|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.10.2007 21:59:30
|
|
|
Täitsa huvitav oleks näha mitut hobust läheb vaja näiteks hunniku soojuselektrijaamade kütmiseks kui nende jaamade koguvõimsus on 1000MW
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.10.2007 23:26:25
|
|
|
| davidco kirjutas: |
| Krt, ega sa ei pea forvarderite ja harvestritega seal madistama, kasutad rohkem inimjõudu/metsatöölisi (langetajad, laasijad, isegi välja saab vedada) + veel hobustega saad ka väljavedu orgunnida kuskile maantee äärde ja sealt veab edasi masin kuskile kohalikku väiksemasse jaama. Kõik on võimalik orgunnida, ainult rohkem inimjõu baasil tuleb füüsilist tööd teha. Enne tuleb kõiki alternatiive ära kasutada ja siis edasi vaadata. |
Ma juba näen seda vaimusilmas: kõik maaklerid ja sekretärid ning ja muud ülikonnatöölised heidavad selgast ahistavad hilbud, viskavad selga ausa töömehe tunked ja tormavad hobuste otsas metsa ja uhavad nii, et laaste lendab... not! Miks just sellised elukutsed? Lihtne, maailmas kus on vaja hobusega metsast võsa tirida, et elektrit oleks... pole üleval mainitud ametid enam eriti vajalikud.
Igasugune füüsiline töö on tänapäeva maailmas selline tabu, et enne lastakse kõik Lähis-Ida residendid õhku ja varastatakse nende maailm paljaks, kui keegi arvuti tagant tõuseb ja actually midagi teiste jaoks teeb.
---
Muuseas, nafta 84 barrelit Nymexi vääringus täis. Sellise tempoga on 90 käeulatuses.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andium
HV veteran
liitunud: 16.08.2002
|
13.10.2007 03:40:51
|
|
|
| davidco kirjutas: |
| Scart kirjutas: |
Kogu see biomassi kasutamine eeldab seda, et meil on käes piiratus koguses odavat fossiilkütust, millega seda metsa ja kraami kokku korjata ning eletriks muuta. õige pea seda enam pole.
Vaja on teha suur kulutus- tuumajaam püsti lükata ja nautida järgmised paarkümmend aastat vägagi odavat energiat. |
Krt, ega sa ei pea forvarderite ja harvestritega seal madistama, kasutad rohkem inimjõudu/metsatöölisi (langetajad, laasijad, isegi välja saab vedada) + veel hobustega saad ka väljavedu orgunnida kuskile maantee äärde ja sealt veab edasi masin kuskile kohalikku väiksemasse jaama. Kõik on võimalik orgunnida, ainult rohkem inimjõu baasil tuleb füüsilist tööd teha. Enne tuleb kõiki alternatiive ära kasutada ja siis edasi vaadata. |
Sa toesti kujutad seda ette, et see oleks voimalik mida sa raagid. 1.3 miljonit metsa jne. eestis pole nii palju puitu et ule elada 2 aastat. teine asi mingi rohi voi vosal pole mingit erilist vaartus ning poleb kiiresti.
Hiinas on olemas selline masin mis teeb plastmassist auto kutuse. see on alles katsetamise jargus.
_________________ Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.10.2007 10:23:44
|
|
|
Selle n2dala Eesti Ekspressis lugu uuema aja tuumajaamade ideedest. Paberv2ljaanne lk. A18-19. Ja kes tahab teada milline n2eks v2lja termotuumajaam, tasub yles otsida Vene ajal ilmunud raamat LASERIRAAMAT.
Postitatud mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
13.10.2007 15:38:40
|
|
|
Despite the gains, oil is still below inflation-adjusted highs hit in early 1980. Depending on the adjustment, a $38 barrel of oil in 1980 would be worth $96 to $101 or more today.
