Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Arutelu: OLED tehnoloogia märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 28.08.2008 20:04:44 Arutelu: OLED tehnoloogia vasta tsitaadiga

Vaatasin, et sellist teemat siin veel ei olegi, kuigi see muutub iga päevaga aktuaalsemaks.

Siia võiks postitada uudiseid ja arenguid sellest valdkonnast. Samuti, kes mida sellest arvab ja millised on ootused. Ise ootan huviga, millal näiteks 32" esimene OLED meie turule jõuab. Mõni aasta ehk veel läheb, aga kaugel see enam ei ole.


viimati muutis strohher 29.08.2008 13:04:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nah
HV veteran
nah

liitunud: 17.02.2006




sõnum 28.08.2008 20:15:01 vasta tsitaadiga

http://www.oled-display.net/oled-television
Siin natuke juttu nende kohta...
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2008 20:21:06 vasta tsitaadiga

Antud lingil on ka võrdluspilt(rohelised lehekesed), LCD ja OLED ekraani erinevusest. Huvitav, kuidas minu LCD ekraanil poolitatud pildil erinevus sees on? icon_biggrin.gif See peaks ju OLED iga ainult näha olema?
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 28.08.2008 20:28:05 vasta tsitaadiga

Huvitav oleks teada, millal Eestis saaks sellist asja oma silmaga kaeda? Kas või näidisena icon_rolleyes.gif Pildid ja videod on kaunid, kuid oma silm oleks ikka kunn thumbs_up.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etc87
Piiratud kasutaja
etc87

liitunud: 02.02.2005




sõnum 28.08.2008 20:40:06 vasta tsitaadiga

Sellist asja vaadates jäi suu kohe lahti icon_smile.gif
Tehnika areneb liiga kiiresti, et ei jõu järgigi

_________________
Müüa erinevaid Mobiiltelefonide Displaisid! Lisainfo PS!
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 2 :: 222
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2008 20:47:27 vasta tsitaadiga

Mõttetu mees kirjutas:
Antud lingil on ka võrdluspilt(rohelised lehekesed), LCD ja OLED ekraani erinevusest. Huvitav, kuidas minu LCD ekraanil poolitatud pildil erinevus sees on? icon_biggrin.gif See peaks ju OLED iga ainult näha olema?

Tahad öelda et sa ei saa erinevusest aru? icon_eek.gif Mina saan küll väga suurest erinevusest aru, kuigi ei usu et LCD pilt nii udune on nagu seal pildil...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2008 21:25:11 vasta tsitaadiga

Ma ootaks ka OLED monitore , mitte ainult telekaid .
Aga jah , selline tore uus tehnoloogia... ainus jama muidugi see , et nagu plasmadelgi , piiratud töötunnid .
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2008 21:34:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ainus jama muidugi see , et nagu plasmadelgi , piiratud töötunnid .

Las tehnoloogia areneb nagu plasmadel icon_lol.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2008 21:37:11 vasta tsitaadiga

maxsimiljo kirjutas:
Mõttetu mees kirjutas:
Antud lingil on ka võrdluspilt(rohelised lehekesed), LCD ja OLED ekraani erinevusest. Huvitav, kuidas minu LCD ekraanil poolitatud pildil erinevus sees on? icon_biggrin.gif See peaks ju OLED iga ainult näha olema?

Tahad öelda et sa ei saa erinevusest aru? icon_eek.gif Mina saan küll väga suurest erinevusest aru, kuigi ei usu et LCD pilt nii udune on nagu seal pildil...



Ei taha öelda, saan erinevusest aru. Aga mõtle loogiliselt, kuidas ma saan oma LCD kuvaril näha erinevust LCD ja OLEDi vahel.... mõistad, mis ma öelda tahan? icon_biggrin.gif
Kui ma juba oma LCD-l näen ilusat OLEDi pilti ja koledat LCD pilti selle kõrval, nahui mul seda OLED telekat veel vaja on??? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2008 22:22:47 vasta tsitaadiga

Kõige huvitavam on muidugi selle OLED tehnoloogia juures see , et seda ilmselt saaks riide peale või ükskõik mille muu peale printida.. ma paneks väikse teleka varruka külge ja kui igav hakkab , hakkan sealt telekat vaatama icon_razz.gif .
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2008 16:36:20 vasta tsitaadiga

