Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 74, 75, 76  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2007 22:47:17 vasta tsitaadiga

Nii mul jälle sama häda. Ubuntu ei võta samuti peale sisse logimist pilti ette. Jääb lihtsalt pruun ekraan ja kogu lugu. Terminalis laseb sisse logida. Seal sõber google'i abiga proovisin käskusid:
mv .gnome2 gnome2_bckp <- Peale seda ikka sama jama.
startx <- Tuli järgmine tekst:
Terminal kirjutas:
xauth: creating new authority file /home/lauri/.serverauth.4810
xauth: creating new authority file /home/lauri/Xauthority
xauth: creating new authority file /home/lauri/.Xauthority

Fatal server error:
Server is already active for display 0
If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
and start again.

Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: Invalid MIT-MAGIC-COOKIE-1 key
giving up.
xinit: unable to connect to X server
xinit: No such process (errno 3): Server error.

Seepeale eelmaldasin selle faili käsuga:
sudo rm /tmp/.X0-lock
Kuid uuesti logida proovides on ikka sama jama.
Lasin ka nvidia graafika draiverid peale, kuid seegi ei muutnud midagi.

Milles võib asi olla ja mida võiks teha?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 31.01.2007 23:19:41 vasta tsitaadiga

See tekst ütleb, et X juba jookseb aknas 0, kui see nii ei ole, eemalda lukufail.
Sa võid x-i ära tappa, selleks
killall X
(X või startx või x või xfree või xorg või midagi muud sarnast), selle asemel võid ka gdm-i (gnome display manager) sulgeda, selleks /etc/init.d/gdm stop
Sul on võimalik ka veel mõni Xserver käima tõmmata, selleks
startx -- :1 (või misiganes nullist erinev number, iga järgmise käivitatu saad kätte F1 otsimist alustades esimese vaba F-i alt, tavaliselt F8, F9, kuna eelnevad on kinni)

Aga see ei aita sind põrmugi. Mu masinal oli kunagi sama jama, kuna väikevend kunagi põletas integreeritud helikaardi sisse, siis neid sisselogimise trumme mängima hakates (ma arvan) jäi ta ilmselt häda otsa (kõik programmid, mis üritasid sellele kaardile mängida pangestusid). Sel puhul aitaks näiteks helikaardi draiveri-moodulite blacklistimine (lsmod saad teada laetud moodulite nimed ja nime sisestad kuhugile /etc/...?/blacklist vms failid)
Mingi aja möödudes (10 min ringis) saabus aga trummipõristajal või selle järel ootajal timeout ja siis jätkus gnome käivitamine harilikul viisil.

Kui aga selles ei ole asi, siis xinit paneb käima sulle xserverisse ainult terminali
terminali võid kirjutada
gnome-panel &
kusjuures & paneb selle taustaprotsessiks, terminal jääb vabaks
siis võib sind huvitada
metacity &
et aknaid hea tõsta oleks ja mida muud sul ikka niiväga tarvis läheb icon_smile.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2007 08:57:59 vasta tsitaadiga

Proovisin esimesena seda ootamise varianti. Jätsin arvuti sisse logima ja läksin ise sööma. Kui tagasi tulin oligi sisse loginud icon_smile.gif Ainult, et mul int. helikaart töötab ilusti. Praegugi kuulan muusikat. Võrgukaardiga aga oli vahepeal mingi jama nii, et windowsis ja ubuntus lambist ühel hetkel enam ühtegi neti lehekülge ei avanud, kuigi näitas, et ühendus on ja kõik töötab. Isegi repair ei aidanud. Aitas kui panna disable ja uuesti enable(Ubuntus siis deaktiveeri ja aktiveeri). See aga kadus ära peale seda kui panin arvutise teise võrgukaardi lisaks, siis hakkas ka int võrgukaart jälle korralikult tööle icon_eek.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
doh
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2007 21:53:58 vasta tsitaadiga

ubuntu 6.10 kasutusel ja tahaks LAN'is teise arvutisse ühenduda aga ei õnnestu icon_confused.gif asukohad -> ühendu serveriga võtan, valin windowsi kataloog, täidan kasutaja, serveri ja kataloogi aga ei õnnestu sisse pääseda. Võrguserverite kaudu windows võrk ja sealt leiab arvuti üles aga ühenduda ei lase, ei suuda kogu kausta sisu näidata vms... kubuntus kde'ga sai küll.. teises arvutis win XP ja kasutaja ja parool on olemas...

