Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 12:50:23 vasta tsitaadiga

Räägitakse, et Morgan Stanley ja Goldman lähevad veel see nädalavahetus USA riigi kätte.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xarthaz
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2008




sõnum 10.10.2008 12:53:05 vasta tsitaadiga

praeguse majanduskriisi diagnoos - Kondratjevi tsükkel? http://ap3.ee/Default2.aspx?PaperArticle=1&code=3722/arv_kolumn_uus_372201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killzone88
Kreisi kasutaja
Killzone88

liitunud: 15.05.2006




sõnum 10.10.2008 14:19:59 vasta tsitaadiga

Ei soovita ameerikasse minna


Link
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 14:29:25 vasta tsitaadiga

link

icon_lol.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.10.2008 14:37:04 vasta tsitaadiga

Lugemiseks lugu siis sellest, kuidas pangad rahvale aktsiate ja fondide tootlikust positiivses suunas bluffivad. Eks seesama, millest eelpool juba on juttu olnud, et negatiivseid uudiseid välja tuua ei tohi 8)
http://www.delfi.ee/news/majandus/aripaev/article.php?id=20075612
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 15:12:43 vasta tsitaadiga

Lõuapoolik, ära palun mine libedale teele. Nupukese on kirjutanud ajakirjanik, kes sisu adumata peab kirjutama artikli, mis tooks klikke=reklaamiraha.
Kas tead, mis on "äkiliste pensionifondide" põhikirjas aktsiaosakaalu kohta kirjas? Sugugi mitte "pool varast peab olema investeeritud aktsiatesse". Väga olulisel kohal on seal sõna "kuni" (täpselt samuti, nagu netiühenduste kiirused on "kuni XMbit/s"). Eestis müüdavad pensionifondid on kõik nö. aktiivselt juhitavad fondid. Aktiivse juhtimise eest küsitakse ka kõrgemaid tasusid. Et kõrgemat tasu õigustada, tuleb ka aktiivselt juhtida. Kuniks turud tõusid, oli kõik ilus - kogu aktiivne juhtimine seisnes sisuliselt kvartaliaruannete koostamises ja lisanduvate vahendite eest täiendavate aktsiate/võlakirjade ostmises. Just praegune aeg aga peaks eraldama terad sõkaldest ja peaks selguma, kellele makstakse lisatasu asja eest ja kes niisama mugavat kohta täidab. Aktsiate õigeaegne müük ja hoiustesse liikumine on olnud väga õige tegu, kuniks turud allapoole liiguvad. Kui suudetakse ka õige sisenemishetk tabada, oleks eriti nummi. Eks näis, kellel kõige paremini läheb.
Teadmiseks - enamus aktiivselt juhitavaid fonde jääb alla passiivselt juhitavatele fondidele (nimetatakse ka indeksfond). Passiivselt juhitavaid fonde pole meil aga seetõttu, et sellise fondi valitseja ei teeni samal hulgal pappi. Nõiaring? Ma paneks oma "äkiline 50" fondist kohe raha passiivsesse fondi, kui sellist pakutaks.

Tänast liikumist vaadates hakkas igatahes hoiusel olev raha juba sügelema - sel aastal pole sentigi lisaks pannud aga sellisel määral kukkumised ja ka meedias valitsev "taevas kukub alla" mentaliteet peaks viitama, et palju enam minna pole. Osta siis, kui veri tänavatel... ma ütleks, et nüüd juba on küll icon_razz.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 15:20:22 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:

Tänast liikumist vaadates hakkas igatahes hoiusel olev raha juba sügelema - sel aastal pole sentigi lisaks pannud aga sellisel määral kukkumised ja ka meedias valitsev "taevas kukub alla" mentaliteet peaks viitama, et palju enam minna pole. Osta siis, kui veri tänavatel... ma ütleks, et nüüd juba on küll icon_razz.gif


Quoted for future reference.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.10.2008 15:37:43 vasta tsitaadiga

2korda2: Ära karda - ma ei satu sugugi reklaami "libedale teele". Selleks olen ma saanud piisavalt meedia ja reklaamikoolitust / kursuseid. Ehk siis need kursused on olnud koht, kuhu ma oma raha aktsiate ostmise asemel pannud olen.

Ja lähipäevil võtan portsu "sügelevat raha" ja viin selle poodi, kus müüakse minule vajalikke töövahendeid. Mitte ei torma esimesse panka, esimese telleri juurde, et see siis mulle suvalise esimese firma aktsiaid pähe määriks 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 15:51:30 vasta tsitaadiga

Bush peab kell 17.00 meie aja järgi kõnet ja samal ajal algab ka Lehmani oksjon. Mis sellest tuleb - näeme õhtul.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 10.10.2008 16:06:08 vasta tsitaadiga

LHV analüütikud nimetasid börsil toimuvat juba krahhiks ja ütlesid, et majandus halveneb veel pikka aega.

