|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
23.08.2008 23:00:37
|
|
|
mul veel seisab jahutus mobo küljes... mis moodi sa selle backplate'i tegid? millest? Mingit materjali on mida saaks kasutada ja mis oleks tugev ja "mitte voolu juhtiv". Tavalised poldid + seibid peaks asja kah ära ajama vajaduse korral või mis?
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
24.08.2008 05:22:06
|
|
|
| angel, mul on ostetud metallist backplate. Sama, mis näiteks D-Tek FuZion v2-l kaasas on...
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
24.08.2008 23:28:24
|
|
|
mul ikka veab nende cooleritega. Selle Zipangi kinnitus lagunes ära... nimelt üks kruvike kukkus jahutuse mahavõtul maha. Kuidagi viisi seda raami selle jahutuse külge jäädavalt "keevitada" ei ole võimalik? Või pean lihtsalt suurema mõõduga kruvi sinna kulunud aku väänama (kui raami paigaldasin siis omastarust küll karu jõuga neid kruvisid üle ei keeranud)
Kas prose liigne temp võib ka olla tingitud sellest et prose on keskelt sissepoole? Vaatasin korraks jahutust ning seal oli selgelt näha kuidas prose välimine kontuur sinna sisse surutud. Ehk siis tunduks nagu ei saaks prose ja jahutus omavahel keskel hästi kokku. Pasteeti panin nii nagu Arctic Silver 5 õpetab (keskele õiges suunas üks triip AS5'te) aga ikkagist kisub see temp kuidagi kõrgeks.
Defis on nüüd Q6600 G0 (volt = auto) 55C (stabiilselt kõik cored enamvähem). Aga kui 3GHz peale keerasin 1.3v iga siis hakkas asi juba 70C peale minema. Idle on samas 35-40 (toa temp 24c vast) aga loadis tõuseb asi rämedalt kõrgele ning isegi vendi pöörete suurendamine ei paranda asja märgatavalt (kasutan nüüd 120mm Zalman venti mis teeb isegi asjaliku õhku).
Lühidalt: help
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
apelsin16
HV veteran

liitunud: 30.06.2007
|
24.08.2008 23:32:58
|
|
|
| angel kirjutas: |
Kas prose liigne temp võib ka olla tingitud sellest et prose on keskelt sissepoole? Vaatasin korraks jahutust ning seal oli selgelt näha kuidas prose välimine kontuur sinna sisse surutud. Ehk siis tunduks nagu ei saaks prose ja jahutus omavahel keskel hästi kokku.
|
see on normaalne minu teada
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
24.08.2008 23:53:12
|
|
|
tean et nad kumerad ja nõgusad etc aga kuramuse moodi mul see "jahutame prose" värk nii masendavalt läbi kukub alati. Varste juba terve hunnik jahuteid läbi käinud ja teistel kõik OK aga mul ikka piix. Prose ise teeb 3GHz @ 1.3v easy ära kenasti aga temp tuleb tappa andma. Mis kuramuse moodi ma selle juraka maha saaks jahutada (v.a vesi)
Prose "siledaks" lihvimine annaks mingit kasu? Keegi sellist tegevust tallinnas ka harrastab ja suudaks korralikult asja ära teha väikse tasu eest?
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ReV13
HV vaatleja

liitunud: 11.04.2006
|
25.08.2008 10:35:35
|
|
|
| CorsairX kirjutas: |
| ReV13 kirjutas: |
Mugen paigas, sõrmed viilutatud 47/39 on def kelladel 25min orthose kohta paras temp? |
Palju E8500 kohta imo. Mis pastat kasutad? Pakun, et kontakt sai halb. |
Pastaks AS5, paigaldasin nagu Arcticu lehel õpetas e. siis üks horisontaalne triip üle protsessori pinna (mitte otsast otsani ofc)
Realtemi kohaselt on idle 32/22 ja max temp mängudes 46/44, orthoses paar kraadi kõrgem.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
profiil
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2006
|
25.08.2008 16:34:09
|
|
|
angel, Mul oli stock jahutusega samuti 70C @ 3GHz.
