Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Kasutajakommentaare saavad anda vaid autentinud ja/või 2 aastase staažiga kasutajad. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Ärilisi kommentaare saavad anda vaid autentinud kasutajad?
Jah, pooldan!
67%
 67%  [ 160 ]
Ei poolda!
23%
 23%  [ 55 ]
Erapooletu
9%
 9%  [ 23 ]
hääli kokku : 238

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:10:30 Kasutajakommentaare saavad anda vaid autentinud ja/või 2 aastase staažiga kasutajad. vasta tsitaadiga

Praegu oli just üks juhtum, kus suhteliselt uus äritseja oli teinud endale lausa 3 libakontot selleks, et iseennast positiivselt kommenteerida.
Need kommentaarid said kustutatud ja libakontod suletud. Kuid arvatavasti neid juhtumeid on veelgi massiliselt (tulemas).

Võiks olla nii, et ärilisi kommentaare saaksid anda vaid need, kes on ID-kaardiga või pangalingiga autentinud?
See väldiks libakommentaaride andmist ja tõstaks üldist kommentaaride usaldusväärsust (valekaebuse puhul on niidiots olemas).
Selle poolt räägib ka see, et enamus aktiivsetest äritsejatest on niikuinii end juba ID-kaardiga või pangalingiga autentinud.

Oleks see mõistlik? Minu arvates küll. Paluks hääletada.
Olgu märgitud, et küsitluse tulemuse võtame lihtsalt endale teadmiseks, mitte kohustuseks.

EDIT 06.02: nüüd on see tehtud, et kommenteerida saab vaid autentinud kasutaja ja/või vähemalt 2 aastase staažžiga kasutaja.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 04.02.2011 10:25:14, muudetud 6 korda
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 05.02.2008 15:16:13 vasta tsitaadiga

minul puudub nii panga link kui ka id kaart, mis teha? jäävadki kirjutamata kommentaarid?
_________________
roogi räime.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:22:57 vasta tsitaadiga

toivoku kirjutas:
minul puudub nii panga link kui ka id kaart, mis teha? jäävadki kirjutamata kommentaarid?


Aga kes keelab sul endale 1 neist muretsemast (parem veel mõlemad)... ei näe küll, et keegi sind väga kinni hoiaks selle asja tegemise juures...

ja nüüd hakkavad tulema tavapärased ID kaardi halamised... keegi ei käsi kasutada antud foorumi osa kui ei soovi... tehke endale ID kaart ära ja kogu moos... niivõinaa on asi tegelikult kohustuslik... ei ole mõtet vaileda... tahad seadusest mööda hiilida siis tee seda ilma siin halamata... icon_rolleyes.gif

_________________
Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 05.02.2008 15:23:49 vasta tsitaadiga

IMHO poleks sedand küll vaja. Üksikjuhtum siiski ju. Ja kas selline käik ei devalveeriks varasemalt antud kommentaaride väärtust?
Pigem kehtestada ajaline tsensus-kommenteerida saab teatud staaziga AHV vms.

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 05.02.2008 15:24:29 vasta tsitaadiga

Kuidas see siis mõeldud on: kas siis tulevad kahte liiki kommentaarid? Või saabki kommenteerida ainult sildistatud kasutaja sildistatud kasutajat? Segane värk... Mis sellist ie-enda ristpromomist puudutab, siis see paistab ju kohe välja kui mingi suvaine uus kasutaja on omasugustelt kiita saanud...
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter


viimati muutis Delta 05.02.2008 15:25:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:25:03 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
IMHO poleks sedand küll vaja. Üksikjuhtum siiski ju. Ja kas selline käik ei devalveeriks varasemalt antud kommentaaride väärtust?
Pigem kehtestada ajaline tsensus-kommenteerida saab teatud staaziga AHV vms.


