Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2008 02:37:17 vasta tsitaadiga

madeinussr, sinu olukorras ma vaataks faili /etc/X11/xorg.conf klaviatuuri XkbModel ja XkbLayout seaded üle. ja ka uuriks mis õigused failil xorg.conf on. Minu klaviatuuri näidis on spoileris.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 26.07.2008 12:17:43 vasta tsitaadiga

Kas keegi on muidu üritanud muuta gnome-paneeli start-menüü tausta? Leidsin Ubuntu foorumitest mingid teemad, kuid need ei lahendanud probleemi (muutsid vaid paneeli enda sätteid, kuid menüüle ei mõjunud icon_eek.gif ). Kui keegi viitsib sellega jännata ja saab äkki tööle, siis andke teada. Mõned lingid kah:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=851924
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=542337

Edit: uus "probleem". Oleks vaja ühes kaustas muuta alamkaustades asuvaid pildifaile (*.jpg) kõik üheks nimeks (art.jpg). Üritasin seda teha nii:
find ~/Kaust -name '*.jpg' -exec rename -f 's/.*\.jpg$/art\.jpg/' "{}" \;

Esimene kord oli tulemuseks kõikide failide kustutamine, teisel korral toodi tähestikulises järjekorras viimasest alamkaustast (st ~/Kaust/y) muudetud fail ülemkausta (~/Kaust) ning nimi oli muudetud. Üritasin uuesti, kirjutades mingi skripti:
bash:
  1. #!/bin/sh
  2. cd ~/Kaust
  3. for i in $( find . -name *.jpg ); do
  4.         rename -f 's/.*\.jpg$/art\.jpg/' $i
  5. done

See ka ei aitanud, sest muutuja i võttis aadressist parema poole pärast viimast tühikut ning aadress jäi poolikuks. Regulaaravaldis peaks õige olema ning nö topeltkontroll ei tohiks ka midagi katkestada.
Ka ei aitanud see:
bash:
  1. #!/bin/sh
  2. cd ~/Kaust
  3. originaalid=$(ls -R '*.jpg')
  4. for tsykkel in $originaalid
  5. do
  6.         mv $tsykkel 'art\.jpg'
  7. done

See krdi ls ajab, et pole vastavat (*.jpg) faili/kausta. Aga mis kasu sellest võtmest (-R) on, kui ta ei vaata alamkaustu?

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zsz
HV kasutaja

liitunud: 25.09.2004




sõnum 26.07.2008 23:04:05 vasta tsitaadiga

Elrak kirjutas:

See krdi ls ajab, et pole vastavat (*.jpg) faili/kausta. Aga mis kasu sellest võtmest (-R) on, kui ta ei vaata alamkaustu?


ls -R *.jpg

seesugune käsk otsib välja kõik kataloogid või failid nimega *.jpg. S.t. kui eksisteeriks kataloog nimega "asd.jpg", siis ls -R näitaks kenasti selle sisu.

Proovi näiteks
#!/bin/bash
for i in `find . -name *.jpg`
do
        mv "$i" "`dirname "$i"`/art.jpg"
done


Loodetavasti oled teadlik, et kui mõnes alamkataloogis juhtub olema mitu jpg faili, siis jääb neist alles ainult üks.

_________________
Seven dolphins were harmed in the process of making this post.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 28.07.2008 11:15:10 vasta tsitaadiga

zsz, kahjuks sinu pakutud variant ei toiminud. Nüüd uurisin bashi lähemalt, kuid tulemust pole ikka icon_sad.gif . Kirjutasin sellise skripti:
bash:
  1. #!/bin/sh
  2. for alamkaust in "$( find ~/Kaust -mindepth 2 -maxdepth 3 -type d )"; do
  3.         cd "$alamkaust"
  4.         rename -f 's/(.*)\.jpg/art\.jpg/' *
  5. done

