Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
roolik
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2007




sõnum 29.08.2008 15:27:38 vasta tsitaadiga

On mõtet osta sellist monitori mis on ühe surnud piksliga ekraani keskel? (monitor Lg L226WTQ-PF)
Kas selle saaks sealt kindlalt välja või ei pruugigi see üldse enam ära kaduda?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2008 15:34:42 vasta tsitaadiga

See ei pruugi ära minna, seega kui oled kindel, et see hakkab häirima, ei tasu osta.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakennuste
HV kasutaja

liitunud: 05.07.2007




sõnum 29.08.2008 15:48:10 vasta tsitaadiga

link :: Dell Crystal

Dellil on uus väga stiilne 22" Crystal monitor. Jõudis ka Eestisse (Ülemiste keskuse poes väljas).
2 ms, 2000:1 kontrastsus ja ühendus 1 kaabliga icon_smile.gif
Isegi stiilsem, kui Apple, kes muidu on teenäitaja ses osas....



http://shopitblog.blogspot.com/2008/08/megastiilne-dell-crystal-22.html
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BullDoze
HV kasutaja
BullDoze

liitunud: 01.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2008 16:01:07 vasta tsitaadiga

Nägin Dell Crystal'it ka MAX123'mes. Tundus väga äge olevat.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lawri
HV kasutaja

liitunud: 06.09.2007




sõnum 29.08.2008 16:40:27 vasta tsitaadiga

Sai siis 22" L226WTQ-SF ära ostetud.
Viimane oli icon_biggrin.gif.
Kas millegagi saab testida ka, et kas kõik pixlid toimivad ilusti või midagi sellist ?
Muidu pildi kvaliteet on küll hea. Paitab mõnusalt silmi:).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2008 17:09:45 vasta tsitaadiga

võta nokia lcd test ja vaata seal eri värvidega kas mingi pixel on piixus või mitte. Mingi eri testi peale enda silma ei ole.

Dell Crystal --> suht omapärane aga tunduks nagu 6k molu hind ja ülejäänud puhtalt firmamärk + disain. Mingi hiinlane viskas ~3k eest asja kokku ja dell "ümardas" hinna ära.
Aga vähemalt omapärane.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2008 23:54:27 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
võta nokia lcd test ja vaata seal eri värvidega kas mingi pixel on piixus või mitte. Mingi eri testi peale enda silma ei ole.

Dell Crystal --> suht omapärane aga tunduks nagu 6k molu hind ja ülejäänud puhtalt firmamärk + disain. Mingi hiinlane viskas ~3k eest asja kokku ja dell "ümardas" hinna ära.
Aga vähemalt omapärane.

thumbs_up.gif tahtsin ka midagi öelda, aga juba öeldud, sellise hinnaga ei hakka valdav enamus selle ostu peale mõtlemagi...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakennuste
HV kasutaja

liitunud: 05.07.2007




sõnum 30.08.2008 12:59:49 vasta tsitaadiga

link :: 22" Dell LCD monitor 4700.- kr

ewur kirjutas:
angel kirjutas:
võta nokia lcd test ja vaata seal eri värvidega kas mingi pixel on piixus või mitte. Mingi eri testi peale enda silma ei ole.

Dell Crystal --> suht omapärane aga tunduks nagu 6k molu hind ja ülejäänud puhtalt firmamärk + disain. Mingi hiinlane viskas ~3k eest asja kokku ja dell "ümardas" hinna ära.
Aga vähemalt omapärane.

thumbs_up.gif tahtsin ka midagi öelda, aga juba öeldud, sellise hinnaga ei hakka valdav enamus selle ostu peale mõtlemagi...


Jah, Crystal on luksustoode rahakale disaintooteostjale. Samas on andmed ikka head, 2ms ja 2000:1 kontrastsus.... Nagu öeldud, odavamad on olemas...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 14:07:42 vasta tsitaadiga

See ms ja kontrastsus ei näita midagi. Sellga ainult meelitatakse lolle lõksu. Loeb ikka see mis paneeliga tegemist ja kui kvaliteetne asi on
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.08.2008 17:07:00 vasta tsitaadiga

2ms = tn, ehk saast
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 17:36:15 vasta tsitaadiga

kusss... tn kohta ei tohi saast öelda. ma ütlesin ja sain juba igalt poolt tappa icon_lol.gif

Kui asi oleks ISP/PVA vms paneel siis tõuseks ehk hind veel kõrgemale. Mis paneeli üldse see disainikas LCD kasutab?
True-Color Technology 98% värvitäpsus <--- selles ma kahtlen sügavalt. Graafikute LCD'd vast omavad sellist värvi täpsust aga siis pidi minuteada asi ka vastava seadme abil paika panema. Märgitud ei ole ka mitu mil. värvi asjal on. Ning kas 6bit või true 8bit paneel.