2.4GHz peal on isegi sul need normaalsed aga kui kellasid juurde keerad, siis läheb imelikult üles. Mul endal BT ja 3.2Ghz @ 1.3v ja temp nii 58-60.
Võiksid proovida oma Zipangi talda lihvida.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
25.08.2008 16:47:50
|
|
|
Zipang on sile ja mingi "erilise kattega" kaetud. Seega seda ei tahaks puutuda + kas oleks üldse kasu kuna prose nagunii kumer. Aga kuramuse prose tundub eriti "nõgus" olevat. Lihtalt 3 eri jahutust juba peal käinud ja ükski neist ei suuda asja full loadis ära jahutada.
+ mul on Zipangiga 70C kui 1.3v ja 3GHz. 2.4ghz ja auto voldiga on 55c suht. Ehk siis masendav.
Keegi tallinnas seda "lihvimise" kuntsi prose peal ka praktiseerib? Või siis kus kohast leida tükk klaasi, maalri teipi ning 800 - 1000- 2000 suurusega lihvimis paprit.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
25.08.2008 17:08:48
|
|
|
angel, ehk asi termopasta panemises hoopis?
| tsitaat: |
| Pasteeti panin nii nagu Arctic Silver 5 õpetab (keskele õiges suunas üks triip AS5'te) |
Mina nt panen piisikese piisa keset proset ja ajan näpuotsa venitatud kilega ühtlaselt laiali
Või on tõesti see prose eriline värdjas sul,et liialt nõgus pm praak.. Mul endal oli samuti kohe märgatavalt nõgus ja jäljed jäid ka kõikidele jahutustele,kuid selles hoolimata sain ka lastud @ 4.XGhZ(jah temp 80c ringis,kuid siiski..) 24/7 jooksis 8x400 loadis jäi sinna 55c kanti
Prose oli samuti G0
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
25.08.2008 17:38:50
|
|
|
ma seda igatpidi pannud ja pärast veel vaadanud et kuramuse kena lärakas jäi (just nagu vaja). Seda riisi täppi süsteemi enam ei kasuta dual ja quad prosedel. Miks? Kuna siis on alati tulemus üks ja sama -> üks tuum on kenasti kuumem kui teine. Nüüd kui triibu tõmbasin nagu Arctic Silver õpetas sain mõlemad tuumad suht ühe tempi peale. Ehk siis pasteet on korralik. Ning eri jahutustega piisavalt juba seda pasta vahetust proovinud. Tulemus on ikka üks ja sama ehk suus full loadis läheb liiga kuumaks. Liialt juba pellari paberit raisanud nende pasteedi vahetuste peale (puhastamisest tüdinenud juba).
Näpuga laiali ajamine ei pidavat hea olema kuna võib ebaühtlaselt minna vms (prose ja radikas ei ole ju täiesti siledad) + radikas surub ise selle pasta nõnda laiali kuidas vaja. Kui väike chip (chipset, gpu) siis ajan kah "labidaga" laiali.