Saab täna näha DOW'i alla 8k?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.10.2008 16:17:58 vasta tsitaadiga

Bluebull: Ja mida siis siin mõni päev tagasi kirjutati, kui kuulus Joel kilkas, et LHV-l läheb imehästi ja et tooge aga oma rahad LHV-sse 8) Täpselt sama, et LHV-mees blufib ja üritab negatiivset tegevust liiva alla matta. Olgugi, et tegelik reaalsus on täpselt vastupidi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 10.10.2008 16:49:31 vasta tsitaadiga

U.S. stocks tumble at open -- Dow sinks more than 500 points in first 5 minutes of trading.

rets...

käis alla 8000 ära, põrkas tagasi.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 16:59:30 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Bluebull: Ja mida siis siin mõni päev tagasi kirjutati, kui kuulus Joel kilkas, et LHV-l läheb imehästi ja et tooge aga oma rahad LHV-sse 8) Täpselt sama, et LHV-mees blufib ja üritab negatiivset tegevust liiva alla matta. Olgugi, et tegelik reaalsus on täpselt vastupidi thumbs_up.gif


No kuule! Joel ei maininud sõnagagi, et LHV-l väga hästi läheks. Ammugi ei öelnud, et kõik peaks oma papi sinna viima. Jah, ta avaldas lootust, et turg võib pöörata - kahe päeva jooksul pole pööret olnud. Asja iva on ehk selles, et needsamad rabelejad jäävad tõenäoliselt märksa suuremast summast ilma, kui turg kord tõusma hakkab. Siis avastatakse võimalused alles siis, kui pangast tuleb kiri kus graafik sees "näete, kuis selle fondi tootlus on viimase aastaga 30% olnud!". Ja siis sisenetakse jälle laineharjal, maakleri soovitusel esimesse ettejuhtuvasse fondi...
Muide, maaklerid teenivad väga hästi just siis, kui inimesed pidevalt edasi-tagasi rabelevad.

Mul on kogemus olemas eelmisest vene kriisist, kus sisse pandud rahast jäi järgi üsna vähe. Jätsin selle lihtsalt seisma, kuigi olin suhteliselt regulaarselt sinna raha juurde pannud - ah see nii väike summa, mis ma tast enam torgin. Oleks jätkanud endises tempos regulaarselt, oleksin 2006 lõpus välja võtnud rohkem, kui majaehituseks tarvis läks. Nüüd sain ainult autoraha.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 17:48:59 vasta tsitaadiga

CNBC teatas just, et Lehmani oksjoni tulemuseks on 9 senti dollarist. Fin.

beer_yum.gif

Ostke õlut, jooge kõvasti, sest nüüd saab reaalselt nalja.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 10.10.2008 17:51:47 vasta tsitaadiga

Räägi siis täpsemalt ka palju nalja saab, siis ma tean kuidas täna õhtul pidutseda icon_biggrin.gif
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 17:53:47 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
Räägi siis täpsemalt ka palju nalja saab, siis ma tean kuidas täna õhtul pidutseda icon_biggrin.gif


Minu õhtune staatus on shitfaced drunk. Seletab ju küll.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 10.10.2008 18:13:03 vasta tsitaadiga

Mul juba mätsib thumbs_up.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.10.2008 18:24:13 vasta tsitaadiga

Scart: Kusagil oli hiljuti kirjas, et "ainult kaine peaga saab inimene teha õigeid otsuseid" 8) Nii, et vaata, et paanikasse ei satu pidu pidades. Muidu müüd veel naabrimehe traktori maha icon_wink.gif

Tundub, et Cresco-mehed julgevad olla esimesed, kes ausalt tunnistavad, et asi hakkab paanikaks kiskuma. "Schults: lausmüügi jätkudes võib paanikast rääkida"
http://www.arileht.ee/?artikkel=444582
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 18:38:10 vasta tsitaadiga

mismõttes, hakkab paanikaks kiskuma. paanika on emotsioon ja see on ilmselgelt juba mõnda aega finantsturgu vallanud. see ei ole põhjus, vaid sümptom.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 22:07:08 vasta tsitaadiga

http://www.arileht.ee/artikkel/444537
BIG hakkab "roti" poole liikuma?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 22:14:56 vasta tsitaadiga

Heh, te olete vist unustanud, et tähtis $75 dollari piir on juba murtud täna korra Brenti nafta eest icon_biggrin.gif -10% !

