|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor? |
| 10-15" |
|
0% |
[ 3 ] |
| 15-20" |
|
2% |
[ 7 ] |
| 20-25" |
|
17% |
[ 56 ] |
| 25-30" |
|
40% |
[ 129 ] |
| 30-35" |
|
25% |
[ 80 ] |
| 35" või suurem |
|
12% |
[ 40 ] |
|
| hääli kokku : 315 |
|
| autor |
|
roolik
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2007
|
29.08.2008 15:27:38
|
|
|
On mõtet osta sellist monitori mis on ühe surnud piksliga ekraani keskel? (monitor Lg L226WTQ-PF)
Kas selle saaks sealt kindlalt välja või ei pruugigi see üldse enam ära kaduda?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
29.08.2008 15:34:42
|
|
|
| See ei pruugi ära minna, seega kui oled kindel, et see hakkab häirima, ei tasu osta.
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakennuste
HV kasutaja
liitunud: 05.07.2007
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BullDoze
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005
|
29.08.2008 16:01:07
|
|
|
| Nägin Dell Crystal'it ka MAX123'mes. Tundus väga äge olevat.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lawri
HV kasutaja
liitunud: 06.09.2007
|
29.08.2008 16:40:27
|
|
|
Sai siis 22" L226WTQ-SF ära ostetud.
Viimane oli .
Kas millegagi saab testida ka, et kas kõik pixlid toimivad ilusti või midagi sellist ?
Muidu pildi kvaliteet on küll hea. Paitab mõnusalt silmi:).
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
29.08.2008 17:09:45
|
|
|
võta nokia lcd test ja vaata seal eri värvidega kas mingi pixel on piixus või mitte. Mingi eri testi peale enda silma ei ole.
Dell Crystal --> suht omapärane aga tunduks nagu 6k molu hind ja ülejäänud puhtalt firmamärk + disain. Mingi hiinlane viskas ~3k eest asja kokku ja dell "ümardas" hinna ära.
Aga vähemalt omapärane.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
29.08.2008 23:54:27
|
|
|
| angel kirjutas: |
võta nokia lcd test ja vaata seal eri värvidega kas mingi pixel on piixus või mitte. Mingi eri testi peale enda silma ei ole.
Dell Crystal --> suht omapärane aga tunduks nagu 6k molu hind ja ülejäänud puhtalt firmamärk + disain. Mingi hiinlane viskas ~3k eest asja kokku ja dell "ümardas" hinna ära.
Aga vähemalt omapärane. |
tahtsin ka midagi öelda, aga juba öeldud, sellise hinnaga ei hakka valdav enamus selle ostu peale mõtlemagi...
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakennuste
HV kasutaja
liitunud: 05.07.2007
|
30.08.2008 12:59:49
|
|
|
link :: 22" Dell LCD monitor 4700.- kr
| ewur kirjutas: |
| angel kirjutas: |
võta nokia lcd test ja vaata seal eri värvidega kas mingi pixel on piixus või mitte. Mingi eri testi peale enda silma ei ole.
Dell Crystal --> suht omapärane aga tunduks nagu 6k molu hind ja ülejäänud puhtalt firmamärk + disain. Mingi hiinlane viskas ~3k eest asja kokku ja dell "ümardas" hinna ära.
Aga vähemalt omapärane. |
tahtsin ka midagi öelda, aga juba öeldud, sellise hinnaga ei hakka valdav enamus selle ostu peale mõtlemagi... |
Jah, Crystal on luksustoode rahakale disaintooteostjale. Samas on andmed ikka head, 2ms ja 2000:1 kontrastsus.... Nagu öeldud, odavamad on olemas...
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.08.2008 14:07:42
|
|
|
See ms ja kontrastsus ei näita midagi. Sellga ainult meelitatakse lolle lõksu. Loeb ikka see mis paneeliga tegemist ja kui kvaliteetne asi on
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
30.08.2008 17:07:00
|
|
|
2ms = tn, ehk saast
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.08.2008 17:36:15
|
|
|
kusss... tn kohta ei tohi saast öelda. ma ütlesin ja sain juba igalt poolt tappa
Kui asi oleks ISP/PVA vms paneel siis tõuseks ehk hind veel kõrgemale. Mis paneeli üldse see disainikas LCD kasutab?
