Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Küsimus HDD asendi kohta märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
.leraak
HV kasutaja
.leraak

liitunud: 30.03.2003




sõnum 26.04.2003 23:51:06 Küsimus HDD asendi kohta vasta tsitaadiga

Kas HDD võib olla "pea peal".
Kas pikemas perspektiivis võib see kuidagi mõjuda icon_question.gif

_________________
Parim enne: 07.06.2006
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Loom
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2002




sõnum 27.04.2003 00:01:38 vasta tsitaadiga

Mis mõttes pea peal? Et alumine külg pealpool? Ei usu küll, et midagi taga juhtuks. Mõndele arvutitel pannakse kettad isegi püsti korpusesse, ju siis ei muuda see midagi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KosMa
Kreisi kasutaja


liitunud: 18.01.2003




sõnum 27.04.2003 00:10:13 vasta tsitaadiga

Peamine tähtsus kõvaketta paigutuse osas peaks olema sellel, et ta oleks kindlalt paigaldatud (ei hakkaks vibreerima), kuid asendi osas ettekirjutusi tõesti ei tohiks olla...
_________________
marmer - minu pere tagasihoidlik kodukas ja
lingikogu ...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
univerzoid
HV kasutaja
univerzoid

liitunud: 17.03.2003




sõnum 27.04.2003 03:18:43 Re: Küsimus HDD asendi kohta vasta tsitaadiga

kjogeva kirjutas:
Kas HDD võib olla "pea peal".


see on huvitav küsimus. siit saab nii mõndagi edasi arendada.

näiteks : kuna üsna tavalisi HDD-sid kasutatakse edukalt ka kosmoselendudel, siis teatavasti kosmoses kaaluta olekus ei ole olemas terminit "pea peal", ning ei ole igatahes kuulda olnud HDD-de massilisest ülesütlemisest tingimustes, kus puuduvad "all" ja "üleval"

aga huvitav, kuidas peavad vindid vastu tingimustes, kus nad asuvad muutuva kiirendusega keskkonnas? ütleme näiteks, et töötav kõvaketas asub liftis, mis sõidab sadu kordi ööpäevas üles ja alla, pidevalt omades mingit kiirendust kord ühes kord teises suunas. aga kuidas see mõjub, vaata mitte ei tea...

ja siis veel selline tähelepaneks, et netist võis lugeda, et töötavat kõvaketast ei ole soovitav eriti pöörata ei pea peale ega muudmoodi. huvitav, kuidas see asi on lahendatud näiteks lennukitel, eriti just kiiresti lendavatel ja palju manöövreid tegevatel hävituslennukitel. kas neisse polegi siis ühtegi ketast topitud? aga kui on, siis kuidas nad ka vastu peavad pidevate kiirenduste ja pööramiste tingimustes...

samuti on kuulda olnud mingitest hästi pisikestes kõvaketastest, mis käivad fotoparaatide sisse. nagu tavalised kõvakettad, ainult pisikesed. aga fotoaparaati pidevalt stabiilsena hoida ei ole ju võimalik. hmmm... võib-olla see ongi põhjus, miks neist pisikestest kõvaketastest eriti kuulda pole - sest nad äkki ei pea lihtsalt vastu sellele raputamisele ja pööramisele, mis fotoaparaadiga kaasneb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RvD
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2003 10:10:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

samuti on kuulda olnud mingitest hästi pisikestes kõvaketastest, mis käivad fotoparaatide sisse. nagu tavalised kõvakettad, ainult pisikesed. aga fotoaparaati pidevalt stabiilsena hoida ei ole ju võimalik. hmmm... võib-olla see ongi põhjus, miks neist pisikestest kõvaketastest eriti kuulda pole - sest nad äkki ei pea lihtsalt vastu sellele raputamisele ja pööramisele, mis fotoaparaadiga kaasneb.
Need ju mingid IBM microdrive kettad. A präägu kannatavad kettad juba üsna suurt ülekoormust (seda saab tootja lehelt uurida). Raputamine ei tohiks neile enam suurt midagi teha. A ja selle kosmoses kasutavate kõvakate kohta: tootja lehel on seegi kirjas, kui kõrgele maapinnast võib seda viia (see vast siis mingi 12000 km), seega tavalised kodukasutajale mõeldud kõvakad kosmosesse vist ei kõlba... (stardi ülekoormus vist selle juures kah üks tegureid (ma tglt ei tea, palju g-sid kosmoselennukis olijale mõjub)).
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2003 10:13:45 vasta tsitaadiga

