|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
25.12.2008 23:35:32
Toide lendas õhku! |
|
|
Tere,
Juhtus selline asi, et ostsin kogu uue arvutikomplekti hiljuti (eraldi osadena). Kõik uued jupid. Lasin siis uue vista ka peale ja arvuti töötas kenasti. Kuid tekkis tahtmine vana kõvaketta pealt muusika ja dokustaadid uuele kettale lasta. Mõtlesin, et lasen igaks juhuks toitekast voolu välja, aga seal taga oli üks punane nupp ainult (mitte tavaline toiteka l/O nupp), mida sai nagu küünega tõmmata teisele poole. Mõtlesin, et see on ongi off nupp, et on unustatud külge panna ja tõmbasin nupu teise asendisse. Peale seda märkasin, et emaplaadil ei kustu tuluke ära, mis näitab, et vool sees ja siis ma sain veel midagi mõelda ja peale seda olin ma 5 minutit mõlemast kõrvast kurt. Praegu veel ainult vilistavad natuke. Teie käest aga, kolleegid, tahtsin küsida, et mis nupp see siis oli, millest saab arvutit õhku lasta ja kas on mõtet garantii poole ka pöörduda?
Ilusaid jõule.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
25.12.2008 23:43:13
|
|
|
| on üldse lootust?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
25.12.2008 23:44:03
|
|
|
| Toite kohalt mitte,kuid muud komponendid peask olema vast ok..
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
25.12.2008 23:45:02
|
|
|
Koliath: Tavaliselt on täiesti remonditav toiteviga olnud, muide
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
25.12.2008 23:52:08
|
|
|
Tahaks väga loota, et teised asjad kombes on. Viimased postitused on igatahes lootustandvad olnud.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
25.12.2008 23:53:23
|
|
|
| tee pilti.
|
|
| Kommentaarid: 611 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
505 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
26.12.2008 00:04:10
|
|
|
| väliselt vist midagi näha pole, kuigi ma sain mingi väikse tükiga vastu kätt paugu ajal.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
waux
HV Guru

liitunud: 01.07.2006
|
26.12.2008 00:06:18
|
|
|
| eks ta käi mõne kruviga lahti.
|
|
| Kommentaarid: 611 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
505 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
26.12.2008 00:06:51
|
|
|
Vaevalt, et ta sul sellise paugu tegi, et väiksemad osakesed plekist läbi tulevad...Kui vastu kätt said, siis ilmselt tuli mingist õhutusavast
Et vigastusi näha, tuleb lahti võtta ja pilti teha.
Garantii suhtes on vähetõenäoline, et läbi läheb... Ikkagi füüsiline vigastus, mis põhjustatud kasutaja poolt.
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
26.12.2008 00:16:37
|
|
|
| jajaa mul oli käsi korpuses sees, sest ootasin, et emaplaadil tuluke ära kustuks ja saaks ide kaabli ja toite vanale kõvakale külge panna. Ju sealt toiteka alumisest võrest midagi läbi tuli. Ja rahva tungival soovil teen siis pildid ka. Aga homme. Täna ei viitsi laamendada.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
26.12.2008 00:19:11
|
|
|
Uus toide külge, siis näed kas midagi lahkus ka koos toitkaga.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karusloom
HV kasutaja
liitunud: 11.11.2004
|
26.12.2008 00:26:29
|
|
|
| Eks sa kondeka papist kaanega vastu näppe said, kui need ülelaadimisega õhku lendasid. Garantiisse minek ei õnnestu kindlast (loodan, et ei olnud väga kallis toitekas). Edaspidi soovitan soojalt üht lolli loogikat...juhe kas arvuti küljest ära või siis seinast välja, pole vaja otsida nuppe. Kiiret paranemist ja hääd puhade jätku.
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mehaanic
Aeg Maha 2a

liitunud: 22.02.2004
|
26.12.2008 00:56:09
|
|
|
see tuleks kasulike näpukate alla panna kuidas vanade komponentidega aastavahetusel pauku teha
|
|
| Kommentaarid: 89 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
26.12.2008 01:14:02
|
|
|
Selle raha eest saaks märksa asjalikuma ilutulestikuosta.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
egert
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.01.2007
|
26.12.2008 01:22:13
|
|
|
Aga ma küsiks siinkohal, et miks see nupp üldse toitel peal on ?
_________________ I need about tree fiddy.
Egert |
|
| Kommentaarid: 102 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woozy
HV Guru

