Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Autorikaitsjad sulgesid filmisubtiitreid pakkuva netilehe märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.10.2005 11:16:36 vasta tsitaadiga

ASSAA! elektroonika kirjutas:
Minuti kommentaariruumi paari postituse järgi on väike kahtlus, et selle sammu taga on DVD'de ametlikud tõlgid samas Eestis, kes enamasti tõlgivad DVD'de subbakate pealt, kuna nad ei kujuta ette, et keegi viitsiks (suudaks) subbakakirjutustarkvaraga kuulmise järgi filmi tõlkida ja korralikult ajastada frame'ide peale ning peavad enamusi subbakaid subclubis sub-rip'ideks ning nende tõlgeteks. Mingit RIAA'd selle käigu taga näha natuke naiivne, kuna nemad pole kordagi subbakate teemasse astunud. Pigem tõesti näen ma selle konnatiigi intriigide taga kohalikke tõlke, kelle palka vabatahtlikud tõlgid tublisti maha kisuvad. Ametlik tõlketöö teatavasti väga odav lõbu pole.

loomulikult... seni võis rahuliku südamega viidata ka poes uut filmi müües, et näiteks subclubist saab subtiitrid... nüüd kadus see võimalus... seega kuna tegelikult ikka on inimestel soov eesti keelsete tõlgete järgi, siis loomulikult tulevad siinkohal appi nn "ametlikud" tõlgid, kes kõik "ideaalselt"(kohati on need org. tõlked ikka üli mööda) ära tõlgivad...
kurb, aga tüüpiline käsi-peseb-kätt sündroom icon_wink.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 11:42:46 vasta tsitaadiga

... kui tegemist on nendesamade ametlike tõlkijatega, kes ka kodumaiste kinode/telekanalite jaoks tõlget teevad, siis neile ma küll kaasa ei tunne. Nende tõlkes on kaugelt paista, et tihtilugu ei tea nad tõlgitavast filmist/seriaalist/saatest suurt midagi ja tõlgivad subtiitreid kui kuiva teksti. Ma arvan, et kui autorid mingit tõlget taunima peaks, siis ongi see just nende ametlike tõlkijate poolt pakutav, kuna väga tihti ei jälgi nende tõlge üldse filmi süžeed ja ei anna kaugltki adekvaatselt edasi autori sõnumit. Samas, kui subclub'i tõlked pole ehk alati keeleliselt nii korrektsed on nad tunduvalt paremini filmiga kokku sobivad st. vaadates räpparite roppu mölisemist, ootan ka tiitritelt sama autentset esitust ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 12:31:54 vasta tsitaadiga

Kui VK Holdingu ja MPDE juhtkonnad tõesti arvavad, et subbakate keelamine võiks nende müüginumberid parandada, siis lubage naerda, midagi jaburamat pole ma veel kuulnud. Enamus, kes aktiivselt netipiramisega tegelevad mõistavad ka sellel tasemel inglise keelt, et filmist probleemideta aru saada. Need, kelle jaoks on filmipiramine pühapäevahobi, saavad subbakad nii või teisiti. Naiivsus seadustega mängimisel on nende ärikate märksõnaks. Kui vaid mäni juuraharidusega asjaarmastaja viitsiks hakata neile kaikaid kodarasse loopida, teeniks see persoon tavakodanike poolt küll päris korraliku respekti ära.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 13:17:12 vasta tsitaadiga