Streetrace foorumis kirjeldati hästi ära kuidas praeguste suurte marginaalidega klotsi taskusse aetakse kütusemüüjate poolt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 22:16:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Streetrace foorumis


Aaa spetsialistid. icon_lol.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sada1000
HV kasutaja
sada1000

liitunud: 22.03.2007




sõnum 10.10.2008 22:16:57 vasta tsitaadiga

Ees ootavad meid väga huvitavad ajad icon_rolleyes.gif
Aga täna beer_yum.gif
Over & out

_________________
Xbox live kasutaja "sada1000"
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 10.10.2008 22:22:10 vasta tsitaadiga

KrikU: Sul on täiesti õigus. Kütusemüüjate kasumimarginaal on selline, mida nad varasematel aegadel kõige paremates unenägudes ei julgenud näha. Mingi aeg andis sellele vihje ka üks kohalikest kütuseparunitest, et ei saa hinda langetada, kuna siis ei saaks kasumimarginali kõrgel hoida. Kahjuks ei mäleta, kas see oli Statoili või Neste Pealik. Aga - ega siin vahet polegi - unelmate kasumit teenivad mõlemad firmad.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2008 22:25:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:

unelmate kasumit teenivad mõlemad firmad.


Tarbimine peaks olema üsna märgatavalt langenud. Seega mis "unelmate kasumist" sa räägid.
Kütusemüüjate kasumid ei ulatu kasvõi pankade kasumitele isegi mitte ligilähedale.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 10:02:47 vasta tsitaadiga

Paneme siis kuulujuttude asemel midagi konkreetset ka: Neste hulgihinnad . Lihtsalt teadmiseks - peale Neste müüvad sama terminali kütust ka paljud teised tanklad (Statoil ja Lukoil peaks oma kütust müüma).
Igaüks võib ise juurde leiutada, mis maksab kütuse transport, tankla ülalpidamine, laenu teenindamine jne.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 10:11:08 vasta tsitaadiga

Transporditeenuse maksumus Tallinnas ja Harjumaal on 0.24 EEK/liiter. Hind sisaldab käibemaksu.



Hulgiostu miinimumkogus on 1000 liitrit.


Et siis miinimumkogus kütust 95E läheks maksma 14790.- + 2400 krooni transa eest = 17190.- Mis teeks liitri hinnaks 17,20.-

Mida me siit järeldame hetkehinna kohta?
Tanklates on liitri hind kõvasti alla 17 krooni...

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.10.2008 10:17:48 vasta tsitaadiga

2korda2: Pole mõtet pidada kuulujuttudeks seda, mida lugupeetud kütusefirmade Eesti-poolsed juhid ise rääkinud on. Ja seda kasumi suurenemisest rääkis üks neist juhtidest kas oli see AK-s (Aktuaalne Kaamera - juhul, kui keegi veel ei tea, et Eestis selline uudistekanal olemas on) või oli see Kanal2-e Reporteris. Ning siis just vastati sellele küsimusele, et "maailmaturul nafta hind kukub suure kiirusega, et siis miks meil kütusehinnad on endiselt kõrgel". Ja kui ma ei eksi, siis oli see Neste-Boss, kes ütles üsna otse, et sellist kütusehinna langust Eesti turul ei tule ega ei hakka ka kunagi tulema.

Ja siit võib igaüks ise mõelda, et mis see tekkiv, üle jääv "vaheraha" muus on, kui meeldivalt suurt ja silmaga rõõmsalt vaatatav ja käegakatsutav lisakasum...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 10:51:45 vasta tsitaadiga

tahanteada, nafta hinna alanemine maailmaturul!=bensiini hinna alanemine maailmaturul.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 11:13:18 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
tahanteada, nafta hinna alanemine maailmaturul!=bensiini hinna alanemine maailmaturul.
see ei ole alati korrelatsioonis icon_idea.gif
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 11.10.2008 11:16:21 vasta tsitaadiga

Seda ta ütleski ju icon_razz.gif
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 11:23:45 vasta tsitaadiga

Sorry, ei märganud hüüumärki icon_razz.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 11.10.2008 11:25:25 vasta tsitaadiga

tjah, programmeerijate värk, mõni ilmselt ei saagi aru icon_biggrin.gif

Pankrotihirmus Islandit haaras ahastus

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 12:41:41 vasta tsitaadiga

Mnjaa, selliseid graafikuid ei näe just iga päev

Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.10.2008 12:46:56 vasta tsitaadiga