... kuid mitte kottigi ei teinud, lihtsalt väljastas kaustade nimekirja, kuid seal kaustas midagi edasi ei teinud. Ka cd- ja rename-käskude ühendamisel ei andnud ka mingeid tulemusi peale kaustade listimise. Jutumärgid on siinkohal hädavajalikud, sest muidu tükeldatakse kogu tee ära (tänu tühikutele), find-käsule execdir-võti aga pasundas, et pole sellist kausta/faili. Teine (parem) võimalus oleks järgmine:
bash:
  1.  
  2. #!/bin/sh
  3. for alamkaust in "$( find ~/Kaust -mindepth 2 -type d )"; do
  4.         mv '$alamkaust/*.jpg' '$album/art.jpg'
  5. done
  6.  

Kuid mv ei tunnista vist regulaaravaldisi, viskab errori. Ei leidnud esmapilgul Google'st kah. Ehk keegi oskab nõu anda?

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2008 11:38:48 vasta tsitaadiga

mv '$alamkaust/*.jpg' '$album/art.jpg'

Sellest reast saan aru mina nii, et kõik failid, ükskõik mis nimega need ka on, kirjutatakse ükseise järel üle kataloogi $album/ uue nimega art.jpg
Ehk siis suvalistest jpg failidest kopeeritakse uude kohta ainult 1 art.jpg fail. Tundub kuidagi imelik see rida lihtsalt.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 28.07.2008 13:18:03 vasta tsitaadiga

Sry, kirjutasin natuke valesti jah, tegelikult peab olema nii (nagu ma enne proovisin, kuid kirjutasin siia valesti):

#!/bin/sh
for alamkaust in "$( find ~/Kaust -mindepth 2 -type d )"; do
        mv '$alamkaust/*.jpg' '$alamkaust/art.jpg'
done

Kuid see siiski ei tööta.

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lawry
HV vaatleja
lawry

liitunud: 05.04.2006




sõnum 28.07.2008 13:33:07 vasta tsitaadiga

Kui ma õigesti mäletan siis võid uurida sellist käsku nagu "sed".
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 28.07.2008 14:39:54 vasta tsitaadiga

sed ka ei aidanud, jäi tühi output kursoriga vilkuma. Põmst on sed sama mis rename (funktsionaalsusest, mida mul vaja oleks), mõlemad on perli funktsioonid. Siin näide sed'ist, mis ei toiminud. Arvatavasti on mul jutumärkidega mingi jama, muidu saaks korda nii mv, sed ning rename.
sed 's/"$alamkaust"\/(.*)\.jpg/"$alamkaust"\/art\.jpg/g' *

cd vist ei salli topeltjutumärke ( " ), sest pwd näitab järgmise käsuna hetkekohta terminalis, mitte skriptis.

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pota
HV vaatleja
pota

liitunud: 09.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2008 19:05:07 vasta tsitaadiga

google ja 'recursive bash rename' on abiks vast
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 29.07.2008 21:11:46 vasta tsitaadiga

Rekursiivsus jäi otsingust tõesti puudu, kuid läksin kergema vastupanu teed: kasutasin selleks eraldi programmi (pyrenamer, üllatavalt oli GUIga). Vihje sain siit: http://ask.metafilter.com/16433/UNIX-Recursive-file-renaming-based-on-patterns. Arvatavasti ei saa puhtalt Shelliga seda teha (vähemalt mina mitte), kuid perli/pythoniga ei suvatsenud end piinata, sest liiga palju aega sellele kulutatud. pyrenamer'i viga on see, et ta ei oska üle kirjutada (nt kui kaustas on mitu pildifaili, kuid jääks alles üks).

