Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 134, 135, 136  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 23:00:37 vasta tsitaadiga

mul veel seisab jahutus mobo küljes... mis moodi sa selle backplate'i tegid? millest? Mingit materjali on mida saaks kasutada ja mis oleks tugev ja "mitte voolu juhtiv". Tavalised poldid + seibid peaks asja kah ära ajama vajaduse korral või mis?
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2008 05:22:06 vasta tsitaadiga

angel, mul on ostetud metallist backplate. Sama, mis näiteks D-Tek FuZion v2-l kaasas on...
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2008 23:28:24 vasta tsitaadiga

mul ikka veab nende cooleritega. Selle Zipangi kinnitus lagunes ära... nimelt üks kruvike kukkus jahutuse mahavõtul maha. Kuidagi viisi seda raami selle jahutuse külge jäädavalt "keevitada" ei ole võimalik? Või pean lihtsalt suurema mõõduga kruvi sinna kulunud aku väänama icon_neutral.gif (kui raami paigaldasin siis omastarust küll karu jõuga neid kruvisid üle ei keeranud)

Kas prose liigne temp võib ka olla tingitud sellest et prose on keskelt sissepoole? Vaatasin korraks jahutust ning seal oli selgelt näha kuidas prose välimine kontuur sinna sisse surutud. Ehk siis tunduks nagu ei saaks prose ja jahutus omavahel keskel hästi kokku. Pasteeti panin nii nagu Arctic Silver 5 õpetab (keskele õiges suunas üks triip AS5'te) aga ikkagist kisub see temp kuidagi kõrgeks.

Defis on nüüd Q6600 G0 (volt = auto) 55C (stabiilselt kõik cored enamvähem). Aga kui 3GHz peale keerasin 1.3v iga siis hakkas asi juba 70C peale minema. Idle on samas 35-40 (toa temp 24c vast) aga loadis tõuseb asi rämedalt kõrgele ning isegi vendi pöörete suurendamine ei paranda asja märgatavalt (kasutan nüüd 120mm Zalman venti mis teeb isegi asjaliku õhku).

Lühidalt: help blink.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
apelsin16
HV veteran
apelsin16

liitunud: 30.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2008 23:32:58 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:


Kas prose liigne temp võib ka olla tingitud sellest et prose on keskelt sissepoole? Vaatasin korraks jahutust ning seal oli selgelt näha kuidas prose välimine kontuur sinna sisse surutud. Ehk siis tunduks nagu ei saaks prose ja jahutus omavahel keskel hästi kokku.


see on normaalne minu teada icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2008 23:53:12 vasta tsitaadiga

tean et nad kumerad ja nõgusad etc aga kuramuse moodi mul see "jahutame prose" värk nii masendavalt läbi kukub alati. Varste juba terve hunnik jahuteid läbi käinud ja teistel kõik OK aga mul ikka piix. Prose ise teeb 3GHz @ 1.3v easy ära kenasti aga temp tuleb tappa andma. Mis kuramuse moodi ma selle juraka maha saaks jahutada (v.a vesi) icon_mad.gif

Prose "siledaks" lihvimine annaks mingit kasu? Keegi sellist tegevust tallinnas ka harrastab ja suudaks korralikult asja ära teha väikse tasu eest?

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ReV13
HV vaatleja
ReV13

liitunud: 11.04.2006




sõnum 25.08.2008 10:35:35 vasta tsitaadiga

CorsairX kirjutas:
ReV13 kirjutas:
Mugen paigas, sõrmed viilutatud icon_lol.gif 47/39 on def kelladel 25min orthose kohta paras temp?

Palju E8500 kohta imo. Mis pastat kasutad? Pakun, et kontakt sai halb.


