abil.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
14.01.2009 16:24:20
|
|
|
namstoop, kompaktidel on tavaliselt kõik seaded menüüsse topitud, peegelkaameratel on kõik pmst näppude all.
See mille lingi andsid on täitsa sobiv , arvasin et sellised on kallimad.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dubd
HV kasutaja

liitunud: 14.07.2006
|
15.01.2009 00:07:32
|
|
|
| Tegin väikese otsingu aga ei leidnud selle kohta midagi HV'st. Kas keegi teab kas eestist on kuskilt saada Pocket Wizardeid või kui mitte siis kust oleks kõige lihtsalt saada neid?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
youngmoney
HV vaatleja

liitunud: 17.01.2009
|
17.01.2009 19:03:13
|
|
|
Tere !
Mina, kui pmst võhik fotograafia alal sooviks teilt, kui targematelt abi. Oleks soov osta kaamera mis jääks u. 6000.- kanti. Pildistada tahan liikuvaid objekte. Milliseid kaameraid soovitate ? Ise olen uurinud seda kuid ei tea kas see oleks kõige parem valik.
Tänud abi eest !
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RaidoR
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2006
|
17.01.2009 19:10:45
|
|
|
| youngmoney, Selle raha eest üks parimaid valikuid imo.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
17.01.2009 19:20:24
|
|
|
| dubd kirjutas: |
| Tegin väikese otsingu aga ei leidnud selle kohta midagi HV'st. Kas keegi teab kas eestist on kuskilt saada Pocket Wizardeid või kui mitte siis kust oleks kõige lihtsalt saada neid? |
ebayst saad kindlasti
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
17.01.2009 19:35:32
|
|
|
| Araablane kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| Araablane, kui peegelkaamerat mõtled siis poes on uued 5k'st alates. |
Praegult kombin kõike variante läbi et soovitage midagi algajale  |
Miks mitte näiteks Canon Powershot A570IS, saab poest 2k eest kätte ja sobib alustamiseks küll, valikuvõimalusi on palju ning käsitsi saab reguleerida isegi välgu tugevust. Lisaks on Canonile erinevaid firmwaresid tehtud, mis on veelgi võimalusterohkemad, saab salvestada RAW-i, kõike veelgi suuremas ulatuses käsitsi sättida jpm.
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
youngmoney
HV vaatleja

liitunud: 17.01.2009
|
17.01.2009 19:40:47
|
|
|
| RaidoR kirjutas: |
| youngmoney, Selle raha eest üks parimaid valikuid imo. |
Misasi on imo ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tavka007
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
20.01.2009 18:19:52
|
|
|
| äkki oskate öelda, mis vahe on 3 af punktil ja 11 af punktil? Nt nikon d60 ja pentax k200d-l. Pentaxi af on aeglasem kui nikonil( või kuidas?), kuid kas af punktide rohkus või vähesus mõjutab ka pildikvaliteeti( teravust) Nt kui pentaxiga pilti teen, siis tavaliselt ta paneb fookuse paika ühe kahe punktiga.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
20.01.2009 18:24:59
|
|
|
af suurem arv võimaldab mõõta erinevatelt kohtadelt kaadris, mis omakorda võimaldab paremini pilti komponeerida. Näiteks kadreerides inimese ühte serva, saad valida kaadri servas oleva näol asetseva punkti.
Samuti mängib af punktide hulk rolli jälgiva autofookuse puhul, kui pildistad midagi liikuvat.
Samas enamasti on kaameratel 1 kuni mitu parema tundlikusega teravustamise punkti ja ülejäänud siis sellised lahjemad.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaidoR
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2006
|
20.01.2009 18:26:12
|
|
|
AF punktid on teravustamis punktid, mille järgi kaamera fookust sätib. Pildikvaliteeti need ei mõjuta. Rohkem punkte on parem, sest siis on kadreerimine mugavam.