... nuta või naera aga tegu on tehtud ja kahjuks ongi reeglina niimoodi, et ega need piraatlusega võitlejad kuigivõrd geniaalsusega ei hiilga. Rapsitakse valimatult ja järelemõtlematult igas suunas, selle asemel, et korraks aeg maha võtta ja mõelda, kuidas olukorda enda kasuks keerata. Teinekord võib eemalt paistev karvane koletis, lähemale astudes, hoopis vaguraks tööloomaks osutuda st. tuleb lihtsalt välja mõelda see viis, kuidas teda rakendada - maha murda ju ei saa, seda näitab kogu maailmas läbi viidud samalaadsete operatsioonide praktika. Millalgi viidi DJ'de hulgas läbi muusikaplaatide legaliseerimise kampaaniat st. võisid oma koopiatele saada legaalsuse kinnituse ja kasutada neid siis nagu originaale - väga kasulik, kuna niimoodi sai koostada just endale vajalikke kogumikke, ilma prahi eest maksmata. Miks ei võiks subtiitrite puhul teha sama, miks peab alati hävitama, miks ei või olemasolevat vajalikus suunas rehabiliteerida ? Ilmselt peitubki siin kogu loo iva - pole vastavat tahet - EAKO on lihtsam sulgeda lehekülg ja oma töö kohta linnuke kirja saada (loe: papp kätte saada), kui maailmaparandamisega tegeleda ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 13:29:24 vasta tsitaadiga

Njah, see maailmaparandamine tõesti enamusel pigem selline teema, mida peetakse naiivitaride jaoks. Et nagu mõttega asja ikka utsitada, kullamunejakana sellest ikka ei saa. Probleem tõesti selles, et üritatakse igast viimasestki asjast pappi välja pigistada. Öeldakse ju poliitikute kohta väga tabavalt, et nad tegelikult ju töötatöölised, kuna midagi muud, kui soga ajada nad ei oska. Nende autorikaitserahva kohta käiks sama asi: amatöörid, kes on asunud kohale, kus endale mingisugustki sissetulekut kindlustada. Nende reaalne efektiivsus tegelikult küll suur küsimärk. Suures osas on need wannabe ametnikud progressile tõsiseks arengupidajateks, kui mingi väärtuse kaitsjateks. Aga eks nad üritavad enda vajalikkust tõestada selliste käikude tegemisega, mis tegelikus elus küll kellelegi kasu ei too. Saavad tõesti linnukese kirja ning elu edasi. Aga huvitav, kes nende otsene finantseerija on? Riik? Mingi eraettevõte?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 13:48:10 vasta tsitaadiga

Riik annab põhipalka ja maju ostetakse eraettevõtetelt tulnud rahadest icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 14:10:35 vasta tsitaadiga

lõppkokkuvõttes võib siis öelda et -nad ei saavutanud selle teoga mitte midagi.
koliti muude maade serveritesse ringi.
kui siis ,tegi eako päris head reklaami subclubile thumbs_up.gif icon_razz.gif

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
386
Kreisi kasutaja
386

liitunud: 09.11.2003




sõnum 20.10.2005 14:23:49 vasta tsitaadiga

Mind vaevab ikkagi ainult üks asi. Kas see aksioon oli ikkagi seaduslik? Või oli weebilehel kasutatud fraasid mitte seoses saidi sisuga. See on põhiküsimus. Eelpoolsed inimesed nagu ei kahtle üldse nõudmise seaduslikkuses leht maha tirida...
_________________
Minu klaviatuur vihkab mind...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 20.10.2005 14:24:51 vasta tsitaadiga

ASSAA! elektroonika kirjutas:
Aga huvitav, kes nende otsene finantseerija on? Riik? Mingi eraettevõte?


EAÜ-ga oli vähemalt minu mäletamist mööda sedasi, et esiteks maksavad neile autorid, et nad neid "kaitseks", ja siis materjali kasutajad (kontserdikorraldajatest raadiot mängitavate külapoodideni). Valdav osa "autorile minevaid tasusid" läheb tegelikult EAÜ ülalpidamiseks. EAÜ tahab igalt tehingult vahendustasu, ehkki ta tehingu endaga seotud pole, näiteks kontserdi korraldaja ei tohi maksta lihtsalt artistile, vaid EAÜ peab tehingu pealt priske protsendi saama. Kontserditel ulatub see summa vahel miljonitesse.

Kusjuures kui ma ei eksi, on EAÜ nõudnud raha ka rahvamuusika esitamisõiguse eest.