True-Color Technology 98% värvitäpsus <--- selles ma kahtlen sügavalt. Graafikute LCD'd vast omavad sellist värvi täpsust aga siis pidi minuteada asi ka vastava seadme abil paika panema. Märgitud ei ole ka mitu mil. värvi asjal on. Ning kas 6bit või true 8bit paneel.
Keegi mingi asjaliku ülevaadet selle dell'i kohta on leidnud?
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
30.08.2008 18:16:06
|
|
|
TN ikka jah ja 17k sellise pasa eest?
kas 8bitiseid tn üldse on olemas? endale on meelde jäänd, et ei ole nagu.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
30.08.2008 18:18:17
|
|
|
| Mis värk selle TN'ga on?
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.08.2008 18:24:44
|
|
|
6bit vs true 8bit ehk siis vähem värve
vaatenurk on sageli suht jura (suure ekraani puhul eriti, natuke pead keerad siis näed värvides muudatusi a'la üleval on tumedam kui all)
Üldiselt korralik TN on kiirem, lägivabam ja ka odavam.
IMO true 8bit TN 'isid ei ole olemas. Üks karjus et on aga 10x ütlesin et näita milline ja vastus jäigi saamata. Võimalik et midagi on tehtud aga üldine mass peaks siiski 6bit olema. Neid hea odav toota + siis saab panna suuremat rõhku disainile + odavamale hinnale mida rahvas rohkem tahab.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
viimati muutis angel 30.08.2008 18:25:49, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
30.08.2008 18:25:24
|
|
|
See teema, et värvid on kehvad, vaatenurk on olematu jne. ja see ka veel, et on megaodavad ja ostetakse neid nagu sooje saiu, mis põhjustab selle, et need kes peale numbrite ka tahavad korralikku pilti näha, on sunnitud enne ostu põmst doktoritöö mahuga uurimustöö tegema, et teada saada, millised monitorid EI OLE TN ja millised nendest mitte tn paneelidega monitorid ilusat pilti näitavad. enda viewsonicu juures härib ka väga ebaühtlane taustvalguse kumamine.
poleks asi üldse nii hull, kui oleks teada, et näiteks alates 24" on kõik monitorid kas või ips või siis *va paneelidega, aga nagu endale hiljuti segus, et isegi osad 26" monitorid varustatud "suurepärase" tn paneeliga.
kui minul juba 19" juures häirib kitsas vaatenurk, siis mis veel suurematest rääkida.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
roolik
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2007
|
30.08.2008 21:22:00
|
|
|
Sai siis pikka aega kaalutud ja lõpuks ostson omale 22" Samsung 226CW.
Aga ei oska neid värve ja brightnessi jne paika sättida nii hästi.
Ehk keegi kellel siin samasugune monitor, oskab öelda milliseda need kõige paremad seaded oleks
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
30.08.2008 22:10:35
|
|
|
kõige parem oleks osta mingi vidin, mille paned monitori külge ja siis kaasas oleva softiga paneb värvid paika. pantone huey oleks üheks selliseks vidinaks, arvestab ka valgustuse jms. room compensation vms.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
30.08.2008 22:13:31
|
|
|
räägitakse et kõik need vidinad ei pidavat ka kõige paremad olema. korralik vidin millega saaks asjad paika maksab vist kah vastavat hinda.
TN paneelil on see tegevus suht lootusetu kah.
Pane silma järgi paika. Kui on mõni parem LCD/CRT olemas siis võrdle sellel oleva pildiga. Vaata et valge oleks valge mitte sinakas, roosakas vms jura värvi ja teised põhi värvid oleks kah enamvähem sellised nagu peaks. Kasuta nokia lcd testi.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
30.08.2008 22:23:35
|
|
|
angel, 8-bit tn paneeli on paar tootjat välja karjunud, kuid reaalset toodet ei ole olemas. karta on, et lihtsalt hind ei ole enam see, mis peaks.
värvid ja kontrast etc pannakse paika nii, et silmal mugav vaadata oleks. kalibraatorid on inimeste jaoks, kes teavad mis need on ja kuidas neid süüakse.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
30.08.2008 23:16:16
|
|
|
| roolik kirjutas: |
Sai siis pikka aega kaalutud ja lõpuks ostson omale 22" Samsung 226CW.