Keegi mingi asjaliku ülevaadet selle dell'i kohta on leidnud?

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.08.2008 18:16:06 vasta tsitaadiga

TN ikka jah thumbs_down.gif ja 17k sellise pasa eest? icon_eek.gif

kas 8bitiseid tn üldse on olemas? endale on meelde jäänd, et ei ole nagu.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 18:18:17 vasta tsitaadiga

Mis värk selle TN'ga on?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 18:24:44 vasta tsitaadiga

6bit vs true 8bit ehk siis vähem värve
vaatenurk on sageli suht jura (suure ekraani puhul eriti, natuke pead keerad siis näed värvides muudatusi a'la üleval on tumedam kui all)


Üldiselt korralik TN on kiirem, lägivabam ja ka odavam.

IMO true 8bit TN 'isid ei ole olemas. Üks karjus et on aga 10x ütlesin et näita milline ja vastus jäigi saamata. Võimalik et midagi on tehtud aga üldine mass peaks siiski 6bit olema. Neid hea odav toota + siis saab panna suuremat rõhku disainile + odavamale hinnale mida rahvas rohkem tahab.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|


viimati muutis angel 30.08.2008 18:25:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.08.2008 18:25:24 vasta tsitaadiga

See teema, et värvid on kehvad, vaatenurk on olematu jne. ja see ka veel, et on megaodavad ja ostetakse neid nagu sooje saiu, mis põhjustab selle, et need kes peale numbrite ka tahavad korralikku pilti näha, on sunnitud enne ostu põmst doktoritöö mahuga uurimustöö tegema, et teada saada, millised monitorid EI OLE TN ja millised nendest mitte tn paneelidega monitorid ilusat pilti näitavad. enda viewsonicu juures härib ka väga ebaühtlane taustvalguse kumamine.

poleks asi üldse nii hull, kui oleks teada, et näiteks alates 24" on kõik monitorid kas või ips või siis *va paneelidega, aga nagu endale hiljuti segus, et isegi osad 26" monitorid varustatud "suurepärase" tn paneeliga.

kui minul juba 19" juures häirib kitsas vaatenurk, siis mis veel suurematest rääkida.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
roolik
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2007




sõnum 30.08.2008 21:22:00 vasta tsitaadiga

Sai siis pikka aega kaalutud ja lõpuks ostson omale 22" Samsung 226CW.
Aga ei oska neid värve ja brightnessi jne paika sättida nii hästi.
Ehk keegi kellel siin samasugune monitor, oskab öelda milliseda need kõige paremad seaded oleks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.08.2008 22:10:35 vasta tsitaadiga

kõige parem oleks osta mingi vidin, mille paned monitori külge ja siis kaasas oleva softiga paneb värvid paika. pantone huey oleks üheks selliseks vidinaks, arvestab ka valgustuse jms. room compensation vms.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 22:13:31 vasta tsitaadiga

räägitakse et kõik need vidinad ei pidavat ka kõige paremad olema. korralik vidin millega saaks asjad paika maksab vist kah vastavat hinda.
TN paneelil on see tegevus suht lootusetu kah.

