Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  windowsi litsentsi kontrollimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2007 19:53:38 windowsi litsentsi kontrollimine vasta tsitaadiga

See ehk pole õige koht aga kas oleks võimalik ennem kuskilt kontrollida kas mingi võti on (mis on turvaklepsu peal kirjas) kasutuses. Et nagu toksiks kuhugi sisse ja tulmuseks oleks, et kas on kasutuses või ei... Seda oleks vaja enne tarkvara soetamis vahest teha.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 11.05.2007 19:56:39 vasta tsitaadiga

Helistad MS esindusse
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 11.05.2007 21:41:55 Re: windowsi litsentsi kontrollimine vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
See ehk pole õige koht aga kas oleks võimalik ennem kuskilt kontrollida kas mingi võti on (mis on turvaklepsu peal kirjas) kasutuses. Et nagu toksiks kuhugi sisse ja tulmuseks oleks, et kas on kasutuses või ei... Seda oleks vaja enne tarkvara soetamis vahest teha.


Mina olen nüüd paha-paha ja tuletan meelde, et võti, mis on turvakleepsu peal (tegelikult küll selle võtmega seotud OEM-litsents), on seotud ainult selle riistvaraga, mille peal see kleeps on. Järelikult tohib ta kasutuses olla ainult selle riistvara peal. Kui võti on kuskil mujal kasutusel, on tegu litsentsi rikkumisega.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi 1
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.08.2004




sõnum 12.05.2007 00:46:01 vasta tsitaadiga

Tuletan meelde, et OEM kleepsu peal olev võti ei pruugi ühtida tegelikult aktiveeritud võtmega.
Kunagi kirjutati sellest siin teemas:

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=2935838&highlight=#2935838

Vaevalt, et kellelgi peale MS on võimalus kontrollida kas mingi võti juba kasutusel on. Väemalt ma pole kohanud sellist varianti.

MS pakub võimalust kontrollida, kas võti on legaalne sellise softi jupi abil:
Genuine Advantage diagnostics tool
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aPoiss
HV kasutaja
aPoiss

liitunud: 05.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2008 20:14:12 vasta tsitaadiga

Loen siin XP litsentsi kohta erinevaid teemasid edasi ja tagasi ja mida rohkem loen seda segasemaks läheb. Kui mul XP OEM, kleeps kastil ja kusagil ka recovery CD ja kui selle kasti(masina) koos kleepsuga nüüd edasi müün, kas see litsents kehtib siis või mitte krt ma aru ei saa ? Ja kui upgrade teha, siis saan aru, et kehtivus kaob ja pean uue litsentsi ostma ?

viimati muutis aPoiss 24.04.2008 20:15:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.04.2008 20:15:24 vasta tsitaadiga

kogu kupatuse peaksid kaasa andma icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aPoiss
HV kasutaja
aPoiss

liitunud: 05.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2008 20:21:11 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
kogu kupatuse peaksid kaasa andma icon_exclaim.gif
mis see kogu kupatus on ? ...ja upgrade see ostja siis teha ei saa ?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 24.04.2008 20:22:44 vasta tsitaadiga

Emaplaat on vist põhiline, millega OEM XP litsents kinnitub.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aPoiss
HV kasutaja
aPoiss

liitunud: 05.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2008 22:29:29 vasta tsitaadiga

