|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Karlsson
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
26.07.2008 12:17:43
|
|
|
Kas keegi on muidu üritanud muuta gnome-paneeli start-menüü tausta? Leidsin Ubuntu foorumitest mingid teemad, kuid need ei lahendanud probleemi (muutsid vaid paneeli enda sätteid, kuid menüüle ei mõjunud ). Kui keegi viitsib sellega jännata ja saab äkki tööle, siis andke teada. Mõned lingid kah:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=851924
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=542337
Edit: uus "probleem". Oleks vaja ühes kaustas muuta alamkaustades asuvaid pildifaile (*.jpg) kõik üheks nimeks (art.jpg). Üritasin seda teha nii:
| find ~/Kaust -name '*.jpg' -exec rename -f 's/.*\.jpg$/art\.jpg/' "{}" \; |
Esimene kord oli tulemuseks kõikide failide kustutamine, teisel korral toodi tähestikulises järjekorras viimasest alamkaustast (st ~/Kaust/y) muudetud fail ülemkausta (~/Kaust) ning nimi oli muudetud. Üritasin uuesti, kirjutades mingi skripti:
| bash:
|
#!/bin/sh cd ~/Kaust for i in $( find . -name *.jpg ); do rename -f 's/.*\.jpg$/art\.jpg/' $i done
|
See ka ei aitanud, sest muutuja i võttis aadressist parema poole pärast viimast tühikut ning aadress jäi poolikuks. Regulaaravaldis peaks õige olema ning nö topeltkontroll ei tohiks ka midagi katkestada.
Ka ei aitanud see:
| bash:
|
#!/bin/sh cd ~/Kaust originaalid=$(ls -R '*.jpg') for tsykkel in $originaalid do mv $tsykkel 'art\.jpg' done
|
See krdi ls ajab, et pole vastavat (*.jpg) faili/kausta. Aga mis kasu sellest võtmest (-R) on, kui ta ei vaata alamkaustu?
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zsz
HV kasutaja
liitunud: 25.09.2004
|
26.07.2008 23:04:05
|
|
|
| Elrak kirjutas: |
See krdi ls ajab, et pole vastavat (*.jpg) faili/kausta. Aga mis kasu sellest võtmest (-R) on, kui ta ei vaata alamkaustu? |
seesugune käsk otsib välja kõik kataloogid või failid nimega *.jpg. S.t. kui eksisteeriks kataloog nimega "asd.jpg", siis ls -R näitaks kenasti selle sisu.
Proovi näiteks
#!/bin/bash
for i in `find . -name *.jpg`
do
mv "$i" "`dirname "$i"`/art.jpg"
done
|
Loodetavasti oled teadlik, et kui mõnes alamkataloogis juhtub olema mitu jpg faili, siis jääb neist alles ainult üks.
_________________ Seven dolphins were harmed in the process of making this post. |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
28.07.2008 11:15:10
|
|
|
zsz, kahjuks sinu pakutud variant ei toiminud. Nüüd uurisin bashi lähemalt, kuid tulemust pole ikka . Kirjutasin sellise skripti:
| bash:
|
#!/bin/sh for alamkaust in "$( find ~/Kaust -mindepth 2 -maxdepth 3 -type d )"; do cd "$alamkaust" rename -f 's/(.*)\.jpg/art\.jpg/' * done
|
... kuid mitte kottigi ei teinud, lihtsalt väljastas kaustade nimekirja, kuid seal kaustas midagi edasi ei teinud. Ka cd- ja rename-käskude ühendamisel ei andnud ka mingeid tulemusi peale kaustade listimise. Jutumärgid on siinkohal hädavajalikud, sest muidu tükeldatakse kogu tee ära (tänu tühikutele), find-käsule execdir-võti aga pasundas, et pole sellist kausta/faili. Teine (parem) võimalus oleks järgmine:
| bash:
|
#!/bin/sh for alamkaust in "$( find ~/Kaust -mindepth 2 -type d )"; do mv '$alamkaust/*.jpg' '$album/art.jpg' done
|
Kuid mv ei tunnista vist regulaaravaldisi, viskab errori. Ei leidnud esmapilgul Google'st kah. Ehk keegi oskab nõu anda?
