Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Maailma suurim kiirendi (LHC) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 11:14:37 vasta tsitaadiga

Mingi jutt kunagi oli jah
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 07.09.2008 11:45:33 vasta tsitaadiga

someOtherDude kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks.


Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega?


Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.

Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 12:39:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu.

kui liikumine toimub mingis keskkonnas, mitte vaakumis, siis saavad osakesed selles keskkonnas panna valgusest kiiremini küll
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 07.09.2008 13:00:23 vasta tsitaadiga

Sul on õigus, aga ma mõtlesin, et ükski massiga osake ei saa liikuda kiiremini ükskõik kus, kui valgus liigub vaakumis.

http://math.ucr.edu/home/baez/physics/Relativity/SpeedOfLight/FTL.html#1
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p42
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2008




sõnum 07.09.2008 13:42:50 vasta tsitaadiga

eespool mõned arvasid, et kui miskit välja ei tule, siis on 70 miljardit maha visatud. kas nüüd just kogu summa. mäluvärskenduseks, et seesama keskkond, kus me kõik suhtleme hetkel ja ilma milleta ei kujuta elu enam ette, st. www, on ju samast projektist sündinud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 13:54:37 vasta tsitaadiga

Elof kirjutas:
Higgs boson?

LHC@home http://lhcathome.cern.ch/lhcathome/join.php

Häälestage siis oma boinc kliendid LHC peale:D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zen
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 16:17:25 vasta tsitaadiga

Tundub, et Gordon Freeman on juba platsis. icon_biggrin.gif
http://img166.imageshack.us/my.php?image=gordoncx9.jpg
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 16:32:00 vasta tsitaadiga

Jap, tagataskus kang

EDIT: Kiire ülevaade neile kes ei viitsi lugeda http://cdsweb.cern.ch/record/986165

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 07.09.2008 18:05:48 vasta tsitaadiga

input kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks.


Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega?


Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.

Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu.


Sorry aga mulle tundub, et su loogika ei pea paika. Kui võtta et LHC's liiguvad osakesed vastassuunas mõlemad 99,99% valguskiirusel. Atmosfääris ei põrku ju osakesed kokku, mis mõlemad liiguvad valguskiirusele suht lähedal kiirusel.

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 20:22:41 vasta tsitaadiga

someOtherDude kirjutas:
input kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks.


Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega?


Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.

Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu.


Sorry aga mulle tundub, et su loogika ei pea paika. Kui võtta et LHC's liiguvad osakesed vastassuunas mõlemad 99,99% valguskiirusel. Atmosfääris ei põrku ju osakesed kokku, mis mõlemad liiguvad valguskiirusele suht lähedal kiirusel.


Ma ei ole küll mingi teadlane aga ma pakuks välja, et kui maa atmosfääris põrkuks kokku osake kiirusega 99,9999% valguse kiirusest ja temaga võrreldes peaaegu seisev osake siis energia oleks võrreldav sellega kui kaks 99,99% valguse kiirusel liikuvatest osakestest kokku põrkuksid icon_biggrin.gif

Midagi huvitavat ka: http://www.engadget.com/2008/09/07/scientists-get-death-threats-over-large-hadron-collider/
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 07.09.2008 21:15:27 vasta tsitaadiga

Kui ma ei eksi siis ka kaks "vastassuunas" valguse kiirusel liikuvat osakest põrkuvad ~valguse kiirusel.
Vastassuunas liikuvate osakeste negatiivne kiirendus on aga kaks korda suurem, olukorrast kus üks lendaks suure kiirusega vastu teist, seisvat, osakest. Ühe liikuva ja ühe seisva osakese kiirenduste summa vaid pool vastassuunalise liikumise stsenaariumi omast.


viimati muutis Elof 08.09.2008 14:17:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henritorop
HV kasutaja
Henritorop

liitunud: 16.07.2006




sõnum 07.09.2008 22:44:48 vasta tsitaadiga

Mida siis 10. üldse oodata oleks? Kas oleks midagi sellist, mille pärast terve päev põnevil olla või siis mitte midagi erilist veel hetkel?