A major downturn in drilling for natural gas in Western Canada will shrink Canadian supplies of the clean-burning fuel by as much as 15% in the next two years, the National Energy Board predicted yesterday.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
13.10.2007 20:00:42
|
|
|
| Andium kirjutas: |
| Hiinas on olemas selline masin mis teeb plastmassist auto kutuse. see on alles katsetamise jargus. |
Ühesõnaga, kõigepealt töötled nafta plastmassiks ja siis töötled plastmassi autokütuseks. Kõlab lootustandvalt.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
13.10.2007 20:07:24
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
| Andium kirjutas: |
| Hiinas on olemas selline masin mis teeb plastmassist auto kutuse. see on alles katsetamise jargus. |
Ühesõnaga, kõigepealt töötled nafta plastmassiks ja siis töötled plastmassi autokütuseks. Kõlab lootustandvalt. |
pigem ikka töödeldakse kasutatud plastikut, mis prügimäel muidu oma otsa leiaks
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
13.10.2007 20:14:34
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| stepzter kirjutas: |
| Andium kirjutas: |
| Hiinas on olemas selline masin mis teeb plastmassist auto kutuse. see on alles katsetamise jargus. |
Ühesõnaga, kõigepealt töötled nafta plastmassiks ja siis töötled plastmassi autokütuseks. Kõlab lootustandvalt. |
pigem ikka töödeldakse kasutatud plastikut, mis prügimäel muidu oma otsa leiaks |
jap. viimasel ajal koguaeg kui ma pesemas käin olen ma mõelnud et kui tuleb tõeline naftakriis, et siis peab kodust kõik plastikasjad kütuseks kasutama ja ma vaatan suurt vannikardinat kui potentsiaalset asja mida saaks sel viisil kasutada
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.10.2007 02:28:17
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
| Ühesõnaga, kõigepealt töötled nafta plastmassiks ja siis töötled plastmassi autokütuseks. Kõlab lootustandvalt. |
arvestades, et UKs aetakse lambaid paaki.... 8)
---
Nonii, ma ütleks, et ikka väga tõsised asjad on juhtumas:
Lake Sidney Lanier, metro Atlanta's main source of water, has about three months of storage left, according to state and federal officials.
That's three months before there's not enough water for more than 3 million metro Atlantans to take showers, flush their toilets and cook. Three months before there's not enough water in parts of the Chattahoochee River for power plants to make the steam necessary to generate electricity. Three months before part of the river runs dry. siin
LOS ANGELES - Officials of Southern California's major water wholesaler say deliveries to the region's agricultural customers will be cut by nearly a third next year and residents are likely to face rate hikes in 2009 because of a statewide shortage fueled by drought and a court ruling to protect endangered fish. siin
USA põuakaart on siin
Me võime seda nimetada ükskõik kuidas aga fakt on see, et praeguste päevade kliima on kõike muud, kui see mida oodati. Üks mu tuttavatest kohapeal kommenteeris, et absoluutselt kõik on nii kuiv, et üks tikk võib kaasa tuua pildid, mis meenutavad ühte väikelinna nimega Dresden.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.10.2007 10:25:25
|
|
|
täiesti loogiline asjade käik ju. biokütused on peaaegu negatiivse energiaväärtusega ning kui riik nende tootmist meie maksudega kinni ei pleki... meie oma raha eest tehtud ja siis veel oma raha eest ostetud küttega ei sõida
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
14.10.2007 12:07:49
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| biokütused on peaaegu negatiivse energiaväärtusega ning kui riik nende tootmist meie maksudega kinni ei pleki... |
???
| tsitaat: |
| When straw was burned as fuel and oilseed rapemeal was used as a fertilizer, the yield/cost ratio for biodiesel production was even better (3.71). In other words, for every unit of energy input to produce biodiesel, the output was 3.71 units (the difference of 2.71 units would be from solar energy). |
Allikas: Wikipedia artikkel rohkete adekvaatsete allikatega
Biokütused on võibolla negatiivse majandusväärtusega, aga energiaväärtus on väga selgelt positiivne. Ei ole mõtet siin valesid levitada.
| mikk36 kirjutas: |
| pigem ikka töödeldakse kasutatud plastikut, mis prügimäel muidu oma otsa leiaks |
Selle suurem väärtus tundub olevat prahist lahti saamine. Nafta asendajana on see piisk meres.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.10.2007 12:43:36
|
|
|
Naftabarreli 30:1 energiaväärtus versus biokütuste 3.71 on suhtkoht sama, mis peaaegu olematu energiaväärtus per se. Biokütused ei eksisteeriks, kui poleks tohutuid valitsuse poolt määratud subsiditsioone a la USA - Eesti hullutamine on ilmselgelt läbi saanud, kui kained majandusmehed natuke matemaatikat tegid ja kasuminumbreid vaatasid.
Milline on maailma biokütuste superstaari - Brasiilia käekäik? Aga palun.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti252
HV kasutaja
liitunud: 10.05.2003
|
14.10.2007 12:47:53
|
|
|
| stepzter, See pole nii must-valge. Kõik oleneb, mida sa sinna arvutusse lisad. Tehti põhjlaik uuring, et kui arvestada sisse kõik asjad k.a. masinate amort., väetised, töötlus, transport siis tuleb ots otsaga kokku, kui kasutada seda 60% kasuteguriga mootoris. Ja siin pole arvestatud keskkonna katastroofi, mis juhtub, kui laiaulatuslikult hakata biokütust tootma!
