|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
02.08.2008 11:01:43
Videoprojektor igapäevakasutamiseks |
|
|
hey,
tekkis selline mõte kuna tundub et tulevikus ilma digiboxita ei saa ja kunagi ammu juba peas keerelnud selline mõte.
kui nagu päeval ka tahaks vaadata siis valgustugevus tähtis. 2000 ansi luumenit juba piisav ?
Kes teavad või omavad kogemusi projektoritega võiks üht-teist nagu pajatada. Kellel odavaimad vahetuspirnid ja mis hinnaga, ning samuti ka kättesaadavus.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
05.08.2008 01:18:13
|
|
|
Panasonic pt-ax200e või Epson PowerLite Home Cinema 720, muid mõistlikke variante eriti ei ole kui tahad palju ka nö. päevavalguses vaadata. ise ostsin küll PIKA valimise peale siiski sanyo, kuid mul on 100% light controlled room kah ja enamasti vaatangi kottpimedas muidugi vahetuspirn on sanyol odavam oluliselt kui panasonicul ja samas kestab pirn ka kauem, aga no seda nõrgema valgustugevuse arvelt jällegi.
epson on natuke (rõhutan NATUKE, kindlasti mitte palju!) nõrgema valgustugevusega, kuid parema kontrastiga (reaalselt, mitte ainult reklaamnumbrite järgi) kui panasonic ja peaks olema ka töökindlam. panasonicu kohta on levinud arvamus, et paljud isendid üsna problemaatilised. sanyo näitab ka suht valges toas normaalset pilti kui tarvis, kuid pole selle jaoks siiski parim valik. samas vahetuspirn on kõige odavam ja on eestist kohapealt ostetav soodsa hinnaga.
see jutt käis nüüd muidugi 720p ja ainult alla 20k masinate kohta, tegelikult peaks need masinad kõik jääma vist umbes 13-16k hinnavahemikku isegi. järgmine klass algab kuskilt 25-30'st kilost, kuid natuke mõttetult kallis veel minumeelest...
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ra*
HV Guru

liitunud: 19.04.2003
|
05.08.2008 03:48:47
|
|
|
Loen oma Epsoni projektori speci.idest välja :
VALGUSTUGEVUS (ANSI LUMEN) 1600 Alm
Ja saan vaadatud küll,
Muidugi oleneb kui valge su tuba on.
Eks ta päeval ole ikka väga hele jne.
Aga projektorit kasutada vaid "taustaks" ehk lähed pärast tööd 5 koju ja paned mängima ja tegelikult filmi vaatada alles õhtul võibolla vahepeal uudiseid vms., tundub minu meelest raiskamine
ja pole väga selleks mõeldud. Tava telekavaatmiseks soovitaks võtta mingi taskukohane telekas ikka.
Aga noh... Mul alles esimene projektor ja kehvad vaatamistingimused.
|
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
05.08.2008 12:44:44
|
|
|
tava telekavaatamiseks tegelt telekatest piisab aga need jäävad magamistubadesse. Ruumiga on muidugi see teema et no kui ikka väga sisse päike paistab siis kardinad ja ruloo natukene ikka aitab. Wiltz'i pakutud aparaadid üpris hea kontrastiga ja panasonic'ul asjalikud viled ka peal, mis aga ei meeldi on tegelikult vahetuspirnide hinnad.
Endale tegelikult jäi silma selline aparaat http://www.ox.ee/est/product/75687 vahetuspirnid ka odavad 2000.-
Väga palju seadmeid ka kodu muretseda ei tahaks elukaaslane nagunii juba segaduses. Ja paljalt filme ka nagi tegelt eriti ei vaata niipalju vaatan kui telekast õhtul tuleb. Aga võrkpalli võistluseid ja kossumänge oleks päris hea tegelt jälgida kui nüüd mõtlema hakata.
