Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2007 22:48:10 vasta tsitaadiga

v0ltage kirjutas:
kohe läheneb 9.klass ning mõtlen kuhu õppima minna.pole täiesti kindel,et gümnaasiumi saan(rakveres 2).
Seal võib mul päris raskeks samuti minna.
Samas võimalik minna kutsekooli IT-sse.Kuid mul pole aimu ka,kuhu IT-d õppima minna ning mis alale.
Huvitavad peamiselt mobiilid ning arvutid,silmaring väike veel.Ehk oskate soovitada thumbs_up.gif

a mina soovitaksin minna õppima pottsepaks- väga hästi tasustatud(iga sitem ahjumeister saab kordades enam, kui üle keskmine infotehnolog) ning nõutud amet, tööpõld ei lõpe niipea ning nõudlus aina kasvab, rääkimata võimalusest oma IT-hobiga lisa teenida(nt. klendile messengeri install). Samas IT alal, Sinu suhtumise puhul, jääksid ilmaselt sinna alla keskmise meheks, mis praegusel momendil tähendaks alla 10 k palka, meeletut tööd, õllekõhtu, kehva nägemist, halba sotsiaalset lävimist, hommikust stressi, paksi naisi ning roostes autosid 8)
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 12.08.2007 23:39:14 vasta tsitaadiga

Mis võimalusi toob gümnaasiumi lõpetamine?Kui prooviks kõrgemale türgida,siis ei tasuks kutsekooli IT-st mõelda?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2007 00:00:51 vasta tsitaadiga

Nüüd muidugi hilja kuid uuri ja tee selgeks milleks on gümnaasium, milleks kutsekool, hea et ma kutsekasse ei läinud, huh. thumbs_up.gif Aga eks ise tead
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2007 00:50:17 vasta tsitaadiga

Ise ka tahtsin kutsekasse minna, aga õnneks viimasel hetkel mõtlesin ümber. Sugugi ei kahetse.
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 13.08.2007 15:05:40 vasta tsitaadiga

UT M-I IT vs. UT F-K IT? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reikar
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2007 08:36:27 vasta tsitaadiga

UT M-I IT on Tarkvara suunaline
UT F-K IT on Riistvara suunaline
Niimoodi sain mina aru icon_smile.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.08.2007 10:09:41 vasta tsitaadiga

neil ei ole mingit vahet. õppekava on sama. fk teaduskonnas võid vabalt tarkvara suuna valida ja vastupidi. vanasti oli vahe selles, et fk teaduskonda oli kõvasti väiksem konkurss. nüüd on mõlemas kohas sama lävend.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2007 22:36:17 vasta tsitaadiga

FK-s oli vähemalt eelmine aasta, meie kursusele väga väike konkurss - lõpuks oli meid 18
lävend on sama - 70 vist
aga rahvast oli niivähe, et kes vähegi tahtis sai REV kohalt RE-ks registreeruda kui vähegi punktid koos
aga nüüd on piinlik tunnistada, et ise üks vist kokku kuuest inimesest, kes lahkus erinevatel põhjustel icon_redface.gif

Tartu Ülikool siis
Kommentaarid: 416 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 346
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taurip
HV kasutaja
taurip

liitunud: 10.02.2007




sõnum 21.08.2007 11:34:15 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Nüüd muidugi hilja kuid uuri ja tee selgeks milleks on gümnaasium, milleks kutsekool, hea et ma kutsekasse ei läinud, huh. thumbs_up.gif Aga eks ise tead


Gümnaasium on selleks, et valmistada ette ülikooliks. Kutsekas on selleks, et valmistada ette ülikooliks ja erialaks. Aga eks tõesti ise tead, mis sinu enesehinnangut rohkem tõstab.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2007 11:57:15 vasta tsitaadiga

taurip kirjutas:
MarioA. kirjutas:
Nüüd muidugi hilja kuid uuri ja tee selgeks milleks on gümnaasium, milleks kutsekool, hea et ma kutsekasse ei läinud, huh. thumbs_up.gif Aga eks ise tead


Gümnaasium on selleks, et valmistada ette ülikooliks. Kutsekas on selleks, et valmistada ette ülikooliks ja erialaks. Aga eks tõesti ise tead, mis sinu enesehinnangut rohkem tõstab.