EAKO peaks olema lihtsalt EAÜ-ga konkureeriv "katust" pakkuv firma.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 14:55:23 vasta tsitaadiga

386 kirjutas:
Mind vaevab ikkagi ainult üks asi. Kas see aksioon oli ikkagi seaduslik? Või oli weebilehel kasutatud fraasid mitte seoses saidi sisuga. See on põhiküsimus. Eelpoolsed inimesed nagu ei kahtle üldse nõudmise seaduslikkuses leht maha tirida...

... kaudselt on sellele ka juba korduvalt vastatud, kõik oleneb, kuidas seadusi tõlgendada ja selleks, et tõlgendusi kahtluse alla seada, peaks need vaidlustama, kuid seda pole keegi kahjuks (arusaadavatel põhjustel) teinud ...

... tegelikult on maru nõme lugeda päevast-päeva, nagu oleks me mingi häkkerite, kräkkerite ja piraatide kuri ühiskond, mis teeb suurkorporatsioonide illu-lillu abitule rahamasinale liiga ja lausa marru ajab mind, et need, kes seda kõneainet tekitavad on inimesed meie endi hulgast, kes $ märki nähes on valmis kaasmaalastel silmagi pilgutamata naha üle kõrvade tõmbama icon_mad.gif

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Volts
HV kasutaja
Volts

liitunud: 17.08.2002




sõnum 20.10.2005 16:40:37 Et kas üldse on illegaalne vasta tsitaadiga

Sellega seoses mõned mõtted. Huvitav kui teise maa serverisse seuke asi püsti panna kas see siis ka eesti autorikaitse näpu ulatusse satub. Ja üldse kas autori õigusi on rikutud kui on tõlgitud mitte kasumiteenimise eesmärgil. Sest subclub toimis ju hea tahte printsiibil. Autori kaitse seadus keelab minu8teada kasu lõikamise. On äkki keegi kes oskab komenteerida ja avada mu pimedad silmad? icon_question.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ups
HV kasutaja

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 17:05:48 Re: Et kas üldse on illegaalne vasta tsitaadiga

Volts kirjutas:
Sellega seoses mõned mõtted. Huvitav kui teise maa serverisse seuke asi püsti panna kas see siis ka eesti autorikaitse näpu ulatusse satub. Ja üldse kas autori õigusi on rikutud kui on tõlgitud mitte kasumiteenimise eesmärgil. Sest subclub toimis ju hea tahte printsiibil. Autori kaitse seadus keelab minu8teada kasu lõikamise. On äkki keegi kes oskab komenteerida ja avada mu pimedad silmad? icon_question.gif


serverile kehtivad selle füüsilise asukoha riigi seadused.

siia hulka veel lõik SLÕL artiklist
tsitaat:
Lisaks internetiteenust pakkuva firma Aspit serveris olnud Subclubile lasi Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon (EAKO) kinni panna ka Elioni, Elisa ja Hot serverites olnud filmisubtiitreid pakkunud netilehed. Kinnipanemist ootavad veel kaks Zone.ee serveris asuvat lehekülge. Subland kolis oma andmebaasiga eile Hollandi serverisse, kuhu EAKO käed ei ulatu.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 17:23:56 vasta tsitaadiga

üks teine subi lehte näikse venemaale kolinud olema.asi tuleb igatahes ru lõpuga kohast.
ja venemaal vist on seadustega nagu ta on.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tripp
Kreisi kasutaja
Tripp

liitunud: 30.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 20:42:44 vasta tsitaadiga

386 kirjutas:
Mind vaevab ikkagi ainult üks asi. Kas see aksioon oli ikkagi seaduslik? Või oli weebilehel kasutatud fraasid mitte seoses saidi sisuga. See on põhiküsimus. Eelpoolsed inimesed nagu ei kahtle üldse nõudmise seaduslikkuses leht maha tirida...