Eks tuleb veel mõelda ja seedida natukene.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
16.08.2008 20:45:08
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
| Panasonic pt-ax200e või Epson PowerLite Home Cinema 720, muid mõistlikke variante eriti ei ole |
mul on see pana ja esmamulje päris hää 220cm rulloo on ekraaniks. 5.1 heli ka olemas.
lahendamata veel üks probleem, nimelt pilt vaja 180 kraadi ringi pöörata. vot ei ole veel hakkama saanud
kui arvuti järgi panen siis muidugi lihtne videokaardi setingutest pilt ringi keerata aga kui dvd mängijast pilt võtta siis
oleks projektori menüüst vaja pilti pöörata aga seda ei oska
teen vist selle kohta teema ka. ehk saan abi
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.08.2008 21:15:02
|
|
|
| no arvestades projektorite müra, energiakulu ning valgustingimusi, isiklikult küll seda koju monteerima ei hakkaks
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
16.08.2008 21:35:43
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| no arvestades projektorite müra, energiakulu ning valgustingimusi, isiklikult küll seda koju monteerima ei hakkaks |
jääd paljust ilma tule õhtul mulle külla ja su arvamus muutub projektor = kino ja mitte mingi kodukino junn aga nagu oleksidki kinos ainult, et võid vabalt kapist õlut tuua või vetsu pissile minna
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ra*
HV Guru

liitunud: 19.04.2003
|
16.08.2008 21:58:13
|
|
|
| cdrom kirjutas: |
| kännuämmelg kirjutas: |
| no arvestades projektorite müra, energiakulu ning valgustingimusi, isiklikult küll seda koju monteerima ei hakkaks |
jääd paljust ilma tule õhtul mulle külla ja su arvamus muutub projektor = kino ja mitte mingi kodukino junn aga nagu oleksidki kinos ainult, et võid vabalt kapist õlut tuua või vetsu pissile minna  |
Sama siin.
Su telekas võib olla fullhd, fantast kontrastidega mida iganes. Kuid kui pool seina on ekraan ikka... siis see on midagi muud.
Aga muidugi kõik oleneb: mis võimalused, mis vajadused( vaatad filme või "telekat" ehk tavaprogrammi jne)
Mina ei osanud ka suurt midagi arvata enne kuni ühe projektori ootamault sain,
igatahes tutika lcd teleri müüsin maha
|
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.08.2008 22:33:33
|
|
|
| cdrom kirjutas: |
| kännuämmelg kirjutas: |
| no arvestades projektorite müra, energiakulu ning valgustingimusi, isiklikult küll seda koju monteerima ei hakkaks |
jääd paljust ilma tule õhtul mulle külla ja su arvamus muutub projektor = kino ja mitte mingi kodukino junn aga nagu oleksidki kinos ainult, et võid vabalt kapist õlut tuua või vetsu pissile minna  |
No on mul kah neid projektoreid kimbuga proovitud ning 3m ekraani päält filme vahitud, kuid igapäevaseks telekavaatamiseks on projektor lärmakas ning kulutab liialt energiat (sellest ei räägigi, et briljantse pildi saamiseks peab ruum ikkagi pimendatud olema
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
16.08.2008 22:54:41
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| cdrom kirjutas: |
| kännuämmelg kirjutas: |
| no arvestades projektorite müra, energiakulu ning valgustingimusi, isiklikult küll seda koju monteerima ei hakkaks |
jääd paljust ilma tule õhtul mulle külla ja su arvamus muutub projektor = kino ja mitte mingi kodukino junn aga nagu oleksidki kinos ainult, et võid vabalt kapist õlut tuua või vetsu pissile minna  |
No on mul kah neid projektoreid kimbuga proovitud ning 3m ekraani päält filme vahitud, kuid igapäevaseks telekavaatamiseks on projektor lärmakas ning kulutab liialt energiat (sellest ei räägigi, et briljantse pildi saamiseks peab ruum ikkagi pimendatud olema |
uudiseid vaatan endiselt telekast ja filmi vaatamiseks peab jah ruum hämar või soovitavalt päris pime olema aga ma ei vaatagi kesk päeva filmi ikka õhtu poole ja rulloo tõmban alla ja siis juba suht okey no ma ei tea, mulle igatahes meeldib see projektor
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
18.08.2008 18:30:15
|
|
|
No ma ei tea ka veel, pole veel midagi otsutanud ja mõelnud aga hetkel oma piskest LCD omades ajab ikka tegelt närvi ka see asi et poes ajavad juttu et peaks peegelduse vaba olema aga halligi ma ütlen, väga hästi peegeldab. Müra on tõesti üks asi mis meele mõruks teeb, aga samas see ei tohks olla suurem kui mingil arvutil. kuskil 23-30dB jäävad nad. Aga selle aparaadil mida ma vaatasin tundub et kontrasti jääb jube väheks. Ja pole ka igasuguseid pildikorrektsioone mis koduseks kasutuseks mõeldud projketoritel on.
