Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 43, 44, 45  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
dubd
HV kasutaja
dubd

liitunud: 14.07.2006




sõnum 31.12.2008 15:49:14 vasta tsitaadiga

Tänud, Mark0 ja namstoop. Nagu ma aru saan, siis sellel Metzil on wireless võimalus ka? : )
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tavka007
HV kasutaja
tavka007

liitunud: 12.02.2008




sõnum 01.01.2009 12:59:30 vasta tsitaadiga

Head uut aastat kõigile! Tahaksin küsida, mida tähendab kui kaamera top displeil on kiri f-.- ja piltide arv 999 ja pilti enam teha ei saa. Kõik muud funktsioonid a la menu ja piltide vaatamine toimib. Kaameraks on k200d koos kit objega. Kahjuks ei ole manuaali käe pärast ja internetist jääksingi seda tõmbama. Aeglane nett icon_cry.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2009 13:14:38 vasta tsitaadiga

Äkki mingi jama objektiivi kontaktidega. Et ava enam ei suuda tuvastada. icon_rolleyes.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2009 13:37:29 vasta tsitaadiga

Viga peaks tähendama probleeme objega. Näiteks ei ole obje korralikult kinni keeratud või on avarõngas mitteautomaatses asendis ja nagu juba mainiti siis ka kontaktid võiks üle vaadata.
_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2009 13:52:52 vasta tsitaadiga

psihh kirjutas:
Suured tänud sulle, katsun putkast selle ajakirja leida ja läbi lugeda.



Nüüd sama jutt ka PP javeebis üleval
http://blog.photopoint.ee/pentax-k-m-midagi-enamat-kui-lihtsalt-kriisiaja-lahendus/

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
psihh
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2006




sõnum 01.01.2009 15:05:05 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
psihh kirjutas:
Suured tänud sulle, katsun putkast selle ajakirja leida ja läbi lugeda.



Nüüd sama jutt ka PP javeebis üleval
http://blog.photopoint.ee/pentax-k-m-midagi-enamat-kui-lihtsalt-kriisiaja-lahendus/

thumbs_up.gif

Tuhat tänu sulle.

Ma lähen kangutan nüüd madratsiserva üles, ja vaatan seal asuva sukasääre üle.

Keegi oskab ka suunata, kust saaks selle kaamera hea hinnaga? Või saab ehk ise teha head hinda?
Maksifotos viljandis on hetkel nagu parim hind, aga võimalusel tahaks veel veits alla saada.

icon_biggrin.gif

_________________
www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884


viimati muutis psihh 01.01.2009 15:13:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tavka007
HV kasutaja
tavka007

liitunud: 12.02.2008




sõnum 01.01.2009 15:05:43 vasta tsitaadiga

Spacefly kirjutas:
Viga peaks tähendama probleeme objega. Näiteks ei ole obje korralikult kinni keeratud või on avarõngas mitteautomaatses asendis ja nagu juba mainiti siis ka kontaktid võiks üle vaadata.


kit objel polegi vist avarõngast. Kontaktide kohta ei oska midagi öelda.

PS sain kaamera tööle. Tegin kaamerale reseti ja töötab jälle. Ei tea, milles asi oli. Eile õhtul pildistasin ilutulestikku ja järsku viskas f-.- ette. Objektiivi pole ka vahetanud. See, mis suvel ette sai pandud, on seal olnud siiamaani ehk 18-55mm kit obje ja oma tööd on ta seni hästi teinud. Eks kui kaamera photopointi puhastusele kunagi viin, siis ütlen neile, et selline jama oli. Äkki oskavad öelda, mis viga oli.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2009 18:23:25 vasta tsitaadiga

Ma olen jahedamate ilmadega enda K200 ka paaril-kolmel korral kokku suutnud jooksutada, aga nii, et ühtegi viga ekraanilt vastu ei sära. Näiteks ühel hetkel ei kirjuta enam kaardile. Aku luuk lahti-kinni ja toimib jälle. Samas täna miinus viiega kõlkus aparaat paar tundi kaelas ja koostöö sujus.