Edit: eksisin, shellis saab ka icon_smile.gif (10. nädal): http://cis68b1.mikecappella.com/calendar.php

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karu
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2002




sõnum 29.07.2008 22:11:14 vasta tsitaadiga

Elrak kirjutas:
Arvatavasti ei saa puhtalt Shelliga seda teha (vähemalt mina mitte), ...

for fail in $(find . -name "*.jpg");do ... done
asemel saab ka teha
find . -name "*.jpg" | while read fail; do
  NIMI="$(basename "${fail}")"
  KATALOOG="${fail%%${NIMI}}"
  echo "Fail '${NIMI}', kataloog '${KATALOOG}'"
  mv "${fail}" "${KATALOOG}/art.jpg"
done

'read fail' loeb terve rea 'fail' muutujasse, seega tühikud faili nimes/asukohas ei mängi rolli. edasi on juba lihtne faili nime/asukohta muuta endale vajalikul moel
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2008 16:38:54 vasta tsitaadiga

Sain just praegu magamise (suspend) tööle, probleem oli sellest, et agpgart jamas midagi, igatahes nüüd on nvidia agp ja asi lõpuks ometi töötab! Kõik need mitu aega Hardy väljatulemisest alates olen kulutanud, et arvuti saaks magada!

acpi-support'is on post_video=false, whitelist=nvidia.

cat /etc/modprobe.d/nvidia-kernel-nkc
alias char-major-195* nvidia
options nvidia NVreg_DeviceFileUID=0 NVreg_DeviceFileGID=44 NVreg_DeviceFileMode=0660 NVreg_EnableAGPFW=1 NVreg_EnableAGPSBA=1
options nvidia_new NVreg_EnableAGPFW=1 NVreg_EnableAGPSBA=1


viimati muutis Overkilla 02.08.2008 16:43:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 02.08.2008 16:42:46 vasta tsitaadiga

Overkilla: Ega Sa mingit framebuffrit kasutada ei püüa? Need on Ubuntul pea kõik blacklistitud.
Neid video elluäratamise optsioone oli umbes 6 tükki. Programm s2ram sõi neid, aga ubuntu püüdis vist ilma selleta läbi ajada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madeinussr
HV kasutaja


liitunud: 03.02.2004




sõnum 03.08.2008 00:14:46 vasta tsitaadiga

Karlsson kirjutas:
madeinussr, sinu olukorras ma vaataks faili /etc/X11/xorg.conf klaviatuuri XkbModel ja XkbLayout seaded üle. ja ka uuriks mis õigused failil xorg.conf on. Minu klaviatuuri näidis on spoileris...

Suur tänu, muutsin sealt us-->ee ja peale restarti olid täpitähed ikka alles:)
EDIT:

Nii suutsin jälle.(üritades oma id kaarti tööle saada, saatsin korda järgmise suure suure lolluse)

Error järgmine

"Your home directori is listed as: '/home/username/' but it does not appear to exist.
Do you want to log in with the root/ (root) directory as your home directory?
It is unlike anything will work unless you use a failsafe session."

JAH EI

icon_cry.gif



peale jah või ei valimist annab teate:
"kasutaja faili $HOME/.dmrc eiratakse, see hoiab ära vaikimisi seansi ja keele salvestamise.
Fail peab kuuluma kasutajale
ja selle pääsuõigusteks peab olema määratud 644.
kasutaja kodukataloog ($Home) peab kuuluma kasutajale
ja teistel kasutajatel ei tohi olla sellesse kirjutamisõigust."


siis vskab veel mingi errori ja annab sisselogimis screeni ette, aga sisse logida ei saa
help pliiz icon_redface.gif

_________________
"Trying is the first step towards failure." -Homer J. Simpson
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 03.08.2008 11:00:42 vasta tsitaadiga

Sisse logida ei saa? Mul aitas see post probleemi lahendamisel, kuid ma sain sisse logida ka. Recovery mode?
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madeinussr
HV kasutaja


liitunud: 03.02.2004




sõnum 03.08.2008 12:21:30 vasta tsitaadiga

Nii nüüd sain sisselogitud, programmid alles kõik, aga isiklikud kaustad kõik kadunud, samas ketta ruum on kasutusel.
Kas kuidagi oma kaustad ja failid ka nähtavaks saan?