Pane silma järgi paika. Kui on mõni parem LCD/CRT olemas siis võrdle sellel oleva pildiga. Vaata et valge oleks valge mitte sinakas, roosakas vms jura värvi ja teised põhi värvid oleks kah enamvähem sellised nagu peaks. Kasuta nokia lcd testi.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 22:23:35 vasta tsitaadiga

angel, 8-bit tn paneeli on paar tootjat välja karjunud, kuid reaalset toodet ei ole olemas. karta on, et lihtsalt hind ei ole enam see, mis peaks.
värvid ja kontrast etc pannakse paika nii, et silmal mugav vaadata oleks. kalibraatorid on inimeste jaoks, kes teavad mis need on ja kuidas neid süüakse.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 23:16:16 vasta tsitaadiga

roolik kirjutas:
Sai siis pikka aega kaalutud ja lõpuks ostson omale 22" Samsung 226CW.
Aga ei oska neid värve ja brightnessi jne paika sättida nii hästi.
Ehk keegi kellel siin samasugune monitor, oskab öelda milliseda need kõige paremad seaded oleks thumbs_up.gif

kasuta Samsungi enda softi nimega MagicTune Premium.Seal algajatele väga lihtne sättida värve.Kui asjast selgust saad siis veidi paremate võimalustega Advanced Mode kah olemas thumbs_up.gif .Igatahes mina ajasin 2032BW-l omal sellega värvid paika thumbs_up.gif .Kui huvitab võin värviprofiili kah jagada thumbs_up.gif (värviproffili paned peale siis värvid lähevad automaatselt paika kuna väärtused võetakse failist)

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
roolik
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2007




sõnum 30.08.2008 23:36:06 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
roolik kirjutas:
Sai siis pikka aega kaalutud ja lõpuks ostson omale 22" Samsung 226CW.
Aga ei oska neid värve ja brightnessi jne paika sättida nii hästi.
Ehk keegi kellel siin samasugune monitor, oskab öelda milliseda need kõige paremad seaded oleks thumbs_up.gif

kasuta Samsungi enda softi nimega MagicTune Premium.Seal algajatele väga lihtne sättida värve.Kui asjast selgust saad siis veidi paremate võimalustega Advanced Mode kah olemas thumbs_up.gif .Igatahes mina ajasin 2032BW-l omal sellega värvid paika thumbs_up.gif .Kui huvitab võin värviprofiili kah jagada thumbs_up.gif (värviproffili paned peale siis värvid lähevad automaatselt paika kuna väärtused võetakse failist)

Proovin siis sellega nad paika saada. thumbs_up.gif
Võiksid igaks juhuks värviprofiili jagada kui viitsid icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2008 23:48:05 vasta tsitaadiga

roolik kirjutas:
tomorrow kirjutas:
roolik kirjutas:
Sai siis pikka aega kaalutud ja lõpuks ostson omale 22" Samsung 226CW.
Aga ei oska neid värve ja brightnessi jne paika sättida nii hästi.
Ehk keegi kellel siin samasugune monitor, oskab öelda milliseda need kõige paremad seaded oleks thumbs_up.gif

kasuta Samsungi enda softi nimega MagicTune Premium.Seal algajatele väga lihtne sättida värve.Kui asjast selgust saad siis veidi paremate võimalustega Advanced Mode kah olemas thumbs_up.gif .Igatahes mina ajasin 2032BW-l omal sellega värvid paika thumbs_up.gif .Kui huvitab võin värviprofiili kah jagada thumbs_up.gif (värviproffili paned peale siis värvid lähevad automaatselt paika kuna väärtused võetakse failist)

Proovin siis sellega nad paika saada. thumbs_up.gif
Võiksid igaks juhuks värviprofiili jagada kui viitsid icon_smile.gif

http://rapidshare.com/files/141392102/SM2032BW.icm.html icon_wink.gif

Vista all lihtne.Paremklikk-Install Profile thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
roolik
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2007




sõnum 31.08.2008 00:25:27 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:

http://rapidshare.com/files/141392102/SM2032BW.icm.html icon_wink.gif

Vista all lihtne.Paremklikk-Install Profile thumbs_up.gif

Oh tänud thumbs_up.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
Proovin esmaspäeval paika saada (uut videokaarti ootan veel)
Kuigi proovin seda juba VGA kaabliga teise arvuti küljes ja tundus, et nagu all ääres backlight bleed vms,
kuidagi imelik tundus icon_neutral.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 31.08.2008 00:27:17 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
räägitakse et kõik need vidinad ei pidavat ka kõige paremad olema. korralik vidin millega saaks asjad paika maksab vist kah vastavat hinda.
TN paneelil on see tegevus suht lootusetu kah.

