|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
20.10.2005 11:16:36
|
|
|
| ASSAA! elektroonika kirjutas: |
| Minuti kommentaariruumi paari postituse järgi on väike kahtlus, et selle sammu taga on DVD'de ametlikud tõlgid samas Eestis, kes enamasti tõlgivad DVD'de subbakate pealt, kuna nad ei kujuta ette, et keegi viitsiks (suudaks) subbakakirjutustarkvaraga kuulmise järgi filmi tõlkida ja korralikult ajastada frame'ide peale ning peavad enamusi subbakaid subclubis sub-rip'ideks ning nende tõlgeteks. Mingit RIAA'd selle käigu taga näha natuke naiivne, kuna nemad pole kordagi subbakate teemasse astunud. Pigem tõesti näen ma selle konnatiigi intriigide taga kohalikke tõlke, kelle palka vabatahtlikud tõlgid tublisti maha kisuvad. Ametlik tõlketöö teatavasti väga odav lõbu pole. |
loomulikult... seni võis rahuliku südamega viidata ka poes uut filmi müües, et näiteks subclubist saab subtiitrid... nüüd kadus see võimalus... seega kuna tegelikult ikka on inimestel soov eesti keelsete tõlgete järgi, siis loomulikult tulevad siinkohal appi nn "ametlikud" tõlgid, kes kõik "ideaalselt"(kohati on need org. tõlked ikka üli mööda) ära tõlgivad...
kurb, aga tüüpiline käsi-peseb-kätt sündroom
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
20.10.2005 11:42:46
|
|
|
... kui tegemist on nendesamade ametlike tõlkijatega, kes ka kodumaiste kinode/telekanalite jaoks tõlget teevad, siis neile ma küll kaasa ei tunne. Nende tõlkes on kaugelt paista, et tihtilugu ei tea nad tõlgitavast filmist/seriaalist/saatest suurt midagi ja tõlgivad subtiitreid kui kuiva teksti. Ma arvan, et kui autorid mingit tõlget taunima peaks, siis ongi see just nende ametlike tõlkijate poolt pakutav, kuna väga tihti ei jälgi nende tõlge üldse filmi süeed ja ei anna kaugltki adekvaatselt edasi autori sõnumit. Samas, kui subclub'i tõlked pole ehk alati keeleliselt nii korrektsed on nad tunduvalt paremini filmiga kokku sobivad st. vaadates räpparite roppu mölisemist, ootan ka tiitritelt sama autentset esitust ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja
liitunud: 18.08.2003
|
20.10.2005 12:31:54
|
|
|
| Kui VK Holdingu ja MPDE juhtkonnad tõesti arvavad, et subbakate keelamine võiks nende müüginumberid parandada, siis lubage naerda, midagi jaburamat pole ma veel kuulnud. Enamus, kes aktiivselt netipiramisega tegelevad mõistavad ka sellel tasemel inglise keelt, et filmist probleemideta aru saada. Need, kelle jaoks on filmipiramine pühapäevahobi, saavad subbakad nii või teisiti. Naiivsus seadustega mängimisel on nende ärikate märksõnaks. Kui vaid mäni juuraharidusega asjaarmastaja viitsiks hakata neile kaikaid kodarasse loopida, teeniks see persoon tavakodanike poolt küll päris korraliku respekti ära.
