|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
24.10.2008 15:27:15
|
|
|
eks ma millalgi muljetan, hetkel vedeleb too veel auto pagassis
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Otto E.
HV veteran
liitunud: 08.08.2008
|
24.10.2008 15:32:03
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Sain enda MSI HD4850 kätte(suur pilt)
Spoiler 
Pole pahaaa.. tasuta saadud kaardi kohta |
Sellist jahutust oleks mulle ka vaja
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TruePlaya
HV veteran

liitunud: 24.12.2005
|
24.10.2008 17:37:14
|
|
|
See ju pea sama jahutus, mis mu HD4870 peal OLI...mõnus lennuk on ikka loadis...ja need peenikesed mälu radikad ma vahetaks ka välja aga ei julge
_________________ Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel! |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
24.10.2008 18:13:46
|
|
|
RV870 - New Informations
Spoiler 
The RV870 is supposed (as rumors already said) with at least 1000 shader units expected. In addition, the GPU in 40nm processes will be manufactured. As previously announced, the tape-out of the RV870 nor the end of this year. According to our source, wants the AMD RV870 to the end of 1Q 2009 "Market Ready" hold. The theoretical performance of the Lil Dragon will be at about 1.5 GFLOPS lie, but so details are not yet known.
The size of the GPU, to approximately 205mm ² amount; to Verlgeich: a Radeon HD4800 GPU (RV770) chip has a surface area of 256mm ², an Nvidia GeForce GTX260/280 chip has a surface area of 576mm ²
The memory interface is at least a throughput of 150-160GB / s reach. This is very likely to GDDR5 memory, with the one already very good experiences made. Whether a 512bit memory interface is used is not currently known. Rumors say, however, already made that a 512MB interface is likely.
Further states that the planned dual-GPU via MCM (multi-chip module) is manufactured. This means that both processing units in a housing (similar to Intel's Core 2 Quad) are located. Sun will also provide a quad-GPU graphics card possible. This would be a useful procedure, cards cheap to manufacture and efficient technically to achieve greater leaps. Vorrausgesetzt, you get the multi-GPU technical problems such as Mikroruckler and inefficiency in the handle.
AMD is the power (theoretical value) in idle for half of the current models have decreased. Also, the heat is using a nine cooling (the first time use) held in the bridle. About the power under load is unfortunately not known.
DirectX 11 is on board. Thus, the new API from mid-2009 move into the PC gaming world.
Hoffen wir, dass AMD mit dem letzten Aufguss des R600 eine Leistungsfähige, aber auch (im Stromverbrauch) sparsame GPU auf den Markt werfen wird, frei von (Multi-GPU) Mikrorucklern und hoher Wärmeabgabe. We hope that AMD with the last infusion of R600 a powerful, but also (in power) thrifty GPU on the market will throw, free of (multi-GPU) Mikrorucklern and high heat.
link
Nice.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
24.10.2008 19:13:42
|
|
|
| enne kui nvidia omi jalgu pee alt välja ei võta pole vaja mingit rv870-i
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
24.10.2008 19:23:22
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| enne kui nvidia omi jalgu pee alt välja ei võta pole vaja mingit rv870-i |
v6ibolla on eesmärk sügavamasse mutta taguda kuni raud veel kuum on Nvidia pidi ka ju 40nm järgmine aasta tegema ja ATI-l pole m6tet jääda ootama mida nvidia teeb vaid läheb oma rada (erinevalt nvidiast kes võimul olles ainult samu kaarte tootis eri nimede all).
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
24.10.2008 20:33:23
|
|
|
umm, amd/ati kodukal on draiveri downloadi valikus hd4675.. misasi see veel olla võib
e: MSI HD4850-l draiverid peal.
kaart on by def suht häälekas kuna vent istub 50% peal aga õnneks saab vendi kiirust
CCC-ga muuta ja 30-35C peal on asi hääletu ning idle temp püsib 40c kandis
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
24.10.2008 20:36:41
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
umm, amd/ati kodukal on draiveri downloadi valikus hd4675.. misasi see veel olla võib
|
Äkki on see kellegi kirjaviga seal , ei tahaks eriti uskuda , et lastakse kohe refresh HD 4670'st välja , mis ise alles välja tuli .
