|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
07.09.2008 11:45:33
|
|
|
| someOtherDude kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks. |
Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega? |
Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.
Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
07.09.2008 12:39:27
|
|
|
| tsitaat: |
Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu.
|
kui liikumine toimub mingis keskkonnas, mitte vaakumis, siis saavad osakesed selles keskkonnas panna valgusest kiiremini küll
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p42
HV vaatleja
liitunud: 06.02.2008
|
07.09.2008 13:42:50
|
|
|
| eespool mõned arvasid, et kui miskit välja ei tule, siis on 70 miljardit maha visatud. kas nüüd just kogu summa. mäluvärskenduseks, et seesama keskkond, kus me kõik suhtleme hetkel ja ilma milleta ei kujuta elu enam ette, st. www, on ju samast projektist sündinud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
07.09.2008 13:54:37
|
|
|
Häälestage siis oma boinc kliendid LHC peale:D
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zen
HV vaatleja
liitunud: 29.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
someOtherDude
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2002
|
07.09.2008 18:05:48
|
|
|
| input kirjutas: |
| someOtherDude kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks. |
Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega? |
Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.
Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu. |
Sorry aga mulle tundub, et su loogika ei pea paika. Kui võtta et LHC's liiguvad osakesed vastassuunas mõlemad 99,99% valguskiirusel. Atmosfääris ei põrku ju osakesed kokku, mis mõlemad liiguvad valguskiirusele suht lähedal kiirusel.
_________________ ebastabiilne |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vermon
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2003
|
07.09.2008 20:22:41
|
|
|
| someOtherDude kirjutas: |
| input kirjutas: |
| someOtherDude kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks. |
Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega? |
Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.
Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu. |
Sorry aga mulle tundub, et su loogika ei pea paika. Kui võtta et LHC's liiguvad osakesed vastassuunas mõlemad 99,99% valguskiirusel. Atmosfääris ei põrku ju osakesed kokku, mis mõlemad liiguvad valguskiirusele suht lähedal kiirusel. |
Ma ei ole küll mingi teadlane aga ma pakuks välja, et kui maa atmosfääris põrkuks kokku osake kiirusega 99,9999% valguse kiirusest ja temaga võrreldes peaaegu seisev osake siis energia oleks võrreldav sellega kui kaks 99,99% valguse kiirusel liikuvatest osakestest kokku põrkuksid
Midagi huvitavat ka: http://www.engadget.com/2008/09/07/scientists-get-death-threats-over-large-hadron-collider/
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
07.09.2008 21:15:27
|
|
|
Kui ma ei eksi siis ka kaks "vastassuunas" valguse kiirusel liikuvat osakest põrkuvad ~valguse kiirusel.
Vastassuunas liikuvate osakeste negatiivne kiirendus on aga kaks korda suurem, olukorrast kus üks lendaks suure kiirusega vastu teist, seisvat, osakest. Ühe liikuva ja ühe seisva osakese kiirenduste summa vaid pool vastassuunalise liikumise stsenaariumi omast.
viimati muutis Elof 08.09.2008 14:17:22, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henritorop
HV kasutaja

liitunud: 16.07.2006
|
07.09.2008 22:44:48
|
|
|
Mida siis 10. üldse oodata oleks? Kas oleks midagi sellist, mille pärast terve päev põnevil olla või siis mitte midagi erilist veel hetkel?
Mõelgem ka kristlastele, kelle usu see masin võib purustada.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
08.09.2008 00:16:50
|
|
|
| Vermon kirjutas: |
| someOtherDude kirjutas: |
| input kirjutas: |
| someOtherDude kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks. |
Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega? |
Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.
Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu. |
Sorry aga mulle tundub, et su loogika ei pea paika. Kui võtta et LHC's liiguvad osakesed vastassuunas mõlemad 99,99% valguskiirusel. Atmosfääris ei põrku ju osakesed kokku, mis mõlemad liiguvad valguskiirusele suht lähedal kiirusel. |
Ma ei ole küll mingi teadlane aga ma pakuks välja, et kui maa atmosfääris põrkuks kokku osake kiirusega 99,9999% valguse kiirusest ja temaga võrreldes peaaegu seisev osake siis energia oleks võrreldav sellega kui kaks 99,99% valguse kiirusel liikuvatest osakestest kokku põrkuksid
Midagi huvitavat ka: http://www.engadget.com/2008/09/07/scientists-get-death-threats-over-large-hadron-collider/ |
eksid siiski
kahe vastassuunas liikuva objekti kokkupõrkel tekkiv jõud on kaks korda suurem kui ühe liikuva objekti kokku põrkamine seisva objektiga
aru saamine on väga lihtne, kui võtad taustsüsteemiks ühe neist objektidest (ehk siis teise objekti liikumine esimese suhtes)
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vermon
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2003
|
08.09.2008 00:51:01
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Vermon kirjutas: |
| someOtherDude kirjutas: |
| input kirjutas: |
| someOtherDude kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks. |
Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega? |
Enamasti põrkuvad Maa atmosfääris prootonid, aga vahetevahel on nende kiirus palju lähemal valguse kiirusele, kui LHC's. Vahest lendavad ka seal meeletutel kiirustel näiteks heeliumi tuumad, mis on palju raskemad. Teatavasti on raskemal osakesel sama kiiruse juures palju suurem energia.