äkki leidub mõni link, kus see litsentsimajandus inimkeeli ja lihtsalt lahti kirjutatud ?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2008 22:30:59 vasta tsitaadiga

no täna sai ennast seaks vihastatud:
ordi läp, garantii läbi , uus XP-pro install originaalmeedialt (kilekotist polnud senimaani väljagi lõigatud), originaal key põhja alt ja..... ei saa aktiveerida!
kõne mikisofti- läbi vigade ja korduste sai install ID-d mitu korda ülekontrollitud, kuid onkel mikist aktiveeritud ei saanud- mingi kummaline veateade olevat olnud!
Minu nõutuse peale soovitas uuest product key ära vahetada ning uuesti aktiveerimist proovida. Prod. key vahetamine igatahes installi ID-d ei muutnud ning uus kõne mikisse lõppes mõlemapoolse nõutusega. Lõpuks soovitati ordiga ühendust võtta.
Saigi ordi hoolduse-kutlaga ühendututd ning sealt alles hakkas tulema versioone, mis kõikvõimalikel viisidel mul kood aktiveeritud ei saanud. Igatahes ei nõustutud sellega, et probleem on Ordi vigases litsentsipoliitikas ning nad võiksid selle jama tasuta lahendada. Mis edasi ? Linux? pira xp? või ligikaudu poole litsentsist maksma minev "remont", või hoopistükkis uue karbitoote ostmine?
Igatahes normaalne selline suhtumine olema ei tundu
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2008 22:48:16 vasta tsitaadiga

piraxp
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.04.2008 07:18:20 vasta tsitaadiga

kännuämmelg, ordi enda kokku pandud läpakas ?
ma pöörduks tarbijakaitse poole

londiste, piraxp ei ole lahendus kui sa oled litsentsi eest isegi raha maksnud
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 07:53:02 vasta tsitaadiga

mikk36, ordi "kokkupanek" piirdubki sellega, et arima, clevo, msi vms junnile kleebitakse mikist saadud litsentsikleepsud ja kloonitakse kettad.. seda, kas kuskil keegi mingil kombel sama meediat kasutama hakata on saanud või miks see aktiveerimine ei õnnestu, on tagantjärele väga raske kindlaks teha. tarbjakaitse järelepärimise peale ordi " ilmselt tuleb vastu " ja annab uue litsentsi.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.04.2008 08:14:08 vasta tsitaadiga

laurx, tean väga hästi et barebonede peale ehitatakse neid
aga just ordi kleebib selle kleepsu sinna põhja alla, seega peaksid nemad vastutavad olema
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 08:23:06 vasta tsitaadiga

ongi aga tõestada midagi on maru raske.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 08:58:04 vasta tsitaadiga

mikk36, asi ei ole lahenduses, asi on selles, et saaks arvuti tööle. ja anyway ei koti mitte kedagi, millise key või kräkiga sul see töötab, kui masina alt litsentsi näidata saad.

oem-tarkvarale pakub tuge arvuti tootja, nii et officially tuleb ordit kõvasti peksta.
tarbijakaitse on ka tore mõte.

microsofti osas huvitaks mind, mis huvitav error selle aktiveerimise ajal siis saadi.

tõestamise osas.
ordi läpakas, vähemat on see kleepsude jms abiga tuvastatav, kardetavasti on ka arve alles.
xp pro oem litsentsi olemasolu läpaka küljes on ka väga selgelt tuvastatav, installimeedia on ka olemas.
läpakal vaevalt, et väga raudvara vahetatud on.
mida seal edasi tõestada vaja?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 25.04.2008 09:01:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.04.2008 08:58:32 vasta tsitaadiga

londiste, kõige tõenäolisemalt see, et key on juba kasutusel - miks seda aga otsesõnu välja ei öeldud, see on kas saamatus või oli abistaja algaja või muud sarnast icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.04.2008 08:59:19 vasta tsitaadiga

XYZ, kui kasutusel siis kelle poolt ?
samas läpakas eelnevalt ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.04.2008 09:05:50 vasta tsitaadiga

Ei. Tõenäolisemad on kaks varianti : internetis levitatavad keygen-koodid või tahtlikult/tahtmatult kellelegi näidatud läpaka alust koodi (kasvõi juba ordis....). MS Eesti esindus peaks sel juhul MS serveris lihtsalt sulgema teise/teiste arvutite jaoks aktiveeringu ja õigele omanikule avama....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 11:30:31 vasta tsitaadiga