Pastaks AS5, paigaldasin nagu Arcticu lehel õpetas e. siis üks horisontaalne triip üle protsessori pinna (mitte otsast otsani ofc)

Realtemi kohaselt on idle 32/22 ja max temp mängudes 46/44, orthoses paar kraadi kõrgem.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
profiil
HV kasutaja
profiil

liitunud: 31.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2008 16:34:09 vasta tsitaadiga

angel, Mul oli stock jahutusega samuti 70C @ 3GHz.
2.4GHz peal on isegi sul need normaalsed aga kui kellasid juurde keerad, siis läheb imelikult üles. Mul endal BT ja 3.2Ghz @ 1.3v ja temp nii 58-60.
Võiksid proovida oma Zipangi talda lihvida.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2008 16:47:50 vasta tsitaadiga

Zipang on sile ja mingi "erilise kattega" kaetud. Seega seda ei tahaks puutuda + kas oleks üldse kasu kuna prose nagunii kumer. Aga kuramuse prose tundub eriti "nõgus" olevat. Lihtalt 3 eri jahutust juba peal käinud ja ükski neist ei suuda asja full loadis ära jahutada.
+ mul on Zipangiga 70C kui 1.3v ja 3GHz. 2.4ghz ja auto voldiga on 55c suht. Ehk siis masendav.

Keegi tallinnas seda "lihvimise" kuntsi prose peal ka praktiseerib? Või siis kus kohast leida tükk klaasi, maalri teipi ning 800 - 1000- 2000 suurusega lihvimis paprit.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 25.08.2008 17:08:48 vasta tsitaadiga

angel, ehk asi termopasta panemises hoopis? icon_rolleyes.gif
tsitaat:
Pasteeti panin nii nagu Arctic Silver 5 õpetab (keskele õiges suunas üks triip AS5'te)


Mina nt panen piisikese piisa keset proset ja ajan näpuotsa venitatud kilega ühtlaselt laiali thumbs_up.gif
Või on tõesti see prose eriline värdjas sul,et liialt nõgus pm praak.. Mul endal oli samuti kohe märgatavalt nõgus ja jäljed jäid ka kõikidele jahutustele,kuid selles hoolimata sain ka lastud @ 4.XGhZ(jah temp 80c ringis,kuid siiski..) 24/7 jooksis 8x400 loadis jäi sinna 55c kanti icon_smile.gif
Prose oli samuti G0
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2008 17:38:50 vasta tsitaadiga

ma seda igatpidi pannud ja pärast veel vaadanud et kuramuse kena lärakas jäi (just nagu vaja). Seda riisi täppi süsteemi enam ei kasuta dual ja quad prosedel. Miks? Kuna siis on alati tulemus üks ja sama -> üks tuum on kenasti kuumem kui teine. Nüüd kui triibu tõmbasin nagu Arctic Silver õpetas sain mõlemad tuumad suht ühe tempi peale. Ehk siis pasteet on korralik. Ning eri jahutustega piisavalt juba seda pasta vahetust proovinud. Tulemus on ikka üks ja sama ehk suus full loadis läheb liiga kuumaks. Liialt juba pellari paberit raisanud nende pasteedi vahetuste peale (puhastamisest tüdinenud juba).

Näpuga laiali ajamine ei pidavat hea olema kuna võib ebaühtlaselt minna vms (prose ja radikas ei ole ju täiesti siledad) + radikas surub ise selle pasta nõnda laiali kuidas vaja. Kui väike chip (chipset, gpu) siis ajan kah "labidaga" laiali.

OCCT lihtsalt annab juba errori -> CPU IS TO HOT. Muidu laseb 3GHz peal nagu siidi aga vat jahutada vaja icon_confused.gif

Ehk siis kus lihvimis materjali saada või on keegi asjalik inimene tallinnas kes selle töö ära teeks korralikult sümboolse tasu eest? Jahutuse talda ei hakka lihvima. Ajaks prose siledaks ja siis vaataks edasi mis saab.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 25.08.2008 18:10:12 vasta tsitaadiga

