|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
dubd
HV kasutaja

liitunud: 14.07.2006
|
31.12.2008 15:49:14
|
|
|
| Tänud, Mark0 ja namstoop. Nagu ma aru saan, siis sellel Metzil on wireless võimalus ka? : )
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tavka007
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
01.01.2009 12:59:30
|
|
|
Head uut aastat kõigile! Tahaksin küsida, mida tähendab kui kaamera top displeil on kiri f-.- ja piltide arv 999 ja pilti enam teha ei saa. Kõik muud funktsioonid a la menu ja piltide vaatamine toimib. Kaameraks on k200d koos kit objega. Kahjuks ei ole manuaali käe pärast ja internetist jääksingi seda tõmbama. Aeglane nett
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.01.2009 13:14:38
|
|
|
Äkki mingi jama objektiivi kontaktidega. Et ava enam ei suuda tuvastada.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
01.01.2009 13:37:29
|
|
|
Viga peaks tähendama probleeme objega. Näiteks ei ole obje korralikult kinni keeratud või on avarõngas mitteautomaatses asendis ja nagu juba mainiti siis ka kontaktid võiks üle vaadata.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.01.2009 13:52:52
|
|
|
| psihh kirjutas: |
| Suured tänud sulle, katsun putkast selle ajakirja leida ja läbi lugeda. |
Nüüd sama jutt ka PP javeebis üleval
http://blog.photopoint.ee/pentax-k-m-midagi-enamat-kui-lihtsalt-kriisiaja-lahendus/
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psihh
HV vaatleja
liitunud: 07.07.2006
|
01.01.2009 15:05:05
|
|
|
Tuhat tänu sulle.
Ma lähen kangutan nüüd madratsiserva üles, ja vaatan seal asuva sukasääre üle.
Keegi oskab ka suunata, kust saaks selle kaamera hea hinnaga? Või saab ehk ise teha head hinda?
Maksifotos viljandis on hetkel nagu parim hind, aga võimalusel tahaks veel veits alla saada.
_________________ www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884
viimati muutis psihh 01.01.2009 15:13:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tavka007
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
01.01.2009 15:05:43
|
|
|
| Spacefly kirjutas: |
| Viga peaks tähendama probleeme objega. Näiteks ei ole obje korralikult kinni keeratud või on avarõngas mitteautomaatses asendis ja nagu juba mainiti siis ka kontaktid võiks üle vaadata. |
kit objel polegi vist avarõngast. Kontaktide kohta ei oska midagi öelda.
PS sain kaamera tööle. Tegin kaamerale reseti ja töötab jälle. Ei tea, milles asi oli. Eile õhtul pildistasin ilutulestikku ja järsku viskas f-.- ette. Objektiivi pole ka vahetanud. See, mis suvel ette sai pandud, on seal olnud siiamaani ehk 18-55mm kit obje ja oma tööd on ta seni hästi teinud. Eks kui kaamera photopointi puhastusele kunagi viin, siis ütlen neile, et selline jama oli. Äkki oskavad öelda, mis viga oli.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
01.01.2009 18:23:25
|
|
|
Ma olen jahedamate ilmadega enda K200 ka paaril-kolmel korral kokku suutnud jooksutada, aga nii, et ühtegi viga ekraanilt vastu ei sära. Näiteks ühel hetkel ei kirjuta enam kaardile. Aku luuk lahti-kinni ja toimib jälle. Samas täna miinus viiega kõlkus aparaat paar tundi kaelas ja koostöö sujus.