Ja ükski massiga aineosake ei saa liikuda valguskiirusel või sellest kiiremini, aga lähedal valguskiirusele toob väike protsentuaalne tõus kaasa suure kineetilise energia tõusu. |
Sorry aga mulle tundub, et su loogika ei pea paika. Kui võtta et LHC's liiguvad osakesed vastassuunas mõlemad 99,99% valguskiirusel. Atmosfääris ei põrku ju osakesed kokku, mis mõlemad liiguvad valguskiirusele suht lähedal kiirusel. |
Ma ei ole küll mingi teadlane aga ma pakuks välja, et kui maa atmosfääris põrkuks kokku osake kiirusega 99,9999% valguse kiirusest ja temaga võrreldes peaaegu seisev osake siis energia oleks võrreldav sellega kui kaks 99,99% valguse kiirusel liikuvatest osakestest kokku põrkuksid
Midagi huvitavat ka: http://www.engadget.com/2008/09/07/scientists-get-death-threats-over-large-hadron-collider/ |
eksid siiski
kahe vastassuunas liikuva objekti kokkupõrkel tekkiv jõud on kaks korda suurem kui ühe liikuva objekti kokku põrkamine seisva objektiga
aru saamine on väga lihtne, kui võtad taustsüsteemiks ühe neist objektidest (ehk siis teise objekti liikumine esimese suhtes) |
Võib-olla on see tõesti nii kui need kiirused on samad aga 0,0099% vahe nii lähedal valguse kiirusele toob ju kaasa energia tohutu suurenemise.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
08.09.2008 00:54:47
|
|
|
| probleem oli pigem selles, et sa ajasid sassi kahe liikuva objekti vastassuunalise kokkupõrke ja ühe liikuva objekti kokkupõrke seisva objektiga
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
08.09.2008 00:55:59
|
|
|
| Kas see siis ei tule kokkuvõttes kokkupõrge suhtelisel kiirusel peaaegu kaks valguskiirust?
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vermon
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2003
|
08.09.2008 01:00:52
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| probleem oli pigem selles, et sa ajasid sassi kahe liikuva objekti vastassuunalise kokkupõrke ja ühe liikuva objekti kokkupõrke seisva objektiga |
Ma ei ajanud sassi. ma spekuleerisin lihtsalt, et äkki on võimalik võrrelda näiteks kahte mingi võrdse energiaga kokku põrkuvat objekti ja kahte sellist põrkuvat objekti kus üks seisab ja teisel on siis näiteks sama suur energia kui neil kahel liikuval kokku.
jt234, ei tule. Kirjuta wikipediasse Special Relativity
Täpsemalt siis: http://en.wikipedia.org/wiki/Velocity-addition_formula
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teccha
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2007
|
08.09.2008 10:19:34
|
|
|
| Henritorop kirjutas: |
Mida siis 10. üldse oodata oleks? Kas oleks midagi sellist, mille pärast terve päev põnevil olla või siis mitte midagi erilist veel hetkel?
|
| tsitaat: |
| Argipäeviti Tallinnas Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudis töötav Raidal lendab pidulikuks käivitamiseks kohale, ehkki tema sõnul kohe imet oodata ei maksa. "Tegemist on suure ja väga keerulise aparaadiga, mille sisselülitamine on hoopis midagi muud kui televiisori puhul. Selle soovitud moel tööle saamine võtab kuid kui mitte aastaid." |
Ma arvan, et midagi jälgima küll ei hakka, eks siis ole kuskil uudistes kuulda/näha kui midagi huvitavat toimuma hakkab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
08.09.2008 14:25:34
|
|
|
| Huvitav et uudistest(telekas) ma pole selle aparaadi kohta küll midagi kuulnud, või pole ma lihtsalt piisavalt uudiseid vaadanud?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
08.09.2008 14:28:54
|
|
|
| reporterit võidki vaatama jääda, midagi asjalikku sealt nagunii ei tule. näidatakse jälle kuidas mingi vanja oma ämmaga vaidleb. seitsmesed uudised ka ammu prahiks läinud. töömurdja siin ja naabrist parem seal...
