|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas kasutad Linuxit või Windowsi? |
| Linux |
|
30% |
[ 213 ] |
| Windows |
|
62% |
[ 435 ] |
| muu.. |
|
7% |
[ 50 ] |
|
| hääli kokku : 698 |
|
| autor |
|
marco
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.04.2006
|
16.01.2007 16:23:37
|
|
|
noxton, no siis me ju suht sarnased kasutajad. eks meelelahutus olegi põhiline. lihtsalt su esimene postitus oli kuidagi naljaks ja selgitav tekst järgnes alles järgmises postituses
_________________ Does "genuine" mean "with the real bugs"? |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
noxton
HV Guru

liitunud: 03.03.2005
|
16.01.2007 16:31:50
|
|
|
marco, kõigile ei saa ju kõik meeldida ma proovinud linuxid, aga kohe saatsin selle pikalt kah, kui mängud käima ei läinud. usun, et linux võib töökindlam olla ja parem programeerimiseks jne. Aga jah, kui ma mingit arvamust ütlen, siis ikka enda oma minujaoks sama asi see linux nagu norton commanderi kasutamine windowsis
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.01.2007 18:32:16
|
|
|
| noxton, ei väitnudki ju, et sul pira Win on. aga paljud inimesed lihtsalt panevad pira Win XP peale, samas saaks samad asjad ka Ubuntu all asjad tehtud ja kõik oleks legaalne. ma ei pea silmas mängureid.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
16.01.2007 20:08:14
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Herr Kurm kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
Nälgivad progejad ei ole just kõige produktiivsemad.
|
see lause näitas praegu täielikult sinu kompetentsi ära |
Samad sõnad
|
huvitv et kus kuradi kohas sa puutud kokku tarkvaraarendusega millest siin nii laia lõuaga jahvatad. Hetkel segad sa kokku MSi fudi lunixi suunas + ajad oma BSD fanboi trollimist edasi. Ainuke põhjus miks sa siin linuxit kritiseerid on see et sa oled oma BSDst sisse võetud ja ma juhtumisi olen tugevalt allergiline trollivate fanboide vastu.
Nälgivad progejad. HAHAHAHAHAHAHA. For fuck sake, progeja ei nälgi kunagi, progeja läheb tööle sinna kus talle palka makstakse ja juhtumisi kui minu turu-uuring mind ei peta siis progejad saavad suhteliselt rasvase klotsi kätte. Juhtumisi kõik distrote palgalehel olevad arendajad (canonical, novell jne) teenivad täiesti konkureerivat palka muude kohtadega või miks kuradi pärast nad peaksidki seal tööl olema? See lause et linuxit koodivad nälgivad progejad on võetud kusagilt aastast 2002 weallknowhere lehelt.
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
16.01.2007 20:51:10
|
|
|
Herr Kurm, vaata kasvõi HV linuxifoorumi teemat ubuntu kohta. On ikka naljakas küll, milliste probleemidega puutuvad nii kõva tarkvara, nagu linux ju seda on, kasutajad kokku. Siin on kindlasti süüdi rauatootjad, kes omi draivereid gpl litsentsi all välja ei anna või kasutajad, kes on täiesti lollid.
Põhjus, miks mulle meeldib linuxit kritiseerida, on hoopis see, et mõned linuxi kasutajad lihtsalt ei näe vigu linuxis ja näevad olematuid vigu windowsis (ja reageerivad muidugi vastavalt). Mis on mõneti naljakas, mõneti ka mitte.
Nälgivad progejad on pigem kujund, sest loomulikult progejad ei nälgi. Väga palju gpl koodi on kirjutatud omast vabast ajast ja oma lõbuks. Mis ei ole üldse halb, pigem hea. Paraku kaasneb sellega häda, et keegi ei vastuta otseselt selle koodijupi/programmi eest ja kui midagi ei tööta, siis saadki vastuseks, et progeja selle eest pappi ei saa, paranda ise ära kui tahad. Et kellele see tarkvara siis suunatud on? Distrode progejad on hoopis teine teema ju. Sellise teenuse eest tuleb maksta. Ja kohati mitte vähe. Et mis eelis siis linuxil windowsi ees on?