Niimoodi labidaga lüües ei oleks tohtinud. Igatahes, kui asi kohtusse läheb, siis terve lehe kinnipanemist poleks sealt küll lubatud. Iga subtiiter oleks tulnud põhjalikult üle vaadata ja eksperthinnang anda.
Samas mind väga huvitaksid EAKO poolt kasutatavad ekspertiisimeetodid. Sest näiteks, kui ma ostan 2 identset dvd-d ja ühe laenan sõbrale vaatamiseks, siis see on automaatselt piraatkoopia. Nüüd tahaks näha, mismoodi nad ekspertiisi läbi viivad, et aru saada, kumb plaat siis piraat ja kumb õige on? icon_wink.gif

_________________
"Reklaam on teadus sellest, kuidas hoida intellekti nii kaua kinni, kui tema omanik raha ära annab." - Stephen Leacock
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 20:48:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:

siis terve lehe kinnipanemist poleks sealt küll lubatud.


Kas siiski ei olnud nii et EAKO ütles et pange kinni või muidu....
Oleksid pidanud EAKO pikalt saatma ja mitte kohe tervet saiti pikemalt mõtlemata sulgema
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 22:46:38 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
tsitaat:

siis terve lehe kinnipanemist poleks sealt küll lubatud.


Kas siiski ei olnud nii et EAKO ütles et pange kinni või muidu....
Oleksid pidanud EAKO pikalt saatma ja mitte kohe tervet saiti pikemalt mõtlemata sulgema


ju eako leidis mingi nipi kuidas aspit vms mõjutada.või on see firma lihtsalt nii arg.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 22:53:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

või on see firma lihtsalt nii arg.



Pigem ei tahetud sekeldusi ilmselt
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriTed
HV Guru

liitunud: 06.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2005 22:53:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ja üldse kas autori õigusi on rikutud kui on tõlgitud mitte kasumiteenimise eesmärgil. Sest subclub toimis ju hea tahte printsiibil. Autori kaitse seadus keelab minu8teada kasu lõikamise. On äkki keegi kes oskab komenteerida ja avada mu pimedad silmad?


Samas kui piltide kasutamine omaloominguks ning kasu mitte teenimise eesmärgil on minuteada lubatud.
Kommentaarid: 254 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 231
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 21.10.2005 01:42:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ja üldse kas autori õigusi on rikutud kui on tõlgitud mitte kasumiteenimise eesmärgil. Sest subclub toimis ju hea tahte printsiibil. Autori kaitse seadus keelab minu8teada kasu lõikamise. On äkki keegi kes oskab komenteerida ja avada mu pimedad silmad?


Autori õigusi on rikutud sedamoodi, et autor jäi sinu illegaalselt vaadatud ja tõlgitud subtiitrite tõttu tasust ilma. Poest ostes oleks sa seda tasu ju maksnud. Põhimõtteliselt on väide sarnane, et monopolis müüdud 1000 paki salasigareti eest jäi riigil saamata 1000 paki jagu tubakaaktsiisi (nagu toll pasundab). Tegelikult oleks selle tuhande paki aktsiisi asemel saadud vaid 25-30 paki aktsiis. Julgen väita, et ülejäänud suitsupakkide asemel oleks keeratud ajalehte, tänavalt korjatud koni või üksikutel juhtudel lõpetatud suitsetamine. Vahe käsitletava teemaga on vaid ühe maksu nimes (aktsiisimaks). Monopol pistis suitsu eest saadud kasumi puhtalt oma tasku ja riigil jäi saamata oletatav aktsiis, käibemaks jne. Sina aga ei maksnud filmi vaatamise eest kellelegi sentigi (ka mitte loojatele) ja kasum jäi saamata, käibemaks maksmata jne.
tagasi üles
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 21.10.2005 08:14:21 vasta tsitaadiga

Anonymous kirjutas:
Autori õigusi on rikutud sedamoodi, et autor jäi sinu illegaalselt vaadatud ja tõlgitud subtiitrite tõttu tasust ilma.