E: Ette jõuti
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
20.01.2009 20:07:49
|
|
|
| tavka007 kirjutas: |
| äkki oskate öelda, mis vahe on 3 af punktil ja 11 af punktil? Nt nikon d60 ja pentax k200d-l. Pentaxi af on aeglasem kui nikonil( või kuidas?), kuid kas af punktide rohkus või vähesus mõjutab ka pildikvaliteeti( teravust) Nt kui pentaxiga pilti teen, siis tavaliselt ta paneb fookuse paika ühe kahe punktiga. |
Kui ei ole plaanis sporti või muid kiiresti liikuvaid asju pildistada, ei tohiks fookuspunktide arv kaamera valikul määravaks saada.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tavka007
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
20.01.2009 20:10:39
|
|
|
| RaidoR kirjutas: |
AF punktid on teravustamis punktid, mille järgi kaamera fookust sätib. Pildikvaliteeti need ei mõjuta. Rohkem punkte on parem, sest siis on kadreerimine mugavam.
E: Ette jõuti  |
Eks mugavam küll, kuid kui on tähtis, et kaadri servas olev objekt oleks terav, siis tavaliselt ikka teravustad keskmise punktiga objektile, lukustad fookuse ja siis kadreerid nii nagu vaja.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
21.01.2009 09:22:13
|
|
|
| tavka007 kirjutas: |
Eks mugavam küll, kuid kui on tähtis, et kaadri servas olev objekt oleks terav, siis tavaliselt ikka teravustad keskmise punktiga objektile, lukustad fookuse ja siis kadreerid nii nagu vaja. |
Kas nii teha saab, sõltub jälle olukorrast Liikuvaid asju ja inimesi ümber ei kadreeri, selleks ajaks on ta juba asukoht muutunud ja fookusest väljas.
Ja alati ei saa ka ette teravustada, eriti kui objekti liikumise trajektoor on teadmata.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
21.01.2009 16:49:37
|
|
|
| vallo kirjutas: |
Kas nii teha saab, sõltub jälle olukorrast Liikuvaid asju ja inimesi ümber ei kadreeri, selleks ajaks on ta juba asukoht muutunud ja fookusest väljas.
Ja alati ei saa ka ette teravustada, eriti kui objekti liikumise trajektoor on teadmata. |
Lähedalt ja kiiresti liikuvat objekti ümber ei kadreeri küll, aga kui kaamera teravustamine on aeglane, siis ei ole võimalik seda liikuvat asja üldse teravaks saada, olenemata punktide arvust. Ühe kiire punktiga on hea õnne korral mingi väike võimalus olemas. Minu arvates on D60 ja K200D vahel pea suvaline teine erinevus olulisem kui fookuspunktide arv.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
21.01.2009 16:57:50
|
|
|
| tsitaat: |
Minu arvates on D60 ja K200D vahel pea suvaline teine erinevus olulisem kui fookuspunktide arv.
|
Näiteks?
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
21.01.2009 20:09:03
|
|
|
| korsten kirjutas: |
| Näiteks? |
Odavama otsa peegelkaamerate turul on konkurents väga tihe ja tänu sellele üritavad kõik kaameratootjad teha oma mudeleid atraktiivsemateks kui need tegelikult on lisades ja promodes funktsioone, mis tegelikult ei ole märkimist väärt. Kokkuvõttes on kõik "entry-level" kaamerad harrastusfotograafide käes ühtmoodi head ja halvad.
Bränd - Nikon ja Canon on fototehnikas tipptootjad, Pentax üritab Canonile ja Nikonile tugevat konkurentsi pakkuda ja see tuleb ka hästi välja, Olympust kirutakse nii Eestis kui välismaal ning Sony-t ei julge keegi osta, sest bränd on vähetuntud ja kasutajate hinnanguid on vähe, see ei tähenda aga, et kaamerad kehvad oleksid. Päris algajale soovitaks mina seda brändi, mida kasutavad sõbrad-tuttavad-iidolid. Võimalus küsida lähedaselt sama brändi kasutajalt vahetult abi on olulisem kui väikesed erinevused erinevate mudelite vahel, sest lõpuks on oluline ikkagi hea pildi saamine.
