Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 184, 185, 186  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 208 ]
Windows
62%
 62%  [ 429 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 687

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.08.2007 14:55:42 vasta tsitaadiga

Huvitaval kombel pole hr. Kaareste vaba tarkvara ideoloogiale pihta saanud....
Küsimus pole absoluutselt rahas, vaid jätkusuutlikuses ja kodumaise ettevõtluse toetamises.

XYZ, riik on halb peremees. Eestis on riiklikud ettevõtted mõeldud parteineegritele lisakopika maksmiseks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 09.08.2007 15:00:24 vasta tsitaadiga

huvitaval kombel? icon_razz.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.08.2007 15:15:24 vasta tsitaadiga

Tegelikult on säärane mõtteviis täitsa tavaline. Lugege kasvõi käesolevat teemat.

Mul täitsa kama mida eraisik või firma kasutab, kuid riik peaks tegema kõik mis tema võimuses, et maksumaksja raha läheks tagasi maksumaksjale.


viimati muutis pacho 09.08.2007 17:21:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.08.2007 15:20:24 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Huvitaval kombel pole hr. Kaareste vaba tarkvara ideoloogiale pihta saanud....
Küsimus pole absoluutselt rahas, vaid jätkusuutlikuses ja kodumaise ettevõtluse toetamises.

XYZ, riik on halb peremees. Eestis on riiklikud ettevõtted mõeldud parteineegritele lisakopika maksmiseks.
Hea või halb aga praegu ei tehta suurt midagi , see vähene mida mõned huvilised teevad ei kannata tegelikult vähimatki kriitikat.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2007 16:34:57 vasta tsitaadiga

londiste, selles see probleem peitubki, et ei ole uuritud, otsitud ega üldse midagi märkimisväärset tehtud, et alternatiivides selgusele jõuda ja veenduda, et valitud lahendused on ikka need kõige paremad ! Juba riigi tasemel sellist ignorantset suhtumist praktiseerides, annab see väga vale noodi erasektorile. Ükski firma ei võta endale riski suurfirmadega konkureerimiseks, kui riik nii loiult alternatiividesse suhtub. Riik on lasknud tarkvaralahenduste osas ohjad väga lõdvaks, otsuseid tehakse süüvimata pakkumiste tagamaadesse, pikematesse perspektiivarvesse ja kogu asjal on lastud minna nii, nagu üsna üheselt erapoolikud lobist-nõunikud soovitanud. Sellises olukorras ei saagi olla tõsiseltvõetavaid valikuid ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 09.08.2007 16:44:52 vasta tsitaadiga

DigeBeni, ja siis käib iga veidi aja tagant mõni (reeglina noor ja idealistlik) aktivist, kes teeb meedias või vahel ka kuskil temaatilises netikeskkonnas lahmiva, faktivaese/-vigase populistliku pläuh-pläuh ja asi jookseb samamoodi edasi icon_smile.gif

miks ma arvan, et eestis ei leidu kas piisavalt asjalikke tegijaid (kahtlen) või on enamik neist ilusasti mõnda kehaosapidi asjas sees icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2007 16:57:35 vasta tsitaadiga

londiste, ja kõik jääbki sellisele tasemele, kui riik suhtumist ei muuda ja midagi väga konkreetset ette ei võeta. Asjalikud tegelased voolavad ära piiritaha, kus neid tõsiselt võetakse ja siinse turu hõivabki monopol ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 09.08.2007 17:33:31 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
pacho kirjutas:
Huvitaval kombel pole hr. Kaareste vaba tarkvara ideoloogiale pihta saanud....
Küsimus pole absoluutselt rahas, vaid jätkusuutlikuses ja kodumaise ettevõtluse toetamises.

XYZ, riik on halb peremees. Eestis on riiklikud ettevõtted mõeldud parteineegritele lisakopika maksmiseks.
Hea või halb aga praegu ei tehta suurt midagi , see vähene mida mõned huvilised teevad ei kannata tegelikult vähimatki kriitikat.