Igatahes olen mina kuulnud - nimetagu seda sahinateks või mitte, et kui enne suurt kukkumise algust oli Eesti bensiinimüüjate kasum liitrilt 70 senti, siis see praegu on juba üle 2-e krooni. Tõsi - seda 2-e krooni kasumimarginalai juttu kuulsin siis, kui nafta hind oli alles kusagil 100 dollari kandis.
Siit natuke loogikat ja ma saan praegu juba 2.30-2.50 krooni liitri kohta. Mitte paha tulemus selleks, et hästi ära elada rasketel aegadel. Ja kui hästi mõelda, siis viimastel lähiaegadel pole enam ei Kaju ega Kalda sõna võtnud teemal - Kui väike meie kasumimarginaal on. Ja et me ei saa selle tõttu kütuse hinda kõvasti allapoole tuua.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 12:49:30 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
tahanteada, nafta hinna alanemine maailmaturul!=bensiini hinna alanemine maailmaturul.
kurat, sa üldse lugeda ei oska???
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 12:49:58 vasta tsitaadiga

Kütusemüüjate keskmine marginal on olnud läbi aegade 1 EEK kandis.
Praegu on see tõesti 2 EEK kandis ja hindade langetamiseks oleks vähemalt 1 EEK ruumi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 12:51:03 vasta tsitaadiga

maatriks, kellele see tsitaat mõeldud oli?
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 12:51:44 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
maatriks, kellele see tsitaat mõeldud oli?
ikka ja jälle kasutajale "tahanteada", kes ajab oma joru edasi.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 11.10.2008 13:15:00 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Kütusemüüjate kasumid ei ulatu kasvõi pankade kasumitele isegi mitte ligilähedale.


Samas pangad võtavad oma lossid praegu ausalt sisse, nagu seda viimase aja sündmused selgelt näitavad, siis kütuseärikad püüavad ka langeval turul kasumit teenida. Ilmselt konkurentsiamet ei oska üldse kahtlustadagi, et riigiõli tibid, kes väidetavalt ei tea ju autodest ja kütuseärist essugi, suudaks veel mingeid kartellikokkulepeid sõlmida. Aga fakt on see, et kui kütusetibid on oma mahutid kalli hinnaga triiki täis ostnud, siis tarbija maksab nende lossid kinni.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 15:01:21 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Transporditeenuse maksumus Tallinnas ja Harjumaal on 0.24 EEK/liiter. Hind sisaldab käibemaksu.

Hulgiostu miinimumkogus on 1000 liitrit.
Et siis miinimumkogus kütust 95E läheks maksma 14790.- + 2400 krooni transa eest = 17190.- Mis teeks liitri hinnaks 17,20.-

Mida me siit järeldame hetkehinna kohta?
Tanklates on liitri hind kõvasti alla 17 krooni...

Seda, et matemaatika on hädavajalik õppeaine icon_wink.gif Korruta ikka uuesti ja vaata siis, mis tulemuse saad.

Minu teadmised marginaalidest põhinevad endiselt klassivennalt, kes pidas vastaval alal müügijuhi ametit pea 10 aastat (lõpetas selle aasta algul). Nagu siin juba vihjatud - nafta maailmaturu hinnast ei sõltu bensiini hind tanklas sugugi nii palju, kui tihtipeale püütakse näidata (nafta hinna tõusu korral müüjate ja languse korral ostjate poolt). Märksa täpsema ülevaate marginaalidest saab toodud Neste hulgihinda vaadates.

Ja nagu enne juba vihjatud - see marginaal pole sugugi müüja kasum - kulud on päris pirakad.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 15:04:47 vasta tsitaadiga

Kuskilt oli jah null kaduma läinud icon_lol.gif


Sellepärast ma paanikas olingi, et wtf

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 16:48:23 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Pea valutab icon_cry.gif
---

October U.S. auto sales are tracking to fall below September's dreary results, with the first week of sales already off 20% from the first week last month, according to a report from Edmunds.com on Friday. "The automotive market slowdown has entered a new phase,"

Tänu sellele on üle lombi diilid, kus meil 500-600k maksvad masinad antakse seal kogu paketi ja komplimentoorse tibiga ära 200k eest.
---

Eilse oksjoni tulemus: Financial companies and investment funds have to shell out up to 600 billion dollars in claims for the insurance policies on Lehman Brothers' debts, which may worsen the ongoing credit crisis.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 16:48:31 vasta tsitaadiga

matrix kirjutas:
Max Powers kirjutas:
Kütusemüüjate kasumid ei ulatu kasvõi pankade kasumitele isegi mitte ligilähedale.


