|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
07.02.2007 16:57:05
|
|
|
Death, u. 176 paketti oli kokku. Arvan, et tund aega veel tegutseb
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.02.2007 17:05:25
|
|
|
Tund? Kuidagi õite kiiresti käheb siis
Sa terminaliaknast ei näe mitmendat paketti kokku lastakse? Kui ei siis loe /var/log/emerge.log faili lõpust mitmendat paketti peale lastakse.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
07.02.2007 17:41:25
|
|
|
log >> 101 of 179
Leidsin gentoo foorumist, kas see on vajalik?
::
You need to use the latest version of the driver, which is masked by ~x86. Add the line
Code:
x11-drivers/ati-drivers ~x86
to /etc/portage/package.keywords.
This will allow you to install the needed drivers. HTH
--------------------------------------------
Emergel tuli error, logis:
sys-kernel/linux-headers-2.6.17-r2::/usr/portage/sys-kernel/linux-headers/linux-headers-2.6.17-r2.ebuild
*** terminating
Mis viga võib olla?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.02.2007 17:58:07
|
|
|
Kui sa reaalse veateate pasteksid siis ehk oskaks ka aidata.
Too õige teade peaks sellest veidi kõrgemal olema. emerge.log'is seda vist ei ole, pead vaatama /var/tmp/portage all vastava paketi kataloogis olevaid logsidi, eeldusel et konsoolist seda üles ei leia.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
07.02.2007 18:23:15
|
|
|
>>> emerg (125 of 179) syskernel/linux-headers-2.6.17-r2 to /
=== (125 of 179) Cleaning (sys-kernel/linux-headers-2.6.17-r2::/usr/portage/sys-kernel/linux-headers/linux-headers-2.6.17-r2.ebuild)
=== (125 of 179) Compilig/Merging (sys-kernel/linux-headers-2.6.17-r2::/usr/portage/sys-kernel/linux-headers/linux-headers-2.6.17-r2.ebuild)
*** terminating
Otsin seal portage failist
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.02.2007 18:27:08
|
|
|
Seal portage logis ei ole midagi asjalikku. Kui emergesid konsoolist siis sealt leiaks veateate lihtsamini üles. Kui ei leia siis võid toksida käsureale emerge --resume, see peaks jätkama emerget sealt kus viimati pooleli jäi. Kui uuesti viga tekib siis vähemalt peaks olema võimalik veateade üles leida. Kõige kindlam on kui kopeerid mõnikümmend viimast rida, 90% juhtudel on veateade seal kirjas.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
07.02.2007 18:49:45
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
#emerge --unmerge coldplug
#rc-update del coldplug |
Selle kohta küsimus. Lasin ka ükspäev udev-i peale ja nüüd gentood tööle pannes vistab mitu ekraanitäit mingeid erroreid udevi kohta, mingi asi failed. Lugeda ei jõua, vb on kuskil mingi logi selle kohta?
Googeldades ka eriti kuskile ei jõudnud. Leidsin soovituse 103 asemele 104 panna aga sellega asi sama.
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
07.02.2007 18:51:11
|
|
|
Mart352, pause nupp võib aidata ja /var/log/messages ka.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
08.02.2007 09:00:59
|
|
|
Minul tundub, et aitas, kui lasasin:
x11-drivers/ati-drivers ~x86
/etc/portage/package.keywords
ja siis:
emerge xorg-server
Igaljuhul X töötab
Tänud: Death ja Ho Ho
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
08.02.2007 09:24:12
|
|
|
Ma ise kah kaklesin sellega natuke alguses. xorg-x11 pakk installib kõik muu peale xorg-i X-i serveri, selleks on xorg-server pakk.
Note: Xi maailmas on nii et see asi mis sinu laverit hiirt ja molu programmidele serveerib on server. Ja programmid on kliendid. Tavaloogika yritaks vastupidist väita.
Note 2: -e lipp ytleb emergele et kompileeri yle kõik pakid millest see pakk sõltub. Ajakulukas, aga tagab et kõik kiiksud välja saaksid...