Ma muidugi proovisin ise ka laisemalt liigutada ja kõike võimalikult vähe torkida, eriti peale seda, kui suutsin kinnastega kohmitsedes kuidagi eriti nobedalt 2x Del pressida ning YES peal veel OK vajutada. Kokku läks päris mitu hetke enne kui kohale jõudis, et tervet kaarditäit pilte Valahalla poole saadetakse, sealt veel mitu aega, enne kui läbi kinnaste selle jama lõpetada suutsin.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jjk
HV veteran
liitunud: 30.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
01.01.2009 18:39:18
|
|
|
Muig, ega ma siis selle pärast veel klõbistamist katki jätnud. Ilm ja kant oli mõnus ning kaart sai ikka kenasti täis tulistatud.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
51004
HV kasutaja

liitunud: 14.09.2006
|
02.01.2009 12:13:46
|
|
|
| marqs kirjutas: |
| Ma olen jahedamate ilmadega enda K200 ka paaril-kolmel korral kokku suutnud jooksutada, aga nii, et ühtegi viga ekraanilt vastu ei sära. Näiteks ühel hetkel ei kirjuta enam kaardile. |
Huvitav, kas K200 tüüpviga? Mul oli sama jama.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.01.2009 12:18:06
|
|
|
| 51004 kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| Ma olen jahedamate ilmadega enda K200 ka paaril-kolmel korral kokku suutnud jooksutada, aga nii, et ühtegi viga ekraanilt vastu ei sära. Näiteks ühel hetkel ei kirjuta enam kaardile. |
Huvitav, kas K200 tüüpviga? Mul oli sama jama. |
http://www.pentaxuser.co.uk/forum/
http://forums.dpreview.com/forums/forum.asp?forum=1036
Otsige sellistest kohtadest, äkki näkkab. St seal on kasutajada kontsentratsioon suur ja võib midagi leida.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004

|
02.01.2009 12:51:10
|
|
|
| 51004 kirjutas: |
| marqs kirjutas: |
| Ma olen jahedamate ilmadega enda K200 ka paaril-kolmel korral kokku suutnud jooksutada, aga nii, et ühtegi viga ekraanilt vastu ei sära. Näiteks ühel hetkel ei kirjuta enam kaardile. |
Huvitav, kas K200 tüüpviga? Mul oli sama jama. |
Minu omal ka vahel harva esineb taolist viga. Välja-sisse lülitamise tsükkel teeb asja korda. Esimesel paaril päeval jamas eriti tihti ja mõtlesin juba, et peab garantiisse andma aga peale seda probleem peaaegu kadus.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
02.01.2009 14:37:39
|
|
|
Kui me juba Pentaxi kiiksudest räägime, siis tooksin välja ühe oma kogemuse.
K10D + Sigma 24-135 ja kipub aegajalt menüüs liikudes menüüst välja viskama (lcd mustaks nagu oleks menüü kinni pandud). Mõnikord teeb tihedamini st ei olegi võimalik menüüs tegutseda samas teinekord võib mitu päeva täiesti rahulik olla. Teiste objedega või kui sama obje veidi lahti keerata enam probeemi pole.
Vend ostis K20D ja tutika sama obje ja täpselt sama teema.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
02.01.2009 14:45:41
|
|
|
See ei ole Pentaxi kiiks, vaid selle Sigma kiiks.
Sigma vahetas neil kunagi kiipe ka garantii korras. (imo)
Aga närvidele käib küll see.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psihh
HV vaatleja
liitunud: 07.07.2006
|
02.01.2009 17:33:01
|
|
|
Täna käisin näppimaserinevadi kaameraid. Nikon oli käes mugav, nagu valatud. Canan nii mugav ei olnud. Pentax samuti täitsa hea.
Aga K-m-is pettusin. Ei oska isegi öelda mis, aga no ei tekkinud klappi. K200D jällegi oli jube mugav käes. Hetkel on täitsa tunne, et jäängi selle juurde.
Kas te oskate mulle äkki lahti seletada, mis on kiti objede juures erinevus:
PENTAX DA 18-55mm II F3,5-5,6 AL versus PENTAX DA 18-55mm F3,5-5,6 AL
Erinevus vaid selles II . Kas tasub seda üldse kahe objega võtta? Või võtta standard kitt ja siis osta üks suurem obje juurde?
Ma vaatan hetkel selliseid komplekte:
http://www.photopoint.ee/toode/16869/pentax-k200d-1855-55300-promobox.html
http://www.photopoint.ee/toode/16480/pentax-k200d-1855-ii-50200-promobox.html
Või siis hoopis
http://www.photopoint.ee/toode/16796/pentax-k200d-1855-ii.html
Kuidas need kit objektiivid on üldse? Netist olen võrdlusi vaadanud, aga mu kogenematu silm erilisi erinevusi ei märka.