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
14.10.2007 14:59:31
|
|
|
Nendes uuringutes on arvestatud sisse kõik olulised asjad. Vt. näiteks http://www.nrel.gov/docs/legosti/fy98/24089.pdf peatükk 3.4. Ja ühine näitaja on, et traditsioonilistest allikatest toodetud biokütuste kasutegur on 3+. Loomulikult on see kehvem kui sisuliselt valmiskütuse maa alt välja pumpamine, aga see on selgelt mittenegatiivne. Majanduslik tasuvus on muidugi üsna selge - ilma subsidiseerimisteta on märgatavalt odavam kasvatamise asemel pumbata. Samuti on üsna selge et traditsioonilistest allikatest toodetud biokütusega kogu naftatööstuse asendamine on nii majanduslikult kui keskkonna seisukohalt mõeldamatu. See aga ei tähenda et teistsugustes majanduslikes tingimustes ei oleks võimalik mingi osa nõudlusest täita biokütusega. Eriti kui arvestada suundumusi toota kütust vetikatest, mis tõstaks kasutegurit oluliselt ning võimaldaks püüda päikeseenergiat muidu põllumajanduseks sobimatult maa-alalt.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lumivalguke
HV vaatleja
liitunud: 25.07.2002
|
14.10.2007 15:30:33
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| lu1de kirjutas: |
mis siis paarikümne aasta pärast saab?  |
KUI me elame üle järgneva 3 aasta jooksul algava naftaoki,
KUI me elame üle täiesti pööraselt kiirendunud jääsulamise ja merevee tõusu,
KUI me elame üle globaalse kliimamuutuse, mis praeguseks on põhimõtteliselt hävitanud Austraalia sisemaa ja sellega seotud põllumajanduse ning põletab katatroofiliste tagajärgedega USAd,
KUI me ei aja oma viimast suutäit paaki, nagu hetkel on toimumas, mistõttu toiduvarud on globaalselt viimase 30. aasta madalaimal tasemel,
KUI kõik see inimkonna jaoks enneolematult kiiresti toimuv ja vägagi teravaid olukordi tekitav maailma muutumine meie ümber ei pane kerkima hõõguvaid seeni ja/või ei too kaasa kolmandat ilmasõda...
on ehk paarikümne aasta pärast meil selline imeasi nagu külm fusioon ja lendavad autod. |
Küll me selle naftaoki üle elame, vähemalt mõned ikka jäävad ellu:) Samamoodi n.ö. tuumaseened, kusagilt on meelde jäänud et prussakatele vist suurt mõju ei avaldagi, elavad teised ikka nagu Mikad edasi suure kiirgusfooniga piirkondades ja pole häda midagi. Vbl inimesed ka mutanteeruvad "veidi" ja elavad edasi..kõik mis ei tapa teeb tugevamaks ütles Rambo ja hammustas järjekordse ampsu roostetanud coca-cola purgist. Ja kui tapab siis...nagu sõjaväes öeldakse - sitt päev.
Üldiselt miks ma kirjutama hakkasin oli üldse see 3 aasta väide, tundub nagu väga laest võetud. Eks neid varusid jätkub omajagu ja küllalt pikaks ajaks veel, iseasi jah et kelle jaoks. Tarbimist saab ju väga otseselt piirata hinnatõusuga, liigne laristamine ressurssidega --hinnatõus võtab hoogu maha, iseasi on aga see et vaesuspiiril elavate inimeste elu muutb raskemaks. Aga elu iseenesest võimatuks ei muutu. Amishid kusagil üle ookeani eksisteerivad täiesti iseseisvalt, sõltumata kaasaegsest tehnikast jne.
1 vahend oleks ju ka inimeste arvu piiramine, nagu Hiinas rakendatakse kui ma nüüd ei eksi. Et peres tohib olla ainult 1 laps,
kui rohkem soovid siis maksa silm punni endal.. Ühesõnaga jah, võib öelda et tekib vahe rikaste ja vaeste vahel..et ühed saavad endale lubada ja teised ei saa..eks see on kogu aeg olnud ja avaldunud erinevatel viisidel. Lihtsalt teravamalt hakkab silma paistma kui tegemist on elutähtsate asjadega.
Praegu toimib süsteem kasvu põhimõttel ehk "kui sul on vähe raha siis ei tähenda et sul tuleb vähem kulutada vaid seda et tuleb parem töökoht otsida".
Mida rohkem reaalteadlasi seda paremad väljavaated inimkonnal tuleviku suhtes on, aga reaalteadustega tegelemine on suht-koht raske..ja alarahastatud jne. Humanitaari/reaali suhe on paigast ära, inimestel pole motivatsiooni õppida ega mõelda enam tänapäevaühiskonnas, liiga pinnapealne on kogu tegevus. Isegi seksi ajal mõeldakse et saaks selle nühkimise ära juba, võtaks kapist õlle. füüsiline tegevus ka ju raske.
kipub filosoofiasse(või siis tänavafilosoofiasse?!)
aga topic iseenesest vist ongi retooriline.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
14.10.2007 17:59:11
|
|
|
Pankuritel on ütlus, kuni sa pole täit majandustsüklit läbi teinud, nii kaua pole sa mingi pankur.
