Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  ATi RV770 aka HD4K seeria märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 210, 211, 212  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 15:27:15 vasta tsitaadiga

eks ma millalgi muljetan, hetkel vedeleb too veel auto pagassis icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Otto E.
HV veteran

liitunud: 08.08.2008




sõnum 24.10.2008 15:32:03 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Sain enda MSI HD4850 kätte(suur pilt)
Spoiler Spoiler Spoiler

Pole pahaaa.. tasuta saadud kaardi kohta

Sellist jahutust oleks mulle ka vaja eusa_think.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TruePlaya
HV veteran
TruePlaya

liitunud: 24.12.2005




sõnum 24.10.2008 17:37:14 vasta tsitaadiga

See ju pea sama jahutus, mis mu HD4870 peal OLI...mõnus lennuk on ikka loadis...ja need peenikesed mälu radikad ma vahetaks ka välja aga ei julge icon_confused.gif
_________________
Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 24.10.2008 18:13:46 vasta tsitaadiga

RV870 - New Informations
Spoiler Spoiler Spoiler

link
Nice. thumbs_up.gif

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 18:19:57 vasta tsitaadiga

ot:
1.5 GFLOPS lie - vale?(lie)
Mikroruckler - Sitikas? icon_razz.gif icon_lol.gif

Automaattõlge on vahel pull asi icon_razz1.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 19:13:42 vasta tsitaadiga

enne kui nvidia omi jalgu pee alt välja ei võta pole vaja mingit rv870-i
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 24.10.2008 19:23:22 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
enne kui nvidia omi jalgu pee alt välja ei võta pole vaja mingit rv870-i


v6ibolla on eesmärk sügavamasse mutta taguda kuni raud veel kuum on icon_wink.gif Nvidia pidi ka ju 40nm järgmine aasta tegema ja ATI-l pole m6tet jääda ootama mida nvidia teeb vaid läheb oma rada (erinevalt nvidiast kes võimul olles ainult samu kaarte tootis eri nimede all).
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 20:33:23 vasta tsitaadiga

umm, amd/ati kodukal on draiveri downloadi valikus hd4675.. misasi see veel olla võib icon_razz.gif

e: MSI HD4850-l draiverid peal.
kaart on by def suht häälekas kuna vent istub 50% peal aga õnneks saab vendi kiirust
CCC-ga muuta ja 30-35C peal on asi hääletu ning idle temp püsib 40c kandis hevi.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 20:34:11 vasta tsitaadiga

Virx tõi mulle oma kaks Gainward HD4850 512MB Golden Sample't 8)





Teised pildid: http://ceemic.pri.ee/hardware/hd4850gs/
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 20:36:41 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
umm, amd/ati kodukal on draiveri downloadi valikus hd4675.. misasi see veel olla võib icon_razz.gif


Äkki on see kellegi kirjaviga seal icon_razz1.gif , ei tahaks eriti uskuda , et lastakse kohe refresh HD 4670'st välja , mis ise alles välja tuli .
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 20:49:33 vasta tsitaadiga

ceemic, wow

on täna tulemusi ka oodata?
Kommentaarid: 363 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 308
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 20:55:02 vasta tsitaadiga

virx, kui ise klokkida viitsid, siis jah. Kiskusin juba masinast välja ja pakkisin su jaoks ära 8)
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 20:58:52 vasta tsitaadiga

a virx ju tallinnas seega täna tulemusi ikka pole icon_cry.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 22:22:34 vasta tsitaadiga

Winterwind, ta Tartus, aga ei saa klokkida jah. Eks ta hiljem teeb miskit 8)
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.10.2008 23:06:25 vasta tsitaadiga

See on natuke pikem protsess tõesti, tellimata veel ühtteist.Plaanis panna Maze 4 plokid peale aga ei saa ju müügilolevast rauast lahti nii ruttu kui plaanitud.
Kommentaarid: 363 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 308
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivar43
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2006




sõnum 25.10.2008 18:30:06 vasta tsitaadiga

Terv icon_smile.gif
kysimus neile .. kellel on olnd isiklikke kogemusi 4870X2 kaartidega .. . // ( probleem on hetkel Sapphire Radeon 4870X2 ?) single / (mitte CF)

