Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2007 16:57:05 vasta tsitaadiga

Death, u. 176 paketti oli kokku. Arvan, et tund aega veel tegutseb icon_razz.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.02.2007 17:05:25 vasta tsitaadiga

Tund? Kuidagi õite kiiresti käheb siis icon_smile.gif
Sa terminaliaknast ei näe mitmendat paketti kokku lastakse? Kui ei siis loe /var/log/emerge.log faili lõpust mitmendat paketti peale lastakse.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2007 17:41:25 vasta tsitaadiga

log >> 101 of 179

Leidsin gentoo foorumist, kas see on vajalik?
::
You need to use the latest version of the driver, which is masked by ~x86. Add the line
Code:

x11-drivers/ati-drivers ~x86

to /etc/portage/package.keywords.

This will allow you to install the needed drivers. HTH

--------------------------------------------
Emergel tuli error, logis:
sys-kernel/linux-headers-2.6.17-r2::/usr/portage/sys-kernel/linux-headers/linux-headers-2.6.17-r2.ebuild
*** terminating

Mis viga võib olla?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.02.2007 17:58:07 vasta tsitaadiga

Kui sa reaalse veateate pasteksid siis ehk oskaks ka aidata.
Too õige teade peaks sellest veidi kõrgemal olema. emerge.log'is seda vist ei ole, pead vaatama /var/tmp/portage all vastava paketi kataloogis olevaid logsidi, eeldusel et konsoolist seda üles ei leia.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2007 18:23:15 vasta tsitaadiga

>>> emerg (125 of 179) syskernel/linux-headers-2.6.17-r2 to /
=== (125 of 179) Cleaning (sys-kernel/linux-headers-2.6.17-r2::/usr/portage/sys-kernel/linux-headers/linux-headers-2.6.17-r2.ebuild)
=== (125 of 179) Compilig/Merging (sys-kernel/linux-headers-2.6.17-r2::/usr/portage/sys-kernel/linux-headers/linux-headers-2.6.17-r2.ebuild)
*** terminating

Otsin seal portage failist
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.02.2007 18:27:08 vasta tsitaadiga

Seal portage logis ei ole midagi asjalikku. Kui emergesid konsoolist siis sealt leiaks veateate lihtsamini üles. Kui ei leia siis võid toksida käsureale emerge --resume, see peaks jätkama emerget sealt kus viimati pooleli jäi. Kui uuesti viga tekib siis vähemalt peaks olema võimalik veateade üles leida. Kõige kindlam on kui kopeerid mõnikümmend viimast rida, 90% juhtudel on veateade seal kirjas.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 07.02.2007 18:49:45 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
#emerge --unmerge coldplug
#rc-update del coldplug


Selle kohta küsimus. Lasin ka ükspäev udev-i peale ja nüüd gentood tööle pannes vistab mitu ekraanitäit mingeid erroreid udevi kohta, mingi asi failed. Lugeda ei jõua, vb on kuskil mingi logi selle kohta?

Googeldades ka eriti kuskile ei jõudnud. Leidsin soovituse 103 asemele 104 panna aga sellega asi sama.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 07.02.2007 18:51:11 vasta tsitaadiga

Mart352, pause nupp võib aidata ja /var/log/messages ka.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2007 09:00:59 vasta tsitaadiga

Minul tundub, et aitas, kui lasasin:
x11-drivers/ati-drivers ~x86
/etc/portage/package.keywords

ja siis:
emerge xorg-server

Igaljuhul X töötab icon_smile.gif
Tänud: Death ja Ho Ho
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 08.02.2007 09:24:12 vasta tsitaadiga

Ma ise kah kaklesin sellega natuke alguses. xorg-x11 pakk installib kõik muu peale xorg-i X-i serveri, selleks on xorg-server pakk.
Note: Xi maailmas on nii et see asi mis sinu laverit hiirt ja molu programmidele serveerib on server. Ja programmid on kliendid. Tavaloogika yritaks vastupidist väita.
Note 2: -e lipp ytleb emergele et kompileeri yle kõik pakid millest see pakk sõltub. Ajakulukas, aga tagab et kõik kiiksud välja saaksid...