Omadused üldiselt - Nikon on kontseptuaalselt terviklikum, Pentaxil on rohkem vidinaid, oma hinda on need mõlemad väärt. Nikon teeb pisut vähem, kuid paremini, Pentax rohkem, kuid pisut kehvemini. Ise olen ma valinud Nikoni, aga see seisukoht on kindlasti suuresti tunnetuslik ja vaieldav. Kes arvab teisiti, selle jaoks tõenäoliselt ongi teisiti. Mõlemal on nii tähtsaid kui ka mõttetuid omadusi. Paljud omadused on üldse võrreldamatud - professionaalsed fotograafid soovitavad seda kaamerat, mida on mugavam kasutada, tehnikamehed soovitavad rohkem megapiksleid ja fookuspunkte, vanakool kunstnikud soovitavad kõik digikaamerad prügikasti visata, skeptikud soovitavad osta suvalise kasutatud kaamera, kuna kõik uued funktsioonid on turunduse haip.
Siinkohal tahtsin hakata välja tooma D60 ja K200D erinevusi ja püüda mõtestada lahti nende olulisus - K200D ilmastikukindlam kere ja konstruktsioon, ühilduvus enamate objektiividega jms ning teisest küljest Nikoni parem ergonoomika, suurem kaadrikiirus, suurem särikompensatsioon, paremad objektiivid jms, aga ma loobun sellest, kuna ma ise pole K200D-d kasutanud. K100D-d olen veidi kasutanud, kuid kuna olen Nikoni kaameratega harjunud, siis annaksin vaid tänu sellele mitmeid tähtsaid omadusi võrreldes Pentaxile kehvema hinnangu ja see ei oleks objektiivne.
Selle asemel püüan ma endamisi valjusti mõelda, millal läheb mul tarvis palju fookuspunkte.
1. Makro ja tootefotod, arhitektuur, autod jms - teravustamine reeglina kaadri keskele, fookuspunktide arv ja kiirus ei oma tähtsust, alati võimalk kadreerida pärast teravustamist.
2. Portree - teravustamine keskele, paremale või vasakule, üle 3 fookuspunkti pole vaja, kiirus on olulisem.
3. Elusloodus (nt loomad-linnud) - kaamera üritab teravaks saada kõige lähemal oleva objekti, kuid sageli ei ole vaja saada fookusesse mitte kõige lähemal asuv vaid mõni teine objekt (nt põder metsas). Palju fookuspunkte võib osutuda tülikaks. (Suurema vahemaa puhul) hea kasutada fookuse lukustust.
4. Eluta loodus (nt maastikud, vaated jms) - vahemaad on suured ja kaamera ei suuda pikkade vahemaade puhul sageli leida üles kõige lähedamal asuvat objekti. Kui teravustada on vaja lõpmatuseni, pole mingit vahet fookuspunktide arvul ja kiirusel.
5. Läbupildid ja pildid nö elust enesest - palju ettearvamatult liikuvaid objekte, "müra", vahetud näoilmed, olulisem on teravustamiskiirus kui punktid.
6. Sport ja muud lähedalt ja kiiresti liikuvad objektid - väga palju megapiksleid, väga palju fookuspunkte, väga kiire autofookus ja väga palju [sisesta suvaline parameeter].
Kokkuvõttes ei ole ma kunagi kuulnud kedagi kirumas, et fookuspunkte on liiga vähe, samas olen ma kuulnud inimesi kirumas, et autofookus on liiga uimane.