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
08.02.2007 09:38:20
|
|
|
Death - Note 2 on hea
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
08.02.2007 10:52:57
|
|
|
b88, no kui note 2 oli hea siis võid uurida ka mida selline asi nagu revdep-rebuild teeb. Väga abiks asi katkise systeemi lappimisel. See on siis töörist mis vaatab et kõik asjad mis sõltuvad mingitest libidest oleks ikka õige versiooni vastui kompileeritud.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
08.02.2007 13:03:00
|
|
|
| Ei leia KDE-s terminali. Selle peab ka eraldi emergema? -sain juba konsole oli
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
08.02.2007 13:06:31
|
|
|
Konsolet vist tõesti polnud kdebase-startkde paketis. Kindlasti on puudu ka palju muid asju.
Näiteks võid veel peale lasta sellist kraami:
media-sound/amarok
kde-base/kcalc
kde-base/kate
kde-base/kopete
kde-base/kxkb
kde-base/kuser
kde-base/kdemultimedia-kfile-plugins
kde-base/kdegraphics-kfile-plugins
kde-base/konqueror
kde-base/konq-plugins
kde-base/nsplugins
kde-base/ksnapshot
kde-base/kdeaddons-kfile-plugins
kde-base/kdemultimedia-kioslaves
kde-base/kolourpaint
kde-base/ark
kde-base/kwalletmanager
kde-base/kde-i18n
kde-base/kuickshow
kde-base/kdesu
kde-base/kdenetwork-kfile-plugins
Need siis on väike valik minu masinasse installitud asjadest. Võimalik et paljusid pole sul vaja, veel tõenäolisem et nimekirjast on puudu veel terve hunnik asju mis sulle kasulikud võivad olla. Samuti võib osa asju juba installitud olla. Kindlasti vaata emergedes ka useflagid üle, by default on mõnel osad asjad maha keeratud.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
08.02.2007 13:27:26
|
|
|
Thnx, uurin Ho Ho.
/var/log/Xorg.0.log on mingi fontide error, kuidas korda saaks_
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/misc" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/cyrillic" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/100dpi/" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/75dpi/" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/Type1" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/100dpi" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/75dpi" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) FontPath is completely invalid. Using compiled-in default.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
08.02.2007 13:46:46
|
|
|
b88, emerge kuroo, saad pakimajanduse palju mugavamaks. Ja siis otsid gontid X-.iel välja.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
08.02.2007 14:04:38
|
|
|
Kui palju oleks normaalne partitsiooni (FS) suurus linuxi jaoks?
Ei plaani midagi suurt peale panna. X, KDE, Apache+php+mysql ja mingi php kood editor.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
08.02.2007 14:53:14
|
|
|
See kraam peaks 2G sisse ära mahtuma, gentoos oleks portage ajutiste asjade jaoks paar giga juurde vaja + igaksjuhuks võimaluse korral veel veidi.
Need ajutised kohad on
/usr/portage/distfiles - sinna downloadib portage lähekoodid.
KDEga süsteemi kogu lähtekood on mitu giga, aegajalt ja ruumipuuduses on tarvis see kaust tühjaks teha.
/var/tmp/portage - seal portage kompileerib.
Selles kaustas koristab portage enamasti ise enda järelt ära. Aegajalt kah tarvis tühjendada. Openoffice kompileerimine kasutab seal ajutiselt kuskil 2G ruumi.
Endal on praegu peal peaaegu kogu kde, pool gnomet, apache, openoffice ja pudi. Olukord selline:
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
/dev/sda6 2,8G 194M 2,7G 7% /
/dev/mapper/jah-usr 10G 2,5G 7,5G 25% /usr
/dev/mapper/jah-var 5,0G 245M 4,8G 5% /var
/dev/mapper/jah-tmp 5,0G 13M 5,0G 1% /tmp
/dev/mapper/jah-opt 5,0G 276M 4,8G 6% /opt
/dev/mapper/jah-uprt 5,0G 2,5G 2,6G 49% /usr/portage
/dev/mapper/jah-vtp 5,0G 9,9M 5,0G 1% /var/tmp/portage
/dev/mapper/jah-home 259G 250G 8,5G 97% /home |
Nagu näha olen omal ajal süsteemile veidi palju ja endale veidi vähe ruumi andnud. Õnneks sai asi lvm peale tehtud, nii et peatne ümberkohandamine ei tule üle mõistuse keeruline.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
08.02.2007 15:41:22
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| Openoffice kompileerimine kasutab seal ajutiselt kuskil 2G ruumi |
ebuild rääkis seda:
"Also note that building OOo takes a lot of time and hardware ressources: 4-6 GB free diskspace and 256 MB RAM are the minimum requirements."