Ma muidugi proovisin ise ka laisemalt liigutada ja kõike võimalikult vähe torkida, eriti peale seda, kui suutsin kinnastega kohmitsedes kuidagi eriti nobedalt 2x Del pressida ning YES peal veel OK vajutada. Kokku läks päris mitu hetke enne kui kohale jõudis, et tervet kaarditäit pilte Valahalla poole saadetakse, sealt veel mitu aega, enne kui läbi kinnaste selle jama lõpetada suutsin.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jjk
HV veteran

liitunud: 30.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2009 18:33:27 vasta tsitaadiga

pilditaastamisesoftiga saad oma pildid tagasi elule äratada.
_________________
www.sisters.ee: rinnamärgid, külmkapimagnetid, võtmehoidjad, käepaelad
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2009 18:39:18 vasta tsitaadiga

Muig, ega ma siis selle pärast veel klõbistamist katki jätnud. Ilm ja kant oli mõnus ning kaart sai ikka kenasti täis tulistatud.
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
51004
HV kasutaja
51004

liitunud: 14.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 12:13:46 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
Ma olen jahedamate ilmadega enda K200 ka paaril-kolmel korral kokku suutnud jooksutada, aga nii, et ühtegi viga ekraanilt vastu ei sära. Näiteks ühel hetkel ei kirjuta enam kaardile.

Huvitav, kas K200 tüüpviga? Mul oli sama jama.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 12:18:06 vasta tsitaadiga

51004 kirjutas:
marqs kirjutas:
Ma olen jahedamate ilmadega enda K200 ka paaril-kolmel korral kokku suutnud jooksutada, aga nii, et ühtegi viga ekraanilt vastu ei sära. Näiteks ühel hetkel ei kirjuta enam kaardile.

Huvitav, kas K200 tüüpviga? Mul oli sama jama.


http://www.pentaxuser.co.uk/forum/
http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1036

Otsige sellistest kohtadest, äkki näkkab. St seal on kasutajada kontsentratsioon suur ja võib midagi leida.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 12:51:10 vasta tsitaadiga

51004 kirjutas:
marqs kirjutas:
Ma olen jahedamate ilmadega enda K200 ka paaril-kolmel korral kokku suutnud jooksutada, aga nii, et ühtegi viga ekraanilt vastu ei sära. Näiteks ühel hetkel ei kirjuta enam kaardile.

Huvitav, kas K200 tüüpviga? Mul oli sama jama.

Minu omal ka vahel harva esineb taolist viga. Välja-sisse lülitamise tsükkel teeb asja korda. Esimesel paaril päeval jamas eriti tihti ja mõtlesin juba, et peab garantiisse andma aga peale seda probleem peaaegu kadus.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 14:37:39 vasta tsitaadiga

Kui me juba Pentaxi kiiksudest räägime, siis tooksin välja ühe oma kogemuse.
K10D + Sigma 24-135 ja kipub aegajalt menüüs liikudes menüüst välja viskama (lcd mustaks nagu oleks menüü kinni pandud). Mõnikord teeb tihedamini st ei olegi võimalik menüüs tegutseda samas teinekord võib mitu päeva täiesti rahulik olla. Teiste objedega või kui sama obje veidi lahti keerata enam probeemi pole.
Vend ostis K20D ja tutika sama obje ja täpselt sama teema.

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 14:45:41 vasta tsitaadiga

See ei ole Pentaxi kiiks, vaid selle Sigma kiiks.
Sigma vahetas neil kunagi kiipe ka garantii korras. (imo)
Aga närvidele käib küll see.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psihh
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2006




sõnum 02.01.2009 17:33:01 vasta tsitaadiga

Täna käisin näppimaserinevadi kaameraid. Nikon oli käes mugav, nagu valatud. Canan nii mugav ei olnud. Pentax samuti täitsa hea.
Aga K-m-is pettusin. Ei oska isegi öelda mis, aga no ei tekkinud klappi. K200D jällegi oli jube mugav käes. Hetkel on täitsa tunne, et jäängi selle juurde.
Kas te oskate mulle äkki lahti seletada, mis on kiti objede juures erinevus:
PENTAX DA 18-55mm II F3,5-5,6 AL versus PENTAX DA 18-55mm F3,5-5,6 AL
Erinevus vaid selles II . Kas tasub seda üldse kahe objega võtta? Või võtta standard kitt ja siis osta üks suurem obje juurde?