Ma olen ka linuxit kasutanud ja kasutan ka tulevikus, kui vaja, aga aru ma ei saa, mis selles tarkvaras nii erilist on? Nagu püha oleks mõne silmis. Või gpl litsents. Keegi ei pane reaalselt väga hea tarkvara koodi gpl litsentsi all välja, kui ta saaks seda müüa. Või kes on need lollid, kes täiesti mõttetu tarkvara (windows+sõbrad) eest roppu raha maksavad?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
16.01.2007 21:09:27
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Et mis eelis siis linuxil windowsi ees on? |
Eeliseid ja puuduseid on mõlemal kuhjaga. Mis pidi kaalukauss kellegi jaoks kukub sõltub millised kaalud nendele eelistele ja puudustele külge pannakse. Osade tarbijate jaoks näiteks on väga oluline, et tarkvara vaba oleks. Ja mitte ideoloogilistel kaalutlustel vaid puhtalt pragmaatilistel. Osad firmad ei taha võtta riske, mis on seotud suletud tarkvaraga. Kinnisesse platvormi investeerides antakse üks pahatihti põhilisematest infrastruktuuri funktsioonidest võõra firma juhtida. Kui see firma peaks otsustama mõnel heal päeval mõne elutähtsa tarkvarajupi toe kinni keerata, siis on pe*sses ka. Väikestel firmadel on muidugi sõltumata sellest, kas tarkvara on vaba või mitte, aga suured firmad saavad vajadusel tarkvara hoolduse üle võtta.
Edit: s/frag/prag/
_________________ Toetan õige kirja
viimati muutis stepzter 16.01.2007 23:51:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
16.01.2007 21:15:20
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Et mis eelis siis linuxil windowsi ees on? |
sJa mitte ideoloogilistel kaalutlustel vaid puhtalt pragmaatilistel. |
Ei saanud parandamata jätta.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
17.01.2007 09:41:18
|
|
|
| no9 kirjutas: |
Herr Kurm, vaata kasvõi HV linuxifoorumi teemat ubuntu kohta. On ikka naljakas küll, milliste probleemidega puutuvad nii kõva tarkvara, nagu linux ju seda on, kasutajad kokku. Siin on kindlasti süüdi rauatootjad, kes omi draivereid gpl litsentsi all välja ei anna või kasutajad, kes on täiesti lollid.
Põhjus, miks mulle meeldib linuxit kritiseerida, on hoopis see, et mõned linuxi kasutajad lihtsalt ei näe vigu linuxis ja näevad olematuid vigu windowsis (ja reageerivad muidugi vastavalt). Mis on mõneti naljakas, mõneti ka mitte.
Nälgivad progejad on pigem kujund, sest loomulikult progejad ei nälgi. Väga palju gpl koodi on kirjutatud omast vabast ajast ja oma lõbuks. Mis ei ole üldse halb, pigem hea. Paraku kaasneb sellega häda, et keegi ei vastuta otseselt selle koodijupi/programmi eest ja kui midagi ei tööta, siis saadki vastuseks, et progeja selle eest pappi ei saa, paranda ise ära kui tahad. Et kellele see tarkvara siis suunatud on? Distrode progejad on hoopis teine teema ju. Sellise teenuse eest tuleb maksta. Ja kohati mitte vähe. Et mis eelis siis linuxil windowsi ees on?
Ma olen ka linuxit kasutanud ja kasutan ka tulevikus, kui vaja, aga aru ma ei saa, mis selles tarkvaras nii erilist on? Nagu püha oleks mõne silmis. Või gpl litsents. Keegi ei pane reaalselt väga hea tarkvara koodi gpl litsentsi all välja, kui ta saaks seda müüa. Või kes on need lollid, kes täiesti mõttetu tarkvara (windows+sõbrad) eest roppu raha maksavad?  |
mina olen siis arvatavasti üks nendest, kes näeb nö olematuid vigu Windowsis.
Alustasin kunagi Windowsi kasutamisega. Nullist - alates 98 kõik paigaldused jne kogu aeg ise ära teinud. Samas kogu aeg olnud huvi Linuxi vastu.
Praegu olen juba mitu aastat puhtalt Linuxit kasutanud. Ühtegi MS tootega arvutit ei kasuta. Naine ka asjaga rahul.
Loomulikult on ka probleeme - näiteks praegu jaman, et korralikult tööle saada Ubuntu all nVidia videokaart koos nvidia enda draiveritega. Lihtsalt üks nende uuendus tõi sisse probleemi, mis minu arvutiga enam mitte ei lase seda kasutada. Samas - tänu oma teadmistele pole mul mingit probleemi katsetada/logisid uurida ja need nVidiale edastada. Samas korralik graafiline pilt on GPL draiveritega ikka ees.
Nüüd võib kegi kohe parastama hakata, et näed ei saa isegi videokaarti korralikult tööle.