Mul poleks midagi riikliku kordineerimise vastu, kui see reaalsuses ka töötaks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.08.2007 17:55:17 vasta tsitaadiga

Mitmel maal, sealhulgas üle lahe Soomes ju töötabki.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Silver?!
HV veteran

liitunud: 26.04.2004




sõnum 09.08.2007 21:53:46 vasta tsitaadiga

Kas keegi veel mäletab millise ministeeriumi haldusalas on (win)ID kaardi projekt?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 09.08.2007 22:18:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus (edaspidi keskus) on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (edaspidi ministeerium ) valitsemisalas tegutsev hallatav riigiasutus, mis osutab avalikke teenuseid ja täidab riiklikke ülesandeid riigi infosüsteemide arendamisel ja haldamisel.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 10.08.2007 00:33:53 vasta tsitaadiga

Riigil peaks oma kodanike ees moraalne kohustus olema valida võimaluse korral avalikku hüvesse investeerimine, mille üks esindaja on vaba tarkvara, selle asemel et viia ressurss riigist välja ise enda poolt väljaantud intellektuaalsete väärtuste monopolide hoidjatele.

Enda kogemuse põhjal tundub mulle, et riigiametites vaba tarkvara juurutamine jääb kinni 3 asja taha:
1) kvalifitseeritud inimeste puudus
2) kordineerimise puudumine (kivi RIA kapsaaeda, kuigi suure tõenäosusega põhjustatus probleemist 1)
3) inerts - suletud tarkvara jaoks on investeering pöördumatult tehtud ning tööprotsesside muutmine vajaks ainult lisainvesteeringuid
Kui nendest komistuskividest üleastumiseks energia leiab, siis ma tegelikult olen täiesti nõus eeltoodud Postimehe artikli autoriga riigi rahasäästu võimaluste osas. Seda lisaks sellele mõõdetamatule kasule, et kulutatud raha eest toodetud hüved on kõigile kodanikele vabalt kättesaadavad. Ja seda isegi kui arvestada tuntud progeja J Zawinsky kommentaari, et Linux on tasuta ainult siis kui su aeg on väärtusetu - tänapäevases kontekstis kipub Linux aja väärtuse vaekausi isegi enda kasuks pöörama.

See jutt siin äratas minus uuesti teotahte lasta võimalikult palju rahva raha eest riigile tehtud arendusi avatud litsentsidega avalikuks kasutamiseks välja. Soovitaks teil kiusata kõiki käeulatusse jäävaid riigiasutusi oma arendusi ka avalikustama - muuhulgas maksab MKM'i käest küsida, kus on Windowsi digidoci lähtekood.


Aga poliitilise vandenõu teooriat ei maksa siin rääkida, ma pole kuskil näinud sellesuunalisi poliitilisi jõude liikumas - rohkem on pingutuste puudumises süüdi hirm, teadmatus ja kartused.

_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 10.08.2007 01:10:01 vasta tsitaadiga

üleval toodud punktid on kõik üsna täpsed ning ei tasu unustada ühte väga lihtsat fakti - 99% meie riiklikust sektorist on täiesti süüdimatu oma töö ja kohustuste suhtes. piisavalt kogemusi, et sai juba aastaid tagasi käega löödud.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 10.08.2007 09:18:58 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Mitte lihtsalt abi ei aita, vaid tuleks luua riiklik firma/keskus kus spetsialistid tegelevad emakeelse vaba tarkvara loomise ja toetamisega.

Äkki sa esitad siis väikesed hinnakalkulatsioonid, kui palju sellise keskuse pidamine maksumaksjale tegelikult maksma läheb. Ühe spetsialisti palgakulud lähevad nii pool miljonit aastas minimimaalselt. Vaja läheks kõigi alade spetsialiste alates kerneli tasemest. Need spetsialistid on on vaja eesti softifirmade käest üles osta (põhimõtteliselt üle maksta) osad tuleb tuua välismaalt, sest eestis lihtsalt pole vastava taseme spetsialiste.
P.S Kas sa ise läheksid sellisesse keskusesse tööle?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.08.2007 10:54:32 vasta tsitaadiga

Ise töötaks sellises kohas hea meelega. Samas ma ei näe hetkel põhjust progejaid kokku ostma hakata, üldjuhul piisaks tõlkijaist kuna pea iga hädavajaliku asja jaoks on juba ammu programmid valmis, mõnel üksikul vaid puudub dokumentatsioon. Kui väga vaja siis võib ka juba eksisteerivate vabatahtlike tõlkijatega kokku leppida, et sümboolse tasu eest pühendaksid nad mõne seni tõlkimata rakenduse kallal töötamiseks. Minu arvates on see igal juhul mõistlikum kui hakata paralleelselt veel üht tõlkemeeskonda ülal pidama.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 11.08.2007 12:00:36 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ise töötaks sellises kohas hea meelega. Samas ma ei näe hetkel põhjust progejaid kokku ostma hakata, üldjuhul piisaks tõlkijaist kuna pea iga hädavajaliku asja jaoks on juba ammu programmid valmis, mõnel üksikul