Ka see on hea idee... 8)

_________________
Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 05.02.2008 15:26:38 vasta tsitaadiga

...ahjaa ega mõistuse puudumist ei kompenseeri ükski tehniline vahend:) Kes usaldakski lühikese aja jooksul laotud positiivseid kommentaare kasutajatelt, kes on postitanud ehk paar korda ja liitunud pea samal päeval.
_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 05.02.2008 15:29:40 vasta tsitaadiga

kui mina aasta tagasi tegin passi ei sundinud küll keegi mulle ID kaarti peale. pangalinke ei oma isiklikel põhjustel ja id kaarti ei lähe mul tarvis, selleks on mul juhiload,et isikut tõendada.

pooldan, seda,et teatud staatuseda HV mehed saavad kommenteerida.

_________________
roogi räime.


viimati muutis toivoku 05.02.2008 15:36:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:31:29 vasta tsitaadiga

Delta kirjutas:
Kuidas see siis mõeldud on: kas siis tulevad kahte liiki kommentaarid? Või saabki kommenteerida ainult sildistatud kasutaja sildistatud kasutajat? Segane värk.

Segast ei ole midagi, autenditud kasutaja saab kommenteerida autenditud kasutajat. Autentimata kasutaja aga ei saaks.
Praegu peab äritsemiseks foorumis olema niivõiteisiti autenditud, kas siis ID-kaardiga või pangalingi kaudu.
Kõik vanad kommentaarid jäävad alles (v.a ilmselgete topeltkasutaja tunnustega kommentaarid).

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 05.02.2008 15:32:09 vasta tsitaadiga

ehk saaks kommentaaridele lihtsalt viite juurde tekitada, et kui usaldusväärne kasutaja selle andnud on (vastavalt siis audentimisele või selle mittetegemisele).
noh, et oleks mingi järjekordne ikoon või automaatselt tekkiv märge juures kui autentinud kasutaja teist kommenteerib tema kommentaaris.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:32:49 vasta tsitaadiga

toivoku kirjutas:
kui mina aasta tagasi tegin passi ei sundinud küll keegi mulle ID kaarti peale. pangalinke ei oma isiklikel põhjustel ja id kaarti ei lähe mul tarvis, selleks on mul juhiload,et isikut tõendada.


Kui tahad HVs omada endal seda pisikes ID märki siiis järelikult läheb ju ID-kaarti vaja... sa ei saa öelda, et ei lähe vaja ju... järelikult läheb... ja mine loe mu üle-eelmise postituse juures peenike tekst läbi...
Peace thumbs_up.gif

Mina ikkagi asja poolt thumbs_up.gif icon_rolleyes.gif

_________________
Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:32:54 vasta tsitaadiga

toivoku, seaduse mittetundmine ei vabasta sind vastutusest seaduse ees icon_wink.gif
See oli siis KMA bläck, et nad esmajoones Isikutunnistust ei pakkunud, pass on puhtalt vabatahtlik reisidokument.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:38:30 vasta tsitaadiga

kaspar00 kirjutas:
ehk saaks kommentaaridele lihtsalt viite juurde tekitada, et kui usaldusväärne kasutaja selle andnud on (vastavalt siis audentimisele või selle mittetegemisele).
noh, et oleks mingi järjekordne ikoon või automaatselt tekkiv märge juures kui autentinud kasutaja teist kommenteerib tema kommentaaris.

seda sa näed ju niikuinii kommentaaride lehel kasutaja profiilis

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
toivoku
HV veteran
toivoku

liitunud: 20.03.2002




sõnum 05.02.2008 15:38:47 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
toivoku, seaduse mittetundmine ei vabasta sind vastutusest seaduse ees icon_wink.gif
See oli siis KMA bläck, et nad esmajoones Isikutunnistust ei pakkunud, pass on puhtalt vabatahtlik reisidokument.


ma 2 korda teinud passi ja mitte kummalgi korral ei ole seda mulle peale sunnitud, kuigi mu isale tehti kohustuslikult ära, olen alati võtnud odavama variandi ja ei mingit id kaarti pole tarvis olnud, tõesti asi on siis nüüd kohustuslik? maei näe mõtet maksta lisa paar sotti selle eest,et siins aaks kedagi kommenteerida, pigem jääb kommenteerimatta.