Rahvas võiks ka mainida Eestis saadaval olevaid mobiile mis sellist ekraani kasutavad thumbs_up.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario153
HV veteran
Mario153

liitunud: 16.08.2004




sõnum 29.08.2008 19:49:35 vasta tsitaadiga

Mõttetu mees kirjutas:
maxsimiljo kirjutas:
Mõttetu mees kirjutas:
Antud lingil on ka võrdluspilt(rohelised lehekesed), LCD ja OLED ekraani erinevusest. Huvitav, kuidas minu LCD ekraanil poolitatud pildil erinevus sees on? icon_biggrin.gif See peaks ju OLED iga ainult näha olema?

Tahad öelda et sa ei saa erinevusest aru? icon_eek.gif Mina saan küll väga suurest erinevusest aru, kuigi ei usu et LCD pilt nii udune on nagu seal pildil...



Ei taha öelda, saan erinevusest aru. Aga mõtle loogiliselt, kuidas ma saan oma LCD kuvaril näha erinevust LCD ja OLEDi vahel.... mõistad, mis ma öelda tahan? icon_biggrin.gif
Kui ma juba oma LCD-l näen ilusat OLEDi pilti ja koledat LCD pilti selle kõrval, nahui mul seda OLED telekat veel vaja on??? icon_biggrin.gif


Väga hästi saame aru mida sa öelda tahad. Aga välja on toodud võrdlus milline see vahe reaalselt oleks, kui need kaks telekat kõrvuti seisaks. Eks ta natuke üle ka puhutud, aga see vahe on kindlasti ikka päris suur kui reaalset LCD ja OLED kõrvuti panna.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 29.08.2008 22:03:48 vasta tsitaadiga

Kuskil oli artikkel, mida sattusin lugema. Kahjuks ei mäleta enam linki. Nimelt pimedas toas vaadatuna pidid valged subtiitrid jätma mulje, nagu nad ripuks õhus, kui taust on must. Praegustel LCD ja plasma teleritel seda efekti ei ole. Mind, kui kõrgusekartjat pani hirmutama see, et pilt suurelt ekraanilt (50"näiteks vms) on sedavõrd tõetruu, et paha hakkab, kui kaamera on näiteks viru hotelli katuselt alla suunatud.
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario153
HV veteran
Mario153

liitunud: 16.08.2004




sõnum 30.08.2008 11:59:08 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Kuskil oli artikkel, mida sattusin lugema. Kahjuks ei mäleta enam linki. Nimelt pimedas toas vaadatuna pidid valged subtiitrid jätma mulje, nagu nad ripuks õhus, kui taust on must. Praegustel LCD ja plasma teleritel seda efekti ei ole. Mind, kui kõrgusekartjat pani hirmutama see, et pilt suurelt ekraanilt (50"näiteks vms) on sedavõrd tõetruu, et paha hakkab, kui kaamera on näiteks viru hotelli katuselt alla suunatud.


Telekast jääb ikkagi üksi väheks. Kuna alles Full HD signaali saama hakkab whistle.gif DVD-d vast alles paari aasta jooksul Eestis icon_question.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 30.08.2008 14:07:21 vasta tsitaadiga

ETV2 vist näitab seda juba ?MIngi HD oli igatahes.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 07.10.2008 10:29:26 vasta tsitaadiga

http://oledframe.kodak.co.uk/

Kodak müüb nüüdsest OLED pildiraami. Kõik kena, kui hind välja jätta icon_neutral.gif 10 000.- eest saab momendil pea keskmise LCD. Küll edasi arenedes see hind ka kukub thumbs_up.gif

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 23:50:34 vasta tsitaadiga

http://www.oled-display.net/visionox-and-tsinghua-university-starts-oled-production
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2008 23:53:34 vasta tsitaadiga

Nonii... tootmises siis thumbs_up.gif .
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 08.12.2008 15:28:16 vasta tsitaadiga

http://forte.delfi.ee/news/digi/article.php?id=20565627

Natukene ootamist ja läpakad tulevad thumbs_up.gif

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2009 19:26:12 vasta tsitaadiga

Mitsubishi demos 155" OLED display
http://www.bit-tech.net/news/hardware/2009/10/09/mitsubishi-demos-155-inch-oled-display/1