Nu ma ei tia ma olen kõik prosesi 1x2x4x tuumasied ühtemoodi mökerdanud kile+näpp ja alati olnud täpsed tempid eri tuumadel.. hetkel idles 30-31 ilmselt see firefox kasutab seda ühte tuuma sellest 1c kõrgem temp icon_rolleyes.gif
Seda triipu ei vea kuna tihti on mögin liialt paks ja cooleril läheb liialt kaua aega,et see ühtlaselt laiali pressida prosele,seega pigem määrin näpuga ise laiali ää ja see viimane tasanemine on kiirem tulema thumbs_up.gif
Sul vist tõesti prose parajalt mõlkis,et ega sind vist tõesti muu aita kui lihvimine icon_neutral.gif Liivapaberi peaksid leidma igast ehituspoest teibi samuti ja selle klaasi v peegli leiad kindlasti kodust ka.. Samas kui ise väga lihvija pole(mina nt vist ei hakkaks jebima prosega,kuigi olen taldasi lihvinud) siis kuna ega siin jahutuse teemas vist kõik ajud päris esindatud pole icon_rolleyes.gif teeksin väikse ot posti abipalvega Intel Core 2 Duo/Quad overclocking teemasse ehk seal mõni teeb ää thumbs_up.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2008 18:17:10 vasta tsitaadiga

Tegin täna veel viimased lükked 1200 paberiga+veega:
http://ceemic.pri.ee/hardware/heatpipe05.JPG
http://ceemic.pri.ee/hardware/heatpipe06.JPG

Müstika, kui nõgusad ikka heatpiped olid icon_neutral.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2008 18:17:50 vasta tsitaadiga

nu mul surub asi nii kõvasti peale et ta ei pääse lihtsalt kusagile icon_razz.gif pealegi siis välistan selle mäkerdamise jura ning ebaühtlase kihi saavutamise. Aga eks igalühel omad nipid.

Aga jah... ise eriti sirge käega ei ole. Eks siis pean tegema teema sisuga "asjalik lihvija vajalik" icon_lol.gif

to ceemic: kena 8)

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 25.08.2008 18:25:58 vasta tsitaadiga

ceemic, Väga pro tulemus 8) kunagi müüma hakkad siis PS icon_smile.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 25.08.2008 22:33:31 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
Tegin täna veel viimased lükked 1200 paberiga+veega:
http://ceemic.pri.ee/hardware/heatpipe05.JPG
http://ceemic.pri.ee/hardware/heatpipe06.JPG

Müstika, kui nõgusad ikka heatpiped olid icon_neutral.gif

ilus töö thumbs_up.gif Proovisid juba surve all ära ka? piipe lömmi ei vajuta õhemaks lihvimise tõttu?
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2008 22:36:16 vasta tsitaadiga

Lömmi, muidugi mitte icon_lol.gif See ennem mainitud link oli mingi praaktoode järelikult. Jahutit peaks paar tundi 400se paberiga nühkima, et vask nii õhukeseks läheks icon_biggrin.gif
Ma kasutasin ainult 1000 ja 1200...
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 25.08.2008 22:41:58 vasta tsitaadiga

No samas kust sa tead kui paksud need piibud on? icon_rolleyes.gif Sinu käes sellist lollust muidugi ei juhtu aga igaks juhuks küsisin, et kas proovisid juba ära. Ütle siis kas tempid ka paranesid märgatavalt.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2008 22:43:56 vasta tsitaadiga

CorsairX, läpaka peal katsetan või? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 15:55:11 vasta tsitaadiga

TT Big Typ VP
http://www.thermaltake.com/product/Cooler/Retail/CL-P0477/cl-p0477.asp

http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=KOMP&IC=2100&PGC=CPU&Page=2&ItemID=2100-1428
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 16:01:54 vasta tsitaadiga

uus biggi tulekul -> http://www.techpowerup.com/69692/Thermaltake_Showcases_BigTyp14_Pro_on_YouTube.html

loodetavasti kasutatakse mingit normaalselt kinnitus süsteemi... nagad imevad icon_neutral.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 02:29:36 vasta tsitaadiga

Inimesed kes prosejahutitega kursis on...rääkige mis on hetke parim CPU jahutus?.Jättes kõrvale hinna,suuruse,raskuse jms.Ainult jõudluse järgi.Jutt käib siis õhkjahutitest thumbs_up.gif .Vaatasin,et Ultra Xtreme 120 ja Scythe Mugen vist normaalsed?.