Ja siin toon ma kohe vastulauseks samasugused probleemid Windowsiga, mille otsa olen komistanud. Mis minu jaoks veelgi hullemad on olnud ja närvid täiesti läbi võtnud. Nimelt on mul ühel tuttaval arvuti, millel sees ATI kaart. Kui sellele nüüd Windows paigaldada, siis Windowsi enda default draiverid jooksevad kohe kokku ja tulemuseks on bluescreen. SafeModes aga originaaldraivereid paigaldada pole võimalik, kui windowsi enda omasid pole. Ei ole just meeldiv sellise probleemiga jamada. Nokk kinni - saba lahti. Lahenduseks on iidvanade ATI draiverite tõmbamine, nende paigaldamine ja hilisem uuendamine. Kurb riistvara kooslus, kuid Linuxi all saaksin ma need asjad tunduvalt kiiremini tööle.
Veel videokaartidest Windowsi all. Taas ATI, mille draiveritel on nõutud mingi Micosofti programmi olemasolu (tasuta allalaetav MS-i lehelt, kuid vaikimisi kaasas pole). Linuxi kasutajate üle irvitatakse kogu aeg selle üle, et neil käib enamus asju mingis terminalis, kus suurel hulgal teksti jookseb läbi. Toimuvad mingid kompilerimised ja README ja man lehtede lugemised. Windowsis pidi asi lihtne olema - vajutad Next Next ja korras. Aga kui see Next Next ei toimi? Nende samade ATI draiveritega - üritasin paigaldada, kuid jama. Kogu aeg mingi error - veatekst loomulikult contact system administrator ja General error. Ei mingit infot, ei mingit teadet, miks paigaldus katkes. Otsi mööda interneti ja loe võimalike põhjuseid. Kuni lõpuks tuligi välja, et see totakas MS-i softijupp on puudu...
Linuxis terminalis millegi tegemine annab alati vähemalt selle teate, mille juures paigaldus lõppes - sa saad kohe kätte juhtlõnga, mida mööda edasi minna.
Lisaks on mulle jäänud meelde Windiowsi kasutamise juurest veel pidevad üleinstallimised, erinevate eriprogrammide erladi uuendamised jne. Kogu sellest jamast olen prii. Operatsioonisüsteemi olen uuesti paigaldanud endal ainult kas uue süsteemi testimiseks või siis arvutit vahetades. Mingeid stabiilus probleeme pole esinenud.
Läpakas töötab nädalaid järjest käies vahepeal ainult suspendis. Ka selle olen paremini tööle saanud, kui Windowsis. Tuttavad juba teavad minu juures, et läpaka kaane lahti võttes tuleb paar sekundit oodata ja töövalmis süsteem on olemas. Windowsis sellist ajsa mul tutikale HP läpakale külge pookida ei õnnestunud - suspend toimis, kuid välja sellest tulekuks pidi veel eraldi mingit klahvi vajutama. Asi pidigi nii Windowsis olema, et kui riistvara tootja ise seda ei võimalda, siis Windowsist seda seadistada ei saa.
Igaljuhul minu juuresolekul võib nende juttudega, et Windows on stabiilsem ja lihtsamini kasutatav sinna samusesse minna. Et Linux on lihtsalt kasutatav on parim näide, et mu äi käis kora külas ja tahtis netis lehti lugeda. Ta leidis ilma igasuguse juhendamiseta mul Ubuntus Firefoxi üles ja sai kõik oma asjad aetud. Samas kasutab ta arvutit ainult lehtede lugemiseks ja kodus ainult Internet Explorerit kasutades.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
17.01.2007 13:13:15
|
|
|
Windows on alati raua suhtes natuke rangem olnud ja vähegi vigasemad jupid toovad sinise surma. On ilmne, et nii juhtub ka vigaste draiveritega. Samas võib linuxiga asi toimida. Ma ei oskagi öelda, kumb variant parem on, sest eelised ja miinused on jällegi mõlemal. Windowsi all ei anta ühest küljest võltsi lootust, et asi funkab 100%, teisest küljest ei pruugigi see tähtis olla. Windowsi puhul on draiverid alati nõrgim lüli, sest neid on väga-väga palju ja sealhulgas on alati kehva kvaliteediga draiverid, mida on üpris ohtlik kernelisse jooksma lasta. Eriti odava rauajupi puhul, mis ei pakata tootjapoolsest garantiist.