Ma vaatan hetkel selliseid komplekte:
http://www.photopoint.ee/toode/16869/pentax-k200d-1855-55300-promobox.html
http://www.photopoint.ee/toode/16480/pentax-k200d-1855-ii-50200-promobox.html

Või siis hoopis
http://www.photopoint.ee/toode/16796/pentax-k200d-1855-ii.html

Kuidas need kit objektiivid on üldse? Netist olen võrdlusi vaadanud, aga mu kogenematu silm erilisi erinevusi ei märka.

Teadjamad võiksid pajatada ka telekonverteritest: http://fotoluks.ee/?op=body&id=114

_________________
www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884


viimati muutis psihh 02.01.2009 17:50:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 17:34:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Erinevus vaid selles II


II tähendab siis uuemat varianti sellest objektiivist.
Kiti saab kasutatult ~500 krooni eest.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 17:51:33 vasta tsitaadiga

Kui valik on 50-200 VS 55-300, siis ma olen nagu aru saanud, et viimane on tunduvalt parema kvaliteediga, 50-200 on testide järgi üsna kehvake.

Sama hinnaga on ju ka kit II + 55-300 promobox, mis hetkel küll otsas on:

http://www.photopoint.ee/toode/18002/pentax-k200d-1855-ii-55300-promobox.html

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2009 18:48:10 vasta tsitaadiga

K200+18-55II ja palja kere vahe letis on samuti 500 raha, seega kui 18-55 soov on, tasub ta pigem juba poest mingi komplekti sees kaasa haarata.

PP laenutusest võib aidata ka endas selgusele jõuda.
Aga enne tuleks neilt uurida, kas see
tsitaat:
/../ Kui pärast rendiperioodi leiad, et soovid proovitud objektiivi või kaamera endale soetada, teeme sulle uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks /../
ka promoboxi pihta laieneb.
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 02.01.2009 18:55:06 vasta tsitaadiga

k200 + kit obje II + 55-300 on saada küll...

ja päris hea variant on k200d + 18-55mm II + akutald + akud/akulaadija + Pentaxi kaamerakott 8990.- vahe lihtsalt kaamera ja kit objega on ainult tuhat krooni aga selle lisakraami väärtus on peaaegu 3000.-
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonks
HV vaatleja

liitunud: 24.08.2005




sõnum 02.01.2009 20:23:12 vasta tsitaadiga

Mina võtaks selle 55-300'ga promoboxi, aga see oleneb sellest, kas sa tahad -200 või -300mm objektiivi. Mul endal on 50-200 ja ei oska küll selle kohta midagi halba öelda, väga hea objektiiv oma hinna juures ja samas ka kompaktne, aga jah, ise just tunnen puudust sellest lisa 100 millimeetrist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psihh
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2006




sõnum 03.01.2009 20:51:05 vasta tsitaadiga

No ei suuda otsustada, kas Nikon D60 või Pentax K200D. Pentax tundub kuidagi rohkem asja selle raha eest. Suht võrdsed kaamerad. Arutlusi lugedes ainult tundub, et Pentaxi piltidega peab pärast kodus rohkem vaeva nägema. Raw ja teravustamine ja nii edasi. Eks ma katsun endas kiirelt selgusele jõuda.

Kaua tavalised patakad vastu peavad? Kaua akud?

_________________
www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2009 20:55:03 vasta tsitaadiga

psihh, no keegi ei keela ju Pentaxil ka kaamerasisest teravustamist ja värvi põhja keerata jpg puhul icon_rolleyes.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2009 20:56:19 vasta tsitaadiga

JPEG'd pildistavad mõlemad mudelid, sellepärast ära küll karda, et ühega pead hakkama rohkem hiljem pilditöötlusega tegelema. Nikoni puhul peletaks mind see, et saad kasutada ainult neid objektiive, millel on autofookusemootor objektiivis sees (Nikkoritel on tähiseks "-S", Sigmal HSM jne). Ehk siis müügil olevatest objektiividest julgelt pooltel see võimalus puudub. Ega pildid muidugi tegemata jää, eriti kui ainult KITiga piirdud... aga mind piiraks see võimalus päris palju.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2009 22:55:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:

No ei suuda otsustada, kas Nikon D60 või Pentax K200D.

"Näppimas" oled neid ikka juba käinud icon_rolleyes.gif
P.S tavalised patakad ikka n.ö hädaabiks, muidu ikka akud thumbs_up.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psihh
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2006




sõnum 03.01.2009 23:29:42 vasta tsitaadiga

Käidud ja näpitud. Asi on pigem emotsionaalne, ehk selles rahahunnikus mis tuleb kaupmehele loovutada. Summa on suht suur ja ei tahaks eriti puusse panna - st. saada oma raha eest võimalikult palju.