Teadjamad võiksid pajatada ka telekonverteritest: http://fotoluks.ee/?op=body&id=114
_________________ www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884
viimati muutis psihh 02.01.2009 17:50:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
02.01.2009 17:34:29
|
|
|
| tsitaat: |
Erinevus vaid selles II
|
II tähendab siis uuemat varianti sellest objektiivist.
Kiti saab kasutatult ~500 krooni eest.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.01.2009 17:51:33
|
|
|
Kui valik on 50-200 VS 55-300, siis ma olen nagu aru saanud, et viimane on tunduvalt parema kvaliteediga, 50-200 on testide järgi üsna kehvake.
Sama hinnaga on ju ka kit II + 55-300 promobox, mis hetkel küll otsas on:
http://www.photopoint.ee/toode/18002/pentax-k200d-1855-ii-55300-promobox.html
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
02.01.2009 18:48:10
|
|
|
K200+18-55II ja palja kere vahe letis on samuti 500 raha, seega kui 18-55 soov on, tasub ta pigem juba poest mingi komplekti sees kaasa haarata.
PP laenutusest võib aidata ka endas selgusele jõuda.
Aga enne tuleks neilt uurida, kas see
| tsitaat: |
| /../ Kui pärast rendiperioodi leiad, et soovid proovitud objektiivi või kaamera endale soetada, teeme sulle uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks /../ |
ka promoboxi pihta laieneb.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
02.01.2009 18:55:06
|
|
|
k200 + kit obje II + 55-300 on saada küll...
ja päris hea variant on k200d + 18-55mm II + akutald + akud/akulaadija + Pentaxi kaamerakott 8990.- vahe lihtsalt kaamera ja kit objega on ainult tuhat krooni aga selle lisakraami väärtus on peaaegu 3000.-
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tonks
HV vaatleja
liitunud: 24.08.2005
|
02.01.2009 20:23:12
|
|
|
| Mina võtaks selle 55-300'ga promoboxi, aga see oleneb sellest, kas sa tahad -200 või -300mm objektiivi. Mul endal on 50-200 ja ei oska küll selle kohta midagi halba öelda, väga hea objektiiv oma hinna juures ja samas ka kompaktne, aga jah, ise just tunnen puudust sellest lisa 100 millimeetrist.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psihh
HV vaatleja
liitunud: 07.07.2006
|
03.01.2009 20:51:05
|
|
|
No ei suuda otsustada, kas Nikon D60 või Pentax K200D. Pentax tundub kuidagi rohkem asja selle raha eest. Suht võrdsed kaamerad. Arutlusi lugedes ainult tundub, et Pentaxi piltidega peab pärast kodus rohkem vaeva nägema. Raw ja teravustamine ja nii edasi. Eks ma katsun endas kiirelt selgusele jõuda.
Kaua tavalised patakad vastu peavad? Kaua akud?
_________________ www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
03.01.2009 20:55:03
|
|
|
psihh, no keegi ei keela ju Pentaxil ka kaamerasisest teravustamist ja värvi põhja keerata jpg puhul
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
03.01.2009 20:56:19
|
|
|
| JPEG'd pildistavad mõlemad mudelid, sellepärast ära küll karda, et ühega pead hakkama rohkem hiljem pilditöötlusega tegelema. Nikoni puhul peletaks mind see, et saad kasutada ainult neid objektiive, millel on autofookusemootor objektiivis sees (Nikkoritel on tähiseks "-S", Sigmal HSM jne). Ehk siis müügil olevatest objektiividest julgelt pooltel see võimalus puudub. Ega pildid muidugi tegemata jää, eriti kui ainult KITiga piirdud... aga mind piiraks see võimalus päris palju.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
03.01.2009 22:55:26
|
|
|
| tsitaat: |
No ei suuda otsustada, kas Nikon D60 või Pentax K200D.
|
"Näppimas" oled neid ikka juba käinud
P.S tavalised patakad ikka n.ö hädaabiks, muidu ikka akud
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psihh
HV vaatleja
liitunud: 07.07.2006
|
03.01.2009 23:29:42
|
|
|
Käidud ja näpitud. Asi on pigem emotsionaalne, ehk selles rahahunnikus mis tuleb kaupmehele loovutada. Summa on suht suur ja ei tahaks eriti puusse panna - st. saada oma raha eest võimalikult palju.