Äkki on süstikute jaoks ainult mälu, mida on metsikutes kogustes.
Kogu inff on seal sees ja magnetilist HDD ei olegi?
See oli mu mõttekäik, ärge kõvasti lööge... icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RvD
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2003 10:16:46 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Äkki on süstikute jaoks ainult mälu, mida on metsikutes kogustes.
Kogu inff on seal sees ja magnetilist HDD ei olegi?
See oli mu mõttekäik, ärge kõvasti lööge... icon_redface.gif
tglt võib ju seal mälu kah kasutuses olla, see teatavasti kiirem kah kui hdd (siin tulevad muidugi mängu erinevad kõvaketaste tüübid). A mingi püsiv magnetlint peab kah ikkagi olema, sest minuteada läheb mälust ju näiteks elektrikatkestuse ajal kõik kaotsi.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2003 10:19:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

sest minuteada läheb mälust ju näiteks elektrikatkestuse ajal kõik kaotsi.

Aga näiteks BIOS...

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 27.04.2003 10:36:27 vasta tsitaadiga

Kõvaketas võib nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt töötada. Püstasendis töötades on eelis selles, et kõvaketta enda kivid all ei hakkaks ketast ennast soojendama. Sellepärast on fujitsu kettaid lausa soovitatud püstasendis hoida.

Pea peal hoides pead vaatama, kas kivid on sisse või väljapoole suunatud. Kui on välja, siis võid päris rahulik olla, aga kui sisse suunatud, siis hakkavad kivid iseennast kütma.
Kommentaarid: 227 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 195
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RvD
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2003 10:37:33 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
tsitaat:

sest minuteada läheb mälust ju näiteks elektrikatkestuse ajal kõik kaotsi.

Aga näiteks BIOS...
Seal ju patarei hoiab asju mälus. Ja kas see pole mitte eelprogrammeeritud kivi (eh panen vist mööda ikkagi)...
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2003 10:40:22 vasta tsitaadiga

A kes keelab süstikus patareid kasutamast?
Jutu mõte oli see, et saab ka mälus talletada inffi kui vaja. thumbs_up.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ReinZ
HV kasutaja
ReinZ

liitunud: 16.01.2003




sõnum 27.04.2003 10:44:11 vasta tsitaadiga

bios on ju rom kiva peal, ehk read-only memory ja see ei muutu, patarei mobo peal hoiab kella õigena ning biosi settinguid meeles, kui võtad patarei mobo pealt ära, siis lihtsalt kell läheb valeks ja settingud lähevad algasendisse, aga see on ka jälle ainult minu arvamus ja mobo peal kasutatakse vist isegi akut....
_________________
HAHA icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pyromaan
HV kasutaja
pyromaan

liitunud: 01.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2003 10:55:49 vasta tsitaadiga

hmm
http://www.tomshardware.com/newsletter/vol3/16/70tb.html

576 Maxtori vinti külili icon_smile.gif

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
univerzoid
HV kasutaja
univerzoid

liitunud: 17.03.2003




sõnum 27.04.2003 17:09:18 vasta tsitaadiga

kosmose kohta veel niipalju, et süstikutes on astronautidel (ja ma arvan, et ka vene kosmonautidel oma sojuzides) kaasas ka minu teada tavalised laptopid, olen isegi piltide peal näinud. kahjuks ma ei tea, kuidas ja kas neid on ümber ehitatud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KosMa
Kreisi kasutaja


liitunud: 18.01.2003




sõnum 27.04.2003 19:18:50 vasta tsitaadiga

Rax15 kirjutas:
tootja lehel on seegi kirjas, kui kõrgele maapinnast võib seda viia (see vast siis mingi 12000 km), seega tavalised kodukasutajale mõeldud kõvakad kosmosesse vist ei kõlba...

