Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 383, 384, 385  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2007 23:38:25 vasta tsitaadiga

idikas kirjutas:
_marek kirjutas:

Analoogsignaali vaadates (mida tegelikult on enamik telekanaleid, ükskõik läbi millise tüüneri neid lasta) on tänu madalamale resolutsioonile selle Samsungi plasma pilt ka enamikest LCD-dest parem.
plasma ongi lcddest parem icon_wink.gif

mängukonsooli taga on LCD jälle parem icon_razz1.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 24.09.2007 23:42:26 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
idikas kirjutas:
_marek kirjutas:

Analoogsignaali vaadates (mida tegelikult on enamik telekanaleid, ükskõik läbi millise tüüneri neid lasta) on tänu madalamale resolutsioonile selle Samsungi plasma pilt ka enamikest LCD-dest parem.
plasma ongi lcddest parem icon_wink.gif

mängukonsooli taga on LCD jälle parem icon_razz1.gif
jah - ma olen seda ka siin korduvalt öelnud, et ainus lcd eelis plasma ees on nn molu kasutusvõimalus (samas ei ole full hd plasmapaneelile lcd-st enam vastast) icon_wink.gif
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WerteX
HV Guru

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2007 23:43:09 vasta tsitaadiga

idikas kirjutas:
_marek kirjutas:

Analoogsignaali vaadates (mida tegelikult on enamik telekanaleid, ükskõik läbi millise tüüneri neid lasta) on tänu madalamale resolutsioonile selle Samsungi plasma pilt ka enamikest LCD-dest parem.
plasma ongi lcddest parem icon_wink.gif

Aga miks plasma mudeleid nii väheb liigub turul siis?
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 306
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2007 23:48:49 vasta tsitaadiga

FullHD plasmasid kallis toota.
Rahvas ostab pikseleid ja FullHD LCD taskusõbralikum.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.09.2007 23:50:05 vasta tsitaadiga

WerteX kirjutas:
idikas kirjutas:
_marek kirjutas:

Analoogsignaali vaadates (mida tegelikult on enamik telekanaleid, ükskõik läbi millise tüüneri neid lasta) on tänu madalamale resolutsioonile selle Samsungi plasma pilt ka enamikest LCD-dest parem.
plasma ongi lcddest parem icon_wink.gif

Aga miks plasma mudeleid nii väheb liigub turul siis?

juba sellepärast, et nad algavad üldjuhul 42-tolli pealt. enne seda on kõik LCD-de päralt.


sai omale ka teler ära tellitud, Toshiba nimelt. eks kunagi muljetan siis siin icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 00:03:27 vasta tsitaadiga

täna käisin luuramas kristiine euronicsis telekate järgi ja pean tunnistama, et philipsi lcd'd näitasid päris head pilti ja ma ei räägi mingitest demo videodest vaid enamus neist näitasid kanal2'te, samas kõrval näitasid osad samsungid tv3'e ja nende pilt oli küll üpriski nukravõitu. igaks juhuks siiski kohe ostma ei torma, vaid ootan kuukese ja vaatan mis veel tulemas on...tahaks seda auread ka oma silmaga näha.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idikas
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.06.2002




sõnum 25.09.2007 00:12:36 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:

juba sellepärast, et nad algavad üldjuhul 42-tolli pealt. enne seda on kõik LCD-de päralt.
aga maarjamaa peaks olema maailma "juhtivamaid" riike kus 32" tikutopse on müüdud suhtarvus elanike kohta - enamus heaoluühiskonnast loeb telekaks alates 42 + icon_razz.gif
_________________
allkiri
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YRO
HV kasutaja
YRO

liitunud: 02.01.2003




sõnum 25.09.2007 09:13:27 vasta tsitaadiga

idikas kirjutas:
aga maarjamaa peaks olema maailma "juhtivamaid" riike kus 32" tikutopse on müüdud suhtarvus elanike kohta - enamus heaoluühiskonnast loeb telekaks alates 42 + icon_razz.gif

Väga tark vist ei ole ka paneelmaja korterisse 2 meetri pealt vaatamiseks suuremat osta või mis?