Aga ei oska neid värve ja brightnessi jne paika sättida nii hästi.
Ehk keegi kellel siin samasugune monitor, oskab öelda milliseda need kõige paremad seaded oleks  |
kasuta Samsungi enda softi nimega MagicTune Premium.Seal algajatele väga lihtne sättida värve.Kui asjast selgust saad siis veidi paremate võimalustega Advanced Mode kah olemas .Igatahes mina ajasin 2032BW-l omal sellega värvid paika .Kui huvitab võin värviprofiili kah jagada (värviproffili paned peale siis värvid lähevad automaatselt paika kuna väärtused võetakse failist)
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
roolik
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2007
|
30.08.2008 23:36:06
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| roolik kirjutas: |
Sai siis pikka aega kaalutud ja lõpuks ostson omale 22" Samsung 226CW.
Aga ei oska neid värve ja brightnessi jne paika sättida nii hästi.
Ehk keegi kellel siin samasugune monitor, oskab öelda milliseda need kõige paremad seaded oleks  |
kasuta Samsungi enda softi nimega MagicTune Premium.Seal algajatele väga lihtne sättida värve.Kui asjast selgust saad siis veidi paremate võimalustega Advanced Mode kah olemas .Igatahes mina ajasin 2032BW-l omal sellega värvid paika .Kui huvitab võin värviprofiili kah jagada (värviproffili paned peale siis värvid lähevad automaatselt paika kuna väärtused võetakse failist) |
Proovin siis sellega nad paika saada.
Võiksid igaks juhuks värviprofiili jagada kui viitsid
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
30.08.2008 23:48:05
|
|
|
| roolik kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| roolik kirjutas: |
Sai siis pikka aega kaalutud ja lõpuks ostson omale 22" Samsung 226CW.
Aga ei oska neid värve ja brightnessi jne paika sättida nii hästi.
Ehk keegi kellel siin samasugune monitor, oskab öelda milliseda need kõige paremad seaded oleks  |
kasuta Samsungi enda softi nimega MagicTune Premium.Seal algajatele väga lihtne sättida värve.Kui asjast selgust saad siis veidi paremate võimalustega Advanced Mode kah olemas .Igatahes mina ajasin 2032BW-l omal sellega värvid paika .Kui huvitab võin värviprofiili kah jagada (värviproffili paned peale siis värvid lähevad automaatselt paika kuna väärtused võetakse failist) |
Proovin siis sellega nad paika saada.
Võiksid igaks juhuks värviprofiili jagada kui viitsid  |
http://rapidshare.com/files/141392102/SM2032BW.icm.html
Vista all lihtne.Paremklikk-Install Profile
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
roolik
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2007
|
31.08.2008 00:25:27
|
|
|
Oh tänud
Proovin esmaspäeval paika saada (uut videokaarti ootan veel)
Kuigi proovin seda juba VGA kaabliga teise arvuti küljes ja tundus, et nagu all ääres backlight bleed vms,
kuidagi imelik tundus
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
31.08.2008 00:27:17
|
|
|
| angel kirjutas: |
räägitakse et kõik need vidinad ei pidavat ka kõige paremad olema. korralik vidin millega saaks asjad paika maksab vist kah vastavat hinda.
TN paneelil on see tegevus suht lootusetu kah.