_________________
roogi räime.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 7 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:39:28 vasta tsitaadiga

toivoku, Isikutunnistus ehk maakeeli ID-kaart on aastast 2002 kohustuslik icon_wink.gif
ID-kaardi tegemine maksab 150 krooni, autentida saad mõnes avalikus internetipunktis kus on ID-kaardilugeja olemas.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 05.02.2008 15:40:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:40:08 vasta tsitaadiga

Jah, miks mitte. Ei häiriks selline muudatus.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:40:53 vasta tsitaadiga

toivoku kirjutas:
Tanel kirjutas:
toivoku, seaduse mittetundmine ei vabasta sind vastutusest seaduse ees icon_wink.gif
See oli siis KMA bläck, et nad esmajoones Isikutunnistust ei pakkunud, pass on puhtalt vabatahtlik reisidokument.


ma 2 korda teinud passi ja mitte kummalgi korral ei ole seda mulle peale sunnitud, kuigi mu isale tehti kohustuslikult ära, olen alati võtnud odavama variandi ja ei mingit id kaarti pole tarvis olnud, tõesti asi on siis nüüd kohustuslik? maei näe mõtet maksta lisa paar sotti selle eest,et siins aaks kedagi kommenteerida, pigem jääb kommenteerimatta.


Odavam olekski olnud teha ainult ID kaart ja pass tegemata jätta... icon_wink.gif

_________________
Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 05.02.2008 15:42:48 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
kaspar00 kirjutas:
ehk saaks kommentaaridele lihtsalt viite juurde tekitada, et kui usaldusväärne kasutaja selle andnud on (vastavalt siis audentimisele või selle mittetegemisele).
noh, et oleks mingi järjekordne ikoon või automaatselt tekkiv märge juures kui autentinud kasutaja teist kommenteerib tema kommentaaris.

seda sa näed ju niikuinii kommentaaride lehel kasutaja profiilis


täitsa õige icon_redface.gif icon_razz1.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
superior
HV Guru

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:49:01 vasta tsitaadiga

Aga teeks nii, et ärifoorumeid saavad näha ainult ID-kaardiga autentinud kasutajad.
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:49:07 vasta tsitaadiga

kaspar00 kirjutas:
Tanel kirjutas:
kaspar00 kirjutas:
ehk saaks kommentaaridele lihtsalt viite juurde tekitada, et kui usaldusväärne kasutaja selle andnud on (vastavalt siis audentimisele või selle mittetegemisele).
noh, et oleks mingi järjekordne ikoon või automaatselt tekkiv märge juures kui autentinud kasutaja teist kommenteerib tema kommentaaris.

seda sa näed ju niikuinii kommentaaride lehel kasutaja profiilis


täitsa õige icon_redface.gif icon_razz1.gif

kusjuures ei ole õige icon_redface.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:49:16 vasta tsitaadiga

Kommida võiksid need kes on ennast ID autentinud thumbs_up.gif
Pangalink kui selline on suht savi värk IMO icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:50:37 vasta tsitaadiga

wanawoll, jep

Pooldan. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 423 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 4 :: 341
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:51:11 vasta tsitaadiga

superior kirjutas:
Aga teeks nii, et ärifoorumeid saavad näha ainult ID-kaardiga autentinud kasutajad.

Ei, nii karmi asja ei tule.
Pigem tuleb sarnane muudatus alles 2009 või 2010-ndast aastast, et ärifoorumit näevad vaid ID-kaardiga või pangalingiga autentinud kasutajad.
Vaatame, milliseks käesoleva aasta autentimise tempo kujuneb ja sügisel otsustame ära.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
386
Kreisi kasutaja
386

liitunud: 09.11.2003




sõnum 05.02.2008 15:51:33 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
toivoku, Isikutunnistus ehk maakeeli ID-kaart on aastast 2002 kohustuslik icon_wink.gif
ID-kaardi tegemine maksab 150 krooni, autentida saad mõnes avalikus internetipunktis kus on ID-kaardilugeja olemas.