edit: gaim õnnestus ka sealt 'süsteemisalvest' välja visata, seda saaks tagasi kuidagi? icon_razz.gif


viimati muutis doh 03.02.2007 02:33:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 02.02.2007 23:26:49 vasta tsitaadiga

Ei õnnestu Kubuntut installeerida. Peale CD pealt bootimist jõuab nagu desktopile, aga hiirt liigutada ei saa. Kasutusel 2 monitori, kas see võib mõjutada?
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trv
HV veteran
trv

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2007 23:30:53 vasta tsitaadiga

ma usun et selles võib tõesti probleem olla...erii just seepärast, et pole video driverid installitud. proovi ühe kuvariga..kui funkab, lase korralikud driverid selga, teine moll ka taha...
_________________
I need a break. I just tried to read 'Oxford' as a hexadecimal.
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 04.02.2007 02:00:46 vasta tsitaadiga

doh, gaim-il on seadetes kusagil et kas ta näitab ennast 'system tray'-s või mitte, gaimi leiad loomulikult Rakendused->internet alt ja startup-i saad selle lisada Süsteem -> eelistused -> sessioonid alt.
Windowsi jagatud kataloogi ühendudes serveri nimi määra ip järgi, ning proovi ka jagatud kataloog määramata jätta.
CLI tööriist on smbclient, sellega saad "man smbclient" andmetel ühenduda nii:
smbclient //192.168.1.15/jagatudkataloog -U mingikasutaja
Saab ka jäädavalt haakida mount käsuga suvalisse kausta, siis ei teki ühelgi programmil sealt paistvate failide kasutamisega probleeme (v.a probleemid kui ühendus katkeb vms):
mount -t smbfs //192.168.1.15/jagatudkataloog -o username=kasutaja,password=parool,uid=omanik,gid=omanikugrupp
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2007 18:18:47 vasta tsitaadiga

Panin endale Kubuntu, probleem siis neti pääsuga lihtsalt ei ühenda ära. Wirelessiga juhtmega aga saab küll sisse. icon_question.gif
//edit
Sain endale networki ära confitud. Üks loll küsimus oleks ka, mis see X on ? tuum ? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2007 19:54:41 vasta tsitaadiga

X on aknaserver, see programm, mis hoolitseb akende tekitamise ja graafika eest.
Tuum ehk kernel on jämedalt öeldes programm, mis raudvara ja tarkvara suhtlust orgunnib.
http://en.wikipedia.org/wiki/X_Window_System
http://en.wikipedia.org/wiki/Kernel_(computer_science)

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ludri
HV vaatleja

liitunud: 26.07.2002




sõnum 04.02.2007 20:16:49 vasta tsitaadiga

Mul kah kahe monitori ja graafikaga süsteem, üritasin 6.10 ubuntut installida, valisin "Start or install ubuntu", selle peale miski oraanz riba liikus edasitagasi, siis nagu laadis, siis ilmus ekraanile valge vilkuv altkriips, siis läks monitor mustaks, kakskorda vilgutas monitori tuld, ning rohkemat ei midagi.Tundus, et süsteem jooksis kokku.
Eemaldasin ühe graafika kaardi arvutist, ehk siis on rohkemat õnne aga täpselt sama moodi läks.
Samuti proovisin ka Safe graphics varianti aga tulemus sama.

Ei tea kas ubuntule ati radeon 9600xt kaart ei meeldi? Ubuntul võimalust miskit mitte-graafilist installerit on võimalik kasutada?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 04.02.2007 20:19:59 vasta tsitaadiga

ludri, tõmba Alternative Install CD. icon_wink.gif
_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trv
HV veteran
trv

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2007 20:21:53 vasta tsitaadiga

ludri kirjutas:
Ubuntul võimalust miskit mitte-graafilist installerit on võimalik kasutada?