Praktika näitab et kutseka õpilasel on korraliku riigieksamitulemuse saavutamine keerulisem (isikliku raske tööga on siiski kõik võimalik), seega ülikooli minekuks pole see kuigi hea vahevalik.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elitegamer
HV kasutaja
Elitegamer

liitunud: 24.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2007 12:19:09 vasta tsitaadiga

Kutsekoolide maine on madal, kuna üldlevinud arusaama järgi õpivad seal ainult need, kes keskkooli sisse ei saanud ehk siis "madalama intelligentsitasemega õpilased". Viimasesse gruppi ei taha ju keegi kuuluda, seega välistatakse kutsekad ja minnakse kasvõi vastu tahtmist ikkagi keskkooli edasi õppima kuna kõik 'targad' õpilased teevad nii.

Levib ju arvamus, et ilma kõrghariduseta oled sa tööturul mitte keegi ning ülikooli ettevalmistuseks kõlbab AINULT keskkool, mitte kutsekas. Siiski näitab statistika, et kõige enam on töötuid just kõrgharidusega inimeste seas, heh icon_biggrin.gif Lähme ikka kõik firmajuhtideks õppima, aga kes meie firmades siis tööle hakkab? icon_lol.gif

Õnneks viimasel ajal on ka kutsekoolide maine hakanud paremuse suunas liikuma, kuid selleks peaksid kutsekoolid ise midagi ette võtma. Tean mõnda inimest, kes lõpetasid polütehnikumi ning läksid tagasi keskkooli icon_biggrin.gif Tase olevat Polüs nii sitt olnud lihtsalt... kuid see oli aastaid tagasi, ehk praegu on seal olukord paranenud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 21.08.2007 13:39:11 vasta tsitaadiga

Elitegamer kirjutas:
Siiski näitab statistika, et kõige enam on töötuid just kõrgharidusega inimeste seas, heh icon_biggrin.gif

Emm.. minu meelest on asi ikka vastupidi ning sinu tõdemus on rohkem linnalegend. Või on sul mõni statistiline artikkel, millega mind häbenema saata? icon_razz1.gif

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elitegamer
HV kasutaja
Elitegamer

liitunud: 24.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2007 14:32:00 vasta tsitaadiga

Seda puudutavat täpset uuringut pole minuteada veel läbi viidud (see oleks ka suhteliselt raske), kuid nende artiklite põhjal võib seda ju järeldada (kerge Google otsing):

http://www.epl.ee/?artikkel=289217
http://www.ekspress.ee/viewdoc/B7E34855E9ED1030C225703600250130
http://www.postimees.ee/150305/lisad/tegija/160254.php

Ehk lühidalt: kõrgharidusega inimeste hulk suureneb ning neile ei jätku enam erialaseid töökohti (tootmine > nõudlus), samas läheb üha rohkem vaja oskustöölisi ja spetsialiste.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2007 16:04:52 vasta tsitaadiga

Elitegamer kirjutas:
Seda puudutavat täpset uuringut pole minuteada veel läbi viidud (see oleks ka suhteliselt raske), kuid nende artiklite põhjal võib seda ju järeldada (kerge Google otsing):

http://www.epl.ee/?artikkel=289217
http://www.ekspress.ee/viewdoc/B7E34855E9ED1030C225703600250130
http://www.postimees.ee/150305/lisad/tegija/160254.php

Ehk lühidalt: kõrgharidusega inimeste hulk suureneb ning neile ei jätku enam erialaseid töökohti (tootmine > nõudlus), samas läheb üha rohkem vaja oskustöölisi ja spetsialiste.


Sellega olen vägagi nõus, et elu eest kõrgharidust kui sellist taga ajada ei ole mõtet.
Probleem saab minu hinnangul alguse sellest, et eesti koolides puudub kutsenõustamine. Noor ise ei oska endale põhikooli lõpus õigeid küsimusi esitada, et teha teadlikke valikuid.

Tuleks arvestada oma tugevate külgede ja iseloomu eripäraga. Kui ikkagi inimesel pole viitsimist jamada akadeemiliste algtõdedega vaid tahab teha puhtalt asja ennast, siis pole mõtet suruda läbi gümnaasiumi ülikooli. Siis tasub minna kutsekasse ja õppida tegema tõesti oma kindlat asja ilma muu jamata. Kõva spetsialist teenib rohkem kui keskpärane juht.

Samas kui hinges kahtlus närib ja päris selge pole, siis tasub valida gümnaasium, kuna seda valides ei võta sa endalt valikuid ära (kutseõppeasutusse võid asuda ka peale gümnaasiumi). Küll aga muutub ülikooli edasipääs keerulisemaks valides kutsekeskkooli, kus tihti on matemaatika ja muude riigieksamiainete tase madalam sest enamik sealseid õpilasi riigieksamitele ei mõtle ja keskendub pigem erialale.