Asja juures on ikkagi minu jaoks arusaamatu see, et ordi tahab selle liigutuse eest saada raha.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 12:20:17 vasta tsitaadiga

ongi arusaamatu. meie arust ka icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 13:04:51 vasta tsitaadiga

Kas klassikaline soov ülemusega rääkida ei aita?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 14:00:17 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kas klassikaline soov ülemusega rääkida ei aita?
et kukun väikseid võlle isadega ning hiljem näopeksuprohvidest mummulistega hirmutama?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 14:02:02 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Kas klassikaline soov ülemusega rääkida ei aita?
et kukun väikseid võlle isadega ning hiljem näopeksuprohvidest mummulistega hirmutama?


Einoh, kui esimese astme teenindaja toru otsas räägib vastuolulist või vastuvõetamatut juttu siis on variant otsida mõni targem toru otsa.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 25.04.2008 15:13:31 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
no täna sai ennast seaks vihastatud:
ordi läp, garantii läbi , uus XP-pro install originaalmeedialt (kilekotist polnud senimaani väljagi lõigatud), originaal key põhja alt ja..... ei saa aktiveerida!
kõne mikisofti- läbi vigade ja korduste sai install ID-d mitu korda ülekontrollitud, kuid onkel mikist aktiveeritud ei saanud- mingi kummaline veateade olevat olnud!
Minu nõutuse peale soovitas uuest product key ära vahetada ning uuesti aktiveerimist proovida. Prod. key vahetamine igatahes installi ID-d ei muutnud ning uus kõne mikisse lõppes mõlemapoolse nõutusega. Lõpuks soovitati ordiga ühendust võtta.
Saigi ordi hoolduse-kutlaga ühendututd ning sealt alles hakkas tulema versioone, mis kõikvõimalikel viisidel mul kood aktiveeritud ei saanud. Igatahes ei nõustutud sellega, et probleem on Ordi vigases litsentsipoliitikas ning nad võiksid selle jama tasuta lahendada. Mis edasi ? Linux? pira xp? või ligikaudu poole litsentsist maksma minev "remont", või hoopistükkis uue karbitoote ostmine?
Igatahes normaalne selline suhtumine olema ei tundu


nii palju kui ma siit nüüd välja loen, siis garantii ordis on sul läbi, arvuti ostes tõenäoliselt see XP töötas vist out of box, ehk siis oli aktiveeritud? nüüd kui sul see aktiveerimine enam ei õnnestu, siis ma tegelikult ei näe põhjust, et miks peaks müüa selle eest veel vastutama? kust nemad teavad, et sa selle sama võtmega ise pole üritanud miskit ära aktiveerida ja nüüd nuiad neilt uut välja? see peaks ikka rohkem microsofti teema olema, et nad saaks sinu kleepsu põhjal sulle selle aktiveeritud icon_rolleyes.gif

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 16:40:27 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif mis see garantii siia puutub?
kui korraga on mitu masinat sama keyga aktiveeritud, on see mikrosofti poolt lihtsalt lahendatav (on läbi elatud ning seda microlinki masinaga)- see kord ilmselt polnud asi nii
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 25.04.2008 17:36:13 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
icon_lol.gif mis see garantii siia puutub?
kui korraga on mitu masinat sama keyga aktiveeritud, on see mikrosofti poolt lihtsalt lahendatav (on läbi elatud ning seda microlinki masinaga)- see kord ilmselt polnud asi nii


aga siis jääb mul ikka küsimus, et miks on ordi sellega veel seotud? antud juhul on see M$i pang, et nemad ei suuda su toodet aktiveerida, olgu seal siis põhjuseks mis iganes, ordi sellepärast uut litsentsi tasuta andma küll ei pea ju icon_rolleyes.gif

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 17:40:10 vasta tsitaadiga

peksa microsofti uuesti ja uuri, mis erroriga tegu.