Mõelgem ka kristlastele, kelle usu see masin võib purustada. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 07.09.2008 23:37:45 vasta tsitaadiga

Henritorop kirjutas:
Mõelgem ka kristlastele, kelle usu see masin võib purustada. icon_biggrin.gif
Mis seal enam purustada on?

---

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/features/article1630897.ece
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 08.09.2008 00:16:50 vasta tsitaadiga

Vermon kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
input kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks.


Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega?


Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.

Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu.


Sorry aga mulle tundub, et su loogika ei pea paika. Kui võtta et LHC's liiguvad osakesed vastassuunas mõlemad 99,99% valguskiirusel. Atmosfääris ei põrku ju osakesed kokku, mis mõlemad liiguvad valguskiirusele suht lähedal kiirusel.


Ma ei ole küll mingi teadlane aga ma pakuks välja, et kui maa atmosfääris põrkuks kokku osake kiirusega 99,9999% valguse kiirusest ja temaga võrreldes peaaegu seisev osake siis energia oleks võrreldav sellega kui kaks 99,99% valguse kiirusel liikuvatest osakestest kokku põrkuksid icon_biggrin.gif

Midagi huvitavat ka: http://www.engadget.com/2008/09/07/scientists-get-death-threats-over-large-hadron-collider/
eksid siiski
kahe vastassuunas liikuva objekti kokkupõrkel tekkiv jõud on kaks korda suurem kui ühe liikuva objekti kokku põrkamine seisva objektiga
aru saamine on väga lihtne, kui võtad taustsüsteemiks ühe neist objektidest (ehk siis teise objekti liikumine esimese suhtes)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 00:51:01 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Vermon kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
input kirjutas:
someOtherDude kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks.


Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega?


Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.

Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu.


Sorry aga mulle tundub, et su loogika ei pea paika. Kui võtta et LHC's liiguvad osakesed vastassuunas mõlemad 99,99% valguskiirusel. Atmosfääris ei põrku ju osakesed kokku, mis mõlemad liiguvad valguskiirusele suht lähedal kiirusel.


Ma ei ole küll mingi teadlane aga ma pakuks välja, et kui maa atmosfääris põrkuks kokku osake kiirusega 99,9999% valguse kiirusest ja temaga võrreldes peaaegu seisev osake siis energia oleks võrreldav sellega kui kaks 99,99% valguse kiirusel liikuvatest osakestest kokku põrkuksid icon_biggrin.gif

Midagi huvitavat ka: http://www.engadget.com/2008/09/07/scientists-get-death-threats-over-large-hadron-collider/
eksid siiski
kahe vastassuunas liikuva objekti kokkupõrkel tekkiv jõud on kaks korda suurem kui ühe liikuva objekti kokku põrkamine seisva objektiga
aru saamine on väga lihtne, kui võtad taustsüsteemiks ühe neist objektidest (ehk siis teise objekti liikumine esimese suhtes)


Võib-olla on see tõesti nii kui need kiirused on samad aga 0,0099% vahe nii lähedal valguse kiirusele toob ju kaasa energia tohutu suurenemise.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 08.09.2008 00:54:47 vasta tsitaadiga

probleem oli pigem selles, et sa ajasid sassi kahe liikuva objekti vastassuunalise kokkupõrke ja ühe liikuva objekti kokkupõrke seisva objektiga
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 00:55:59 vasta tsitaadiga

Kas see siis ei tule kokkuvõttes kokkupõrge suhtelisel kiirusel peaaegu kaks valguskiirust?
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 01:00:52 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
probleem oli pigem selles, et sa ajasid sassi kahe liikuva objekti vastassuunalise kokkupõrke ja ühe liikuva objekti kokkupõrke seisva objektiga


Ma ei ajanud sassi. ma spekuleerisin lihtsalt, et äkki on võimalik võrrelda näiteks kahte mingi võrdse energiaga kokku põrkuvat objekti ja kahte sellist põrkuvat objekti kus üks seisab ja teisel on siis näiteks sama suur energia kui neil kahel liikuval kokku.