_________________
Ega inimene ikka massina vastu ei saa!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Surxa
HV vaatleja


liitunud: 11.02.2003




sõnum 25.09.2007 09:24:31 vasta tsitaadiga

YRO kirjutas:
idikas kirjutas:
aga maarjamaa peaks olema maailma "juhtivamaid" riike kus 32" tikutopse on müüdud suhtarvus elanike kohta - enamus heaoluühiskonnast loeb telekaks alates 42 + icon_razz.gif

Väga tark vist ei ole ka paneelmaja korterisse 2 meetri pealt vaatamiseks suuremat osta või mis?


Miks mitte? 46" kahe meetri pealt on täitsa hea kui vaatad HD pilti. Näed suurepäraselt kõiki detaile ja veidi kino tunne tuleb sest pilt täidab vaateväljast palju suurema osa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 09:44:40 vasta tsitaadiga

Surxa kirjutas:
YRO kirjutas:
idikas kirjutas:
aga maarjamaa peaks olema maailma "juhtivamaid" riike kus 32" tikutopse on müüdud suhtarvus elanike kohta - enamus heaoluühiskonnast loeb telekaks alates 42 + icon_razz.gif

Väga tark vist ei ole ka paneelmaja korterisse 2 meetri pealt vaatamiseks suuremat osta või mis?


Miks mitte? 46" kahe meetri pealt on täitsa hea kui vaatad HD pilti. Näed suurepäraselt kõiki detaile ja veidi kino tunne tuleb sest pilt täidab vaateväljast palju suurema osa.


aga kui vaadata on aint mõnda üksikut HD kanalit ja ülejäänud on tavalised, siis võib ikka üpris õudne olla seda suurt telerit 2m kauguselt vaadata

mind hakkas huvitama selline asi, et kuidas on digi tv kolmikpaketi teleripildi kvaliteet ja heli võrreldes tavalise kodu kolmikpaketiga? ja mis selle digi eelised võiksid olla? et kas lcd pildi kvaliteet paraneb oluliselt digitv'd omades võrreldes kodu kolmikpaketiga.


viimati muutis Renq 25.09.2007 09:49:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estliiga
Kreisi kasutaja
estliiga

liitunud: 21.05.2006




sõnum 25.09.2007 09:47:40 vasta tsitaadiga

Keegi oskaks soovitada mingit head 1080p telekat mis ei oleks sellise lagi hinnaga miinimum 32 tolli
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeromees
HV kasutaja

liitunud: 10.03.2005




sõnum 25.09.2007 12:13:00 vasta tsitaadiga

Ega keegi pole jõudnud samsa f86 soetada? Oleks hea kommentaare lugeda enne kui ostuks läheb.
_________________
PSN: eestimees
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 18:35:33 vasta tsitaadiga

Surxa kirjutas:
YRO kirjutas:
idikas kirjutas:
aga maarjamaa peaks olema maailma "juhtivamaid" riike kus 32" tikutopse on müüdud suhtarvus elanike kohta - enamus heaoluühiskonnast loeb telekaks alates 42 + icon_razz.gif

Väga tark vist ei ole ka paneelmaja korterisse 2 meetri pealt vaatamiseks suuremat osta või mis?


Miks mitte? 46" kahe meetri pealt on täitsa hea kui vaatad HD pilti. Näed suurepäraselt kõiki detaile ja veidi kino tunne tuleb sest pilt täidab vaateväljast palju suurema osa.

46" kahe meetri pealt? mida veel icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 18:46:42 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
Surxa kirjutas:
YRO kirjutas:
idikas kirjutas:
aga maarjamaa peaks olema maailma "juhtivamaid" riike kus 32" tikutopse on müüdud suhtarvus elanike kohta - enamus heaoluühiskonnast loeb telekaks alates 42 + icon_razz.gif

Väga tark vist ei ole ka paneelmaja korterisse 2 meetri pealt vaatamiseks suuremat osta või mis?