sander85, oem versioonidega peaks olema sihuke vahva lugu, et oem peab ka supporti pakkuma icon_wink.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 17:43:47 vasta tsitaadiga

küsimus ongi ju selles, et ordi müüs toote, mis ei tööta (väga laialt lahmides võiks öelda, et piraatkoopia- ostetud aegumatu litsents on kehtetu). kui see probleem on MS poolne, siis on ikkagi müüja kohus oma müüdud kaubaga seotud probleemid lahendada ning peaks sel teemal ikkagi ise vahetult suhtlema mitte "teenuse" eest raha küsima.
Kui Sa oled ostnud bussipileti ning sissetrüginud kontroll selle kehtetuks tunnistab, siis sa ei pöördu õiguse saamiseks ju trükikotta (pileti tootja) või Linnavalitsusse vaid ikkagi müüja poole icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 25.04.2008 18:37:40 vasta tsitaadiga

aga antud juhul ma saan aru, et see ju töötas seni kuni sa uuesti paigaldasid selle, ma eeldan, et töötasid ka uuendused? sellisel juhul müüs ordi sulle töötava toote ja ma ei tea küll, et kuidas peaks nemad selle nüüd terveks tegema kui M$i serveris aktiveerimine ei toimi? icon_razz.gif
_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 18:50:20 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif kahjuks ma ei tea, mis key senimaani töötas- OEM-de kloonimispoliitika puhul võis see olla misiganes++. Fakt on aga see, et konkreetne litsentsil olev key selle rauaga koostöös ei aktiveeru. Nagu mainisin, ütles mikrosofti helldesk selle probleemi ikkagi OEM-i lahendada olevat.
paistab, et ka praegu läheb siin lihtsalt kõrgemale aiateibale kirema ronimiseks ning ma ei soovi selles võistluses osaleda. Et masin minu oma pole, jääb see ikkagi lõppkunde otsustada, kas ta pöördub abi saamiseks tarbijakaise, Wareze või pingviinide poole.
Tõin selle näitena banaanivabariigi uuskapitalistlikust suhtumisest.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2008 19:43:25 vasta tsitaadiga

kui oli enne peal see windowsi install, mis ordist ostes, siis võin kihla vedada, et key oli midagi muud kui kleepeka peal.
kui microsofti helldesk suunab oemi poole, siis on asi väga konkreetselt ordi kapsaaeda. kuidas parandada, ei ole enam lõpptarbija asi vaid ordi ja microsofti vaheline probleem.

ise ütlen ausalt, et kui kliendil on kiire, siis lööks käega ja lükkaks mingi muu keyga xp peale ja kõik. nii- või naapidi ei ole tegemist toreda asjaga mida lahendada.

edit:
muide, warez ei puutu vist asjasse. arvutil tarkvara kasutamiseks on litsents olemas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 05.06.2008 17:52:50 vasta tsitaadiga

Mul on sarnane teema. Sai UK'st ostetud Delli läpakas. Service tag'i järgi peaks olema Windows XP peal (http://support.dell.com/support/topics/global.aspx/support/my_systems_info/details?c=us&l=en&s=gen). Praegu on vista. OEM, Delli logoga jne. Kutt andis kaasa veel mingi omakirjutatud plaadi.

Küsimus siis selles, et ilmselt see pole legaalne windows siin peal? Ja kui ma tahaks seda kleepsuga Vista litsentsi, kuhu ma pöörduma peaks?
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2008 19:35:37 vasta tsitaadiga

oma kirjutatud plaat ei näita vista puhul midagi, recovery dvd on niiehknaa omal vaja kirjutada.
masinal miski litsentsikleeps on?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
react
Kreisi kasutaja
react

liitunud: 02.10.2003




sõnum 05.06.2008 20:38:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
oma kirjutatud plaat ei näita vista puhul midagi, recovery dvd on niiehknaa omal vaja kirjutada.
masinal miski litsentsikleeps on?


