Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 134, 135, 136  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 12.08.2008 11:47:33 vasta tsitaadiga

Thermalright Ultra 120 eXtreme paistab natuke paremini jahutavat.
http://www.bit-tech.net/hardware/2008/01/20/noctua_nh-u12p/4

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 12:02:41 vasta tsitaadiga

AJ kirjutas:
Thermalright Ultra 120 eXtreme paistab natuke paremini jahutavat.
http://www.bit-tech.net/hardware/2008/01/20/noctua_nh-u12p/4


võrdle ikka ambient tempide vahesid ka
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 20:25:28 vasta tsitaadiga

Nii.. Aidake mind icon_biggrin.gif
Asi selline siis, et ma olen suht CSi nolifer eks.. mängin päevas ikka paar kolm tundi.. Sellega seoses kerkib CPU temp nii 62C peale.. Ja mingi aeg teeb arvuti lambist resa icon_eek.gif .. Kas asi võib olla arvuti jahutuse ventilatsioonis?

_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 20:28:59 vasta tsitaadiga

-Tarmo- kirjutas:
Nii.. Aidake mind icon_biggrin.gif
Asi selline siis, et ma olen suht CSi nolifer eks.. mängin päevas ikka paar kolm tundi.. Sellega seoses kerkib CPU temp nii 62C peale.. Ja mingi aeg teeb arvuti lambist resa icon_eek.gif .. Kas asi võib olla arvuti jahutuse ventilatsioonis?


Oled sa kindel, et ainult 62 kraadi? Kui nii, siis pole protsessori temperatuuril midagi viga. Vaata parem, kui kuumaks videokaart läheb, kahtlustan pigem viga seal.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 20:45:56 vasta tsitaadiga

koputaja kirjutas:
-Tarmo- kirjutas:
Nii.. Aidake mind icon_biggrin.gif
Asi selline siis, et ma olen suht CSi nolifer eks.. mängin päevas ikka paar kolm tundi.. Sellega seoses kerkib CPU temp nii 62C peale.. Ja mingi aeg teeb arvuti lambist resa icon_eek.gif .. Kas asi võib olla arvuti jahutuse ventilatsioonis?


Oled sa kindel, et ainult 62 kraadi? Kui nii, siis pole protsessori temperatuuril midagi viga. Vaata parem, kui kuumaks videokaart läheb, kahtlustan pigem viga seal.

Videokaardil passiivjahutus ja seegi jõhkralt kuum.. päraast kinnitan ühe ventika sinna.Prooviks! icon_wink.gif annan tulemustest teada!

_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 20:49:28 vasta tsitaadiga

-Tarmo- kirjutas:
koputaja kirjutas:
-Tarmo- kirjutas:
Nii.. Aidake mind icon_biggrin.gif
Asi selline siis, et ma olen suht CSi nolifer eks.. mängin päevas ikka paar kolm tundi.. Sellega seoses kerkib CPU temp nii 62C peale.. Ja mingi aeg teeb arvuti lambist resa icon_eek.gif .. Kas asi võib olla arvuti jahutuse ventilatsioonis?


Oled sa kindel, et ainult 62 kraadi? Kui nii, siis pole protsessori temperatuuril midagi viga. Vaata parem, kui kuumaks videokaart läheb, kahtlustan pigem viga seal.

Videokaardil passiivjahutus ja seegi jõhkralt kuum.. päraast kinnitan ühe ventika sinna.Prooviks! icon_wink.gif annan tulemustest teada!


Just, proovi sedasi kõigepealt. Kas videot klokkinud ka oled?