OCCT lihtsalt annab juba errori -> CPU IS TO HOT. Muidu laseb 3GHz peal nagu siidi aga vat jahutada vaja
Ehk siis kus lihvimis materjali saada või on keegi asjalik inimene tallinnas kes selle töö ära teeks korralikult sümboolse tasu eest? Jahutuse talda ei hakka lihvima. Ajaks prose siledaks ja siis vaataks edasi mis saab.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
25.08.2008 18:10:12
|
|
|
Nu ma ei tia ma olen kõik prosesi 1x2x4x tuumasied ühtemoodi mökerdanud kile+näpp ja alati olnud täpsed tempid eri tuumadel.. hetkel idles 30-31 ilmselt see firefox kasutab seda ühte tuuma sellest 1c kõrgem temp
Seda triipu ei vea kuna tihti on mögin liialt paks ja cooleril läheb liialt kaua aega,et see ühtlaselt laiali pressida prosele,seega pigem määrin näpuga ise laiali ää ja see viimane tasanemine on kiirem tulema
Sul vist tõesti prose parajalt mõlkis,et ega sind vist tõesti muu aita kui lihvimine Liivapaberi peaksid leidma igast ehituspoest teibi samuti ja selle klaasi v peegli leiad kindlasti kodust ka.. Samas kui ise väga lihvija pole(mina nt vist ei hakkaks jebima prosega,kuigi olen taldasi lihvinud) siis kuna ega siin jahutuse teemas vist kõik ajud päris esindatud pole teeksin väikse ot posti abipalvega Intel Core 2 Duo/Quad overclocking teemasse ehk seal mõni teeb ää
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
25.08.2008 18:17:50
|
|
|
nu mul surub asi nii kõvasti peale et ta ei pääse lihtsalt kusagile pealegi siis välistan selle mäkerdamise jura ning ebaühtlase kihi saavutamise. Aga eks igalühel omad nipid.
Aga jah... ise eriti sirge käega ei ole. Eks siis pean tegema teema sisuga "asjalik lihvija vajalik"
to ceemic: kena 8)
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omgwtf
HV Guru

liitunud: 23.10.2006
|
25.08.2008 18:25:58
|
|
|
ceemic, Väga pro tulemus 8) kunagi müüma hakkad siis PS
|
|
| Kommentaarid: 155 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
25.08.2008 22:33:31
|
|
|
ilus töö Proovisid juba surve all ära ka? piipe lömmi ei vajuta õhemaks lihvimise tõttu?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
25.08.2008 22:36:16
|
|
|
Lömmi, muidugi mitte See ennem mainitud link oli mingi praaktoode järelikult. Jahutit peaks paar tundi 400se paberiga nühkima, et vask nii õhukeseks läheks
Ma kasutasin ainult 1000 ja 1200...
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
25.08.2008 22:41:58
|
|
|
No samas kust sa tead kui paksud need piibud on? Sinu käes sellist lollust muidugi ei juhtu aga igaks juhuks küsisin, et kas proovisid juba ära. Ütle siis kas tempid ka paranesid märgatavalt.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
25.08.2008 22:43:56
|
|
|
CorsairX, läpaka peal katsetan või?
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vambola
HV veteran
liitunud: 12.01.2002
|
31.08.2008 02:43:02
|
|
|
| TRUE-d pole veel pikali puhutud. Kohati on kõigutatud, ent laias laastus on TRUE siiski tipp. IMO.
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
31.08.2008 03:12:44
|
|
|
Üldiselt on esiotsa top5 jahutid kõik samahead. Vahed tulevad üldjuhul erinevatest ventidest ning erinevused on ainult mõned kraadid.
Mõned tipp-klassi õhkjahutused:
Xigmatek HDT-S1283
Thermalright Ultra 120
Scythe Mugen/Infinity
Sunbeam core-contact freezer
Alpenföhn Gross Clockner
Coolermaster Hyper Z600
Thermalright IFX-14
Thermalright Ultra 120 Extreme
Thermalright HR-01 Plus
OCZ Vendetta 2
Scythe Zipang
Scythe Orochi
3Rsystem Iceage 120
jne. jne. Kõik oleneb lõpuks sellest millised jahuti omadused sulle esmatähtsad on. Jahuti valikul ju palju asju millega arvestada...
1. Suurus. Kas oled nõus rohkelt ruumi võtva jahutusega leppima või vaja kastis askeldamiseks ruumi? Transpordid oma arvutit tihti?
2. Vaiksus. Kas ajad taga häid temperatuure madalatel pööretel vendiga või eelistad natukene rohkem sahisevat venti ja madalamaid temperatuure?
