|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Ärilisi kommentaare saavad anda vaid autentinud kasutajad? |
| Jah, pooldan! |
|
67% |
[ 160 ] |
| Ei poolda! |
|
23% |
[ 55 ] |
| Erapooletu |
|
9% |
[ 23 ] |
|
| hääli kokku : 238 |
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
05.02.2008 15:10:30
Kasutajakommentaare saavad anda vaid autentinud ja/või 2 aastase staažiga kasutajad. |
|
|
Praegu oli just üks juhtum, kus suhteliselt uus äritseja oli teinud endale lausa 3 libakontot selleks, et iseennast positiivselt kommenteerida.
Need kommentaarid said kustutatud ja libakontod suletud. Kuid arvatavasti neid juhtumeid on veelgi massiliselt (tulemas).
Võiks olla nii, et ärilisi kommentaare saaksid anda vaid need, kes on ID-kaardiga või pangalingiga autentinud?
See väldiks libakommentaaride andmist ja tõstaks üldist kommentaaride usaldusväärsust (valekaebuse puhul on niidiots olemas).
Selle poolt räägib ka see, et enamus aktiivsetest äritsejatest on niikuinii end juba ID-kaardiga või pangalingiga autentinud.
Oleks see mõistlik? Minu arvates küll. Paluks hääletada.
Olgu märgitud, et küsitluse tulemuse võtame lihtsalt endale teadmiseks, mitte kohustuseks.
EDIT 06.02: nüüd on see tehtud, et kommenteerida saab vaid autentinud kasutaja ja/või vähemalt 2 aastase staažiga kasutaja.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 04.02.2011 10:25:14, muudetud 6 korda |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
05.02.2008 15:16:13
|
|
|
minul puudub nii panga link kui ka id kaart, mis teha? jäävadki kirjutamata kommentaarid?
_________________ roogi räime. |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
05.02.2008 15:22:57
|
|
|
| toivoku kirjutas: |
| minul puudub nii panga link kui ka id kaart, mis teha? jäävadki kirjutamata kommentaarid? |
Aga kes keelab sul endale 1 neist muretsemast (parem veel mõlemad)... ei näe küll, et keegi sind väga kinni hoiaks selle asja tegemise juures...
ja nüüd hakkavad tulema tavapärased ID kaardi halamised... keegi ei käsi kasutada antud foorumi osa kui ei soovi... tehke endale ID kaart ära ja kogu moos... niivõinaa on asi tegelikult kohustuslik... ei ole mõtet vaileda... tahad seadusest mööda hiilida siis tee seda ilma siin halamata...
_________________ Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
blas
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.01.2002
|
05.02.2008 15:23:49
|
|
|
IMHO poleks sedand küll vaja. Üksikjuhtum siiski ju. Ja kas selline käik ei devalveeriks varasemalt antud kommentaaride väärtust?
Pigem kehtestada ajaline tsensus-kommenteerida saab teatud staaziga AHV vms.
_________________ The truth is out there |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Delta
HV Guru

liitunud: 31.03.2004
|
05.02.2008 15:24:29
|
|
|
Kuidas see siis mõeldud on: kas siis tulevad kahte liiki kommentaarid? Või saabki kommenteerida ainult sildistatud kasutaja sildistatud kasutajat? Segane värk... Mis sellist ie-enda ristpromomist puudutab, siis see paistab ju kohe välja kui mingi suvaine uus kasutaja on omasugustelt kiita saanud...
_________________ airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
viimati muutis Delta 05.02.2008 15:25:09, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
05.02.2008 15:25:03
|
|
|
| blas kirjutas: |
IMHO poleks sedand küll vaja. Üksikjuhtum siiski ju. Ja kas selline käik ei devalveeriks varasemalt antud kommentaaride väärtust?
Pigem kehtestada ajaline tsensus-kommenteerida saab teatud staaziga AHV vms. |
Ka see on hea idee... 8)
_________________ Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
blas
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.01.2002
|
05.02.2008 15:26:38
|
|
|
...ahjaa ega mõistuse puudumist ei kompenseeri ükski tehniline vahend:) Kes usaldakski lühikese aja jooksul laotud positiivseid kommentaare kasutajatelt, kes on postitanud ehk paar korda ja liitunud pea samal päeval.