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 20:54:46 vasta tsitaadiga

Ei ole klokkinud midagi. Kõik orginaal.. pole lihtsalt vajadust, niigi hea kaart minu jaoks icon_biggrin.gif
_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 20:56:10 vasta tsitaadiga

-Tarmo- kirjutas:
Ei ole klokkinud midagi. Kõik orginaal.. pole lihtsalt vajadust, niigi hea kaart minu jaoks icon_biggrin.gif


See profiili FX5200 on hea kaart? Tere tulemast üleeilsesse päeva. icon_wink.gif Aga eks igal inimesel ole oma ambitsioonid ja ootused maailmast. Kui sul on selline 5 põlvkonda vana kaart, siis lase aga käia. icon_biggrin.gif

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
Aeg Maha 2n
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 21:05:08 vasta tsitaadiga

cs 1,6 jaoks rohkem kui piisav kaart icon_razz1.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 21:06:27 vasta tsitaadiga

Mnjah.. mul pole vajadust eriti parema jaoks.. Mõni on üldse 64mb peal icon_biggrin.gif
_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 21:10:52 vasta tsitaadiga

videomälu ei näita peerugi ja see FX5200 (piixum nVidia seeria ever) võiks vabalt ka 64mb peal olla ilma et midagi muutuks.

Kuna sul prose vana piix pressikott siis soovitaks selle jahtutuse tõhusust ka uurida. Näiteks lase OCCT test käima. Kui see sul pange paneb siis on arvatavasti prose ülekuumenemine süüdi. Odavaim lahendus oleks vast Freezer 7 PRO peale visata.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 12.08.2008 21:18:23 vasta tsitaadiga

AJ kirjutas:
Thermalright Ultra 120 eXtreme paistab natuke paremini jahutavat.
http://www.bit-tech.net/hardware/2008/01/20/noctua_nh-u12p/4

Millegi pärast ei ole nende võrdluses Ultra 120 eXtreme-t täis vendi pööretel. icon_rolleyes.gif

_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 21:42:08 vasta tsitaadiga

No, ma teen selle OCCT. Aga Speedfan ütleb cpu fani kiiruseks 2312RPM..
EDIT: Testi ajal cpu 72oC icon_eek.gif


_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee


viimati muutis -Tarmo- 12.08.2008 21:48:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 21:45:33 vasta tsitaadiga

-Tarmo- kirjutas:
No, ma teen selle OCCT. Aga Speedfan ütleb cpu fani kiiruseks 2312RPM..
EDIT: Testi ajal cpu 68oC icon_eek.gif


Pole vaja silmi punnitada. Kui CPU temp üle 90 kraadi ei lähe, pole veel midagi lahti.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 21:48:37 vasta tsitaadiga

okei siis.. kahtlaselt jookseb küll.. kiilub vahepeal
_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 21:54:05 vasta tsitaadiga

-Tarmo-, mul protsessor koormuse all 80 kraadi, 68 pole mingi probleem
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 21:57:15 vasta tsitaadiga

Varem oli kuidagi madalam.. 43-45oC idle ja koormuse all oli 60oC kanti icon_rolleyes.gif .. Ja ei tea miks ta resab mul? Sellepärast ma põdema akkasingi icon_lol.gif
_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 21:58:34 vasta tsitaadiga

-Tarmo- kirjutas:
Varem oli kuidagi madalam.. 43-45oC idle ja koormuse all oli 60oC kanti icon_rolleyes.gif .. Ja ei tea miks ta resab mul? Sellepärast ma põdema akkasingi icon_lol.gif


Võta masinal külg maha, ning puhasta radikas ära. Suruõhk on selleks hea variant. Kindlasti on tonnide kaupa tolmu end sinu radikasse pugenud.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 22:04:26 vasta tsitaadiga

koputaja kirjutas:
-Tarmo- kirjutas:
Varem oli kuidagi madalam.. 43-45oC idle ja koormuse all oli 60oC kanti icon_rolleyes.gif .. Ja ei tea miks ta resab mul? Sellepärast ma põdema akkasingi icon_lol.gif


Võta masinal külg maha, ning puhasta radikas ära. Suruõhk on selleks hea variant. Kindlasti on tonnide kaupa tolmu end sinu radikasse pugenud.