Palju pilte päevasel ajal akukomplektiga teeb beasts ?

_________________
www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2009 23:39:54 vasta tsitaadiga

OT:
psihh, pildi tegemine on emotsionaalne toiming - vahel olen terve päeva metsas ja ei tee "klõpsugi"...
Tegelikult oleneb see ikka temperatuutist kus kaamerat kasutad... Ausalt öeldes pole arvet pidanud, kuna alati vähemalt üks tagavarakomplekt akusid kaasas - siiamaani pole hätta jäänud icon_rolleyes.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2009 00:59:22 vasta tsitaadiga

psihh kirjutas:

Palju pilte päevasel ajal akukomplektiga teeb beasts ?

Sooja ilmaga tuleb kuskil 900 kanti ära.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 04.01.2009 16:06:53 vasta tsitaadiga

Kui ostad akud, muretse eneloop'id. Äraproovitud kaup, tõestanud end ainult heast küljest. Laadisin täis, tegin mõne miinuskraadi juures paarsada pilti. Täna oli väljas -7 C, vahepeal akusid ei laadinud, tegin jutti vabalt oma paarsada pilti. Ja akud ei näidanud vähimaidki kustumise märke. nn "tavalised" akud kõngesid täislaetuna paari miinuskraadi juures peale vähem kui saja pildi tegemist.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tavka007
HV kasutaja
tavka007

liitunud: 12.02.2008




sõnum 04.01.2009 19:09:29 vasta tsitaadiga

Casanova kirjutas:
Kui ostad akud, muretse eneloop'id. Äraproovitud kaup, tõestanud end ainult heast küljest. Laadisin täis, tegin mõne miinuskraadi juures paarsada pilti. Täna oli väljas -7 C, vahepeal akusid ei laadinud, tegin jutti vabalt oma paarsada pilti. Ja akud ei näidanud vähimaidki kustumise märke. nn "tavalised" akud kõngesid täislaetuna paari miinuskraadi juures peale vähem kui saja pildi tegemist.


Endal k200d ja ostsin samuti eneloopid. Siiamaani pole pidanud pettuma ja varuakusid peaaegu polegi tarvis läinud. Soojade ilmadega sain teha umbes 1200 pilti ja praeguse ilmaga väljas sai tehtud umbes 600. Akud on seega head ja soovitan väga. Kui rääkida valikust d60 ja k200d vahel, siis mina valisin endale k200d. Sobis paremini kätte ja mugavam kasutada. Erilist vahet nendel kaameratel pildikvaliteedis pole. Mis mulle veel pentaxi puhul meeldib on see, et objektiividel on väga hea hinna ja kvaliteedi suhe. Nt kui tahta nikonile odavama klassi teleobjektiivi, siis ega erilist valikut pole. Tuleb vaadata tamroni ja sigma 70-300mm torude poole. Pentaxil on aga väga hea 55-300. mis on võrreldes tamroni ja sigmaga ikka palju parem. Kui ikka on soov täiskaadri peale minna, siis tasuks eelistada nikonit, sest pentaxi täiskaadrist pole veel kuulda.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 04.01.2009 20:22:47 vasta tsitaadiga

No ma vaatan ise pigem Pentaxi 17-70 sdm poole või siis Tamron 28-75 poole. See on just see zoomivahemik, mida kõige enam kasutan, seega ei peaks enam nii tihti kitikaid (18-55+50-200) kere (K200D) ees vahetama, suht tülikas ikkagi. See esimene variant on tegelt kallivõitu, kuigi kuuldavasti väga hea. Teise variandi hind läheneb juba mõistlikkuse piirile. Lisaks on see Tamron ka törts valgusjõulisem.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2009 20:26:44 vasta tsitaadiga

28mm on 17mm'ist kõvasti kitsam. Aga kui see sind ei sega siis on hea.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2009 22:21:18 vasta tsitaadiga

Casanova, kui SDM oluline pole, siis ju Sigma 17-70 ka olemas.

http://www.photopoint.ee/toode/10878/sigma-af-1770mm-f2845-dc-macro.html

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 04.01.2009 22:44:40 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Casanova, kui SDM oluline pole, siis ju Sigma 17-70 ka olemas.