Ja täpselt sama kehtib ka teiste alade kohta, parim näide sellest on Scart. Mees näeb lausa iga puu taga kolli, ja tekitab asjatut paanikat. Kui ma olin ka 2-3 aastane, siis olid ka minu jaoks kõik asjad erakordsed, see et talvel lund sadas oli erakordne ja see et suvel päike kõrvetas oli erakordne ja loomulikult uskusin ma et kapis elab koll. Aga vanuse lisandumisega lisandus ka arusaam, et enamasti liiguvad asjad trendides (tsükkel on sinuoidne trend), ja trendid on meie sõbrad. Loomulikult juhtub ka paradigma muutusi ja kvaasinihkeid, aga neid tuleb ikka üliharva ette.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
14.10.2007 18:06:21
|
|
|
| lumivalguke kirjutas: |
Isegi seksi ajal mõeldakse et saaks selle nühkimise ära juba, võtaks kapist õlle. füüsiline tegevus ka ju raske.
|
mul on sust kahju. Kes siis õlut peale seksi võtab, normaalsed inimesed rrrrüüpavad ikka konni.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
portman
HV kasutaja

liitunud: 02.12.2006
|
14.10.2007 18:22:37
|
|
|
| lumivalguke kirjutas: |
| Üldiselt miks ma kirjutama hakkasin oli üldse see 3 aasta väide, tundub nagu väga laest võetud. Eks neid varusid jätkub omajagu ja küllalt pikaks ajaks veel, iseasi jah et kelle jaoks. |
tõenäoliselt mõeldi selle 3 aasta all punkti kus nafta tarbimine tõuseb suuremaks kui selle tootlikus,st ei suudeta enam kasvavat nõudlust ära rahuldada,see toob kaasa aga hüppelise hinnatõusu,mis suure tõenäosusega kerkib kuni tooraine täieliku lõppemiseni
_________________ ..................  |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.10.2007 20:31:33
|
|
|
| Absoluutne vedelkütuste rekord puhtas mahunumbris oli 85,5 miljonit barrelit, mai 2005. Sellest ajast alates on päevamahud langenud ~ miljon barrelit ja naftahind tõusnud maailmaturul * mitte 2x, vaid 1,6.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.10.2007 20:31:43
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| Absoluutne vedelkütuste rekord puhtas mahunumbris oli 85,5 miljonit barrelit, mai 2005. Sellest ajast alates on päevamahud langenud ~ miljon barrelit ja naftahind tõusnud maailmaturul 2x. |
no aga siit see tsüklilisus ju tulebki - mingist hinnast alates saab kasutusel võtta raskemini kättesaadavaid varusid, samuti toimuvad tarbimises omad korrektuurid.
Sada aastat tagasi kah tehti Tallinna kohta ennustus, et aastaks 2000 on meil ikka igavene perse majas, sest hobuseid on nii palju, et kogu linna on nende sitta täis ja üldse enam liikuda ei saa.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.10.2007 20:38:59
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
no aga siit see tsüklilisus ju tulebki - mingist hinnast alates saab kasutusel võtta raskemini kättesaadavaid varusid, samuti toimuvad tarbimises omad korrektuurid.
|
raskemini kättesaadavate varude EROEI on väiksem kui kergemini kättesaadavate oma, mistõttu nende hind on kõrgem ja oleks nagu loogiline tuletada sellest ka põhjus, miks nende nimi on raskesti kättesaadav? ja edasi, mis saab kui neid raskesti kättesaadavaid resursse enam pole? kapitalistlik maailm töötab ainult siis, kui on tagatud konstantne odava energia sissevool - kui me hakkame siis arutama, kuidas ühel päeval võtab inimkond kätest kinni ja laulab laulukesi ja ei leia enam, et võitja on see, kellel on surres rohkem asju.... siis jah, siis on tõesti hilja.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Piipz
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
14.10.2007 20:52:14
|
|
|
| tõesti ei jaksa üle 100 lehe teksti läbi lugeda et mõttekaaslast leida, kuid viimane asi, mille üle ma muretseks globaalse soojenemise ja naftakriisi puhul, oleks arvuti... pigem mõtleks, et krt miks ma ikkagi teist pumppüssi ei ostnud ja et kas mul on kodus piisavalt laskemoona. kütuse järsu otsalõppemise korral valitseks anarhia ja oleks tugevama eesõigus...