3. Temperatuurid. Sind ei koti kui on häälekas vent ning huvitavad võimalikult head temperatuurid?
4. Väljanägemine. Oled casemod`i fänn ja tahad võimalikult huvitavat, ilusat ja sinu casemod`iga kokkusobivat jahutust ja inbox jahutusest paremaid temperatuure?
5. Hind. Kui palju oled nõus üldse jahuti eest välja käima?
Vb. mõni punkt veel aga imo tuleks need punktid jahuti valikult läbi vaadata ja esmalt endale selgeks teha millises järjekorras need omadused sinu jaoks tähtsad on.
Ise jäin pidama lõpuks Thermalright HR-01 Plus`ile. Minu jaoks ideaalne jahuti.
+
6 U-kujulist vasest kuumatoru (joodetud talla sisse, õhuvahesid ei ole, parem soojusjuhtivus). Vasest tald. Ribide vahed on suht suured ja seega õhuvool hea.
Ribid on suht jämedad, ~1mm (vähem ribisid aga suurem kontakt-pind kuumatoruga). Ribid on kuumatorude külge joodetud. Backplate - korralik tugeva survega ja tugev kinnitus.
Loeksin ka plussiks seda, et ventilaatori saad vastavalt oma äranägemise ja vajaduste järgi valida (ise valisin reguleeritava ja min. rpm-l vaikse ja hea õhuvooluga vendi, bling-bling yulukesi ei tahtnud).
Hind! (võrreldes oma sugulase Ultra 120-ga on hind tunduvalt parem! Ise sain ~550.- eest saksast).
-
Ventilaatori kinnitused on suht porno imo. Asendasin need kumm-nööriga (väldib otsest kontakti jahutuse ribidega ja vähendab vibratsiooni, lihtne ja kiire eemaldada).
Originaalis on "bowed" tallaga... selle kasulikkus oleneb prose IHS-i tasasusest (minu E6750 põmst. flat jakeskel lohku ei ole). Peale talla lihvimist temperatuurid paranesid 2-3C*.
Kaasas ei ole ventilaatorit (minu jaoks ei olnud see miinus kuid paljude jaoks kindlasti). Saadavusega on maarjamaal probleeme.
Ei ole vaja kommima hakata, et miks ma mingit asja omaarust plussiks või miinuseks loen... see jahuti on puht minu loogika ja vajaduste järgi valitud ning olen sellega ülimalt rahul.
Kes otsib leiab siit teemast eestpoolt ka minu tehtud testid selle jahutiga.
viimati muutis CoiL 31.08.2008 03:25:26, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
31.08.2008 03:12:51
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
Inimesed kes prosejahutitega kursis on...rääkige mis on hetke parim CPU jahutus?.Jättes kõrvale hinna,suuruse,raskuse jms.Ainult jõudluse järgi.Jutt käib siis õhkjahutitest .Vaatasin,et Ultra Xtreme 120 ja Scythe Mugen vist normaalsed?.
Mingit ostuplaani pole.Lihtsalt sondeerin pinda  |
kust ostad? endal oleks ka huvi.
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vambola
HV veteran
liitunud: 12.01.2002
|
31.08.2008 03:24:27
|
|
|
| CorsairX kirjutas: |
Ise jäin pidama lõpuks Thermalright HR-01 Plus`ile. Minu jaoks ideaalne jahuti. |
Ongi ideaalilähedane. Erinevus TRUE-st seisneb vähemas ribide arvus.
Saaks ka paremat teha, aga spetsialiseeritult. TR teostus on ekstraklass.
Kõige maailmaparima radika saab ise tehes.
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
31.08.2008 03:26:30
|
|
|
Tore ,et keegi mõistab minu valikut
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
31.08.2008 03:27:52
|
|
|
CorsairX, mina mõistan ka, aga olen oma Xigmatekiga ka rahul 8)
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
31.08.2008 04:00:59
|
|
|
| CorsairX kirjutas: |
1. Suurus. Kas oled nõus rohkelt ruumi võtva jahutusega leppima või vaja kastis askeldamiseks ruumi? Transpordid oma arvutit tihti?