http://www.photopoint.ee/toode/10878/sigma-af-1770mm-f2845-dc-macro.html

Seda nüüd küll, aga see Tamron näikse olevat valgusjõulisem kogu suumi ulatuses, Sigma seda pole. Ja see 17mm lainurga puudumine mind kusjuures väga ei häirigi, enamasti olen klõpsinud ikka törts suuremate fookuskaugustega.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2009 23:19:51 vasta tsitaadiga

Casanova, no kui 17 mm (ehk 35mm ekvivalendis ~26mm pinget ei paku, siis tõepoolest. Ma ausalt öeldes ei kujutaks ette, objektiiv algab (35mm ekvivalendis) 42mm juurest icon_eek.gif - selliselt ju lainurka üldse polegi, hakkab kohe normaalist ülespoole. Aga eks see ole individuaalne.

Mul nüüd Sigma 10-20mm pidevalt ees ja võiks veel laiem olla icon_lol.gif thumbs_up.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2009 09:46:54 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Casanova, no kui 17 mm (ehk 35mm ekvivalendis ~26mm pinget ei paku, siis tõepoolest. Ma ausalt öeldes ei kujutaks ette, objektiiv algab (35mm ekvivalendis) 42mm juurest :o - selliselt ju lainurka üldse polegi, hakkab kohe normaalist ülespoole. Aga eks see ole individuaalne.
Mul nüüd Sigma 10-20mm pidevalt ees ja võiks veel laiem olla :lol: (y)


Aga äkki selles ongi point? :)

St kui huvitab väga lai nurk poolkaadri ees + kusagilt normaali kandist edasi tele suunas siis ongi hea omada 10-20, 11-16, 12-24 vms stiilis objektiivi + lisaks siis 24/28 kandist algav hea ja valge "filmi" normaalzoom (eeldusel, et see digi ees hästi käitub). Kõik ilusti kaetud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2009 10:06:05 vasta tsitaadiga

Mark0, Jah, loomulikult selles ongi minu jaoks point. Aga samas jätaks 10-20mm ja 28-xx kooslus üsna suure augu vahele. Mulle meeldib, kui objektiivid on ülekattega. icon_biggrin.gif Hetkel olen seda rida suutnud ajada - 10-20 -> 17-70 -> 50-135.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tavka007
HV kasutaja
tavka007

liitunud: 12.02.2008




sõnum 05.01.2009 18:07:37 vasta tsitaadiga

huvitav miks pentaxile ei lähe objektiivisisese mootoriga sigma ja tamroni torud? Canonile ja nikonile lähevad, kuid pentax on ainus, kellele sobivad ainult enda SDM mootorid. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2009 21:03:58 vasta tsitaadiga

Mis arvate Pentax K-m. Hind on suht soodne. 2008 Q4 alustati tootmist. Suht uus.
http://www.photopoint.ee/toode/17865/pentax-km-l-1855mm.html
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.01.2009 21:46:55 vasta tsitaadiga

psihh kirjutas:
No ei suuda otsustada, kas Nikon D60 või Pentax K200D. Pentax tundub kuidagi rohkem asja selle raha eest. Suht võrdsed kaamerad. Arutlusi lugedes ainult tundub, et Pentaxi piltidega peab pärast kodus rohkem vaeva nägema. Raw ja teravustamine ja nii edasi. Eks ma katsun endas kiirelt selgusele jõuda.


üks K200D plusse on kaamera peal olev väike ekraan, mida suht harva mainitakse (võibolla ka mitte). Taustvalgustuse puudumine võib ööesel puuduseks olla, kuid mind ei ole see veel seganud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psihh
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2006




sõnum 06.01.2009 15:26:24 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
psihh kirjutas:
No ei suuda otsustada, kas Nikon D60 või Pentax K200D. Pentax tundub kuidagi rohkem asja selle raha eest. Suht võrdsed kaamerad. Arutlusi lugedes ainult tundub, et Pentaxi piltidega peab pärast kodus rohkem vaeva nägema. Raw ja teravustamine ja nii edasi. Eks ma katsun endas kiirelt selgusele jõuda.


üks K200D plusse on kaamera peal olev väike ekraan, mida suht harva mainitakse (võibolla ka mitte). Taustvalgustuse puudumine võib ööesel puuduseks olla, kuid mind ei ole see veel seganud.