Miks mitte? 46" kahe meetri pealt on täitsa hea kui vaatad HD pilti. Näed suurepäraselt kõiki detaile ja veidi kino tunne tuleb sest pilt täidab vaateväljast palju suurema osa.

46" kahe meetri pealt? mida veel icon_lol.gif


millest selline jabur arvamus, et 2m on liiga lähedal 46" jaoks???
tehke väike katse, minge kinno, sirutage käsi ette ja ajage näpud laiali, ekraan ei mahu isegi pikkupidi üldiselt näppude vahele, kodus mul 52" juhtub sama asi alles ~1.5m peal, samas kinos ei teki kellelgi arvamust, et ekraan on liiga lähedal ning liiga suur näiteks coca I saalis keskel istudes...filmi vaatamiseks on 2m täiesti ok 46" puhul....iseasi on TV vaatamisega, kuna liialt jama pildiga on kohalikud kanalid

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 19:17:53 vasta tsitaadiga

nujah, kevadeks on pruun kena jume vähemalt näol icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kleptomaan
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2006




sõnum 25.09.2007 20:29:51 vasta tsitaadiga

naised saunas rääkisid, et parim kaugus teleka vaatamiseks on 3 teleka diagonaali
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 20:49:54 vasta tsitaadiga

VÄHEMALT kolm diagonaali. Väiksema kauguse puhul väsivad silmad väga kiiresti.
idikas kirjutas:
plasma ongi lcddest parem
Sõltub mille poolest, mõlenal tehnoloogial on oma eelised ja puudujäägid. Iseenesest on plasma siiski surev tehnoloogia, ilmne näide on see kui palju plasmapaneelide tehaseid viimasel ajal suletud on või kui palju plasmatelereid erinevatel tootjatel tootevalikus on.
Loomulikult on ühe või teise tehnoloogia eelsistamine sügavalt individuaalne. Mina näiteks ei saa plasmaekraani praktiliselt üldse vaadata, väriseb nii jubedalt et mõne minutiga hakkavad silmad vett jooksma. - samas enamik inimesi ei taju sellist efekti. Ja vastupidi - tean ka paari inimest kes ei saa vaadata LCD ekraani...
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haldz
HV veteran
haldz

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 21:25:24 vasta tsitaadiga

Philips 32'' LCD televiisor PF9531 VS Philips 32'' LCD televiisor 32PFL7332

kellelgi kogemusi?
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 21:41:40 vasta tsitaadiga

Ilmselt siiski 32PF9531. 9531 on küll kõvasti vanem mudel kui 7332, kuid tal on vähemalt 2 eelist: Clear LCD ja VGA sisend (VGA ei pruugi küll paljude jaoks oluline olla) Muudes asjades olulist vahet pole, mõlemal on Pixel Plus 2 HD, DNM jne. Disain on muidugi väga erinev.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 22:09:09 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
VÄHEMALT kolm diagonaali. Väiksema kauguse puhul väsivad silmad väga kiiresti.


kinos puhkad iga 15 minuti tagant silmi?
või siis laptopi taga näiteks?
15.4" taga peaks olema 1.1meetri kaugusel....vaata kas käed ulatuvad ikka nii kaugele icon_wink.gif 17" puhul oleks kindlalt juba mingit kepikest vaja, et nuppe klõpsida....
see, kui alguses tundub 40" suuuuuuur vana 21" kõrval on täiesti loomulik ja on ka loomulik, et igasugu reviude kirjutajad, kellel kodus need 21", pajatavad, et overkill ja 3 diagonaali jms....mul on olnud mingi kuukene 52", diivanilt vaadates on ehk 4m ära, kuid tugitoolidelt 2.5 ja väga mõnus, võiks suurem ollagi ja see pole ainult minu arvamus....
ainus miinus kogu selle lähemal olemise juures on see, et TV kanalid on bs kvaliteediga lähedalt(paari aasta pärast ehk enam pole ka)...õnneks on jumal loonud bluray hevi.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 25.09.2007 22:16:32 vasta tsitaadiga

Tundub, et pean oma katset meenutama siinkohal (post samas teemas 09.01.2007 01:29):