LCD ja Plasma isu veitsa üle. Ja rohkem alternatiive ka pole.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
18.08.2008 18:42:32
|
|
|
| mk1985 kirjutas: |
| ..ajab ikka tegelt närvi ka see asi et poes ajavad juttu et peaks peegelduse vaba olema aga halligi ma ütlen, väga hästi peegeldab. ... |
et siis müüjate valeliku möla pärast ostad projektori? teleka peegelduse vältimine on oluliselt lihtsam töö, kui projektori jaoks toa pimendamine ning ka käivitus/sulgemis/hooldus rutiinid
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
47th ronin
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
18.08.2008 20:51:24
|
|
|
kodukino ei ole ikka see, et kruvid kahuri lakke ja käid pissil, kui isu tuleb. kahur on see kõige tillem samm ja vaata, et veel kõige odavam. lihtsalt lina/ruloo/värvitud sein ei ole ekraan. seitse kõlarit ei ole audiosüsteem. ja heli valjus ei ole mingilgi viisil korrelatsioonis heli kvaliteediga. ka siis, kui kohale on pandud ja välja timmitud hiigelsuur crt projektor, erimaterjalist perforeeritud ekraan liigub mootoriga paika ja peitu ning ruumi akustika on enam/vähem paigas, on kodukinoni veel hulk aega ja rahakulu.
ülaltoodu ei tähenda, et suvaline vähegi tehnilise taibuga inimene endale minimaalse eelarvega sossasoolaplaatsast hulka paremast kinoelamust ei saaks korraldatud. saab, ja kuidas veel, kuna kinondus on ikka masendav, nii siin kui ka näiteks soomes..
igapäevateleka (kuitahes väikese) asendamine projektoriga on mu meelest umbes sama klassi eneseavaldus, kui lasna jõmm laseb oma viisteist aastat vanale neljasajasele bemmile kärtsroosa klepsu 'mul on ultra väike till'.
_________________ rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
19.08.2008 15:28:57
|
|
|
| 47th ronin kirjutas: |
kodukino ei ole ikka see, et kruvid kahuri lakke ja käid pissil, kui isu tuleb. kahur on see kõige tillem samm ja vaata, et veel kõige odavam. lihtsalt lina/ruloo/värvitud sein ei ole ekraan. seitse kõlarit ei ole audiosüsteem. ja heli valjus ei ole mingilgi viisil korrelatsioonis heli kvaliteediga. ka siis, kui kohale on pandud ja välja timmitud hiigelsuur crt projektor, erimaterjalist perforeeritud ekraan liigub mootoriga paika ja peitu ning ruumi akustika on enam/vähem paigas, on kodukinoni veel hulk aega ja rahakulu.
ülaltoodu ei tähenda, et suvaline vähegi tehnilise taibuga inimene endale minimaalse eelarvega sossasoolaplaatsast hulka paremast kinoelamust ei saaks korraldatud. saab, ja kuidas veel, kuna kinondus on ikka masendav, nii siin kui ka näiteks soomes..
igapäevateleka (kuitahes väikese) asendamine projektoriga on mu meelest umbes sama klassi eneseavaldus, kui lasna jõmm laseb oma viisteist aastat vanale neljasajasele bemmile kärtsroosa klepsu 'mul on ultra väike till'. |
heh, ei saa sinu pahameelest aru, mina näiteks pole üldse väitnud et tahan kodukino ehitada, lihtsalt suurest pildist oleks huvitatud. Kodukino ei koti mind tegelikult üldse. Olen täielikult rahul stereo heliga ja ei plaani niipea mingit kodukino üritust isegi uurima hakata. Lihtsalt oli väike mõttelend et ehk annaks telekas asendada projektoriga aga tunudb et mitte veel. Kuigi selliseid inimesi ka leidub vist juba.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
47th ronin
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
19.08.2008 15:56:40
|
|
|
telekast ei ole paraku midagi sellist vaadata, mis tõepoolest kahuriga hea oleks ja ma ei pea ainult sisu silmas. milleks ajada pilt suureks, et seal rusikasuurused pikslid oleks, niiet vaatama peab umbes nii kaugelt, et diagonaal tagasi 50 tolli peale läheb? telekaski on teinekord pilt nii ruuduline, et imesta, mis saidilt kanal2 oma filmid tõmbab..