Mis puutub kõrgharidusega töötutesse, siis tuleb teha vahet erialati ja õppeasutuseti. Mingi erakõrgkooli lõpetanud majanduseriala (või muu väga popp ja noortepärane asi kuhu massid peale tormavad) lõpetanuid võib tõenäoliselt päris arvukalt leida töötuna või paremal juhul ehitusel müüri ladumas, kuid ei tahaks uskuda et näiteks TTÜ's IT valdkonna lõpetanute hulgas üldse töötuid on, vaadeldes neid kellel kasvõi minimaalselt pealehakkamist on.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taurip
HV kasutaja
taurip

liitunud: 10.02.2007




sõnum 23.08.2007 18:59:30 vasta tsitaadiga

Üle lahe on jälle vastupidi, et maine on keskkoolidel halvem, kui kutsekoolidel.. keegi Soomes-Rootsis ise kohapeal elanud/õppinud/käinud võiks seda kinnitata ehk?
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rix
Kreisi kasutaja
Rix

liitunud: 01.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2007 17:28:51 vasta tsitaadiga

Kas keegi on tegelenud TÜ Teaduskooliga, täpsemalt programmeerimise algkursusega (info)? Kuivõrd ajamahukas ettevõtmine see olema saaks? Üldiselt noh.. on mu ööd kaks-korda lühemad, kuna teaduskoolis niipalju teha-vaja on?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trek
HV kasutaja
Trek

liitunud: 01.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2007 20:42:06 vasta tsitaadiga

Rix kirjutas:
Kas keegi on tegelenud TÜ Teaduskooliga, täpsemalt programmeerimise algkursusega (info)? Kuivõrd ajamahukas ettevõtmine see olema saaks? Üldiselt noh.. on mu ööd kaks-korda lühemad, kuna teaduskoolis niipalju teha-vaja on?


Ei ole nii hull midagi. Minul oli tavaliselt ainult üks öö lühike tänu teaduskoolile:D
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.08.2007 21:59:57 vasta tsitaadiga

taurip kirjutas:
Üle lahe on jälle vastupidi, et maine on keskkoolidel halvem, kui kutsekoolidel.. keegi Soomes-Rootsis ise kohapeal elanud/õppinud/käinud võiks seda kinnitata ehk?


ei ole soomes koolis käinud, kuid võin seda kinnitada icon_razz1.gif

noored tahavad kutseharidust - peale kooli kohe vastava ala paberid olemas ja hopsti tööle icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 24.08.2007 22:54:33 vasta tsitaadiga

Ma olen üsna kindel, et Soomes on veidi korralikumad ja parema tasemega kutsekoolid ka kui Eestis.
_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rix
Kreisi kasutaja
Rix

liitunud: 01.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2007 23:36:54 vasta tsitaadiga

Trek kirjutas:
Rix kirjutas:
Kas keegi on tegelenud TÜ Teaduskooliga, täpsemalt programmeerimise algkursusega (info)? Kuivõrd ajamahukas ettevõtmine see olema saaks? Üldiselt noh.. on mu ööd kaks-korda lühemad, kuna teaduskoolis niipalju teha-vaja on?


Ei ole nii hull midagi. Minul oli tavaliselt ainult üks öö lühike tänu teaduskoolile:D


See oli ilmselt viimane öö enne tähtaega? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 25.08.2007 00:38:07 vasta tsitaadiga

Selle Teaduskooliga (küll mitte programmeerimine) oli alati nii, et kuitahes palju varem sul ka valmis ülesanded ei olnud, lõpuks saatsid ikka päev pärast tähtaega ära. Läks lihtsalt kuidagi nii 8)
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 21:10:28 vasta tsitaadiga

täna tuli siis mail, et olen vastuvõetud ka ttü äriinfotehnoloogiasse RE kohale.
valik raske, kas siis ttü äriinfotehnoloogia või siis ITK infosüsteemide arendus.

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 21:29:04 vasta tsitaadiga

kotmarjak kirjutas:
täna tuli siis mail, et olen vastuvõetud ka ttü äriinfotehnoloogiasse RE kohale.
valik raske, kas siis ttü äriinfotehnoloogia või siis ITK infosüsteemide arendus.