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Karlsson
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
28.07.2008 11:38:48
|
|
|
| mv '$alamkaust/*.jpg' '$album/art.jpg' |
Sellest reast saan aru mina nii, et kõik failid, ükskõik mis nimega need ka on, kirjutatakse ükseise järel üle kataloogi $album/ uue nimega art.jpg
Ehk siis suvalistest jpg failidest kopeeritakse uude kohta ainult 1 art.jpg fail. Tundub kuidagi imelik see rida lihtsalt.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
28.07.2008 13:18:03
|
|
|
Sry, kirjutasin natuke valesti jah, tegelikult peab olema nii (nagu ma enne proovisin, kuid kirjutasin siia valesti):
#!/bin/sh
for alamkaust in "$( find ~/Kaust -mindepth 2 -type d )"; do
mv '$alamkaust/*.jpg' '$alamkaust/art.jpg'
done
|
Kuid see siiski ei tööta.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lawry
HV vaatleja

liitunud: 05.04.2006
|
28.07.2008 13:33:07
|
|
|
| Kui ma õigesti mäletan siis võid uurida sellist käsku nagu "sed".
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
28.07.2008 14:39:54
|
|
|
sed ka ei aidanud, jäi tühi output kursoriga vilkuma. Põmst on sed sama mis rename (funktsionaalsusest, mida mul vaja oleks), mõlemad on perli funktsioonid. Siin näide sed'ist, mis ei toiminud. Arvatavasti on mul jutumärkidega mingi jama, muidu saaks korda nii mv, sed ning rename.
| sed 's/"$alamkaust"\/(.*)\.jpg/"$alamkaust"\/art\.jpg/g' * |
cd vist ei salli topeltjutumärke ( " ), sest pwd näitab järgmise käsuna hetkekohta terminalis, mitte skriptis.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pota
HV vaatleja

liitunud: 09.12.2005
|
29.07.2008 19:05:07
|
|
|
| google ja 'recursive bash rename' on abiks vast
|
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
29.07.2008 21:11:46
|
|
|
Rekursiivsus jäi otsingust tõesti puudu, kuid läksin kergema vastupanu teed: kasutasin selleks eraldi programmi (pyrenamer, üllatavalt oli GUIga). Vihje sain siit: http://ask.metafilter.com/16433/UNIX-Recursive-file-renaming-based-on-patterns. Arvatavasti ei saa puhtalt Shelliga seda teha (vähemalt mina mitte), kuid perli/pythoniga ei suvatsenud end piinata, sest liiga palju aega sellele kulutatud. pyrenamer'i viga on see, et ta ei oska üle kirjutada (nt kui kaustas on mitu pildifaili, kuid jääks alles üks).
Edit: eksisin, shellis saab ka (10. nädal): http://cis68b1.mikecappella.com/calendar.php
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karu
HV kasutaja
liitunud: 08.08.2002
|
29.07.2008 22:11:14
|
|
|
| Elrak kirjutas: |
| Arvatavasti ei saa puhtalt Shelliga seda teha (vähemalt mina mitte), ... |
| for fail in $(find . -name "*.jpg");do ... done |
asemel saab ka teha
find . -name "*.jpg" | while read fail; do
NIMI="$(basename "${fail}")"
KATALOOG="${fail%%${NIMI}}"
echo "Fail '${NIMI}', kataloog '${KATALOOG}'"
mv "${fail}" "${KATALOOG}/art.jpg"
done |
'read fail' loeb terve rea 'fail' muutujasse, seega tühikud faili nimes/asukohas ei mängi rolli. edasi on juba lihtne faili nime/asukohta muuta endale vajalikul moel
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Overkilla
HV veteran
liitunud: 11.04.2004
|
02.08.2008 16:38:54
|
|
|
Sain just praegu magamise (suspend) tööle, probleem oli sellest, et agpgart jamas midagi, igatahes nüüd on nvidia agp ja asi lõpuks ometi töötab! Kõik need mitu aega Hardy väljatulemisest alates olen kulutanud, et arvuti saaks magada!