Rohkem fookuspunkte K200D-l on sama oluline kui rohkem tolmueemaldussüsteeme D60-l: tore, et need olemas on, kuid inimesel kes objektiive ei vaheta, pole neist mingit kasu ja inimene kes vahetab objektiive tihti leiab ennast siiski kaamera sisu puhastamas - küsimus on lihtsalt selles, et kas täna või homme.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
21.01.2009 20:56:58
|
|
|
Selline küsimus, et kas algajale oleks Nikon D40 normaalne kui peamine oleks tabada rattaspordis vajalikke hetkesid... pilt ei tohiks jääda liialt udune
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
21.01.2009 21:22:56
|
|
|
xheix1712, see ikka "torus" kinni
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
21.01.2009 21:25:27
|
|
|
See "liialt udune" on siis mis? Reaalselt oleneb vist kõige rohkem sellest kaamera taga olevast vennikesest, aga mida kallim kaamera seda kiirem ja võimalusterohkem kipub see olema. Mina klõpsutan D40-ga ja mõni pilt tuleb ikka udune ka aga üldiselt suurt vahet rattaspordi pildistamisel arvatavasti pole kas sul on D40 või D60.
Kuidas sa neid hetki jäädvustada tahad muidu, ise ratta peal olees (nt. võistlustel) või nö. "raja taga". (vabandan aga jube naljakas tundub hetkel mõte tuur-dee-fraantsist kus Kirsipuu kihutab rattal ja samal ajal klõpsib D40-ga pilte )
E: Hendrique, väga hea ja loetav (ka tavainimesele) arvustus.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.01.2009 21:53:54
|
|
|
| xheix1712 kirjutas: |
Mis reziimis muidu on kõige parem sellist liikuvat sporti pildistada? |
M.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
21.01.2009 21:56:37
|
|
|
xheix1712, ma kasutan ise 99% piltidel Manual reziimi. Pildistan vahest rula siis üritan säri üle 640 hoida.
E: ette jõuti.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
valmar86
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2009
|
23.01.2009 21:27:28
|
|
|
Tere..
Ostsin hiljuti EOS 40D + EF-S 17-85mm IS. Ja alles õpin seda tundma.. Kuidas oleks kõige parem pildistada Liikuvaid objekte?. (N. Päikeseline, pilvine, hämar. Ilma välguta!!) objekt liigub, kui ise olen paigal. Kuidas ISO ja Säri vahel kompromiss leida? .. Kõige suurem küsimus oleks, et Hämaras toas. Ilma välguta, N inimesi pildistada. nii, et terav oleks..
Olen proovinud liikuvaid onjekte.Mõni tuleb väga hea mõni mitte nii väga..
Aga hämaras toas? Välguga on ideaalne. aga välguta nii et ei muutu pilt väga tumedaks ja oleks terav.
(olen kindel, et sellised küsimused on siin foorumis läbi käinud, kuid seda massi on nii palju ja mul oleks seda siin kavalam küsida, ehk on mõni hea uus nipp)
Tänan
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
23.01.2009 21:34:05
|
|
|
fotograafia on kompromisside kunst (iso vs valgus vs säriaeg vs ava).
On reeglitepärane pilt ja on kunst läbi reeglite rikkumise.
Ehk point on, et alusta põhitõdedest ja katseta ja leia ise vastused ega keegi sulle neid üheselt ette anda ei saa.
Liikuva objekti puhul tuleks muidugi aja peatamiseks võimalikult kiire säriaeg saada andes järgi teistes kolmes parameetris.
Pimedas toas tuleks olemasolevat valgust võimalikult ära kasutada ülejäänud kolme faktorit seades (kõrgem iso, suurem ava, pikem säri) või anda juurde lisavalgust.