Mingit ostuplaani pole.Lihtsalt sondeerin pinda icon_razz1.gif thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vambola
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 31.08.2008 02:43:02 vasta tsitaadiga

TRUE-d pole veel pikali puhutud. Kohati on kõigutatud, ent laias laastus on TRUE siiski tipp. IMO.
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 03:02:16 vasta tsitaadiga

Sekundeerin 8)
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.08.2008 03:12:44 vasta tsitaadiga

Üldiselt on esiotsa top5 jahutid kõik samahead. Vahed tulevad üldjuhul erinevatest ventidest ning erinevused on ainult mõned kraadid.
Mõned tipp-klassi õhkjahutused:

Xigmatek HDT-S1283
Thermalright Ultra 120
Scythe Mugen/Infinity
Sunbeam core-contact freezer
Alpenföhn Gross Clockner
Coolermaster Hyper Z600
Thermalright IFX-14
Thermalright Ultra 120 Extreme
Thermalright HR-01 Plus
OCZ Vendetta 2
Scythe Zipang
Scythe Orochi
3Rsystem Iceage 120

jne. jne. Kõik oleneb lõpuks sellest millised jahuti omadused sulle esmatähtsad on. Jahuti valikul ju palju asju millega arvestada...
1. Suurus. Kas oled nõus rohkelt ruumi võtva jahutusega leppima või vaja kastis askeldamiseks ruumi? Transpordid oma arvutit tihti?
2. Vaiksus. Kas ajad taga häid temperatuure madalatel pööretel vendiga või eelistad natukene rohkem sahisevat venti ja madalamaid temperatuure?
3. Temperatuurid. Sind ei koti kui on häälekas vent ning huvitavad võimalikult head temperatuurid?
4. Väljanägemine. Oled casemod`i fänn ja tahad võimalikult huvitavat, ilusat ja sinu casemod`iga kokkusobivat jahutust ja inbox jahutusest paremaid temperatuure?
5. Hind. Kui palju oled nõus üldse jahuti eest välja käima?

Vb. mõni punkt veel aga imo tuleks need punktid jahuti valikult läbi vaadata ja esmalt endale selgeks teha millises järjekorras need omadused sinu jaoks tähtsad on.


Ise jäin pidama lõpuks Thermalright HR-01 Plus`ile. Minu jaoks ideaalne jahuti.

+

6 U-kujulist vasest kuumatoru (joodetud talla sisse, õhuvahesid ei ole, parem soojusjuhtivus). Vasest tald. Ribide vahed on suht suured ja seega õhuvool hea.
Ribid on suht jämedad, ~1mm (vähem ribisid aga suurem kontakt-pind kuumatoruga). Ribid on kuumatorude külge joodetud. Backplate - korralik tugeva survega ja tugev kinnitus.
Loeksin ka plussiks seda, et ventilaatori saad vastavalt oma äranägemise ja vajaduste järgi valida (ise valisin reguleeritava ja min. rpm-l vaikse ja hea õhuvooluga vendi, bling-bling yulukesi ei tahtnud).
Hind! (võrreldes oma sugulase Ultra 120-ga on hind tunduvalt parem! Ise sain ~550.- eest saksast).

-

Ventilaatori kinnitused on suht porno imo. Asendasin need kumm-nööriga (väldib otsest kontakti jahutuse ribidega ja vähendab vibratsiooni, lihtne ja kiire eemaldada).
Originaalis on "bowed" tallaga... selle kasulikkus oleneb prose IHS-i tasasusest (minu E6750 põmst. flat jakeskel lohku ei ole). Peale talla lihvimist temperatuurid paranesid 2-3C*.
Kaasas ei ole ventilaatorit (minu jaoks ei olnud see miinus kuid paljude jaoks kindlasti). Saadavusega on maarjamaal probleeme.

Ei ole vaja kommima hakata, et miks ma mingit asja omaarust plussiks või miinuseks loen... see jahuti on puht minu loogika ja vajaduste järgi valitud ning olen sellega ülimalt rahul.
Kes otsib leiab siit teemast eestpoolt ka minu tehtud testid selle jahutiga.


viimati muutis CoiL 31.08.2008 03:25:26, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 03:12:51 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Inimesed kes prosejahutitega kursis on...rääkige mis on hetke parim CPU jahutus?.Jättes kõrvale hinna,suuruse,raskuse jms.Ainult jõudluse järgi.Jutt käib siis õhkjahutitest thumbs_up.gif .Vaatasin,et Ultra Xtreme 120 ja Scythe Mugen vist normaalsed?.