OT: Tegin väikese eksperimendi. Otsisin netist fotokate testpildi, mille järgi saab hinnata eraldusvõimet. Trükkisin selle välja ja panin silmadest 1,5m kaugusele. Pildi uurimisel sellelt kauguselt jõudsin järeldusele, et mu silm suudab veel märgata ridasi, mida on 1cm kohta 30, ehk siis vahe 0,33mm. 32 tollisel ekraanil (768rida) on piksli suurus ca 0,5mm. Piksli eristamiseks peaksin seega olema ekraanist ca 2,3m kaugusel. Kui arvestada, et sellele ekraanile esitatakse tavatelevisiooni pilti, siis erinevate ridade tabamiseks võiksin olla veel 1,3x (768/576) kaugemal, ehk 3m.
16/9ekraani ja 576realise pildi puhul peaks siis vaatamise kaugus olema min 3,7 diagonaali.
4/3ekraani ja 576realise pildi puhul peaks siis vaatamise kaugus olema min 4,3 diagonaali.
Katse oli tehtud must-valge joontega, värvide eristus on inimesel kehvem, seega võib vaadata lähemalt. Vaatamise kaugus peaks olema selline, et ridasid pole võimalik tuvastada. Samas, kui ülekantavas signaalis on 576 rida, siis need read mis telekas 768 realisele ekraanile juurde arvutab, tegelikuses pildile detailsust ei lisa.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 22:29:07 vasta tsitaadiga

su väide on tõene, kui sa plaanidki jääma vaatama neid 576 realisi pilte....ma isiklikult arvan, et ostsin teleka siiski aastateks ja hetkelgi on juba saadaval 1080p filmid, mida on lausa lust vaadata (torrent võiks kiiremin tõmmata neid 8gb faile ka onju :p)
ma täiesti usun, et aastakese pärast on bluray ja hd-dvd DVD-le väga suured konkurendid, kas just pool turgu, kuid 25% julgeks küll oletada....paljudel on suured LCD-d, plasmad olemas ning kui korra nähtud pilti, mis tõesti hea, tahad aga veel ja veel...

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 22:42:28 vasta tsitaadiga

wirx, no laptopide ekraani kontrast ja heledus on ikka kõvasti lahjemad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WerteX
HV Guru

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 23:06:44 vasta tsitaadiga

haldo kirjutas:
Philips 32'' LCD televiisor PF9531 VS Philips 32'' LCD televiisor 32PFL7332

kellelgi kogemusi?

PF9531, ta on vanem mudel, aga pilt ja värvid on tal kindlasti paremad ja liikumine sujuvam.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 306
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 23:13:04 vasta tsitaadiga

telekatel oli juba ammu-ammu olemas nupp contrast, brightness...uumatel on ka lightness icon_wink.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 25.09.2007 23:16:00 vasta tsitaadiga

Ajate siin oma jutuga mu plasmateleka unistused peale jälle icon_biggrin.gif

...Samas kui brightside tuleb kunagi, siis peab kindlalt seda nillima hakkama ja lcd hinnad on sama maas nagu nokia 3110 praegused hinnad vanade suhtes...


viimati muutis R A T 26.09.2007 00:02:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 23:23:30 vasta tsitaadiga

No ma näiteks ei taha üldse 720p sarju vaadata kaugemalt kui 1 meeter, muidu ei saa üldse ilusast pildist aru icon_razz.gif Tavalisi saateid vaatan küll diivanilt ~3,5m kauguselt. Selliselt kauguselt pole eriti vahet, kas on hd või tavaline kaabel.