2. Vaiksus. Kas ajad taga häid temperatuure madalatel pööretel vendiga või eelistad natukene rohkem sahisevat venti ja madalamaid temperatuure?
3. Temperatuurid. Sind ei koti kui on häälekas vent ning huvitavad võimalikult head temperatuurid?
4. Väljanägemine. Oled casemod`i fänn ja tahad võimalikult huvitavat, ilusat ja sinu casemod`iga kokkusobivat jahutust ja inbox jahutusest paremaid temperatuure?
5. Hind. Kui palju oled nõus üldse jahuti eest välja käima?
Vb. mõni punkt veel aga imo tuleks need punktid jahuti valikult läbi vaadata ja esmalt endale selgeks teha millises järjekorras need omadused sinu jaoks tähtsad on. |
Minu jaoks selline tähtsuse järjekord:
1. Temperatuurid. Jõudlus üle kõige.
2. Hind. CPU jahuti eest üle 1200.- välja käia ei raatsiks.
3. Suurus. Niikaua kui vähegi ära mahub on ükstapuha.
4. Väljanägemine. Eriti ei vaata seda.
5. Vaiksus. Absoluutselt ei huvita.
| heikis kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
Inimesed kes prosejahutitega kursis on...rääkige mis on hetke parim CPU jahutus?.Jättes kõrvale hinna,suuruse,raskuse jms.Ainult jõudluse järgi.Jutt käib siis õhkjahutitest .Vaatasin,et Ultra Xtreme 120 ja Scythe Mugen vist normaalsed?.
Mingit ostuplaani pole.Lihtsalt sondeerin pinda  |
kust ostad? endal oleks ka huvi. |
Pole mingit ostuplaani(hetkel) .Muidu siin peaks saadaval olema: link
Tänud 8)
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
31.08.2008 04:08:12
|
|
|
angel, sealt kust mina ostsin? www.kmelektronik.de , toimetavad ka eestisse. Niipalju kui uurisin siis see sunbeam core-contact freezer, Alpenföhn gross clockner ja SilenX iXtrema IXC-120HA2 peaksid kõik tulema samalt jahutite tootjalt - EKL (võin ka eksida). Põmst. on tegu 1:1-le jahutitega. Erinevus ainult ventilaatoris ja kõige pealmises plekis. Rääkisin nendest suht pikalt siin enne saksast tellimist aga paljud ei pööranud vist sellele tähelepanu.
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
31.08.2008 04:09:01
|
|
|
| CorsairX kirjutas: |
angel, sealt kust mina ostsin? www.kmelektronik.de , toimetavad ka eestisse. Niipalju kui uurisin siis see sunbeam core-contact freezer, Alpenföhn gross clockner ja SilenX iXtrema IXC-120HA2 peaksid kõik tulema samalt jahutite tootjalt - EKL. Põmst. on tegu 1:1-le jahutitega. Erinevus ainult ventilaatoris ja kõige pealmises plekis. Rääkisin nendest suht pikalt siin enne saksast tellimist aga paljud ei pööranud vist sellele tähelepanu. |
Võimalik et jäi kahe silma vahele. Oled sealt poest ka ise tellinud? Palju post etc maksma läheb ning kui "arukalt" asi kohale tuuakse?
Zipangi kohta võin niipalju öelda et kuramuse vaikne jahuti muud midagi. Need kes ei salli undavaid vente visaku see peale ja vaikus majas. Isegi 12v peal ei tee see vent piixugi
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
07.09.2008 22:46:49
|
|
|
kas sellist mobo murdjat eestis kah saada on -> Tuniq Tower 120
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
07.09.2008 23:15:06
|
|
|
| angel, mis AC extremest sai? matsid lootused maha kuna asi vist ei ilmugi korralikus koguses müüki?