... sedand vist küll, et sinna kosmosesüstikutesse päris tavalised arvutiseadmed (antud teema puhul siis HDD'd) ei sobi = eks nad ikka mingil moel natuke ümberehitatud on või on neile mingi väga innovatiivne ladustamismeetod välja mõeldud, et need arvutijupid ka seda stardikoormust ja muid taolisi manöövreid välja kannataksid...
... samas, ma arvan, et see tootja poolt ettekirjutatud seadme kasutamise maksimaalne kõrgus maapinnast kehtib niiöelda normaaltingimuste juures ehk siis mitte tehiskeskkonnas - kosmosesüstiku sees on aga loodud ju tehiskeskkond... ma mõtlen siinjuures seda tehisgravitatsiooni, mis vastab maapinna tingimustele, niiet selle alusel peaksid need HDD'd seal kosmosesüstikutes end tundma justkui maapinnalgi...

_________________
marmer - minu pere tagasihoidlik kodukas ja
lingikogu ...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 27.04.2003 19:27:12 vasta tsitaadiga

Töötava kettaga ei tohi ringi väga jebada sellepärast, et tekib güroskoopiline jõud, mis 7500 pööret minutis tegeval kettal on päris märkimisväärne. Olen isegi kuulnud, et üks vend sai serveri kettaga vasta vahtimist kui üritas seda töö ajal lahti kruvida.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clon
HV kasutaja
clon

liitunud: 20.05.2002




sõnum 27.04.2003 19:27:22 vasta tsitaadiga

KosMa kirjutas:
kosmosesüstiku sees on aga loodud ju tehiskeskkond... ma mõtlen siinjuures seda tehisgravitatsiooni, mis vastab maapinna tingimustele, niiet selle alusel peaksid need HDD'd seal kosmosesüstikutes end tundma justkui maapinnalgi...


icon_eek.gif say what? minuarust on tehisgravitatsion ikkagi ulmefantastika valda jäänud icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KosMa
Kreisi kasutaja


liitunud: 18.01.2003




sõnum 27.04.2003 19:41:53 vasta tsitaadiga

clon kirjutas:
icon_eek.gif say what? minuarust on tehisgravitatsion ikkagi ulmefantastika valda jäänud icon_rolleyes.gif

... OK ega ma jah seal süstikutes tegelikult ju käinud pole ja vastavat koolitust pole ka saanud... ma lihtsalt oletasin, et seal stabiilses olekus ka ikka mingi gravitatsioon on... räägitakse ju eraldi kahest olekust = kaalutaolek ja gravitatsioon... sellest tulenevalt oletasingi, et kunstlikult tekitatakse gravitatsioon, mis loob samad tingimused, mis maa pinnalgi - ühesõnaga tekitatakse süstiku pöörlemisega ümber mingi kujuteldava telje gravitatsioon, mis toimub samadel põhimõtetel kui Maalgi = on mingi punkt, mille suunas kõiki tõmbab... jah, loomulikult võib selline arusaam pärineda ka mingist ulmeromaanist-filmist...

_________________
marmer - minu pere tagasihoidlik kodukas ja
lingikogu ...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
prussakas
HV kasutaja

liitunud: 23.09.2002




sõnum 27.04.2003 19:48:56 vasta tsitaadiga

Kõik, mida NASA süstikutes leida võib on koos piltidega seal..
http://www.netcomuk.co.uk/~spaceuk/stscpu/stscpu.html
http://spaceflight.nasa.gov/shuttle/reference/shutref/orbiter/avionics/dps/


viimati muutis prussakas 27.04.2003 20:10:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 27.04.2003 19:50:03 vasta tsitaadiga

KosMa kirjutas:
Peamine tähtsus kõvaketta paigutuse osas peaks olema sellel, et ta oleks kindlalt paigaldatud (ei hakkaks vibreerima), kuid asendi osas ettekirjutusi tõesti ei tohiks olla...