Samas pangad võtavad oma lossid praegu ausalt sisse, nagu seda viimase aja sündmused selgelt näitavad, siis kütuseärikad püüavad ka langeval turul kasumit teenida. Ilmselt konkurentsiamet ei oska üldse kahtlustadagi, et riigiõli tibid, kes väidetavalt ei tea ju autodest ja kütuseärist essugi, suudaks veel mingeid kartellikokkulepeid sõlmida. Aga fakt on see, et kui kütusetibid on oma mahutid kalli hinnaga triiki täis ostnud, siis tarbija maksab nende lossid kinni.


Eestis juhib vaid ühte kütusefirmat naine. Süüdistad kõiges toimuvas teda? icon_lol.gif
Sama hea kui süüdistada Ansipit kõiges majanduses toimuvad.
Lätis süüdistati Nestet, Statoili ja Lukoili samuti kartellis. Täpsemalt selles, et nad müüvad kütust liiga odavalt.
Loomulikult mingit kartelli seal polnud. Kuivõrd kokkuvõttes on baltikum üks väike turg, siis pole ka meil mingit kartellilepet. Samuti pole seda ka Leedus.

Süüdistused on tasemel "naised saunas rääkisid" ja delfi kommentaarid. icon_lol.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.10.2008 17:20:39 vasta tsitaadiga

Max Powers: Statoili Nais-Pomo ja Neste Mees-Pomo on mõlemad niivõrd kõrgelt haritud ja nii nutikad, et igal juhul oskavad nad praeguses sogasest hinnaralli-ookeanist nii mõnegi miljonise (või mitmemiljonise) Raha-Kala kinni püüda 8)

Teemasse kah: Bush @ G7 lubavad Maailma Rahakriisi Hävingust välja tuua ja maailma ära päästa thumbs_up.gif
http://www.postimees.ee/?id=40167
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 17:50:57 vasta tsitaadiga

Bush kirjutas:
«Me peame kindlustama, et ühe riigi tegutsemisviis poleks vastuolus või õõnestaks teiste tegevust,»
See on jälle mingi teema et me mõtleme midagi välja ja kõik peavad meiega nõus olema ja koostööd tegema, või muidu...
Kes pole meiega on meie vastu.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 19:07:35 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Ma võtaks selle asja kokku ühe pildiga.

icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 19:12:43 vasta tsitaadiga


http://www.sinfest.net/archive_page.php?comicID=2958

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killzone88
Kreisi kasutaja
Killzone88

liitunud: 15.05.2006




sõnum 11.10.2008 21:44:55 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Max Powers: Statoili Nais-Pomo ja Neste Mees-Pomo on mõlemad niivõrd kõrgelt haritud ja nii nutikad, et igal juhul oskavad nad praeguses sogasest hinnaralli-ookeanist nii mõnegi miljonise (või mitmemiljonise) Raha-Kala kinni püüda 8)

Teemasse kah: Bush @ G7 lubavad Maailma Rahakriisi Hävingust välja tuua ja maailma ära päästa thumbs_up.gif
http://www.postimees.ee/?id=40167
Kas tõesti on veel inimesi ,kes seda bushi usuvad?
doh.gif

Bush kirjutas:
«Me peame kindlustama, et ühe riigi tegutsemisviis poleks vastuolus või õõnestaks teiste tegevust,»
See on jälle mingi teema et me mõtleme midagi välja ja kõik peavad meiega nõus olema ja koostööd tegema, või muidu...
Kes pole meiega on meie vastu.

Tuleb see meelde mis bush ütles....

tsitaat:

"Either you are with us, or you are with the terrorists"
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2008 10:24:42 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Air France and a company called Veolia Transport are said to be interested in leasing or purchasing a new generation of train known as the AGV. It can carry 900 passengers at speeds of up to 224 mph, which is a big jump over France's current top-speed rail rider, the 186 mph TVG. Traveling between Paris and Amsterdam on an AGV would take just one and a half hours, which is impressive when you consider that a flight between the two cities takes an hour and 15 minutes, without accounting for time spent at the airport.

To hear Air France tell it, they don't really have a choice but to collaborate with the enemy. "Limiting our activity to aircraft operations and ignoring market trends constitutes a risk," Air France CEO Jean-Cyril Spinetta said at a shareholder meeting in July. "We have reached the logical conclusion that we need to seriously examine the possibility for Air France to operate trains under the Air France brand to several destinations in partnership with a rail service provider."


Vot nii peab mõtlema! beer_yum.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.