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
08.09.2008 18:32:33
|
|
|
| someOtherDude kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Igasugused maailmalõpuennustused ja -hirmud seoses LHC-ga on ignorantide paranoia ja sensatsioonihimuliste ajakirjanike meediavaht. LHC-s korraldatav kõrge energiaga osakeste põrkumine on protsess, mis toimub looduslikult palju suuremal skaalal pidevalt Maa atmosfääri ülakihtides. Seal võib kohata palju kõrgema energiaga (st. veelgi kiiremate) osakeste põrkumisi ja millegipärast pole seal nelja ja poole miljardi aasta jooksul produtseeritud midagi Maad hävitavat. LHC on vaid (pagana muljetavaldav) tehiskeskkond selliste põrkumiste kontrollitud korraldamiseks ja tulemuste analüüsiks. |
Et siis Maa atmosfääri ülakihtides põrkuvad osakesed veel kiiremini kui valgusekiirusega? |
No shit, Sherlock...
Valguse kiirusest vaakumis kiiremini ei liigu miski. Atmosfääri ülakihtidesse satuvad ja põrkuvad seal ainega osakesed, mille kiirus on valguse kiirusele veelgi lähemal (st omavad veel rohkem energiat) kui LHC oleks võimeline neid kiirendama.
Nii nagu pole võimalik saavutada absoluutset nulltemperatuuri, pole võimalik ka seisumassi omavat ainet valguse kiiruseni kiirendada. Mõlemale väärtusele saab vaid läheneda.
____________________________
Hmm, paistab, et juba selgitati seda teiste poolt. Tänan, et te mulle sõnu suhu toppida ei lasknud.
____________________________
| tsitaat: |
| Kas see siis ei tule kokkuvõttes kokkupõrge suhtelisel kiirusel peaaegu kaks valguskiirust? |
Ei ole. Valguse kiirus on absoluut, kahekordset valguse kiirust pole olemas.
Kui liiguvad vastassuundades kaks objekti, mille kiirus läheneb valguse kiirusele paigalseisva vaatleja suhtes, siis ühe objekti kiirus teise suhtes ei lähene mitte kahekordsele valguse kiirusele vaid ikkagi ühekordsele. See on küll valguse kiirusele lähemal kui paigalseisja suhtes, aga mitte võrdne ega suurem.
Kiirus võrdub teepikkus jagatud ajaga. Kui kiirus läheneb valguse kiirusele, st oma absoluudile, siis moondub aegruum - muutub nii aeg kui mõõtmed vastavalt, nii et seisumassiga objekti kiirus kunagi valguse kiiruseni ei jõua (paigalseisva vaatleja suhtes).
_____________________________
Väike parandus, enne kui keegi mu sõnal sabast kinni hakkab: "...kahekordset valguse kiirust pole olemas füüsiliste kehade jaoks."
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Terror
HV veteran

liitunud: 08.11.2001
|
08.09.2008 18:45:37
|
|
|
Loogiline ,et seisva objekti jaoks on need mõlemist suunast lähenevad osakesed peaaegu valguse kiirusel liikuvad. Kuid teineteisele lähenevad nad ju siiski pea 2x valguse kiirusel.
Võib näite tuua kus 2 autot liiguvad teineteise poole kiirusel 50km/h. Lähenevad nad teineteisele siiski 100km/h ning kokkupõrkel vabanev energija on 2x suurem kui üks 50km/h sõitev auto lihtsalt vastu seina sõidaks (energia vabanemine on lihtsalt loll illustreeriv näide).
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sirius
HV kasutaja
liitunud: 06.05.2004
|
08.09.2008 19:25:52
|
|
|
| Terror kirjutas: |
Loogiline ,et seisva objekti jaoks on need mõlemist suunast lähenevad osakesed peaaegu valguse kiirusel liikuvad. Kuid teineteisele lähenevad nad ju siiski pea 2x valguse kiirusel.