Radikas läigib.. Sain alles nexuse käest uue jahutuse, vana tegi häält juba. enne külge panemist puhastasin täielikult ära. Ja üldiselt olen ka selline vend, et arvuti sisu puhastan pea iga 2he nädala tagant icon_wink.gif

_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee


viimati muutis -Tarmo- 12.08.2008 22:05:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 22:05:37 vasta tsitaadiga

-Tarmo- kirjutas:
koputaja kirjutas:
-Tarmo- kirjutas:
Varem oli kuidagi madalam.. 43-45oC idle ja koormuse all oli 60oC kanti icon_rolleyes.gif .. Ja ei tea miks ta resab mul? Sellepärast ma põdema akkasingi icon_lol.gif


Võta masinal külg maha, ning puhasta radikas ära. Suruõhk on selleks hea variant. Kindlasti on tonnide kaupa tolmu end sinu radikasse pugenud.

Radikas läigib.. Sain alles nexuse käest uue jahutuse, vana tegi häält juba. enne külge panemist puhastasin täielikult ära.



Siis ehk termopasta viletsalt pandud, ma kahtlustan.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 22:06:27 vasta tsitaadiga

koputaja kirjutas:
-Tarmo- kirjutas:
koputaja kirjutas:
-Tarmo- kirjutas:
Varem oli kuidagi madalam.. 43-45oC idle ja koormuse all oli 60oC kanti icon_rolleyes.gif .. Ja ei tea miks ta resab mul? Sellepärast ma põdema akkasingi icon_lol.gif


Võta masinal külg maha, ning puhasta radikas ära. Suruõhk on selleks hea variant. Kindlasti on tonnide kaupa tolmu end sinu radikasse pugenud.

Radikas läigib.. Sain alles nexuse käest uue jahutuse, vana tegi häält juba. enne külge panemist puhastasin täielikult ära.



Siis ehk termopasta viletsalt pandud, ma kahtlustan.

Ka võimalus.. pärast panen uuesti, vaatab mis saab..

_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 22:09:44 vasta tsitaadiga

Eks harjutamine teeb meistriks. Proovi, ehk paraneb midagi.
_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 22:14:47 vasta tsitaadiga

koputaja kirjutas:
Eks harjutamine teeb meistriks. Proovi, ehk paraneb midagi.

Mnja.. ma üldiselt esimest korda panin icon_biggrin.gif teen selle OCCT testi ära ja siis vaatab edasi icon_wink.gif
Btw. Kellelgi mingit õpetust pole kuidas oleks kõige parem panna pastat ?

_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 22:27:05 vasta tsitaadiga

väike keskmise riisi tera suurune lärakas keskele ja siis jahutus peale. Jahutus peaks ise pasta laiali suruma kui korralikult vasta prose asi end surub kinnitades.

Enne uue pasta panekut puhasta radikas ja prose vanast pastast ära. Isopropyl alkohol peaks selleks toiminguks sobima + peldiku paber (pehme icon_razz.gif )

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|


viimati muutis angel 12.08.2008 22:27:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2008 22:27:35 vasta tsitaadiga

ma pakun, et see prescu on su toiteploki lihtsalt peeneks jahvatanud. kui on selles viga, siis peaks OCCT testi ajal see ilmnema ka restardi näol
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tarmo-
HV vaatleja

liitunud: 18.07.2008




sõnum 12.08.2008 23:29:03 vasta tsitaadiga

Mnja.. OCCT hindas mu masina STABIILSEKS! icon_biggrin.gif tabelid:
VCore - http://img37.picoodle.com/img/img37/3/8/12/f_2008081222hm_0f260d4.png
Volt3 - http://img34.picoodle.com/img/img34/3/8/12/f_2008081222hm_35a7c40.png
Volt5 - http://img28.picoodle.com/img/img28/3/8/12/f_2008081222hm_7a8eaef.png
Volt12 - http://img27.picoodle.com/img/img27/3/8/12/f_2008081222hm_9026557.png
[linkidena kuna siia oleks need liiga suured,PS: väiksed failid!]

