|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
hiiemae
HV kasutaja

liitunud: 12.11.2004
|
13.02.2008 20:33:19
50 meetrit kaablit ja kaamera selle otsas... |
|
|
Tere,
Tuli mõttesse panna veebikaamera kodus kõrvalhoonesse ja saada seda põhimõtteliselt 24h jälgida.
Kõrvalhooneks laut. 8)
Kas 50 meetri USB kaabliga on selline asi võimalik?
Mida soovitaksite?
_________________ %HOMEDRIVE%%HOMEPATH% |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
13.02.2008 20:44:43
|
|
|
| hiiemae, miks ei peaks olema võimalik siis ?
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
13.02.2008 20:49:06
|
|
|
| Maksimaalne usb kaabli pikkus on 5 meetrit, kehvemate kaablite puhul veel vähem.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oz
HV kasutaja

liitunud: 20.05.2005
|
13.02.2008 20:50:04
|
|
|
kas webika niigi halb kvaliteet sellise juhtme pikkuse puhul veel halvemaks ei lähe?
_________________ Peoga hakati varem peale, sest muidu võis kaklus pimeda peale jääda
 |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
excalibur
HV Guru
liitunud: 24.01.2003
|
13.02.2008 20:51:05
|
|
|
| osta juhtmeta kaamera pole eriti kallis.
|
|
| Kommentaarid: 316 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
4 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zbx
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.02.2004
|
13.02.2008 21:53:18
|
|
|
üks variant on kasutada spetsiaalset usb kaabli üleminekut CAT5 kaablile ja tagasi usb'ks... selline lahendus lubab kasutada kaablipikkusi kuni 50m
aga kas on ka võimalik kiirusekadu, seda ma ei oska öelda. selle üleminekukomplekti hind peaks olema niiumbes 700 eek ringis
teine Variant on kasutada tavalist PAL videosignaaliga kaamerat...need ei ole kallid... aga vastuvõtmiseks sobib ainult mingi videoseade - näiteks telekas või telekakaart. ja kaabliks on soovitatavlt teleka antennikaabel + toide. kaabli võin sulle imesoodsalt müüa
|
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.02.2008 15:43:12
|
|
|
Mis siin fotograafiaga pistmist on?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmz
HV veteran
liitunud: 07.12.2003
|
14.02.2008 15:53:35
|
|
|
| Tõsi, CAT5 oleks antud juhul parim lahendus. USB toetab kuni 5 meetrit, reaalselt ka veidi rohkem aga juba 6-7 meetri puhul võid kindel olla, et kaamera ja arvuti vahel korralikku ühendust ei ole. Müüakse küll ka spetsiaalseid USB pikendusi, mis lisaks järgmised 5 meetrit annavad, aga sellisel pikenduste real pole antud hetkel mõtet ja ega neist ka lõpmatuseni kasu pole.
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hiiemae
HV kasutaja

liitunud: 12.11.2004
|
15.02.2008 18:05:38
|
|
|
On kellelgi kogemusi "usb extender"'iga? (midagi sellist)
_________________ %HOMEDRIVE%%HOMEPATH% |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
15.02.2008 22:08:21
|
|
|
| Need Cat5-ga töötavad on muideks USB1.1. Kui kiirus pole probleem, siis saab edukalt kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
midiman
HV kasutaja
liitunud: 24.10.2004
|
18.02.2008 16:38:15
|
|
|
Kontoris kasutame extenderit printeriga täiesti edukalt töötab mingi paarikümne meetrisel lõigul!
_________________ Ostan katkiseid ja defektiga Apple tooteid.
Teostan Apple seadmete remonti ja hooldust. |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raadio13
HV kasutaja

liitunud: 18.02.2008
|
18.02.2008 17:38:22
|
|
|
peaks ju töötama mis vahet selle on kas või 1000m kaablit töötab ikka samma moodi
_________________ eestimaa tuleb täita lasetaga |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smoking
HV Guru

liitunud: 15.08.2005
|
18.02.2008 17:40:28
|
|
|
raadio13, Kõik oleneb kaabli kvaliteedist... 1000m näruse veebikaamera ja usb kaabliga vaevalt saavutada suudad.
|
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
298 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tim
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2002
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
19.02.2008 13:18:58
|
|
|
| axise kaamera tähendab üldjuhul $$$
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
19.02.2008 17:05:13
|
|
|
raadio13, füüsikatunnist peaks meeles olema selline valem:
R=(l*r)/S, kus l on juhi pikkus, r eritakistus ja S juhi ristlõike pindala ja R takistus. Juba siit lähtub, et on ikka vahe küll, kui pikk juhe on. Lisaks tulevad mängu kõiksugused häirivad elektri- ja magnetväljad, muud juhtme omadused(varjestus jms) ja nõnda edasi.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raadio13
HV kasutaja