_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2007 09:38:20 vasta tsitaadiga

Death - Note 2 on hea icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 08.02.2007 10:52:57 vasta tsitaadiga

b88, no kui note 2 oli hea siis võid uurida ka mida selline asi nagu revdep-rebuild teeb. Väga abiks asi katkise systeemi lappimisel. See on siis töörist mis vaatab et kõik asjad mis sõltuvad mingitest libidest oleks ikka õige versiooni vastui kompileeritud.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2007 13:03:00 vasta tsitaadiga

Ei leia KDE-s terminali. Selle peab ka eraldi emergema? -sain juba konsole oli
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.02.2007 13:06:31 vasta tsitaadiga

Konsolet vist tõesti polnud kdebase-startkde paketis. Kindlasti on puudu ka palju muid asju.
Näiteks võid veel peale lasta sellist kraami:
media-sound/amarok
kde-base/kcalc
kde-base/kate
kde-base/kopete
kde-base/kxkb
kde-base/kuser
kde-base/kdemultimedia-kfile-plugins
kde-base/kdegraphics-kfile-plugins
kde-base/konqueror
kde-base/konq-plugins
kde-base/nsplugins
kde-base/ksnapshot
kde-base/kdeaddons-kfile-plugins
kde-base/kdemultimedia-kioslaves
kde-base/kolourpaint
kde-base/ark
kde-base/kwalletmanager
kde-base/kde-i18n
kde-base/kuickshow
kde-base/kdesu
kde-base/kdenetwork-kfile-plugins


Need siis on väike valik minu masinasse installitud asjadest. Võimalik et paljusid pole sul vaja, veel tõenäolisem et nimekirjast on puudu veel terve hunnik asju mis sulle kasulikud võivad olla. Samuti võib osa asju juba installitud olla. Kindlasti vaata emergedes ka useflagid üle, by default on mõnel osad asjad maha keeratud.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2007 13:27:26 vasta tsitaadiga

Thnx, uurin Ho Ho.

/var/log/Xorg.0.log on mingi fontide error, kuidas korda saaks_

(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/misc" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/cyrillic" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/100dpi/" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/75dpi/" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/Type1" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/100dpi" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/usr/share/X11/fonts/75dpi" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) The directory "/var/lib/defoma/x-ttcidfont-conf.d/dirs/TrueType" does not exist.
Entry deleted from font path.
(WW) FontPath is completely invalid. Using compiled-in default.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 08.02.2007 13:46:46 vasta tsitaadiga

b88, emerge kuroo, saad pakimajanduse palju mugavamaks. Ja siis otsid gontid X-.iel välja.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2007 14:04:38 vasta tsitaadiga

Kui palju oleks normaalne partitsiooni (FS) suurus linuxi jaoks?
Ei plaani midagi suurt peale panna. X, KDE, Apache+php+mysql ja mingi php kood editor.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2007 14:53:14 vasta tsitaadiga

See kraam peaks 2G sisse ära mahtuma, gentoos oleks portage ajutiste asjade jaoks paar giga juurde vaja + igaksjuhuks võimaluse korral veel veidi.
Need ajutised kohad on
/usr/portage/distfiles - sinna downloadib portage lähekoodid.
KDEga süsteemi kogu lähtekood on mitu giga, aegajalt ja ruumipuuduses on tarvis see kaust tühjaks teha.
/var/tmp/portage - seal portage kompileerib.
Selles kaustas koristab portage enamasti ise enda järelt ära. Aegajalt kah tarvis tühjendada. Openoffice kompileerimine kasutab seal ajutiselt kuskil 2G ruumi.
Endal on praegu peal peaaegu kogu kde, pool gnomet, apache, openoffice ja pudi. Olukord selline:
Filesystem            Size  Used Avail Use% Mounted on
/dev/sda6             2,8G  194M  2,7G   7% /
/dev/mapper/jah-usr    10G  2,5G  7,5G  25% /usr
/dev/mapper/jah-var   5,0G  245M  4,8G   5% /var
/dev/mapper/jah-tmp   5,0G   13M  5,0G   1% /tmp
/dev/mapper/jah-opt   5,0G  276M  4,8G   6% /opt
/dev/mapper/jah-uprt  5,0G  2,5G  2,6G  49% /usr/portage
/dev/mapper/jah-vtp   5,0G  9,9M  5,0G   1% /var/tmp/portage
/dev/mapper/jah-home  259G  250G  8,5G  97% /home

Nagu näha olen omal ajal süsteemile veidi palju ja endale veidi vähe ruumi andnud. Õnneks sai asi lvm peale tehtud, nii et peatne ümberkohandamine ei tule üle mõistuse keeruline.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.02.2007 15:41:22 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Openoffice kompileerimine kasutab seal ajutiselt kuskil 2G ruumi
ebuild rääkis seda:
"Also note that building OOo takes a lot of time and hardware ressources: 4-6 GB free diskspace and 256 MB RAM are the minimum requirements."
Viimasel ajal olen OOo lasknud peale binaaridest, nood ei taha rohkem ruumi kui ainult lahti pakkimiseks.