liitunud: 09.01.2003
|
26.12.2008 01:23:45
|
|
|
| Võrgupinge valik.. ega siis igalpool maailmas pole sama pinge vms
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
26.12.2008 01:26:20
|
|
|
enne kui uue toiteka külge paned, tõmba igakjuhuks käimaminekuks mittevajalikud seadmed küljest ära, helikaardid kettad jne...kui int. video olemas siis võiks lisa videokaardi kaa välja kiskuda või mingi odava junni ajutiselt sisse panna.... vähemalt ma ise talitaks küll nii. proovi kas emaplaat üldse töötab.
E: häid jõule !
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
26.12.2008 09:55:39
Re: Toide lendas õhku! |
|
|
| Koliath kirjutas: |
Tere,
Juhtus selline asi, et ostsin kogu uue arvutikomplekti hiljuti (eraldi osadena). Kõik uued jupid. Lasin siis uue vista ka peale ja arvuti töötas kenasti. Kuid tekkis tahtmine vana kõvaketta pealt muusika ja dokustaadid uuele kettale lasta. Mõtlesin, et lasen igaks juhuks toitekast voolu välja, aga seal taga oli üks punane nupp ainult (mitte tavaline toiteka l/O nupp), mida sai nagu küünega tõmmata teisele poole. Mõtlesin, et see on ongi off nupp, et on unustatud külge panna ja tõmbasin nupu teise asendisse. Peale seda märkasin, et emaplaadil ei kustu tuluke ära, mis näitab, et vool sees ja siis ma sain veel midagi mõelda ja peale seda olin ma 5 minutit mõlemast kõrvast kurt. Praegu veel ainult vilistavad natuke. Teie käest aga, kolleegid, tahtsin küsida, et mis nupp see siis oli, millest saab arvutit õhku lasta ja kas on mõtet garantii poole ka pöörduda?
Ilusaid jõule. |
Julm .Loodan,et teised asjad jäid ellu
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.12.2008 12:13:59
|
|
|
| tomorrow: Suure tõenäosusega jäidki muud komponendid ellu, kuna kõrgepinge-osa on varustatud "ülepingekaitsetega" ja need löövad pingeahela lühisesse. Tõsi, sellega koos lendavad nad ka ise tavaliselt kildudena minema, kuid peenem - kallim elektroonika on päästetud.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
26.12.2008 12:21:46
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| tomorrow: Suure tõenäosusega jäidki muud komponendid ellu, kuna kõrgepinge-osa on varustatud "ülepingekaitsetega" ja need löövad pingeahela lühisesse. Tõsi, sellega koos lendavad nad ka ise tavaliselt kildudena minema, kuid peenem - kallim elektroonika on päästetud. |
On see Codegeni puhul ka nii
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Edgar
HV kasutaja
liitunud: 01.05.2007
|
26.12.2008 13:00:58
|
|
|
Õnnestus ka endal vana toitekaga samamoodi teha, oli samasugune nupuke seal taga ja sai toiteplokk ilusti õhku lastud.
Muud komponendid peaksid ikka toimima, vähemalt minul midagi muud katki ei läinud.
_________________ -_- |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.12.2008 14:05:13
|
|
|
Marie: Codegenidel on kohe päris kindlasti mõlemal 200V-sel elektrolüüdil oma ülepingekaitse peal olemas. Ning nende ülesanne on sulavkaitse maha põletada juhul, kui pinge ületab teatavat väärtust. Olen taolisi, "ümberlülitatud pingega" Codegene ajaloos piisavalt palju lappinud ja minu tutvusringkonnas on küll kõikide arvutite komponendid ellu jäänud.
Viimati (sügistormi ajal faasid koos) lendasid Antec-il ülepingekaitsed ja 200V-sed elektrolüütkondekad. Samuti jäid muud arvutiosad terveks.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Terror
HV veteran