Mis tasu see saamata jäi ? "Autor", tegelikult levitaja, just maksab tõlkimise eest.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vidget
HV Guru
Vidget

liitunud: 21.02.2002




sõnum 21.10.2005 09:50:39 vasta tsitaadiga

Alan B'Stard kirjutas:
Anonymous kirjutas:
Autori õigusi on rikutud sedamoodi, et autor jäi sinu illegaalselt vaadatud ja tõlgitud subtiitrite tõttu tasust ilma.


Mis tasu see saamata jäi ? "Autor", tegelikult levitaja, just maksab tõlkimise eest.

Kõik oleneb kui laia vaatega oled. Tõenäoliselt 90% neid subtiitreid kasutati piraatfilmide jaoks ja kui nii mõelda, siis on tõesti filmi eest maksmata. Kuid see ei tähenda, et subtiitrid oleksid "pahad". Võiks ju interneti keelustada, kuna seal 90% pornot ja lisaks veel igasugu muid piraat tooteid. Samuti keelustaks relvad, kuna need on väga suurel osal mõeldud tapmiseks. jne.
Samas mõttetu on hakata ka seadustes tuhnama, et leida auk, kuidas võiks eestis jätkata oma tegevust. palju lihtsam variant on juba kasutusel: kolimine välismaa servusse. Kuna subtiitrid on mahult väga väikesed, siis selle sikutamine kasvõi antarktikast oleks talutav.
Pirasõbrad leiavad niikuinii oma kanali kuidas neid levitada, kasvõi pannes subtiitrid kohe filmiga kaasa.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2005 10:53:18 vasta tsitaadiga

kuna nn "eako" on nüüd oma käigu teinud.võiks ka tarbijakaitse oma käigu teha,
dvd laenutustesse.kontrollima-miks rikutaxe dvd müües keeleseadust.paljudel
müüdavatel dvdel pole maakeelt peal.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Notsu
HV vaatleja
Notsu

liitunud: 01.01.2003




sõnum 21.10.2005 12:48:49 vasta tsitaadiga

Alan B'Stard kirjutas:
Anonymous kirjutas:
Autori õigusi on rikutud sedamoodi, et autor jäi sinu illegaalselt vaadatud ja tõlgitud subtiitrite tõttu tasust ilma.


Mis tasu see saamata jäi ? "Autor", tegelikult levitaja, just maksab tõlkimise eest.


Tavaliselt maksab ju levitaja autorile vastavalt sõlmitud lepingule õiguste eest teost levitada mingis mahus. Kuna tõlkimise puhul on tavaliselt tegu uute turgudega ja müügimahu kasvuga, sõlmitakse antud leping teose autoriga uuesti, kui müügimahtude suurenemisest tulenev. Muidugi on võimalik ka variant, et autor on müünud kõik oma õigused teosele mingile levitajale. Sel juhul jääb autoritasu maksmine ära, või saab autoritasu levitaja (esindaja, uus omanik) teise levitaja käest, kes huvitub teose (antud juhul) tõlkimisest.
Kui levitaja soovib teost tõlkida, maksab ta ka tõlkijale nö. tükitöö kinni, mitte aga autoritasu. Autor aga peab levitajalt saama ka tõlgitud teose eksemplaride koguselt autoritasu. Tõlgitud teost käsitletakse antud juhul samaväärsena originaalteosega.
Ma pole küll asjatundja, kuid nii peaks see vist käima autorikaitse arvates. Aga subclubi tõlgete eest vaevalt keegi tasu on saanud. No vähemalt ametlikult vormistatud viisil küll vaevalt. Autoritasule lisaks on jäänud maksmata riigile tulumaks, käibemaks jne. Ka riigimaksusid (ka nendest on ju kõrvale hiilitud) ei tohiks unustada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 21.10.2005 12:55:46 vasta tsitaadiga

Subclub on püsti, kes otsib see leiab...