Telku on 32"
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 23:56:26 vasta tsitaadiga

ma ei tea, tehke oma silmad korda. muud pole öelda. varsti tuleb järgmine vend, kes 50cm kauguselt juba vaatab jne... icon_rolleyes.gif

icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.09.2007 23:58:58 vasta tsitaadiga

No mina ei tea, kui vaatan 720p super kvaliteediga videot, siis imo pole seda mõtet vahtida ~3 meetri pealt, kuna siis pole mingit vahet, kas on ta sul 640x480 või 1280x720 resoga.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 00:01:18 vasta tsitaadiga

Skeptik, loll jutt suhu tagasi.
Normaalse kinoelamuse saamiseks on paras vaadata ca 100" pilti u. 3,5-4 meetri pealt. Arsti juurde peaks hoopis need minema kel silmad sellest ära väsivad...
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 00:02:52 vasta tsitaadiga

aga kas need, kes neil, kes siin jutustavad kui kaugelt tuleks telekat vaadata on endil ka kogemusi olemas või on sellised, et prindin pildi välja ja siis vaatan 1.5m peal icon_lol.gif
et kas teil endil on mingine suurem LCD kodus ja olete kogenud, et ikka ei saa 2m pealt vaadata ning olete tooli kaugemale TV-st viinud vms?

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 00:05:46 vasta tsitaadiga

võtad tooli ja käid 1m pealt vaatamas ve icon_lol.gif

edit: mina vaatasin oma 32" LCD telerit 3m kauguselt, omale tundus selline optimaalne kaugus. eks näeb kaugelt uut 42" vaatama hakkan icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 00:08:20 vasta tsitaadiga

No mina saan kõige paremini selle high definition elamuse just lähedalt vaadates kätte. Eriti loodusfilme vaadates, kus eriti tähtsad on igasugu detailid jms pudi.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 00:16:31 vasta tsitaadiga

ei ei ära saa valesti aru, ma võiks 52" vaadata ka 10m pealt....jutt oli sellest, et levinud arvamuse järgi peab telekas olema vähemalt 3diagonaali kaugusel, muidu hakkab silmadele ja saad päevituse peale icon_wink.gif
ja tõsi ta on, et 1080p filme vaataks ise ka heameelega lähemalt, siis on rohkem seda wauuuu tunnet
soovitan kõigil vaadata Top Gear Polar Editionit, 1tunnine film 8.5gb icon_biggrin.gif 1080p, kõige parema kvaliteediga film(multikad jätan välja) mida mina siiani näinud olen ja sisu on ka 5+

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 00:20:49 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
võtad tooli ja käid 1m pealt vaatamas ve icon_lol.gif

see oli velsa-le mõeldud tegelikult, aga nagu näha, on kõigil oma eelistused, seega pole vast mõtet vaielda. icon_smile.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 26.09.2007 08:56:55 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
... on endil ka kogemusi olemas või on sellised, et prindin pildi välja ja siis vaatan 1.5m peal
et kas teil endil on mingine suurem LCD kodus ja olete kogenud, et ikka ei saa 2m pealt vaadata ...


Vahet ei ole millelt vaatad. Ka kineskoobilt paistab ridade struktuur välja kui liiga lähedale ronid. Arvutiekraanide resolutsioon (ja ka allikas) on reeglina oluliselt suurem kui TV signaal, sestap võib seda ka lähemalt vaadata. Nüüdse aja kinotehnikat ei tea, aga vanasti näidati filmilindilt, mille resolutsioon on jälle oluliselt suurem kui TV. Heledus ja kontrast ei puutu asjasse.
Ja et ei oleks vääriti mõistmist, siis arvuti ekraanina kasutamisel kolin oma telekale lähemale, sest muidu tõesti detailid ei paista (sama efekt peaks olema ka sinikiire mängijaga).
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vombat
HV kasutaja

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 10:09:55 vasta tsitaadiga

Mul kerkis selline küsimus seoses Philips PF9541 teleka soetamisega, et kuidas oleks kõige mõttekam ühendada telekas arvutiga? Ühel arvutil on S-video ja DVI väljund ning läpakal on ainult analoogväljund. Teine küsimus on, kas läpaka integreeritud video suudab suurel ekraanil seda pilti korralikult liigutada? Ühel tuttaval on ühendatud tavalise analoogiväljundiga ja pilt on päris normaalne.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 10:13:07 vasta tsitaadiga