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virx
HV Guru
liitunud: 23.11.2002
|
24.10.2008 20:49:33
|
|
|
ceemic, wow
on täna tulemusi ka oodata?
|
|
| Kommentaarid: 363 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
308 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
24.10.2008 20:55:02
|
|
|
| virx, kui ise klokkida viitsid, siis jah. Kiskusin juba masinast välja ja pakkisin su jaoks ära 8)
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
24.10.2008 20:58:52
|
|
|
a virx ju tallinnas seega täna tulemusi ikka pole
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
24.10.2008 22:22:34
|
|
|
| Winterwind, ta Tartus, aga ei saa klokkida jah. Eks ta hiljem teeb miskit 8)
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virx
HV Guru
liitunud: 23.11.2002
|
24.10.2008 23:06:25
|
|
|
| See on natuke pikem protsess tõesti, tellimata veel ühtteist.Plaanis panna Maze 4 plokid peale aga ei saa ju müügilolevast rauast lahti nii ruttu kui plaanitud.
|
|
| Kommentaarid: 363 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
308 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar43
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2006
|
25.10.2008 18:30:06
|
|
|
Terv
kysimus neile .. kellel on olnd isiklikke kogemusi 4870X2 kaartidega .. . // ( probleem on hetkel Sapphire Radeon 4870X2 ?) single / (mitte CF)
Kuidas saab lahti sellest jurast ? et startup - 1 GPU - on mingi a'la 66% .. 524% load ( by cat.8.10 monitor ) mingi üBer load ? ..kuigi on desktop idle ..
vahest näitab 524% activity
yritasin mingi kombineeritud skeemi/pildi teha et -- mis , mida näitab vôi nii ..
pilt

nüüd startup ->
esimene GPU? seekord küll 60..% kuigi? ikkagi jura?.. desktop idle ju?
- samas nagu näha
teine GPU on norm .. - vt pildil everest aken .. ''GPU VRM values'' .. ( A?) = # A? amprid? hui teab : LOL aga erinevad teineteisest
sedasi see kytab (yhe nendest - GPU'-uudest ? '' by software- monitoring'' *gu järgi ~ 85 -90C ..
voi rohkem 92 -95C on nahtud .. OK hetkel on asjad küll kastist väljas jne
.. ja seda aint desktop's ''IDLE'' näiteks ? aga noh kui panen korraks
naiteks 3d06 t88le -> siis -cancel - ja uuesti cat mon. -> siis naitab et on - '' molemad GPU-uud norm ja temp läheb alla ~ 52-57 C
------------------
ma ei tea kumb GPU ( mingi softi numeratsioonide järgi vastab loogilisele/fyysilisele järjestusele .. ) ja tegelt vist vahet pole?
kuigi mu arust on kuumem see GPU - mis asub ventilaatorist kaugemal -( Everest ytleb GPU 1 .. )
pmst on isegi katsudes tunda ..et kaart on tagant poolt ( monitori pistikute poolsest otsast tunduvalt soojem )
siiamaani.. ise kaardi ''kellasid '' näppind pole môned 3d06 ja vantage bench'id stock kelladel
.. fan speed on Auto .. 27% - everst -?> ~1300 -1400 rpm
aga miks ta ei downClock'i yhte GPU-uud ? (kahest) ja teine jaab ~750mhz .. 3D môudi .. whatever
lugesin mingit revjüüd - .. et mingi '' ATI Powerplay driveri 'värk' ..
mingi bios flash ? aga kas muidu muud moodi ei saa ?
jah naljakas on et kui näiteks, korraks lasen 3d06 tööle ja kohe siis .. cancel .. siis ..
peale seda paneb môlemad 2D môudi ~@ 500mhz
---------
OP sys on Vista Home Prem. Sp1 32bit .. ja directX update (vistale..) -> driver update (August ' 08. ) kah tehtud !