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
07.09.2008 23:18:19
|
|
|
vaikselt matan jah
Lihtsalt uurin maad... Zipang läks täna juba minema (tegin rahaks) seega mõtleks et võtaks uue ohvri. Uurisin ka seda jahutust aga ei paista eriti tõhus olevat-> Noctua cooler NH-U12P
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
07.09.2008 23:18:19
|
|
|
angel, mõni mees ei vaheta sokke ka niipalju kui sina jahutusi Võta Xigmatekilt midagi
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
07.09.2008 23:24:13
|
|
|
| CorsairX kirjutas: |
angel, mõni mees ei vaheta sokke ka niipalju kui sina jahutusi Võta Xigmatekilt midagi  |
Võtaks aga ei viitsi tellimistega jamada ning eestist otse poest seda minuteada ei saa.
Ehk keegi teab midagi sellest Tuniq Tower 120'ist. Kinnitus süsteem paistab suht asjalik. Või siis noctua.
Sutsu jah läheb see jahutuse jaht liiale... kuramuse AC ei viitsi kah oma torni levitada
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Traf
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.12.2007
|
08.09.2008 11:52:23
|
|
|
Ehk oskate soovitada mulle CPU õhkjahutust. Hetkel on kasutusel E8400 @ stock, mida jahutamas Arctic Freezer 7 Pro. Pastaks on vahel Arctic MX-2 ja ilmselt läheb kasutusse edaspidigi. Kellamise järele vajadust ei näe. Pöördeid reguleerib mobo ja käsitsi speedfani vms abil seda teha ei saa. Idle ajal on müra talutav (kuigi võiks parem olla), loadi all aga läheb asi käest ära. Eesmärk oleks siis pikemas perspektiivis saada võimalikult vaikne arvuti ja kuna CPU hetkel kõige mürarikkam on, alustan sellest. Et ise "aitamist aidata", vastan eespool toodud punktidele. Võite soovitada ka radikaid ja vente eraldi.
| CorsairX kirjutas: |
| 1. Suurus. Kas oled nõus rohkelt ruumi võtva jahutusega leppima või vaja kastis askeldamiseks ruumi? Transpordid oma arvutit tihti? |
Suurus pole eriti oluline, samamoodi paigaldus. Võin ka pool päeva selle paigaldamisega asjatada, peamine, et hea tulemus jääks. Ei transpordi seda kuskile.
| CorsairX kirjutas: |
2. Vaiksus. Kas ajad taga häid temperatuure madalatel pööretel vendiga või eelistad natukene rohkem sahisevat venti ja madalamaid temperatuure?
3. Temperatuurid. Sind ei koti kui on häälekas vent ning huvitavad võimalikult head temperatuurid? |
Vaiksus on absoluutselt peamine. Arvuti on sees 24/7 ja ideaaljuhul ei tahaks arvuti töösolekut üldse kõrvaga märgata. Temperatuurid eriti ei huvita (st, päris 80 kraadi ringis ei tahaks näha aga muidu eriti vahet pole).
| CorsairX kirjutas: |
| 4. Väljanägemine. Oled casemod`i fänn ja tahad võimalikult huvitavat, ilusat ja sinu casemod`iga kokkusobivat jahutust ja inbox jahutusest paremaid temperatuure? |
Pole absoluutselt oluline.
| CorsairX kirjutas: |
| 5. Hind. Kui palju oled nõus üldse jahuti eest välja käima? |
Kogu komplekti (st, radika ja vendi) hind võiks jääda 1000 krooni piiresse, rohkem ei taha kulutada selle peale kuna ka ülejäänud kast on vaja vaikseks saada.