Pane silma järgi paika. Kui on mõni parem LCD/CRT olemas siis võrdle sellel oleva pildiga. Vaata et valge oleks valge mitte sinakas, roosakas vms jura värvi ja teised põhi värvid oleks kah enamvähem sellised nagu peaks. Kasuta nokia lcd testi.


võimalik. endal selle hueyga üle käidud ja graphic design and video editing profiil peal ning võrreldes sellega, mis alguses oli (monitori enda sRGB profiil ehk kontrast/heledus ja valge temperatuur lukus), on pilt küll kirjum. heledaid/tumedaid toone palju rohkem ja valge on valge, mitte kollakas.

teise variandina silma järgi paika panemine, ei tunne enam vajadust midagi näppida. valges päeval on piisavalt hele, samas pimedas ei hakka silmadele. ilma correctionita on pilt palju hullem, liiga hele mu jaoks, aga eks see kõik ole subjektiivne.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 11:53:52 vasta tsitaadiga

Silma järgi paikaajamine või veel hullem kellegi teise arvuti profiili kasutamine on paras BS. Profiil sisaldab endas värvide LUT andmeid mis on leitud konkreetse masina videokaarti ning monitori seadete järgi.
Muretsege või laenake kellegilt GretagMacbeth EyeOne või Pantone/DataColor Spyder ning kalibreerige monitor ära.
nt. 4 inimese peale ostes maksab viimatinimetatu 600.- per kärss ning saad või terve suguvõsa või klassi monitorid ära kalibreeritud. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 12:08:43 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Silma järgi paikaajamine või veel hullem kellegi teise arvuti profiili kasutamine on paras BS. Profiil sisaldab endas värvide LUT andmeid mis on leitud konkreetse masina videokaarti ning monitori seadete järgi.
Muretsege või laenake kellegilt GretagMacbeth EyeOne või Pantone/DataColor Spyder ning kalibreerige monitor ära.
nt. 4 inimese peale ostes maksab viimatinimetatu 600.- per kärss ning saad või terve suguvõsa või klassi monitorid ära kalibreeritud. icon_lol.gif

Ja mida siis see inimene peab tegema kes ise ei oska?.Mina näen ainukese võimalusena,et ta viib tagasi salongi või maksab peale,et kuskil/keegi ära kalibreeriks.Rääkida on hea küll aga hui hakkab sul keegi ostma nii kallist vidinat nagu see ühekordse asja jaoks icon_rolleyes.gif .Isegi kui see on mitme inimese peale icon_rolleyes.gif

Btw:kodukasutuse jaoks tavakasutajale piisab ka silma järgi seatud värvidest.Firmades proffidele see on teine teema icon_rolleyes.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 12:46:22 vasta tsitaadiga

Kes ise ei oska, see loomulikult peab selle teenuse omale "sisse ostma". Milles küsimus? Ega sa oma hambaid ju ka ise ei ravi? icon_lol.gif

3DMark jooksutamiseks pole tõesti monitori vaja kalibreerida.
Aga kui nt. digifotokas olemas ja veidigi omi pilte korrigeerid enne nende paberile panemist, siis oleks ka monitor soovitav ära kalibreerida.
Ja btw, kalibreerimine pole sugugi ühekordne asi, sõltuvalt monitorist tuleks seda ikka kord kuus/kvartalis teha.
Ja kalibraator on suht pikaajaline investeering mis kestab rahulikult aastaid. Mul juba nt. 5a ja ei näe tema uuendamiseks mingit pointi veel.

Igatahes kellegi teise profilli kasutamine on täiesti mõttetu! Algandmed mida see profiil sisaldab on ju abs. valed.
Parem siis tõesti silma järgi teha nii, et oleks "silmale meeldiv".

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:29:21 vasta tsitaadiga

Kas äkki neid eelmainitud seadmeid mõnel kallil kaas-AHVil ei või olema olla?
Jagaks tutvusi-kontakte ja poleks vaja seda tavakasutajale suht mõttetut investeeringut hakata tegemagi.. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 416 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 346
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:47:53 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt on bladerunneril õigus, silma järgi monitori paika ei aja kuigi see on parem kui mitte midagi. Kes vähegi sisukamat fototöötlust teha soovib (ka kodukasutajad), võiksid monitori vastava seadmega ära kalibreerida küll.