/ muud komponendid: C2d / Q / / asus RE(b.v0501) / ddr3 / PSU 1Kw
hetkel Cat 8.10 driver on peal. -- kaart pandud 'stock Auto'
lisaks veel et sama jama oli (kaardiga kaasas olnud driver CD plaadi) peal olva draiveriga
nyydseks on siis proovitud cat 8.10 ( no whql ) praegu peal
-------------
Tänud ette,
Lugupidamisega,
ivar
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
25.10.2008 18:34:21
|
|
|
mitte midagi ei saa aru sry asi vb minus
idles peab olema mõlemad core 507 ja mem 500 !!! kui powerplay korralikult ei tööta unintall all drivers ja intall 8.10 offical mul töötab kõik ideaalselt ...
GPU 1 @ idle 55 // GPU 2 @ idle 45
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
25.10.2008 20:28:54
|
|
|
mu MSI bios oli hea.. st fan settingud.. fan oli kõikidel tempidel 60% pandud.
muutsin tiba biosi, tõstsin oc limiite ja muutsin fan settinguid.
hetkel jookseb 700/1050 kelladel ja fan on 30% ning temp loadis 54c ning kaart on haudvaikne 8)
millalgi hakkan 2d klokkide/voltide ja powerplayga häkkima aga seal peab vist ennem tiba netist
uurima mitte niisama lampi katsetama nagu hetkel
edit:
AMD Responds to TechPowerUp Investigation, Issues Remedy
http://www.techpowerup.com/74650/AMD_Responds_to_TechPowerUp_Investigation_Issues_Remedy.html
| tsitaat: |
Earlier this week, when evaluating samples of the new Radeon HD 4830 GPU-based graphics card, our reviewer W1zzard, who also authors the GPU-Z diagnostic utility, had found an anomaly with the stream processor (SP) counts on samples sent by AMD. The GPU could access only 560 out of its 640 SPs available. This affected the card's performance significantly, and TechPowerUp's findings were validated by several other reviewers with similar samples.
AMD on its part quickly followed up the issue with its engineering department, and released a video BIOS update that fixes the issue and makes available all the 640 SPs. AMD will be circulating this BIOS to all its press contacts and add-in-board (AIB) partners, to make sure the issue is isolated and fixed. The updated BIOS file can be downloaded from here. AMD also asserts that the issue isn't hardware related, and that updating the BIOS resolves the issue completely. |
ehk siis softiga tehakse torud lahti.. lõhnab selle järgi, et teised torud ka softi poolt kinni pandud..
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SogegaTyyp
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2007
|
25.10.2008 21:39:01
|
|
|
| tsitaat: |
Terv icon_smile.gif
kysimus neile .. kellel on olnd isiklikke kogemusi 4870X2 kaartidega ..
|
Mul on 4870X2, see powerplay kalab jah, vaid peale 3D asjaga tegelemist on mõlemad GPU-d sama 500 peal. Muidu idles temp 90 kandis ühel. Olen igasugu drivereid proovinud, praegu 8.10 ametlikud ja ikka kalab.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
25.10.2008 22:06:00
|
|
|
See powerplay kala on olnud küljes sünnist saati ja ilmselt see kaart ka sureb selle kalaga
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
25.10.2008 22:43:50
|
|
|
omgwtf, mis jura sa ajad? Ei sure see kaart sellise asja pärast.
| Winterwind kirjutas: |
| lõhnab selle järgi, et teised torud ka softi poolt kinni pandud.. |
See oleks küll väga hää
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
25.10.2008 22:51:51
|
|
|
| CorsairX: Sellise kõrge temperatuuriga on nii, et kui mingil põhjusel ventikas aeglasemalt ringi käima hakkab, või seiskub, siis üsna kiiresti sellise kaardi protsessor sureb, kuna temperatuur võib silmapilkselt kerkida 120-150 kraadini. Ja sellist termoshokki see prosa võib välja mitte kannatada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
25.10.2008 22:58:55
|
|
|
CorsairX, Ma ei mõelnud nüüd ütseses mõttes "sureb" vaid pigem sedasi,et ei saadagi korda seda kala ja tule uus kaart peale ja see unustatakse koos oma veaga
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
25.10.2008 22:59:22
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| CorsairX: Sellise kõrge temperatuuriga on nii, et kui mingil põhjusel ventikas aeglasemalt ringi käima hakkab, või seiskub, siis üsna kiiresti sellise kaardi protsessor sureb, kuna temperatuur võib silmapilkselt kerkida 120-150 kraadini. Ja sellist termoshokki see prosa võib välja mitte kannatada. |
sellisest asjast oled kuulnud et kui gpu/cpu saavutab X temperatuuri siis ta lihtsalt teeb shutdowni vms asja et ennast kaitsta?
ma eeldan et uutel GPU'del on selline asi juba olemas. Näiteks 4870 on paksult igasugu temp andureid täis topitud.