Ehk oskate aidata mind.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
08.09.2008 13:16:45
|
|
|
Viilutaja, miks just TRUE? Ei ole mõtet niipalju kulutada imho! Kui tõesti kavatsus TR-i poole vaadata, siis võta pigem HR-05 Plus... odavam ja põmst. sama mis TRUE. Pealegi ei ole TRUE`l ja HR-05 Plus`il venti kaasas.
Kui ei kavatse väljamaalt tellima hakata, siis soovitaks võtta Scythe Mugen`i... saab samuti väga madalatel pööretel ja vaikse vendiga jahutamisega väga hästi hakkama (eriti kui veel stock kelladel jooksutada) Olen omanud ja tean soovitada. Eestist saab seda siit: http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=10817 .Võib muidugi Scythe Andy Samurai Master (735.-) või
Scythe Zipang (785.-) poole ka vaadata kui tahad odavamalt läbi ajada aga Mugen`i eelis on see, et madalatel pööretel vaikse vendiga juhib paremini ja kiiremini sooja õhu korpusest välja.Scythe orig. vent on hea ja suht vaikne ka aga mitte just väga kauaks. Samas saab selle vendi @ 7V käima panna ja siis on küll vaikus majas.
Vaikse ja vastupidava ventilaatoriga on eestis suht jamad lood aga ilmselt oleks üks parim valik maarjamaalt Scythe S-Flex 120mm 800rpm "Fluid Dynamic Bearing": http://www.arvutikeskus.ee/index.php?action=look&lookid=13848 . Muidu kui väljamaalt tellida, siis üritaksin endale sellise vendi sebida: http://www.kmelektronik.de/main_site/main.php?action=Product_Detail&ArtNr=19536&Shop=0 ...selle vendi headus seisneb selles, et kasutab magnetitel põhinevat "määrde" süsteemi ning seega püsib väga kaua sama vaiksena kui ostes.
Tean jällegi, sest endal üks sellel tehnoloogial põhinev enermax`i vent arvutis Loodan, et minu soovitustest oli abi
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Traf
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.12.2007
|
08.09.2008 13:43:30
|
|
|
| Tänud, CorsairX! Mõtlesin ka ise Mugeni poole aga samas tean, et osad radikad ei saa madala õhuvooluga hakkama eriti. Mahub sinna 120mm ventilaator peale ikka? Kui jah, siis ilmselt läheb Mugeni ja S-Flexi kombinatsioon käiku. Saan aru, et ka seda S-Flexi annab 7V peal tööle lasta?
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
08.09.2008 13:49:07
|
|
|
Traf, jah 120mm vent mahub Mugen`le vabalt peale ja ongi stock`is kaasas. Mugeni õhuribid suht suure vahega ja õhuvool on hea madalatel pööretel.
S-FLEX`i annab ka muidugi @7V toiteploki molex ühendusest käima panna aga imo osta Mugen ja pane see orig. vent @ 7V käima... peaks sul suht kaua vaiksena püsima. Seda 7V ühendust saad niimoodi:
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Traf
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.12.2007
|
08.09.2008 13:54:08
|
|
|
| On selle jaoks spets-ühendusi olemas või peab hakkama käsitsi juhtmeid vedama? Ei taha erilist segadust korpuses tekitada, veel vähem molexi otsikuid lõhkuda.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CoiL
HV Guru

liitunud: 07.06.2006
|
08.09.2008 14:00:16
|
|
|
Sul ei ole vaja midagi lõhkuda. Ei mäleta kas sellel scythe orig. vendil molex ühendus oli või ei aga molex`i puhul vaja lihtsalt pinnid ümber tõsta (kui muidugi on selline moxex mis laseb seda teha, sest osadel tulevad juhtmed molex plastiku keskelt ja siis nii lihtsalt ei saa). Aga võin sulle selle Tartus ära teha kui tahad
|
|
| Kommentaarid: 95 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Traf
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.12.2007
|
08.09.2008 14:09:31
|
|
|
Ma algul üritan omal jõul hakkama saada ja kui ei saa, siis vaatame edasi.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|