Palju pilte päevasel ajal akukomplektiga teeb beasts ?
_________________ www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
03.01.2009 23:39:54
|
|
|
OT:
psihh, pildi tegemine on emotsionaalne toiming - vahel olen terve päeva metsas ja ei tee "klõpsugi"...
Tegelikult oleneb see ikka temperatuutist kus kaamerat kasutad... Ausalt öeldes pole arvet pidanud, kuna alati vähemalt üks tagavarakomplekt akusid kaasas - siiamaani pole hätta jäänud
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004

|
04.01.2009 00:59:22
|
|
|
| psihh kirjutas: |
Palju pilte päevasel ajal akukomplektiga teeb beasts ? |
Sooja ilmaga tuleb kuskil 900 kanti ära.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
04.01.2009 16:06:53
|
|
|
| Kui ostad akud, muretse eneloop'id. Äraproovitud kaup, tõestanud end ainult heast küljest. Laadisin täis, tegin mõne miinuskraadi juures paarsada pilti. Täna oli väljas -7 C, vahepeal akusid ei laadinud, tegin jutti vabalt oma paarsada pilti. Ja akud ei näidanud vähimaidki kustumise märke. nn "tavalised" akud kõngesid täislaetuna paari miinuskraadi juures peale vähem kui saja pildi tegemist.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tavka007
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
04.01.2009 19:09:29
|
|
|
| Casanova kirjutas: |
| Kui ostad akud, muretse eneloop'id. Äraproovitud kaup, tõestanud end ainult heast küljest. Laadisin täis, tegin mõne miinuskraadi juures paarsada pilti. Täna oli väljas -7 C, vahepeal akusid ei laadinud, tegin jutti vabalt oma paarsada pilti. Ja akud ei näidanud vähimaidki kustumise märke. nn "tavalised" akud kõngesid täislaetuna paari miinuskraadi juures peale vähem kui saja pildi tegemist. |
Endal k200d ja ostsin samuti eneloopid. Siiamaani pole pidanud pettuma ja varuakusid peaaegu polegi tarvis läinud. Soojade ilmadega sain teha umbes 1200 pilti ja praeguse ilmaga väljas sai tehtud umbes 600. Akud on seega head ja soovitan väga. Kui rääkida valikust d60 ja k200d vahel, siis mina valisin endale k200d. Sobis paremini kätte ja mugavam kasutada. Erilist vahet nendel kaameratel pildikvaliteedis pole. Mis mulle veel pentaxi puhul meeldib on see, et objektiividel on väga hea hinna ja kvaliteedi suhe. Nt kui tahta nikonile odavama klassi teleobjektiivi, siis ega erilist valikut pole. Tuleb vaadata tamroni ja sigma 70-300mm torude poole. Pentaxil on aga väga hea 55-300. mis on võrreldes tamroni ja sigmaga ikka palju parem. Kui ikka on soov täiskaadri peale minna, siis tasuks eelistada nikonit, sest pentaxi täiskaadrist pole veel kuulda.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
04.01.2009 20:22:47
|
|
|
| No ma vaatan ise pigem Pentaxi 17-70 sdm poole või siis Tamron 28-75 poole. See on just see zoomivahemik, mida kõige enam kasutan, seega ei peaks enam nii tihti kitikaid (18-55+50-200) kere (K200D) ees vahetama, suht tülikas ikkagi. See esimene variant on tegelt kallivõitu, kuigi kuuldavasti väga hea. Teise variandi hind läheneb juba mõistlikkuse piirile. Lisaks on see Tamron ka törts valgusjõulisem.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
04.01.2009 20:26:44
|
|
|
| 28mm on 17mm'ist kõvasti kitsam. Aga kui see sind ei sega siis on hea.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
04.01.2009 22:44:40
|
|
|
Seda nüüd küll, aga see Tamron näikse olevat valgusjõulisem kogu suumi ulatuses, Sigma seda pole. Ja see 17mm lainurga puudumine mind kusjuures väga ei häirigi, enamasti olen klõpsinud ikka törts suuremate fookuskaugustega.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
04.01.2009 23:19:51
|
|
|
Casanova, no kui 17 mm (ehk 35mm ekvivalendis ~26mm pinget ei paku, siis tõepoolest. Ma ausalt öeldes ei kujutaks ette, objektiiv algab (35mm ekvivalendis) 42mm juurest - selliselt ju lainurka üldse polegi, hakkab kohe normaalist ülespoole. Aga eks see ole individuaalne.