Mis valik tehtud sai? Ise ttü äriit.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 21:47:30 vasta tsitaadiga

_marek kirjutas:
kotmarjak kirjutas:
täna tuli siis mail, et olen vastuvõetud ka ttü äriinfotehnoloogiasse RE kohale.
valik raske, kas siis ttü äriinfotehnoloogia või siis ITK infosüsteemide arendus.

Mis valik tehtud sai? Ise ttü äriit.

ma veel ei ole otsustanud. tahtsin sinna küll alguses minna, aga itk on ka väga hea valik. ma arvan, et ma otsustan ikka itk kasuks

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taurip
HV kasutaja
taurip

liitunud: 10.02.2007




sõnum 27.08.2007 22:40:57 vasta tsitaadiga

Getomees kirjutas:
Ma olen üsna kindel, et Soomes on veidi korralikumad ja parema tasemega kutsekoolid ka kui Eestis.

Algab kõik õpilaste poolsest suhtumisest õppesse, mis näitab ka taseme kätte. Soomlastel ja rootslastel on koolid karjäärinõustajaid täis, ju siis see ka aitab sellele kaasa, et üha rohkem kutsekatesse ronib.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demineerija
Kreisi kasutaja
Demineerija

liitunud: 02.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 23:14:12 vasta tsitaadiga

Vali igaljuhul ttü äri it.. saad hiljem ümber astuda.... Ning vaadates väljalendajate arvu ei tohiks see raskusi valmistada..
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 23:17:01 vasta tsitaadiga

Demineerija kirjutas:
Vali igaljuhul ttü äri it.. saad hiljem ümber astuda.... Ning vaadates väljalendajate arvu ei tohiks see raskusi valmistada..

välja lennata ei kavatsegi. aga miks igaljuhul ttü äri it? itk on rohkem praktilisem, mis mulle kõige rohkem meeldib.
üks konks, mis veel asja juures on, on see, et emt, hp ja skype sõlmisid just itk lepingu, mis peaks näitama, et sealt tulevad head iti mehed.

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demineerija
Kreisi kasutaja
Demineerija

liitunud: 02.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2007 23:58:51 vasta tsitaadiga

kotmarjak kirjutas:
Demineerija kirjutas:
Vali igaljuhul ttü äri it.. saad hiljem ümber astuda.... Ning vaadates väljalendajate arvu ei tohiks see raskusi valmistada..

välja lennata ei kavatsegi. aga miks igaljuhul ttü äri it? itk on rohkem praktilisem, mis mulle kõige rohkem meeldib.
üks konks, mis veel asja juures on, on see, et emt, hp ja skype sõlmisid just itk lepingu, mis peaks näitama, et sealt tulevad head iti mehed.



Kui on valida ttü ärija itk vahel. Siis igaljuhul ttü äri seetõttu, et sa saad ümber minna näiteks arvuti ja süsteemithenika või informaatikasse.


Eks muidugi mine lõpuks sinna, kuhu endal süda kutsub ;)
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 00:03:15 vasta tsitaadiga

ma juba informaatika RE kohast loobusin. mõlemad oleks head valikud, aga kuna ma plaanin ka magistri teha, siis tundub mulle hetkel itk haridus kõvem, sest praktikat tuleb rohkem ja praktilisi oskuseid ka.
_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.08.2007 00:17:04 vasta tsitaadiga

kotmarjak kirjutas:
ma juba informaatika RE kohast loobusin. mõlemad oleks head valikud, aga kuna ma plaanin ka magistri teha, siis tundub mulle hetkel itk haridus kõvem, sest praktikat tuleb rohkem ja praktilisi oskuseid ka.
edu sulle järjepidevusel siis
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 00:29:53 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
kotmarjak kirjutas:
ma juba informaatika RE kohast loobusin. mõlemad oleks head valikud, aga kuna ma plaanin ka magistri teha, siis tundub mulle hetkel itk haridus kõvem, sest praktikat tuleb rohkem ja praktilisi oskuseid ka.
edu sulle järjepidevusel siis

sinu edu läheb mul kindlalt vaja

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.08.2007 00:49:47 vasta tsitaadiga

kotmarjak kirjutas:
mikk36 kirjutas:
kotmarjak kirjutas:
ma juba informaatika RE kohast loobusin. mõlemad oleks head valikud, aga kuna ma plaanin ka magistri teha, siis tundub mulle hetkel itk haridus kõvem, sest praktikat tuleb rohkem ja praktilisi oskuseid ka.
edu sulle järjepidevusel siis

sinu edu läheb mul kindlalt vaja
huvitav kuidas võtta nüüd seda, hea või halvana...
endal piirdus itk kahjuks poolteise aastaga
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kdeuser
HV vaatleja
kdeuser