jt234, ei tule. Kirjuta wikipediasse Special Relativity icon_biggrin.gif

Täpsemalt siis: http://en.wikipedia.org/wiki/Velocity-addition_formula
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Teccha
HV vaatleja
Teccha

liitunud: 19.10.2007




sõnum 08.09.2008 10:19:34 vasta tsitaadiga

Henritorop kirjutas:
Mida siis 10. üldse oodata oleks? Kas oleks midagi sellist, mille pärast terve päev põnevil olla või siis mitte midagi erilist veel hetkel?


tsitaat:
Argipäeviti Tallinnas Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudis töötav Raidal lendab pidulikuks käivitamiseks kohale, ehkki tema sõnul kohe imet oodata ei maksa. "Tegemist on suure ja väga keerulise aparaadiga, mille sisselülitamine on hoopis midagi muud kui televiisori puhul. Selle soovitud moel tööle saamine võtab kuid kui mitte aastaid."


Ma arvan, et midagi jälgima küll ei hakka, eks siis ole kuskil uudistes kuulda/näha kui midagi huvitavat toimuma hakkab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 14:25:34 vasta tsitaadiga

Huvitav et uudistest(telekas) ma pole selle aparaadi kohta küll midagi kuulnud, või pole ma lihtsalt piisavalt uudiseid vaadanud?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 08.09.2008 14:28:54 vasta tsitaadiga

reporterit võidki vaatama jääda, midagi asjalikku sealt nagunii ei tule. näidatakse jälle kuidas mingi vanja oma ämmaga vaidleb. seitsmesed uudised ka ammu prahiks läinud. töömurdja siin ja naabrist parem seal...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 18:32:33 vasta tsitaadiga

someOtherDude kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks.


Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega?

No shit, Sherlock... icon_confused.gif

Valguse kiirusest vaakumis kiiremini ei liigu miski. Atmosfääri ülakihtidesse satuvad ja põrkuvad seal ainega osakesed, mille kiirus on valguse kiirusele veelgi lähemal (st omavad veel rohkem energiat) kui LHC oleks võimeline neid kiirendama.

Nii nagu pole võimalik saavutada absoluutset nulltemperatuuri, pole võimalik ka seisumassi omavat ainet valguse kiiruseni kiirendada. Mõlemale väärtusele saab vaid läheneda.
____________________________

Hmm, paistab, et juba selgitati seda teiste poolt. Tänan, et te mulle sõnu suhu toppida ei lasknud.
____________________________

tsitaat:
Kas see siis ei tule kokkuvõttes kokkupõrge suhtelisel kiirusel peaaegu kaks valguskiirust?

Ei ole. Valguse kiirus on absoluut, kahekordset valguse kiirust pole olemas.
Kui liiguvad vastassuundades kaks objekti, mille kiirus läheneb valguse kiirusele paigalseisva vaatleja suhtes, siis ühe objekti kiirus teise suhtes ei lähene mitte kahekordsele valguse kiirusele vaid ikkagi ühekordsele. See on küll valguse kiirusele lähemal kui paigalseisja suhtes, aga mitte võrdne ega suurem.

Kiirus võrdub teepikkus jagatud ajaga. Kui kiirus läheneb valguse kiirusele, st oma absoluudile, siis moondub aegruum - muutub nii aeg kui mõõtmed vastavalt, nii et seisumassiga objekti kiirus kunagi valguse kiiruseni ei jõua (paigalseisva vaatleja suhtes).
_____________________________

Väike parandus, enne kui keegi mu sõnal sabast kinni hakkab: "...kahekordset valguse kiirust pole olemas füüsiliste kehade jaoks."