|
|
| Kommentaarid: 116 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
20.10.2005 13:17:12
|
|
|
... nuta või naera aga tegu on tehtud ja kahjuks ongi reeglina niimoodi, et ega need piraatlusega võitlejad kuigivõrd geniaalsusega ei hiilga. Rapsitakse valimatult ja järelemõtlematult igas suunas, selle asemel, et korraks aeg maha võtta ja mõelda, kuidas olukorda enda kasuks keerata. Teinekord võib eemalt paistev karvane koletis, lähemale astudes, hoopis vaguraks tööloomaks osutuda st. tuleb lihtsalt välja mõelda see viis, kuidas teda rakendada - maha murda ju ei saa, seda näitab kogu maailmas läbi viidud samalaadsete operatsioonide praktika. Millalgi viidi DJ'de hulgas läbi muusikaplaatide legaliseerimise kampaaniat st. võisid oma koopiatele saada legaalsuse kinnituse ja kasutada neid siis nagu originaale - väga kasulik, kuna niimoodi sai koostada just endale vajalikke kogumikke, ilma prahi eest maksmata. Miks ei võiks subtiitrite puhul teha sama, miks peab alati hävitama, miks ei või olemasolevat vajalikus suunas rehabiliteerida ? Ilmselt peitubki siin kogu loo iva - pole vastavat tahet - EAKO on lihtsam sulgeda lehekülg ja oma töö kohta linnuke kirja saada (loe: papp kätte saada), kui maailmaparandamisega tegeleda ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja
liitunud: 18.08.2003
|
20.10.2005 13:29:24
|
|
|
| Njah, see maailmaparandamine tõesti enamusel pigem selline teema, mida peetakse naiivitaride jaoks. Et nagu mõttega asja ikka utsitada, kullamunejakana sellest ikka ei saa. Probleem tõesti selles, et üritatakse igast viimasestki asjast pappi välja pigistada. Öeldakse ju poliitikute kohta väga tabavalt, et nad tegelikult ju töötatöölised, kuna midagi muud, kui soga ajada nad ei oska. Nende autorikaitserahva kohta käiks sama asi: amatöörid, kes on asunud kohale, kus endale mingisugustki sissetulekut kindlustada. Nende reaalne efektiivsus tegelikult küll suur küsimärk. Suures osas on need wannabe ametnikud progressile tõsiseks arengupidajateks, kui mingi väärtuse kaitsjateks. Aga eks nad üritavad enda vajalikkust tõestada selliste käikude tegemisega, mis tegelikus elus küll kellelegi kasu ei too. Saavad tõesti linnukese kirja ning elu edasi. Aga huvitav, kes nende otsene finantseerija on? Riik? Mingi eraettevõte?
|
|
| Kommentaarid: 116 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Firefly
HV Guru

liitunud: 26.02.2004
|
20.10.2005 13:48:10
|
|
|
Riik annab põhipalka ja maju ostetakse eraettevõtetelt tulnud rahadest
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
20.10.2005 14:10:35
|
|
|
lõppkokkuvõttes võib siis öelda et -nad ei saavutanud selle teoga mitte midagi.
koliti muude maade serveritesse ringi.
kui siis ,tegi eako päris head reklaami subclubile
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
386
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.11.2003
|
20.10.2005 14:23:49
|
|
|
Mind vaevab ikkagi ainult üks asi. Kas see aksioon oli ikkagi seaduslik? Või oli weebilehel kasutatud fraasid mitte seoses saidi sisuga. See on põhiküsimus. Eelpoolsed inimesed nagu ei kahtle üldse nõudmise seaduslikkuses leht maha tirida...
_________________ Minu klaviatuur vihkab mind... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
20.10.2005 14:24:51
|
|
|
| ASSAA! elektroonika kirjutas: |
| Aga huvitav, kes nende otsene finantseerija on? Riik? Mingi eraettevõte? |
EAÜ-ga oli vähemalt minu mäletamist mööda sedasi, et esiteks maksavad neile autorid, et nad neid "kaitseks", ja siis materjali kasutajad (kontserdikorraldajatest raadiot mängitavate külapoodideni). Valdav osa "autorile minevaid tasusid" läheb tegelikult EAÜ ülalpidamiseks. EAÜ tahab igalt tehingult vahendustasu, ehkki ta tehingu endaga seotud pole, näiteks kontserdi korraldaja ei tohi maksta lihtsalt artistile, vaid EAÜ peab tehingu pealt priske protsendi saama. Kontserditel ulatub see summa vahel miljonitesse.
Kusjuures kui ma ei eksi, on EAÜ nõudnud raha ka rahvamuusika esitamisõiguse eest.
EAKO peaks olema lihtsalt EAÜ-ga konkureeriv "katust" pakkuv firma.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
20.10.2005 14:55:23
|
|
|
| 386 kirjutas: |
| Mind vaevab ikkagi ainult üks asi. Kas see aksioon oli ikkagi seaduslik? Või oli weebilehel kasutatud fraasid mitte seoses saidi sisuga. See on põhiküsimus. Eelpoolsed inimesed nagu ei kahtle üldse nõudmise seaduslikkuses leht maha tirida... |
... kaudselt on sellele ka juba korduvalt vastatud, kõik oleneb, kuidas seadusi tõlgendada ja selleks, et tõlgendusi kahtluse alla seada, peaks need vaidlustama, kuid seda pole keegi kahjuks (arusaadavatel põhjustel) teinud ...