pahameelt ei olnud mõtteski, anna andeks
_________________ rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
19.08.2008 18:20:31
|
|
|
| 47th ronin kirjutas: |
telekast ei ole paraku midagi sellist vaadata, mis tõepoolest kahuriga hea oleks ja ma ei pea ainult sisu silmas. milleks ajada pilt suureks, et seal rusikasuurused pikslid oleks, niiet vaatama peab umbes nii kaugelt, et diagonaal tagasi 50 tolli peale läheb? telekaski on teinekord pilt nii ruuduline, et imesta, mis saidilt kanal2 oma filmid tõmbab..
pahameelt ei olnud mõtteski, anna andeks  |
Eksid, sporti (eriti jalgpalli) on ikka väga mõnus vaadata. Ja ruuduliseks läheb pilt juhul, kui oled tõesti 720p/1080p native projektori muretsenud. Minu InFocus oma 845x480 resoga sobib Digi-TV vaatamiseks ikka päris hästi.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
19.08.2008 18:49:40
|
|
|
ma küll pole ei piksleid ega ruute märgand ja keegi rääkis siin mürast väike vuhin on aga seda kuuleb ainult siis kui heli ressist välja lülitan. vahest vaatan filme ka klapid peas siis ei kuule ka miskit kõrvalist heli
ei tea mulle meeldib. kui kellelgi huvi ja sooviks näha milline see projektori pilt on, siis võin seda ka huvilistele näidata. eelnevalt siis ajas kokku leppides
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
19.08.2008 18:58:42
|
|
|
| Ise olen seda meelt, et uudiste vaatamiseks on telekas praktilisem. Aga kui aeg-ajalt õhtul filmi vaadata, siis kulub teleka kõrvale projektor ära küll. Ja ei pea just viimase peal süsteem olema. Väidan et voodilinale tulistatud kahuripilt koos stereokõllidega annab parema filmielamuse kui supersurraund helisüsteemiga 32" LCD telekas. Seda enam et 720p materjali on järjest rohkem liikvel, seriaalid näiteks...
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
19.08.2008 19:08:35
|
|
|
ja ekraanile tuleb ka pisut tähelepanu pöörata. kui valge lina on heledamat sorti tapeedi ees siis see tõmbab kontrasti alla
kuna lina paistab hästi läbi ja lina taga on nagu valge tuba ja see teeb musta halliks ja rikub ka teisi värve.
mul on tegemisel valgerulloo taha must taust ja siis peaks vast pilt veel ilusamaks minema
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
20.08.2008 23:42:22
|
|
|
kui juba jutuks ja jutustamiseks läks siis viskan oma (järjekordsed) 2 senti ka sisse
esiteks, vägagi korralikku ekraani oma "kahuri" jaoks on tegelikult üsnagi lihtne teha. eeldab küll teatavat kokkuvõtmist ja natuke ikka tahtmist ka, aga minumeelest jõukohane peaaegu igaühele. ise olen katsetanud erinevaid variante, viimatine ja parim millega hakkama sain on tikkurila spetsvärviga üle võõbatud soome papist valmistautd ekraan. diagonaaliga umbes 3m. seekord sai mindud täie peale välja ja ka korralikud musta sametriidega kõrged servad tehtud ekraanile. ja selle koha peal ennast kiitma, ekraan on väga asjalik ning näeb toas lausa ilus välja ma ei püüa väita, et tuhandeid...ja kümneid tuhandeid maksvate ekraanide seas ei ole paremaid, kindlasti on, kuid selline DIY ekraan on voodilina peale projetseerimisest ikka VÄGA suur samm edasi! pealegi, piisavalt palju on tehtud nö. teste, kus võrdluses erinevaid ekraane, nii kalleid poe omasid kui ka taolisi home made variante...ja tavaliselt jõutakse järeldusele, et lõppkokkuvõttes on erinevus pildis ikkagi üsna väike.
teiseks, tuba "projektori sõbralikuks" teha ei ole ka tegelikult kuigi keeruline. kui tahta seda teha kiirelt, ilma suurema jamamiseta ja võimalusega ka suvalisel hetkel kõik see installatsioon maha võtta siis piisab pisut suurema koguse musta kanga ostmisest. seda riputada ekraaniga külgnevatele seintele ja ekraani ette maha mingi tume vaip lükata ning asi on juba üllatavalt hea
kolmandaks, müra ei ole minumeelest mainimist väärt asi kui osta omale õige pill ja paigutada see toas õigesti. nii eelmainitud sanyo kui ka epsoni projed näiteks on vägagi vaiksed oma nö. movie mode's. kui vähegi mingi helitaust olemas on siis pole see vaikne vuhin märgatav. aga jah, kes ei tee enne ostmist piisavalt eeltööd ja paigutab proje omale kuskile 30cm kaugusele kõrvast, noh mina ütleks selle kohta - oma viga
erick, hd pill ei tee küll pilti ruuduliseks, sa oled kuskil mingist asjast VÄGA valesti aru saanud vist õige oleks siis pigem nii, et madala resoga relva pilt on nii ehk naa teataval määral ruuduline, kõrge resoga relv suudab aga näidata ka mitteruudulist. kuigi tõsi, et halva kvaliteediga materjali vaadates "tajub" selle halba kvaliteeti pisut vähem kui ka kahur on viletsam.