_________________ The truth is out there |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
05.02.2008 15:29:40
|
|
|
kui mina aasta tagasi tegin passi ei sundinud küll keegi mulle ID kaarti peale. pangalinke ei oma isiklikel põhjustel ja id kaarti ei lähe mul tarvis, selleks on mul juhiload,et isikut tõendada.
pooldan, seda,et teatud staatuseda HV mehed saavad kommenteerida.
_________________ roogi räime.
viimati muutis toivoku 05.02.2008 15:36:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
05.02.2008 15:31:29
|
|
|
| Delta kirjutas: |
| Kuidas see siis mõeldud on: kas siis tulevad kahte liiki kommentaarid? Või saabki kommenteerida ainult sildistatud kasutaja sildistatud kasutajat? Segane värk. |
Segast ei ole midagi, autenditud kasutaja saab kommenteerida autenditud kasutajat. Autentimata kasutaja aga ei saaks.
Praegu peab äritsemiseks foorumis olema niivõiteisiti autenditud, kas siis ID-kaardiga või pangalingi kaudu.
Kõik vanad kommentaarid jäävad alles (v.a ilmselgete topeltkasutaja tunnustega kommentaarid).
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
05.02.2008 15:32:09
|
|
|
ehk saaks kommentaaridele lihtsalt viite juurde tekitada, et kui usaldusväärne kasutaja selle andnud on (vastavalt siis audentimisele või selle mittetegemisele).
noh, et oleks mingi järjekordne ikoon või automaatselt tekkiv märge juures kui autentinud kasutaja teist kommenteerib tema kommentaaris.
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
05.02.2008 15:32:49
|
|
|
| toivoku kirjutas: |
| kui mina aasta tagasi tegin passi ei sundinud küll keegi mulle ID kaarti peale. pangalinke ei oma isiklikel põhjustel ja id kaarti ei lähe mul tarvis, selleks on mul juhiload,et isikut tõendada. |
Kui tahad HVs omada endal seda pisikes ID märki siiis järelikult läheb ju ID-kaarti vaja... sa ei saa öelda, et ei lähe vaja ju... järelikult läheb... ja mine loe mu üle-eelmise postituse juures peenike tekst läbi...
Peace
Mina ikkagi asja poolt
_________________ Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivoku
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
05.02.2008 15:38:47
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
toivoku, seaduse mittetundmine ei vabasta sind vastutusest seaduse ees
See oli siis KMA bläck, et nad esmajoones Isikutunnistust ei pakkunud, pass on puhtalt vabatahtlik reisidokument. |
ma 2 korda teinud passi ja mitte kummalgi korral ei ole seda mulle peale sunnitud, kuigi mu isale tehti kohustuslikult ära, olen alati võtnud odavama variandi ja ei mingit id kaarti pole tarvis olnud, tõesti asi on siis nüüd kohustuslik? maei näe mõtet maksta lisa paar sotti selle eest,et siins aaks kedagi kommenteerida, pigem jääb kommenteerimatta.
_________________ roogi räime. |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
7 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
05.02.2008 15:40:08
|
|
|
| Jah, miks mitte. Ei häiriks selline muudatus.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
05.02.2008 15:40:53
|
|
|
| toivoku kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
toivoku, seaduse mittetundmine ei vabasta sind vastutusest seaduse ees
See oli siis KMA bläck, et nad esmajoones Isikutunnistust ei pakkunud, pass on puhtalt vabatahtlik reisidokument. |
ma 2 korda teinud passi ja mitte kummalgi korral ei ole seda mulle peale sunnitud, kuigi mu isale tehti kohustuslikult ära, olen alati võtnud odavama variandi ja ei mingit id kaarti pole tarvis olnud, tõesti asi on siis nüüd kohustuslik? maei näe mõtet maksta lisa paar sotti selle eest,et siins aaks kedagi kommenteerida, pigem jääb kommenteerimatta. |
Odavam olekski olnud teha ainult ID kaart ja pass tegemata jätta...