Google abiks
tagasi üles
phpzone
HV kasutaja

liitunud: 02.04.2002




sõnum 21.10.2005 12:57:52 vasta tsitaadiga

leht on tagasi!

subclubfuture.net

_________________
One man's constant is another man's variable
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.10.2005 13:03:49 vasta tsitaadiga

teema võib seega lukku panna icon_question.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2005 13:24:50 vasta tsitaadiga

võib küll thumbs_up.gif
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vex
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 07.11.2006 15:58:37 vasta tsitaadiga

ei olnudgi seda pidu pikaks ajaks, kui "kurjad onud" jälle lehekülje kinni panid.
kuskil pole küll avaliku pressiteadet sulgemise kohta laekunud, kuid koduleht suletud.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 16:06:18 vasta tsitaadiga

http://www.hot.ee/subland/

kus see oma teemat yleval hoiab? vahepeal näis et kuskilt venemaa suunalt tuli

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 19:14:03 vasta tsitaadiga

trademaa...subclub pandi kinni icon_evil.gif icon_evil.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M|S|W
Kreisi kasutaja
M|S|W

liitunud: 15.03.2005




sõnum 07.11.2006 21:36:36 vasta tsitaadiga

Krdi "kurjad onud" .......tegelegu millegi kasulikumaga!!! icon_mad.gif
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 171
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 22:44:25 vasta tsitaadiga

Värdjakari... Piraatlus ajab üle ääre, aga BSA tegeleb lausidiootsustega icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif Ma eeldan, et sulgejaks on BSA, sest kes muu see ikka olla saab. Sedakorda tehti asi siis ära ilma suurema kärata, eks eelmine kord leiti liialt palju vastuseisu, kuna sisuliselt siiski pole tegemist piraatlusega Subclub näol. Ropendama ajavad need ajuhiiglased... icon_evil.gif
_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.11.2006 23:11:59 vasta tsitaadiga

BSA peaks tegelema tarkvaraga. Sulgejaks on tõenäoliselt EAKO või kes iganes need autorikaitsega tegelevad.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 23:30:28 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
BSA peaks tegelema tarkvaraga. Sulgejaks on tõenäoliselt EAKO või kes iganes need autorikaitsega tegelevad.
Minu viga jah, muidugi EAKO, pikk tööpäev ajud ära nüristanud icon_redface.gif
_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 23:30:38 vasta tsitaadiga

Loodeta vasti ei lähe kaua kuni asi taas püsti, kiruda pole mõtet, ei jõua lihtsalt.
omal plaanis filmiõhtu lähiajal, krt nüd ei saa sube :S

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2006 23:32:38 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
Loodeta vasti ei lähe kaua kuni asi taas püsti, kiruda pole mõtet, ei jõua lihtsalt.
omal plaanis filmiõhtu lähiajal, krt nüd ei saa sube :S
Endal sama asi täna plaanis, õnneks sain siiski (suhteliselt) värsked suubid http://www.hot.ee/subland/ kätte.
_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Naljatilk
HV kasutaja
Naljatilk

liitunud: 03.03.2006




sõnum 07.11.2006 23:55:21 vasta tsitaadiga

http://sub.divx.ee/ soovitas mulle mad..
Aga täna oli paras shokk kui vaatasin igavusest oma bookmarkse üle ning avastasin taolise kirja.. Loodetavasti on asi ruttu üleval, kuid kes teab.. Eelnevatel kordadel (tean kindlalt ainult ühte kui aus olla) ilmus leht ikkagi üles tagasi.

_________________
Vaata pilti
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 00:18:59 vasta tsitaadiga

Naljatilk kirjutas:
http://sub.divx.ee/ soovitas mulle mad..
Aga täna oli paras shokk kui vaatasin igavusest oma bookmarkse üle ning avastasin taolise kirja.. Loodetavasti on asi ruttu üleval, kuid kes teab.. Eelnevatel kordadel (tean kindlalt ainult ühte kui aus olla) ilmus leht ikkagi üles tagasi.
Küsimus pigem selles ilmselt, et kaua need inimesed, kes oma vabast ajast ja tahtest seda lehte käigus hoiavad/hoidsid, viitsivad tuuleveskitega võidelda.
_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vex
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 08.11.2006 10:39:29 vasta tsitaadiga