No mul otsus tegelikult juba tehtud. Vaatan veel netis veits objektiivide hindu, et äkki kannatab siiski midagi komplekteerida ja eks ma homme teen tehingu ära. icon_biggrin.gif Meel on kurb, aga samas õnnelik. Üks silm naerab, teine nutab.

Võidab see, kellel on surres kõige rohkem objektiive igatahes.

Mida tähendab vanematel Sigma objektiividel sõna Aspherical ?

Kuidas teeb koostööd selline objektiiv http://fotoluks.ee/?op=body&id=113&cid=385&cgid= K200D-ga?

_________________
www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2009 15:47:57 vasta tsitaadiga

psihh, Sigma 70-300 teeb koostööd küll, kuid väga aeglaselt (fookust pean silmas) icon_smile.gif. Uuena väga ei tasu osta, kasutatuna saad kuni 50% odavamalt, kui veidi otsid. Joonise kohapealt... njah, ega selle raha eest midagi suurepärast loota pole. Ise kasutan Tamroni analoogi ja see on 70-150mm vahemikus igati kasutatav ja kohati isegi üllatavalt hea pildiga.

Aspherical tähendab asfäärilisi läätsi, mis idee poolest peaks kujutisele positiivselt mõjuma.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psihh
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2006




sõnum 11.01.2009 12:42:44 vasta tsitaadiga

Tuhat tänu kõigile kes nõu ja jõuga abiks olid. Siin on teile väike präänik ka. Glasuuriga ja puha.
icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Edit:
Kuidas ma saan K200D-s sedasi settinguid muuta, et aparaadis tehtav pilt oleks 300dpi-d? Hetkel on 72, ja mind see ei rahulda.
Tänan.

_________________
www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2009 15:27:44 vasta tsitaadiga

psihh kirjutas:
Kuidas ma saan K200D-s sedasi settinguid muuta, et aparaadis tehtav pilt oleks 300dpi-d? Hetkel on 72, ja mind see ei rahulda.

Fotokas teeb d-sid, mitte dpi-sid.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2009 16:00:45 vasta tsitaadiga

psihh kirjutas:
Edit:
Kuidas ma saan K200D-s sedasi settinguid muuta, et aparaadis tehtav pilt oleks 300dpi-d? Hetkel on 72, ja mind see ei rahulda.
Tänan.

See on trükiparameeter, mis kaameras ei oma mingit tähendust. Samuti ei oma see mingit tähendust ekraanil. Dpi väärtus muutub oluliseks ainult pildifaili trükkimisel paberile ning määratleb ära, kui tihedalt su pildifailis olev absoluutne arv piksleid pikkusühiku kohta (toll, cm) paberile pannakse. Teiste sõnadega, dpi väärtusest sõltub kui suurt väljatrükki olemasolevatest pikslitest teha saaks. Mida väiksem dpi väärtus, seda harvemalt piksleid pikkusühikule trükitakse ja seda suurema pildi saad.

Loe ka siit juurde: The myth of DPI
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 11.01.2009 19:09:16 vasta tsitaadiga

Tegelt võiks keegi öelda, kui hea see Sigma 17-70 objektiiv siiski on? Sigmade kohta kuuldud küllaltki vastakaid arvamusi, kuid too 17-70 olla üks paremaid. Kuidas on ta võrreldes 18-55 kitikaga?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2009 21:46:25 vasta tsitaadiga

Casanova, parem. Kui saad hea eksemplari. Aga kuuldavasti on ka üsna koledaid eksemplare olemas. Hea oleks kui saaks enne proovida.

Ja noh valgem ja suurema ulatusega on nagunii.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NoMilleks
HV kasutaja

liitunud: 04.04.2007




sõnum 11.01.2009 21:50:45 vasta tsitaadiga

olengi kahevahel, kas Tamron 24-70 või Sigma 17-70. Ühest küljest tahaks teravat pilti, teisest küljest jälle võib (aga ei pruugi) laiemat otsa vaja minna. Tolle sigmaga pidi mõnikord äärte pool jääma pilt ikka päris pehme.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2009 21:56:45 vasta tsitaadiga

Sigma 24-70.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 11.01.2009 22:00:39 vasta tsitaadiga

Pentax 16-50 2.8

Mul on sama obje, aga Tokina kirjadega ja Nikoni bajonetiga.
Ma olen megarahul.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 43, 44, 45  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.