Litsentsi kleepsu ei ole. See oligi nagu imelik. Et tehasest tuli ta XP'ga välja, kleeps peaks ju raudselt peal olema? või ei? Ja niiehknaa pidi olema XP siin peal. Ma suht kindel et kutt pani lihtsalt ise peale Vista ja kogulugu. Mind huvitab rohkem see kust ma OEM Dell kleepsu enda läpale nüüd peale saaks..?
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2008 20:41:34 vasta tsitaadiga

mõni delli kohalik esindaja ette ja räägi mure ära.
max123 või it grupp.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sulomile
HV kasutaja
sulomile

liitunud: 01.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2009 19:55:08 vasta tsitaadiga

Samalaadne mure teise kandi pealt: masinas jookseb vale(pira) XP ja ostsin XP Pro karbitoote koos litsensiga. Kuidas ma saan oma XP ilma uuesti installimata legaliseerida, XP-l ei leia kohta, kuhu saaks tootevõtme sisestada.
_________________
Oleks mina näinud, kuis sind tehti, oleks öelnud: ärge tehke.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2009 20:25:23 vasta tsitaadiga

http://www.microsoft.com/genuine/selfhelp/XPPkuinst.aspx?displaylang=en&sGuid=0be986b9-5ded-45ba-aa6c-aa5d39b08907
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sulomile
HV kasutaja
sulomile

liitunud: 01.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2009 20:47:13 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
http://www.microsoft.com/genuine/selfhelp/XPPkuinst.aspx?displaylang=en&sGuid=0be986b9-5ded-45ba-aa6c-aa5d39b08907


Tänud thumbs_up.gif

_________________
Oleks mina näinud, kuis sind tehti, oleks öelnud: ärge tehke.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2009 04:01:34 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
...internetis levitatavad keygen-koodid

Ma pole veel näinud ühtegi keygenni mis suudaks genereerida reaalse Windowsi võtme seega kui keegi väidab vastupidist on see imo kas bullshit või pole see võti reaalne aktiveerimisvõti.
XYZ kirjutas:
tahtlikult/tahtmatult kellelegi näidatud läpaka alust koodi (kasvõi juba ordis....).

See on juba palju tõenäolisem.Olen ka tuttavatele soovitanud midagi eemaldatavat peale kleepida litsensikleepekale.Tavaliselt küsivad - Miks? .Mina küsin vastu: Kirjutate oma pangakaardi PIN koodi samuti autole?.Teeb sama välja.Pärast seda muutuvad palju tõsisemaks icon_smile.gif .Üldse on litsensikleepekad igal pool nähtavad.Oleks ma kuri inimene ja piiluks/müüks neid,siis saaks juba auto osta endale icon_lol.gif
XYZ kirjutas:
MS Eesti esindus peaks sel juhul MS serveris lihtsalt sulgema teise/teiste arvutite jaoks aktiveeringu ja õigele omanikule avama....

Just thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2009 12:40:30 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:

XYZ kirjutas:
MS Eesti esindus peaks sel juhul MS serveris lihtsalt sulgema teise/teiste arvutite jaoks aktiveeringu ja õigele omanikule avama....

Just thumbs_up.gif

mis saab riistvara vahetusel ja kuidas identida õiget omanikku?
mis saab siis, kui litsents on vabaabielus abikaasale "kinnitatud" ja see parajasti norras naftat puurimas?
ühesõnaga on juba praegu litsensidega piisavalt jamasid ja igasugu tõkendid ainult jeivad näkku.
Siinkohal tuleb kohe meelde hp mediacenteriga läpakad, millede mediacenteri key ei sobi installiks (küll aga xp pro) ning ainus legaalne lahendus (kui mingil põhjusel recovery ala hävinud) on uue litsentsi ostmine
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  windowsi litsentsi kontrollimine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.