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 18:45:37 vasta tsitaadiga

Loogiline ,et seisva objekti jaoks on need mõlemist suunast lähenevad osakesed peaaegu valguse kiirusel liikuvad. Kuid teineteisele lähenevad nad ju siiski pea 2x valguse kiirusel.
Võib näite tuua kus 2 autot liiguvad teineteise poole kiirusel 50km/h. Lähenevad nad teineteisele siiski 100km/h ning kokkupõrkel vabanev energija on 2x suurem kui üks 50km/h sõitev auto lihtsalt vastu seina sõidaks (energia vabanemine on lihtsalt loll illustreeriv näide).
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sirius
HV kasutaja

liitunud: 06.05.2004




sõnum 08.09.2008 19:25:52 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Loogiline ,et seisva objekti jaoks on need mõlemist suunast lähenevad osakesed peaaegu valguse kiirusel liikuvad. Kuid teineteisele lähenevad nad ju siiski pea 2x valguse kiirusel.
Võib näite tuua kus 2 autot liiguvad teineteise poole kiirusel 50km/h. Lähenevad nad teineteisele siiski 100km/h ning kokkupõrkel vabanev energija on 2x suurem kui üks 50km/h sõitev auto lihtsalt vastu seina sõidaks (energia vabanemine on lihtsalt loll illustreeriv näide).

tasub teada - 7.00 alates

http://www.youtube.com/watch?v=X3CPEvkR4ZY&feature=related - part 2 - 7.00 alates
http://www.youtube.com/watch?v=I1B7CXhWrcU&feature=related - part 3
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 08.09.2008 20:13:35 vasta tsitaadiga

http://www32.brinkster.com/snefru/space/srcalc/srcalc.htm

Sellelt lingilt saab arvutada, kui palju suureneb keha mass lähedal valguskiirusele. Nagu näha, siis väga väikese protsentuaalse kiiruse tõusuga valguskiiruse juures tõuseb keha mass väga palju. Kuna valguskiirusest ükski massiga osake kiiremini liikuda ei saa, läheb enamus nö "juurde lükatud hoo" energiast massi suurenemisele, mitte kiiruse suurenemisele. Kuna kineetiline energia sõltub kiirusest ja massist, suureneb see ükskõik kumba tõusuga. Tähtis ei olegi tegelikult ju kiirus, vaid kineetiline energia.

Toon näite: 99.999999% valguse kiiruse juures suureneb keha mass umbes 7071 korda, aga 99.999999999% valguse kiiruse juures suureneb keha mass umbes 223606 korda, mis on esimesest suurem ligikaudu 30 korda. Seega suurendas 0.000000999% võrra suurem kiirus keha massi umbes 30 korda ja seega suurenes ka kineetiline energia väga väga palju.

Mitte kunagi ei saa kahe füüsilise keha suhteline kiirus ületada valguse kiirust, isegi, kui nad liiguvad üksteise poole mõlemad 90% valguse kiirusest. Link seletuseks:

http://en.wikipedia.org/wiki/Speed_of_light#Constant_velocity_from_all_inertial_reference_frames
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 21:36:03 vasta tsitaadiga

Kuskil oli mingi taoline asi ka kirjas et lennukid mis lendavad nö vastu maakera pöörlemist vms liiguvad mingil väga vähesel määral ajas vms? kuidas seda nimetatigi, või kus sellineasi kirjas oli?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 08.09.2008 21:58:57 vasta tsitaadiga

ja varsti nkn kummutatakse ka see teooria ümber, et ei saa valgusest kiiremini liikuda ja võetakse kasutusele termin FTL (faster than light)

*kirjaviga


viimati muutis mikk36 09.09.2008 07:37:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 23:07:59 vasta tsitaadiga

lühidalt kõlab nagu järgmine 9/11
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 08.09.2008 23:20:38 vasta tsitaadiga

Valguse kiiruse pooldajad: http://www.fyysika.ee/uudised/meie?sisu=391

Paari päeva pärast panen hõbepaberist mütsi pähe ja poen laua alla arvuti kõrvale icon_wink.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 23:44:23 vasta tsitaadiga