liitunud: 15.07.2003




sõnum 28.08.2007 01:12:49 vasta tsitaadiga

Lugesin siin varasemaid postitusi ja ei mõista, miks paljud kardavad matemaatikat nagu tonti. TÜ's on küll matemaatika põhi tugev, mis on ju tegelikult ainult hea icon_biggrin.gif Samas saab see matemaatika ülikooli esimese aasta järel läbi ja siis aega praktiliste asjadega tegelda. Hiljem tööd teha ja reaalseid probleeme lahendada jõuab terve elu. 8) Õppige ikka matemaatikat, vähemalt keskkooli lõpuni korralikult, on hiljem asjade sügavuti mõistmisel abiks. thumbs_up.gif
Ise TÜ IT magistrant.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 09:23:46 vasta tsitaadiga

kas siin mõni TTÜ informaatikasse värskelt sisseastunu ka on?
kui jah, siis võiks privas või mingit muud moodi mulle märku anda icon_smile.gif

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 11:09:50 vasta tsitaadiga

Teine kursus TTÜ Arvuti- ja süsteemitehnikas läheb, esimese aasta matad olid küll katastroofsed aga eks vaatame mis see aasta toob...

Rebased vaadaku, et ikka oma 1. kursuse lõpuks 30AP täis saavad. Ise küll ei saanud aga tänu tänavusele uute tudengite põuale sai sellest hoolimata RE koht säilitatud. Kui järgmine aasta põud ei kordu, siis ei pruugi saatus teile nii halastav olla icon_smile.gif
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 12:13:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:

endal piirdus itk kahjuks poolteise aastaga

aga räägi asjast, et miks nii ja mis seal itk`s halba on. ei ole ju ise käinud ja sellepärast ma nõu küsinigi

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 12:38:10 vasta tsitaadiga

siLc, ma sain 9,5 esimese semestriga kokku ja ei juhtunud ka midagi hullu, see on lihtsalt selline eriala, et naljalt sealt sind ära ei aeta ja alati saad oma asju uuesti ja uuesti teha... ma pmst neljas kursus peaks olema, aga nüüd hakkan matemaatikat ja füüsikat tegema see semester, eks paistab, mõni kuuenda semestri aine on ka juba ära tehtud icon_biggrin.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 12:49:46 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
siLc, ma sain 9,5 esimese semestriga kokku ja ei juhtunud ka midagi hullu, see on lihtsalt selline eriala, et naljalt sealt sind ära ei aeta ja alati saad oma asju uuesti ja uuesti teha... ma pmst neljas kursus peaks olema, aga nüüd hakkan matemaatikat ja füüsikat tegema see semester, eks paistab, mõni kuuenda semestri aine on ka juba ära tehtud icon_biggrin.gif

Sügissemestritel tehtud punnid ei loe ju absoluutselt, tee kasvõi üheainsa punni eest asju aga aasta lõpuks peab ikka 30 kokku kraabitud saama icon_smile.gif "Day of reckoning" on ikkagi kevadsemestri lõpus...

Kes juba TTÜ IT õpingukorralduses käinud herr Annuse juttu kuulamas, siis kui 6 semestrit ära olete olnud aga pole kõigega maha saanud ja lisaaega vaja, siis dekanaadi tädid rääkinud, et tavaliselt saab ühe aasta veel juurde niiet ei ole ilmtingimata vaja muretseda REL-i otsasaamise ja tasulisele kohale lendamise või eksmati pärast.
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvutisõber
HV veteran
arvutisõber

liitunud: 01.08.2002




sõnum 28.08.2007 12:59:02 vasta tsitaadiga

Soovitaks ITK-d:

Suht vähe tuime teooriat
Suur osakaal praktilistel ülesannetel
Eksami osakaal tavaliselt väike (enamasti 50% juures)
Suhteliselt palju rühmatöid
Enamuses väga asjalikud õppejõud

v0ltage kirjutas:
Mis võimalusi toob gümnaasiumi lõpetamine?Kui prooviks kõrgemale türgida,siis ei tasuks kutsekooli IT-st mõelda?


Tööd teed ikka sina mitte paber. Minu tähelepanekute järgi loeb see paber järjest vähem.
Samas kui sa ise usud, et ilma paberita pole võimalik, siis palju teist võimalust ei saagi jääda.