liitunud: 18.02.2008
|
19.02.2008 20:30:04
|
|
|
| Celllu kirjutas: |
raadio13, füüsikatunnist peaks meeles olema selline valem:
R=(l*r)/S, kus l on juhi pikkus, r eritakistus ja S juhi ristlõike pindala ja R takistus. Juba siit lähtub, et on ikka vahe küll, kui pikk juhe on. Lisaks tulevad mängu kõiksugused häirivad elektri- ja magnetväljad, muud juhtme omadused(varjestus jms) ja nõnda edasi. |
valem valemiks keegi võiks järgi proovida kas töötab
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmz
HV veteran
liitunud: 07.12.2003
|
19.02.2008 22:04:34
|
|
|
| raadio13, on juba öeldud. ei tööta!
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
20.02.2008 00:21:31
|
|
|
Sul on valida 3 variandi vahel, kas ip kaamera ja cat5 - siis saab vajadusel ka toite power over ethernet lasta, või tavaline valvekaamera, kus koksiaal ja arvutis capture kaart. toide muidugi ka. Ja veel on võimalik wifi kaamera (mis ka tahab toidet ja vastas wifi purki.
Ükski neist üritustest ei jää paarisaja krooni piiresse kahjuks
Odavaim tuleb ilmselt valvekaamera + kaart ja kaablid. Hästi otsides saab eelarve kuhugi paari kilo ingi.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tim
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2002
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zbx
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.02.2004
|
20.02.2008 23:03:38
|
|
|
| kartulisalongis on see sama asi soodukaga 720.- ringis
|
|
| Kommentaarid: 367 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
21.02.2008 19:10:47
|
|
|
Arvuti võib üldse vahelt välja jätta. Valvekaamera ja 50m rca juhtmega otse telekasse.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
21.02.2008 22:41:56
|
|
|
| Seda siis, kui ei taha ajalugu talletada ja huvitud vaid hetke olukorrast.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aix113
HV vaatleja

liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
11.03.2008 22:46:28
|
|
|
eBayst mõni odavam koaksiaalkaamera ~200.- eest?
Algelisema capture-kaardi saad sama hinnaga ja kaabli ehk isegi odavamalt.
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
27.03.2015 20:21:13
|
|
|
Teema võiks kuhugile asisemasse foorumisse ümber tõsta.
Aga mis arvate neist? http://www.osta.ee/zmodo-4-kaameraga-videovalvesusteem-600tvl-960h-hdmi-54022868.html
Kellelegi on välikaameratega mingit pistmist olnud?
Kellelgi oli vist allkirjas ka mingi kaameralahenduste värk...
Wifit ei pidanud olema mõistlik kasutada, kuna igal pätil olevat jammer 5 eurine taskus, mis kaamera tummaks teeb.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naabrivana
HV kasutaja