Peaks ka seda mainima, et kui paljude arvates peaks windows olema lihtsam kasutada (võrreldes linuxiga, mis on minumeelest natuke vananenud väide), siis windowsi enda ülesehitus on märksa keerulisem kui linuxil või mõnel muul unixil. Põhimõtteliselt ongi windowsi all raskem probleemile jälile saada, kui next-next programm kuskil maha sureb. Tahaks hirmsasti paralleele tõmmata uue, elektroonikat täis, mersu ja vana ford sierra remontimise vahel, aga see poleks päris aus.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.01.2007 13:48:27
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Windows on alati raua suhtes natuke rangem olnud ja vähegi vigasemad jupid toovad sinise surma |
Huvitav, mälu kohta ütleks pigem et Linux on valivam. Mitu korda olen kuulnud et win töötab kenasti kuid Linux jukerdab, memtesti tehes ilmnesid pikema jooksutamise peale vead. Võibolla on küll need paar-kolm juhust lihtsalt statistiline viga
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
17.01.2007 14:39:54
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Windows on alati raua suhtes natuke rangem olnud ja vähegi vigasemad jupid toovad sinise surma |
Huvitav, mälu kohta ütleks pigem et Linux on valivam. Mitu korda olen kuulnud et win töötab kenasti kuid Linux jukerdab, memtesti tehes ilmnesid pikema jooksutamise peale vead. Võibolla on küll need paar-kolm juhust lihtsalt statistiline viga  |
Jah, Windowsi üle ei viitsi keegi enam kurta
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
17.01.2007 15:58:33
|
|
|
| tsitaat: |
| /../ Nälgivad progejad /../ |
see sõnapaar viis mõtted ühele suvisele osnewsi nupule, peale vähest tuhnimist õnnestus sel uuesti sabast kinni saada:
| tsitaat: |
Linked by Thom Holwerda on 2006-07-29 20:47:59 UTC, submitted by Dark Leth
SymphonyOS, one of the more refreshing Linux distributions, is in trouble, since its lead developer is in financial troubles. "Core symphony development is currently stalled as I am without electricity in my apartment. I need to raise some money this week in order to have electric restored and cover some expenses. Project donations are greatly appreciated and any referral for paying projects are greatly appreciated as well. I have really big plans for symphony in the near future that will hopefully blow some larger distros out of the water. I cant wait to share them all with you." |
http://www.osnews.com/story.php/15322/SymphonyOS-Plea-for-Help
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.02.2007 13:08:16
|
|
|
Windows is inherently harder to secure than Linux. There I said it. The simple truth.
Väike artikkel kus võrreldakse, kui palju süsteemseid väljakutseid peab ühe või teise OS'i peal tegema et serveerida üht HTML lehte ühe pildiga.
[edit]
1:1 võrdlemise teeb nats keerukamaks see, et Linuxis kasutati Apachet, Winis IIS'i.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
07.02.2007 13:59:52
|
|
|
Suht vana artikkel, kui mälu ei peta. Sellegipoolest ei saa siit muud järeldada, kui seda, et IIS kasutab rohkem süsteemseid teenuseid kui Apache. Arvestades Windowsi eripärasid on see ka üpris loomulik.
Huvitav, millist graafikut DOS'i jaoks kirjutatud veebiserver näitaks
Sõnakombinatsioon "inherently harder to secure" viib mõtted hoopis traditsioonilise unixi/linuxi turvapoliitikale, kus on ainult üks n.ö. adminn-kasutaja - root. Vastupidiselt paljudele opsüsidele, mis on algusest peale disainitud multi-user, multi-tasking opsüsideks. VMS ja Windows NT tulevad esimesena pähe, lisaks veel mõned miniarvutite/mainframe'ide opsüsid. Ahjaa.. mis ma öelda tahtsin on see, et kui keegi näiteks linuxi all mingit tõsisemat teenust hallata tahab (a la bindida <1024 pordi külge), siis tuleb temale kohe kindlasti roodu õigused anda (või programmile, aga see teeb sama välja).
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
07.02.2007 14:27:47
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Ahjaa.. mis ma öelda tahtsin on see, et kui keegi näiteks linuxi all mingit tõsisemat teenust hallata tahab (a la bindida <1024 pordi külge), siis tuleb temale kohe kindlasti roodu õigused anda (või programmile, aga see teeb sama välja). |
Ei pea andma. Võib anda
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
07.02.2007 14:38:49
|
|
|
| Herr Kurm kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Ahjaa.. mis ma öelda tahtsin on see, et kui keegi näiteks linuxi all mingit tõsisemat teenust hallata tahab (a la bindida <1024 pordi külge), siis tuleb temale kohe kindlasti roodu õigused anda (või programmile, aga see teeb sama välja). |
Ei pea andma. Võib anda |
Kui ei anna, siis stock kerneliga (mitte SELinux) küll bindida ei saa ju? Või mis sa silmas pidasid?
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.02.2007 15:22:43
|
|
|
Üks teoreetiline variant on teha kerge portide suunamine localhosti piires
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
07.02.2007 15:52:08
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Vastupidiselt paljudele opsüsidele, mis on algusest peale disainitud multi-user, multi-tasking opsüsideks. VMS ja Windows NT tulevad esimesena pähe, lisaks veel mõned miniarvutite/mainframe'ide opsüsid. |
Üritad sa vihjata, et Unix ja Unixi-laadsed operatsioonisüsteemid ei ole disainitud multi-user multi-tasking operatsioonisüsteemideks?