acpi-support'is on post_video=false, whitelist=nvidia.
cat /etc/modprobe.d/nvidia-kernel-nkc
alias char-major-195* nvidia
options nvidia NVreg_DeviceFileUID=0 NVreg_DeviceFileGID=44 NVreg_DeviceFileMode=0660 NVreg_EnableAGPFW=1 NVreg_EnableAGPSBA=1
options nvidia_new NVreg_EnableAGPFW=1 NVreg_EnableAGPSBA=1
viimati muutis Overkilla 02.08.2008 16:43:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
02.08.2008 16:42:46
|
|
|
Overkilla: Ega Sa mingit framebuffrit kasutada ei püüa? Need on Ubuntul pea kõik blacklistitud.
Neid video elluäratamise optsioone oli umbes 6 tükki. Programm s2ram sõi neid, aga ubuntu püüdis vist ilma selleta läbi ajada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
madeinussr
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2004
|
03.08.2008 00:14:46
|
|
|
| Karlsson kirjutas: |
madeinussr, sinu olukorras ma vaataks faili /etc/X11/xorg.conf klaviatuuri XkbModel ja XkbLayout seaded üle. ja ka uuriks mis õigused failil xorg.conf on. Minu klaviatuuri näidis on spoileris...
|
Suur tänu, muutsin sealt us-->ee ja peale restarti olid täpitähed ikka alles:)
EDIT:
Nii suutsin jälle.(üritades oma id kaarti tööle saada, saatsin korda järgmise suure suure lolluse)
Error järgmine
"Your home directori is listed as: '/home/username/' but it does not appear to exist.
Do you want to log in with the root/ (root) directory as your home directory?
It is unlike anything will work unless you use a failsafe session."
JAH EI
peale jah või ei valimist annab teate:
"kasutaja faili $HOME/.dmrc eiratakse, see hoiab ära vaikimisi seansi ja keele salvestamise.
Fail peab kuuluma kasutajale
ja selle pääsuõigusteks peab olema määratud 644.
kasutaja kodukataloog ($Home) peab kuuluma kasutajale
ja teistel kasutajatel ei tohi olla sellesse kirjutamisõigust."
siis vskab veel mingi errori ja annab sisselogimis screeni ette, aga sisse logida ei saa
help pliiz
_________________ "Trying is the first step towards failure." -Homer J. Simpson |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
03.08.2008 11:00:42
|
|
|
Sisse logida ei saa? Mul aitas see post probleemi lahendamisel, kuid ma sain sisse logida ka. Recovery mode?
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madeinussr
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2004
|
03.08.2008 12:21:30
|
|
|
Nii nüüd sain sisselogitud, programmid alles kõik, aga isiklikud kaustad kõik kadunud, samas ketta ruum on kasutusel.
Kas kuidagi oma kaustad ja failid ka nähtavaks saan?
_________________ "Trying is the first step towards failure." -Homer J. Simpson |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
03.08.2008 14:26:37
|
|
|
Ei tea, kas Cntrl+H on abiks? Äkki on su kaustadele punkti nime ette toppinud ja uued kaustad loonud...
P.S. kasuta otsingut, kui muidu ei leia
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madeinussr
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2004
|
03.08.2008 17:19:59
|
|
|
| Elrak kirjutas: |
Ei tea, kas Cntrl+H on abiks? Äkki on su kaustadele punkti nime ette toppinud ja uued kaustad loonud...
P.S. kasuta otsingut, kui muidu ei leia |
Suured tänud, selllega tulid failid nähtavaks. Kuidas oleks nüüd võimalik süsteem puhtaks teha igasugusest üleliigsest prahist millele uued kaustad tehti?