Mul endal on Gretagi Eye-One 2. Tallinna piires võin soovijatele kalibreerimist teenusena teha. Üks kord 100 krooni.

LCD omanikud saavad minu arvates ühe profiiliga hakkama 3-6 kuud, siis peaks üle kalibreeerima. Seejuures on oluline, et peale kalibreerimist enam monitori nuppudega ei mängita (veel parem - kleepige need kinni). Samuti ei tohi enam puutuda videokaardi värvi-, gamma- ja kontrastiseadeid. Vastasel korral muutub loodud profiil kasutuks ja kalibreerimine osutus mõttetuks. Kui arvutisse panna uus videokaart, tuleb teha ka uus kalibreerimine.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 13:54:42 vasta tsitaadiga

need kes fototöötlust teevad loodetavasti ei tee seda TN paneeliga.

Ning kuidas see kalibreerimine üldse käib? Paned mingi "julla" LCD külge ning see ütleb, et midagi on valesti ja siis vastavalt monitori nuppudega sead pildi paika? Või teed hoopis softi põhiselt ehk siis lood värvi profiili. Ise ükskord katsetasin teiste värvi profiilidega ja suht mõttetud olid. Asi kestis vaid niikaua kui reboodi tegin ning teiste sisendite puhul oli pilt ikka piixus. Lõpuks mängisin monitori heledus/contrast ja värvi nuppudega ja sain pildi meeldivaks iga sisendi korral.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 14:04:42 vasta tsitaadiga

kalibraator monitori peale ja selle mõõtmistulemuste järgi värvid paika.
kodukasutuseks ei näe ma siiski mingit head põhjust korraliku kalibreerimise jaoks, isegi kodufotode töötlemisel. bragging rights maybe.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 31.08.2008 14:39:17 vasta tsitaadiga

lol @
angel kirjutas:

Ning kuidas see kalibreerimine üldse käib? Paned mingi "julla" LCD külge ning see ütleb, et midagi on valesti ja siis vastavalt monitori nuppudega sead pildi paika? Või teed hoopis softi põhiselt ehk siis lood värvi profiili. Ise ükskord katsetasin teiste värvi profiilidega ja suht mõttetud olid. Asi kestis vaid niikaua kui reboodi tegin ning teiste sisendite puhul oli pilt ikka piixus. Lõpuks mängisin monitori heledus/contrast ja värvi nuppudega ja sain pildi meeldivaks iga sisendi korral.

icon_lol.gif

oijah, hea nali, no, seriously, huumorimees oled

see julla käib monitori küljes, vastu ekraani, siis laseb softiga ekraani roheliseks-siniseks-punaseks ja mustast valgeks, soft teeb sellest omad järeldused ning tekitab profiili.

kui ise tahad näppida, siis selleks on olemas vastavad testpildid, millede järgi ise nuppe näppides heal juhul saad värvid paika.
erko kirjutas:
Põhimõtteliselt on bladerunneril õigus, silma järgi monitori paika ei aja kuigi see on parem kui mitte midagi. Kes vähegi sisukamat fototöötlust teha soovib (ka kodukasutajad), võiksid monitori vastava seadmega ära kalibreerida küll.

Mul endal on Gretagi Eye-One 2. Tallinna piires võin soovijatele kalibreerimist teenusena teha. Üks kord 100 krooni.

LCD omanikud saavad minu arvates ühe profiiliga hakkama 3-6 kuud, siis peaks üle kalibreeerima. Seejuures on oluline, et peale kalibreerimist enam monitori nuppudega ei mängita (veel parem - kleepige need kinni). Samuti ei tohi enam puutuda videokaardi värvi-, gamma- ja kontrastiseadeid. Vastasel korral muutub loodud profiil kasutuks ja kalibreerimine osutus mõttetuks. Kui arvutisse panna uus videokaart, tuleb teha ka uus kalibreerimine.


mis selle 3-6 kuu jooksul muutuma peaks, et uuesti kalibreerida tuleks? sub-pixlite keemia?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 14:55:33 vasta tsitaadiga

kalibraatori soft ja võimalused varieeruvad omajagu.
testpiltide järgi paika panemine on omaette ettevõtmine.