minul ripub juhtmete otsas, et ei myriseks. pole mingit h2da.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juts
HV kasutaja

liitunud: 07.04.2002




sõnum 27.04.2003 20:19:43 vasta tsitaadiga

NASAs pole kümne aastaga midagi muutunud. 90'te alguses ilmus ajakiri .exe, kus seda süstiku pardakompuutrit kirjeldati. See oli juba selle aja mõistes tatt-aeglane. 325k oppi sekundis thumbs_up.gif mälu kah 100kB. Põhjus, miks kosmoses tavalisi kõvakettaid ja mälusid kasutada ei saa pidi olema kiirgus. Süstikus olevat mälud feriidile keritud paispoolid.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 27.04.2003 20:22:25 vasta tsitaadiga

Juts kirjutas:
NASAs pole kümne aastaga midagi muutunud. 90'te alguses ilmus ajakiri .exe, kus seda süstiku pardakompuutrit kirjeldati. See oli juba selle aja mõistes tatt-aeglane. 325k oppi sekundis thumbs_up.gif mälu kah 100kB. Põhjus, miks kosmoses tavalisi kõvakettaid ja mälusid kasutada ei saa pidi olema kiirgus. Süstikus olevat mälud feriidile keritud paispoolid.


sry, pole asjase syvenend, aga see jutt pole küll eriti usutav. I mean, ferriitk2rg, no kamaan!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 27.04.2003 20:30:01 vasta tsitaadiga

No mina olen oma töötavat arvutit külili tõstnud ja kõvaketas ära ei surnud.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 27.04.2003 20:31:48 vasta tsitaadiga

sellest me yldse ei r22gi, asend ei huvita kedagi. aga mina v2idan, et j2ik kinnitus pole ka oluline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Juts
HV kasutaja

liitunud: 07.04.2002




sõnum 27.04.2003 20:32:42 vasta tsitaadiga

Ok, otsin selle ajakirja välja ja tsiteerin sealt.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clon
HV kasutaja
clon

liitunud: 20.05.2002




sõnum 27.04.2003 20:37:08 vasta tsitaadiga

Juts kirjutas:
NASAs pole kümne aastaga midagi muutunud. 90'te alguses ilmus ajakiri .exe, kus seda süstiku pardakompuutrit kirjeldati. See oli juba selle aja mõistes tatt-aeglane. 325k oppi sekundis thumbs_up.gif mälu kah 100kB. Põhjus, miks kosmoses tavalisi kõvakettaid ja mälusid kasutada ei saa pidi olema kiirgus. Süstikus olevat mälud feriidile keritud paispoolid.


usun sind täiesti ... tavamälu kasutavarvuti ei suudaks kosmoses minutitki erroriteta vastu pidada .. mingist varjestusest ei ole siin kasu
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 27.04.2003 20:42:04 vasta tsitaadiga

Juts kirjutas:
Ok, otsin selle ajakirja välja ja tsiteerin sealt.


eiei, ma ei hakka vaidlema. mulle lihtsalt tundus nii.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KosMa
Kreisi kasutaja


liitunud: 18.01.2003




sõnum 27.04.2003 20:47:54 vasta tsitaadiga

v2lk kirjutas:
sellest me yldse ei r22gi, asend ei huvita kedagi. aga mina v2idan, et j2ik kinnitus pole ka oluline.

... no ma ei tea nüüd... ehk see kui ta sul lihtsalt kusagil ühes kohas kindlal alusel ilma millegi külge kruvimata vedeleb, ei tee jah veel teda kohe kapsaks = võtab lihtsalt rohkem aega ja võib ju olla, et sinu puhul seda ei juhtugi, kuid kui sa nüüd kõvaketta töötades teda äkiliste ligutustega pöörad ja keerad, siis ta vist ikka väga kaua ei tohiks vastu pidada... seda seletati meile muide ühes tunnis TTÜ's... see oli küll füüsika tund, kuid eks antud juhul ju olegi tegemist füüsika reeglitega... niisiis rääkis ta, et kui mingi ketas panna kiiresti ümber oma pöörlemistelje pöörlema, siis on üsna raske tema asnedit muuta, kuna teda hoiavad paigal füüsikalised jõud - näiteks kehtib see üsna hästi jalgratta juures... kui rattale ikka tubli hoog sisse talluda, siis ei kaldu ta nii kergelt ja ei kuku pikali, kui väikese hooga, sest siis pole ratastel seda suurt jõudu, mis neid ühes asendis (ratta puhul siis sõidu ajal vertikaalses asendis) hoiaks... kui sa nüüd natuk emõtled, siis seesama kehtib ka ju kõvaketta puhu ja võiks öelda, et veelgi rohkem, kuna see ketas töötab palju suurematel pööretel kui jalgratta ratas - seega töötava kõvaketta kallutamisel tahaks füüsika seaduste alusel pöörlev kõvaketas jätkata pöörlemist varasemas asendis... nii ja kui nüüd kõvaketast äkiliselt pöörata-keerata, siis võibki juhtuda, et ketas läheb lugemispea või millegi muu osa vastu ja kogu kupatus võib vastu taevast lennata... vist on küll kaasaegsetel kõvaketastel vibratsiooni summutid paigaldatud ja seega saab neid kasutada ka lahtises olekus, kuid kui siis peaks töötamise ajal selle kõvakettaga miskit juhtuma, et kukub, libiseb või midagi muud taolist, siis pole kindel, kas isegi pehme kukkumise tagajärjel kõvaketas enam päris korras on...