EDIT.. Khm.. Tuli välja et ma olin ikka si*tasti pannud pastat.. ehk siis liiga vähe...ääred olid kontaktis ainult..


Praegu siis idle temp 42-43oC ja full load 63oC , eks ma pöördun siia kui probleemi tekib icon_wink.gif

_________________
Tarmo / asdnet.pri.ee
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ReV13
HV vaatleja
ReV13

liitunud: 11.04.2006




sõnum 15.08.2008 17:59:11 vasta tsitaadiga

Paar küsimust ahvidele, kel on mugen pikemat aega kastis olnud. Kas hirmujutud, et pushpin kinnitused raskuse all järele annavad ja ka mobo painutavad vastavad tõele või on tegu pigem paranoiaga? icon_rolleyes.gif

Ei tahaks ka eriti emaplaati kastist välja võtma hakata, kas Mugenit annab normaalselt ka korpusesiseselt paigaldada või oleks see liiga porno?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 15.08.2008 22:05:41 vasta tsitaadiga

ReV13 kirjutas:
Paar küsimust ahvidele, kel on mugen pikemat aega kastis olnud. Kas hirmujutud, et pushpin kinnitused raskuse all järele annavad ja ka mobo painutavad vastavad tõele või on tegu pigem paranoiaga? icon_rolleyes.gif

Ei tahaks ka eriti emaplaati kastist välja võtma hakata, kas Mugenit annab normaalselt ka korpusesiseselt paigaldada või oleks see liiga porno?


Ei paindu miskit seal mobol ja kinnitused peavad kenasti thumbs_up.gif kastis olen ma ise paigaldanud mingi 4-5x ja ilge porno on küll icon_mad.gif Seega vaata kuis sul endal lihtsam kas mobo kastis v väljas icon_wink.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 15.08.2008 22:51:07 vasta tsitaadiga

inteli pushpin jahuti on juba 3'l arvutil kergema liigutamise peale lahti tulnud thumbs_down.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ReV13
HV vaatleja
ReV13

liitunud: 11.04.2006




sõnum 19.08.2008 11:02:09 vasta tsitaadiga

Libe, räägid Mugenist ikka? Clipid olid teisel pool mobo korralikult lahti?

EDIT. Mugen paigas, sõrmed viilutatud icon_lol.gif 47/39 on def kelladel 25min orthose kohta paras temp?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 04:48:25 vasta tsitaadiga

*** NEW *** Arctic Cooling Freezer XTREME
http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=24250
$44.95

------------------
CoolerMaster V8
http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=3225136&postcount=31

CRAP thumbs_down.gif
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 23.08.2008 11:41:40 vasta tsitaadiga

ReV13 kirjutas:
Mugen paigas, sõrmed viilutatud icon_lol.gif 47/39 on def kelladel 25min orthose kohta paras temp?

Palju E8500 kohta imo. Mis pastat kasutad? Pakun, et kontakt sai halb.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 12:07:27 vasta tsitaadiga

CorsairX, muideks, prose VID-ist loeb temp päris palju. Mu uus E8500@1,24V on tunduvalt kuumem, kui eelmine E8500@1,30V. Xigmatekiga läheb load üle 70C icon_confused.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 14:35:31 vasta tsitaadiga

lible: Mis jahutuse puhul sul need pushpin jullad laiali lendasid?

Keegi Zipangi Q6600 G0 peal kah proovinud on? Mis asendis ta asja pani ning palju temp oli realtemp'iga kui prose oli @ default?