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
07.02.2007 17:29:37
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Vastupidiselt paljudele opsüsidele, mis on algusest peale disainitud multi-user, multi-tasking opsüsideks. VMS ja Windows NT tulevad esimesena pähe, lisaks veel mõned miniarvutite/mainframe'ide opsüsid. |
Üritad sa vihjata, et Unix ja Unixi-laadsed operatsioonisüsteemid ei ole disainitud multi-user multi-tasking operatsioonisüsteemideks? |
Ütleme nii, et (traditsioonilisel) unixil on tõsised piirangud selles osas. Võrreldes eelpoolmainitud opsüsidega. Mis ei ole üldsegi mitte paha.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
11.02.2007 23:12:29
|
|
|
| Kuda Linuxil viirustega on ikkagi ? Windooza jaoks on neid muidugi mõista p*rsetäis, aga Linux peaks olema ohutum.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.02.2007 23:16:22
|
|
|
Linuxis pead viiruse leidmiseks esiteks roppu moodi vaeva nägema ning kui sa selle ka leiad siis pead selle käsitsi installima
Keegi kunagi tegi kuskil viiruste andmebaasis mingi otsingu. Sealt vaatas vastu ~200 Linuxi viirust. Kui õigesti mäletan siis Winile leiti eelmine aasta ühe kuuga poolesaja uue viiruse jagu
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo.
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.04.2004
|
11.02.2007 23:18:55
|
|
|
heretic666, tsitaat Pingviini foorumist:
| tsitaat: |
| [...] see, et inimestel on töölaual Linux ja nad veedavad aega viirusetõrjega skännides on lihtsalt idiootsus. |
Ridade vahelt loe ise.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tikimunkee
HV vaatleja

liitunud: 20.03.2006
|
12.02.2007 05:41:16
|
|
|
Võin tuua näite elust: Kui lasin paar aastat tagasi internetühenduse korterisse panna siis algul jagasin seda ruuteri kaudu naabriga (Tal opiks WinXP, mul linux-Suse)- olime mõlemad värsked arvutiomanikud ja üsna võhikud- tulemuseks et järgmisel päeval naabril arvuti viiruseid täis (kohalekutsutud itimees viis arvuti nö tõrjesse), minul mitte.
Siiamaani pole viiruste jms saastaga veel probleeme olnud ja kirunud olen ainult siis kui ise mingi jama kokku olen keeranud - viimasel juhul ka probleemidele lahendus alati leitud.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
12.02.2007 13:59:58
|
|
|
Ei tea, viimasel ajal viirused küll enam erilist poleemikat ei paista põhjustavat (pole tegelikult ka ime - ka Win on nüüdseks valivam mida käima laseb ja kes süsteemseid faile modida tohib), pigem on probleemiks kõikvõimalikud troojad ja ussid, noid aga leidub ka *NIXidele terve posu. Kas keskmisel kasutajal nende masinassesaamine sama lihtsalt käib kui Wini puhul on küll teine teema...
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihhkel
HV veteran

liitunud: 16.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
14.02.2007 10:33:18
|
|
|
Naljaga pooleks võib ju väita, et linuxile on pea võimatu viirust kirjutada, sest see, mis töötab ühe distroga, ei tööta kohe mitte teisega. Minuarvates on märksa ohtlikum linuxikasutajate ignorantsus turvaprobleemide suhtes: nende opsüs on see kõige turvalisem ju. Kusjuures rõhutakse süsteemi puutumatusele. Õige ta on mingilmääral, aga mul, kui kasutajal, on sügavalt ükskõik süsteemifailidest, milled ma saan ajahetkel T üle kirjutada, kui mu kodukataloogist on tähtsad, mitte-süsteemsed ja isiklikud dokumendid kadunud. Ja selle vastu ei kindlusta mind mitte ükski operatsioonisüsteem.