//edit: ette jõuti icon_razz.gif
jah, tõmba alternative cd: http://ftp.estpak.ee/pub/ubuntu-releases/edgy/ubuntu-6.10-alternate-i386.iso

_________________
I need a break. I just tried to read 'Oxford' as a hexadecimal.
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ludri
HV vaatleja

liitunud: 26.07.2002




sõnum 04.02.2007 20:24:11 vasta tsitaadiga

Tänud kiirete vastuste eest icon_biggrin.gif
Proovin järgi.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2007 22:52:19 vasta tsitaadiga

Mul probleem kubuntuga läpakal, see et kui suspend toimub ja arvuti uuesti sisse lülitada siis prose vent hakkab täispööretel tööle. Prose aga ise töötab normaal sageduse juures 800 mhz. Lahendus on restart kuid mitte sobiv. Proseks siis Intel Centrino M 1.7Ghz.
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 05.02.2007 14:54:11 vasta tsitaadiga

Kas on olemas mingit Ubuntu installikat millel oleks hästi palju lisakraami kaasas? Tänu netiprobleemidele oleks vaja tõmbamine minimaalseks viia.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 05.02.2007 17:30:57 vasta tsitaadiga

vaata downloadi lehelt DVD downloadi, idee poolest peaks universe repo kah selle peale ära mahutatud, kui eksin siiis parandage
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2007 17:44:56 vasta tsitaadiga

mul kadus nett ära. jamasin azureusi ja authbind'iga. peaks olema wifisse ühendatud küll (signaali tugevust näitab), aga kiri "disconnected". ehk läksid mingid vajalikud pordid kinni? kust otsast asja ajama hakata? mis output'i te soovite?
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 05.02.2007 17:46:56 vasta tsitaadiga

riivo21, ruuteri restarti oled proovinud?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2007 18:04:32 vasta tsitaadiga

indrek kirjutas:
riivo21, ruuteri restarti oled proovinud?
tegin lausa reseti. sama jama edasi
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 08.02.2007 10:12:25 vasta tsitaadiga

Ei saa Kubuntus 2 monitori tööle saada. Olen igasugu asju proovinud, aga asi lõppeb tavaliselt kas sellega, et jookseb käivitumisel kinni või ei näita 2. monitor pilti.
Lisan oma xorg.confi: http://valdars.net/xorg.conf.txt
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.02.2007 11:52:03 vasta tsitaadiga

http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Dual_Monitors
Küll käib jutt Gentoo baasil kuid siiani olen nii NV kui ATI kaartidega kaks monitori käima saanud. Ainus jama et tundub nagu oleks hetkel too leht maas icon_confused.gif
Muidu kas sain õigesti aru et tahad ühe monitori panna NV ning teise Matroxi külge? Sedasi võib minna nats keeruliseks, ma ei ole eriti kindel kas viimase peal overlayd ning 3d kiirendus töötaks. Kui FX'il on kaks videoväljundit siis mina torkaks monitorid tolle külge.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 08.02.2007 13:36:05 vasta tsitaadiga

riivo21, http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=75272
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 08.02.2007 15:45:14 vasta tsitaadiga

Section "ServerLayout"
Identifier "Default Layout"
screen 0 "Default Screen" 0 0
screen 1 "screen1" 0 0

InputDevice "Generic Keyboard"
InputDevice "Configured Mouse"
#InputDevice "cursor" "SendCoreEvents"
#InputDevice "eraser" "SendCoreEvents"
EndSection


See osa tundub vale. Mul on linux korra olnud yle mingi 2 megase ati ja hiljem 32mb nvidia TNTst ja nvidia MX440 ja töötas ilusti.

Boldiga osa on minuarust täitsa vale. Seaöl oli midagi nagu screen1 LeftOf screen0 ja mälu järgi olid "screen0" ja "screen1" screen sektsioonide nimed.