_________________ "Trying is the first step towards failure." -Homer J. Simpson |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
03.08.2008 18:13:16
|
|
|
eee... Kui ma õigesti aru sain, siis sul oli uued kaustad tekkinud vanade asemele, siis võiksid manuaalselt uued (tühjad) kaustad ära kustutada (kui neid on) ja vanadelt (endistelt nähtavatelt) punkt eest ära võtta. bashis oleks see lihtsam, kuid kuna ma ei tea, kas sa oled ~/ teinud muid kaustu, mida tahad tagasi, siis ei mängi välja (~/.kaust võib kasutada nii programm, kuid võib ka sinu vana kaust olla). Muud "süsteemset prahti" ei tohiks lihtsad chmod-chown-käsud põhjustada.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
06.08.2008 16:15:24
|
|
|
oskab keegi öelda, kas on üldse võimalik mingi lahendus asjale leida? on sülearvuti, millel VIA High Definition Audio Controller VT1708/VT82xx audio kiip. heli on küll olemas, kuid väga vaikne, kuigi sound volume slider on 100% peale põhja tõmmatud.
Ubuntu 8.04.1
kas kuskilt konfifailist peab heli 200% peale panema?
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
06.08.2008 16:23:16
|
|
|
toksi terminali alsamixer.
äkki kannatab sealt midagi juurde kruvida mida graafiline mixer ei näita.
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
06.08.2008 16:28:56
|
|
|
sound volume slider vihjaks ka justkui, et oled vaid ühte ligurit torkinud. Isegi seal graafilises mikseris peaks neid rohkem olema, PCM oma võiks just see õige olla.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oicu
HV kasutaja
liitunud: 23.11.2006
|
06.08.2008 16:29:11
|
|
|
| kui kde'd kasutad, siis saad heli mudida kmix'ga
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
06.08.2008 16:48:42
|
|
|
| digweed kirjutas: |
toksi terminali alsamixer.
äkki kannatab sealt midagi juurde kruvida mida graafiline mixer ei näita. |
ole sa tänatud, saingi korda. huvitav, et KDE-s see slider kontrollis ainult mingit Front Mixerit, aga sealt panin Masteri põhja ja hoopis teine asi vist sellepärast, et see läppar on 5.1 audioväljundiga ja kanaleid mitmeid...
ma krdi linuxi n00b
teistele ka tänud kiirete vastuste eest
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
06.08.2008 22:39:28
|
|
|
| Skeptik, pigem graafilisel mikseril mida kasutasid ei olnud kõik kanalid valitud, st. oleks graafilise vidina konfi tulnud veits lapata menüüdest.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
15.08.2008 13:21:53
|
|
|
tekkis veel üks küsimus. login screen-il on all paremas nurgas (ei ole lammas ) see kellaaeg 12h vormis, aga ma tahaks, et oleks 24h vormis. ei meeldi see ameerikalik AM/PM formaat.
/etc/gdm/gdm.conf
Use24Clock=true
seda proovisin ja ei aidanud
oskab keegi teadjam nõu anda?
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
15.08.2008 17:02:33
|
|
|
KDE?
Kellal paremklõps Date & Time Format -> Time & Dates
Time Format: HH:MM:SS
Samast saad sättida ka nädala esimest päeva jms
See on vaid KDE kella/kalendri UI seadistus ja ei mõjuta süsteemiseadistust ning vastupidi. Iga kasutaja võib seda vastavalt oma vajadustele sättida ise, süsteemiseadistus sellest ei muutu.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
15.08.2008 17:21:00
|
|
|
Dogbert, uusim Ubuntu 8.04.1 - see peaks vaikimisi ikka Gnome-ga olema. ma tahan just Login Screen-i kellaformaati normaalseks muuta. Desktopi kella saab jah nii paika, see on mul juba korras.