Valguse kiirusest veel rääkides, siis ükspäev leidsin ühe artikli ( eim äleta atm, kust, aga katsun leida siiski), kus kvantfüüsikaga tegelevad teadlased tuvastasid, et osakeste vaheline "andmeside" oli ~1000x kiirem, kui c icon_lol.gif . Pani neid ennastki kukalt kratsima. Andmeside all mõtlen seda, et kui üks aatom/molekul muutab olekut vms, siis temaga paaris olev osake muutub samamoodi pmst koheselt sõltumata kui kaugel nad teineteisest on. Selline jutt oli seal artiklis.

edit: "Tarkade klubi" septembri kuu nr ja lk oli 13
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 00:06:35 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
Valguse kiirusest veel rääkides, siis ükspäev leidsin ühe artikli ( eim äleta atm, kust, aga katsun leida siiski), kus kvantfüüsikaga tegelevad teadlased tuvastasid, et osakeste vaheline "andmeside" oli ~1000x kiirem, kui c icon_lol.gif . Pani neid ennastki kukalt kratsima. Andmeside all mõtlen seda, et kui üks aatom/molekul muutab olekut vms, siis temaga paaris olev osake muutub samamoodi pmst koheselt sõltumata kui kaugel nad teineteisest on. Selline jutt oli seal artiklis.

edit: "Tarkade klubi" septembri kuu nr ja lk oli 13


Selle muutumise all mõeldi ikkagi seda, et kui ühe osakese kvantolek ära mõõdetakse siis järelikult on teisel osakesel see olek vastupidine, kuid enne mõõtmist oli mõlemal osakesel mingi tõenäosusega need mõlemad olekud korraga.
http://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_entanglement
Kui sa seda nähtust suudad info liigutamiseks valguse kiirusest kiiremini ära kasutada siis palju õnne icon_biggrin.gif

Syncmahv kirjutas:
nvm... Et siis midagi ikkagist on valguskiirusest kiirem icon_lol.gif icon_lol.gif


Neid asju on palju. Näiteks kui sul on ilgelt kõvv laser ja sa näitad sellega mingile taevakehale, siis aga liigutad laseri mingile taevakehale, mis on sellest teisest kaugemal, siis see täpp mille laser tekitab liigub ju valguse kiirusest kiiremini icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 09.09.2008 01:28:26 vasta tsitaadiga

Sirius kirjutas:

tasub teada - 7.00 alates

http://www.youtube.com/watch?v=X3CPEvkR4ZY&feature=related - part 2 - 7.00 alates
http://www.youtube.com/watch?v=I1B7CXhWrcU&feature=related - part 3

väga hea tükk, vaatasin kõik
ära. seal hästi seletatud kuidas asjad käivad icon_smile.gif
sain vist lõpuks pihta asjale.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biomehanik
HV Guru
biomehanik

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 07:19:05 vasta tsitaadiga

madd0g kirjutas:
otseylekanne?

http://webcast.cern.ch/
Kas siit vist siis nagu aru sain kolmapäeval saab imeraali vaadata, mis meid auku imeb ja paljaks rebib ? icon_smile.gif
Kommentaarid: 260 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 227
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hotrat
HV kasutaja
hotrat

liitunud: 08.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 11:34:45 vasta tsitaadiga

360 kraadi vaated LHC -st
http://petermccready.com/portfolio/07041606.html
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 12:46:16 vasta tsitaadiga

Vermon kirjutas:

Neid asju on palju. Näiteks kui sul on ilgelt kõvv laser ja sa näitad sellega mingile taevakehale, siis aga liigutad laseri mingile taevakehale, mis on sellest teisest kaugemal, siis see täpp mille laser tekitab liigub ju valguse kiirusest kiiremini icon_biggrin.gif

Laseri valgustäpp on projektsioon, mitte massi omav füüsiline keha. Selle kiirusel piiranguid ei ole.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxx987
HV vaatleja

liitunud: 13.10.2007




sõnum 09.09.2008 12:51:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Valguse kiirusest veel rääkides, siis ükspäev leidsin ühe artikli ( eim äleta atm, kust, aga katsun leida siiski), kus kvantfüüsikaga tegelevad teadlased tuvastasid, et osakeste vaheline "andmeside" oli ~1000x kiirem, kui c . Pani neid ennastki kukalt kratsima. Andmeside all mõtlen seda, et kui üks aatom/molekul muutab olekut vms, siis temaga paaris olev osake muutub samamoodi pmst koheselt sõltumata kui kaugel nad teineteisest on. Selline jutt oli seal artiklis.