Kuidas saab lahti sellest jurast ? et startup - 1 GPU - on mingi a'la 66% .. 524% load ( by cat.8.10 monitor ) mingi üBer load ? icon_smile.gif ..kuigi on desktop idle ..
vahest näitab 524% activity

yritasin mingi kombineeritud skeemi/pildi teha et -- mis , mida näitab vôi nii ..
pilt


nüüd startup ->
esimene GPU? seekord küll 60..% kuigi? ikkagi jura?.. desktop idle ju?
- samas nagu näha
teine GPU on norm .. - vt pildil everest aken .. ''GPU VRM values'' .. ( A?) = # A? amprid? hui teab : LOL aga erinevad teineteisest icon_smile.gif

sedasi see kytab (yhe nendest - GPU'-uudest ? '' by software- monitoring'' *gu järgi ~ 85 -90C ..
voi rohkem 92 -95C on nahtud .. OK hetkel on asjad küll kastist väljas jne

.. ja seda aint desktop's ''IDLE'' näiteks ? aga noh kui panen korraks
naiteks 3d06 t88le -> siis -cancel - ja uuesti cat mon. -> siis naitab et on - '' molemad GPU-uud norm ja temp läheb alla ~ 52-57 C
------------------
ma ei tea kumb GPU ( mingi softi numeratsioonide järgi vastab loogilisele/fyysilisele järjestusele .. ) ja tegelt vist vahet pole?
kuigi mu arust on kuumem see GPU - mis asub ventilaatorist kaugemal -( Everest ytleb GPU 1 .. )
pmst on isegi katsudes tunda ..et kaart on tagant poolt ( monitori pistikute poolsest otsast tunduvalt soojem )

siiamaani.. ise kaardi ''kellasid '' näppind pole môned 3d06 ja vantage bench'id stock kelladel

.. fan speed on Auto .. 27% - everst -?> ~1300 -1400 rpm
aga miks ta ei downClock'i yhte GPU-uud ? (kahest) ja teine jaab ~750mhz .. 3D môudi .. whatever

lugesin mingit revjüüd - .. et mingi '' ATI Powerplay driveri 'värk' ..
mingi bios flash ? aga kas muidu muud moodi ei saa ?

jah naljakas on et kui näiteks, korraks lasen 3d06 tööle ja kohe siis .. cancel .. siis ..
peale seda paneb môlemad 2D môudi icon_smile.gif ~@ 500mhz
---------

OP sys on Vista Home Prem. Sp1 32bit .. ja directX update (vistale..) -> driver update (August ' 08. ) kah tehtud !
/ muud komponendid: C2d / Q / / asus RE(b.v0501) / ddr3 / PSU 1Kw

hetkel Cat 8.10 driver on peal. -- kaart pandud 'stock Auto'

lisaks veel et sama jama oli (kaardiga kaasas olnud driver CD plaadi) peal olva draiveriga icon_sad.gif
nyydseks on siis proovitud cat 8.10 ( no whql ) praegu peal
-------------

Tänud ette,
Lugupidamisega,

ivar
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2008 18:34:21 vasta tsitaadiga

mitte midagi ei saa aru icon_biggrin.gif sry asi vb minus icon_razz.gif
idles peab olema mõlemad core 507 ja mem 500 !!! kui powerplay korralikult ei tööta unintall all drivers ja intall 8.10 offical thumbs_up.gif mul töötab kõik ideaalselt ...
GPU 1 @ idle 55 // GPU 2 @ idle 45
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2008 20:28:54 vasta tsitaadiga

mu MSI bios oli hea.. st fan settingud.. fan oli kõikidel tempidel 60% pandud.
muutsin tiba biosi, tõstsin oc limiite ja muutsin fan settinguid.
hetkel jookseb 700/1050 kelladel ja fan on 30% ning temp loadis 54c ning kaart on haudvaikne 8)
millalgi hakkan 2d klokkide/voltide ja powerplayga häkkima aga seal peab vist ennem tiba netist
uurima mitte niisama lampi katsetama nagu hetkel icon_biggrin.gif

edit:

AMD Responds to TechPowerUp Investigation, Issues Remedy
http://www.techpowerup.com/74650/AMD_Responds_to_TechPowerUp_Investigation_Issues_Remedy.html
tsitaat:
Earlier this week, when evaluating samples of the new Radeon HD 4830 GPU-based graphics card, our reviewer W1zzard, who also authors the GPU-Z diagnostic utility, had found an anomaly with the stream processor (SP) counts on samples sent by AMD. The GPU could access only 560 out of its 640 SPs available. This affected the card's performance significantly, and TechPowerUp's findings were validated by several other reviewers with similar samples.