link
ka väike pressiteade selle kohta
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marco
Kreisi kasutaja
marco

liitunud: 18.04.2006




sõnum 08.11.2006 11:21:18 vasta tsitaadiga

arusaamatu minujaoks...seadusevastane või mitte aga naeruväärne on see ikka. kui ma siin kirjutan "i'll be back" või "the truth is out there" ja teen seda tõlgitud kujul kas see ka siis piraatlus? selle asemel et ränka tööd näinud inimesi piinata võidaks neid hoopis mõnda telekanalisse tööle soovitada. saaks kambapeale korralikud subtiitrid eestis jooksvatele filmidele ja sarjadele.
_________________
Does "genuine" mean "with the real bugs"?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 12:26:18 vasta tsitaadiga

eriti valusalt on kirjutatud see pressiteade, nagu kuradi mõrvaritest räägiks.

krt kui vaja hakkame toetusi koguma, et subclub püsti jääks.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trek
HV kasutaja
Trek

liitunud: 01.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 13:31:44 vasta tsitaadiga

Artikkel on küll täiesti haige. Eriti meeldisid mulle need fraasid: "nende endi nina all toime pandava jõhkra eestikeelse autoriõiguse rikkumise" ja "kuritahtlikult tegutsenud tõlkepiraatide pelgupaik". No ma ei saa naeru pidama. Ei tea, mis kurja küll need tõlkepiraadid tahtsid:D Ja muidugi on rikkumine jõhker, ülijõhker võiks isegi öelda, peaaegu kõige jõhkram üldse, mis olla saab. No mida veel:S
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vulcan
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 13:39:24 vasta tsitaadiga

Saatsin sellise kirja EAKO-le:
--------------------------------------------------
hei

Te panete ikka kõvasti küll. Tundub, et ennem tegemist mõõdate/mõtlete 0 korda. See, et isik/organisatsioon midagi SAAB teha ei tähenda, et ta seda PEAB tegema. Isegi kui autorikaitses on lüngad, mis sellist ajuvbadust nagu teie subtiitri saitidega teete võimaldavad. Siis saage aru - te EI PEA seda tegema. Tegelega palun edaspidi sisuliste probleemidega, mis aitaksid autoreid.

Näiteks seadke korde enda veebileht, tehke sellest suhtluskanal osapoolte vahel (autorite, EAKO, tarbijad). Sest viimati - umbes aasta tagasi - kui te laineid lõite, oli teie koduleht samas seisus. Ja see on juba HALE vaadata. Läksin juba teistkorda heatahtlikult infot hankima asjade kohta teie kodulehelt aga ... .


PS: olen ka ise kohalik Eesti turule suunatud autor ja pole veel siiani tundnud endas soovi teie teenuste järele.

terv,
Erki
-----------------------------------------------

Palun tehke kõik sama, et need lollid tunneksid üldsuse survet.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 14:12:01 vasta tsitaadiga

Artikkel on iroonilises võtmes kirjutatud, kulla humoristid. Vaadake autori nime! Kui see teile midagi ei ütle, siis tutvuge selle mehe teiste artiklitega.
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vulcan
HV vaatleja

liitunud: 07.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 15:45:00 vasta tsitaadiga

Kusjuures vaadake neid saite:
http://www.eau.org/index.php
ja nende alamprojekti:
http://www.estmusic.com/

Need tegelevad ka tegelikkuses sellega millega üks autorikaitseühing peaks tegelema. Tekib küsimus et kes kurat on EAKO:
http://www.eako.ee/kontakt.htm

Avaliku info põhjal ma järeldaks, et tegemist pigem mingite VÄGA kahtlaste tüüpidega.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Trek
HV kasutaja
Trek

liitunud: 01.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 15:45:29 vasta tsitaadiga

Mõttetu mees kirjutas:
Artikkel on iroonilises võtmes kirjutatud, kulla humoristid. Vaadake autori nime! Kui see teile midagi ei ütle, siis tutvuge selle mehe teiste artiklitega.