liitunud: 08.11.2001
|
26.12.2008 14:13:22
Re: Toide lendas õhku! |
|
|
| Koliath kirjutas: |
Teie käest aga, kolleegid, tahtsin küsida, et mis nupp see siis oli, millest saab arvutit õhku lasta ja kas on mõtet garantii poole ka pöörduda?
Ilusaid jõule. |
See on Self Destruct nupp mis kõikidel lähis idas müüdavatel arvutitel kaasas on. Kui BSA kunagi oma ristiretkel sinu ebapüha arvuti juurde jõuab siis ütled et elusalt sa ennast kätte ei anna ning viskud arvuti juurde ning vajutad nuppu.
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
26.12.2008 14:21:37
|
|
|
| tsitaat: |
| See on Self Destruct nupp..... |
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
26.12.2008 22:10:21
|
|
|
Väga lahe ikka, mees nagu üldse ei loe mis nupule kirjutatud on. Kirjas on selge sõnaga 110V, aga vaja ikka paugutada, oleks võinud no vana aasta õhtuni oodatada. Loodame et ülejäänu jäi terveks. igakord ei pruugi jääda
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wer1
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2006
|
26.12.2008 22:24:37
|
|
|
Mul ka üks toide mis on kutu aga see 110v pauguti peaks töötama ikka :twisted: . Piltide järgi ei tundu midagi väga jubetat olema. tahanteada ka mainis, et võib korda saada, iseasi kas on mõtet lappida.
Küsiks teema algatajalt kas oled proovind teise toitega üle jäänud komponente(emaplaat jne.) huvitav oleks teada saada kas on elus.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
26.12.2008 23:12:37
|
|
|
Ei ole veel teist toidet saanud, ootan kuni pühad möödas ja poed lahti tehakse. ja see 110V oli küll sinna kirjutatud, kuid seda oli näha alles siis, kui nupp teises asendis oli. Veits hiljaks jäin nupu tähenduse üle mõtlemisega
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
26.12.2008 23:22:57
|
|
|
piltide pealt raske aru saada aga tundub et nood kondekad veel elus. Pane 220v peale tagasi heal juhul võtab pildi ette
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
26.12.2008 23:35:20
|
|
|
Võimalik, et lendas ainult kaitse- see seal primaarahelas luti sees
See võib vabalt sellist pauku ja suitsu teha.
Testida saab nii- mõõda testriga toite pistikust kahe äärmise kontakti vahelt takistust- kui see lõpmatus, siis ilmselt nii ongi.
Oma asi on see, et kaitse lendamine võib olla vabalt tagajärg mitte põhjus.
Edasi ma testiks dioodsilla ära- see tavaliselt selline must klots nelja jalaga radika vastas- 230 vahelduv sisse, + /- välja.
Järgimine kord tead mis lülitit kasutada aastalõpus, kui rakette ei jõudnud muretseda
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
27.12.2008 19:23:46
|
|
|
mõõtsin ära, aga osuti ei liikunud praktiliselt üldse. Ilmselt siis polnud lõpmatus. Ja see tähendab siis mida?
Aga muidu arvate, et võib proovida selle vana toitega arvuti tööle panna? Ei tee midagi hullemaks?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.12.2008 19:43:22
|
|
|
Koliath: Need 2 "võrgukondekat" ja kondekatega paralleelselt olevad "ülepingekaitsed" pead ka kindlasti välja vahetama. Sest need ülepingekaitsed on mõeldud ainult ühekordseks kaitseks. Kondekad võivad olla küll välimuselt korras, kuid selline matakas tekitab neis igal juhul sellise nähtuse, nagu "lekkimine", kuna 200V konde saab endale kukile pinge väärtusega a 360V.
Sulavkaitsega on lihtne - võtad selle näppu ja ostad elektroonikapoest uue. Samade väärtustega siis, mis kaitse peal kirjas.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
recent
HV veteran

liitunud: 12.01.2004
|
01.01.2009 21:09:24
|
|
|
NOjah, kui läks mingi aja ikkagist peale seda, kui nuppu vajutasid, siis paistab et saab pauguka teha nö süütenööri asemel on törts aega et eemale joosta
|
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
02.01.2009 16:48:16
|
|
|
Ostsin uue toite. Kõik asjad töötavad . Läks vist hästi seekord
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
02.01.2009 16:58:50
|
|
|
| Koliath kirjutas: |
Ostsin uue toite. Kõik asjad töötavad . Läks vist hästi seekord  |
Vedas jah.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.01.2009 16:59:09
|
|
|
Koliath: Ja mida vana toitega teed? Tallinnas võiksin ma selle endale himustada
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Amperloom
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2005
|
03.01.2009 15:21:51
|
|
|
Muidu endalgi selline jama juhtunud, aga kahjuks pauku ei kuulnud, kuna olen väga sügava unega ja mind siis ei sega maavärin ka mitte.
Ööseks jätsin arvuti sisse ja hommikul ärkasin ja mõtlesin, et miks arvuti ei tööta ja käima ka ei lähe......siis kaan maha ja nuusutama
Haises muidugi väga rõvedalt ja siis oli selge, et asi peetis.
| DonNiger kirjutas: |
| tsitaat: |
| See on Self Destruct nupp..... |
 |
Elu nagu Bond-i filmis
_________________ TehnikaUudised - VirtuaalRuum |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Koliath
HV kasutaja
liitunud: 17.03.2003
|
05.01.2009 12:05:48
|
|
|
| tahanteada, toide asub muidu põlvas ja passib niisama nurgas.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|