Seadus võib nõuda. HV seda nõuda ei saa. Juhul kui äri tahad ajada HV kaudu, siis muretse ID kaart ja õpi seda kasutama...

Puhaku rahus mu kasutatud logu läptop, mida ma müüa ei saa, kuna lihtsalt ei viitsi ID kaardiga jamada...

_________________
Minu klaviatuur vihkab mind...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:54:18 vasta tsitaadiga

Me ei nõuagi ju ID-kaardiga autentimist, see on täiesti vabatahtlik tegevus icon_wink.gif
ID-kaardiga autentimise boonuseks on lihtsalt tasuta teemad ja mõned muud "porgandid", rääkimata enda usaldusväärsemaks tegemisest icon_smile.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Log
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.08.2006




sõnum 05.02.2008 15:56:18 vasta tsitaadiga

Mina igatahes igati ideega nõus thumbs_up.gif
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:57:09 vasta tsitaadiga

Muuseas neile infoks, kes veel ajast ja arust koodikaartidega internetipangas käivad, et peagi kärbitakse 10 000 EEK ülekande limiiti veelgi väiksemaks.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 05.02.2008 15:57:31 vasta tsitaadiga

Ärilisi - pealkirjas l puudu.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 15:57:49 vasta tsitaadiga

386 kirjutas:
Tanel kirjutas:
toivoku, Isikutunnistus ehk maakeeli ID-kaart on aastast 2002 kohustuslik icon_wink.gif
ID-kaardi tegemine maksab 150 krooni, autentida saad mõnes avalikus internetipunktis kus on ID-kaardilugeja olemas.


Seadus võib nõuda. HV seda nõuda ei saa. Juhul kui äri tahad ajada HV kaudu, siis muretse ID kaart ja õpi seda kasutama...

Puhaku rahus mu kasutatud logu läptop, mida ma müüa ei saa, kuna lihtsalt ei viitsi ID kaardiga jamada...


Kui sa ei taha seadust täita siis ära hala ka... keegi ei sunni sind ju kasutama HV ärifoorumit... mine partselda soovis või kb-s... kui aga leiad, et siin parem partseldada siis leiad ka võimalused, et seadust järgida ning see ID kaart ka teha...
HV ei nõuagi... keegi ei sunni kasutama... lihtsalt kasutamine annab lisa boonused...
Ei saa aru, mida on vaja haliseda koguaeg, et pole ID kaarti ja see ID kaart kehav idee jne. Me oleme arvuti/tehnika foorum... kui meie ei taha tehnilisi uuendusi kasutada siis miks peaks üldse keegi kuskil mujal neid tahtma kasutada...
Tee ID kaart ära... järgi seadust... ja saad kasutada ka neid HV võimalusi... milles probleem... kui ei taha ära tee... ära kasuta HVs neid võimalusi ja ära halise ka...

See on minu arvamus asjast ning see ei kuulu edasi kaebamisele... icon_rolleyes.gif

_________________
Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 05.02.2008 15:58:47 vasta tsitaadiga

Minu arvates ei saa juba praegu ilma autentimata kommentaare panna. Kommenteerimiseks peab ennast sisse logima, mis ongi autentimine. Kindlasti vähendaks ID-kaardiga autentimise kohustus võõra või libaidentiteedi alt kommenteerimist, kuid mina lihtsalt loobun sellisel juhul kasutajatele kommentaare andmast. AHV on päris koomiline oma ID-kaardi promoga. Areng näib suunduvat sinnapoole, et varsti on kasutajale pandud kommentaar vaja ID-kaardi digiallkirjaga allkirjastada.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:04:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kommenteerimiseks peab ennast sisse logima, mis ongi autentimine.