Viimasel ajal olen OOo lasknud peale binaaridest, nood ei taha rohkem ruumi kui ainult lahti pakkimiseks.
Muidu mina olen teinud viimaste installidega sedasi, et tekitan ühe partitsiooni kus hoian igasugu tihedas muutumises olevaid faile nagu /tmp, /var/tmp, /var/db ning /usr/portage. Selle partitsiooni suurus on ~2G ning kui mõne asja kompileerimiseks väheks jääb siis bindin mõne teise suurema failisüsteemi ajutiselt vajalikku kohta.
Kõige lihtsam on teha nagu kaabakaski, installida süsteem LVM'i otsa ning peale põhiliste asjade installi partitsioonisuurused mõistlikuks venitada-kokku suruda.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
08.02.2007 15:52:17
|
|
|
Vot LVM on asi mida ma ei usalda...
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
08.02.2007 15:57:06
|
|
|
Oskad lähemalt kirjeldada oma kogemusi? Endal on see väiksemal määral kasutuses olnud pea aasta, siiani probleeme pole olnud. Samas on mul partitsioonide suurused juba üsna hästi paigas seega eriti tihti suuruste muutmisi ette ei tule.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
08.02.2007 15:58:16
|
|
|
Ho Ho, ma lihtsalt eii taha enda ja andmete vahele veel midagi mis osalise rikke korral andmete päästmist raskendaks.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahfiaz
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2005
|
08.02.2007 22:09:27
|
|
|
Ma olen Death-iga sama meelt, info on liiga kallis et seda nii väikese mugavuse tõttu ohtu seada.
Olen seni alati kasutanud linuxi jaoks 3 partitsiooni (vahel ka eraldi boot partitsioon, läpakal DSL-iga, selle pealt saab dualbootides kasvõi gentood installida või näpukaid parandada): /, swap ja /home. Hiljuti aga läpakal distrorallit tehes tegin yoper-i installikas näpuka ning lubasin hda4-le (/home) teha värske ext3 fs-i. Failid läksidki kaotsi, sest by default tehakse ext superblockid alati samasse kohta, need kirjutati üle ja ext3 inodedes hoitakse nulle, ilma superblockideta seega taastada ei saa.
Aga inimese lolluse vastu ei olegi midagi teha.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
08.02.2007 22:18:47
|
|
|
| mahfiaz kirjutas: |
| Ma olen Death-iga sama meelt, info on liiga kallis et seda nii väikese mugavuse tõttu ohtu seada. |
OS'i faile ei pea mina üldjuhul eriti oluliseks infoks sest neid saab alati üsna lihtsa vaevaga taastada
Tähtsamad andmed on mul tõesti samamoodi "puhtalt" otse kettal ilma vahekihtideta.
Muidu Gentoo kasutajatel soovitan siiski portage tegutsemise kataloogid muust süsteemist eraldada. Pidevalt sadade tuhandete pidevate failidega manageerimine fragmenteerib ketta suht-koht kiiresti.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
09.02.2007 14:49:02
|
|
|
Keegi teab, miks root kasutaja all on klaver 6ige (eesti t2hed olemas), aga tehtud kasutaja all ENG
Kuidas saaks kasutajal ka 'et' panna
KDE-s asi siis
viimati muutis b88 09.02.2007 15:33:39, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
09.02.2007 15:31:23
|
|
|
Kas jutt käib terminalist või graafilisest keskkonnast?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
09.02.2007 15:34:57
|
|
|
KDE control paneli alt saad.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
11.02.2007 14:40:13
|
|
|
Kus kohast viga otsida kui KDE-s, ükskõik kas logout, restart või shutdown valida siis ekraanile viskab umbes 5-eks sekundiks "triibud" ette, nö jookseb kinni. Pärast seda jätkub kõik nii nagu peab.