Pane silma järgi paika. Kui on mõni parem LCD/CRT olemas siis võrdle sellel oleva pildiga. Vaata et valge oleks valge mitte sinakas, roosakas vms jura värvi ja teised põhi värvid oleks kah enamvähem sellised nagu peaks. Kasuta nokia lcd testi. |
võimalik. endal selle hueyga üle käidud ja graphic design and video editing profiil peal ning võrreldes sellega, mis alguses oli (monitori enda sRGB profiil ehk kontrast/heledus ja valge temperatuur lukus), on pilt küll kirjum. heledaid/tumedaid toone palju rohkem ja valge on valge, mitte kollakas.
teise variandina silma järgi paika panemine, ei tunne enam vajadust midagi näppida. valges päeval on piisavalt hele, samas pimedas ei hakka silmadele. ilma correctionita on pilt palju hullem, liiga hele mu jaoks, aga eks see kõik ole subjektiivne.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
31.08.2008 11:53:52
|
|
|
Silma järgi paikaajamine või veel hullem kellegi teise arvuti profiili kasutamine on paras BS. Profiil sisaldab endas värvide LUT andmeid mis on leitud konkreetse masina videokaarti ning monitori seadete järgi.
Muretsege või laenake kellegilt GretagMacbeth EyeOne või Pantone/DataColor Spyder ning kalibreerige monitor ära.
nt. 4 inimese peale ostes maksab viimatinimetatu 600.- per kärss ning saad või terve suguvõsa või klassi monitorid ära kalibreeritud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
31.08.2008 12:08:43
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Silma järgi paikaajamine või veel hullem kellegi teise arvuti profiili kasutamine on paras BS. Profiil sisaldab endas värvide LUT andmeid mis on leitud konkreetse masina videokaarti ning monitori seadete järgi.
Muretsege või laenake kellegilt GretagMacbeth EyeOne või Pantone/DataColor Spyder ning kalibreerige monitor ära.
nt. 4 inimese peale ostes maksab viimatinimetatu 600.- per kärss ning saad või terve suguvõsa või klassi monitorid ära kalibreeritud.  |
Ja mida siis see inimene peab tegema kes ise ei oska?.Mina näen ainukese võimalusena,et ta viib tagasi salongi või maksab peale,et kuskil/keegi ära kalibreeriks.Rääkida on hea küll aga hui hakkab sul keegi ostma nii kallist vidinat nagu see ühekordse asja jaoks .Isegi kui see on mitme inimese peale
Btw:kodukasutuse jaoks tavakasutajale piisab ka silma järgi seatud värvidest.Firmades proffidele see on teine teema
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
31.08.2008 12:46:22
|
|
|
Kes ise ei oska, see loomulikult peab selle teenuse omale "sisse ostma". Milles küsimus? Ega sa oma hambaid ju ka ise ei ravi?
3DMark jooksutamiseks pole tõesti monitori vaja kalibreerida.
Aga kui nt. digifotokas olemas ja veidigi omi pilte korrigeerid enne nende paberile panemist, siis oleks ka monitor soovitav ära kalibreerida.
Ja btw, kalibreerimine pole sugugi ühekordne asi, sõltuvalt monitorist tuleks seda ikka kord kuus/kvartalis teha.
Ja kalibraator on suht pikaajaline investeering mis kestab rahulikult aastaid. Mul juba nt. 5a ja ei näe tema uuendamiseks mingit pointi veel.
Igatahes kellegi teise profilli kasutamine on täiesti mõttetu! Algandmed mida see profiil sisaldab on ju abs. valed.
Parem siis tõesti silma järgi teha nii, et oleks "silmale meeldiv".
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
31.08.2008 13:29:21
|
|
|
Kas äkki neid eelmainitud seadmeid mõnel kallil kaas-AHVil ei või olema olla?
Jagaks tutvusi-kontakte ja poleks vaja seda tavakasutajale suht mõttetut investeeringut hakata tegemagi..
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
31.08.2008 13:47:53
|
|
|
Põhimõtteliselt on bladerunneril õigus, silma järgi monitori paika ei aja kuigi see on parem kui mitte midagi. Kes vähegi sisukamat fototöötlust teha soovib (ka kodukasutajad), võiksid monitori vastava seadmega ära kalibreerida küll.
Mul endal on Gretagi Eye-One 2. Tallinna piires võin soovijatele kalibreerimist teenusena teha. Üks kord 100 krooni.