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2009 00:17:11 vasta tsitaadiga

strohher, uues Sony Centeris Solarises on see väike OLED telekas olemas, kaesin täna ära .. polnud väga viga icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 11.10.2009 13:08:46 vasta tsitaadiga

Slazenger, asoh, nii et ei midagi hämmastavat jah icon_confused.gif ?
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2009 13:12:08 vasta tsitaadiga

strohher, noo minu arvates ei olnud jah, aga oma silm on kuningas, nii et soovitan sul endal minna sinna kohale ja üle vaadata ! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2009 14:47:22 vasta tsitaadiga

huvitav video icon_biggrin.gif thumbs_up.gif

http://techtv.mit.edu/videos/3175
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 12.10.2009 18:23:02 vasta tsitaadiga

Heineken kirjutas:
Ma ootaks ka OLED monitore , mitte ainult telekaid .
Aga jah , selline tore uus tehnoloogia... ainus jama muidugi see , et nagu plasmadelgi , piiratud töötunnid .


Ja LCD'l pole piiratud töötunde ? icon_biggrin.gif

Enivei mis eelis tal võrreldes LED'iga üldse on ? Ma arvan et suurt ei olegi

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2009 18:34:23 vasta tsitaadiga

Taavi©, tulevikus peaks ta olema väga odav tehnoloogia, mida toota e. telekad peaks kunagi väga odavaks minema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2009 18:35:40 vasta tsitaadiga

lcd töötunnid on võrreldes olediga (ja tegelikult ka plasmaga) märgatavalt suuremad.
mille eelis lediga võrreldes? lcd-l? hind ja mature tehnoloogia.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2009 18:41:28 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
Enivei mis eelis tal võrreldes LED'iga üldse on ? Ma arvan et suurt ei olegi

Must on ikka must mitte tumelilla või hall icon_wink.gif .Vasakul OLED,Paremal LCD:
Spoiler Spoiler Spoiler


Vaatenurkadest ma üldse ei räägigi icon_rolleyes.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tqz
Kreisi kasutaja
tqz

liitunud: 23.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2009 15:14:36 vasta tsitaadiga

LED on ikkagi LCD'l põhinev tehnoloogia, lihtsalt taustvalgustuslambi asemel on LED. OLED on hoopis teisest puust. Sügavad mustad toonid, hea vaatenurk, olematu reaktsiooniaeg jne.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.10.2009 15:47:47 vasta tsitaadiga

tqz, siin ju oledist jutt käis.

aga kui juba tähti närida, siis led on veel eraldi tehnoloogia. led-taustvalgustusega lcd on ikka lcd.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tqz
Kreisi kasutaja
tqz

liitunud: 23.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2009 17:03:13 vasta tsitaadiga

Minu postitus oli mõeldud Taavile, kes võrdles OLED'it LED'iga.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2009 17:20:10 vasta tsitaadiga

nah kirjutas:
http://www.oled-display.net/oled-television
Siin natuke juttu nende kohta...

Ma ka võrdlen siis OLEDi LEDiga, sama vahe mis siin on ... on ka 2007 aasta LCD vs 2009 LED LCD, nii teravuses, värvides, kui konrastis.
Samas see OLED on alles lapsekingades ja vajab veel kõvasti arenguruumi, kunagi võib praeguse ja tulevase OLED teleri vahe olla ka
mäekõrgune, midagi nagu praegune tipp lcd vs. 10 aastat vana lcd.

Oskab keegi öelda, et mis siis parem on? Kontrast, teravus, värvid?
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2009 20:12:00 vasta tsitaadiga

SinuEma kirjutas:
Oskab keegi öelda, et mis siis parem on? Kontrast, teravus, värvid?

doh.gif

Üleval minu lingitud pilti ei vaadanud?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2009 21:09:20 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
SinuEma kirjutas:
Oskab keegi öelda, et mis siis parem on? Kontrast, teravus, värvid?

doh.gif

Üleval minu lingitud pilti ei vaadanud?

See pilt ei loe, mõtlen nagu reaalselt? Mis parem olema peaks?
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.10.2009 22:44:11 vasta tsitaadiga

voolutarve, vaatenurgad, värvid, kontrast.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 00:08:58 vasta tsitaadiga

SinuEma kirjutas:
tomorrow kirjutas:
SinuEma kirjutas:
Oskab keegi öelda, et mis siis parem on? Kontrast, teravus, värvid?

doh.gif

Üleval minu lingitud pilti ei vaadanud?