aja möödudes kuvari parameetrid võivad lihtsalt muutuda. sellest tingitud värvide paigast minemise vältimiseks kalibreeritaksegi monitore reeglina 2-3x aastas üle. jutt siis sellest, kui korralik värviedastus on oluline.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 31.08.2008 16:07:12 vasta tsitaadiga

muidugi jama on see, et näiteks WMP's filmidele need kalibraatori profiilid ei mõju. vähemalt huey omad mitte. samas kui ma siin sims 2 lasen windowed modes, siis seal mõjub, võimalik, et mängudele siis mõjub, fullscreeni pole proovind.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 19:43:28 vasta tsitaadiga

nu kus kurat ma tean mis moodi asi käib kui vaja pole läinud icon_lol.gif

Aga siis suht pr0n ju. Kuramuse kohta ta selle "värvi profiili" paneb kui näiteks kasutan monitori konsooliga. Siis on asi suht kasutu v.a kui oled windows keskkonnas icon_neutral.gif
Kindlam oleks siis ikkagist sättida ise monitori menüüdest pilt paika mingi X asja järgi. Lahendus oleks vast seegi kui võtta kaks samasugust monitori. Ühe lasta softiga paika panna ning teise paned siis ise nuppudega mängides samasuguseks. Aga võtab aga asja saab (proovinud).

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 21:08:07 vasta tsitaadiga

Ühe monitori kalibreerimisest pole eriti kasu, sest kalibreerimise tulemusena tekib ICC fail, mis sisaldab endas LUT'i mis siis igakord Windowsi startimisel videokaartile mällu laetakse.
vt. http://www.kulbert.ee/index.php?id=3,98,120 seal on suht lihtsalt asi lahti seletatud.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 21:18:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:

http://www.kulbert.ee/index.php?id=3,98,120 seal on suht lihtsalt asi lahti seletatud.

Ma lugesin kuni selleni ära, edasi ei vaevunud:
tsitaat:

Võib täiesti julgelt väita, et ükski monitor, olgu ta kui tahes kallis ei kuva ilma kalibreerimatta ja profileerimatta värve tõeselt.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 21:26:51 vasta tsitaadiga

OT/ kui argumendid otsa saavad, laskutakse ikka tavaliselt demagoogiasse või hakatakse kirjavigade üle arutlema icon_lol.gif /OT
lingi panin sellejaoks, et inimesed aru saaksid, mida kalibreerimine endast tegelikult kujutab.
pole nii lihtne, et krutin ainult nuppe ning ongi ilus pilt ees. kruttimisest on kasu aga ainult teatud piirini.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2008 21:53:18 vasta tsitaadiga

Kindlasti on seal õige jutt, aga sellised vead, eriti veel rasvases tekstis ja kaks korda, mis tõendab, et see polnud vaid ühekordne eksimus icon_rolleyes.gif Lihtsalt jäi selline asi silma icon_rolleyes.gif

Edit: ja kirjavahemärke, eeskätt komasid, autor eriti ei tunnista icon_rolleyes.gif
Edit 2: tee mis tahad ei saa üldse lugeda ilma komavigasid loandamatta (<- 8) )

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 31.08.2008 22:18:06 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
nu kus kurat ma tean mis moodi asi käib kui vaja pole läinud icon_lol.gif

Aga siis suht pr0n ju. Kuramuse kohta ta selle "värvi profiili" paneb kui näiteks kasutan monitori konsooliga. Siis on asi suht kasutu v.a kui oled windows keskkonnas icon_neutral.gif
Kindlam oleks siis ikkagist sättida ise monitori menüüdest pilt paika mingi X asja järgi. Lahendus oleks vast seegi kui võtta kaks samasugust monitori. Ühe lasta softiga paika panna ning teise paned siis ise nuppudega mängides samasuguseks. Aga võtab aga asja saab (proovinud).


või siis 1 monitoriga nii, et paned mingi spets test-pildi kuvama, siis vahetad corrected/uncorrected vahel ja uncorrected modes krutid nii kaua kuni corrected pildiga samasugune välja näeb pilt. muidugi juhul, kui üldse annab sedasi profiili vahetada.

mingist suvalisest läbupildist on vähe kasu!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TruePlaya
HV veteran
TruePlaya

liitunud: 24.12.2005




sõnum 31.08.2008 23:07:59 vasta tsitaadiga

link

On see hea monitor, pilt, kvaliteet jne??? Kui võrrelda Samsung SyncMaster 940N'ga

_________________
Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2008 22:34:45 vasta tsitaadiga

Oman seda monitori ~1kuu. Väga rahul.
_________________
Tere.
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vanguard
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2008 23:12:18 vasta tsitaadiga

Oli mu esimene LCD siis / LG W2252TQ /, pärast rodu CRTsid, millest viimane oli Samsungi 959NF. Juba kahetsen.