näe seda kella seal: http://arcanecode.files.wordpress.com/2008/04/clip-image027.jpg
et ta näitaks mulle õigesti 22:59, mitte 10:59 PM
imelik on ka see, et kui ma valin ülevalt menüüst System -> Login Screen ja määran sealt 24h kellaformaadi, siis see seadistus mällu ei salvestu.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
16.08.2008 10:09:03
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
/etc/gdm/gdm.conf
Use24Clock=true
|
# sudo dpkg-reconfigure gdm
8)
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
18.08.2008 09:05:46
|
|
|
Nii, siuke probleem, et ei saa DVD-lt kopeerida Andis errori:"Viga failist lugemisel: Input/output error" Tiris 464,5MB (fail ise võrdlemisi suur - 1 cd jagu)-> error-> nautiluse hangumine. Muid faile tõmbab ilusti. Väike googledus ja: http://www.linuxquestions.org/questions/linux-hardware-18/cdrom-inputoutput-error-221079/
No ja tegin qemu-img enda /home-kataloogi raw-image'i ning kopeerisin, kasutades dd'd:
| tsitaat: |
karl@karl-laptop:~$ dd if='/media/cdrom0/suur_fail' of='/home/karl/raw/raw.image'
dd: loen `/media/cdrom0/suur_fail': Input/output error
953088+0 kirjet sisse
953088+0 kirjet välja
487981056 baiti (488 MB) kopeeritud, 9,57742 s, 51,0 MB/s
|
Kettaruumi on mul piisavalt. DVD maha kantud?
P.S. dd'd kasutades saab failid kõvasti kiiremini tiritud
[edit] Tundub, et vaikus tähendab jaatavat vastust.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree''
viimati muutis guest1902 20.08.2008 14:10:20, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
18.08.2008 10:11:53
|
|
|
| raido357 kirjutas: |
| Skeptik kirjutas: |
/etc/gdm/gdm.conf
Use24Clock=true
|
# sudo dpkg-reconfigure gdm
8) |
korras
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim Sipelgas
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.03.2006
|
21.08.2008 15:48:26
|
|
|
| tervist, selline mure, et prügikastist ei lase failid end kustutada, milles võib olla probleem?
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
21.08.2008 15:52:38
|
|
|
mine terminalis juurena trashi ja kustuta.
peaks olema /home/USER/.trash
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
21.08.2008 16:04:51
|
|
|
| digweed kirjutas: |
peaks olema /home/USER/.trash |
Minu Debiani gnoomis on Trash viidud /home/KASUTAJA/.local/share/Trash/files kataloogi.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Siim Sipelgas
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.03.2006
|
21.08.2008 16:06:58
|
|
|
seleta nüüd lollile ka lahti
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkelv
HV kasutaja
liitunud: 25.02.2004
|
21.08.2008 16:22:47
|
|
|
cd /home/KASUTAJA/.local/share/Trash/files
sudo rm -rf *
teeb prügikasti tühjaks.
-e
Muidugi enne sudo rm -rf * võiks ls-ga ka vaadata ega sa valesse kohta ekselnud pole
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valdars
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
21.08.2008 16:31:07
|
|
|
| Või pwd käsuga.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
21.08.2008 17:32:52
|
|
|
| keegi oskab seleada lihtsalt, et kudias WMP plugin FF-ile külge saada ubuntus?
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
21.08.2008 17:37:00
|
|
|
| iceincube kirjutas: |
| keegi oskab seleada lihtsalt, et kudias WMP plugin FF-ile külge saada ubuntus? |
Installi "mozilla-mplayer" ja "w32codecs" paketid
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
21.08.2008 22:55:02
|
|
|
| Hei rahvas, selline mure. Näiteks kui msnis backspace'i taon siis arvutist tuleb selle sisekõlari hääl, ma ei taha et seda tuleb, kus selle maha võtta saab? Niiöelda seda "beep sound'i". Ei tunne ise Linuxit üldse veel. Isegi installimised olid algul keerulised, kuid mulje on ainult hea jäänud, kasutusel Ubuntu 8.04 LTS.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
21.08.2008 22:56:51
|
|
|
| physics kirjutas: |
| Hei rahvas, selline mure. Näiteks kui msnis backspace'i taon siis arvutist tuleb selle sisekõlari hääl, ma ei taha et seda tuleb, kus selle maha võtta saab? Niiöelda seda "beep sound'i". Ei tunne ise Linuxit üldse veel. Isegi installimised olid algul keerulised, kuid mulje on ainult hea jäänud, kasutusel Ubuntu 8.04 LTS. |
http://www.google.com/search?q=beep+disable+ubuntu
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
21.08.2008 22:58:30
|
|
|
| riivo21 kirjutas: |
| physics kirjutas: |
| Hei rahvas, selline mure. Näiteks kui msnis backspace'i taon siis arvutist tuleb selle sisekõlari hääl, ma ei taha et seda tuleb, kus selle maha võtta saab? Niiöelda seda "beep sound'i". Ei tunne ise Linuxit üldse veel. Isegi installimised olid algul keerulised, kuid mulje on ainult hea jäänud, kasutusel Ubuntu 8.04 LTS. |
http://www.google.com/search?q=beep+disable+ubuntu |
Aitäh!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vabamees
HV vaatleja
liitunud: 30.12.2007
|
23.08.2008 14:43:38
|
|
|
| Tere, kas oskab ja viitsib keegi aidata mul lx-wiverit ( cad jooniste avamiseks) installida, ise ei saanud hakkama. Oleks hea kui samm samult ära seletate mis tegema pean
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
23.08.2008 17:28:13
|
|
|
| vabamees kirjutas: |
| Tere, kas oskab ja viitsib keegi aidata mul lx-wiverit ( cad jooniste avamiseks) installida, ise ei saanud hakkama. Oleks hea kui samm samult ära seletate mis tegema pean |
Proovid source'st kokku panna? Ütle kuhu sa toppama jäid, siis on kergem edasi aidata.