Ühed ohtlikumad arvutikasutajad (minuarvates) on just need häkkerid, kes esimesi kordi gentood/debiani/muud "häkkeri" linuxit installivad/mudivad. Tundub, et sellistel kaob ohutunne täiesti ära, alates gentoo cflagide üle"optimeerimisest" ja lõpetades "linux on turvalisem kui windows" suhtumisega (mis on täiesti argumenteerimata). Linuxi alla on mõnes mõttes isegi lihtsam ussikesi/viirusi peita. Esiteks tänu sellele, et neid ei osata oodata (võltskindlusest) ja teiseks tänu "isetegemisrõõmule". Teise punkti all pean ma silmas näiteks XXX usb webcami draivereid (kuskil tuttaval sf.net projektilehel), mis pole veel ametlikus kernelipuus, kuid mida saab kompileerida kernelisortsu patchimisega - reaalne võimalus väike pahalane KERNELISSE poetada. Või siis suvaline veidi pahatahtlik HOWTO, mis juhtub kuskil wikis/foorumis/veebilehel ajutiselt üleval olema. Piisab mõnest lihtsamast või keerulisemast skriptireast (ka üksikust käsust), et süsteem katki teha. Halvemal juhul lähevad kasutaja enda failid ja selleks ei pea isegi roodu parooligi teadma. Võimalusi on mitmeid ja kõige nõrgem lüli on ikkagi kasutaja (enamjaolt). Linuxi turvalisusest rääkides tekitatakse pigem võltsi turvatunnet. Ma saaks aru, et openbsd puhul oleks selline jutt (et opsüs X on turvaline) veidikenegi õigustatud, aga linuxi puhul (võrreldes openbsd'ga näiteks) küll mitte.
Rääkides viirustest, neid on windowsi all kahtlemata rohkem. Üheks põhjuseks on windowsi/rakendustarkvara parandamata turvaaugud. Küll aga ma ei mõista linuxi/unixi kasutajate seisukohta, et neil pole selliseid probleeme nagu on windowsikasutajatel. Turvaauke leitakse ju mõlemal "suurel", windowsil ja linuxil. Või käib see asi nii, et windowsil on viirus ja linuxil exploit? Et siis linuxile ei saagi viiruseid olla? Huvitav variant iseenesest. Fakt on ka see, et ka linuxi masinaid võetakse maha ja neisse murtakse sisse. On see siis viirus või mitte, lõpuks pole vahetki. 8)
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gandalf
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2002
|
14.02.2007 12:54:45
|
|
|
| no9 kirjutas: |
| Teise punkti all pean ma silmas näiteks XXX usb webcami draivereid (kuskil tuttaval sf.net projektilehel), mis pole veel ametlikus kernelipuus, kuid mida saab kompileerida kernelisortsu patchimisega - reaalne võimalus väike pahalane KERNELISSE poetada. |
ja kes sul keelab enne selle paigaldamist võtta tema lähtekood ja üksipulgi läbi uurida? see on küll üsna ekstreemne näide aga kui sa ei viitsi seda teha on see ju sinu probleem, mitte süsteemi nõrkus.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
14.02.2007 13:00:43
|
|
|
| gandalf kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Teise punkti all pean ma silmas näiteks XXX usb webcami draivereid (kuskil tuttaval sf.net projektilehel), mis pole veel ametlikus kernelipuus, kuid mida saab kompileerida kernelisortsu patchimisega - reaalne võimalus väike pahalane KERNELISSE poetada. |
ja kes sul keelab enne selle paigaldamist võtta tema lähtekood ja üksipulgi läbi uurida? see on küll üsna ekstreemne näide aga kui sa ei viitsi seda teha on see ju sinu probleem, mitte süsteemi nõrkus. |
Aga tavakasutaja (tavaline sinisilmne loll kasutaja) ei saagi seda viirust kogemata Linuxisse niimoodi sisse lasta, kuna temal pole ju root-õigusi, et midagi sellist installida!
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
no9
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.03.2003
|
14.02.2007 15:00:23
|
|
|
| gandalf kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Teise punkti all pean ma silmas näiteks XXX usb webcami draivereid (kuskil tuttaval sf.net projektilehel), mis pole veel ametlikus kernelipuus, kuid mida saab kompileerida kernelisortsu patchimisega - reaalne võimalus väike pahalane KERNELISSE poetada. |
ja kes sul keelab enne selle paigaldamist võtta tema lähtekood ja üksipulgi läbi uurida? see on küll üsna ekstreemne näide aga kui sa ei viitsi seda teha on see ju sinu probleem, mitte süsteemi nõrkus. |
Samamoodi võib ükskõik millist programmijuppi disassembly'da ja uurida (võib ka masinkoodi lugeda, kui see piisavalt mugav tundub). Piisava motivatsiooni korral on ka see võimalik. Seega pole ükski süsteem nõrk, viga on alati kasutajas. Kuigi antud juhul käis jutt linuxihäkkeritest (vaata kirjeldust eespool), kes suure tõenäosusega ei tea linuxi kerneli sisemistest andmestruktuuridest mitte kui midagi, isegi juhul kui nad C'd veidi tunnevad.