47th ronin, sul on õige teooria, selles osas, et sama teeb välja vaadata 50cm diagonaali 50cm pealt või 3m diagonaali 3m pealt, kuid see ei ole veel kaugeltki kõik, mis loeb! 3m pealt mahub ühte ekraani korraga vaatama väga mitu inimest, 50cm pealt...tead isegi kusjuures proje pilt ekraanil on iga nurga alt üsna ühesugune, võrreldes mingi LCD'ga näiteks. teine asi on mudugi heli, midagi normaalset sellisest asjast ikka välja ei võlu kui sul on 5 kõlarit 1m küljega ruudu sisse jäävas ruumis, see on bullshit.
üldiselt, eks kuskilt tuleb alustada, süües kasvab isu ja kui asi meeldib vahetub õigel huvilisel see voodilina õige pea millegi parema vastu ning logitechi pc 5.1 kõlarikompott mingite asjalikemate komponentide vastu.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
21.08.2008 00:35:37
|
|
|
teema hakkab arenema kusjuures sinna suunda kus ma lootsin, nii et ikkagi on kõik võimalik kui tahta, see et korralik ekraan timmida ja DIY moel on väga hea mõte kusjuures.
Ja muide selle 5.1 ja muu sellise soundijutu pealt et see pole see teema aga kui teil on väga head kõlarid stereos siis ma usun et on ka võimalik nendega hakkama saada.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
21.08.2008 13:18:07
|
|
|
ka ühe kõlariga ehk monos on võimalik hakkama saada aga üldiselt jah, korralik stereosound on loomulikult eelistatum variant kui odav 5.1, selles pole kahtlustki. korralik 5.1 aga ka kindlasti asi, mille nimel tasub natuke vaeva näha kui on võimalus seda realiseerida (piisavalt suur tuba, piisavalt finantsi jne)
unustasin ennist lisada, et mulle läks see DIY ekraan maksma värvi (~100eek) ja musta sametriide (~100eek) hinna. nö. puidumaterjal oli omast käest võtta. anyway, arvan, et alla 1000eeku tuleks selline ekraan isegi siis kui kõik komponendid poest osta
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
04.12.2010 14:19:13
|
|
|
Nopiks veel tarkusi kui keegi jagab, justnimelt ekraani suhtes.
DIY ekraani tegemine poleks probleemiks. Lihtsalt väärt alginfot oleks vaja.
Saan aru et hea oleks mingine valge riie + must värv või riie selle alla. (tegelikult ka kallid ekraanid on umbes analoogselt tehtud)
Helehalli seinapeale pidi ka päris hea pildi saama.
Küsimus aga kui kangaga mässama hakata et kas see pealmine riie peab olema paks/õhuke? läikiv/matt?
Ideeliselt saan aru et allumine must osa võiks olla võimalikult matt ja riidena paks, siis sumbuksid peegeldused paremini ära ?
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
06.12.2010 22:28:20
|
|
|
lase pilt seinale ja märgi nurgad ära. siis võta valge värv ja värvi see ristkülik valgeks.
sedasi kõige odavam ja tulemus parem kui lina või muu ekraaniga, sest üli raske on lina või
rullood täiesti sirgeks saada. olen ise mõlemeid proovinud ja räägin puhtalt oma kogemustest.
ah, et miks see ekraan nii sirgu peab olema kui vaatad liikumatut pilti siis tõesti pohl aga
kui vaatad filmi siis on ka kõige väiksem lainetus päris rõve
aga edu ehitusel siis
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
08.12.2010 20:08:54
|
|
|
| mk1985 kirjutas: |
Nopiks veel tarkusi kui keegi jagab, justnimelt ekraani suhtes.
DIY ekraani tegemine poleks probleemiks. Lihtsalt väärt alginfot oleks vaja.