AMD on its part quickly followed up the issue with its engineering department, and released a video BIOS update that fixes the issue and makes available all the 640 SPs. AMD will be circulating this BIOS to all its press contacts and add-in-board (AIB) partners, to make sure the issue is isolated and fixed. The updated BIOS file can be downloaded from here. AMD also asserts that the issue isn't hardware related, and that updating the BIOS resolves the issue completely.

ehk siis softiga tehakse torud lahti.. lõhnab selle järgi, et teised torud ka softi poolt kinni pandud..
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SogegaTyyp
Kreisi kasutaja
SogegaTyyp

liitunud: 02.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2008 21:39:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Terv icon_smile.gif
kysimus neile .. kellel on olnd isiklikke kogemusi 4870X2 kaartidega ..

Mul on 4870X2, see powerplay kalab jah, vaid peale 3D asjaga tegelemist on mõlemad GPU-d sama 500 peal. Muidu idles temp 90 kandis ühel. Olen igasugu drivereid proovinud, praegu 8.10 ametlikud ja ikka kalab.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 25.10.2008 22:06:00 vasta tsitaadiga

See powerplay kala on olnud küljes sünnist saati ja ilmselt see kaart ka sureb selle kalaga icon_neutral.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 25.10.2008 22:43:50 vasta tsitaadiga

omgwtf, mis jura sa ajad? Ei sure see kaart sellise asja pärast.

Winterwind kirjutas:
lõhnab selle järgi, et teised torud ka softi poolt kinni pandud..

See oleks küll väga hää icon_razz1.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.10.2008 22:51:51 vasta tsitaadiga

CorsairX: Sellise kõrge temperatuuriga on nii, et kui mingil põhjusel ventikas aeglasemalt ringi käima hakkab, või seiskub, siis üsna kiiresti sellise kaardi protsessor sureb, kuna temperatuur võib silmapilkselt kerkida 120-150 kraadini. Ja sellist termoshokki see prosa võib välja mitte kannatada.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 25.10.2008 22:58:55 vasta tsitaadiga

CorsairX, Ma ei mõelnud nüüd ütseses mõttes "sureb" vaid pigem sedasi,et ei saadagi korda seda kala ja tule uus kaart peale ja see unustatakse koos oma veaga thumbs_up.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2008 22:59:22 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
CorsairX: Sellise kõrge temperatuuriga on nii, et kui mingil põhjusel ventikas aeglasemalt ringi käima hakkab, või seiskub, siis üsna kiiresti sellise kaardi protsessor sureb, kuna temperatuur võib silmapilkselt kerkida 120-150 kraadini. Ja sellist termoshokki see prosa võib välja mitte kannatada.


sellisest asjast oled kuulnud et kui gpu/cpu saavutab X temperatuuri siis ta lihtsalt teeb shutdowni vms asja et ennast kaitsta?
ma eeldan et uutel GPU'del on selline asi juba olemas. Näiteks 4870 on paksult igasugu temp andureid täis topitud.


PS: koom on vaadata kuidas 4870 ei suuda 2D kellasid hoida... tõmbleb nagu väärakas... way to go ati thumbs_up.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|


viimati muutis angel 25.10.2008 23:00:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2008 23:04:00 vasta tsitaadiga

vastupidi.. jahutus võib pealt maha sulada ja kaart on ikka korras.
analoogseid näiteid on r600 ajast küll kus vesijahutuse pump maha suri ja veeploki pleksi osa
kaardilt konkreetselt ära sulas ja maha jooksis ning kaart töötas pärast ikkagi.

proovisin enda jurakat tiba klokkida

pole väga paha 30% fani kohta.. tegelt on vgpu biosist ka tunduvalt alla lubatud nn max-i

angel kirjutas:
PS: koom on vaadata kuidas 4870 ei suuda 2D kellasid hoida... tõmbleb nagu väärakas... way to go ati thumbs_up.gif

ega see ati süü pole kui tootjad ei viitsi biosiga jamada.
amd reference kaartidel töötab kõigil powerplay.