PS: koom on vaadata kuidas 4870 ei suuda 2D kellasid hoida... tõmbleb nagu väärakas... way to go ati
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
viimati muutis angel 25.10.2008 23:00:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
25.10.2008 23:04:00
|
|
|
vastupidi.. jahutus võib pealt maha sulada ja kaart on ikka korras.
analoogseid näiteid on r600 ajast küll kus vesijahutuse pump maha suri ja veeploki pleksi osa
kaardilt konkreetselt ära sulas ja maha jooksis ning kaart töötas pärast ikkagi.
proovisin enda jurakat tiba klokkida
pole väga paha 30% fani kohta.. tegelt on vgpu biosist ka tunduvalt alla lubatud nn max-i
| angel kirjutas: |
PS: koom on vaadata kuidas 4870 ei suuda 2D kellasid hoida... tõmbleb nagu väärakas... way to go ati  |
ega see ati süü pole kui tootjad ei viitsi biosiga jamada.
amd reference kaartidel töötab kõigil powerplay.
ja selle asemel, et vinguda oleks võinud juba ammu miskit ette võtta.
http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=67928
paari kliki tegemine ei ole ju ometi NII raske
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar43
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2006
|
26.10.2008 00:25:02
|
|
|
Hey winterW
tänud ja respect igal juhul
---
ega ma pole vingund .. mul just esmased emotsioonid .. lihtsalt karbist välja - juhe kylge
.. juhtub ikka / näiteks mul oli enne samas systeemis nv 8800ultra - killisin driverid kuid maybe uninstall was ''piix''
thx linkide eest vaatab mis teha saab
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
26.10.2008 00:34:00
|
|
|
Laxsasin täna enda GIGA X2 Diamond bios peale http://www.diamondmm.com/4870X2PE52GXOC.php
Alguses tundus suht ebareaalne et se minu kaardil töötab kuna 800/975 juba default clocks kuid siia maani on kaart töötand ilusti
Ainuke mis Bios ise muutsin oli Fan Settings Tmin selle panin 40 eelneva 70 asemel mlle ei meeldi kui kaart @ idle 70 un 8)
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
26.10.2008 00:57:29
|
|
|
ei teadnudki et asi "fixitav" on.... tänud 8)
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.10.2008 11:35:16
|
|
|
angel: No hüppa kuumalt saunalavalt külma vette. Kui tervis ja süda korras, jääd ellu. Kui tervis kehva või süda haige, siis maetakse Sind kirstus kalmistule...
Täpselt sama on ka igasuguste protsessoritega. Kui tekib järsk temperatuurimuutus, on kaks võimalust, et kas see prosa suudab tekkiva termooki välja kannatada ja üle elada või mitte. Ja võib ka vabalt nii olla, et koheselt on kõik OK, kuid mingite nädalate või kuude pärast hakkavad toimuma mingid kummalised nähtused või käitumised ja siis ei osata sellele kusagilt selgitust leida.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Driftmoon
Kreisi kasutaja
liitunud: 22.09.2002
|
26.10.2008 11:54:03
|
|
|
Kas 8.10 driverite puhul on ka vaja fanfixi teha?
Mõnedes mängudes ilmnevad väikesed artifactid, kuigi temperatuurid paistavad normis olevat (GPU-Z näitab 55-60C fullis). Kaardiks sapphire 4850.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006

|
26.10.2008 11:57:25
|
|
|
| 8.10 puhul saab CCC-st fani kiirust määrata ATi OverDrive alt.
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
26.10.2008 14:12:33
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
angel: No hüppa kuumalt saunalavalt külma vette. Kui tervis ja süda korras, jääd ellu. Kui tervis kehva või süda haige, siis maetakse Sind kirstus kalmistule...