_________________
marmer - minu pere tagasihoidlik kodukas ja
lingikogu ...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 27.04.2003 20:52:25 vasta tsitaadiga

KosMa kirjutas:

[1)] kui sa nüüd kõvaketta töötades teda äkiliste ligutustega pöörad ja keerad /- - -/

[2)] et kui mingi ketas panna kiiresti ümber oma pöörlemistelje pöörlema, siis on üsna raske tema asnedit muuta, kuna teda hoiavad paigal füüsikalised jõud


1)loomulikult ei tohi ise teda liigutada, seda teab iga-1
2)seda v2hem ta kardab juhuslikke t6ukeid

"ketas / - - - / ümber oma pöörlemistelje pöörlema" -- tahtsid vist 6elda tsentri icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2003 20:57:41 vasta tsitaadiga

v2lk kirjutas:

"ketas / - - - / ümber oma pöörlemistelje pöörlema" -- tahtsid vist 6elda tsentri icon_smile.gif

Kas siin on mingi vahe?

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2lk
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003




sõnum 27.04.2003 21:00:50 vasta tsitaadiga

sa panid isomeetriatunnist pausi? ma ei pannud ja pole kuulnud ketta p66rlemisteljest. ketast ei ole isegi mitte p66rdkeha vaid ringjoonega piiratud tasapinna osa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clon
HV kasutaja
clon

liitunud: 20.05.2002




sõnum 27.04.2003 21:07:13 vasta tsitaadiga

KosMa kirjutas:
v2lk kirjutas:
sellest me yldse ei r22gi, asend ei huvita kedagi. aga mina v2idan, et j2ik kinnitus pole ka oluline.

... no ma ei tea nüüd... ehk see kui ta sul lihtsalt kusagil ühes kohas kindlal alusel ilma millegi külge kruvimata vedeleb, ei tee jah veel teda kohe kapsaks = võtab lihtsalt rohkem aega ja võib ju olla, et sinu puhul seda ei juhtugi, kuid kui sa nüüd kõvaketta töötades teda äkiliste ligutustega pöörad ja keerad, siis ta vist ikka väga kaua ei tohiks vastu pidada... seda seletati meile muide ühes tunnis TTÜ's... see oli küll füüsika tund, kuid eks antud juhul ju olegi tegemist füüsika reeglitega... niisiis rääkis ta, et kui mingi ketas panna kiiresti ümber oma pöörlemistelje pöörlema, siis on üsna raske tema asnedit muuta, kuna teda hoiavad paigal füüsikalised jõud - näiteks kehtib see üsna hästi jalgratta juures... kui rattale ikka tubli hoog sisse talluda, siis ei kaldu ta nii kergelt ja ei kuku pikali, kui väikese hooga, sest siis pole ratastel seda suurt jõudu, mis neid ühes asendis (ratta puhul siis sõidu ajal vertikaalses asendis) hoiaks... kui sa nüüd natuk emõtled, siis seesama kehtib ka ju kõvaketta puhu ja võiks öelda, et veelgi rohkem, kuna see ketas töötab palju suurematel pööretel kui jalgratta ratas - seega töötava kõvaketta kallutamisel tahaks füüsika seaduste alusel pöörlev kõvaketas jätkata pöörlemist varasemas asendis... nii ja kui nüüd kõvaketast äkiliselt pöörata-keerata, siis võibki juhtuda, et ketas läheb lugemispea või millegi muu osa vastu ja kogu kupatus võib vastu taevast lennata... vist on küll kaasaegsetel kõvaketastel vibratsiooni summutid paigaldatud ja seega saab neid kasutada ka lahtises olekus, kuid kui siis peaks töötamise ajal selle kõvakettaga miskit juhtuma, et kukub, libiseb või midagi muud taolist, siis pole kindel, kas isegi pehme kukkumise tagajärjel kõvaketas enam päris korras on...