ja selle asemel, et vinguda oleks võinud juba ammu miskit ette võtta.
http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=67928
paari kliki tegemine ei ole ju ometi NII raske
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ivar43
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2006




sõnum 26.10.2008 00:25:02 vasta tsitaadiga

Hey winterW
tänud ja respect icon_smile.gif igal juhul thumbs_up.gif
---
ega ma pole vingund .. mul just esmased emotsioonid .. lihtsalt karbist välja - juhe kylge icon_smile.gif
.. juhtub ikka / näiteks mul oli enne samas systeemis nv 8800ultra - killisin driverid kuid maybe uninstall was ''piix''


thx linkide eest icon_smile.gif vaatab mis teha saab icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 00:34:00 vasta tsitaadiga

Laxsasin täna enda GIGA X2 Diamond bios peale icon_smile.gif http://www.diamondmm.com/4870X2PE52GXOC.php
Alguses tundus suht ebareaalne et se minu kaardil töötab kuna 800/975 juba default clocks thumbs_up.gif kuid siia maani on kaart töötand ilusti icon_wink.gif
Ainuke mis Bios ise muutsin oli Fan Settings Tmin selle panin 40 eelneva 70 asemel icon_razz.gif mlle ei meeldi kui kaart @ idle 70 un 8)
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 00:57:29 vasta tsitaadiga

ei teadnudki et asi "fixitav" on.... tänud 8)
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.10.2008 11:35:16 vasta tsitaadiga

angel: No hüppa kuumalt saunalavalt külma vette. Kui tervis ja süda korras, jääd ellu. Kui tervis kehva või süda haige, siis maetakse Sind kirstus kalmistule...

Täpselt sama on ka igasuguste protsessoritega. Kui tekib järsk temperatuurimuutus, on kaks võimalust, et kas see prosa suudab tekkiva termošoki välja kannatada ja üle elada või mitte. Ja võib ka vabalt nii olla, et koheselt on kõik OK, kuid mingite nädalate või kuude pärast hakkavad toimuma mingid kummalised nähtused või käitumised ja siis ei osata sellele kusagilt selgitust leida.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Driftmoon
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 11:54:03 vasta tsitaadiga

Kas 8.10 driverite puhul on ka vaja fanfixi teha?
Mõnedes mängudes ilmnevad väikesed artifactid, kuigi temperatuurid paistavad normis olevat (GPU-Z näitab 55-60C fullis). Kaardiks sapphire 4850.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 11:57:25 vasta tsitaadiga

8.10 puhul saab CCC-st fani kiirust määrata ATi OverDrive alt.
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 14:12:33 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
angel: No hüppa kuumalt saunalavalt külma vette. Kui tervis ja süda korras, jääd ellu. Kui tervis kehva või süda haige, siis maetakse Sind kirstus kalmistule...

Täpselt sama on ka igasuguste protsessoritega. Kui tekib järsk temperatuurimuutus, on kaks võimalust, et kas see prosa suudab tekkiva termošoki välja kannatada ja üle elada või mitte. Ja võib ka vabalt nii olla, et koheselt on kõik OK, kuid mingite nädalate või kuude pärast hakkavad toimuma mingid kummalised nähtused või käitumised ja siis ei osata sellele kusagilt selgitust leida.


Kes kura sul siis käseb prose algul tulikuumaks lasta ja siis külmkappi pista eusa_wall.gif

Kui asi üle kuumeneb ja nn "shutdowni" teeb siis ta jahtub ju vaikselt maha mitte ei lähe kohe - kraadid takka.... doh.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.10.2008 14:39:07 vasta tsitaadiga