1) Lagomi gradient test on õudne. (http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php) Pisikesi vertikaalseid joonekesi täis. Tööl 15" LCD mis pärit aastast 2003 näitas 100% paremat tulemust.

2) Kui brightness on alla 98, kukub toitekas taga sellise häälega vilisema ja undama, et ma lihtsalt jõllitasin minut aega oma monitori, suutmata seda uskuda.

Kas selline ongi tänapäeval tech äri? Et toodetakse ilusa välimusega ehedat sitta? Midagi reaalselt teha ka annab või üritan ümber vahetada mingi teise mudeli vastu?


viimati muutis Vanguard 01.09.2008 23:25:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TruePlaya
HV veteran
TruePlaya

liitunud: 24.12.2005




sõnum 01.09.2008 23:15:14 vasta tsitaadiga

Millest sa räägid? icon_rolleyes.gif
_________________
Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2008 23:17:27 vasta tsitaadiga

Vanguard kirjutas:
Seda L266WTQ-d on ainult halli, ja ainult kuskil Valgas umbes. No andke andeks.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2008 23:19:36 vasta tsitaadiga

Vanguard kirjutas:
Oli mu esimene LCD siis, pärast rodu CRTsid, millest viimane oli Samsungi 959NF. Juba kahetsen.

1) Lagomi gradient test on õudne. (http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php) Pisikesi vertikaalseid joonekesi täis. Tööl 15" LCD mis pärit aastast 2003 näitas 100% paremat tulemust.

2) Kui brightness on alla 98, kukub toitekas taga sellise häälega vilisema ja undama, et ma lihtsalt jõllitasin minut aega oma monitori, suutmata seda uskuda.

Kas selline ongi tänapäeval tech äri? Et toodetakse ilusa välimusega ehedat sitta? Midagi reaalselt teha ka annab või üritan ümber vahetada mingi teise mudeli vastu?


mis mudel? See LG ?

959nf on omaette klass. Endal toas seisab üks selline remonditud olekus (samsa garantiist tuli tagasi, vahetati mingi plaat vms). FP241W läbib selle lehel oleva testi korralikult. 8bit vs 6bit vast. Mõned TN paneelid aga näitavad kah päris asjaliku pilti. Osad on suht "pooled asjad puudu" pildiga. Ühest TN'ist sain isegi hea pildi kätte kui kasutasin DVI sisendit mitte analoogi.

Disain maksab ja disain müüb. Kvaliteet jms väärtused on totaalselt teisejärgulised 8)

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2008 23:22:55 vasta tsitaadiga

Vanguard kirjutas:
1) Lagomi gradient test on õudne. (http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php) Pisikesi vertikaalseid joonekesi täis.

Minul kõik ok 2032BW-ga:
Spoiler Spoiler Spoiler


Näeb isegi parem välja kui reference image 8)

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vanguard
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2008 23:24:52 vasta tsitaadiga

Unustasin mudeli mainida. W2252TQ. L226WTQ-d ei ole praktiliselt kuskil saada enam.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TruePlaya
HV veteran
TruePlaya

liitunud: 24.12.2005




sõnum 01.09.2008 23:34:30 vasta tsitaadiga

Jama monitor siis jah..?
_________________
Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vanguard
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.09.2008 23:39:35 vasta tsitaadiga

TruePlaya kirjutas:
Jama monitor siis jah..?


No ma päris nii ei ütleks. Ma ütleks, et õudustäratavalt pask. Kui saaks asja kuidagi niikaugele, et vähemalt seda vilisemist ei oleks... Loen praegu et osadel mudelitel on see brightness piir kuskil 60, osadel 70-80, ja päris paljudel siis nagu 100. Masendav. Vennad toodavat sitta by the truckload, ja meie kui kasutajad jääme pika ninaga sest alternatiive nagu ka ei ole.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.