Võib näite tuua kus 2 autot liiguvad teineteise poole kiirusel 50km/h. Lähenevad nad teineteisele siiski 100km/h ning kokkupõrkel vabanev energija on 2x suurem kui üks 50km/h sõitev auto lihtsalt vastu seina sõidaks (energia vabanemine on lihtsalt loll illustreeriv näide). |
tasub teada - 7.00 alates
http://www.youtube.com/watch?v=X3CPEvkR4ZY&feature=related - part 2 - 7.00 alates
http://www.youtube.com/watch?v=I1B7CXhWrcU&feature=related - part 3
|
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
2 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
08.09.2008 20:13:35
|
|
|
http://www32.brinkster.com/snefru/space/srcalc/srcalc.htm
Sellelt lingilt saab arvutada, kui palju suureneb keha mass lähedal valguskiirusele. Nagu näha, siis väga väikese protsentuaalse kiiruse tõusuga valguskiiruse juures tõuseb keha mass väga palju. Kuna valguskiirusest ükski massiga osake kiiremini liikuda ei saa, läheb enamus nö "juurde lükatud hoo" energiast massi suurenemisele, mitte kiiruse suurenemisele. Kuna kineetiline energia sõltub kiirusest ja massist, suureneb see ükskõik kumba tõusuga. Tähtis ei olegi tegelikult ju kiirus, vaid kineetiline energia.
Toon näite: 99.999999% valguse kiiruse juures suureneb keha mass umbes 7071 korda, aga 99.999999999% valguse kiiruse juures suureneb keha mass umbes 223606 korda, mis on esimesest suurem ligikaudu 30 korda. Seega suurendas 0.000000999% võrra suurem kiirus keha massi umbes 30 korda ja seega suurenes ka kineetiline energia väga väga palju.
Mitte kunagi ei saa kahe füüsilise keha suhteline kiirus ületada valguse kiirust, isegi, kui nad liiguvad üksteise poole mõlemad 90% valguse kiirusest. Link seletuseks:
http://en.wikipedia.org/wiki/Speed_of_light#Constant_velocity_from_all_inertial_reference_frames
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
08.09.2008 21:36:03
|
|
|
| Kuskil oli mingi taoline asi ka kirjas et lennukid mis lendavad nö vastu maakera pöörlemist vms liiguvad mingil väga vähesel määral ajas vms? kuidas seda nimetatigi, või kus sellineasi kirjas oli?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
08.09.2008 21:58:57
|
|
|
ja varsti nkn kummutatakse ka see teooria ümber, et ei saa valgusest kiiremini liikuda ja võetakse kasutusele termin FTL (faster than light)
*kirjaviga
viimati muutis mikk36 09.09.2008 07:37:20, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
08.09.2008 23:07:59
|
|
|
| lühidalt kõlab nagu järgmine 9/11
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
08.09.2008 23:20:38
|
|
|
Valguse kiiruse pooldajad: http://www.fyysika.ee/uudised/meie?sisu=391
Paari päeva pärast panen hõbepaberist mütsi pähe ja poen laua alla arvuti kõrvale
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
08.09.2008 23:44:23
|
|
|
Valguse kiirusest veel rääkides, siis ükspäev leidsin ühe artikli ( eim äleta atm, kust, aga katsun leida siiski), kus kvantfüüsikaga tegelevad teadlased tuvastasid, et osakeste vaheline "andmeside" oli ~1000x kiirem, kui c . Pani neid ennastki kukalt kratsima. Andmeside all mõtlen seda, et kui üks aatom/molekul muutab olekut vms, siis temaga paaris olev osake muutub samamoodi pmst koheselt sõltumata kui kaugel nad teineteisest on. Selline jutt oli seal artiklis.
edit: "Tarkade klubi" septembri kuu nr ja lk oli 13
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vermon
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2003
|
09.09.2008 00:06:35
|
|
|
| taikonaut kirjutas: |
Valguse kiirusest veel rääkides, siis ükspäev leidsin ühe artikli ( eim äleta atm, kust, aga katsun leida siiski), kus kvantfüüsikaga tegelevad teadlased tuvastasid, et osakeste vaheline "andmeside" oli ~1000x kiirem, kui c . Pani neid ennastki kukalt kratsima. Andmeside all mõtlen seda, et kui üks aatom/molekul muutab olekut vms, siis temaga paaris olev osake muutub samamoodi pmst koheselt sõltumata kui kaugel nad teineteisest on. Selline jutt oli seal artiklis.
edit: "Tarkade klubi" septembri kuu nr ja lk oli 13 |
Selle muutumise all mõeldi ikkagi seda, et kui ühe osakese kvantolek ära mõõdetakse siis järelikult on teisel osakesel see olek vastupidine, kuid enne mõõtmist oli mõlemal osakesel mingi tõenäosusega need mõlemad olekud korraga.