Mingit ostuplaani pole.Lihtsalt sondeerin pinda icon_razz1.gif thumbs_up.gif


kust ostad? endal oleks ka huvi.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vambola
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 31.08.2008 03:24:27 vasta tsitaadiga

CorsairX kirjutas:


Ise jäin pidama lõpuks Thermalright HR-01 Plus`ile. Minu jaoks ideaalne jahuti.

Ongi ideaalilähedane. Erinevus TRUE-st seisneb vähemas ribide arvus.
Saaks ka paremat teha, aga spetsialiseeritult. TR teostus on ekstraklass.
Kõige maailmaparima radika saab ise tehes.
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.08.2008 03:26:30 vasta tsitaadiga

Tore ,et keegi mõistab minu valikut icon_smile.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 03:27:52 vasta tsitaadiga

CorsairX, mina mõistan ka, aga olen oma Xigmatekiga ka rahul 8) thumbs_up.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.08.2008 03:56:31 vasta tsitaadiga

tomorrow, üks suht hea ülevaatlik "tabel" tipp-klassi õhkjahutuste kohta: http://www.silentpcreview.com/article30-page1.html
Lisaks siit saad ka palju infi: http://www.frostytech.com/top5heatsinks.cfm
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 04:00:59 vasta tsitaadiga

CorsairX kirjutas:

1. Suurus. Kas oled nõus rohkelt ruumi võtva jahutusega leppima või vaja kastis askeldamiseks ruumi? Transpordid oma arvutit tihti?
2. Vaiksus. Kas ajad taga häid temperatuure madalatel pööretel vendiga või eelistad natukene rohkem sahisevat venti ja madalamaid temperatuure?
3. Temperatuurid. Sind ei koti kui on häälekas vent ning huvitavad võimalikult head temperatuurid?
4. Väljanägemine. Oled casemod`i fänn ja tahad võimalikult huvitavat, ilusat ja sinu casemod`iga kokkusobivat jahutust ja inbox jahutusest paremaid temperatuure?
5. Hind. Kui palju oled nõus üldse jahuti eest välja käima?

Vb. mõni punkt veel aga imo tuleks need punktid jahuti valikult läbi vaadata ja esmalt endale selgeks teha millises järjekorras need omadused sinu jaoks tähtsad on.

Minu jaoks selline tähtsuse järjekord:
1. Temperatuurid. Jõudlus üle kõige.
2. Hind. CPU jahuti eest üle 1200.- välja käia ei raatsiks.
3. Suurus. Niikaua kui vähegi ära mahub on ükstapuha.
4. Väljanägemine. Eriti ei vaata seda.
5. Vaiksus. Absoluutselt ei huvita.

heikis kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Inimesed kes prosejahutitega kursis on...rääkige mis on hetke parim CPU jahutus?.Jättes kõrvale hinna,suuruse,raskuse jms.Ainult jõudluse järgi.Jutt käib siis õhkjahutitest thumbs_up.gif .Vaatasin,et Ultra Xtreme 120 ja Scythe Mugen vist normaalsed?.

Mingit ostuplaani pole.Lihtsalt sondeerin pinda icon_razz1.gif thumbs_up.gif


kust ostad? endal oleks ka huvi.

Pole mingit ostuplaani(hetkel) icon_biggrin.gif .Muidu siin peaks saadaval olema: link

CorsairX kirjutas:
tomorrow, üks suht hea ülevaatlik "tabel" tipp-klassi õhkjahutuste kohta: http://www.silentpcreview.com/article30-page1.html
Lisaks siit saad ka palju infi: http://www.frostytech.com/top5heatsinks.cfm

Tänud 8) thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 04:01:19 vasta tsitaadiga

kena list...

mulle ainult raiutakse et HR01 Plus, Ultra 120 ja Zipang on suht saastad ja vanad aegunud jahutid mis ei kõlbavat kuhugi thumbs_up.gif

Tegelt tahtsin küsida kus kohast neid jahuteid üldse saada on : http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2271 ja http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2233