Vot sellepärast ei saagi vabavarast mitte kunagi arvestatavat softi. See "ammu programmid valmis", on kõik ligadi logadi, vigu täis ja UI on nagu koera okse ja igal programmil erisugune. Niikaua, kui arvavatakse, et töötava infosüsteemi jaoks piisab ainult natukesest tõlkimisest niikaua käivad kommertslahendused vabavaralistest kõrge kaarega üle ja tulevad veel lõppkokkuvõttes odavamad ka. Et saada töötavat lahendust, tuleb väga palju asju ümber teha ja ümber teha alatest kerneli tasemest ja see kõik saab väga palju raha maksma. Ja kõige rohkem on vaja testijaid, kes neid lahendusi testivad. Vabavara üks suurim miinus on QA puudus. Kõik tahavad olla software disainerid, software architectid, programmerid jne aga QA insener ei taha keegi olla, sest see pole seksikas. (ja sellega ei saa endale nime teha) Ja QA ei ole nii, et iga mees testib seda, mis meeldib, testimist peab juhtima halastamatu despoot, kes käsib igal mehel teha seda, mis vaja. Niiakaua kuni seda endale ei teadvustata, jääb vabavarale üleminek ainult mullikesteks, mida asjast mitte eriti jagavad inimesed õlle kõrval puhuvad.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.08.2007 12:25:13 vasta tsitaadiga

oeh, ma ei oskaks paremini öeldagi kui sukelduja seda tegi icon_smile.gif
ei väljenduks v-o mitte nii kriitiliselt aga samasse suunda küll.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2007 12:34:01 vasta tsitaadiga

sukelduja, sa räägid üldse millestki muust, vaba tarkvara arendamine on hoopis teine teema ja sisuliselt ei peaks riik selles osas ise suurt midagi tegema ! See, mida sina vaba tarkvara näppides näed, pole kaugeltki see, mida riigile pakkuda suudetaks. Riigi asi oleks paika panna nõuded tarkvaralahendustele, tulevikunägemuse ja tooma välja garantiid arendajatele, siis tuleksid ka alternatiivsed lahendused. Hetkel laseb aga riik ennast pimestada suurettevõtete dumpingpakkumistega ja isegi ei kaalu mitte alternatiive, ning kodumaine või õigemini kodumaiste huvide realiseerimise jaoks igasugune tarkvaraarendus pea-aegu puudub ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.08.2007 12:41:09 vasta tsitaadiga

ohoo.
räägi konkreetsemalt,mida riik valesti teeb.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 11.08.2007 12:43:54 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
ohoo.
räägi konkreetsemalt,mida riik valesti teeb.


Kasuta otsingut(või lugemisoskust).

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=3763286#3763286
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 11.08.2007 13:11:22 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
sukelduja, sa räägid üldse millestki muust, vaba tarkvara arendamine on hoopis teine teema ja sisuliselt ei peaks riik selles osas ise suurt midagi tegema !

Et kasutama viletsat ja vigast tarkvara ja ootama, et järsku keegi teeb midagi? Sellisel alusel pole võimalik mingit äriplaani ega eelarvet koostada ju, sest kulutused ja võimalikud seisuajad on täiesti prognoosimatud. Stsenaarium - networki osas parandatakse mingi viga ära, aga selle tagajärjel hakkab andmebaasi driver eesi tähestikuga vigaselt tööle. Kuna konkreetne viga on arendaja juures madala prioriteediga, siis öeldakse, et niipea seda parandada ei kavatseta. Vabavara lahenduste kõige suurem õnnetus ongi selles, et kedagi ei saa kohustada midagi tegema. Ainuke lahendus on parandada viga ise ja selleks ongi oma software teami vaja, sest muidu ootab süsteemi kolme kuuline seisuaeg ja/või väljavahetamine kommertslahenduse vastu.
DigeBeni kirjutas:

See, mida sina vaba tarkvara näppides näed, pole kaugeltki see, mida riigile pakkuda suudetaks. Riigi asi oleks paika panna nõuded tarkvaralahendustele, tulevikunägemuse ja tooma välja garantiid arendajatele, siis tuleksid ka alternatiivsed lahendused. Hetkel laseb aga riik ennast pimestada suurettevõtete dumpingpakkumistega ja isegi ei kaalu mitte alternatiive, ning kodumaine või õigemini kodumaiste huvide realiseerimise jaoks igasugune tarkvaraarendus pea-aegu puudub ...