_________________ Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
05.02.2008 15:42:48
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| kaspar00 kirjutas: |
ehk saaks kommentaaridele lihtsalt viite juurde tekitada, et kui usaldusväärne kasutaja selle andnud on (vastavalt siis audentimisele või selle mittetegemisele).
noh, et oleks mingi järjekordne ikoon või automaatselt tekkiv märge juures kui autentinud kasutaja teist kommenteerib tema kommentaaris. |
seda sa näed ju niikuinii kommentaaride lehel kasutaja profiilis |
täitsa õige
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
superior
HV Guru
liitunud: 01.09.2004
|
05.02.2008 15:49:01
|
|
|
| Aga teeks nii, et ärifoorumeid saavad näha ainult ID-kaardiga autentinud kasutajad.
|
|
| Kommentaarid: 139 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
05.02.2008 15:49:07
|
|
|
| kaspar00 kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| kaspar00 kirjutas: |
ehk saaks kommentaaridele lihtsalt viite juurde tekitada, et kui usaldusväärne kasutaja selle andnud on (vastavalt siis audentimisele või selle mittetegemisele).
noh, et oleks mingi järjekordne ikoon või automaatselt tekkiv märge juures kui autentinud kasutaja teist kommenteerib tema kommentaaris. |
seda sa näed ju niikuinii kommentaaride lehel kasutaja profiilis |
täitsa õige  |
kusjuures ei ole õige
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
05.02.2008 15:49:16
|
|
|
Kommida võiksid need kes on ennast ID autentinud
Pangalink kui selline on suht savi värk IMO
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hentz
HV Guru

liitunud: 12.10.2003
|
05.02.2008 15:50:37
|
|
|
wanawoll, jep
Pooldan.
|
|
| Kommentaarid: 423 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
341 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
386
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.11.2003
|
05.02.2008 15:51:33
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
toivoku, Isikutunnistus ehk maakeeli ID-kaart on aastast 2002 kohustuslik
ID-kaardi tegemine maksab 150 krooni, autentida saad mõnes avalikus internetipunktis kus on ID-kaardilugeja olemas. |
Seadus võib nõuda. HV seda nõuda ei saa. Juhul kui äri tahad ajada HV kaudu, siis muretse ID kaart ja õpi seda kasutama...
Puhaku rahus mu kasutatud logu läptop, mida ma müüa ei saa, kuna lihtsalt ei viitsi ID kaardiga jamada...
_________________ Minu klaviatuur vihkab mind... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Log
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.08.2006
|
05.02.2008 15:56:18
|
|
|
Mina igatahes igati ideega nõus
|
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
05.02.2008 15:57:31
|
|
|
| Ärilisi - pealkirjas l puudu.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
05.02.2008 15:57:49
|
|
|
| 386 kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
toivoku, Isikutunnistus ehk maakeeli ID-kaart on aastast 2002 kohustuslik
ID-kaardi tegemine maksab 150 krooni, autentida saad mõnes avalikus internetipunktis kus on ID-kaardilugeja olemas. |
Seadus võib nõuda. HV seda nõuda ei saa. Juhul kui äri tahad ajada HV kaudu, siis muretse ID kaart ja õpi seda kasutama...
Puhaku rahus mu kasutatud logu läptop, mida ma müüa ei saa, kuna lihtsalt ei viitsi ID kaardiga jamada... |
Kui sa ei taha seadust täita siis ära hala ka... keegi ei sunni sind ju kasutama HV ärifoorumit... mine partselda soovis või kb-s... kui aga leiad, et siin parem partseldada siis leiad ka võimalused, et seadust järgida ning see ID kaart ka teha...
HV ei nõuagi... keegi ei sunni kasutama... lihtsalt kasutamine annab lisa boonused...
Ei saa aru, mida on vaja haliseda koguaeg, et pole ID kaarti ja see ID kaart kehav idee jne. Me oleme arvuti/tehnika foorum... kui meie ei taha tehnilisi uuendusi kasutada siis miks peaks üldse keegi kuskil mujal neid tahtma kasutada...