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.08.2008 04:08:12 vasta tsitaadiga

angel, sealt kust mina ostsin? icon_biggrin.gif www.kmelektronik.de , toimetavad ka eestisse. Niipalju kui uurisin siis see sunbeam core-contact freezer, Alpenföhn gross clockner ja SilenX iXtrema IXC-120HA2 peaksid kõik tulema samalt jahutite tootjalt - EKL (võin ka eksida). Põmst. on tegu 1:1-le jahutitega. Erinevus ainult ventilaatoris ja kõige pealmises plekis. Rääkisin nendest suht pikalt siin enne saksast tellimist aga paljud ei pööranud vist sellele tähelepanu.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 04:09:01 vasta tsitaadiga

CorsairX kirjutas:
angel, sealt kust mina ostsin? icon_biggrin.gif www.kmelektronik.de , toimetavad ka eestisse. Niipalju kui uurisin siis see sunbeam core-contact freezer, Alpenföhn gross clockner ja SilenX iXtrema IXC-120HA2 peaksid kõik tulema samalt jahutite tootjalt - EKL. Põmst. on tegu 1:1-le jahutitega. Erinevus ainult ventilaatoris ja kõige pealmises plekis. Rääkisin nendest suht pikalt siin enne saksast tellimist aga paljud ei pööranud vist sellele tähelepanu.


Võimalik et jäi kahe silma vahele. Oled sealt poest ka ise tellinud? Palju post etc maksma läheb ning kui "arukalt" asi kohale tuuakse?

Zipangi kohta võin niipalju öelda et kuramuse vaikne jahuti muud midagi. Need kes ei salli undavaid vente visaku see peale ja vaikus majas. Isegi 12v peal ei tee see vent piixugi icon_neutral.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 31.08.2008 05:24:02 vasta tsitaadiga

Ise tellinud ei ole postiga aga tean, et EU piires toimetavad sinna kuhu hing ihaldab. Sai kohapealt poest küsitud. Aga post on suht kallis saksas. ~300.- tuleks arvestada icon_sad.gif
Aga muidu selle Core-contact kohapealt tooks võrdluseks enda tulemused (alpenföhn`il vaiksem ja halvema õhuvooluga vent kui core-contactil):
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=273610&postdays=0&postorder=asc&start=1225

e: natuke ot: Enermax on uued vendid valmis treinud. tunduvad suht asjalikud: http://www.enermaxusa.com/fan.php
Infi bearing tehnoloogia kohta: http://www.enermaxusa.com/news/NewsDetails.php?ID=100
Peaks endale ühe Cluster Twister vendi ligi sebima kuskilt. Hetkel on juba üks ENLOBAL bearinguga enermaxi vent ning
julgen ainult kiita thumbs_up.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 10:52:47 vasta tsitaadiga

See Cluster Twister huvitaks ennastki. icon_rolleyes.gif Tunduvad asjalikud vendid olema.
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 22:46:49 vasta tsitaadiga

kas sellist mobo murdjat eestis kah saada on -> Tuniq Tower 120
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 07.09.2008 23:15:06 vasta tsitaadiga

angel, mis AC extremest sai? matsid lootused maha kuna asi vist ei ilmugi korralikus koguses müüki?
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 23:18:19 vasta tsitaadiga

vaikselt matan jah icon_rolleyes.gif

Lihtsalt uurin maad... Zipang läks täna juba minema (tegin rahaks) seega mõtleks et võtaks uue ohvri. Uurisin ka seda jahutust aga ei paista eriti tõhus olevat-> Noctua cooler NH-U12P

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 07.09.2008 23:18:19 vasta tsitaadiga

angel, mõni mees ei vaheta sokke ka niipalju kui sina jahutusi icon_lol.gif beer_yum.gif Võta Xigmatekilt midagi icon_wink.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.09.2008 23:24:13 vasta tsitaadiga

CorsairX kirjutas:
angel, mõni mees ei vaheta sokke ka niipalju kui sina jahutusi icon_lol.gif beer_yum.gif Võta Xigmatekilt midagi icon_wink.gif


Võtaks aga ei viitsi tellimistega jamada ning eestist otse poest seda minuteada ei saa.
Ehk keegi teab midagi sellest Tuniq Tower 120'ist. Kinnitus süsteem paistab suht asjalik. Või siis noctua.