Saan aru et hea oleks mingine valge riie + must värv või riie selle alla. (tegelikult ka kallid ekraanid on umbes analoogselt tehtud)
Helehalli seinapeale pidi ka päris hea pildi saama.
Küsimus aga kui kangaga mässama hakata et kas see pealmine riie peab olema paks/õhuke? läikiv/matt?
Ideeliselt saan aru et allumine must osa võiks olla võimalikult matt ja riidena paks, siis sumbuksid peegeldused paremini ära ? |
mk1985, üldiselt saad valesti aru. ja kallid ekraanid ei ole päris analoogselt tehtud
kangaga jamama ei soovitaks hakata. kasuta mingilgi määral kuju hoidvat pinda ja vajadusel tee mingi tugi või raamistik, et ekraan jääks sirge ja tasane. ekraani pind värvi mõne oma ala fanattide poolt välja otsitud värviga. oluline on kasutada võrdsete RGB väärtustega värvi, näiteks:
http://www.vivacolor.ee/?op=body&id=379&img=660
see kui heledat või tumedat tooni halli värviga värvid määrab kui heleda või tumeda pildi sa lõpuks kätte saada. NB! heledam pilt ei ole kohe kindlasti mitte alati parem, maksimaalne heledus ja black level peaksid olema mõistlikult tasakaalus. oluliselt üle 1 gaini ehk võimendusega ekraanidest pole mõtet ilmselt siin teemas rääkima hakata, see on juba natuke keerulisem topic.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
08.12.2010 22:03:16
|
|
|
1 plaan oli et soome papp ja selle struktuurne pool üle värvida.
Oot ekraanidest olen nii aru saanud. Et see valge mis seal on pole esiteks päris valge, teiseks selle ekraani riide sees peaks must kiht olema + veel see sruktuur mis seal peal on et murda peegeldusi mis on veel omakorda õigesti välja arvutatud. Pole siis nii ?
Jah selle halli tumeduse heledusest olen aru saand, see määrab kui must on must ja kui valge pildi saab. Siit ka põhjus miks valgeks ei teeks, sest siis musta pole.
Lihtsam oleks tõesti ekraan osta - hmm aga siis poleks see ka enam säästu värk. Projektorist rohkem pole ma ekraanile nõus kulutama.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
08.12.2010 22:14:26
|
|
|
| võta rahulikult ja ära üle pinguta. valget saad ju alati üle värvida. peamine, et ekraan oleks võimalikult sirge.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
09.12.2010 00:05:13
|
|
|
eiei, nii ka ei saa alati öelda, et lihtsam oleks osta lihtsam on siis kui mõtled läbi enne tegema hakkamist, mida teha tahad, kui palju kulutada tahad...ja loomulikult tuleks kasutada maksimaalselt ära teiste eelnevaid kogemusi ja eksperimente
kui soome papp siis üle värvi ikka see sile pool. no ükskõik mis materjaliga sama teema tegelikult. ekraan peaks olema siledapinnaline! mina veel lihvisin soome papi siledama poole enne värvimist täies ulatuses suhteliselt peeneteraliste paberitega üle.
aga ekraanidest sa ei ole päris õigesti aru saanud jah kahjuks. gainiga >1 ekraanid, mis on siis niiöelda peegeldavad töötavad sel põhimõttel, et mingisse teatud suunda peegeldub tagasi suurem osa valgust kui mingisse teise suunda. gainiga <=1 ekraanid peegeldavad aga igasse suunda täpselt ühepalju.
struktuurist aga antud juhul pole eriti mõtet rääkida, kuna olgu tegu millise gainiga ekraaniga tahes siis nö. näpuga katsudes peab see ikkagi täiesti sile olema.
mulle tundub, et sa oled kuskilt mingite ekraanitootjate lehekülgedelt lugenud liiga palju teatavat inglisekeelset "huugabuugat" selle kohta kuidas ühel või teisel ekraanil on mingid imelised 100 kihti, mis kõik midagi murravad ja kuidagi kontrasti suurendavad jne. see on marketing, see on suuremalt jaolt bullshit, kahjuks
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
09.12.2010 18:42:13
|
|
|
Tänud vähekei valgustava info eest.