| 8 kirjutas: |
| gandalf kirjutas: |
| no9 kirjutas: |
| Teise punkti all pean ma silmas näiteks XXX usb webcami draivereid (kuskil tuttaval sf.net projektilehel), mis pole veel ametlikus kernelipuus, kuid mida saab kompileerida kernelisortsu patchimisega - reaalne võimalus väike pahalane KERNELISSE poetada. |
ja kes sul keelab enne selle paigaldamist võtta tema lähtekood ja üksipulgi läbi uurida? see on küll üsna ekstreemne näide aga kui sa ei viitsi seda teha on see ju sinu probleem, mitte süsteemi nõrkus. |
Aga tavakasutaja (tavaline sinisilmne loll kasutaja) ei saagi seda viirust kogemata Linuxisse niimoodi sisse lasta, kuna temal pole ju root-õigusi, et midagi sellist installida! |
Lisaks veel eelpool öeldule, et vaadates linuxi-teemalistes foorumites ringi, on võimalik täheldada väga suurel hulgal tavalisi sinisilmseid lolle kasutajaid, kellel on oma masinale root-ligipääs.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.02.2007 16:06:36
|
|
|
Root ligipääs on praktiliselt kõigil kodukasutajatel, lihtsalt valdav enamus neist ei kasuta seda tavategevusteks nagu seda on veebis kolamine või messengeri jooksutamine. Ehk siis kui keegi suudab kirjutada miski brauseri kaudu leviva Linuxi pahalase siis on sellega üsna keeruline kasutaja tervet süsteemi nakatada kuna lihtsalt pole võimalik süsteemseid programme eriti lihtsalt üle kirjutada.
Loomulikult kasutaja enda failidele võib selline asjandus otsa peale teha kuid selliste asjadega ei tegele vist enam ükski vähegi endast lugupidav pahalaste kirjutaja.
[edit]
Kui juba turvaaukude peale jutt läks siis ...
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=37619
Ühelt viidatud lingilt:
| tsitaat: |
Rutkowska, a hacker with a track record of defeating Vista's security mechanisms, believes UAC has a major flaw in the way it automatically assumes that all setup programs (application installers) should be run with administrator privileges.
"[When] you try to run such a program, you get a UAC prompt and you have only two choices: either to agree to run this application as administrator or to disallow running it at all. That means that if you downloaded some freeware Tetris game, you will have to run its installer as administrator, giving it not only full access to all your file system and registry, but also allowing it to load kernel drivers! Why should a Tetris installer be allowed to load kernel drivers?," Rutkowska asked in a post on her Invisible Things blog. |
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Atti
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2003
|
14.02.2007 16:54:20
|
|
|
| Miks arvatakse, et openbsd on mingi ultra turvline asi? Kasutan paralleelselt linuxit, freebsd ja openbsd ja pian ütlema, et pole neil vahet eriti midagi. Lihtsalt linuxile kõige rohkem igasugu nodi, freebsd piale törts vähem ja openbsd piale veel vähem. Samas kui omal mõistud peas saab ka openbsd piale peaaegu kõik asjad kokku traageldada. See ju ammu teada, tuntud fakt, et arvutisüsteemi kõige ebaturvalisem osa on kasutaja. Linuxite ja bsd puhul on võetud kasutajalt sunismaiste loabittidega osa sigatsemisvõimalusi ära.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.02.2007 12:49:26
|
|
|
Esikohal preinstalled Linux
Teisel preinstalled OOo
Kolmandal üleliigse nodi mitte installimine
Neljandal Linux laptopil
Viiendal tühi kast ilma OS'ita
Päris hea, igasugu muu pudi-padi on väga väikse toetusega võrreldes nendega. Ei tea kui palju neist soovidest ka täidetakse.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
20.02.2007 13:09:05
|
|
|
Tühi kast ilma OS'ita on praegu juba (vähemalt kohati) võimalik. Ostsin eelmisel suvel imeodavalt ühe tühja Delli ja pistsin sinna Kubuntu peale. 7.9k eest 1GB mäluga ja WXGA resoga läppar pole üldse paha diil.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
21.02.2007 13:26:44
|
|
|
Delli puhul on sul ka tegelikult võimalik MS Windowsi litsentsi raha tagasi nõuda ja litsentsist loobuda.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jannoke
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2001
|
22.02.2007 12:36:07
|
|
|
| Spott kirjutas: |
| Delli puhul on sul ka tegelikult võimalik MS Windowsi litsentsi raha tagasi nõuda ja litsentsist loobuda. |
Millel selline väide põhineb?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
22.02.2007 12:59:41
|
|
|
inimeste kogemusel
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.02.2007 15:26:12
|
|
|
| See protseduur tõotab uskumatult palju nussi...väga ebameeldiv.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oth
HV vaatleja

liitunud: 21.10.2003
|
22.02.2007 18:05:23
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| uskumatult palju nussi... |
Mis on miski, milleks nii mõnedki on naudingu eesmärgil valmis :P.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
23.02.2007 21:15:56
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| See protseduur tõotab uskumatult palju nussi...väga ebameeldiv. |
ega jah - mis teha, kui impo oled ja sexi ei naudi...