Üheselt siiski mitte, sest sisselogida võid ka avalikust internetipunktist või suvalise välismaise proxy tagant, pealegi ei välistaks see libakommentaare, kuid autentinud kasutaja puhul oleks vajadusel kontrollivõimalus olemas.
tsitaat:

AHV on päris koomiline oma ID-kaardi promoga.

miks mitte ärakasutada suurepärast elektroonilist infrastruktuuri, mida riik meile pakub

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:05:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

varsti on kasutajale pandud kommentaar vaja ID-kaardi digiallkirjaga allkirjastada.

Miks mitte,kui ID-ga oled loginud siis asjal jumet,vat see võiks olla küll kohustuslik aastast 2009 thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 05.02.2008 16:07:02 vasta tsitaadiga

Ei peagi ju kedagi kommenteerima. Isegi siis kui tehing õnnestunud.
See vaid viisakuseavaldus. Ei ole hullu kui kaup tehtud ilma kommentaarideta.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 05.02.2008 16:07:18 vasta tsitaadiga

Argumendid kalduvad neh pigem sinna väratisse, et on kohustuslik, maksab vähe ja on hirmus hea. Ma olen ka nõus, et on hea asi aga igal asjal on oma koht. Kui algatati diskussioon siis võiks seda ka pidada, mette suht demagoogilistesse väidetesse uputada. Ärifoorumites saab osta ilma IDautentimata, ärifoorumit saab lugeda ilma IDautentimata, ps-i saab ka ilma saata. Kui tuvastamata kasutaja on nii suur turvarisk, kas järgmiseks lähevad ka nimetet tegevused üksnes kaardi põhiseks. Sinna otsa tahab riik hirmsasti ka ID kaardile biomeetria toppida ja kirjutab sisejulgeoleku arengukavas, et kaardi lai kasutuselevõtt aitab sisejulgeolekule kõvasti kaasa....näis:)
_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 05.02.2008 16:07:37 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
pealegi ei välistaks see libakommentaare

Ega ID-kaardiga autentiminegi seda välista. Saab ju lasta sõpradel ID-kaardiga sisse logida ja vastastikku libakommentaare libatehingute kohta panna.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:09:11 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
Argumendid kalduvad neh pigem sinna väratisse, et on kohustuslik, maksab vähe ja on hirmus hea. Ma olen ka nõus, et on hea asi aga igal asjal on oma koht. Kui algatati diskussioon siis võiks seda ka pidada, mette suht demagoogilistesse väidetesse uputada. Ärifoorumites saab osta ilma IDautentimata, ärifoorumit saab lugeda ilma IDautentimata, ps-i saab ka ilma saata. Kui tuvastamata kasutaja on nii suur turvarisk, kas järgmiseks lähevad ka nimetet tegevused üksnes kaardi põhiseks. Sinna otsa tahab riik hirmsasti ka ID kaardile biomeetria toppida ja kirjutab sisejulgeoleku arengukavas, et kaardi lai kasutuselevõtt aitab sisejulgeolekule kõvasti kaasa....näis:)


Mina oleks küll nõus, et IDautentitud või panga autenditud kasutajad näeksid ainult ärifoorumit... aga see ehk tuleviku muusika alles...

_________________
Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:09:50 vasta tsitaadiga

Jah, see tõenäosus on olemas, kuid siiski on see oluliselt vähemtõenäolisem kui anonüümne kommimine.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:12:06 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Tanel kirjutas:
pealegi ei välistaks see libakommentaare

Ega ID-kaardiga autentiminegi seda välista. Saab ju lasta sõpradel ID-kaardiga sisse logida ja vastastikku libakommentaare libatehingute kohta panna.


Nu aga siis pettuse korral on vaata kui palju jälgi kellelt infot pigistada ja keda kohe pinnima hakata... niisama suvalist vanti otsi taga ja siis tõesta, et tema asjaga seotud oli...