Millised need garantiid siis sinu arust olema peaks? Ostame teie toote ära, kui tahes vilets see ka ei oleks ja maksame support lepingute eest, kuitahes kõrged need ei oleks? Need müütilised arendajad tulgu välja lahendustega, mis kõigepealt töötava süsteemiga suudavad koos töötada või vähemalt mingi töötava süsteemiga millele nad 24/7 tuge suudavad pakkuda, siis ma saaks asjast aru. Ei ole reaalne, et korraga kõik süsteemid välja vahetatakse, mõlemad variandid peavad mingi aja paralleelselt jooksma.
Mina olen nõus, et riik võib mingeid vabavaralisi süsteeme jooksutada, aga ma pole nõus, et selle heaks, et mõni linuxifan saaks õhtul naeratava näoga peeglisse vaadata, kulutatakse üüratuid summasid ja traumeeritakse tuhandeid töötajaid.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.08.2007 13:34:36 vasta tsitaadiga

Mark0, ma pidasin seda DigeBeni hangete juttu silmas.
pole ühtki hanget näinud, kas need ei käigi nii, nagu ta kirjeldab?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 11.08.2007 13:37:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.08.2007 13:36:49 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
See "ammu programmid valmis", on kõik ligadi logadi, vigu täis ja UI on nagu koera okse.gif ja igal programmil erisugune
Ehk oskad nimetada asju konkreetsete nimedega? Näiteks huvitaks et mis programme sa silmas pead mida võiks eesti riik maksumaksja raha eest ümber kirjutama hakata.
sukelduja kirjutas:
Stsenaarium - networki osas parandatakse mingi viga ära, aga selle tagajärjel hakkab andmebaasi driver eesi tähestikuga vigaselt tööle
Oled sa reaalselt sarnast stsenaariumi läbi elanud või lihtsalt teoretiseerid? Üldjuhul kasutab vaba tarkvara tunnustatud standardeid oma sisendi-väljundi jaoks ning sarnase olukorra juhtumisest pole ma veel kuulnud.
Samas kõvasti on olnud probleeme näiteks Windowsi ning MS'i kontoritarkvara versioonivahetustega.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 12.08.2007 12:46:00 vasta tsitaadiga

Hehe, MS-is on juba paras paanika. Uuendati oma gettheFUD lehte ja topiti bannerid igale poole üles:

http://www.microsoft.com/windowsserver/facts/default.mspx

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.08.2007 12:47:06 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
XYZ kirjutas:
Mitte lihtsalt abi ei aita, vaid tuleks luua riiklik firma/keskus kus spetsialistid tegelevad emakeelse vaba tarkvara loomise ja toetamisega.

Äkki sa esitad siis väikesed hinnakalkulatsioonid, kui palju sellise keskuse pidamine maksumaksjale tegelikult maksma läheb. Ühe spetsialisti palgakulud lähevad nii pool miljonit aastas minimimaalselt. Vaja läheks kõigi alade spetsialiste alates kerneli tasemest. Need spetsialistid on on vaja eesti softifirmade käest üles osta (põhimõtteliselt üle maksta) osad tuleb tuua välismaalt, sest eestis lihtsalt pole vastava taseme spetsialiste.
P.S Kas sa ise läheksid sellisesse keskusesse tööle?
Veidi hiline vastus aga mul polnud vahepeal aega selle teema jaoks siin.
Hinnakalkulatsiooni on raske teha, sest asi on liiga teoreetiline ja paljud kulud on liiga suure küsimärgi all, et kas neid üldse on vaja arvesse võttagi - enamus n.ö. halduskulusid..... Asja käimalükkamiseks pean ma puhtalt peaeesmärgi - arendustegevuse - kuludesks minimaalselt 10 miljonit aastas, mis võib suht ruttu kasvada kahekordseks. Aga kui osa tugiteenust võib tasuliseks teha - klientide juures kohapealsed teenused, siis vast rohkem seda põhitöö jaoks kuluvat raha kiirelt kasvatama ei peagi. (Oleneb kui laiaulatuslikuks asi areneda võib, kui laia valdkonna tarkvara omale töösse võtta tuleb). See on tegelikult n.ö. käigupealt antud min. suurusjärk, mitte paberil tehtud arvestus. Seega võib-olla keegi teeb täpsema arvestusega mu maatasa.....
Ise sellises keskuses töö --- miks mitte, kui motivatsioon piisav on. Muidu mind vastav teema tõenäoliselt absoluutselt ei huvitakski ja ma ignoreeriks siin seda juttu 100%............
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 184, 185, 186  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.