Endal sutus OCCT käinud ja saan Q6600 G0 @ default 53c max. Vent paneb nii vaikselt ringi et nagu "loperdaks". Pushpin'idega oli vaid kuramuse jura seda mobo külge saada. Raksus ja nagises kui paigaldasin + osad ei tahtnud kohe läbi minna (jahutuse mõõtmete tõttu raske neid seal suruda korralikult)


_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 23.08.2008 15:42:42 vasta tsitaadiga

angel, nagu näha otsustasid freezer extreme asemel Zipang`i võtta? Tasus ära? Imho võiksid backplate`i teha ja poltidega kinnitada.

ceemic, kas see üle 70C on OCZ freeze või IC7 pastaga? Äkki sai jahutus natuke kehvasti peale? icon_rolleyes.gif Selle OCZ freeze pastaga minul E6750 @ 3,6GHz tempid ~2-3C halvemad.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 15:47:07 vasta tsitaadiga

pole selline meistrimees kes sellist asja valmis oskaks teha.... enda vabandan välja sellega et ei ole ruumi kus treida. Ja ausalt öeldes eriti ei viitsi jännata kah... ükskord jändasin ja tulemus oli 0 ja oleks asjad hoopis piixu keeranud (see oli mingi jahutuse tegemise teema). Oleks tööruum ja "riistad" siis vast.

Freezer Extreeme vms jurakas ei pääse... kui müüki tuleb siis proovin ära. Lihtsalt saadavust ei ole seega mõtlesin et võtan ühe Z' pange ära. Vaata tempe ja otsusta ise kas tasus ära. Igatahes asi on vaikne ning kui RealTemp ei valeta siis endise 75c asemel on 55c (Freezer 7 pro vs zipang). Vast võtan ükskord maha ja vaatan kas pasteeti sai igasse nurka ja kui palju (kasutasin oma riisitera keskele lärakas teooriat aga pärast tuli alles meelde et kui jahutuse peale panin surusin ühe pinni enne seega pasta võis sutsu ühte nurka valguda, 2 tuuma on 47c teised kaks on 55c )

Aga jah... kuramuse raske on mobo sisse panna kui see zipang arvutis. Selle pange taga on just 8pin toite juha ja üks mobo kinnitus kruvi.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.08.2008 15:50:59 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
CorsairX, muideks, prose VID-ist loeb temp päris palju. Mu uus E8500@1,24V on tunduvalt kuumem, kui eelmine E8500@1,30V. Xigmatekiga läheb load üle 70C icon_confused.gif
mul on hoopis see tunne, et intel on lõpuks oma naljakalt madalate tempide näitamisest loobunud ja need korda teinud - numbrid tunduvad ikka viisakad olema

ja nagu enne ütlesin, siis inteli jahutajal tulid pushpinid lahti

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 15:55:46 vasta tsitaadiga

CorsairX kirjutas:
ceemic, Äkki sai jahutus natuke kehvasti peale? icon_rolleyes.gif

Ega ma esimest korda jahutust ei paigalda icon_lol.gif Juhtumisi sai proovitud nii AS5-ga kui ka OCZ-ga. Üks asi, mis tähele panin on see, et see idiootne alumiiniumraam, mis heatpipe koos hoiab, tegi IHSi peale üsna tugevad jäljed, nagu oleks heatpipe osast kõrgemal:
Spoiler Spoiler Spoiler

Üks väike võimalus ka temp anduri kala, sest 1,55V-ga oli BIOSis juba 90C ja 1,59V üles ei läinudki...
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.08.2008 15:57:48 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
CorsairX kirjutas:
ceemic, Äkki sai jahutus natuke kehvasti peale? icon_rolleyes.gif

Ega ma esimest korda jahutust ei paigalda icon_lol.gif Juhtumisi sai proovitud nii AS5-ga kui ka OCZ-ga. Üks asi, mis tähele panin on see, et see idiootne alumiiniumraam, mis heatpipe koos hoiab, tegi IHSi peale üsna tugevad jäljed, nagu oleks heatpipe osast kõrgemal:
Spoiler Spoiler Spoiler

Üks väike võimalus ka temp anduri kala, sest 1,55V-ga oli BIOSis juba 90C ja 1,59V üles ei läinudki...
võta throttle maha ja muud asjad samuti ning proovi siis
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 23.08.2008 16:08:19 vasta tsitaadiga

ceemic, Olen kasutanud/näppinud OcZ Vendetta1 ja 2 ja mõlemil lihvisin neid alumiiniumraame,kuna muidu oli seis ikka maru kole icon_neutral.gif
Sul ei ole tegemist küll vendettaga aga põhimõte on täpselt 1:1 sama seega liivapaber kätte ja perf peaks paranema tunduvalt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 17:31:37 vasta tsitaadiga

Eks ma üritan nühkida vast jah...