Login managerina kasutan KDM-i
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrek
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2003
|
11.02.2007 21:13:39
|
|
|
| Mart352, äkki on tegemist videokaardi resolutsioonivahetamise protsessiga?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
11.02.2007 21:24:27
|
|
|
| indrek kirjutas: |
| Mart352, äkki on tegemist videokaardi resolutsioonivahetamise protsessiga? |
No kui käsitsi reso vahetada siis läheb pilt hetkeks mustaks. Need vertikaalsed triibud on ka iga kokkujooksmise kord erineva laiuse ja värviga samas värvid on siis ühest toonist.
Millegipärast kahtlustaks ise ati draivereid. Näiteks kursori alla tekib mõnikord paari cm pikkune kriips, googeldades leidsin, et see võib ati orig draiverite viga olla.
Kaart radeon 9600pro mobility
Muidu leidsin sellise õpetuse http://www.swisstech.net/xorg-ati-3d-beryl/#1
jama aga selles, et pärast käsku
layman -f
saan 5-6 rida
* Overlay "r300-driver" is missing a "contact" attribute!
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
11.02.2007 22:13:49
|
|
|
see peaks olema warn mitte err
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
16.02.2007 20:35:03
|
|
|
jama,ei saa uuemat kernelit kui 2.6.18-r5 kasutada
proovitud kõiki x86 kernelid,~x86 kernelid kuni viperi ja mm kerneliteni
nimelt $ alsamixer ja puudub aux2-tänu sellele ei tule tv-kaardist heli(mp3,filmid,dvd`d toimivad)
proovinud alsat kernelisse kompileerida kui ka proovitud kõiki portages olevaid alsa-drivud/libid/utilsid jne versioonidest 1.0.13 kuni 1.0.14_rc2_p3234
make.confis alsa kaart määratud
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
02.03.2007 10:23:30
|
|
|
Mul ei ole font eriti ilus - on suhteliselt kandiline, eriti browseris ja texteditoris. Menüüd ja desktop tunduvad ok.
xorg.conf.log:
(**) FontPath set to:
/usr/share/fonts/misc/,
/usr/share/fonts/ttf-bitstream-vera/,
/usr/share/fonts/Type1/,
/usr/share/fonts/artwiz/,
/usr/share/fonts/75dpi/,
/usr/share/fonts/100dpi/,
/usr/share/fonts/sharefonts/,
/usr/share/fonts/corefonts/
Äkki keegi oskab aidata kuidas kenamaks saaks?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ipp
HV kasutaja
liitunud: 25.03.2005
|
02.03.2007 17:07:32
|
|
|
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Xorg_and_Fonts
| b88 kirjutas: |
Mul ei ole font eriti ilus - on suhteliselt kandiline, eriti browseris ja texteditoris. Menüüd ja desktop tunduvad ok.
xorg.conf.log:
(**) FontPath set to:
/usr/share/fonts/misc/,
/usr/share/fonts/ttf-bitstream-vera/,
/usr/share/fonts/Type1/,
/usr/share/fonts/artwiz/,
/usr/share/fonts/75dpi/,
/usr/share/fonts/100dpi/,
/usr/share/fonts/sharefonts/,
/usr/share/fonts/corefonts/
Äkki keegi oskab aidata kuidas kenamaks saaks? |
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
11.03.2007 13:00:25
|
|
|
kuidas saada vistat bootima kui asjad paiknevad nii
sda1 (windows xp)
sda2 (fat32)
sda3 (ntfs ja vista)
grub:
title=Gentoo
root (hd0,4)
kernel /boot/kernel-2.6.18-gentoo-r5 root=/dev/sda7
title Ubuntu
root (hd0,9)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.17-11-generic root=/dev/sda10 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.17-11-generic
title=Aknad XP
rootnoverify (hd0,0)
makeactive
chainloader +1
title=Vista
rootnoverify (hd0,2)
makeactive
chainloader +1
vistat valides tuleb kiri
rootnoverify (hd0,2)
makeactive
chainloader +1
ja kõik
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
11.03.2007 13:54:07
|
|
|
| digweed kirjutas: |
vistat valides tuleb kiri
rootnoverify (hd0,2)
makeactive
chainloader +1
ja kõik
 |
aga kui sa xp valid kas siis ei tule Vista bootloader, lastes valida XP ja Vista vahel?