liitunud: 01.06.2012
|
27.03.2015 21:47:43
|
|
|
Sõber paigaldas omale analoogse komplekti. Enamus antud parameetreid paika ei pea. Öine osa on eriti kehv. Ilusa ilmaga päeva, ereda päikesega on pildid liialt üle valgustatud ja väga kehva kvaliteediga.
Arvas, et kui natuke kangemad oleks võtnud oleks saanud selle mis neile lubatud oli.
_________________ Oma ala meister.. www.grillmeister.ee |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmz
HV veteran
liitunud: 07.12.2003
|
28.03.2015 00:55:29
|
|
|
Hiid, mille jaoks kaamerat tarvis on ja kas on just vaja kõiki nelja või näiteks alustuseks ühte-kahte?
Kui tarvis kõiki nelja kaamerat ja vaid liikumise või millegi toimumise tuvastamiseks, siis ilmselt võrdlemisi ok ja soodne lahendus. Edasi tulevad siiski mõned agad:
Esiteks on analoogkaamera ikkagi võrdlemisi eilne päev. Kui ei ole olemas kaableid ja need tuleks niikuinii vedada, võiks mõelda pigem IP-kaamerate peale. Tavaline CAT5e/CAT6 kaabel maksab ilmselt vähem ja saad tulevikus sinna mida iganes külge panna - see standard ei kao veel niipea kuhugi. Samuti vajab analoogkaamera eraldi voolu, IP-kaamera puhul saad kasutada PoE (Power over Ethernet) lahendust. Viimase puhul saad panna kaamerad ja salvesti mugavalt näiteks ühe UPSi taha ning isegi kui voolu pole, jätkub nende töö. Ka ei kannata enamike analoogkaamerate pildikvaliteet erilist kriitikat. Kui on tarvis vähegi tuvastada kellegi nägu või mingeid detaile videolt, siis tuleks vaadata ikkagi IP-kaamerate poole.
Kui tarvis reaalselt vaid paari kaamerat, siis soovitaksin soetada ip-kaamerate toega NAS-seadme (näiteks https://www.synology.com/en-global/products/DS115 või https://www.synology.com/en-global/products/DS215j ). Nendel mudelitel on 2 kaamera jaoks litsents tasuta ja toetatavate IP-kaamerate nimekiri väga pikk. Antud seadme läbi saad veel teisigi boonuseid - sisuliselt on sul nurgas oma väike server, väga paljude võimalustega - ma isiklikult ei kujuta oma elu ilma selleta enam ettegi.
Mis puudutab rahalist poolt, siis esialgsed kulud on mõnevõrra suuremad. Selle 150 euro eest saaksid sa vaid NAS-seadme ja üks korralik ja kvaliteetse pildiga välitingimustessse mõeldud IP-kaamera maksab ~100 EUR. Samuti kui olemasolev ruuter/switch ei toeta PoE-d, on vaja eraldi PoE adaptereid, mille hinnad algavad ~10 EUR/tk. Samas hoiad sa kokku ilmselt kaabelduse pealt ja su lahendus oleks oluliselt tulevikukindlam. Lisaks loomulikult korralik pildikvaliteet ja suure tõenäosusega ka parem töökindlus ning tootjapoolne tugi.
Ma ise ei ole miski turvakaamerate spetsialist, ent viimase paari aasta jooksul on olnud üpris palju kokkupuuteid vanade analoogkaamerate asendamisega, uue kaameravõrgu loomisega või olemasoleva laiendamisega. Seega on värske reaalne kogemus nende samade odavama otsa analoog-hiinakatega, high-end IP-kaameratega, kus selle 150 euro eest saab heal juhul seinakinnituse kaamerale ja soodsamate, ent siiski kvaliteetsete Hiina IP-kaameratega ja nende salvestitega. Samuti ka kodustes tingimustes ja/või väheste kaamerate korral eraldi salvesti asemel NASi kasutamisega.
viimati muutis mmz 28.03.2015 01:03:13, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
28.03.2015 00:58:38
|
|
|
| vallo kirjutas: |
Sul on valida 3 variandi vahel, kas ip kaamera ja cat5 - siis saab vajadusel ka toite power over ethernet lasta, või tavaline valvekaamera, kus koksiaal ja arvutis capture kaart. toide muidugi ka. Ja veel on võimalik wifi kaamera (mis ka tahab toidet ja vastas wifi purki.
Ükski neist üritustest ei jää paarisaja krooni piiresse kahjuks
Odavaim tuleb ilmselt valvekaamera + kaart ja kaablid. Hästi otsides saab eelarve kuhugi paari kilo ingi. |
Loodan, et kodanik mõtles kilode all midagi reaalselt kilodega seondud... kartulit või porgandid
_________________ ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad |
|
| Kommentaarid: 1904 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
1327 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mmz
HV veteran
liitunud: 07.12.2003
|
28.03.2015 01:00:18
|
|
|
| Dreamlover kirjutas: |
| vallo kirjutas: |
Sul on valida 3 variandi vahel, kas ip kaamera ja cat5 - siis saab vajadusel ka toite power over ethernet lasta, või tavaline valvekaamera, kus koksiaal ja arvutis capture kaart. toide muidugi ka. Ja veel on võimalik wifi kaamera (mis ka tahab toidet ja vastas wifi purki.
Ükski neist üritustest ei jää paarisaja krooni piiresse kahjuks
Odavaim tuleb ilmselt valvekaamera + kaart ja kaablid. Hästi otsides saab eelarve kuhugi paari kilo ingi. |
Loodan, et kodanik mõtles kilode all midagi reaalselt kilodega seondud... kartulit või porgandid |
Tolle kodaniku postituse ajal meil veel eurot ei olnud.
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
28.03.2015 19:41:13
|
|
|
Mina olen üht sellist paigaldanud. Kaamerad koos kaablite ja toiteadapteriga olid kaasas.
Varaste auto värvi ja margi näeb ära. Selle ka, kui mitu tegelast tegutseb. Salvestikarbil on ka üle neti kaamerate pildi vaatamise võimalus telefoni või tahvlirakendusest. Kahjuks jäi selle toimivus proovimata, sest selles majapidamises oli vaid mobiilne internet, millel pordid lahti võimalus puudus. Kohalikus WiFis toimis küll.
Karp ise müüdi ilma kõvakettata, selle pidi ise juurde ostma.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|