_________________
"Trying is the first step towards failure." -Homer J. Simpson
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 03.08.2008 14:26:37 vasta tsitaadiga

Ei tea, kas Cntrl+H on abiks? Äkki on su kaustadele punkti nime ette toppinud ja uued kaustad loonud...
P.S. kasuta otsingut, kui muidu ei leia

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madeinussr
HV kasutaja


liitunud: 03.02.2004




sõnum 03.08.2008 17:19:59 vasta tsitaadiga

Elrak kirjutas:
Ei tea, kas Cntrl+H on abiks? Äkki on su kaustadele punkti nime ette toppinud ja uued kaustad loonud...
P.S. kasuta otsingut, kui muidu ei leia


Suured tänud, selllega tulid failid nähtavaks. Kuidas oleks nüüd võimalik süsteem puhtaks teha igasugusest üleliigsest prahist millele uued kaustad tehti?

_________________
"Trying is the first step towards failure." -Homer J. Simpson
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 03.08.2008 18:13:16 vasta tsitaadiga

eee... Kui ma õigesti aru sain, siis sul oli uued kaustad tekkinud vanade asemele, siis võiksid manuaalselt uued (tühjad) kaustad ära kustutada (kui neid on) ja vanadelt (endistelt nähtavatelt) punkt eest ära võtta. bashis oleks see lihtsam, kuid kuna ma ei tea, kas sa oled ~/ teinud muid kaustu, mida tahad tagasi, siis ei mängi välja (~/.kaust võib kasutada nii programm, kuid võib ka sinu vana kaust olla). Muud "süsteemset prahti" ei tohiks lihtsad chmod-chown-käsud põhjustada.
_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2008 16:15:24 vasta tsitaadiga

oskab keegi öelda, kas on üldse võimalik mingi lahendus asjale leida? on sülearvuti, millel VIA High Definition Audio Controller VT1708/VT82xx audio kiip. heli on küll olemas, kuid väga vaikne, kuigi sound volume slider on 100% peale põhja tõmmatud. icon_neutral.gif

Ubuntu 8.04.1


kas kuskilt konfifailist peab heli 200% peale panema? icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2008 16:23:16 vasta tsitaadiga

toksi terminali alsamixer.
äkki kannatab sealt midagi juurde kruvida mida graafiline mixer ei näita.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2008 16:28:56 vasta tsitaadiga

sound volume slider vihjaks ka justkui, et oled vaid ühte ligurit torkinud. Isegi seal graafilises mikseris peaks neid rohkem olema, PCM oma võiks just see õige olla.
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oicu
HV kasutaja

liitunud: 23.11.2006




sõnum 06.08.2008 16:29:11 vasta tsitaadiga

kui kde'd kasutad, siis saad heli mudida kmix'ga
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2008 16:48:42 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
toksi terminali alsamixer.
äkki kannatab sealt midagi juurde kruvida mida graafiline mixer ei näita.

ole sa tänatud, saingi korda. huvitav, et KDE-s see slider kontrollis ainult mingit Front Mixerit, aga sealt panin Masteri põhja ja hoopis teine asi icon_biggrin.gif vist sellepärast, et see läppar on 5.1 audioväljundiga ja kanaleid mitmeid...

ma krdi linuxi n00b icon_redface.gif


teistele ka tänud kiirete vastuste eest thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2008 22:39:28 vasta tsitaadiga

Skeptik, pigem graafilisel mikseril mida kasutasid ei olnud kõik kanalid valitud, st. oleks graafilise vidina konfi tulnud veits lapata menüüdest.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2008 13:21:53 vasta tsitaadiga

tekkis veel üks küsimus. login screen-il on all paremas nurgas (ei ole lammas icon_lol.gif ) see kellaaeg 12h vormis, aga ma tahaks, et oleks 24h vormis. ei meeldi see ameerikalik AM/PM formaat. icon_mad.gif