Ise installisin läpakale
1. partitsioonile sai XP
2. jäi linux-i swapile
3. Gentoo, mille installsin pärast Vistat.
4. part Vista
Grub leidis kõik üles aga Vistat valides tegi samamoodi nagu sul. XP-d valides tuli siis Vista bootloader
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
11.03.2007 13:57:04
|
|
|
ai krt.mul oli xp re-install mingi aeg (vista ja gentoo olid juba peal)
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
11.03.2007 14:18:25
|
|
|
Uurisin väheke ja kui õieti aru sain siis Vista paneb oma boot failid eelnevalt installitud Windowsi paritsioonile. Seega Xp reinstalliga läksid need kaduma.
Kuidas sa enne Vistasse said? või ei kasutanudki seda.
XP install pärast Vista installi. http://www.pro-networks.org/forum/viewtopic.php?t=88231
pmst VistaBootPro-ga XP-s peaksid saama Vista bootloaderi taastada http://www.vistabootpro.org/
lehe allosas on lingid
Download: Mirror 1
Download: Mirror 2
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
11.03.2007 14:20:46
|
|
|
uue ketta sain oli installi järjestus nii
XP->vista->gentoo
ennem gentood bootsisn ka edukalt vistasse
aga jah mingi aeg sai xple re-install tehtud
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
03.04.2007 02:57:07
|
|
|
Ma ei saa mitte kuidagi grub-le reiser4 selgeks tehtud. Kui panen käsu 'grub> root (hd0,0)' saan Filesystem type unknown, partition tyle 0x83 ja grub> setup (hd0,3) Error 17: Cannot mount selected partition. Kaustan Conrad gentoo live cd-d reiser4 toega.
Kõigepealt proovisin emerge grub, siis namesysi reiser4 toega grubi ja ka gnu.orgist patchides, aga kõigi puhul sama jama
Mis on valesti?
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.04.2007 09:47:01
|
|
|
Ega sul boot partitsioon pole reiser4? Kui on siis ma soovitaks selle teha millekski muuks, tavaline ext2 kärab päris hästi.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
03.04.2007 16:04:43
|
|
|
Oli küll. Tegin ext2 juurde ja olid mõlemad näha. Varem polnud boot eraldi partitsioon. Pole veel aru saanud miks on seda eraldi vaja...
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.04.2007 16:16:36
|
|
|
Ega vajadust ei olegi, lihtsalt on mugavam ning kui midagi peaks juhtuma / partitsiooniga siis vähemalt kernel, kerneli conf ning bootloader jäävad alles
Samuti kui sa ei pane /boot'i automaatselt mountima siis ei saa ka kogemata seal olevaid asju ära hävitada. Mõne inimese jaoks on hea ka see, et kui masinas on mitu *nixilist siis võib nende kõigi jaoks kasutada ühtainust /boot partitsiooni ning kõik kernelid-confid sinna peale kokku korjata.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
03.04.2007 16:34:03
|
|
|
Ok, aga nüüd selline mure, et bootimisel loobib terve rodu:
/sbin/agetty: /sbin/agetty: cannot execute binary file
|
ja siis jääb passima
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.04.2007 17:04:30
|
|
|
http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-380571-highlight-sbin+agetty+execute+binary.html
Seal soovitatakse fstab üle vaadata et kas partitsioonilt on ikka lubatud programmide käivitamine või mitte
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
03.04.2007 17:16:05
|
|
|
/dev/hda5 /boot ext2 noauto,noatime 1 2
/dev/hda4 / reiser4 notail,noatime 0 1 |
edit: proovisin reiser4 defaults 0 0, aga sama asi
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.04.2007 17:19:38
|
|
|
Väga huvitav. Tundub et fstab'is peaks kõik justkui korras olema.
Muidu ega sa oma süsteemi prelinkinud pole? Googeldades tundus et paaril oli vist sellega sarnaseid teateid olnud. Kui on, siis lase terve süsteem korra uuesti üle prelingil käia, ehk teeb asjad korda.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
03.04.2007 17:29:08
|
|
|
ls -la /path/to/agetty ?
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
04.04.2007 18:33:00
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
| ls -la /path/to/agetty ? |
-rwxr-xr-x 1 root root 14724 Aug 3 2006 /sbin/agetty
edit: See oli ikka mingi reiser4 anomaalia. Kuigi kernel oli patchitud ja kõik vajalikud toolid olemas. Tavalise reiseriga töötab kõik...
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| Kommentaarid: 842 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
636 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|