Ehk mõni link ka visata on kust saaks väärt huugabuugat.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
11.12.2010 15:42:13
|
|
|
kahjuks ei oska praegu selles osas aidata eriti. ei pannud omale favoriitidesse neid linke, ja paraku pole ka üldse mitte lihtne leida netist selle teema kohta materjali, mis ei oleks kellegi reklaam või kuidagi muudmoodi liiga ebateaduslik jutt. ise otsisin ja tuulasin netis ikka mitmeid kuid kui üritasin selles ekraaniteoorias rohkem selgust saada.
niipalju võin küll öelda, et mingit ühte kindlat linki ei olegi ilmselt, kust saaks korraga kogu info. aga TTÜ raamatukogus peaks leiduma näiteks ka mingil määral vastavat kirjandust, kui asi tõesti huvitab - aga ikkagi tuleb päris kõvasti otsida ja palju lugeda. muidugi teatav füüsikataust oleks soovitav, et sellest kamast paremini aru saada!
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
13.01.2011 13:25:01
|
|
|
AVS foorumid on kindlasti üks parimaid ja suurima infohulgaga kohti netis, kust leiab kõikvõimalikku infi projede ning ka ekraanide kohta.
antud lingil on tõesti päris head infot, samas seal kipub olema väga ameerika spetsiifiline jutt. algajal on väga keeruline ümber mõtestada, mis materjale seal näiteks ühe või teise termini all silmas peetakse ning paljusid neist ei pruugi eestis saada ollagi. värvimixide teema on samuti hirmus advanced jutt kellegi jaoks, kes lihtsalt tahab mõningaid algtõdesid DIY ekraani kohta teada.
aga iseenesest AVS's ringi tuhnides oleks küll võimalik leida väga asjalikku infot. kahjuks või õnneks peab selleks aga oskama otsida ja peab olema kannatlikkust lugeda (osaliselt) läbi pikki teemasid.
peamine, mida ise soovitaks jälgida ükskõik kas DIY screeni tegemisel või ka poest sobiva ekraani ostmisel - üldine pildi heledusaste peab jääma enda jaoks sobiv. ja tahaks just rõhutada heledust, mitte selle näitaja teist poolt ehk black levelit. ekraan määrab selles mõttes ära kui kirka (inglise keeles vist sünonüüm "popping picture") pildiga sa oma filme ja muud materjali vaatama hakkad.
kui selle koha peal aga ekraani valikuga puusse panna siis oled suht sitas olukorras hiljem kui avastad, et heledus on paigast ära. eriti hull on asi muidugi siis kui seda on soovitust vähem, aga ega vastupidine olukord ka liiga hea ei ole. DIY ekraanide puhul on üheks eeliseks, et saab katsetada üsna lihtsal viisil erineva heledusega värvkatteid ja leida lõpuks (või hea õnne korral esimesel katsel ) see sobiv.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
18.01.2011 18:59:20
|
|
|
Noh minu lõpp on suht lihtne, leidsin ehituspoest sobiva pakussega ja tooniga materjali, mille riputasin kettidega lakke ja nüüd on asi teisaltaav, kokku vajadusel rullitav jne. maksma see nali läks mulle kokku kuskil 30 EUR'i Olen rahul.
Eks uued seiklused juba minu uues kodus. Hetke lahendus on muidugi iga jumala päev kasutuses sest suure pildi vastu ei saa midagi ja silmi ka ei väsita miskipärast niipalju kui televiisor.
Tänud aga siinsetele abistajatele vaadatke ikka suurt pilti.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
18.01.2011 19:28:16
|
|
|
kui ta on vajadusel rullitav siis olen suht kindel, et ta pole täiesti sirge ja sile. väheke laines on ta nagunii
ja see tähendab seda, et liikuv pilt või liikumine pildil (näit. sõitev auto) muutub lühikese ajajooksul vastikuks.
ma proovisin ka mitut erinevat lahendust ja parimaks osutus odavaim. ja see oli paar paani tapeeti, mille kleepisin seinale, pildiga seinapoole ja värvisin valge värviga veel üle ka.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mk1985
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2008
|
19.01.2011 15:53:24
|
|
|
| cdrom kirjutas: |
kui ta on vajadusel rullitav siis olen suht kindel, et ta pole täiesti sirge ja sile. väheke laines on ta nagunii
ja see tähendab seda, et liikuv pilt või liikumine pildil (näit. sõitev auto) muutub lühikese ajajooksul vastikuks.
|
Laines niguinii.
Kindel oled sa küll endas aga kas ka põhjendatult. No ma ei tea eks see jäägu sinu teada siis.