LCD omanikud saavad minu arvates ühe profiiliga hakkama 3-6 kuud, siis peaks üle kalibreeerima. Seejuures on oluline, et peale kalibreerimist enam monitori nuppudega ei mängita (veel parem - kleepige need kinni). Samuti ei tohi enam puutuda videokaardi värvi-, gamma- ja kontrastiseadeid. Vastasel korral muutub loodud profiil kasutuks ja kalibreerimine osutus mõttetuks. Kui arvutisse panna uus videokaart, tuleb teha ka uus kalibreerimine.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
31.08.2008 13:54:42
|
|
|
need kes fototöötlust teevad loodetavasti ei tee seda TN paneeliga.
Ning kuidas see kalibreerimine üldse käib? Paned mingi "julla" LCD külge ning see ütleb, et midagi on valesti ja siis vastavalt monitori nuppudega sead pildi paika? Või teed hoopis softi põhiselt ehk siis lood värvi profiili. Ise ükskord katsetasin teiste värvi profiilidega ja suht mõttetud olid. Asi kestis vaid niikaua kui reboodi tegin ning teiste sisendite puhul oli pilt ikka piixus. Lõpuks mängisin monitori heledus/contrast ja värvi nuppudega ja sain pildi meeldivaks iga sisendi korral.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.08.2008 14:04:42
|
|
|
kalibraator monitori peale ja selle mõõtmistulemuste järgi värvid paika.
kodukasutuseks ei näe ma siiski mingit head põhjust korraliku kalibreerimise jaoks, isegi kodufotode töötlemisel. bragging rights maybe.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
31.08.2008 14:39:17
|
|
|
lol @
| angel kirjutas: |
Ning kuidas see kalibreerimine üldse käib? Paned mingi "julla" LCD külge ning see ütleb, et midagi on valesti ja siis vastavalt monitori nuppudega sead pildi paika? Või teed hoopis softi põhiselt ehk siis lood värvi profiili. Ise ükskord katsetasin teiste värvi profiilidega ja suht mõttetud olid. Asi kestis vaid niikaua kui reboodi tegin ning teiste sisendite puhul oli pilt ikka piixus. Lõpuks mängisin monitori heledus/contrast ja värvi nuppudega ja sain pildi meeldivaks iga sisendi korral. |
oijah, hea nali, no, seriously, huumorimees oled
see julla käib monitori küljes, vastu ekraani, siis laseb softiga ekraani roheliseks-siniseks-punaseks ja mustast valgeks, soft teeb sellest omad järeldused ning tekitab profiili.
kui ise tahad näppida, siis selleks on olemas vastavad testpildid, millede järgi ise nuppe näppides heal juhul saad värvid paika.
| erko kirjutas: |
Põhimõtteliselt on bladerunneril õigus, silma järgi monitori paika ei aja kuigi see on parem kui mitte midagi. Kes vähegi sisukamat fototöötlust teha soovib (ka kodukasutajad), võiksid monitori vastava seadmega ära kalibreerida küll.
Mul endal on Gretagi Eye-One 2. Tallinna piires võin soovijatele kalibreerimist teenusena teha. Üks kord 100 krooni.
LCD omanikud saavad minu arvates ühe profiiliga hakkama 3-6 kuud, siis peaks üle kalibreeerima. Seejuures on oluline, et peale kalibreerimist enam monitori nuppudega ei mängita (veel parem - kleepige need kinni). Samuti ei tohi enam puutuda videokaardi värvi-, gamma- ja kontrastiseadeid. Vastasel korral muutub loodud profiil kasutuks ja kalibreerimine osutus mõttetuks. Kui arvutisse panna uus videokaart, tuleb teha ka uus kalibreerimine. |
mis selle 3-6 kuu jooksul muutuma peaks, et uuesti kalibreerida tuleks? sub-pixlite keemia?