Kindlasti DVI kaudu.
Olen proovinud päris mitmeid LCD-sid arvutiga ühendada ja on mudeleid, mis s-video->scart kaabliga üldse pilti ette ei võtagi, kui olemas on DVI või VGA sisend.
Täpsemalt räägib konkreetse mudeli manual thumbs_up.gif
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WerteX
HV Guru

liitunud: 31.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 11:52:03 vasta tsitaadiga

Vombat kirjutas:
Mul kerkis selline küsimus seoses Philips PF9541 teleka soetamisega, et kuidas oleks kõige mõttekam ühendada telekas arvutiga? Ühel arvutil on S-video ja DVI väljund ning läpakal on ainult analoogväljund. Teine küsimus on, kas läpaka integreeritud video suudab suurel ekraanil seda pilti korralikult liigutada? Ühel tuttaval on ühendatud tavalise analoogiväljundiga ja pilt on päris normaalne.
DVI on digitaalne signaal ja laseb suuremat mahtu läbi, samas aga suudab ka VGA pilti kuvada, kui on võimalik, siis DVI kasutada.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 306
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ToTuMaN
HV kasutaja
ToTuMaN

liitunud: 30.11.2001




sõnum 26.09.2007 13:01:14 vasta tsitaadiga

Proovisin eile ära SONY 40D2810 peal oma GF8600GT pildi RGB vahendusel. Sama mis s-video põhimõtteliselt. Kiirelt asendasin selle ühenduse VGA kaabliga ning sain kena ja klaari 1:1 pixel pildi 1280x768 (ülejäänud pind jäi mustaks). Täna plaanin hankida DVI-HDMI kabla ja katsetada sellega, sest manuali kohaselt peaks niimoodi native reso kätte saama.
Üldiselt soovitaks jah kaasaegsete telekate puhul igasugu composite, S-video jms asjad ära unustada ja panustada ikka DVI, VGA v HDMI ühenduste peale. Seda eriti, kui on vahest vaja ka lihtsalt sohval logeleda ja traadita klaveri-roti abil netis ringi kolistada. Kui arvuti teleka küljes vaid filmiserveerimise rolli mängib, siis saab ehk muude ühendustega ka hakkama. Väga pikka sõda ei taha muidugi algatada, sest mõni aeg tagasi kui ma oma esimese LCD teleka sain, vaidlesin sel teemal. Mind oponeerivad väited olid küll õiged, kuid paraku see vahe, mis kvaliteedis saavutada oli, ei olnud minu kriitikameele jaoks piisavalt motiveeriv.

_________________
..::ToTuMaN::..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Surxa
HV vaatleja


liitunud: 11.02.2003




sõnum 26.09.2007 15:25:36 vasta tsitaadiga

ToTuMaN kirjutas:
Proovisin eile ära SONY 40D2810 peal oma GF8600GT pildi RGB vahendusel. Sama mis s-video põhimõtteliselt. Kiirelt asendasin selle ühenduse VGA kaabliga ning sain kena ja klaari 1:1 pixel pildi 1280x768 (ülejäänud pind jäi mustaks). Täna plaanin hankida DVI-HDMI kabla ja katsetada sellega, sest manuali kohaselt peaks niimoodi native reso kätte saama.
Üldiselt soovitaks jah kaasaegsete telekate puhul igasugu composite, S-video jms asjad ära unustada ja panustada ikka DVI, VGA v HDMI ühenduste peale. Seda eriti, kui on vahest vaja ka lihtsalt sohval logeleda ja traadita klaveri-roti abil netis ringi kolistada. Kui arvuti teleka küljes vaid filmiserveerimise rolli mängib, siis saab ehk muude ühendustega ka hakkama. Väga pikka sõda ei taha muidugi algatada, sest mõni aeg tagasi kui ma oma esimese LCD teleka sain, vaidlesin sel teemal. Mind oponeerivad väited olid küll õiged, kuid paraku see vahe, mis kvaliteedis saavutada oli, ei olnud minu kriitikameele jaoks piisavalt motiveeriv.