_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 10.02.2007 01:55:34 vasta tsitaadiga

Üha rohkem hakkab mulle tunduma, et asi ei peitu xorgis. Ma saan graafilise poole ilusasti tööle, kui lähen otse teriminali ja käivitan sealt käsitsi. Aga niipea, kui ma normaalsel viisil käima panen, jäätub kas logimisekraanil või enne seda.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eser
HV veteran


liitunud: 22.11.2003




sõnum 10.02.2007 08:11:51 vasta tsitaadiga

kuulge kas see värgendis üldse töötab, ja kas programme ka saaks kasutada... peeru, krt gnoomi ronib sisse igal 5 korral ülejäänd muudkui oota nagu segane ja kräshib vahetpidamata
_________________
Must, ja karvane !
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahfiaz
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 10.02.2007 08:35:50 vasta tsitaadiga

Valdars, säti nii, et vaikimisi buudib konsooli, seal kirjutad xinit, avanevasse terminali
metacity $
gnome-panel $
Ja saad hädapärast juba kasutada
Tavakäivitust saad imiteerida (koos kohese veateadete väljastamisega, nii paned aja ja teate kokku), kui kirjutad
gnome-session $

Eser, töötab ikka, kui kunagi aga ubuntukasutaja olin, siis ainukene suurpuruneja oli openoffice, seal on tegevusi, mis viivad crashini (viga võis ka teekides jms olla). Kõik muud programmid töötasid. Ja palun ära aja segamini - seda kui mõni programm ennast sulgeb e lõpetab veateatega ei peaks nimetama crashimiseks. Samuti ei puutu rakendusprogrammide vead kuidagi kernelisse e linuxisse. Kui sul miski nihu läheb vajuta Ctrl+F1, logi sisse, kirjuta
sudo /etc/init.d/gdm restart
Ja uuri logifaile kaustas /var/log, võib-olla leiad sealt vastuse oma probleemile.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2007 11:30:41 vasta tsitaadiga

Keegi neid kõige uuemaid alfasid on proovinud?
_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Innu-
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 10.02.2007 12:26:52 vasta tsitaadiga

Kõige uuem alpha praegu peal.
Stabiilne, crashe pole olnud.
F-Spot ei tööta ning beryli optionsid ei tule ette. Muid vigu pole täheldanud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2007 12:51:21 vasta tsitaadiga

Kuidas on kõige parem kahe Ubuntu'ga arvuti vahel faile jagada? Praegu teen seda Sambaga, mis kasutab Windowsi võrku.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
airm
HV Guru

liitunud: 26.02.2003




sõnum 10.02.2007 13:00:20 vasta tsitaadiga

Overkilla kirjutas:
Kuidas on kõige parem kahe Ubuntu'ga arvuti vahel faile jagada? Praegu teen seda Sambaga, mis kasutab Windowsi võrku.
Mitte võrku, vaid protokolli kasutab.
Samutisaab kasutada FTP-protokolli, ja vist oli selle nimi NFS(network file system) mida ka kasutatakse.
Kasuta, mida oskad. Vahet ei ole, kui sa saad failid õigest kohast õigesse kohta..
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
doh
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2007 13:50:27 vasta tsitaadiga

Mu monitor pakub 50 ja 56 Hz kui peaks töötama 60 Hz peal (19'' LCD) icon_question.gif ubuntu 6.10
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2007 15:04:59 vasta tsitaadiga

Milles võib olla asi, et Firefox ennast ise kinni paneb kui ükskõik millisele url'ile minna? Homepage on google, seal otsinguid teostada pole probleem, aga kui tahan minna nt: hot.ee, siis alguses laadib lehte ja siis väljub programmist. Samamoodi läheb kinni kui Edit>preferences lahti võtta.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 10.02.2007 16:56:39 vasta tsitaadiga

tundub et miski asi mida käima tõmmatakse lehel (võibolla flash) paneb nägu. Pakuksin et installi flash uuesti, probleem võib ka milleski muus olla aga ei tea kus FF oma logisid hoiab.
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2007 17:02:24 vasta tsitaadiga

Siis vist on asi javas mida ma üritasin talle sisse sööta ma kardan. Esimene kokkupuude linuxiga läheb ikka aiataha
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 10.02.2007 20:55:10 vasta tsitaadiga

Overkilla kirjutas:
Kuidas on kõige parem kahe Ubuntu'ga arvuti vahel faile jagada? Praegu teen seda Sambaga, mis kasutab Windowsi võrku.


linuxite vaheliseks failivahetuseks on NFS. internet on paksult täis ubuntu ja NFS'i ülesseadmise õpetusi. paarikümne minuti vaev.

märgusõnadeks võiks olla: nfs-common, nfs-kernel-server, /etc/exports, /etc/fstab, mount

ja igati abiks on "man nfs"
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 11.02.2007 11:06:24 vasta tsitaadiga

carlking, pane ff käima konsoolist sis tõenäoselt näed mis pahasti läheb. Kubuntu kasutajana võin tunnistada et ei ole ainsamatki häda ff-ga.