need olid siiski footonid, mis teadupärast liiguvad valguskiirusel, kuid relatiivsusteooria järgi peaks valguskiirusel liikudes aeg peatuma, ühesõnaga footonite jaoks aega ei eksisteeri, seega on igasugused kvantolekute muutumise kiiruse mõõtmised mõttetud.....äkki mõni füüsik oskab mu mõttekäiku kommenteerida icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 09.09.2008 12:57:45 vasta tsitaadiga

Vermon kirjutas:

Neid asju on palju. Näiteks kui sul on ilgelt kõvv laser ja sa näitad sellega mingile taevakehale, siis aga liigutad laseri mingile taevakehale, mis on sellest teisest kaugemal, siis see täpp mille laser tekitab liigub ju valguse kiirusest kiiremini icon_biggrin.gif


a seda projektsiooni sellele teisele taevakehale näed ikkagi ju alles pärst seda kui laseri tekitatud valgus jõuab sinna teise keha peale.


Kui valguskiirusel aeg peatub, siis .. ee mul ajab kuuli kokku.. siis valgus ei liigu valguse kiirusel ikkagi? või valguse jaoks polegi aega lihtsalt oleamas, on vaid eksistents..
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxx987
HV vaatleja

liitunud: 13.10.2007




sõnum 09.09.2008 13:11:53 vasta tsitaadiga

erirelatiivsusteooria 3-s postulaat: Kahes punktis toimuvate sündmuste samaaegsus on suhteline. Samaaegsus kehtib vaid antud inertsiaalsüsteemis. Ühes taustsüsteemis samaaegselt toimuvad sündmused toimuvad teistes taustsüsteemides eri aegadel, kui need taustsüsteemid liiguvad antud taustsüsteemi suhtes. Erinev on eri taustsüsteemides ka kahe sündmuse vaheline ajavahemik.

seega, ei saagi me footonitevahelist andmesidekiirust ju mõõta, kuna me asume teises taustsüsteemis....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dominus
HV Guru
Dominus

liitunud: 05.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 14:53:56 vasta tsitaadiga

hotrat kirjutas:
360 kraadi vaated LHC -st
http://petermccready.com/portfolio/07041606.html

Väga vinge. Keegi teab, kuidas või mis pilliga sellist effekti saavutatakse?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 14:57:53 vasta tsitaadiga

hotrat kirjutas:
360 kraadi vaated LHC -st
http://petermccready.com/portfolio/07041606.html

see näeb ju välja nagu doom 3 icon_confused.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 09.09.2008 15:36:00 vasta tsitaadiga

Ükski massiga osake ei saa mitte kuidagi liikuda valguse kiirusel või kiiremini. Mõni kaheldav nähtus võib liikuda kiiremini, aga informatsiooni ega aineosakesi ei saa üle valguskiiruse edastada.

Näide sellest, kuidas näiteks vari saab liikuda kiiremini kui valgus:

http://math.ucr.edu/home/baez/physics/Relativity/SpeedOfLight/FTL.html#3

Ja siis üks nö näide valguskiirusest kiiremini liikumisest, mida, nagu seal ka kirjas on, on raske seletada, et nii see pole. Loomulikult saavad kõik aru, et see on totter väide seal, aga proovi seletada teaduslikult, miks:

http://math.ucr.edu/home/baez/physics/Relativity/SpeedOfLight/FTL.html#14
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
njahh
HV kasutaja


liitunud: 28.02.2007




sõnum 09.09.2008 16:51:00 vasta tsitaadiga

Kas seda saab siis homme Lives veebist näha ?
Kui siib siis äkki saaks lingi ?
Ja äkki kellaaeg ka icon_smile.gif
Tänud...