Siia kõlbab väga hästi see bänner:
http://estlin.com/displayimage.php?album=17&pos=9
Klikkige sealsel bänneril (see lihtsalt paneb GIF-i tööle)
Mingi eesti keelse vaste tegin kah:
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.02.2007 23:56:26
|
|
|
Vabavara ongi kommunism."Päriselus" pole kommunismi veel käima saadud, tarkvaramaailmas aga töötab see juba üle 20a.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elof
HV Guru

liitunud: 07.05.2003
|
24.02.2007 01:51:16
|
|
|
| Mu meelest vabavara küll pigem hästireguleeritud anarhia, ent eks ole mõttetu selliseid analoogide definitsioone hakata ületähtsustama.
|
|
| Kommentaarid: 212 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
25.02.2007 16:09:17
|
|
|
Ho Ho nüüd sa panid topeltämbrisse, kommunismist on asi kaugel ja jutt pole vabavarast vaid Vabast Tarkvarast (nimetavas käändes: Vaba Tarkvara), need mis GPL ja BSD litsentside all avaldatakse
| TanElofJ kirjutas: |
| pigem hästireguleeritud anarhia |
Nõustun, pigem midagi sellist jah. Kui hästi, see on muidugi suhteline, aga vähemasti see mis tehtud on, on tehtud ka hästi
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
09.03.2007 23:11:47
|
|
|
Sry, tühik jäi tõesti ära.
Muidu minu jaoks isklikult tundub asi üsna sarnane kommunismi ideele: rahvas teeb vabatahtlikult asju ning jagavad hüvesid teistega ilma et eriti midagi vastu tahaks saada. Võibolla kui asja täpsemalt uurima hakata on seal tõesti suuremad sarnasused mõne teise asjaga.
[edit]
Üks võimalik variant kuidas võis MS windowsi arendada
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=37962
[edit2]
Heh, kedagi vist ei huvitagi enam antud teemal läbustamine
Täna igatahes sain taas ühe suht negatiivse kogemuse Windowsiga. Oli tarvis teha serverile jõudlustesti, testimisprogramm oli jmeter. Eesmärk oli siis panna too proge viide masinasse ning nendega hakata serverit pommitama. Kolmes masinas läks asi probleemideta käima kuid kahes mitte. Kõva poolteist tundi läks aega kahe inimesega jamades et viga leida, lõpuks selgus, et asja käkkis ära see, et programm oli lahti pakitud kasutaja kodukataloogi ning kuna "users and settings" sisaldab tühikuid siis .bat failid ei funksi sellistes kohtades korrektselt.Kohe peale programmi kopeerimist ilma tühikuteta kataloogi hakkasid nad probleemivabalt tööle.
Selle peale hakasin mõtlema, et ei tea kas siis XP all polegi piiratud õigusega kasutajal võimalik sarnaseid programme kasutada? Peaks ju tal olema kirjutusõigus ainult oma kodukataloogi piires ning too asub tühikutega kataloogis. Jama lugu, või mis?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
11.03.2007 14:06:50
|
|
|
"Selle peale hakasin mõtlema, et ei tea kas siis XP all polegi piiratud õigusega kasutajal võimalik sarnaseid programme kasutada? Peaks ju tal olema kirjutusõigus ainult oma kodukataloogi piires ning too asub tühikutega kataloogis. Jama lugu, või mis?"
mis teha kui tihend ei kõlba mitte kuskile ja ei ole isegi foorumist sellisele nämmutatud probleemile lahendust meelde jätnud
sel juhul on ikka tõesti jamalugu
" " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " " "
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.03.2007 14:10:47
|
|
|
Aga mis see lahendus oleks? Kusagile kodukataloogist väljapoole installimine? Ei tundu ju kuigi turvaline ja loogilin tegevus
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
11.03.2007 14:24:29
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Aga mis see lahendus oleks? Kusagile kodukataloogist väljapoole installimine? Ei tundu ju kuigi turvaline ja loogilin tegevus  |
eks ta ole
isiklikult ei pane mitte kunagi oma kraami kusagile "documents and settings" kohta- nii endal kui kõigil tuttavatel on tehtud otse juurikasse oma kataloogid/sisteemid ja värgeldused.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mihhkel
HV veteran

liitunud: 16.11.2004
|
11.03.2007 14:38:42
|
|
|
Tegelikult see on featuur, mitte buug: muudab kahjutuks kahtlased skriptid
_________________ ... |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|