Siin teemas soovitatakse ka teisi programme (mida võib olla kergem installida).
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
23.08.2008 19:23:39
|
|
|
Kubuntu viimane versioon + nvidia driverid
1) tõmban driverid peale, X_ile restart. töötab, kõik ilus, kuni järgmise x-i restardini, või reboodini..
Tõmbab süsteemi käima, X vilgub paar korda.
ja edasi tuleb porno:
Failed to initialize the nvidia kernel module!, please ensure that there is a supported nvidia gpu in this sustem and bla bla all files are correct.
Aitab see, kui tõmbad default X-i confi tagasi käima, installin Nvidia driverid uuesti, asi toimib siis 1 kord.
( Seda pole mulle vaja nüüd öelda et jobu olen ja ei oska süsteemi confida, tean isegi juba )
_________________ ------ |
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
guest1902
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2005
|
23.08.2008 21:34:53
|
|
|
Kogesin jälle üht anomaaliat - tahtsin kahte subtiitrit (*.srt) liita (st et 2.srt järgneb 1.srt-le ilma igasuguse viivitusega ning muudab 2.srt aega), kuid ei saanud :/. Proovisin gaupoli, kuid sellel puudus joinimis-funktsioon. Proovisin subtitleeditori - see liidab kaks subtiitrit üksteise otsa ilma aega muutmata (pointless). Proovisin gnome-subtitles'it, kuid see hakkab vigisema, et ei oska avada *.srt faile ning kui tahan uue subtiitri luua (et kopeerida srt sisu uude faili) vajutades "new"/ctrl+n, väljus programmist (krdi Java käkerdis ). Spoileris on mingi logi:
Spoiler 
GConf.NoSuchKeyException: Key '/apps/gnome-subtitles/preferences/encodings/shown_in_menu' not found in GConf
at GConf.Client.Get (System.String key) [0x00000]
at GnomeSubtitles.Config.GetStrings (System.String key, System.String[] defaultValue) [0x00000]
(gnome-subtitles:11002): Gtk-WARNING **: Ignoring the separator setting
(gnome-subtitles:11002): libglade-WARNING **: could not find a parent that handles internal children for `vbox'
File open error:
System.NotSupportedException: CodePage 1252 not supported
at System.Text.Encoding.GetEncoding (Int32 codePage) [0x00000]
at SubLib.SubtitleFactory..ctor () [0x00000]
at GnomeSubtitles.Document.Open (System.String path, System.Text.Encoding encoding, Boolean wasLoaded) [0x00000]
at GnomeSubtitles.Document..ctor (System.String path, System.Text.Encoding encoding, Boolean wasLoaded) [0x00000]
at GnomeSubtitles.Global.CreateDocument (System.String path, System.Text.Encoding encoding) [0x00000]
at GnomeSubtitles.GUI.Open (System.String path, Int32 codePage, System.String videoFilename) [0x00000]
Exception in Gtk# callback delegate
Note: Applications can use GLib.ExceptionManager.UnhandledException to handle the exception.