See pilt ei loe, mõtlen nagu reaalselt? Mis parem olema peaks?

Mismõttes ei loe?.Tahad väita, et Fake,Pole reaalne vms? icon_lol.gif

Pilt näitab juba ise ilusti kõik ära mis eelised on v.a energiatarve ja reaktsioonikiirus

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 00:39:16 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
SinuEma kirjutas:
tomorrow kirjutas:
SinuEma kirjutas:
Oskab keegi öelda, et mis siis parem on? Kontrast, teravus, värvid?

doh.gif

Üleval minu lingitud pilti ei vaadanud?

See pilt ei loe, mõtlen nagu reaalselt? Mis parem olema peaks?

Mismõttes ei loe?.Tahad väita, et Fake,Pole reaalne vms? icon_lol.gif

Pilt näitab juba ise ilusti kõik ära mis eelised on v.a energiatarve ja reaktsioonikiirus

Ei ole ju reaalne, kui ma seda vaatan LCD monitorilt icon_lol.gif Reaalselt saab ikka võrrelda ainult nii, kui oma silmaga näed kahte ekraani kõrvuti.
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.10.2009 09:42:54 vasta tsitaadiga

SinuEma: Eksid vähe - kui kahte, erinevat objekti on pildistatud ühes ja samas tingimuses, siis pärast saab fotolt vabalt aru, et kumb on kumb ja mis on mis.

Ja vahet pole, mille kaudu tulemust edastatakse - kas foto või mingi ekraani kaudu.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 15.10.2009 10:56:44 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
SinuEma: Eksid vähe - kui kahte, erinevat objekti on pildistatud ühes ja samas tingimuses, siis pärast saab fotolt vabalt aru, et kumb on kumb ja mis on mis.

Ja vahet pole, mille kaudu tulemust edastatakse - kas foto või mingi ekraani kaudu.

No ikka on küll- kuidas sa hindad musta taset näiteks, kui sul enda monitori must ei ole päris must?
See on umbes sama, kui saa üritad võrrelda kaht erineva kvaliteediga salvestust mingi sangstereo abil- raskeks läheb.
Eriti kui tahad näiteks võrrelda mürataset, aga sanga enda müratase on veel kõrgem.

OLED-e olen vahtinud erinevatel näitustel- eks ta on järgmine loogiline samm pildi edastamisel- säästlikum, kontrastem, parem värviülekanne, paremad vaatenurgad- kõik pildi näitajad on paremad nii numbrites, kui silma järgi.
Näitustel olid küll kõrvuti LCD ja OLED telerid, - pilt selgelt OLED kasuks muidugi, aga ma ei saa kindel olla, et LCD ei olnud sihilikult kehvaks keeratud.
Võrreldes OLED-ga oli LCD pilt tuhm ja kahvatu. Suvaline pilt netist, mis on üsna lähedane sellele mida ma nägin.

OLED-i hind on praegu mõttetult kõrge, tööiga on kah kahtlane ja iga uuendus vajab natuke aega.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 11:03:33 vasta tsitaadiga

No mäletate millal Plasmad ja LCD ekraanid tulid tavakasutaja ellu ja mis hinnaga nad siis olid, eks selle OLED värgiga peab ka päris korralikult veel ootama, et ta taskukohane ja mõistlik oleks.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.10.2009 11:07:00 vasta tsitaadiga

eks selleksajaks kui o-led odavaks muutub on juba uus ja parem tehnoloogia väljas..
siis ootad jälle selle hinnalangust jne-jne-jne
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 11:16:38 vasta tsitaadiga

No nii samm-sammult edasi minnaksegi. Ei ole nii, et nika-naka-nika-naka kogud raha mingi überasja jaoks ja siis oled rahast lage ja istud oma 52 tollise pikendusega kahekesi icon_wink.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 11:20:25 vasta tsitaadiga

Kui suur võib olla turule tulevate arvutmonitorite ja telerite OLED paneelide eluiga? 20tuhat tundi?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 15.10.2009 13:17:28 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Kui suur võib olla turule tulevate arvutmonitorite ja telerite OLED paneelide eluiga? 20tuhat tundi?

sinnakanti ilmselt jah, kuigi see võib tehnoloogia muutusega muutuda.
Üks hea link OLED-i koha (Next viib edasi):
http://digidelve.com/oled/
Googles oled lifetime otsingusse annab kah palju inffi.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 13:52:41 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
tahanteada kirjutas:
SinuEma: Eksid vähe - kui kahte, erinevat objekti on pildistatud ühes ja samas tingimuses, siis pärast saab fotolt vabalt aru, et kumb on kumb ja mis on mis.