Vabandan, unise peaga ei märganud autorit üldse. Tamme töödega olen tutvunud varem küll ja küll. Nüüd end parandades võiks öelda, et päris hästi ja humoorikalt on kirjutatud:) (humoorikas tundus tegelt ennegi:D)
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 16:18:06 vasta tsitaadiga

Tähendab, juriidiliselt on vaja autori nõusolekut, et tema tööd kasutada (näiteks seda tõlkida). Vaja pole isegi tingimata autorile midagi maksta (tavaliselt maksab autor ise tõlkijatele) aga vaja on autori nõusolekut. Selleta ei tohi teost ega sellest tuletatud teoseid (mida tõlge sisuliselt on) avalikustada.
See öeldud, on minugi meelest tegu mõttetu tähenärimisega, kuna tõesti subtiitrite olukord on meie väikeses silgutünnis suhteliselt kehv. Enda inglise keel on küll üldiselt piisavalt hea, et saan ka subtiitriteta hakkama (või mõnes kehvema heliga filmis ajavad asjad ilusti ära ka inglisekeelsed subtiitrid) ja kohati eelistangi originaalkeelt kehvale tõlkele. Aga mõne hea filmi puhul, milles räägitakse mõnes muus keeles peale eesti ja inglise on häda käes ja siis on mindki nii mõnigi taoline subtiitrisait hädast välja aidanud. Seega minumeelest siiski natuke pastakast välja imetud probleem (kuigi juriidilselt on selle kinnipanemisega kõik korrektne, aka J.O.K.K.). Ehk siis paistab, et neil oli kuidagi vaja oma olemasolu tõestada, kodumaistest FTP'dest nende jõud ju üle ei käi, kuna nende taga seisavad oma välislinki kaitsvad telekomifirmad, kes tõenäoliselt kergelt end heidutada ei lase ja kelle palgal on piisavalt seadusetundjaid). Ja midagi peaks ju nagu tegema kah, et palka ära teenida, seega otsustatigi mõni vähe lihtsam sihtmärk ette võtta.
Artikkel ise-enesest pole tõesti oma magushapus iroonikastmes üldse paha.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 08.11.2006 16:32:06 vasta tsitaadiga

Filmi ei saa tõlkida, tegu on filmile lisaväärtuse andmisega ja selle vähese keeleoskusega vaatajaskonnale ligipääsetavaks tegemisega.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
switch
HV veteran

liitunud: 14.01.2003




sõnum 08.11.2006 16:49:35 vasta tsitaadiga

Alan B'Stard kirjutas:
Filmi ei saa tõlkida, tegu on filmile lisaväärtuse andmisega ja selle vähese keeleoskusega vaatajaskonnale ligipääsetavaks tegemisega.


väga hästi öeldud...

...filmi saab tõlgendada...igaühejaoks on see erinev..


need kõik on väga keerulised probleemid millele mul veel täna vastust ei ole.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2006 16:54:59 vasta tsitaadiga

Alan B'Stard kirjutas:
Filmi ei saa tõlkida, tegu on filmile lisaväärtuse andmisega ja selle vähese keeleoskusega vaatajaskonnale ligipääsetavaks tegemisega.


Filmi on kasutatud tõlke tegemise tarbeks. Ümberjutustus oleks tõlgendamine. Otsese tõlkimise tagajärjel tekib nn tuletatud teos, mille avalikustamiseks on tarvis kasutatud teose autori luba. St kui mehed läheks kohtusse ja suudaks ära tõestada, et tegu polnud otseste tõlgetega, vaid ümberjutustustega, siis kes teab mispidi see otsus kukuks. Aga millegipärast ma kahtlen et nad soovivad sellega riskida (ja see vajaks väga heal tasemel juristi, kes suudaks seadust väänata). Sinnamaani on juriidiliselt kõik korrektne. Olgu loogilise ja moraalse küljega kuidas tahes.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Autorikaitsjad sulgesid filmisubtiitreid pakkuva netilehe mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.