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lumivalguke
HV vaatleja
liitunud: 25.07.2002
|
14.10.2007 21:26:40
|
|
|
Nafta otsalõppemist saab pidada heaks trendiks, tingimusel et õnnestub ITER-i http://www.iter.org/ projekt või mõni sarnane projekt ning saaks liikuda suht-koht sujuvalt üle elektrilistele autodele jms, juhul muidugi kui samaaegselt jõutaks lõpule "kondensaatorite(akude)" arendamisega mis suudaksid salvestada piisavalt suure koguse energiat et seda siis edaspidi kasutada saaks. Heaks siis selles suhtes et enam ei peaks põletama midagi energia saamiseks ja seega keskkond oleks puhtam, CO2 eraldus autode jms poolt sisuliselt kaoks.
Muidugi on siin palju "kui"-sid sees..aga vähemalt on reaalselt midagi tehtud ja mingi lootus olemas. Ja mitte ainult tehtud vaid tegeletakse järjest rohkem, sest järjest rohkem on hakatud aru saama, sellel tasandil kus rahad liiguvad, et on vaja leida mingi alternatiiv. Kui küsida et kas nüüd hilja pole juba ja miks varem siis ei uuritud antud valdkondi sellise intensiivsusega..siis vastus on rahas muidugi. Aga mitte ainult, sest isegi kui töötaks piisavalt teadlasi probleemi kallal läheks ikkagi lahenduse leidmiseks aega. Ja seda kas hilja oli või on..eks "elame-näeme" .
Eks muidugi tuleb arutada sellistel teemadel aga ei tasu üle mõelda, või ok, mõelda võib palju keegi soovib aga mingisugust häiret andma hakata pole mõtet. Igasugused maailmalõpu kuulutajad võiksid imo kuskile saarele kolida ja siis sealt vahepeal helistada "noh, kas juba tuli???"..."kuule ei tulnud veel". .."aa, ok, ma helistan natukese aja pärast uuesti"
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.10.2007 22:13:47
|
|
|
| lumivalguke kirjutas: |
| Nafta otsalõppemist saab pidada heaks trendiks, tingimusel et õnnestub ITER-i http://www.iter.org/ projekt või mõni sarnane projekt ning saaks liikuda suht-koht sujuvalt üle elektrilistele autodele jms, juhul muidugi kui samaaegselt jõutaks lõpule "kondensaatorite(akude)" arendamisega mis suudaksid salvestada piisavalt suure koguse energiat et seda siis edaspidi kasutada saaks. |
Sa põhimõtteliselt ütlesid hetkel ise välja, et pole asja eriti uurinud, ei tea numbreid ja fakte ning hetkeolukorda. vabandust, aga nii see on. Mitte ükski 20 aasta pärast valmiv projekt ei päästa meid - 100 taalane barrel on mõne pommi või orkaani kaugusel ja selle hinna kukkudes hakkavad juhtuma asjad, mis on ükskõik millise inimese kontrolli alt väljas.
---
Toores naftapumpamise kokkuvõte on siin. Ja nagu näha, on toodang langemas. Hoolimata sellest, et meil on nüüd olemas "ultrasügavad merepõhja puuraugud" ja muud raskesti kättesaadavad allikad.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.10.2007 22:58:36
|
|
|
Kindlasti on enamus kuulnud kõiksugu uutest akutehnoloogiatest mis lubavad elektriautot laadida ~80% ulatuses mõne minutiga. Näiteks üks sellistest on siin (wikipedia). Korterinaabriga tegime väiksed arvestused et kui kõva voolu siis tarvis on et toda 35kWh akut 90% ulatuses täis laadida 10min jooksul. Tulemuseks oli, et vaja oleks kolme faasilist ~180 ampri võimsusega peakaitset.
Mu vanemate maakodus sai kunagi ammu pandud elektrikilp üsna suure varuga ning seal on kaitse kõigest 40A. Tallinna keskmises korteris on tavaliselt kaks faasi ning 5-10A. Ehk siis ilma mingisuguse elektrienergia puhverdamiseta on neid aparaate üsna võimatu nii kiirelt täis laadida, rääkimata milliseid muutusi tuleks teha kogu riigi elektrisüsteemile et see taolisele koormusele vastu peaks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
14.10.2007 23:11:03
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| kapitalistlik maailm töötab ainult siis, kui on tagatud konstantne odava energia sissevool |
See on eeldus, milles meie arvamused lahku lähevad. Ma väidaks, et kapitalistlik ühiskond suudab eksisteerida ka kasinamates tingimustes ning korrigeerida tarbimist vastavalt energia kättesaadavusele ja hinnale.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lumivalguke
HV vaatleja
liitunud: 25.07.2002
|
14.10.2007 23:44:45
|
|
|
| tsitaat: |
| Sa põhimõtteliselt ütlesid hetkel ise välja, et pole asja eriti uurinud, ei tea numbreid ja fakte ning hetkeolukorda. vabandust, aga nii see on. Mitte ükski 20 aasta pärast valmiv projekt ei päästa meid - 100 taalane barrel on mõne pommi või orkaani kaugusel ja selle hinna kukkudes hakkavad juhtuma asjad, mis on ükskõik millise inimese kontrolli alt väljas. |
tsiteerides klassikuid:
"see pole õige, see pole isegi mitte vale!!"