Üldiselt ütleks ,et välk on paha aga ebapiisav valgus on veel halvem.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
24.01.2009 03:59:33
|
|
|
| valmar86 kirjutas: |
| Kõige suurem küsimus oleks, et Hämaras toas. Ilma välguta, N inimesi pildistada. nii, et terav oleks.. |
Müraeemaldus sisse, iso põhja ja stabilisaator on kah natuke abiks, ega rohkemat teha ei annagi (peale kallima kaamera, kiirema objektiivi jne jne). Järeltöötluse käigus saab ka müra pisut vähemaks. Aga miks ilma välguta? Kas välk on keelatud/ebamugav/kohatu või pildi kvaliteedi pärast. Kui viimane, siis muretse korralik hajuti, see aitab ka.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dubd
HV kasutaja

liitunud: 14.07.2006
|
24.01.2009 05:05:02
|
|
|
| Spacefly kirjutas: |
| Üldiselt ütleks ,et välk on paha aga ebapiisav valgus on veel halvem. |
Pigem ütleks, et välk on paha kui sa seda kasutada ei oska..
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyline92
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2007
|
24.01.2009 11:01:44
|
|
|
Ega kaamera sisese välguga eriti mängida ei annagi juu. Nii et sellega pole midagi ostatagi ju.
_________________ Minu fotoblogi |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
24.01.2009 12:26:27
|
|
|
| skyline92 kirjutas: |
| Ega kaamera sisese välguga eriti mängida ei annagi juu. Nii et sellega pole midagi ostatagi ju. |
Võib-olla käib jutt lisavälgust?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
24.01.2009 13:01:06
|
|
|
Ei oska küll esimese hooga öeldagi, kus välk paha poleks. Parim ikka naturaalne valgus ja kui seda jääb väheks, siis peegeldid, hajutid jms.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
24.01.2009 15:37:56
|
|
|
Minu jaoks on kõige kompromissirohkem reisidel pildistamine. Ühest küljest tahaks just kaugemates paikades saada võimalikult häid pilte, teisest küljest pildistaksin ma tõenäoliselt pigem mobiiltelefoniga kui peaksin igal pool kandma kaasas lisaks kaamerale mitut objektiivi, lisavälku, statiivi ja muud pudi-padi.
Seega, mitut valgemat/pikemat objektiivi asendab üks universaalsuum, (18-105, mis on ka liiga raske) statiivi asendab polt-nöör-seib-süsteem (mis loomulikult ei võimalda mitme sekundilisi ja pikemaid säriaegasid) ning välku kasutan väga vähe.
Kas kellelgi on kogemusi selliste või selliste pop-up välkude hajutitega? Luminoquesti SoftScreeniga olen rahul, kuid tahaks proovida midagi väiksemat/jäigemat. Füüsikaliselt saan ma aru, et mida väisem hajuti, seda vähem hajutab, aga sooviks väga kuulda kasutajate arvamusi. Leidsin just ühe filmitopsi ja proovin kõigepealt selle järgi.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
24.01.2009 15:55:15
|
|
|
Ma arvan ka, et sama asja ajab ka mingi pinksipall või filmitops ära.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
valmar86
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2009
|
25.01.2009 18:56:24
|
|
|
| Objektiivile on sattunud sisse niiskust. Pilt on ähmane. Mida ette võtta?.. Kindlasti ei tohiks paanikasse sattuda..Aga kõige mõistlikumad võtted?? Mida teha??
|
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
25.01.2009 19:12:29
|
|
|
Pane võimalikult kuivas toas ilma esikorgita püsti seisma, las kuivab/hingab tavapärase ajaga ära. Kui sul on neid Silica pakke, mis kaubapakenditesse (elektroonika, kingad, jms) pannakse, pane need obje lähedale. Kui on tegemist zoomobjega, millel pikkus zoomides muutub, siis keera objektiiv pikimasse asendisse.
Mingil juhul ära hakka föönitama või radika peale tõstma vms.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
valmar86
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2009
|
25.01.2009 19:28:10
|
|
|
Tänan. Ma oma mõistusega paningi kuiva kohta. ja läks 15 minti mööda, oligi kadunud.