Muidu mina olen teinud viimaste installidega sedasi, et tekitan ühe partitsiooni kus hoian igasugu tihedas muutumises olevaid faile nagu /tmp, /var/tmp, /var/db ning /usr/portage. Selle partitsiooni suurus on ~2G ning kui mõne asja kompileerimiseks väheks jääb siis bindin mõne teise suurema failisüsteemi ajutiselt vajalikku kohta.

Kõige lihtsam on teha nagu kaabakaski, installida süsteem LVM'i otsa ning peale põhiliste asjade installi partitsioonisuurused mõistlikuks venitada-kokku suruda.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 08.02.2007 15:52:17 vasta tsitaadiga

Vot LVM on asi mida ma ei usalda...
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.02.2007 15:57:06 vasta tsitaadiga

Oskad lähemalt kirjeldada oma kogemusi? Endal on see väiksemal määral kasutuses olnud pea aasta, siiani probleeme pole olnud. Samas on mul partitsioonide suurused juba üsna hästi paigas seega eriti tihti suuruste muutmisi ette ei tule.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 08.02.2007 15:58:16 vasta tsitaadiga

Ho Ho, ma lihtsalt eii taha enda ja andmete vahele veel midagi mis osalise rikke korral andmete päästmist raskendaks.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 08.02.2007 22:09:27 vasta tsitaadiga

Ma olen Death-iga sama meelt, info on liiga kallis et seda nii väikese mugavuse tõttu ohtu seada.
Olen seni alati kasutanud linuxi jaoks 3 partitsiooni (vahel ka eraldi boot partitsioon, läpakal DSL-iga, selle pealt saab dualbootides kasvõi gentood installida või näpukaid parandada): /, swap ja /home. Hiljuti aga läpakal distrorallit tehes tegin yoper-i installikas näpuka ning lubasin hda4-le (/home) teha värske ext3 fs-i. Failid läksidki kaotsi, sest by default tehakse ext superblockid alati samasse kohta, need kirjutati üle ja ext3 inodedes hoitakse nulle, ilma superblockideta seega taastada ei saa.
Aga inimese lolluse vastu ei olegi midagi teha.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.02.2007 22:18:47 vasta tsitaadiga

mahfiaz kirjutas:
Ma olen Death-iga sama meelt, info on liiga kallis et seda nii väikese mugavuse tõttu ohtu seada.
OS'i faile ei pea mina üldjuhul eriti oluliseks infoks sest neid saab alati üsna lihtsa vaevaga taastada icon_smile.gif
Tähtsamad andmed on mul tõesti samamoodi "puhtalt" otse kettal ilma vahekihtideta.

Muidu Gentoo kasutajatel soovitan siiski portage tegutsemise kataloogid muust süsteemist eraldada. Pidevalt sadade tuhandete pidevate failidega manageerimine fragmenteerib ketta suht-koht kiiresti.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2007 14:49:02 vasta tsitaadiga

Keegi teab, miks root kasutaja all on klaver 6ige (eesti t2hed olemas), aga tehtud kasutaja all ENG icon_rolleyes.gif
Kuidas saaks kasutajal ka 'et' panna
KDE-s asi siis


viimati muutis b88 09.02.2007 15:33:39, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.02.2007 15:31:23 vasta tsitaadiga

Kas jutt käib terminalist või graafilisest keskkonnast?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 09.02.2007 15:34:57 vasta tsitaadiga

KDE control paneli alt saad.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 11.02.2007 14:40:13 vasta tsitaadiga

Kus kohast viga otsida kui KDE-s, ükskõik kas logout, restart või shutdown valida siis ekraanile viskab umbes 5-eks sekundiks "triibud" ette, nö jookseb kinni. Pärast seda jätkub kõik nii nagu peab.
Login managerina kasutan KDM-i

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 11.02.2007 21:13:39 vasta tsitaadiga

Mart352, äkki on tegemist videokaardi resolutsioonivahetamise protsessiga?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 11.02.2007 21:24:27 vasta tsitaadiga

indrek kirjutas:
Mart352, äkki on tegemist videokaardi resolutsioonivahetamise protsessiga?