Sutsu jah läheb see jahutuse jaht liiale... kuramuse AC ei viitsi kah oma torni levitada icon_neutral.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 08.09.2008 11:52:23 vasta tsitaadiga

Ehk oskate soovitada mulle CPU õhkjahutust. Hetkel on kasutusel E8400 @ stock, mida jahutamas Arctic Freezer 7 Pro. Pastaks on vahel Arctic MX-2 ja ilmselt läheb kasutusse edaspidigi. Kellamise järele vajadust ei näe. Pöördeid reguleerib mobo ja käsitsi speedfani vms abil seda teha ei saa. Idle ajal on müra talutav (kuigi võiks parem olla), loadi all aga läheb asi käest ära. Eesmärk oleks siis pikemas perspektiivis saada võimalikult vaikne arvuti ja kuna CPU hetkel kõige mürarikkam on, alustan sellest. Et ise "aitamist aidata", vastan eespool toodud punktidele. Võite soovitada ka radikaid ja vente eraldi.

CorsairX kirjutas:
1. Suurus. Kas oled nõus rohkelt ruumi võtva jahutusega leppima või vaja kastis askeldamiseks ruumi? Transpordid oma arvutit tihti?

Suurus pole eriti oluline, samamoodi paigaldus. Võin ka pool päeva selle paigaldamisega asjatada, peamine, et hea tulemus jääks. Ei transpordi seda kuskile.
CorsairX kirjutas:
2. Vaiksus. Kas ajad taga häid temperatuure madalatel pööretel vendiga või eelistad natukene rohkem sahisevat venti ja madalamaid temperatuure?
3. Temperatuurid. Sind ei koti kui on häälekas vent ning huvitavad võimalikult head temperatuurid?

Vaiksus on absoluutselt peamine. Arvuti on sees 24/7 ja ideaaljuhul ei tahaks arvuti töösolekut üldse kõrvaga märgata. Temperatuurid eriti ei huvita (st, päris 80 kraadi ringis ei tahaks näha aga muidu eriti vahet pole).
CorsairX kirjutas:
4. Väljanägemine. Oled casemod`i fänn ja tahad võimalikult huvitavat, ilusat ja sinu casemod`iga kokkusobivat jahutust ja inbox jahutusest paremaid temperatuure?

Pole absoluutselt oluline.
CorsairX kirjutas:
5. Hind. Kui palju oled nõus üldse jahuti eest välja käima?

Kogu komplekti (st, radika ja vendi) hind võiks jääda 1000 krooni piiresse, rohkem ei taha kulutada selle peale kuna ka ülejäänud kast on vaja vaikseks saada.

Ehk oskate aidata mind. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 12:07:21 vasta tsitaadiga

Kui ei kella ja jooksutad @ stock. Siis julgeks soovitada Thermalright Ultra 120 Extreme jahutust. See peaks isegi saama passiivis hakkama selle prosega. Vajadusel võib mingi väga low rpm vendi puhuma panna jahutusele. http://www.anandtech.com/casecooling/showdoc.aspx?i=2981
Ainuke probleem on saadavus Eestis ja sipake üle 1000kr hind. www.modikomp.ee 'st tellisin ise kunagi. Tookord läks mul maksma oma 1,3k. Aga hetkel peaks olema 1100kr seal.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 08.09.2008 13:16:45 vasta tsitaadiga