/etc/gdm/gdm.conf
Use24Clock=true


seda proovisin ja ei aidanud icon_confused.gif
oskab keegi teadjam nõu anda?
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2008 17:02:33 vasta tsitaadiga

KDE?
Kellal paremklõps Date & Time Format -> Time & Dates
Time Format: HH:MM:SS
Samast saad sättida ka nädala esimest päeva jms

See on vaid KDE kella/kalendri UI seadistus ja ei mõjuta süsteemiseadistust ning vastupidi. Iga kasutaja võib seda vastavalt oma vajadustele sättida ise, süsteemiseadistus sellest ei muutu.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2008 17:21:00 vasta tsitaadiga

Dogbert, uusim Ubuntu 8.04.1 - see peaks vaikimisi ikka Gnome-ga olema. ma tahan just Login Screen-i kellaformaati normaalseks muuta. Desktopi kella saab jah nii paika, see on mul juba korras.

näe seda kella seal: http://arcanecode.files.wordpress.com/2008/04/clip-image027.jpg
et ta näitaks mulle õigesti 22:59, mitte 10:59 PM

imelik on ka see, et kui ma valin ülevalt menüüst System -> Login Screen ja määran sealt 24h kellaformaadi, siis see seadistus mällu ei salvestu. icon_confused.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2008 10:09:03 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:


/etc/gdm/gdm.conf
Use24Clock=true



# sudo dpkg-reconfigure gdm

8)
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 18.08.2008 09:05:46 vasta tsitaadiga

Nii, siuke probleem, et ei saa DVD-lt kopeerida icon_sad.gif Andis errori:"Viga failist lugemisel: Input/output error" Tiris 464,5MB (fail ise võrdlemisi suur - 1 cd jagu)-> error-> nautiluse hangumine. Muid faile tõmbab ilusti. Väike googledus ja: http://www.linuxquestions.org/questions/linux-hardware-18/cdrom-inputoutput-error-221079/
No ja tegin qemu-img enda /home-kataloogi raw-image'i ning kopeerisin, kasutades dd'd:
tsitaat:
karl@karl-laptop:~$ dd if='/media/cdrom0/suur_fail' of='/home/karl/raw/raw.image'
dd: loen `/media/cdrom0/suur_fail': Input/output error
953088+0 kirjet sisse
953088+0 kirjet välja
487981056 baiti (488 MB) kopeeritud, 9,57742 s, 51,0 MB/s

Kettaruumi on mul piisavalt. DVD maha kantud?

P.S. dd'd kasutades saab failid kõvasti kiiremini tiritud icon_eek.gif

[edit] Tundub, et vaikus tähendab jaatavat vastust.

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''


viimati muutis guest1902 20.08.2008 14:10:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2008 10:11:53 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:
Skeptik kirjutas:


/etc/gdm/gdm.conf
Use24Clock=true



# sudo dpkg-reconfigure gdm

8)

korras thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Siim Sipelgas
Kreisi kasutaja
Siim Sipelgas

liitunud: 08.03.2006




sõnum 21.08.2008 15:48:26 vasta tsitaadiga

tervist, selline mure, et prügikastist ei lase failid end kustutada, milles võib olla probleem?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2008 15:52:38 vasta tsitaadiga

mine terminalis juurena trashi ja kustuta.
peaks olema /home/USER/.trash
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 21.08.2008 16:04:51 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:

peaks olema /home/USER/.trash


Minu Debiani gnoomis on Trash viidud /home/KASUTAJA/.local/share/Trash/files kataloogi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Siim Sipelgas
Kreisi kasutaja
Siim Sipelgas

liitunud: 08.03.2006




sõnum 21.08.2008 16:06:58 vasta tsitaadiga

seleta nüüd lollile ka lahti icon_redface.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 21.08.2008 16:22:47 vasta tsitaadiga

cd /home/KASUTAJA/.local/share/Trash/files
sudo rm -rf *
teeb prügikasti tühjaks.