Aga kui peaks jääma läätsele mingid plekkid sellest veeniiskusest? (õnneks ei jäänud)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
25.01.2009 19:51:23
|
|
|
| valmar86 kirjutas: |
Aga kui peaks jääma läätsele mingid plekkid sellest veeniiskusest? (õnneks ei jäänud) |
Siis mõtleme edasi. Peaasi on mitte hakata ise kuivatama, aeg on kõige parem ravi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
youngmoney
HV vaatleja

liitunud: 17.01.2009
|
28.01.2009 16:19:42
|
|
|
| Kas Olympus E-420 on liikuvate objektide pildistamiseks hea kaamera ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.01.2009 16:24:00
|
|
|
| youngmoney kirjutas: |
| Kas Olympus E-420 on liikuvate objektide pildistamiseks hea kaamera ? |
Jah.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
28.01.2009 17:41:17
|
|
|
link :: liikuva objekti pildistamiseks head kaamerad
| youngmoney kirjutas: |
| Kas Olympus E-420 on liikuvate objektide pildistamiseks hea kaamera ? |
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
06.02.2009 18:08:59
|
|
|
| xheix1712 kirjutas: |
Valik on nikon d40-l ja üks on välguga ja teine stock välguga , kumba valida?
Põhimõtteliselt on hindade vahe ainult 500.- |
Ma arvan, et uue SB-400 välgu saad siin foorumis kallimalt kui 500.- eest maha müüa, niiet võta lisa välguga komplekt ära ja otsusta siis, kas pop-up välgust piisab või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar2
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2007
|
06.02.2009 18:21:57
|
|
|
| SB-400 on mõnus vidin. Kõigest 500 lisakrooni eest soovitan kindasti välguga komplekt võtta.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
06.02.2009 18:24:29
|
|
|
| Kas välgul on suur roll, kui sooviks on pildistada liikuvaid asju ( mõtlen rattaspordile - downhill) ? On selles väga palju kasu sellisel juhul ?
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.02.2009 18:32:01
|
|
|
| xheix1712 kirjutas: |
| Kas välgul on suur roll, kui sooviks on pildistada liikuvaid asju ( mõtlen rattaspordile - downhill) ? On selles väga palju kasu sellisel juhul ? |
Kui oskad kasutada sisi on igast fotovidinast kasu, ka näiteks sellest välgust.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
06.02.2009 18:33:24
|
|
|
xheix1712, välgust on kasu ainult juhul, kui pääsed subjektile piisavalt lähedale. Rattaspordi puhul riskid võimsat suunatud välku kasutades ka sõitja pimestamisega. Aga õigesse kohta suunatud välk koos õigesti valitud säriajaga võib anda palju paremaid tulemusi, kui ainult loomulikku valgust kasutades oleksid saanud.
Ühesõnaga, kõik on suhteline. Aga välgust on kasu ainult juhul, kui pääsed piisavalt lähedale, ehk mõne meetri kaugusele.
_________________ Allkiri |
|
| Kommentaarid: 268 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
194 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hendrique
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2003
|
06.02.2009 20:19:09
|
|
|
| xheix1712 kirjutas: |
| Kas välgul on suur roll, kui sooviks on pildistada liikuvaid asju ( mõtlen rattaspordile - downhill) ? On selles väga palju kasu sellisel juhul ? |
MelesMeles rääkis põhilise ära, omalt poolt lisaks vaid, et 6 MP kaamera ja kit objektiiviga pead nii või teisiti objektile lähedale pääsema ja päeval õues pildistades sobib kaamera integreeritud välk täiteks sama hästi kui lisavälk. Raja ääres pildistades annab kerge kere ja väike objektiiv teatava eelise, kuna see võimaldab vajadusel kiiresti asukohta vahetada, ratta kõrval kaasa joosta ning käe rahvamassist pikalt välja sirutades sarivõttega umbes pildistada. Seepärast jätaks mina taolises olukorras välgu koju. Teisest küljest on D40 kere suur eelis uuemate ja palju kallimate kerede ees võimalus välguga kasutada kiiremaid säriaegu ning see teeb D40 + SB-400 komplekti eriti atraktiivseks.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|