jajah .. selle jutu illustratsiooniks kõlbaks selline video:
http://static.howstuffworks.com/mpeg/gyro.mpg
keegi sai ikka pihta ka asja olemusele thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2003 21:08:57 vasta tsitaadiga

Iga asi saab käia ümber telje. See et ketas ise ei ole pöördkeha, ei ole antud momendil tähtis.
Kui ma torkan kettast läbi millegi, siis tekibki telg...
Et asi oleks täpsem, siis las käib sirge ümber pöördtelje ja moodustab ketast! icon_lol.gif
P.S isomeetriatunnis ma pole elu sees käinud. icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clon
HV kasutaja
clon

liitunud: 20.05.2002




sõnum 27.04.2003 21:11:12 vasta tsitaadiga

ahjaa .. see artikkel millele videos viidatakse:
http://science.howstuffworks.com/gyroscope.htm

niiet üldiselt .. asend ei ole oluline .. olgu ta ükskõik millise nurga alla .. aga see asend peab olema püsiv!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2003 03:00:03 vasta tsitaadiga

on ikka teadlased koos, teema läheb juba nii ulmelisex kätte, et ainult vaata ja imesta icon_lol.gif vastus algsele kysimusele, mille ise kunagi siin esitasin!!! töötada võib horis või vertis, kaldasendit ei soovitata. töö ajal liigutada ei soovitata, ning mingit jumal teab mis tugevat kinni olekut pole vaja taga ajada! ega ketas ei ole mingi vibromootor, et teda tohutult ohjas peab hoidma icon_eek.gif kui ta korpuse kyljes ka kõvasti kinni kruvitud on, sis rohkem kannad lihtsalt seda väikest vibratsiooni kogu kastile üle, kui sedasama vibratsiooni summutad.

kosmoses nagu üldse mingit jõudu ei mõju kettale, mispärast minu arvates on üldse täiesti suva, kuidas või mispidi ta seal töötab, mingist asendist ei saa üldse rääkida, ja ma ei näe ka mingit muud põhjust, mix üks ketas ei peaks seal töötama. üleüldse, kõik need asendid ja paigalhoidmised jne, need on siiski soovituslikud, sellepärast ei saa ju kohe teha järeldusi, et microdrive fotokas ei peaks üldse töötama icon_lol.gif ju sis seda vidinat on vastavalt ehitatud ning tal on vastavad omadused, et ikka töötab, ka sellistel tingimustes. (omal kogemused täitsa olemas, töötab küll!)

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tupsu
HV Guru
Tupsu

liitunud: 02.10.2002




sõnum 28.04.2003 03:16:15 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
.........kosmoses nagu üldse mingit jõudu ei mõju kettale, mispärast minu arvates on üldse täiesti suva, kuidas või mispidi ta seal töötab, mingist asendist ei saa üldse rääkida, ja ma ei näe ka mingit muud põhjust, mix üks ketas ei peaks seal töötama.