Unustasin enne lisada, et sellel, miks paljud ülekuumenemise vead hiljem avalduvad, on üsna lihtne põhjus:
Protsessori (kiibi sees) on 30-50-100 miljonit transistori. Iga transistor on pooljuht. Ning iga pooljuht võib suurel kuumusel kas lekkima hakata või muutuda (halvemal juhul) takistiks. Õigemini iga mikro- või minileke kasvab kunagi üle lihtviisiliseks takistiks.
Ja kui sellest 100-st miljonist transistorist üks hakkab "lekkima", siis võib kuluda veel päris pikk aeg, kui see lekkiv transistor muutub takistiks ja viib protsessori (kiibi) töörezhiimi nii valeks, et protsessor (kiip) enam üleüldse käima ei lähe.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 26.10.2008 14:47:05 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Unustasin enne lisada, et sellel, miks paljud ülekuumenemise vead hiljem avalduvad, on üsna lihtne põhjus:
Protsessori (kiibi sees) on 30-50-100 miljonit transistori. Iga transistor on pooljuht. Ning iga pooljuht võib suurel kuumusel kas lekkima hakata või muutuda (halvemal juhul) takistiks. Õigemini iga mikro- või minileke kasvab kunagi üle lihtviisiliseks takistiks.
Ja kui sellest 100-st miljonist transistorist üks hakkab "lekkima", siis võib kuluda veel päris pikk aeg, kui see lekkiv transistor muutub takistiks ja viib protsessori (kiibi) töörezhiimi nii valeks, et protsessor (kiip) enam üleüldse käima ei lähe.

Tänapäeval siiski juba 1400miljonit GT200 ja RV770 956miljoni kanti ning inteli quadid tsirka 700+ miljonit transi. icon_wink.gif

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rycyve
HV veteran
rycyve

liitunud: 25.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 15:53:21 vasta tsitaadiga

Kremka kirjutas:
Laxsasin täna enda GIGA X2 Diamond bios peale icon_smile.gif http://www.diamondmm.com/4870X2PE52GXOC.php
Alguses tundus suht ebareaalne et se minu kaardil töötab kuna 800/975 juba default clocks thumbs_up.gif kuid siia maani on kaart töötand ilusti icon_wink.gif
Ainuke mis Bios ise muutsin oli Fan Settings Tmin selle panin 40 eelneva 70 asemel icon_razz.gif mlle ei meeldi kui kaart @ idle 70 un 8)


Usun,et kui oleks Diamondi rev1.0 kaardi biose peale pannud poleks asi käima läinud,tollel ju Qimonda mälud icon_idea.gif

_________________
CH341A EEPROM Flash BIOS teenus.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 18:07:37 vasta tsitaadiga

Kremka kirjutas:
Laxsasin täna enda GIGA X2 Diamond bios peale icon_smile.gif http://www.diamondmm.com/4870X2PE52GXOC.php
Alguses tundus suht ebareaalne et se minu kaardil töötab kuna 800/975 juba default clocks thumbs_up.gif kuid siia maani on kaart töötand ilusti icon_wink.gif
Ainuke mis Bios ise muutsin oli Fan Settings Tmin selle panin 40 eelneva 70 asemel icon_razz.gif mlle ei meeldi kui kaart @ idle 70 un 8)

Panin ka sama biossi peale, kremka abiga thumbs_up.gif
orika biossiga parim oc mis sain oli 840/930, nüüd suisa 850/980 icon_eek.gif tundub küll väga hea bioss olevat, lisaks FarCry2-s fps tõusis ludinal icon_wink.gif
EDIT:
diamondi biossiga uued ja isegi nõks paremad tulemused thumbs_up.gif
Vantage score: 11248
gpu score: 15204
cpu score: 6316

lootsin küll gpu skooriks 15700 vms... aga prose vist ei suuda piisavalt videot toetada veel icon_eek.gif
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SogegaTyyp
Kreisi kasutaja
SogegaTyyp

liitunud: 02.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 19:03:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Panin ka sama biossi peale, kremka abiga thumbs_up.gif
orika biossiga parim oc mis sain oli 840/930, nüüd suisa 850/980 icon_eek.gif tundub küll väga hea bioss olevat, lisaks FarCry2-s fps tõusis ludinal icon_wink.gif

Huvitav tähelepanek. Mina olen seda FarCry2 benchmarki lasknud nii def 750/900, 805/925 kui 835/940 kaardi OC seadetega ja kõik, mis saanud olen, on 1 FPS icon_biggrin.gif 39vs40 , kõik sätted põhjas ja 1920x1200, 8xAA. Prose pole ka pidur, E8600@4.3 GHz. Ei tea, äkki on viga mu süsteemis kuskil, aga ei Crysise ega ka FC2 benchmark toolide abil saadud arve võrreldes on mul max kasu HD4870X2 overclockimisest seesama 1-2 FPS...
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Volum
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.01.2006




sõnum 26.10.2008 19:17:57 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Probleem selline et tahab mingit asja. Esimesel installil läks kõik ilusti, tahab teist samuti, aga vajalik fail või midagi sarnast on puudu...
Mida teha?