Tee ID kaart ära... järgi seadust... ja saad kasutada ka neid HV võimalusi... milles probleem... kui ei taha ära tee... ära kasuta HVs neid võimalusi ja ära halise ka...
See on minu arvamus asjast ning see ei kuulu edasi kaebamisele...
_________________ Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2008 15:58:47
|
|
|
| Minu arvates ei saa juba praegu ilma autentimata kommentaare panna. Kommenteerimiseks peab ennast sisse logima, mis ongi autentimine. Kindlasti vähendaks ID-kaardiga autentimise kohustus võõra või libaidentiteedi alt kommenteerimist, kuid mina lihtsalt loobun sellisel juhul kasutajatele kommentaare andmast. AHV on päris koomiline oma ID-kaardi promoga. Areng näib suunduvat sinnapoole, et varsti on kasutajale pandud kommentaar vaja ID-kaardi digiallkirjaga allkirjastada.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
05.02.2008 16:04:45
|
|
|
| tsitaat: |
Kommenteerimiseks peab ennast sisse logima, mis ongi autentimine.
|
Üheselt siiski mitte, sest sisselogida võid ka avalikust internetipunktist või suvalise välismaise proxy tagant, pealegi ei välistaks see libakommentaare, kuid autentinud kasutaja puhul oleks vajadusel kontrollivõimalus olemas.
| tsitaat: |
AHV on päris koomiline oma ID-kaardi promoga.
|
miks mitte ärakasutada suurepärast elektroonilist infrastruktuuri, mida riik meile pakub
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
05.02.2008 16:05:08
|
|
|
| tsitaat: |
varsti on kasutajale pandud kommentaar vaja ID-kaardi digiallkirjaga allkirjastada.
|
Miks mitte,kui ID-ga oled loginud siis asjal jumet,vat see võiks olla küll kohustuslik aastast 2009
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
05.02.2008 16:07:02
|
|
|
Ei peagi ju kedagi kommenteerima. Isegi siis kui tehing õnnestunud.
See vaid viisakuseavaldus. Ei ole hullu kui kaup tehtud ilma kommentaarideta.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
blas
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.01.2002
|
05.02.2008 16:07:18
|
|
|
Argumendid kalduvad neh pigem sinna väratisse, et on kohustuslik, maksab vähe ja on hirmus hea. Ma olen ka nõus, et on hea asi aga igal asjal on oma koht. Kui algatati diskussioon siis võiks seda ka pidada, mette suht demagoogilistesse väidetesse uputada. Ärifoorumites saab osta ilma IDautentimata, ärifoorumit saab lugeda ilma IDautentimata, ps-i saab ka ilma saata. Kui tuvastamata kasutaja on nii suur turvarisk, kas järgmiseks lähevad ka nimetet tegevused üksnes kaardi põhiseks. Sinna otsa tahab riik hirmsasti ka ID kaardile biomeetria toppida ja kirjutab sisejulgeoleku arengukavas, et kaardi lai kasutuselevõtt aitab sisejulgeolekule kõvasti kaasa....näis:)
_________________ The truth is out there |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2008 16:07:37
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| pealegi ei välistaks see libakommentaare |
Ega ID-kaardiga autentiminegi seda välista. Saab ju lasta sõpradel ID-kaardiga sisse logida ja vastastikku libakommentaare libatehingute kohta panna.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
05.02.2008 16:09:11
|
|
|
| blas kirjutas: |
| Argumendid kalduvad neh pigem sinna väratisse, et on kohustuslik, maksab vähe ja on hirmus hea. Ma olen ka nõus, et on hea asi aga igal asjal on oma koht. Kui algatati diskussioon siis võiks seda ka pidada, mette suht demagoogilistesse väidetesse uputada. Ärifoorumites saab osta ilma IDautentimata, ärifoorumit saab lugeda ilma IDautentimata, ps-i saab ka ilma saata. Kui tuvastamata kasutaja on nii suur turvarisk, kas järgmiseks lähevad ka nimetet tegevused üksnes kaardi põhiseks. Sinna otsa tahab riik hirmsasti ka ID kaardile biomeetria toppida ja kirjutab sisejulgeoleku arengukavas, et kaardi lai kasutuselevõtt aitab sisejulgeolekule kõvasti kaasa....näis:) |
Mina oleks küll nõus, et IDautentitud või panga autenditud kasutajad näeksid ainult ärifoorumit... aga see ehk tuleviku muusika alles...