Avakosmoses pidevalt viibija ei pruugi võibolla tõesti veel teada, et meie maapealne tehnika pole piisavalt arenenud.
Nimelt tänapäevase tehnika puhul tuleb enne kosmosesse jõudmist kõigil seadmetel läbida ka märkimisväärse kiirendusega etappe. Ja seal ei pruugi siis liikuvad detailid seadmetes sugugi mitte paigale jääda. Sama jama esineb ka maapeale tagasi jõudmisel.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 11 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deep Fury
Kreisi kasutaja
Deep Fury

liitunud: 13.12.2001




sõnum 29.04.2003 12:31:44 vasta tsitaadiga

clon kirjutas:
usun sind täiesti ... tavamälu kasutavarvuti ei suudaks kosmoses minutitki erroriteta vastu pidada .. mingist varjestusest ei ole siin kasu


Kuidas ei ole ? Maa kiirgusvööndi vastu pidi aitama umbes meetripaksune pliikest icon_wink.gif
Igaljuhul unustage ära see tänapäeva PC jubinate orbiidil kasutamise teema. Isegi 0,13 mikroni peal tehtud Fujitsu mikrokontrollerite transsides hakkasid esinema häired. Süüdlaseks oli kosmiline kiirgus, millele väiksemad transid on tundlikumad. Iga transi varjestamine oleks suht kulukas, niiet lahendusena võeti kasutusel veaparandusloogika (error correction logic). Kosmoses on tähtis elektroonika töökindlus ja alles siis kiirus või tuleb keegi vastu vaidlema ? icon_wink.gif

Edit: Maa atmosfäär püüab kinni enamuse kosmilisest kiirgusest ja meetripaksust pliikihti ei hakka kosmosesüstikutel ilmselt olema ... kosmoseilmastik jäi ka mainimata. Päiksetuul lööb vahest sateliididki rivist välja ja kui ISSi pardal peaks mõni tavaline läppar olema, siis selle arvutuste õigsus ilma ECC komponentide jms-ta oleks tugeva kahtluse all icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
univerzoid
HV kasutaja
univerzoid

liitunud: 17.03.2003




sõnum 29.04.2003 12:44:56 vasta tsitaadiga

Deep Fury kirjutas:

ja kui ISSi pardal peaks mõni tavaline läppar olema

eile jõudis uus meeskond ISS-ile ja Aktuaalses Kaameras nägin mina vastavas videolõigus ISS-i pardal vähemalt kaht laptopi, mis ka töötasid (asusid kõrvuti, väga ilusasti näitas, klipis peaaegu ekraani keskel). mulle tundub, et seal oli ka kolmas, aga see oli vist kas välja lülitatud või ekraan kaamera poole mingi nurga all.

need kaks töötavat laptopi on ilusasti näha ka ETV lehel üleval olevas AK-s, üsna mitme sekundi jooksul ajaliselt klipi algusest nii umbes 16:40-16:45, mingi kosmonaut (või astronaut) lendab veel ekraani eest läbi samal ajal (ma oleks screenshoti teinud, aga miskipärast ei õnnestu videopildist screenshoti teha, pildi koha peale jääb ainult "must läbipaistev auk")
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deep Fury
Kreisi kasutaja
Deep Fury

liitunud: 13.12.2001




sõnum 29.04.2003 13:50:24 vasta tsitaadiga

Kindalsti pole tegu poes müüdavate läpparitega. Neil seal miski oma andmevõrk ka selle lendava hõljukiga suhtlemiseks, mis praegused WiFi kiirused suht kaugele selja taha jätab, kui uskuda Discoveris nähtud prototüübi ekraanil ilmunud transfer numbreid. Läpparil on kinldasti ECC mälu, võimalik, et ECC loogikaga prose, kohati parem varjestus ehk ka jms.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margu676
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2003




sõnum 29.04.2003 22:46:43 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif icon_lol.gif Minu HDD on kogu aeg külili ja töötab süürepäraselt 8) nii et ma ei usu et taga miskit juhtub, kui teda veel 45kraadi keerata ehk "pea peale.." icon_lol.gif icon_lol.gif
_________________
Kasulikku lugemist...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karpov
HV vaatleja

liitunud: 16.12.2002




sõnum 02.05.2003 16:42:15 vasta tsitaadiga

ot: see polnd muidugi päris orboodil, aga...
euroopas, prantsusmaal harjutatakse kaaluta olekus liikumist, tehakse katseid jne lennukiga (buustib kõrgustesse, hõljub jne seal). igastahes igal aastal lastakse pardale hulk üliõpilasi katsetama oma veidrusi.