Täpselt sama on ka igasuguste protsessoritega. Kui tekib järsk temperatuurimuutus, on kaks võimalust, et kas see prosa suudab tekkiva termooki välja kannatada ja üle elada või mitte. Ja võib ka vabalt nii olla, et koheselt on kõik OK, kuid mingite nädalate või kuude pärast hakkavad toimuma mingid kummalised nähtused või käitumised ja siis ei osata sellele kusagilt selgitust leida. |
Kes kura sul siis käseb prose algul tulikuumaks lasta ja siis külmkappi pista
Kui asi üle kuumeneb ja nn "shutdowni" teeb siis ta jahtub ju vaikselt maha mitte ei lähe kohe - kraadid takka....
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.10.2008 14:39:07
|
|
|
Unustasin enne lisada, et sellel, miks paljud ülekuumenemise vead hiljem avalduvad, on üsna lihtne põhjus:
Protsessori (kiibi sees) on 30-50-100 miljonit transistori. Iga transistor on pooljuht. Ning iga pooljuht võib suurel kuumusel kas lekkima hakata või muutuda (halvemal juhul) takistiks. Õigemini iga mikro- või minileke kasvab kunagi üle lihtviisiliseks takistiks.
Ja kui sellest 100-st miljonist transistorist üks hakkab "lekkima", siis võib kuluda veel päris pikk aeg, kui see lekkiv transistor muutub takistiks ja viib protsessori (kiibi) töörezhiimi nii valeks, et protsessor (kiip) enam üleüldse käima ei lähe.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
26.10.2008 14:47:05
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Unustasin enne lisada, et sellel, miks paljud ülekuumenemise vead hiljem avalduvad, on üsna lihtne põhjus:
Protsessori (kiibi sees) on 30-50-100 miljonit transistori. Iga transistor on pooljuht. Ning iga pooljuht võib suurel kuumusel kas lekkima hakata või muutuda (halvemal juhul) takistiks. Õigemini iga mikro- või minileke kasvab kunagi üle lihtviisiliseks takistiks.
Ja kui sellest 100-st miljonist transistorist üks hakkab "lekkima", siis võib kuluda veel päris pikk aeg, kui see lekkiv transistor muutub takistiks ja viib protsessori (kiibi) töörezhiimi nii valeks, et protsessor (kiip) enam üleüldse käima ei lähe. |
Tänapäeval siiski juba 1400miljonit GT200 ja RV770 956miljoni kanti ning inteli quadid tsirka 700+ miljonit transi.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rycyve
HV veteran

liitunud: 25.06.2006
|
26.10.2008 15:53:21
|
|
|
| Kremka kirjutas: |
Laxsasin täna enda GIGA X2 Diamond bios peale http://www.diamondmm.com/4870X2PE52GXOC.php
Alguses tundus suht ebareaalne et se minu kaardil töötab kuna 800/975 juba default clocks kuid siia maani on kaart töötand ilusti
Ainuke mis Bios ise muutsin oli Fan Settings Tmin selle panin 40 eelneva 70 asemel mlle ei meeldi kui kaart @ idle 70 un 8) |
Usun,et kui oleks Diamondi rev1.0 kaardi biose peale pannud poleks asi käima läinud,tollel ju Qimonda mälud
_________________ CH341A EEPROM Flash BIOS teenus. |
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxman321
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2006
|
26.10.2008 18:07:37
|
|
|
| Kremka kirjutas: |
Laxsasin täna enda GIGA X2 Diamond bios peale http://www.diamondmm.com/4870X2PE52GXOC.php
Alguses tundus suht ebareaalne et se minu kaardil töötab kuna 800/975 juba default clocks kuid siia maani on kaart töötand ilusti
Ainuke mis Bios ise muutsin oli Fan Settings Tmin selle panin 40 eelneva 70 asemel mlle ei meeldi kui kaart @ idle 70 un 8) |
Panin ka sama biossi peale, kremka abiga
orika biossiga parim oc mis sain oli 840/930, nüüd suisa 850/980 tundub küll väga hea bioss olevat, lisaks FarCry2-s fps tõusis ludinal
EDIT:
diamondi biossiga uued ja isegi nõks paremad tulemused
Vantage score: 11248
gpu score: 15204
cpu score: 6316

lootsin küll gpu skooriks 15700 vms... aga prose vist ei suuda piisavalt videot toetada veel
|
|
| Kommentaarid: 96 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SogegaTyyp
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2007
|
26.10.2008 19:03:42
|
|
|
| tsitaat: |
Panin ka sama biossi peale, kremka abiga thumbs_up.gif
orika biossiga parim oc mis sain oli 840/930, nüüd suisa 850/980 icon_eek.gif tundub küll väga hea bioss olevat, lisaks FarCry2-s fps tõusis ludinal icon_wink.gif
|
Huvitav tähelepanek. Mina olen seda FarCry2 benchmarki lasknud nii def 750/900, 805/925 kui 835/940 kaardi OC seadetega ja kõik, mis saanud olen, on 1 FPS 39vs40 , kõik sätted põhjas ja 1920x1200, 8xAA. Prose pole ka pidur, E8600@4.3 GHz. Ei tea, äkki on viga mu süsteemis kuskil, aga ei Crysise ega ka FC2 benchmark toolide abil saadud arve võrreldes on mul max kasu HD4870X2 overclockimisest seesama 1-2 FPS...