No kui käsitsi reso vahetada siis läheb pilt hetkeks mustaks. Need vertikaalsed triibud on ka iga kokkujooksmise kord erineva laiuse ja värviga samas värvid on siis ühest toonist.
Millegipärast kahtlustaks ise ati draivereid. Näiteks kursori alla tekib mõnikord paari cm pikkune kriips, googeldades leidsin, et see võib ati orig draiverite viga olla.
Kaart radeon 9600pro mobility

Muidu leidsin sellise õpetuse http://www.swisstech.net/xorg-ati-3d-beryl/#1
jama aga selles, et pärast käsku
layman -f

saan 5-6 rida
* Overlay "r300-driver" is missing a "contact" attribute!

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2007 22:13:49 vasta tsitaadiga

see peaks olema warn mitte err
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2007 20:35:03 vasta tsitaadiga

jama,ei saa uuemat kernelit kui 2.6.18-r5 kasutada icon_sad.gif
proovitud kõiki x86 kernelid,~x86 kernelid kuni viperi ja mm kerneliteni icon_sad.gif
nimelt $ alsamixer ja puudub aux2-tänu sellele ei tule tv-kaardist heli(mp3,filmid,dvd`d toimivad)
proovinud alsat kernelisse kompileerida kui ka proovitud kõiki portages olevaid alsa-drivud/libid/utilsid jne versioonidest 1.0.13 kuni 1.0.14_rc2_p3234 icon_exclaim.gif
make.confis alsa kaart määratud
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2007 10:23:30 vasta tsitaadiga

Mul ei ole font eriti ilus - on suhteliselt kandiline, eriti browseris ja texteditoris. Menüüd ja desktop tunduvad ok.
xorg.conf.log:
(**) FontPath set to:
/usr/share/fonts/misc/,
/usr/share/fonts/ttf-bitstream-vera/,
/usr/share/fonts/Type1/,
/usr/share/fonts/artwiz/,
/usr/share/fonts/75dpi/,
/usr/share/fonts/100dpi/,
/usr/share/fonts/sharefonts/,
/usr/share/fonts/corefonts/

Äkki keegi oskab aidata kuidas kenamaks saaks?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ipp
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2007 17:07:32 vasta tsitaadiga

http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Xorg_and_Fonts

b88 kirjutas:
Mul ei ole font eriti ilus - on suhteliselt kandiline, eriti browseris ja texteditoris. Menüüd ja desktop tunduvad ok.
xorg.conf.log:
(**) FontPath set to:
/usr/share/fonts/misc/,
/usr/share/fonts/ttf-bitstream-vera/,
/usr/share/fonts/Type1/,
/usr/share/fonts/artwiz/,
/usr/share/fonts/75dpi/,
/usr/share/fonts/100dpi/,
/usr/share/fonts/sharefonts/,
/usr/share/fonts/corefonts/

Äkki keegi oskab aidata kuidas kenamaks saaks?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2007 13:00:25 vasta tsitaadiga

kuidas saada vistat bootima kui asjad paiknevad nii
sda1 (windows xp)
sda2 (fat32)
sda3 (ntfs ja vista)

grub:
title=Gentoo
root (hd0,4)
kernel /boot/kernel-2.6.18-gentoo-r5 root=/dev/sda7

title Ubuntu
root (hd0,9)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.17-11-generic root=/dev/sda10 ro quiet splash
initrd /boot/initrd.img-2.6.17-11-generic

title=Aknad XP
rootnoverify (hd0,0)
makeactive
chainloader +1

title=Vista
rootnoverify (hd0,2)
makeactive
chainloader +1

vistat valides tuleb kiri
rootnoverify (hd0,2)
makeactive
chainloader +1

ja kõik
icon_sad.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 11.03.2007 13:54:07 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
vistat valides tuleb kiri
rootnoverify (hd0,2)
makeactive
chainloader +1

ja kõik
icon_sad.gif


aga kui sa xp valid kas siis ei tule Vista bootloader, lastes valida XP ja Vista vahel?