http://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_entanglement
Kui sa seda nähtust suudad info liigutamiseks valguse kiirusest kiiremini ära kasutada siis palju õnne
| Syncmahv kirjutas: |
nvm... Et siis midagi ikkagist on valguskiirusest kiirem  |
Neid asju on palju. Näiteks kui sul on ilgelt kõvv laser ja sa näitad sellega mingile taevakehale, siis aga liigutad laseri mingile taevakehale, mis on sellest teisest kaugemal, siis see täpp mille laser tekitab liigub ju valguse kiirusest kiiremini
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
09.09.2008 01:28:26
|
|
|
väga hea tükk, vaatasin kõik
ära. seal hästi seletatud kuidas asjad käivad
sain vist lõpuks pihta asjale.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
biomehanik
HV Guru

liitunud: 03.11.2004
|
09.09.2008 07:19:05
|
|
|
| madd0g kirjutas: |
| otseylekanne? |
http://webcast.cern.ch/
Kas siit vist siis nagu aru sain kolmapäeval saab imeraali vaadata, mis meid auku imeb ja paljaks rebib ?
|
|
| Kommentaarid: 260 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
227 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hotrat
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2003
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
09.09.2008 12:46:16
|
|
|
| Vermon kirjutas: |
Neid asju on palju. Näiteks kui sul on ilgelt kõvv laser ja sa näitad sellega mingile taevakehale, siis aga liigutad laseri mingile taevakehale, mis on sellest teisest kaugemal, siis see täpp mille laser tekitab liigub ju valguse kiirusest kiiremini  |
Laseri valgustäpp on projektsioon, mitte massi omav füüsiline keha. Selle kiirusel piiranguid ei ole.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxx987
HV vaatleja
liitunud: 13.10.2007
|
09.09.2008 12:51:09
|
|
|
| tsitaat: |
Valguse kiirusest veel rääkides, siis ükspäev leidsin ühe artikli ( eim äleta atm, kust, aga katsun leida siiski), kus kvantfüüsikaga tegelevad teadlased tuvastasid, et osakeste vaheline "andmeside" oli ~1000x kiirem, kui c . Pani neid ennastki kukalt kratsima. Andmeside all mõtlen seda, et kui üks aatom/molekul muutab olekut vms, siis temaga paaris olev osake muutub samamoodi pmst koheselt sõltumata kui kaugel nad teineteisest on. Selline jutt oli seal artiklis.
|
need olid siiski footonid, mis teadupärast liiguvad valguskiirusel, kuid relatiivsusteooria järgi peaks valguskiirusel liikudes aeg peatuma, ühesõnaga footonite jaoks aega ei eksisteeri, seega on igasugused kvantolekute muutumise kiiruse mõõtmised mõttetud.....äkki mõni füüsik oskab mu mõttekäiku kommenteerida
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
09.09.2008 12:57:45
|
|
|
| Vermon kirjutas: |
Neid asju on palju. Näiteks kui sul on ilgelt kõvv laser ja sa näitad sellega mingile taevakehale, siis aga liigutad laseri mingile taevakehale, mis on sellest teisest kaugemal, siis see täpp mille laser tekitab liigub ju valguse kiirusest kiiremini  |
a seda projektsiooni sellele teisele taevakehale näed ikkagi ju alles pärst seda kui laseri tekitatud valgus jõuab sinna teise keha peale.
Kui valguskiirusel aeg peatub, siis .. ee mul ajab kuuli kokku.. siis valgus ei liigu valguse kiirusel ikkagi? või valguse jaoks polegi aega lihtsalt oleamas, on vaid eksistents..
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxx987
HV vaatleja
liitunud: 13.10.2007
|
09.09.2008 13:11:53
|
|
|
erirelatiivsusteooria 3-s postulaat: Kahes punktis toimuvate sündmuste samaaegsus on suhteline. Samaaegsus kehtib vaid antud inertsiaalsüsteemis. Ühes taustsüsteemis samaaegselt toimuvad sündmused toimuvad teistes taustsüsteemides eri aegadel, kui need taustsüsteemid liiguvad antud taustsüsteemi suhtes. Erinev on eri taustsüsteemides ka kahe sündmuse vaheline ajavahemik.
seega, ei saagi me footonitevahelist andmesidekiirust ju mõõta, kuna me asume teises taustsüsteemis....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dominus
HV Guru

liitunud: 05.03.2004
|
09.09.2008 14:53:56
|
|
|
Väga vinge. Keegi teab, kuidas või mis pilliga sellist effekti saavutatakse?