Seadusega on keelatud anda enda kaarti kellegi teise valdusesse... kes annab see ise vastutab nagu oleks ise teinud... icon_rolleyes.gif

_________________
Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:13:28 vasta tsitaadiga

Sults, igaüks teab, millega riskib, kui isikut tõendavat dokumenti väärkasutab/laseb väärkasutada. Aga jälg, mis sellest maha jääb, on nii või teisiti etem kui IP-aadress ja kiirendab süüdlase leidmist icon_wink.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
386
Kreisi kasutaja
386

liitunud: 09.11.2003




sõnum 05.02.2008 16:13:33 vasta tsitaadiga

ojapoiss. Mina olen HV reeglitega kursis ja tean oma õigusi ja kohustusi. Ja aksepteerin HV tehtuid muudatusi. Ja ei nuta. Keegi ei sunni mind HV-s aega viitma. Mis aga probleeme võib tekitada on see, et HV foorum ei ole enam nagu foorum. Vaid mingi kiiksuga keskkond. Modede omavolitsemine, et mis teema on hea ja mis jama (mille tulemusena teema lukku ja kustutamine) ei anna enam foorumi mõõdet hästi välja. Samuti kasutajate jagamine klassidesse(porgandid). Vägisi kukub välja, et HV on muutumas ärikeskkonnaks ja mitte kohaks kus saab asjalikke ja mitte niiväga asjalikke teemasi arutada. Vaid porgandite eest saab osta head või vähekehvemat nänni.
_________________
Minu klaviatuur vihkab mind...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 05.02.2008 16:14:09 vasta tsitaadiga

TanElofJ kirjutas:
Ei peagi ju kedagi kommenteerima. Isegi siis kui tehing õnnestunud.
See vaid viisakuseavaldus. Ei ole hullu kui kaup tehtud ilma kommentaarideta.

Sellise viisakusavaldusena olengi ma seda võtnud. Kui olen tehinguga rahule jäänud, on kõik tehingupartnerid saanud minult positiivse kommentaari. Edaspidi siis pean sellest loobuma.
Kuna ID-kaart on asi, millega saab teha tühjaks minu pangakontod ja sõlmida minu ning minu firmade nimel mulle erinevaid kohustusi võtvaid lepinguid, ei taha ma riskida sellega, et mingi kommentaari andmise pärast suureneb kurjamitel võimalus seda kurjalt kasutada.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:16:00 vasta tsitaadiga

Ja kuidas täpsemalt tehakse su pangaarve tühjaks, kui kaart on sinu valduses?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:16:51 vasta tsitaadiga

386, läheb teemaväliseks, aga kui on midagi konkreetset modede tegevuse kohta öelda, siis võiksid saata mulle vastavasisulise priva või siis tõstada teema Parem HV foorumis.
Moderaatorid teevad äärmiselt tänuväärset tööd Eesti suurima IT-alase foorumi haldamisel ja modereerimisel. Alati satub tervete õunte sisse ka mädaõunu e. eksimusi, - aidakem siis kõik keskkonna paremaks muutmisele, mitte ei hala anonüümselt üldiselt kõikide moderaatorite suunas.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 05.02.2008 16:18:35 vasta tsitaadiga

ojapoiss kirjutas:
Seadusega on keelatud anda enda kaarti kellegi teise valdusesse... kes annab see ise vastutab nagu oleks ise teinud... icon_rolleyes.gif

Ometi on minult riigi ametiasutustes ja ka Euroopa Liidu ametiasutustes küsitud dokumenti pandiks. Kui mul on valida, kas ma annan pandiks passi või ID-kaardi, siis eelistan ma viimast, sest pean passi enda jaoks olulisemaks.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:19:51 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
TanElofJ kirjutas:
Ei peagi ju kedagi kommenteerima. Isegi siis kui tehing õnnestunud.
See vaid viisakuseavaldus. Ei ole hullu kui kaup tehtud ilma kommentaarideta.