Ja vahet pole, mille kaudu tulemust edastatakse - kas foto või mingi ekraani kaudu.

No ikka on küll- kuidas sa hindad musta taset näiteks, kui sul enda monitori must ei ole päris must?

No siis keelame ära ka graafikakaartide võrdlustes AA/AF testid, kuna mine tea äkki kellelgi monitor valesti kalibreeritud/seadistatud ja annab vale pildi

Nii ei saa ikka võtta.See on inimese enda probleem kui ta ei usu internetist nähtut.Sinu näitel siis minge kuhugi välismaale tehnikamessile ja katsuge oma käega kui ei usu pilti icon_smile.gif
Või siis odavam minge EMT,Elisa või Tele2 esindusse ja paluge võrdluseks Nokia N85(OLED ekraan) ja mingi LCD ekraaniga mobiil.Kõigis esindustes pole demo telefone seega ei pruugita sisse lülitada aga viimati kuulsin, et Tele2-s lubati küll thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 14:00:50 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
No nii samm-sammult edasi minnaksegi. Ei ole nii, et nika-naka-nika-naka kogud raha mingi überasja jaoks ja siis oled rahast lage ja istud oma 52 tollise pikendusega kahekesi icon_wink.gif

Vihjad platoonile?

Igaüks ostab teleka vastavalt oma rahakoti paksusele ikka.
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 15.10.2009 14:05:25 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
..See on inimese enda probleem kui ta ei usu internetist nähtut.Sinu näitel siis minge kuhugi välismaale tehnikamessile ja katsuge oma käega kui ei usu pilti icon_smile.gif

Sellel juhul tunnistan ausalt- mul on see probleem- ma ei usu kõike mis internetis kirjas-pildis ja ei usu ka kõike seda, mida näitustel näidatakse.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 14:16:56 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
tomorrow kirjutas:
..See on inimese enda probleem kui ta ei usu internetist nähtut.Sinu näitel siis minge kuhugi välismaale tehnikamessile ja katsuge oma käega kui ei usu pilti icon_smile.gif

Sellel juhul tunnistan ausalt- mul on see probleem- ma ei usu kõike mis internetis kirjas-pildis ja ei usu ka kõike seda, mida näitustel näidatakse.

Ma nimetaks seda terveks mõistuseks mitte probleemiks icon_smile.gif .Point oli pigem selles, et ei saa nii võtta, et kõik on vale ja ma ei usu midagi.Kuskilt peab ikka uskuma hakkama icon_cool.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 14:19:54 vasta tsitaadiga

Asi pole ju uskumises....kuidas kurat te näete oma LCD ekraanidelt, kui tore OLEDi pilt on???? Nagu juba ülevalpool kraaksusin, kurat seda OLEDi vaja on, kui mu LCD suudab võrdluspilti näidata. LCD ekraanil peaksid OLEDi ja LCD võrdluspildid enamvähem ühesugused välja nägema.
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.10.2009 14:24:35 vasta tsitaadiga

Mõttetu mees kirjutas:
LCD ekraanil peaksid OLEDi ja LCD võrdluspildid enamvähem ühesugused välja nägema.

Aga kas näevad?.Vaata minu või Jaan-i pilte.Täitsa üks-ühele eksole? icon_biggrin.gif

Loomulikult LCD pealt vaadates midagi läheb kaduma.Keegi pole öelnudki, et see 100% sama on mis oma silmaga näha aga siin tasub arvesse võtta ka mugavust.Ma ei hakka ju spetsiaalselt poodi minema kuna ma keeldun uskumast pilte internetis.Keegi ehk läheb aga mitte mina...

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Arutelu: OLED tehnoloogia
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.