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
09.09.2008 14:57:53
|
|
|
see näeb ju välja nagu doom 3
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
njahh
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2007
|
09.09.2008 16:51:00
|
|
|
Kas seda saab siis homme Lives veebist näha ?
Kui siib siis äkki saaks lingi ?
Ja äkki kellaaeg ka
Tänud...
_________________ asd
viimati muutis njahh 09.09.2008 16:58:20, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
virx
HV Guru
liitunud: 23.11.2002
|
09.09.2008 16:59:15
|
|
|
| Ära ei ütleks küll lingist kus saab näha füüsikute sisseimemist.See kes nupule vajutab läheb vist kõigepealt?.. kuna teised vaatavad natuke eemalt ja saavad väikese aga lootusetu edumaa.Jalad ees või kuidas see minek toimub? ok nali naljaks.
|
|
| Kommentaarid: 363 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
308 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
09.09.2008 17:00:28
|
|
|
| njahh kirjutas: |
Kas seda saab siis homme Lives veebist näha ?
Kui siib siis äkki saaks lingi ?
Ja äkki kellaaeg ka
Tänud... |
Natukegi võiks teema uurida
Ajaloolist sündmust saab vaadata ka netisaatena 10. septembril kell 9.30 Eesti aja järgi aadressil http://webcast.cern.ch.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andr31
HV vaatleja
liitunud: 02.10.2007
|
09.09.2008 19:59:35
|
|
|
See oleks küll väga huvitav,kui kiiresti see vähevõimalik must auk terve supi endale sisse imeks?
Mingi musi jõuaks eidele teha kui näeks et mingi värk on ?
Kui see toru ümber pöörata siis näeb samamoodi välla nagu half life's see suur ruum kust kollid tulid ,sama relss läheb sealt tagant käru jaoks ning ainuke asi mis puudu on,on mysterious crystal ja gordon freeman.
_________________ soundcloud.com/gamajun |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario153
HV veteran

liitunud: 16.08.2004
|
09.09.2008 20:05:04
|
|
|
Vähemalt saab homme kodulaenust kahti 8)
Tegelikult nali naljaks, aga ei tea ka nemad ju 100% ette mis võib juhtuda. Kui uuritakse asja millest kottigi aimu pole siis võivad ka tulemused olla ettearvamatud.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
immot
HV vaatleja

liitunud: 22.06.2006
|
09.09.2008 20:19:43
|
|
|
Kas homme mitte nad lihtsalt ei lase ühe kiire seal ringlema (mitte mingit suurt impacti nad ei tee). Allikad: Wikipedia ja Science Daily
| Wikipedia kirjutas: |
The collider is currently undergoing commissioning while being cooled down to its final operating temperature of approximately 1.9 K (-271.25 °C). Initial particle beam injections were successfully carried out on 8-11 August 2008, the first attempt to circulate a beam through the entire LHC is scheduled for 10 September 2008, and the first high-energy collisions are planned to take place after the LHC is officially unveiled, on 21 October 2008. |
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
09.09.2008 20:28:50
|
|
|
Täisvõimsuseni võib minna aastaid, isegi kümneid aastaid nagu paari nädala eest öeldi
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
input
HV vaatleja
liitunud: 04.06.2006
|
09.09.2008 21:27:46
|
|
|
http://www.exitmundi.nl/blackholes_lab.htm
Seal on kirjas, mis juhtuks, kui tekiks tõepoolest stabiilne must auk. Kuigi see on vastu igasugustele arusaamadele ja ennustustele. Nii väike must auk ei saaks mitte kuidagi olla stabiilne. Isegi kui saaks, auraks ta väga väga kiiresti ära. Ja isegi kui ei aura, siis saate sealt lugeda mis juhtub, aga see on põhimõtteliselt võimatu.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
09.09.2008 21:36:52
|
|
|
| Mario153 kirjutas: |
Vähemalt saab homme kodulaenust kahti 8)
Tegelikult nali naljaks, aga ei tea ka nemad ju 100% ette mis võib juhtuda. Kui uuritakse asja millest kottigi aimu pole siis võivad ka tulemused olla ettearvamatud. |
Keegi ei tea, mis homme ilm on, 100% tõenäosusega. Ilm võib olla ettearvamatu aga tsunaamisid pole siiski siia kanti oodata.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|