Viilutaja, miks just TRUE? icon_rolleyes.gif Ei ole mõtet niipalju kulutada imho! Kui tõesti kavatsus TR-i poole vaadata, siis võta pigem HR-05 Plus... odavam ja põmst. sama mis TRUE. Pealegi ei ole TRUE`l ja HR-05 Plus`il venti kaasas.
Kui ei kavatse väljamaalt tellima hakata, siis soovitaks võtta Scythe Mugen`i... saab samuti väga madalatel pööretel ja vaikse vendiga jahutamisega väga hästi hakkama (eriti kui veel stock kelladel jooksutada) thumbs_up.gif Olen omanud ja tean soovitada. Eestist saab seda siit: http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=10817 .Võib muidugi Scythe Andy Samurai Master (735.-) või
Scythe Zipang (785.-) poole ka vaadata kui tahad odavamalt läbi ajada aga Mugen`i eelis on see, et madalatel pööretel vaikse vendiga juhib paremini ja kiiremini sooja õhu korpusest välja.Scythe orig. vent on hea ja suht vaikne ka aga mitte just väga kauaks. Samas saab selle vendi @ 7V käima panna ja siis on küll vaikus majas.
Vaikse ja vastupidava ventilaatoriga on eestis suht jamad lood aga ilmselt oleks üks parim valik maarjamaalt Scythe S-Flex 120mm 800rpm "Fluid Dynamic Bearing": http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=13848 . Muidu kui väljamaalt tellida, siis üritaksin endale sellise vendi sebida: http://www.kmelektronik.de/main_site/main.php?action=Product_Detail&ArtNr=19536&Shop=0 ...selle vendi headus seisneb selles, et kasutab magnetitel põhinevat "määrde" süsteemi ning seega püsib väga kaua sama vaiksena kui ostes.
Tean jällegi, sest endal üks sellel tehnoloogial põhinev enermax`i vent arvutis icon_smile.gif Loodan, et minu soovitustest oli abi beer_yum.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.09.2008 13:35:29 vasta tsitaadiga

Ei käi küll otseselt teema alla aga mis termopasta hetke parim on?.Viimati kui ostsin siis oli selleks AS5 ja seda mul pool tuubi veel järel icon_lol.gif .
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 08.09.2008 13:42:16 vasta tsitaadiga

Parimaks ilmselt Coollaboratory Metal Liquid pro. Siis ilmselt IC Diamond 7 Carat (paks ja raske määrida, paigaldamise oskusest sõltub tulemus, vaja kuumutada jne.), OCZ Freeze, AS5 jne.
Loe siit teemast: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=190222&start=50 Üks hea ülevaatlik test: http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=138&Itemid=1&limit=1&limitstart=6
Minul andis näiteks peale mitmeid kordi paigaldamist ja proovimist IC7 paremad tulemused kui OCZ Freeze niiet palju oleneb paigaldamisest imo.
Kui sul AS5-te pool tuubi alles siis võid rahus seda edasi kasutada imo.


viimati muutis CoiL 08.09.2008 13:45:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 08.09.2008 13:43:30 vasta tsitaadiga

Tänud, CorsairX! Mõtlesin ka ise Mugeni poole aga samas tean, et osad radikad ei saa madala õhuvooluga hakkama eriti. Mahub sinna 120mm ventilaator peale ikka? Kui jah, siis ilmselt läheb Mugeni ja S-Flexi kombinatsioon käiku. Saan aru, et ka seda S-Flexi annab 7V peal tööle lasta?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 08.09.2008 13:49:07 vasta tsitaadiga

Traf, jah 120mm vent mahub Mugen`le vabalt peale ja ongi stock`is kaasas. Mugeni õhuribid suht suure vahega ja õhuvool on hea madalatel pööretel.
S-FLEX`i annab ka muidugi @7V toiteploki molex ühendusest käima panna aga imo osta Mugen ja pane see orig. vent @ 7V käima... peaks sul suht kaua vaiksena püsima. Seda 7V ühendust saad niimoodi:
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 08.09.2008 13:54:08 vasta tsitaadiga

On selle jaoks spets-ühendusi olemas või peab hakkama käsitsi juhtmeid vedama? Ei taha erilist segadust korpuses tekitada, veel vähem molexi otsikuid lõhkuda.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 08.09.2008 14:00:16 vasta tsitaadiga

Sul ei ole vaja midagi lõhkuda. Ei mäleta kas sellel scythe orig. vendil molex ühendus oli või ei aga molex`i puhul vaja lihtsalt pinnid ümber tõsta (kui muidugi on selline moxex mis laseb seda teha, sest osadel tulevad juhtmed molex plastiku keskelt ja siis nii lihtsalt ei saa). Aga võin sulle selle Tartus ära teha kui tahad icon_wink.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 08.09.2008 14:09:31 vasta tsitaadiga

Ma algul üritan omal jõul hakkama saada ja kui ei saa, siis vaatame edasi. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 134, 135, 136  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.