-e
Muidugi enne sudo rm -rf * võiks ls-ga ka vaadata ega sa valesse kohta ekselnud pole icon_razz.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 21.08.2008 16:31:07 vasta tsitaadiga

Või pwd käsuga.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 21.08.2008 17:32:52 vasta tsitaadiga

keegi oskab seleada lihtsalt, et kudias WMP plugin FF-ile külge saada ubuntus?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2008 17:37:00 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
keegi oskab seleada lihtsalt, et kudias WMP plugin FF-ile külge saada ubuntus?

Installi "mozilla-mplayer" ja "w32codecs" paketid thumbs_up.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
physics
HV kasutaja

liitunud: 15.08.2007




sõnum 21.08.2008 22:55:02 vasta tsitaadiga

Hei rahvas, selline mure. Näiteks kui msnis backspace'i taon siis arvutist tuleb selle sisekõlari hääl, ma ei taha et seda tuleb, kus selle maha võtta saab? Niiöelda seda "beep sound'i". Ei tunne ise Linuxit üldse veel. Isegi installimised olid algul keerulised, kuid mulje on ainult hea jäänud, kasutusel Ubuntu 8.04 LTS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2008 22:56:51 vasta tsitaadiga

physics kirjutas:
Hei rahvas, selline mure. Näiteks kui msnis backspace'i taon siis arvutist tuleb selle sisekõlari hääl, ma ei taha et seda tuleb, kus selle maha võtta saab? Niiöelda seda "beep sound'i". Ei tunne ise Linuxit üldse veel. Isegi installimised olid algul keerulised, kuid mulje on ainult hea jäänud, kasutusel Ubuntu 8.04 LTS.
http://www.google.com/search?q=beep+disable+ubuntu
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
physics
HV kasutaja

liitunud: 15.08.2007




sõnum 21.08.2008 22:58:30 vasta tsitaadiga

riivo21 kirjutas:
physics kirjutas:
Hei rahvas, selline mure. Näiteks kui msnis backspace'i taon siis arvutist tuleb selle sisekõlari hääl, ma ei taha et seda tuleb, kus selle maha võtta saab? Niiöelda seda "beep sound'i". Ei tunne ise Linuxit üldse veel. Isegi installimised olid algul keerulised, kuid mulje on ainult hea jäänud, kasutusel Ubuntu 8.04 LTS.
http://www.google.com/search?q=beep+disable+ubuntu
Aitäh! icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vabamees
HV vaatleja

liitunud: 30.12.2007




sõnum 23.08.2008 14:43:38 vasta tsitaadiga

Tere, kas oskab ja viitsib keegi aidata mul lx-wiverit ( cad jooniste avamiseks) installida, ise ei saanud hakkama. Oleks hea kui samm samult ära seletate mis tegema pean
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 17:28:13 vasta tsitaadiga

vabamees kirjutas:
Tere, kas oskab ja viitsib keegi aidata mul lx-wiverit ( cad jooniste avamiseks) installida, ise ei saanud hakkama. Oleks hea kui samm samult ära seletate mis tegema pean
Proovid source'st kokku panna? Ütle kuhu sa toppama jäid, siis on kergem edasi aidata.

Siin teemas soovitatakse ka teisi programme (mida võib olla kergem installida).
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 19:23:39 vasta tsitaadiga

Kubuntu viimane versioon + nvidia driverid icon_evil.gif icon_evil.gif

1) tõmban driverid peale, X_ile restart. töötab, kõik ilus, kuni järgmise x-i restardini, või reboodini..

Tõmbab süsteemi käima, X vilgub paar korda.
ja edasi tuleb porno:

Failed to initialize the nvidia kernel module!, please ensure that there is a supported nvidia gpu in this sustem and bla bla all files are correct.
Aitab see, kui tõmbad default X-i confi tagasi käima, installin Nvidia driverid uuesti, asi toimib siis 1 kord.