Inimesed jäävad lihtsalt oma mugavustest ilma suuresti, mõned ka hädavajalikest asjadest, mõned lausa elust. See on paratamatus, ma ei tea kuidas seda arusaadavalt seletada..umbes midagi sellist ehk:
Suudad sa leppida sellega, et l6pmatus on olemas?
Jah.
Las ta olla pealegi, mina olen ju ka olemas, ega temalgi kergem ole.
Ja las need "igasugused asjad" juhtuvad, iga päev juhtub igasuguseid asju..eile, täna, homme juhtub elu ongi muutuste protsess...keegi ei jää igavesti elama. Kui üldse siis ehk jõuluvana, aga ma pole selles päris kindel.
Ja selle akude laadimise kohta. Õige küll, ja ega elektrisüsteem ei peakski vastu vist, ehkki ta on varuga ehitatud. Aga samas, esiteks ei pea sa seda 10 minutiga laadima, teiseks on öösiti elektrisüsteem vähem koormatud, saab laadimist ajastada öö peale jne. Probleemiks osutuks ta muidugi jah..aga mitte niivõrd raskeks ma usun kui seda on praegu tuumade liitumise protsessist energia kättesaamise küsimus.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
14.10.2007 23:47:44
|
|
|
| lumivalguke kirjutas: |
Ja las need "igasugused asjad" juhtuvad, iga päev juhtub igasuguseid asju..eile, täna, homme juhtub elu ongi muutuste protsess...keegi ei jää igavesti elama. Kui üldse siis ehk jõuluvana, aga ma pole selles päris kindel.
|
ma ei usu, et Tanel tegi selle threadi oma foorumisse, et eksistentsialistlikel teemadel arutleda
viimati muutis Scart 14.10.2007 23:48:16, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
davidco
HV veteran
liitunud: 15.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
15.10.2007 00:05:10
|
|
|
varsti sa enam ei naera
edit: kui elektripuudus tuleb siis ma arvan et Tallinn on esmaprioriteet ja siin midagi nii hullu ei tohiks juhtuda saada
IMHO
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
15.10.2007 07:01:57
|
|
|
Tallinna elekter tuleb suures osas Irust, mitte Narvast. Kui Narva ära kukub, on vaja vaid juhtmed teispool Irut lahti ühendada:-)
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.10.2007 07:58:01
|
|
|
ja miks see tallinn peaks muust eestist parem olema? tädi maali kudugu peeruvalgel sokki kuniks isandad tallinnas elektriga vett keedavad? paha mõte. hakkame arvuteid välja lülitama nagu soomes mõned aastad tagasi külmal talvel tehti, et elektrivõrk liigset koormust ei saaks. meedias oli veel lausa kampaania selle kohta, et lülitame mittetarvitatavad seadmed välja.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.10.2007 08:43:19
|
|
|
| lumivalguke kirjutas: |
| Ja selle akude laadimise kohta. Õige küll, ja ega elektrisüsteem ei peakski vastu vist, ehkki ta on varuga ehitatud. Aga samas, esiteks ei pea sa seda 10 minutiga laadima, teiseks on öösiti elektrisüsteem vähem koormatud, saab laadimist ajastada öö peale jne. Probleemiks osutuks ta muidugi jah..aga mitte niivõrd raskeks ma usun kui seda on praegu tuumade liitumise protsessist energia kättesaamise küsimus. |
Ok, aga mis juhtub kui ühe keskmise 5-korruselise kotrerelamu elanikud tahavad iga öö oma autosid laadida? Ütleme et kokku on maja peale 20 autot (tõenäoliselt on neid rohkem) ning laadimise aeg on 10h. See tähendaks et per auto läheb vaja 180A asemel "kõigest" 18A, kõigi autode peale kokku aga 360A. Sellist voolu on raske isegi otse alajaamast kätte saada, rääkimata siis kusagil kortermaja lähinaabruses.
Nüüd mõelge kui lasnamäe tornelamute tuhanded autod tahavad kõik öösiti oma akusid laadida ...
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
15.10.2007 09:12:34
|
|
|
Ho Ho, nüüd astud ka sina nende hulka, kes võtavad sirgjooneliselt kaks arvu, korrutavad need omavahel ja saavad ülikoleda tulemuse ja ennustavadki hirmsaid asju tulevikuks...