Note: postitatud kubuntust ff-iga

Note2: Kui esimene kokkupude siis soovitan soojalt automatix-it! Saad peale absull kõik vajaliku 0 piinaga.

_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eser
HV veteran


liitunud: 22.11.2003




sõnum 11.02.2007 15:47:12 vasta tsitaadiga

Ubuntu live cd on igavene jama krt ei sa netti, kuna võrkarile pole drivereid, ja ise ka nagu igavene puine junn, tal pole mitte mingisugust eelist icon_neutral.gif
_________________
Must, ja karvane !
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 11.02.2007 17:03:32 vasta tsitaadiga

Eser kirjutas:
Ubuntu live cd on igavene jama krt ei sa netti, kuna võrkarile pole drivereid, ja ise ka nagu igavene puine junn, tal pole mitte mingisugust eelist icon_neutral.gif

Mis Ubuntu versioon, mis võrkar?
U5-l polnud kah mu masina onboard võrkari jaoks drivereid (sis190), Dapper toimetab temaga vabalt.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2007 17:22:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui esimene kokkupude siis soovitan soojalt automatix-it! Saad peale absull kõik vajaliku 0 piinaga.

Ega suuremat huvi ei olegi praegu aga kuna õpin nagunii IT'd, siis mõtsin selle vidina ka ükskord ära proovida.

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 11.02.2007 20:57:16 vasta tsitaadiga

carlking, Linux ei ole vidin, linux ontööriist ja korralik IT-mees peab oma valdkonna vahendeid tundma.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 11.02.2007 22:00:24 vasta tsitaadiga

Ei saa kinnijooksmisest lahti. Kahtlustan, et miski startupis käivituv asi. Kust saaks asja kontrollida?
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 11.02.2007 22:09:40 vasta tsitaadiga

/me masina nõrgaks kohaks @ Linux pole mälud vaid videokaart.. Nädal aega ei olnud ühtegi "külmumist".. Ja täna panin videokaardile driverid peale, et 3d rakendusi kasutada.. 3 korda kokku jooksnud juba. icon_smile.gif
_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 12.02.2007 00:53:53 vasta tsitaadiga

mis sa ikka Ati junnist ja nende kribatud draiveritest tahta saad.
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 12.02.2007 08:19:52 vasta tsitaadiga

Kui ATI on junn, siis on linux vidin. icon_lol.gif
_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 12.02.2007 10:18:34 vasta tsitaadiga

Marduuhin, ATI ei ole junn, ATI linuxi driverd on lihtsalt ulmeline pask.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.


viimati muutis Death 12.02.2007 10:21:43, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 12.02.2007 10:20:25 vasta tsitaadiga

Mina pole seda väitnudki. icon_smile.gif Või väidad, et linux on vidin?
anyway mõttetu OT.

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 12.02.2007 10:21:52 vasta tsitaadiga

Marduuhin, kui koomuse all kylmab siis vaata oma graafika jahutus yle. Ma jantisin end suvel sellega lolliks, lõpuks tuli välja et graafika passivjahutus lihtsalt ei pädenud.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 12.02.2007 10:23:21 vasta tsitaadiga

Ka idles külmub.. icon_wink.gif Ja jahutus on korralik.. 300g alumiiniumit + vent. icon_smile.gif
_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2007 22:27:21 vasta tsitaadiga

Tekkis siis probleem, et hakkasin ubuntut kasutama ja tahtsin paar proge juurde tõmmata aga selgus, et iga downloadimise korral ütles ta mulle no packeage found. Need reporsitoorumid võtsin Ubuntu 6.06 alustamis lehelt. Kasutan dekstopinda KDE-d icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.02.2007 22:38:35 vasta tsitaadiga

kui sul installitud 6.10 siis on sul valed repod (6.06)
muuda dapper->edgy sources.listis ja vaata kas aitab
kui ei aita siis proovi siit midagi http://www.ubuntu-nl.org/source-o-matic/
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 74, 75, 76  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.