( Seda pole mulle vaja nüüd öelda et jobu olen ja ei oska süsteemi confida, tean isegi juba icon_wink.gif ) icon_neutral.gif

_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
guest1902
Kreisi kasutaja
guest1902

liitunud: 05.11.2005




sõnum 23.08.2008 21:34:53 vasta tsitaadiga

Kogesin jälle üht anomaaliat - tahtsin kahte subtiitrit (*.srt) liita (st et 2.srt järgneb 1.srt-le ilma igasuguse viivitusega ning muudab 2.srt aega), kuid ei saanud :/. Proovisin gaupoli, kuid sellel puudus joinimis-funktsioon. Proovisin subtitleeditori - see liidab kaks subtiitrit üksteise otsa ilma aega muutmata (pointless). Proovisin gnome-subtitles'it, kuid see hakkab vigisema, et ei oska avada *.srt faile ning kui tahan uue subtiitri luua (et kopeerida srt sisu uude faili) vajutades "new"/ctrl+n, väljus programmist (krdi Java käkerdis icon_evil.gif ). Spoileris on mingi logi:
Spoiler Spoiler Spoiler

Tundub, et peab Windowsi rebootima, et TimeAdjusteriga (mis wines muutus ka kasutuks , sest join-nupp kadus toolbaris ära ja teisiti subtiitreid liita ei saa) asi korda ajada.

P.S. Ei hakanud uut teemat tegema, seega postitasin siia.

_________________
assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 24.08.2008 02:17:12 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Kubuntu viimane versioon + nvidia driverid icon_evil.gif icon_evil.gif ...


ma pole küll kindel kas sest sinu probleemi puhul abi on, aga proovi /etc/modules faili lisada nvidia
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 24.08.2008 11:05:59 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Kubuntu viimane versioon + nvidia driverid icon_evil.gif icon_evil.gif

1) tõmban driverid peale, X_ile restart. töötab, kõik ilus, kuni järgmise x-i restardini, või reboodini..

Tõmbab süsteemi käima, X vilgub paar korda.
ja edasi tuleb porno:

Failed to initialize the nvidia kernel module!, please ensure that there is a supported nvidia gpu in this sustem and bla bla all files are correct.
Aitab see, kui tõmbad default X-i confi tagasi käima, installin Nvidia driverid uuesti, asi toimib siis 1 kord.

( Seda pole mulle vaja nüüd öelda et piix olen ja ei oska süsteemi confida, tean isegi juba icon_wink.gif ) icon_neutral.gif

Aga mis dmesg ja /var/log/Xorg.0.log ütlevad? Paste (EE) siia kusagile.
Kuidas driverid installid? Kas compiled ise või kasutad valmis packaget?
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tame
HV kasutaja
tame

liitunud: 12.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2008 11:16:48 vasta tsitaadiga

Elrak kirjutas:
Proovisin subtitleeditori - see liidab kaks subtiitrit üksteise otsa ilma aega muutmata (pointless).

Peale kahe dokumendi liitmist peab ise tõlget nihutama: timing -> move subtitles.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
physics
HV kasutaja

liitunud: 15.08.2007




sõnum 24.08.2008 12:21:30 vasta tsitaadiga

Selline mure. Tahtsin natuke mugavamat süsteemi kui Pidgin instant messenger. Leidsin http://www.emesene.org/ Sain kenasti installitud, aga kui sisse login siis ei näe online kontakte ega ka mitte offline kontatke. Nime muutes saan järgmise veateate: "Nime ei saa muuta: Invalid Application Header Application ID is either not defined in database or blocked from access." Oskab keegi kuidagi aidata äkki? Teises arvutis näitab ikkagi, et ma olen mujal msni sisseloginud, aga ilma kontaktiteta ei tee ma midagi seal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga vol 2 mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.