Sellise viisakusavaldusena olengi ma seda võtnud. Kui olen tehinguga rahule jäänud, on kõik tehingupartnerid saanud minult positiivse kommentaari. Edaspidi siis pean sellest loobuma.
Kuna ID-kaart on asi, millega saab teha tühjaks minu pangakontod ja sõlmida minu ning minu firmade nimel mulle erinevaid kohustusi võtvaid lepinguid, ei taha ma riskida sellega, et mingi kommentaari andmise pärast suureneb kurjamitel võimalus seda kurjalt kasutada.


Ja kuidas see peaks võimalik olema kui kaart on sinu käes... koodid peas (loe: mitte koos kaardiga kuskil rahakotis)... ei näe küll võimalust kuidas seda saaks teha isegi siis kui rahakott koos kaardiga ära varastatakse... icon_rolleyes.gif

_________________
Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:22:26 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
ojapoiss kirjutas:
Seadusega on keelatud anda enda kaarti kellegi teise valdusesse... kes annab see ise vastutab nagu oleks ise teinud... icon_rolleyes.gif

Ometi on minult riigi ametiasutustes ja ka Euroopa Liidu ametiasutustes küsitud dokumenti pandiks. Kui mul on valida, kas ma annan pandiks passi või ID-kaardi, siis eelistan ma viimast, sest pean passi enda jaoks olulisemaks.

Mil määral on ID-kaardi andmine pandiks vähem turvalisem kui passi andmine? Praegune tekst on sul pmst subjektiivne.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 05.02.2008 16:22:34 vasta tsitaadiga

ndk kirjutas:
Ja kuidas täpsemalt tehakse su pangaarve tühjaks, kui kaart on sinu valduses?

Ajal, kui kaart on kaardilugejas, on võimalik teiste kasutajate või pahavara poolt kaardi kuritarvitamine. Seda eriti siis, kui kaardiga on omanik teinud just mingeid autoriseerimisi või digiallkirjastamisi ning on sisestanud pinpadita kaardilugeja puhul klaviatuurilt PINi.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:22:46 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
ojapoiss kirjutas:
Seadusega on keelatud anda enda kaarti kellegi teise valdusesse... kes annab see ise vastutab nagu oleks ise teinud... icon_rolleyes.gif

Ometi on minult riigi ametiasutustes ja ka Euroopa Liidu ametiasutustes küsitud dokumenti pandiks. Kui mul on valida, kas ma annan pandiks passi või ID-kaardi, siis eelistan ma viimast, sest pean passi enda jaoks olulisemaks.


Pandiks siis mille eest?
Ja sa ei anna ju pandiks ka kaasasolevaid PIN koode???
Kui seda teed siis on võimalik ju ainult elektrooniliselt kasutada ID-kaarti... ilma PIN kooditeta ei saa keegi ju kurja teha internetis su ID kaardiga... icon_rolleyes.gif

_________________
Vajad ruume sünnipäeva peoks!?
Sõbralikuma hinna jaoks PS!
www.kilplased.ee
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:23:12 vasta tsitaadiga

Nõus, Isikutunnistust ei tohi anda kellegi teise kätte!
Kuid isegi kui selline tegevus peaks aset leidma, siis pole võimalik PIN-koodideta midagi teha, v.a füüsiline tuvastus (kui eksitakse raskelt tuvastamisnõuete vastu).
Iseasi on elektroonilised valimised, kus on leidnud aset üksikud juhtumid, kus asutuse liikmete poolt on kokku korjatud nii ID-kaardid kui PIN-koodid ning siis nendega hääletatud.
Selline asi on väga kurjast ja iga kohusetundlik kodanik peaks sellest keelduma ja koheselt vastavale instantsile teada andma.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2008 16:23:31 vasta tsitaadiga

Sults, kelle mure on sinu arvuti saastast puhtana hoidmine? Riigi, HV või sinu?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Kasutajakommentaare saavad anda vaid autentinud ja/või 2 aastase staažiga kasutajad. mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.