EDIT: võtsin 1000 ja 1200 liivapaberi ette ja nühkisin natuke:
http://ceemic.pri.ee/hardware/heatpipe01.JPG
http://ceemic.pri.ee/hardware/heatpipe02.JPG
Saast viimistlus ikka Xigmatekilt okse

EDIT2: veel 10min nühkimist:
http://ceemic.pri.ee/hardware/heatpipe03.JPG
http://ceemic.pri.ee/hardware/heatpipe04.JPG
Rämedalt nõgusad ikka torud icon_neutral.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 17:51:30 vasta tsitaadiga

vaata et sa nõnda ei tee: http://www.evga.com/forums/upfiles/272536/B64EA49B24E44BE4920CF6A4F32710AF.jpg

icon_lol.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 18:26:43 vasta tsitaadiga

Wtf icon_lol.gif
Kes sellega hakkama sai?

EDIT: leidsin: http://www.evga.com/forums/tm.asp?m=365730 icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 18:54:05 vasta tsitaadiga

Otse heatpipe lihvima hakata on jah suht ohtlik, kuid kui ettevaatlik olla siis annab kokkuvõttes paar kraadi parema tulemuse.
näiteks, endal on Q6600 B3, mis läheb ikka suht kuumaks. Enne lihvimist oli 3725mhz max, kui biosest bootida. Winnis klokkides sain 3825mhz peal Spi'd lastud. Ja siis pani pange. Tempid olis suht max lähedal. Seal 87+ C. TRUE-120 jahutamas CPU'd. Volt oli oma 1.7v midagi vast icon_biggrin.gif (Muidugi oli mul siis veel plaadil vdroop mod tegemata ja vcore kõikus seal 0.1v ulatuses mis tegi kogu krempli ebastabiilseks). Lihvisin nii cpu kui oma TRUE120, tempid kuskil 75C 3825mhz peal samal voldil. Nüüd suudan isegi 3.9Ghz peal üles bootida tänu vdroop modile thumbs_up.gif. Ja tempid sellised olid nüüd suvel icon_smile.gif kast toas, ainult küljekaan maas.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 23.08.2008 18:59:37 vasta tsitaadiga

Valus lammas peab olemaet minna 400 paberiga sellise asja kallale icon_lol.gif See lammas ilmselt lihviks tavalisele inboxile ka augu sisse.. Kahtlen selles,et keskmine toru oli 5mm kõrgem kui teised.. Keskmine oli väidetavalt kõrgeim ja äärmisel on auk suurim icon_lol.gif
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 19:01:32 vasta tsitaadiga

omgwtf, 0,5mm
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
omgwtf
HV Guru
omgwtf

liitunud: 23.10.2006




sõnum 23.08.2008 19:04:20 vasta tsitaadiga

Mnjh see veel usutav..
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 23.08.2008 20:56:08 vasta tsitaadiga

Selle asemel, et üritada 0,5mm maha lihvida oleks pidanud selle poodi tagasi viima. Selle jahuti puhul oli siis ju tegemist selge praagiga.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 22:28:12 vasta tsitaadiga

vast juba läbi käinud aga netist soradest leidsin sellise kinnitus lahenduse: http://www.richardswinburne.net/2005/3

tundub mugavam olevat vähemalt kui see pinnide litsumine läbi emaplaadi. ainult taha peaks mingi toe plaadi tegema?

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2008 22:28:50 vasta tsitaadiga

Mu Xigmatek ka originaalis nende idiootsete "push-pinnidega". Need murdsin kohe karbist välja võttes julmalt küljest icon_lol.gif
Endal siis samamoodi poltide ja vedrudega. Sel juhul aga backplate soovitav.
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 134, 135, 136  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.