t:niisiis. helsingi ut-st käisid tyybid oma läpparitega (tavalised hp-d) katsetamas, kuda töötavad need seadmed kaaluta olekus, eriti huvitas neid cd-de põletamine. tulemus: ei täheldatud mingeid probleeme seadmete töös.
univerzoid kirjutas:


eile jõudis uus meeskond ISS-ile ja Aktuaalses Kaameras nägin mina vastavas videolõigus ISS-i pardal vähemalt kaht laptopi
Deep Fury kirjutas:
Kindalsti pole tegu poes müüdavate läpparitega.


ja nüüd mu point. võibolla küll ei ole tavalised läpparid, a selles, et need mingid ulme ufoläpparid oleks, ei ole ma ka nii kindel. selle lennukiga kõrgustes hõljumisel võibolla kiirgused jms ei ole peris sama, mis iss-l, kuid ple ka kindlalt sama, mis sinu toas.
edit: mingi õrna aimduse mu jutust annab esa
edit: ja soome poiste oma jutt huti lehel


viimati muutis karpov 03.05.2003 00:12:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
univerzoid
HV kasutaja
univerzoid

liitunud: 17.03.2003




sõnum 02.05.2003 18:50:31 vasta tsitaadiga

karpov kirjutas:
ot: see polnd muidugi päris orboodil, aga...
euroopas, prantsusmaal harjutatakse kaaluta olekus liikumist, tehakse katseid jne lennukiga (buustib kõrgustesse, hõljub jne seal). igastahes igal aastal lastakse pardale hulk üliõpilasi katsetama oma veidrusi.

see on siis ilmselt see ca paarikümne sekundi pikkune näiline kaalutus, kui lennuk "kukub" maa poole ja lastiruumis tekib veidiks ajaks näiline kaalutus. ilma sellist treenigut läbimata pole veel vist ükski astronaut ega kosmonaut orbiidile pääsenud.

näiteks juba Juri Gagarin kirjutab oma raamatus "Tee kosmosesse" (eesti keeles ilmunud 1962, lk. 96):

"Meid huvitas väga kaalutuse tunne. Harjutasime endid kaaluta olekuga kiiretel reaktiivlennukitel lennates. Viies lennuki teatud kindlasse asendisse, tasakaalustasime kesktõuke- ja kesktõmbejõu. Siis tekkiski kaalutus, mis kestis vahel mitukümmend sekundit"

aga huvitav, kaaluta olekus peaks vist kiiresti pöörleva kõvaketta ümbris ju sees olevatele ketastele vastupidises suunas pöörlema hakkama, kui ta ei oleks kuhugi kinnitatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.05.2003 19:02:50 vasta tsitaadiga

Mass ei muutu ja inerts jääb oma seadust järgima...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v2hja
HV Guru
v2hja

liitunud: 14.03.2003




sõnum 12.08.2003 17:32:25 vasta tsitaadiga

RvD kirjutas:
tsitaat:

samuti on kuulda olnud mingitest hästi pisikestes kõvaketastest, mis käivad fotoparaatide sisse. nagu tavalised kõvakettad, ainult pisikesed. aga fotoaparaati pidevalt stabiilsena hoida ei ole ju võimalik. hmmm... võib-olla see ongi põhjus, miks neist pisikestest kõvaketastest eriti kuulda pole - sest nad äkki ei pea lihtsalt vastu sellele raputamisele ja pööramisele, mis fotoaparaadiga kaasneb.
Need ju mingid IBM microdrive kettad. A präägu kannatavad kettad juba üsna suurt ülekoormust (seda saab tootja lehelt uurida). Raputamine ei tohiks neile enam suurt midagi teha. A ja selle kosmoses kasutavate kõvakate kohta: tootja lehel on seegi kirjas, kui kõrgele maapinnast võib seda viia (see vast siis mingi 12000 km), seega tavalised kodukasutajale mõeldud kõvakad kosmosesse vist ei kõlba... (stardi ülekoormus vist selle juures kah üks tegureid (ma tglt ei tea, palju g-sid kosmoselennukis olijale mõjub)).

3g

_________________
www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
birgit123
HV veteran
birgit123

liitunud: 17.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2005 21:02:52 vasta tsitaadiga

ma ei saa aru kuidas teil kettad nii kuumax lähevad, mul on küll 35 kraadi pidevalt
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Küsimus HDD asendi kohta
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.