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.08.2008 14:55:33
|
|
|
kalibraatori soft ja võimalused varieeruvad omajagu.
testpiltide järgi paika panemine on omaette ettevõtmine.
aja möödudes kuvari parameetrid võivad lihtsalt muutuda. sellest tingitud värvide paigast minemise vältimiseks kalibreeritaksegi monitore reeglina 2-3x aastas üle. jutt siis sellest, kui korralik värviedastus on oluline.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
31.08.2008 16:07:12
|
|
|
muidugi jama on see, et näiteks WMP's filmidele need kalibraatori profiilid ei mõju. vähemalt huey omad mitte. samas kui ma siin sims 2 lasen windowed modes, siis seal mõjub, võimalik, et mängudele siis mõjub, fullscreeni pole proovind.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
31.08.2008 19:43:28
|
|
|
nu kus kurat ma tean mis moodi asi käib kui vaja pole läinud
Aga siis suht pr0n ju. Kuramuse kohta ta selle "värvi profiili" paneb kui näiteks kasutan monitori konsooliga. Siis on asi suht kasutu v.a kui oled windows keskkonnas
Kindlam oleks siis ikkagist sättida ise monitori menüüdest pilt paika mingi X asja järgi. Lahendus oleks vast seegi kui võtta kaks samasugust monitori. Ühe lasta softiga paika panna ning teise paned siis ise nuppudega mängides samasuguseks. Aga võtab aga asja saab (proovinud).
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
31.08.2008 21:08:07
|
|
|
Ühe monitori kalibreerimisest pole eriti kasu, sest kalibreerimise tulemusena tekib ICC fail, mis sisaldab endas LUT'i mis siis igakord Windowsi startimisel videokaartile mällu laetakse.
vt. http://www.kulbert.ee/index.php?id=3,98,120 seal on suht lihtsalt asi lahti seletatud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
31.08.2008 21:18:40
|
|
|
Ma lugesin kuni selleni ära, edasi ei vaevunud:
| tsitaat: |
Võib täiesti julgelt väita, et ükski monitor, olgu ta kui tahes kallis ei kuva ilma kalibreerimatta ja profileerimatta värve tõeselt.
|
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
31.08.2008 21:26:51
|
|
|
OT/ kui argumendid otsa saavad, laskutakse ikka tavaliselt demagoogiasse või hakatakse kirjavigade üle arutlema /OT
lingi panin sellejaoks, et inimesed aru saaksid, mida kalibreerimine endast tegelikult kujutab.
pole nii lihtne, et krutin ainult nuppe ning ongi ilus pilt ees. kruttimisest on kasu aga ainult teatud piirini.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
31.08.2008 21:53:18
|
|
|
Kindlasti on seal õige jutt, aga sellised vead, eriti veel rasvases tekstis ja kaks korda, mis tõendab, et see polnud vaid ühekordne eksimus Lihtsalt jäi selline asi silma
Edit: ja kirjavahemärke, eeskätt komasid, autor eriti ei tunnista
Edit 2: tee mis tahad ei saa üldse lugeda ilma komavigasid loandamatta (<- 8) )
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
31.08.2008 22:18:06
|
|
|
| angel kirjutas: |
nu kus kurat ma tean mis moodi asi käib kui vaja pole läinud
Aga siis suht pr0n ju. Kuramuse kohta ta selle "värvi profiili" paneb kui näiteks kasutan monitori konsooliga. Siis on asi suht kasutu v.a kui oled windows keskkonnas
Kindlam oleks siis ikkagist sättida ise monitori menüüdest pilt paika mingi X asja järgi. Lahendus oleks vast seegi kui võtta kaks samasugust monitori. Ühe lasta softiga paika panna ning teise paned siis ise nuppudega mängides samasuguseks. Aga võtab aga asja saab (proovinud). |
või siis 1 monitoriga nii, et paned mingi spets test-pildi kuvama, siis vahetad corrected/uncorrected vahel ja uncorrected modes krutid nii kaua kuni corrected pildiga samasugune välja näeb pilt. muidugi juhul, kui üldse annab sedasi profiili vahetada.
mingist suvalisest läbupildist on vähe kasu!