_________________
asd


viimati muutis njahh 09.09.2008 16:58:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 16:59:15 vasta tsitaadiga

Ära ei ütleks küll lingist kus saab näha füüsikute sisseimemist.See kes nupule vajutab läheb vist kõigepealt?.. kuna teised vaatavad natuke eemalt ja saavad väikese aga lootusetu edumaa.Jalad ees või kuidas see minek toimub? ok nali naljaks.
Kommentaarid: 363 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 308
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 17:00:28 vasta tsitaadiga

njahh kirjutas:
Kas seda saab siis homme Lives veebist näha ?
Kui siib siis äkki saaks lingi ?
Ja äkki kellaaeg ka icon_smile.gif
Tänud...

Natukegi võiks teema uurida

Ajaloolist sündmust saab vaadata ka netisaatena 10. septembril kell 9.30 Eesti aja järgi aadressil http://webcast.cern.ch.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andr31
HV vaatleja

liitunud: 02.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 19:59:35 vasta tsitaadiga

See oleks küll väga huvitav,kui kiiresti see vähevõimalik must auk terve supi endale sisse imeks?
Mingi musi jõuaks eidele teha kui näeks et mingi värk on icon_biggrin.gif?


Kui see toru ümber pöörata siis näeb samamoodi välla nagu half life's see suur ruum kust kollid tulid icon_biggrin.gif,sama relss läheb sealt tagant käru jaoks ning ainuke asi mis puudu on,on mysterious crystal ja gordon freeman.

_________________
soundcloud.com/gamajun
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario153
HV veteran
Mario153

liitunud: 16.08.2004




sõnum 09.09.2008 20:05:04 vasta tsitaadiga

Vähemalt saab homme kodulaenust kahti 8)

Tegelikult nali naljaks, aga ei tea ka nemad ju 100% ette mis võib juhtuda. Kui uuritakse asja millest kottigi aimu pole siis võivad ka tulemused olla ettearvamatud.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
immot
HV vaatleja
immot

liitunud: 22.06.2006




sõnum 09.09.2008 20:19:43 vasta tsitaadiga

Kas homme mitte nad lihtsalt ei lase ühe kiire seal ringlema (mitte mingit suurt impacti nad ei tee). Allikad: Wikipedia ja Science Daily

Wikipedia kirjutas:

The collider is currently undergoing commissioning while being cooled down to its final operating temperature of approximately 1.9 K (-271.25 °C). Initial particle beam injections were successfully carried out on 8-11 August 2008, the first attempt to circulate a beam through the entire LHC is scheduled for 10 September 2008, and the first high-energy collisions are planned to take place after the LHC is officially unveiled, on 21 October 2008.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2008 20:28:50 vasta tsitaadiga

Täisvõimsuseni võib minna aastaid, isegi kümneid aastaid nagu paari nädala eest öeldi
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
input
HV vaatleja

liitunud: 04.06.2006




sõnum 09.09.2008 21:27:46 vasta tsitaadiga

http://www.exitmundi.nl/blackholes_lab.htm

Seal on kirjas, mis juhtuks, kui tekiks tõepoolest stabiilne must auk. Kuigi see on vastu igasugustele arusaamadele ja ennustustele. Nii väike must auk ei saaks mitte kuidagi olla stabiilne. Isegi kui saaks, auraks ta väga väga kiiresti ära. Ja isegi kui ei aura, siis saate sealt lugeda mis juhtub, aga see on põhimõtteliselt võimatu.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 09.09.2008 21:36:52 vasta tsitaadiga

Mario153 kirjutas:
Vähemalt saab homme kodulaenust kahti 8)

Tegelikult nali naljaks, aga ei tea ka nemad ju 100% ette mis võib juhtuda. Kui uuritakse asja millest kottigi aimu pole siis võivad ka tulemused olla ettearvamatud.


Keegi ei tea, mis homme ilm on, 100% tõenäosusega. Ilm võib olla ettearvamatu aga tsunaamisid pole siiski siia kanti oodata.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Maailma suurim kiirendi (LHC) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.