_________________
Tellin originaal A-varuosasi saksast. 15-70% soodsamalt kui esindustes!
Teostan diagonstikat tehasetasemel: BMW, VAG (Audi, VW, Seat, Skoda ja kaubikud), Volvo (sõiduautod), Scania - Tartus, Põlvas ja lisatasu eest Võrus.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 26.10.2008 20:15:32 vasta tsitaadiga

Retesting the Radeon HD 4830: Too Few SIMDs Enabled
http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3441

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 21:19:59 vasta tsitaadiga

link :: NVIDIA Responds to Radeon HD 4830 Launch, Claims GeForce 9800 GT is Better

LOL, nvidia on puhta lolliks läinud icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 21:31:54 vasta tsitaadiga

NVidia sai vist korraliku laadungi seeni , mis Fudzilla poistelt üle jäid icon_lol.gif .
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2008 21:37:23 vasta tsitaadiga

kuidagi peab ju pori loopima kui tükk aega "maganud" oled ja rahvas koorinud... niigi pidi ati/amd trikki pärast nVidia hinnad alla laskma... icon_evil.gif
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 09:15:11 vasta tsitaadiga

Volum kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Probleem selline et tahab mingit asja. Esimesel installil läks kõik ilusti, tahab teist samuti, aga vajalik fail või midagi sarnast on puudu...
Mida teha?

HD Audio Driverit küsib icon_wink.gif .Vaata ATI lehelt icon_wink.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 14:07:46 vasta tsitaadiga

... huvitav kas sellised 3D margi skoorid HD4670 kaardi kohta on normaalsed ... icon_rolleyes.gif
masin on siis profiilis, op sys on 32bit XP, kaardi driver 8.10 ja köik "raud" jookseb default klokil:
3DMark01 ~38191
3DMark03 ~15033
3DMark05 ~15365
3DMark06 ~ 7319


EDIT: nende skooride saamisel oli ATI CCC 'st köik seadistused max kvaliteedi peale lükatud ... icon_razz1.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null


viimati muutis insekas 27.10.2008 20:00:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 558 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 468
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 14:09:34 vasta tsitaadiga

eks ta sinnakanti kipub vast skoorima jah.
kuigi 03-s sain amd-ga sinna 30k kanti
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 14:11:04 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
eks ta sinnakanti kipub vast skoorima jah.
kuigi 03-s sain amd-ga sinna 30k kanti

... mind huvitas just see, et miks 03 ja 05 skoorid on suht "samasse auku"
tsitaat:
3DMark03 ~15033
3DMark05 ~15365

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
Kommentaarid: 558 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 468
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 14:30:23 vasta tsitaadiga

insekas kirjutas:
Winterwind kirjutas:
eks ta sinnakanti kipub vast skoorima jah.
kuigi 03-s sain amd-ga sinna 30k kanti

... mind huvitas just see, et miks 03 ja 05 skoorid on suht "samasse auku"
tsitaat:
3DMark03 ~15033
3DMark05 ~15365

CPU Mark03 ja CPU Mark05 icon_wink.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 14:38:08 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
insekas kirjutas:
Winterwind kirjutas:
eks ta sinnakanti kipub vast skoorima jah.
kuigi 03-s sain amd-ga sinna 30k kanti

... mind huvitas just see, et miks 03 ja 05 skoorid on suht "samasse auku"
tsitaat:
3DMark03 ~15033
3DMark05 ~15365

CPU Mark03 ja CPU Mark05 icon_wink.gif

icon_eek.gif - ei saanud "naljale" pihta icon_eek.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
Kommentaarid: 558 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 468
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 27.10.2008 14:42:40 vasta tsitaadiga

insekas, ta tahtis sellega öelda ,et nendes testides mõjutab prose üsna palju icon_rolleyes.gif Kuigi imo on nendeks pigem 3DMark01se ja 3DMark06.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2008 15:00:58 vasta tsitaadiga

03 skoor on igatahes madal. äkki mingi muu kala. ega suurt vahet pole ka, teised skoorid tunduvad enamvähem olevat
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  ATi RV770 aka HD4K seeria mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 210, 211, 212  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.