Või mis sellise tehte point võiks olla? Tõsiselt arvad, et hommepäev _kõik_ lasnamäelased korraga hakkavad oma elektriautosid laadima või?
15 aastat tagasi oleks ju ka võinud ennustada, et issand jumal küll, kui nüüd autode arv inimeste kohta veel kasvab, siis on tanklas nii pikad järjekorrad, et kaks päeva ootad. Või umbes nii. Sest tanklaid lihtsalt oli tol hetkel kordades vähem... Aga näedsa kus üllatuste üllatus, infrastruktuur on arenenud koos nõudlusega.
See, kas tol hüpoteetilisel hetkel tulevikus meil elektri on või ei ole, on juba teine küsimus.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
15.10.2007 09:17:35
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
Aga näedsa kus üllatuste üllatus, infrastruktuur on arenenud koos nõudlusega.
|
jah, kaks tuumajaama võib ju ka ehitada
tegelt ka kui raha on, muidugi
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.10.2007 09:23:19
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| Või mis sellise tehte point võiks olla? |
Point oli näidata et elektriautod vajavad roppu moodi voolu laadimiseks.
| namstoop kirjutas: |
| Tõsiselt arvad, et hommepäev _kõik_ lasnamäelased korraga hakkavad oma elektriautosid laadima või? |
Kõik kindlasti mitte kuid isegi kui kümnendik seda teeks oleks juba üsna suur probleem. Loomulikult kui taolistesse suurtesse keskustesse vedada kõrgepingeliinid ning ehitada korralik alajaama siis ehk isegi annaks midagi ära korraldada. Samas kujutage ette näiteks Türi sugust väikelinna kus valdav osa inimestest elavad eramajades. Seal on sellised ümberkorraldused jupp maad keerukamad.
Bensujaamad on eraomandis ning nende pealt saab raha teenida. Kuna kõik tahtsid rikkaks saada siis ehitatigi neid terve hunnik
Paraku elektri tootmine ning infrastruktuuride ehitamine ei ole eriti lihtsalt erakätesse antav.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
15.10.2007 09:31:27
|
|
|
Ho Ho, samas autonduse puhul ju on. Näiteks aku on nö renditud, käid ja vahetad seda spets jaamas - annad tühja sinna, saad täis aku asemele. Või sii, juhul kui laadimisaeg on tõesti nii lühike, asi see 10 minutit oodata. Võtad Statoilist burksi ja samal ajal laetaksegi ära. Kusagil pole ju kirjas, et peab kodus laadima. Bensiini ja ka kodus ei tangi, sest ei tohi suures koguses hoida. Nüüd lihtsalt samamood ei ole võimalust laadida. Või kus on kirjas, et kodus peab laadima?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.10.2007 09:47:41
|
|
|
V2ike t2psustus akude laadimise kohta - see laadimisvool / v6imsus on 12V oma, mitte 220V vool / v6imsus. Seega kannatab 220V tunduvalt rohkem akusid enda kukile laadima.
Postitatud mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.10.2007 09:47:59
|
|
|
V2ike t2psustus akude laadimise kohta - see laadimisvool / v6imsus on 12V oma, mitte 220V vool / v6imsus. Seega kannatab 220V tunduvalt rohkem akusid enda kukile laadima.
Postitatud mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
15.10.2007 09:57:06
|
|
|
link :: kae siit
Pildid räägivad paremini, kui ükskõik milline jutt.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ArQ
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.09.2004
|
15.10.2007 10:14:02
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| lumivalguke kirjutas: |
| Nafta otsalõppemist saab pidada heaks trendiks, tingimusel et õnnestub ITER-i http://www.iter.org/ projekt või mõni sarnane projekt ning saaks liikuda suht-koht sujuvalt üle elektrilistele autodele jms, juhul muidugi kui samaaegselt jõutaks lõpule "kondensaatorite(akude)" arendamisega mis suudaksid salvestada piisavalt suure koguse energiat et seda siis edaspidi kasutada saaks. |
Sa põhimõtteliselt ütlesid hetkel ise välja, et pole asja eriti uurinud, ei tea numbreid ja fakte ning hetkeolukorda. vabandust, aga nii see on. Mitte ükski 20 aasta pärast valmiv projekt ei päästa meid - 100 taalane barrel on mõne pommi või orkaani kaugusel ja selle hinna kukkudes hakkavad juhtuma asjad, mis on ükskõik millise inimese kontrolli alt väljas.
|
Noh, eks suurema osa inimkonna lõpp on nii või naa mõnel mehel ühe nupuvajutuse kaugusel 8) Seda võiks ju pidada hullemaks kui nafta lõppemine Igaljuhul, sõltumata kõiksugu numbritest ja arvutustest ei usu ma seda kõik on kadunud ja midagi pole enam teha juttu. Samamoodi nagu mõned mehikesed hoiavad oma näppe suurest punasest nupust eemale, tegelevad mõned mehikesed naftakriisile lahenduse leidmisega. Ja kindlasti on neil kogu sellest situatsioonist tunduvalt parem ülevaade ja suuremad teadmised kui mistahes filosoof-matemaatikutel, kes ülepäeva maailmalõpu artikleid kirjutavad.