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Volum
Kreisi kasutaja
liitunud: 18.01.2006
|
26.10.2008 19:17:57
|
|
|
Spoiler 
Probleem selline et tahab mingit asja. Esimesel installil läks kõik ilusti, tahab teist samuti, aga vajalik fail või midagi sarnast on puudu...
Mida teha?
_________________ Tellin originaal A-varuosasi saksast. 15-70% soodsamalt kui esindustes!
Teostan diagonstikat tehasetasemel: BMW, VAG (Audi, VW, Seat, Skoda ja kaubikud), Volvo (sõiduautod), Scania - Tartus, Põlvas ja lisatasu eest Võrus. |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
26.10.2008 21:31:54
|
|
|
NVidia sai vist korraliku laadungi seeni , mis Fudzilla poistelt üle jäid .
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
26.10.2008 21:37:23
|
|
|
kuidagi peab ju pori loopima kui tükk aega "maganud" oled ja rahvas koorinud... niigi pidi ati/amd trikki pärast nVidia hinnad alla laskma...
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
27.10.2008 14:07:46
|
|
|
... huvitav kas sellised 3D margi skoorid HD4670 kaardi kohta on normaalsed ...
masin on siis profiilis, op sys on 32bit XP, kaardi driver 8.10 ja köik "raud" jookseb default klokil:
3DMark01 ~38191
3DMark03 ~15033
3DMark05 ~15365
3DMark06 ~ 7319
EDIT: nende skooride saamisel oli ATI CCC 'st köik seadistused max kvaliteedi peale lükatud ...
_________________ Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
viimati muutis insekas 27.10.2008 20:00:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 558 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
468 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
27.10.2008 14:09:34
|
|
|
eks ta sinnakanti kipub vast skoorima jah.
kuigi 03-s sain amd-ga sinna 30k kanti
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
27.10.2008 14:11:04
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
eks ta sinnakanti kipub vast skoorima jah.
kuigi 03-s sain amd-ga sinna 30k kanti |
... mind huvitas just see, et miks 03 ja 05 skoorid on suht "samasse auku"
| tsitaat: |
3DMark03 ~15033
3DMark05 ~15365 |
_________________ Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null |
|
| Kommentaarid: 558 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
468 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
insekas
HV Guru

liitunud: 12.04.2004
|
27.10.2008 14:38:08
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| insekas kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
eks ta sinnakanti kipub vast skoorima jah.
kuigi 03-s sain amd-ga sinna 30k kanti |
... mind huvitas just see, et miks 03 ja 05 skoorid on suht "samasse auku"
| tsitaat: |
3DMark03 ~15033
3DMark05 ~15365 |
|
CPU Mark03 ja CPU Mark05  |
- ei saanud "naljale" pihta
_________________ Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null |
|
| Kommentaarid: 558 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
468 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
27.10.2008 14:42:40
|
|
|
insekas, ta tahtis sellega öelda ,et nendes testides mõjutab prose üsna palju Kuigi imo on nendeks pigem 3DMark01se ja 3DMark06.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
27.10.2008 15:00:58
|
|
|
| 03 skoor on igatahes madal. äkki mingi muu kala. ega suurt vahet pole ka, teised skoorid tunduvad enamvähem olevat
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|