_________________ Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
05.02.2008 16:12:06
|
|
|
| Sults kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| pealegi ei välistaks see libakommentaare |
Ega ID-kaardiga autentiminegi seda välista. Saab ju lasta sõpradel ID-kaardiga sisse logida ja vastastikku libakommentaare libatehingute kohta panna. |
Nu aga siis pettuse korral on vaata kui palju jälgi kellelt infot pigistada ja keda kohe pinnima hakata... niisama suvalist vanti otsi taga ja siis tõesta, et tema asjaga seotud oli...
Seadusega on keelatud anda enda kaarti kellegi teise valdusesse... kes annab see ise vastutab nagu oleks ise teinud...
_________________ Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
386
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.11.2003
|
05.02.2008 16:13:33
|
|
|
ojapoiss. Mina olen HV reeglitega kursis ja tean oma õigusi ja kohustusi. Ja aksepteerin HV tehtuid muudatusi. Ja ei nuta. Keegi ei sunni mind HV-s aega viitma. Mis aga probleeme võib tekitada on see, et HV foorum ei ole enam nagu foorum. Vaid mingi kiiksuga keskkond. Modede omavolitsemine, et mis teema on hea ja mis jama (mille tulemusena teema lukku ja kustutamine) ei anna enam foorumi mõõdet hästi välja. Samuti kasutajate jagamine klassidesse(porgandid). Vägisi kukub välja, et HV on muutumas ärikeskkonnaks ja mitte kohaks kus saab asjalikke ja mitte niiväga asjalikke teemasi arutada. Vaid porgandite eest saab osta head või vähekehvemat nänni.
_________________ Minu klaviatuur vihkab mind... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2008 16:14:09
|
|
|
| TanElofJ kirjutas: |
Ei peagi ju kedagi kommenteerima. Isegi siis kui tehing õnnestunud.
See vaid viisakuseavaldus. Ei ole hullu kui kaup tehtud ilma kommentaarideta. |
Sellise viisakusavaldusena olengi ma seda võtnud. Kui olen tehinguga rahule jäänud, on kõik tehingupartnerid saanud minult positiivse kommentaari. Edaspidi siis pean sellest loobuma.
Kuna ID-kaart on asi, millega saab teha tühjaks minu pangakontod ja sõlmida minu ning minu firmade nimel mulle erinevaid kohustusi võtvaid lepinguid, ei taha ma riskida sellega, et mingi kommentaari andmise pärast suureneb kurjamitel võimalus seda kurjalt kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
05.02.2008 16:16:51
|
|
|
386, läheb teemaväliseks, aga kui on midagi konkreetset modede tegevuse kohta öelda, siis võiksid saata mulle vastavasisulise priva või siis tõstada teema Parem HV foorumis.
Moderaatorid teevad äärmiselt tänuväärset tööd Eesti suurima IT-alase foorumi haldamisel ja modereerimisel. Alati satub tervete õunte sisse ka mädaõunu e. eksimusi, - aidakem siis kõik keskkonna paremaks muutmisele, mitte ei hala anonüümselt üldiselt kõikide moderaatorite suunas.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2008 16:18:35
|
|
|
| ojapoiss kirjutas: |
Seadusega on keelatud anda enda kaarti kellegi teise valdusesse... kes annab see ise vastutab nagu oleks ise teinud...  |
Ometi on minult riigi ametiasutustes ja ka Euroopa Liidu ametiasutustes küsitud dokumenti pandiks. Kui mul on valida, kas ma annan pandiks passi või ID-kaardi, siis eelistan ma viimast, sest pean passi enda jaoks olulisemaks.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
05.02.2008 16:19:51
|
|
|
| Sults kirjutas: |
| TanElofJ kirjutas: |
Ei peagi ju kedagi kommenteerima. Isegi siis kui tehing õnnestunud.