_________________ No worries! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
15.10.2007 10:43:03
|
|
|
| ArQ kirjutas: |
| Ja kindlasti on neil kogu sellest situatsioonist tunduvalt parem ülevaade ja suuremad teadmised kui mistahes filosoof-matemaatikutel, kes ülepäeva maailmalõpu artikleid kirjutavad. |
Sellist asja nimetatakse "lasteaiamentaliteediks". Kusagil on "suured" kasvatajad, kes teavad kõike meist paremini kui meie ning meie, lapsed oleme kuulekad ja tublid siis on kõik tore ja meie eest hoolitsetakse. Ainus probleem: maailm ei tööta nii, kuid suurde ellu jõudnud inimesed eelistavad nende jaoks mõistmatute ja/või lahendamatute probleemide puhul ikka edasi uskuda, et kusagil on keegi tark, kes asjaga tegeleb ja jumala eest, "meile ju sellistest asjadest ei räägita".
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
15.10.2007 10:57:19
|
|
|
Scart, teist äärmust seevastu nimetatakse üliarenenud vandenõukompleksiks. Võta nüüd kinni, kumb variant halvem on...
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ArQ
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.09.2004
|
15.10.2007 11:08:28
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| ArQ kirjutas: |
| Ja kindlasti on neil kogu sellest situatsioonist tunduvalt parem ülevaade ja suuremad teadmised kui mistahes filosoof-matemaatikutel, kes ülepäeva maailmalõpu artikleid kirjutavad. |
Sellist asja nimetatakse "lasteaiamentaliteediks". Kusagil on "suured" kasvatajad, kes teavad kõike meist paremini kui meie ning meie, lapsed oleme kuulekad ja tublid siis on kõik tore ja meie eest hoolitsetakse. Ainus probleem: maailm ei tööta nii, kuid suurde ellu jõudnud inimesed eelistavad nende jaoks mõistmatute ja/või lahendamatute probleemide puhul ikka edasi uskuda, et kusagil on keegi tark, kes asjaga tegeleb ja jumala eest, "meile ju sellistest asjadest ei räägita". |
Et selline asi esineb lasteaias, ei tähenda, et tegu on lasteaiamentaliteediga. Selle asjaga tegeleb väga palju inimesi ja arvestatav osa informatsiooni hetkeseisu tulemustest/arvutustest/lahendustest ei jõua hetkel ja suure tõenäosusega ka lähitulevikus ei sinu ega minuni. Seega lepi sellega, et antud situatsioonis sa siiski oled pigem lasteaialapse rollis. Sinu väited ja näited pärinevad ju samuti massimeediast, kuhu suured onud ja tädid paiskavad informatsiooni, mis enamusel juhtudel on manipuleeriva või demagoogilise iseloomuga.
_________________ No worries! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
15.10.2007 11:17:42
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
Scart, teist äärmust seevastu nimetatakse üliarenenud vandenõukompleksiks. Võta nüüd kinni, kumb variant halvem on...  |
Ma ei teadnudki, et mustvalgel kirja pandud riiklike naftakompaniide naftatoodang, nende võimalik tulevane toodang ja selle põhjal tehtud samuti mustvalgel kirjas olev järeldus on vandenõu
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ArQ
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.09.2004
|
15.10.2007 12:06:56
|
|
|
| Scart kirjutas: |
| namstoop kirjutas: |
Scart, teist äärmust seevastu nimetatakse üliarenenud vandenõukompleksiks. Võta nüüd kinni, kumb variant halvem on...  |
Ma ei teadnudki, et mustvalgel kirja pandud riiklike naftakompaniide naftatoodang, nende võimalik tulevane toodang ja selle põhjal tehtud samuti mustvalgel kirjas olev järeldus on vandenõu  |
Teine äärmus, siis pigem nagu maailmalõpukuulutajakompleks, kui nii parem on See, et nafta otsa saab mingil hetkel on tõesti mustvalge fakt. Aga see, mis siis juhtub, millised lahendused leitakse ja kas üldse leitakse ei ole küll selline asi, mida praegu saaks paberile faktide pähe kirja panna.
_________________ No worries! |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|