Mis siin ikka vaielda. HDMI/DVI on analoog variantidest alati parem kui pole vaja kümnetes meetrites kaablit vedada vaid ikka normaaltingimustes on. Analoog signaaliga ei saa eales piksel pikslil pilti kui telekas seda võimaldab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 17:35:53 vasta tsitaadiga

Võibolla keegi on välja toonud juba, aga Hulludel Päevadel tuleb asjalikku kraami müüki Stockmannis

Sony KDL40T3500 40" FULLHD 25k (neljap)
Sony KDL32P3000 32" 12,5k (kolmap)
LG 50PC35 50" plasma 20k (kolmap)
LG LG22LS4D 22" HD 6,3k

lisaks igasuguseid hdvd jne mängijaid, LaCie väline kõvaketas 1590 (alla ketta hinna) thumbs_up.gif jne

_________________
PS, kui teemades ei vasta


viimati muutis O 26.09.2007 18:41:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 18:32:51 vasta tsitaadiga

sbtainas kirjutas:
Sony KDL40T3500 40" FULLHD 25k (neljap)

näiteks http://wcam.ee/?p=3&iid=3668

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2007 18:41:43 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif hinnad on ikka mõnuga kukkunud.
Aga sellegipoolest on päris arvestatavad pakkumised imo või kuulutasin ma, et päris tasuta saab?

_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 26.09.2007 19:28:17 vasta tsitaadiga

sbrb kirjutas:
MaxPower kirjutas:
Lotharius kirjutas:
Küsimus, kas max 14k eest on Philips 32PF9531 parim telekas mida osta ?


ma usun küll. selle raha eest paremat hetkel küll meelde ei tule icon_rolleyes.gif


huvi pärast küsin et kas sellel 2x kallimal telekal on siis oluliselt parem pilt võrreldes nende dibossidega(mis 3postitust kõrgemal mul pakutud). On neil mingi reaalne vahe olemas? või vaid teine disain ja kallim firma?


kahjuks ei saanud õigel ajal reageerida kuna olin "soojal maal"...aga tagasi tulles teema juurde siis kindel vastus on JAH. Aga nagu sa võisid ka välja lugeda järgnevatest postitusest, siis mitte kõige tähtsam pole paneel vaid kes on suutnud sinna juurde lisada korralikud pildiparandus programmid. IMO ja ka paljude müüjatega (sellised kes midagi tehnikast jagavad) kellega olen rääkinud, tundub et parim on siiski philips oma Pixel Plus-ga. Samas ei välista ka et tulevikus võtan midagi Sony, Samsa, Sharp seeriast...jutt oli rohkem üldist laadi, kui ostuks läheb siis kõik ikkagi taandub konkreetsele mudelile!
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connect
HV kasutaja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 27.09.2007 18:04:43 vasta tsitaadiga

..

viimati muutis connect 12.06.2013 18:23:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2007 18:42:50 vasta tsitaadiga

Püsiklientidele saadetakse alati Hullude kataloog.
Peale selle ühe Sony polegi teisi täpselt samu mudeleid poest leidnud. Analoogseid on kindlasti kamaluga, samas 50 plasmat alla 20k pole veel näinud.

Tegin "skriinshotid" ka

LG 22" ja too LaCie ketas ka all nurgas
Sony 32" ja LG 50"
Sony 40"

_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connect
HV kasutaja

liitunud: 07.05.2006




sõnum 27.09.2007 20:32:13 vasta tsitaadiga

..

viimati muutis connect 12.06.2013 18:23:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2007 22:36:59 vasta tsitaadiga

USAst tellid, korruta hind kahega (telekas kaalub omajagu ning maksud veel juurde). Nii et 20k-st saab sujuvalt 40k.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eeromees
HV kasutaja

liitunud: 10.03.2005




sõnum 28.09.2007 01:16:01 vasta tsitaadiga

Nonii, Samsa F86 käes ja elu esimesed fullHD kogemused olemas! Blu-ray on ikka superkena pildiga, antennipilt (tavaantenn) ja DVD ei paku enam mingit pinget. Soovitan soojalt thumbs_up.gif
_________________
PSN: eestimees
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 383, 384, 385  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.