Mul nüüd Sigma 10-20mm pidevalt ees ja võiks veel laiem olla
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
05.01.2009 09:46:54
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
Casanova, no kui 17 mm (ehk 35mm ekvivalendis ~26mm pinget ei paku, siis tõepoolest. Ma ausalt öeldes ei kujutaks ette, objektiiv algab (35mm ekvivalendis) 42mm juurest :o - selliselt ju lainurka üldse polegi, hakkab kohe normaalist ülespoole. Aga eks see ole individuaalne.
Mul nüüd Sigma 10-20mm pidevalt ees ja võiks veel laiem olla :lol: (y) |
Aga äkki selles ongi point? :)
St kui huvitab väga lai nurk poolkaadri ees + kusagilt normaali kandist edasi tele suunas siis ongi hea omada 10-20, 11-16, 12-24 vms stiilis objektiivi + lisaks siis 24/28 kandist algav hea ja valge "filmi" normaalzoom (eeldusel, et see digi ees hästi käitub). Kõik ilusti kaetud.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
05.01.2009 10:06:05
|
|
|
Mark0, Jah, loomulikult selles ongi minu jaoks point. Aga samas jätaks 10-20mm ja 28-xx kooslus üsna suure augu vahele. Mulle meeldib, kui objektiivid on ülekattega. Hetkel olen seda rida suutnud ajada - 10-20 -> 17-70 -> 50-135.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tavka007
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
05.01.2009 18:07:37
|
|
|
huvitav miks pentaxile ei lähe objektiivisisese mootoriga sigma ja tamroni torud? Canonile ja nikonile lähevad, kuid pentax on ainus, kellele sobivad ainult enda SDM mootorid.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mercury
HV veteran
liitunud: 08.03.2007
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
05.01.2009 21:46:55
|
|
|
| psihh kirjutas: |
| No ei suuda otsustada, kas Nikon D60 või Pentax K200D. Pentax tundub kuidagi rohkem asja selle raha eest. Suht võrdsed kaamerad. Arutlusi lugedes ainult tundub, et Pentaxi piltidega peab pärast kodus rohkem vaeva nägema. Raw ja teravustamine ja nii edasi. Eks ma katsun endas kiirelt selgusele jõuda. |
üks K200D plusse on kaamera peal olev väike ekraan, mida suht harva mainitakse (võibolla ka mitte). Taustvalgustuse puudumine võib ööesel puuduseks olla, kuid mind ei ole see veel seganud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
psihh
HV vaatleja
liitunud: 07.07.2006
|
06.01.2009 15:26:24
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| psihh kirjutas: |
| No ei suuda otsustada, kas Nikon D60 või Pentax K200D. Pentax tundub kuidagi rohkem asja selle raha eest. Suht võrdsed kaamerad. Arutlusi lugedes ainult tundub, et Pentaxi piltidega peab pärast kodus rohkem vaeva nägema. Raw ja teravustamine ja nii edasi. Eks ma katsun endas kiirelt selgusele jõuda. |
üks K200D plusse on kaamera peal olev väike ekraan, mida suht harva mainitakse (võibolla ka mitte). Taustvalgustuse puudumine võib ööesel puuduseks olla, kuid mind ei ole see veel seganud. |
No mul otsus tegelikult juba tehtud. Vaatan veel netis veits objektiivide hindu, et äkki kannatab siiski midagi komplekteerida ja eks ma homme teen tehingu ära. Meel on kurb, aga samas õnnelik. Üks silm naerab, teine nutab.
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem objektiive igatahes.
Mida tähendab vanematel Sigma objektiividel sõna Aspherical ?