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TruePlaya
HV veteran

liitunud: 24.12.2005
|
31.08.2008 23:07:59
|
|
|
link
On see hea monitor, pilt, kvaliteet jne??? Kui võrrelda Samsung SyncMaster 940N'ga
_________________ Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel! |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
der hammer
HV Guru

liitunud: 05.10.2004
|
01.09.2008 22:34:45
|
|
|
Oman seda monitori ~1kuu. Väga rahul.
_________________ Tere. |
|
| Kommentaarid: 149 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vanguard
HV kasutaja
liitunud: 14.03.2002
|
01.09.2008 23:12:18
|
|
|
Oli mu esimene LCD siis / LG W2252TQ /, pärast rodu CRTsid, millest viimane oli Samsungi 959NF. Juba kahetsen.
1) Lagomi gradient test on õudne. (http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php) Pisikesi vertikaalseid joonekesi täis. Tööl 15" LCD mis pärit aastast 2003 näitas 100% paremat tulemust.
2) Kui brightness on alla 98, kukub toitekas taga sellise häälega vilisema ja undama, et ma lihtsalt jõllitasin minut aega oma monitori, suutmata seda uskuda.
Kas selline ongi tänapäeval tech äri? Et toodetakse ilusa välimusega ehedat sitta? Midagi reaalselt teha ka annab või üritan ümber vahetada mingi teise mudeli vastu?
viimati muutis Vanguard 01.09.2008 23:25:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TruePlaya
HV veteran

liitunud: 24.12.2005
|
01.09.2008 23:15:14
|
|
|
Millest sa räägid?
_________________ Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel! |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
01.09.2008 23:19:36
|
|
|
| Vanguard kirjutas: |
Oli mu esimene LCD siis, pärast rodu CRTsid, millest viimane oli Samsungi 959NF. Juba kahetsen.
1) Lagomi gradient test on õudne. (http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php) Pisikesi vertikaalseid joonekesi täis. Tööl 15" LCD mis pärit aastast 2003 näitas 100% paremat tulemust.
2) Kui brightness on alla 98, kukub toitekas taga sellise häälega vilisema ja undama, et ma lihtsalt jõllitasin minut aega oma monitori, suutmata seda uskuda.
Kas selline ongi tänapäeval tech äri? Et toodetakse ilusa välimusega ehedat sitta? Midagi reaalselt teha ka annab või üritan ümber vahetada mingi teise mudeli vastu? |
mis mudel? See LG ?
959nf on omaette klass. Endal toas seisab üks selline remonditud olekus (samsa garantiist tuli tagasi, vahetati mingi plaat vms). FP241W läbib selle lehel oleva testi korralikult. 8bit vs 6bit vast. Mõned TN paneelid aga näitavad kah päris asjaliku pilti. Osad on suht "pooled asjad puudu" pildiga. Ühest TN'ist sain isegi hea pildi kätte kui kasutasin DVI sisendit mitte analoogi.
Disain maksab ja disain müüb. Kvaliteet jms väärtused on totaalselt teisejärgulised 8)
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vanguard
HV kasutaja
liitunud: 14.03.2002
|
01.09.2008 23:24:52
|
|
|
| Unustasin mudeli mainida. W2252TQ. L226WTQ-d ei ole praktiliselt kuskil saada enam.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TruePlaya
HV veteran

liitunud: 24.12.2005
|
01.09.2008 23:34:30
|
|
|
Jama monitor siis jah..?
_________________ Puhastan, hooldan, parandan, uuendan ja koostan lauaarvuteid. Lisainfo PS-i teel! |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vanguard
HV kasutaja
liitunud: 14.03.2002
|
01.09.2008 23:39:35
|
|
|
| TruePlaya kirjutas: |
| Jama monitor siis jah..? |
No ma päris nii ei ütleks. Ma ütleks, et õudustäratavalt pask. Kui saaks asja kuidagi niikaugele, et vähemalt seda vilisemist ei oleks... Loen praegu et osadel mudelitel on see brightness piir kuskil 60, osadel 70-80, ja päris paljudel siis nagu 100. Masendav. Vennad toodavat sitta by the truckload, ja meie kui kasutajad jääme pika ninaga sest alternatiive nagu ka ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|