See vaid viisakuseavaldus. Ei ole hullu kui kaup tehtud ilma kommentaarideta. |
Sellise viisakusavaldusena olengi ma seda võtnud. Kui olen tehinguga rahule jäänud, on kõik tehingupartnerid saanud minult positiivse kommentaari. Edaspidi siis pean sellest loobuma.
Kuna ID-kaart on asi, millega saab teha tühjaks minu pangakontod ja sõlmida minu ning minu firmade nimel mulle erinevaid kohustusi võtvaid lepinguid, ei taha ma riskida sellega, et mingi kommentaari andmise pärast suureneb kurjamitel võimalus seda kurjalt kasutada. |
Ja kuidas see peaks võimalik olema kui kaart on sinu käes... koodid peas (loe: mitte koos kaardiga kuskil rahakotis)... ei näe küll võimalust kuidas seda saaks teha isegi siis kui rahakott koos kaardiga ära varastatakse...
_________________ Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
05.02.2008 16:22:26
|
|
|
| Sults kirjutas: |
| ojapoiss kirjutas: |
Seadusega on keelatud anda enda kaarti kellegi teise valdusesse... kes annab see ise vastutab nagu oleks ise teinud...  |
Ometi on minult riigi ametiasutustes ja ka Euroopa Liidu ametiasutustes küsitud dokumenti pandiks. Kui mul on valida, kas ma annan pandiks passi või ID-kaardi, siis eelistan ma viimast, sest pean passi enda jaoks olulisemaks. |
Mil määral on ID-kaardi andmine pandiks vähem turvalisem kui passi andmine? Praegune tekst on sul pmst subjektiivne.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
05.02.2008 16:22:34
|
|
|
| ndk kirjutas: |
| Ja kuidas täpsemalt tehakse su pangaarve tühjaks, kui kaart on sinu valduses? |
Ajal, kui kaart on kaardilugejas, on võimalik teiste kasutajate või pahavara poolt kaardi kuritarvitamine. Seda eriti siis, kui kaardiga on omanik teinud just mingeid autoriseerimisi või digiallkirjastamisi ning on sisestanud pinpadita kaardilugeja puhul klaviatuurilt PINi.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
05.02.2008 16:22:46
|
|
|
| Sults kirjutas: |
| ojapoiss kirjutas: |
Seadusega on keelatud anda enda kaarti kellegi teise valdusesse... kes annab see ise vastutab nagu oleks ise teinud...  |
Ometi on minult riigi ametiasutustes ja ka Euroopa Liidu ametiasutustes küsitud dokumenti pandiks. Kui mul on valida, kas ma annan pandiks passi või ID-kaardi, siis eelistan ma viimast, sest pean passi enda jaoks olulisemaks. |
Pandiks siis mille eest?
Ja sa ei anna ju pandiks ka kaasasolevaid PIN koode???
Kui seda teed siis on võimalik ju ainult elektrooniliselt kasutada ID-kaarti... ilma PIN kooditeta ei saa keegi ju kurja teha internetis su ID kaardiga...
_________________ Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
05.02.2008 16:23:12
|
|
|
Nõus, Isikutunnistust ei tohi anda kellegi teise kätte!
Kuid isegi kui selline tegevus peaks aset leidma, siis pole võimalik PIN-koodideta midagi teha, v.a füüsiline tuvastus (kui eksitakse raskelt tuvastamisnõuete vastu).
Iseasi on elektroonilised valimised, kus on leidnud aset üksikud juhtumid, kus asutuse liikmete poolt on kokku korjatud nii ID-kaardid kui PIN-koodid ning siis nendega hääletatud.
Selline asi on väga kurjast ja iga kohusetundlik kodanik peaks sellest keelduma ja koheselt vastavale instantsile teada andma.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|