Kuidas teeb koostööd selline objektiiv http://fotoluks.ee/?op=body&id=113&cid=385&cgid= K200D-ga?
_________________ www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
06.01.2009 15:47:57
|
|
|
psihh, Sigma 70-300 teeb koostööd küll, kuid väga aeglaselt (fookust pean silmas) . Uuena väga ei tasu osta, kasutatuna saad kuni 50% odavamalt, kui veidi otsid. Joonise kohapealt... njah, ega selle raha eest midagi suurepärast loota pole. Ise kasutan Tamroni analoogi ja see on 70-150mm vahemikus igati kasutatav ja kohati isegi üllatavalt hea pildiga.
Aspherical tähendab asfäärilisi läätsi, mis idee poolest peaks kujutisele positiivselt mõjuma.
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psihh
HV vaatleja
liitunud: 07.07.2006
|
11.01.2009 12:42:44
|
|
|
Tuhat tänu kõigile kes nõu ja jõuga abiks olid. Siin on teile väike präänik ka. Glasuuriga ja puha.
Spoiler 
Edit:
Kuidas ma saan K200D-s sedasi settinguid muuta, et aparaadis tehtav pilt oleks 300dpi-d? Hetkel on 72, ja mind see ei rahulda.
Tänan.
_________________ www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CommandsRef
HV kasutaja
liitunud: 04.09.2002
|
11.01.2009 15:27:44
|
|
|
| psihh kirjutas: |
| Kuidas ma saan K200D-s sedasi settinguid muuta, et aparaadis tehtav pilt oleks 300dpi-d? Hetkel on 72, ja mind see ei rahulda. |
Fotokas teeb d-sid, mitte dpi-sid.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
11.01.2009 16:00:45
|
|
|
| psihh kirjutas: |
Edit:
Kuidas ma saan K200D-s sedasi settinguid muuta, et aparaadis tehtav pilt oleks 300dpi-d? Hetkel on 72, ja mind see ei rahulda.
Tänan. |
See on trükiparameeter, mis kaameras ei oma mingit tähendust. Samuti ei oma see mingit tähendust ekraanil. Dpi väärtus muutub oluliseks ainult pildifaili trükkimisel paberile ning määratleb ära, kui tihedalt su pildifailis olev absoluutne arv piksleid pikkusühiku kohta (toll, cm) paberile pannakse. Teiste sõnadega, dpi väärtusest sõltub kui suurt väljatrükki olemasolevatest pikslitest teha saaks. Mida väiksem dpi väärtus, seda harvemalt piksleid pikkusühikule trükitakse ja seda suurema pildi saad.
Loe ka siit juurde: The myth of DPI
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
11.01.2009 19:09:16
|
|
|
| Tegelt võiks keegi öelda, kui hea see Sigma 17-70 objektiiv siiski on? Sigmade kohta kuuldud küllaltki vastakaid arvamusi, kuid too 17-70 olla üks paremaid. Kuidas on ta võrreldes 18-55 kitikaga?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
11.01.2009 21:46:25
|
|
|
Casanova, parem. Kui saad hea eksemplari. Aga kuuldavasti on ka üsna koledaid eksemplare olemas. Hea oleks kui saaks enne proovida.
Ja noh valgem ja suurema ulatusega on nagunii.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NoMilleks
HV kasutaja
liitunud: 04.04.2007
|
11.01.2009 21:50:45
|
|
|
| olengi kahevahel, kas Tamron 24-70 või Sigma 17-70. Ühest küljest tahaks teravat pilti, teisest küljest jälle võib (aga ei pruugi) laiemat otsa vaja minna. Tolle sigmaga pidi mõnikord äärte pool jääma pilt ikka päris pehme.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ardo
HV Guru

liitunud: 22.02.2004
|
11.01.2009 21:56:45
|
|
|
| Sigma 24-70.
|
|
| Kommentaarid: 272 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
225 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XR
HV Guru

liitunud: 04.11.2001
|
11.01.2009 22:00:39
|
|
|
Pentax 16-50 2.8
Mul on sama obje, aga Tokina kirjadega ja Nikoni bajonetiga.
Ma olen megarahul.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|