System.NotSupportedException: CodePage 1252 not supported
at System.Text.Encoding.GetEncoding (Int32 codePage) [0x00000]
at SubLib.SubtitleFactory..ctor () [0x00000]
at GnomeSubtitles.Document.New (System.String path, Boolean wasLoaded) [0x00000]
at GnomeSubtitles.Document..ctor (System.String path, Boolean wasLoaded) [0x00000]
at GnomeSubtitles.Global.CreateDocument (System.String path) [0x00000]
at GnomeSubtitles.GUI.New (System.String path) [0x00000]
at GnomeSubtitles.EventHandlers.OnFileNew (System.Object o, System.EventArgs args) [0x00000]
at GLib.Signal.voidObjectCallback (IntPtr handle, IntPtr data) [0x00000]
at GLib.ExceptionManager.RaiseUnhandledException(System.Exception e, Boolean is_terminal)
at GLib.Signal.voidObjectCallback(IntPtr handle, IntPtr data)
at GLib.Signal.voidObjectCallback(IntPtr , IntPtr )
at Gtk.Application.gtk_main()
at Gtk.Application.gtk_main()
at Gtk.Application.Run()
at Gnome.Program.Run()
at GnomeSubtitles.Execution.RunProgram()
at GnomeSubtitles.Global.Run(GnomeSubtitles.Execution execution)
at GnomeSubtitles.Executable.Main(System.String[] args)
Tundub, et peab Windowsi rebootima, et TimeAdjusteriga (mis wines muutus ka kasutuks , sest join-nupp kadus toolbaris ära ja teisiti subtiitreid liita ei saa) asi korda ajada.
P.S. Ei hakanud uut teemat tegema, seega postitasin siia.
_________________ assumption is the mother of all fuck ups
,,think before you print and save a ROOT::TTree'' |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gandalf
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2002
|
24.08.2008 02:17:12
|
|
|
| hans kirjutas: |
Kubuntu viimane versioon + nvidia driverid ... |
ma pole küll kindel kas sest sinu probleemi puhul abi on, aga proovi /etc/modules faili lisada nvidia
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andykas
HV veteran

liitunud: 28.08.2004
|
24.08.2008 11:05:59
|
|
|
| hans kirjutas: |
Kubuntu viimane versioon + nvidia driverid
1) tõmban driverid peale, X_ile restart. töötab, kõik ilus, kuni järgmise x-i restardini, või reboodini..
Tõmbab süsteemi käima, X vilgub paar korda.
ja edasi tuleb porno:
Failed to initialize the nvidia kernel module!, please ensure that there is a supported nvidia gpu in this sustem and bla bla all files are correct.
Aitab see, kui tõmbad default X-i confi tagasi käima, installin Nvidia driverid uuesti, asi toimib siis 1 kord.
( Seda pole mulle vaja nüüd öelda et piix olen ja ei oska süsteemi confida, tean isegi juba )  |
Aga mis dmesg ja /var/log/Xorg.0.log ütlevad? Paste (EE) siia kusagile.
Kuidas driverid installid? Kas compiled ise või kasutad valmis packaget?
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tame
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2007
|
24.08.2008 11:16:48
|
|
|
| Elrak kirjutas: |
| Proovisin subtitleeditori - see liidab kaks subtiitrit üksteise otsa ilma aega muutmata (pointless). |
Peale kahe dokumendi liitmist peab ise tõlget nihutama: timing -> move subtitles.
|
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
24.08.2008 12:21:30
|
|
|
| Selline mure. Tahtsin natuke mugavamat süsteemi kui Pidgin instant messenger. Leidsin http://www.emesene.org/ Sain kenasti installitud, aga kui sisse login siis ei näe online kontakte ega ka mitte offline kontatke. Nime muutes saan järgmise veateate: "Nime ei saa muuta: Invalid Application Header Application ID is either not defined in database or blocked from access." Oskab keegi kuidagi aidata äkki? Teises arvutis näitab ikkagi, et ma olen mujal msni sisseloginud, aga ilma kontaktiteta ei tee ma midagi seal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|