Ise installisin läpakale
1. partitsioonile sai XP
2. jäi linux-i swapile
3. Gentoo, mille installsin pärast Vistat.
4. part Vista

Grub leidis kõik üles aga Vistat valides tegi samamoodi nagu sul. XP-d valides tuli siis Vista bootloader

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2007 13:57:04 vasta tsitaadiga

ai krt.mul oli xp re-install mingi aeg icon_confused.gif (vista ja gentoo olid juba peal)
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 11.03.2007 14:18:25 vasta tsitaadiga

Uurisin väheke ja kui õieti aru sain siis Vista paneb oma boot failid eelnevalt installitud Windowsi paritsioonile. Seega Xp reinstalliga läksid need kaduma.

Kuidas sa enne Vistasse said? või ei kasutanudki seda.

XP install pärast Vista installi. http://www.pro-networks.org/forum/viewtopic.php?t=88231

pmst VistaBootPro-ga XP-s peaksid saama Vista bootloaderi taastada http://www.vistabootpro.org/
lehe allosas on lingid
Download: Mirror 1
Download: Mirror 2

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2007 14:20:46 vasta tsitaadiga

uue ketta sain oli installi järjestus nii
XP->vista->gentoo
ennem gentood bootsisn ka edukalt vistasse
aga jah mingi aeg sai xple re-install tehtud
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2007 02:57:07 vasta tsitaadiga

Ma ei saa mitte kuidagi grub-le reiser4 selgeks tehtud. Kui panen käsu 'grub> root (hd0,0)' saan Filesystem type unknown, partition tyle 0x83 ja grub> setup (hd0,3) Error 17: Cannot mount selected partition. Kaustan Conrad gentoo live cd-d reiser4 toega.

Kõigepealt proovisin emerge grub, siis namesysi reiser4 toega grubi ja ka gnu.orgist patchides, aga kõigi puhul sama jama icon_confused.gif

Mis on valesti?

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2007 09:47:01 vasta tsitaadiga

Ega sul boot partitsioon pole reiser4? Kui on siis ma soovitaks selle teha millekski muuks, tavaline ext2 kärab päris hästi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2007 16:04:43 vasta tsitaadiga

Oli küll. Tegin ext2 juurde ja olid mõlemad näha. Varem polnud boot eraldi partitsioon. Pole veel aru saanud miks on seda eraldi vaja...
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2007 16:16:36 vasta tsitaadiga

Ega vajadust ei olegi, lihtsalt on mugavam ning kui midagi peaks juhtuma / partitsiooniga siis vähemalt kernel, kerneli conf ning bootloader jäävad alles icon_smile.gif
Samuti kui sa ei pane /boot'i automaatselt mountima siis ei saa ka kogemata seal olevaid asju ära hävitada. Mõne inimese jaoks on hea ka see, et kui masinas on mitu *nixilist siis võib nende kõigi jaoks kasutada ühtainust /boot partitsiooni ning kõik kernelid-confid sinna peale kokku korjata.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2007 16:34:03 vasta tsitaadiga

Ok, aga nüüd selline mure, et bootimisel loobib terve rodu:

/sbin/agetty: /sbin/agetty: cannot execute binary file


ja siis jääb passima icon_rolleyes.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2007 17:04:30 vasta tsitaadiga

http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-380571-highlight-sbin+agetty+execute+binary.html

Seal soovitatakse fstab üle vaadata et kas partitsioonilt on ikka lubatud programmide käivitamine või mitte

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2007 17:16:05 vasta tsitaadiga

/dev/hda5 /boot ext2    noauto,noatime 1 2
/dev/hda4 /     reiser4 notail,noatime 0 1


edit: proovisin reiser4 defaults 0 0, aga sama asi

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2007 17:19:38 vasta tsitaadiga

Väga huvitav. Tundub et fstab'is peaks kõik justkui korras olema.
Muidu ega sa oma süsteemi prelinkinud pole? Googeldades tundus et paaril oli vist sellega sarnaseid teateid olnud. Kui on, siis lase terve süsteem korra uuesti üle prelingil käia, ehk teeb asjad korda.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2007 17:21:58 vasta tsitaadiga

Pole kuulnudki prelinkimisest, seega pole vist teinud icon_biggrin.gif
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2007 17:29:08 vasta tsitaadiga

ls -la /path/to/agetty ?
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2007 18:33:00 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
ls -la /path/to/agetty ?

-rwxr-xr-x 1 root root 14724 Aug 3 2006 /sbin/agetty

edit: See oli ikka mingi reiser4 anomaalia. Kuigi kernel oli patchitud ja kõik vajalikud toolid olemas. Tavalise reiseriga töötab kõik...

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Gentoo Linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.