_________________
...
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.08.2007 13:01:42 vasta tsitaadiga

kotmarjak kirjutas:
tsitaat:

endal piirdus itk kahjuks poolteise aastaga

aga räägi asjast, et miks nii ja mis seal itk`s halba on. ei ole ju ise käinud ja sellepärast ma nõu küsinigi
vastupidi, mulle meeldis itk,
kahjuks aga rahaliselt ei vedanud välja ja ma ei ole selline isik kes jõuab samal ajal kella 8'st 5'ni tööd teha ja siis veel koolis käia
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 13:04:14 vasta tsitaadiga

aaa..ok. no mul on RE koht ja ma väga ei muretse. pea peale pole ka kukkunud ja matsu ja matemaatikat jagan hästi.
kui midagi halba ei ole, siis jään ikka itk poole. sest tulevikus kindlasti plaan minna magistrisse ja kui aega ja raha on, siis ka doktorisse. IT alal oleks vist päris kõva doktor olla:D

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 13:21:49 vasta tsitaadiga

siLc, kevadsemestri lõpuks sain 21 täis ja ikka ei olnud probleeme icon_wink.gif
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 16:21:22 vasta tsitaadiga

Tahad saada oskustööliseks - vali rakenduslik lähenemine ehk ITK, piltlikult öeldes õpid "konkreetset karpi konfima" ja saad näpuotsaga alusteadmisi
Tahad saada sügavamat arusaama asja olemusest - vali üldisemad ja laiema põhjaga alusteadmised TTÜ'st, mille alusel omandad hiljem kergelt igasuguseid tehnilisi teadmisi

On kogemus enda ja tuttava põhjal. Mina tulin TTÜ'st ja läksin magistriõppesse IT juhtimist õppima (TLÜ), polnud mingeid raskuseid, tema tuli ITK'st ning akadeemilise lähenemisega harjumine võttis ikka kõvasti aega ja higi.
Seega magistrit silmas pidades tuleks ikkagi ülikooli eelistada, kuid suuremate ambitsioonide puudumisel pole mõtet oma ajusid kõrgema matemaatikaga vägistada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 17:01:08 vasta tsitaadiga

lõpetad TTÜ, oled teoreetik, aga sittagi teha ei oska. pigem mitte, sest tööd vaja ka teha. ja oleneb ka inimesest, kes saab hakkama, see läbib ka magistri probleemideta.
_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 17:44:04 vasta tsitaadiga

no ttü it lõpetanud baka/magister nüüd vaevalt kuskile itimeheks tööle lähebki icon_biggrin.gif

pigem ikka mingisuguseks projektijuhiks, it osakonna ülemaks, mingiks analüütikuks vms, kes aga on itk's õppinud mingit purki haldama, see seda ka edaspidi töös näha saab ja teha saab.

mina ei kujuta üldse ette, et ma peaksin it valdkonda tööle minema, need oskused ja teadmised mis TTÜ's omandad, ei eelda, et tulevikus pead nendega tegelema, rohkem silmaringi avardamiseks... muidugi saad sa päris hea ettevalmistuse ja eelduse IT valdkonnast kui soovi on

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 18:16:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

pigem ikka mingisuguseks projektijuhiks, it osakonna ülemaks, mingiks analüütikuks vms, kes aga on itk's õppinud mingit purki haldama, see seda ka edaspidi töös näha saab ja teha saab.

konkreetseid näiteid oskad tuua?

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 18:26:40 vasta tsitaadiga

jah, minu tuttavad, kes on lõpetanud, olenemata erialast, ei ole nad tegelema hakanud mingi lihtsa töö tegemisega vaid ikkagi kõrgemal tasemel. eks ole erinevaid isiksusi: ühed, kellele meeldib midagi välja mõelda ja edasist tegevust kordineerida ning teisi, kellele meeldib asju ehitada ja leiutada
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 22:23:01 vasta tsitaadiga

mõtlesin asjade üle järgi ja sain ikka oma algtahtmise ttü äriinfotehnoloogia RE koht. homme siis kiirelt eelnädala viimasetele loengutele
_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
machoman
HV vaatleja
machoman

liitunud: 26.06.2007




sõnum 28.08.2007 22:33:10 vasta tsitaadiga

Ehk soovitate kuhu minna. Tahaks nagu programmeerimist õppida ja hakata töötama programmeerijana või midagi sarnast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2007 22:36:34 vasta tsitaadiga

machoman kirjutas:
Ehk soovitate kuhu minna. Tahaks nagu programmeerimist õppida ja hakata töötama programmeerijana või midagi sarnast.

itk

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.