Põhimõtteliselt on see nagu paks vakstu mis ei taha just nagu voltimisele alluda. Ja kui alla otsa raskus panna siis on ikka sirgu küll. Põhimõtteliselt võiks ju raami teha nagu tavaks aga see kahjuks ei anna effekti.
Plaan on veel sellest ülejäänud tükkidel erinevaid toone proovida just seda nt mida kasutaja Wiltz soovitas.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
19.01.2011 20:45:55
|
|
|
must raam siiski omab ka reaalset efekti, ei ole tegu puhtalt placebo-efektiga nagu mõnelpool kirjeldatakse.
muidugi palju suuremat efekti omab see kui suurem pind projetseerimiseks kasutatava ala ümber on kaetud mingi hästi valgust neelava materjaliga. sellisel juhul õnnestub silma natuke petta ja panna arvama, et ekraanil on heledam pilt.
paraku ent paratamatult on sellel ka teistpidine mõju, nimelt pimedad ja väga pimedad kaadrid tunduvad pisut rohkem hallikad (heledamad). samas selliseid kaardeid on filmides keskmiselt võttes vähe.
siin üks näide umbes sellisest asjast: http://hcc.techradar.com/installs/projector+lcd+theatre
võin garanteerida, et pilt samast projektorist samale ekraanile näidatuna näeb sellise lahenduse puhul märgatavalt parem välja kui näidates lihtsalt keset valget seina (siiski sama ekraani peale!)
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
26.01.2011 11:27:18
Re: Videoprojektor igapäevakasutamiseks |
|
|
| mk1985 kirjutas: |
hey,
tekkis selline mõte kuna tundub et tulevikus ilma digiboxita ei saa ja kunagi ammu juba peas keerelnud selline mõte.
kui nagu päeval ka tahaks vaadata siis valgustugevus tähtis. 2000 ansi luumenit juba piisav ?
Kes teavad või omavad kogemusi projektoritega võiks üht-teist nagu pajatada. Kellel odavaimad vahetuspirnid ja mis hinnaga, ning samuti ka kättesaadavus. |
Alla 3000 ANSI ei soovita. 3000 näed juba ilma aknaid kinni katmata. Suvel vaatamiseks soovitaksin kusagil 4000 ansi ringis, projektori teravus mängib ka rolli. Kallis projektor ei tähenda alati head kvaliteeti.
Ekraaniks soovitan valge, sinine, roheline rulookardin vastavalt siis projektorile, millist värviekraanile on ta suuteline kuvama. Vaata setingutest järgi. Teinevõimalus on vannitoa seinakatteplaadid "Melamine" "Shouwerboard"
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
28.01.2011 16:17:19
|
|
|
selline jura tuleks siit teemast otsejoones kustutada! tekib küsimus, kas on üldse mõtet sellist asja kommenteerida...aga kuna kustutamist nagunii ilmselt toimuma ei saa siis paari sõnaga igaks juhuks kommenteeriks, muidu mõned vähesed projektorihuvilised hirmuvad veel ära.
"...sinine, roheline rulookardin..." paluks mitte tõsiselt võtta, inimesel pole ilmselgelt õrna aimugi millest ta räägib!
projektor on "suuteline" kuvama absoluutselt igale pinnale, aga see ei tähenda, et iga pind oleks ka kuvamiseks sobilik. nagu siingi teemas vist olen varem maininud siis kuvapind peaks olema sarnaste RGB väärtustega. maakeeli sellist tooni, mis värve ei moonuta. puhas valge on sobilik, erinevad hallid on üldiselt sobilikud. aga sinine, roheline jne? palun ei!
"Alla 3000 ANSI ei soovita" järjekordne eepiline kräpp. alustame sellest, et ühik on lumen, mitte ansi!
suurem osa kodu(kino)projektoreid annab optimaalreziimis välja suurusjärgus kuskil 200-800 luumenit. igasugused heledad ja sports mode'd annavad seal võimsamate pillide puhul kuskil 800-1600 lum. see viimane number on VÄGA tugev valgus kodutingimustes ning fakt on see, et kui taolisest numbrist ei piisa siis ei ole projektor kui selline antud olukorras üleüldse sobiv masin, mida kasutada. presentatsiooniprojektorit ei keela muidugi keegi kodus telekana kasutada, aga olgem ausad, see on üsna ajuvaba üritus paljudel erinevatel põhjustel.
kahju, et aegajalt täiesti 100% ebapädevad tüübid sellistel teemadel sõna tahavad võtta
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|