... tegelikult on maru nõme lugeda päevast-päeva, nagu oleks me mingi häkkerite, kräkkerite ja piraatide kuri ühiskond, mis teeb suurkorporatsioonide illu-lillu abitule rahamasinale liiga ja lausa marru ajab mind, et need, kes seda kõneainet tekitavad on inimesed meie endi hulgast, kes $ märki nähes on valmis kaasmaalastel silmagi pilgutamata naha üle kõrvade tõmbama
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Volts
HV kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
20.10.2005 16:40:37
Et kas üldse on illegaalne |
|
|
Sellega seoses mõned mõtted. Huvitav kui teise maa serverisse seuke asi püsti panna kas see siis ka eesti autorikaitse näpu ulatusse satub. Ja üldse kas autori õigusi on rikutud kui on tõlgitud mitte kasumiteenimise eesmärgil. Sest subclub toimis ju hea tahte printsiibil. Autori kaitse seadus keelab minu8teada kasu lõikamise. On äkki keegi kes oskab komenteerida ja avada mu pimedad silmad?
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ups
HV kasutaja
liitunud: 06.04.2003
|
20.10.2005 17:05:48
Re: Et kas üldse on illegaalne |
|
|
| Volts kirjutas: |
Sellega seoses mõned mõtted. Huvitav kui teise maa serverisse seuke asi püsti panna kas see siis ka eesti autorikaitse näpu ulatusse satub. Ja üldse kas autori õigusi on rikutud kui on tõlgitud mitte kasumiteenimise eesmärgil. Sest subclub toimis ju hea tahte printsiibil. Autori kaitse seadus keelab minu8teada kasu lõikamise. On äkki keegi kes oskab komenteerida ja avada mu pimedad silmad?  |
serverile kehtivad selle füüsilise asukoha riigi seadused.
siia hulka veel lõik SLÕL artiklist
| tsitaat: |
| Lisaks internetiteenust pakkuva firma Aspit serveris olnud Subclubile lasi Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon (EAKO) kinni panna ka Elioni, Elisa ja Hot serverites olnud filmisubtiitreid pakkunud netilehed. Kinnipanemist ootavad veel kaks Zone.ee serveris asuvat lehekülge. Subland kolis oma andmebaasiga eile Hollandi serverisse, kuhu EAKO käed ei ulatu. |
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
20.10.2005 17:23:56
|
|
|
üks teine subi lehte näikse venemaale kolinud olema.asi tuleb igatahes ru lõpuga kohast.
ja venemaal vist on seadustega nagu ta on.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tripp
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.12.2003
|
20.10.2005 20:42:44
|
|
|
| 386 kirjutas: |
| Mind vaevab ikkagi ainult üks asi. Kas see aksioon oli ikkagi seaduslik? Või oli weebilehel kasutatud fraasid mitte seoses saidi sisuga. See on põhiküsimus. Eelpoolsed inimesed nagu ei kahtle üldse nõudmise seaduslikkuses leht maha tirida... |
Niimoodi labidaga lüües ei oleks tohtinud. Igatahes, kui asi kohtusse läheb, siis terve lehe kinnipanemist poleks sealt küll lubatud. Iga subtiiter oleks tulnud põhjalikult üle vaadata ja eksperthinnang anda.
Samas mind väga huvitaksid EAKO poolt kasutatavad ekspertiisimeetodid. Sest näiteks, kui ma ostan 2 identset dvd-d ja ühe laenan sõbrale vaatamiseks, siis see on automaatselt piraatkoopia. Nüüd tahaks näha, mismoodi nad ekspertiisi läbi viivad, et aru saada, kumb plaat siis piraat ja kumb õige on?
_________________ "Reklaam on teadus sellest, kuidas hoida intellekti nii kaua kinni, kui tema omanik raha ära annab." - Stephen Leacock |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
20.10.2005 20:48:43
|
|
|
| tsitaat: |
siis terve lehe kinnipanemist poleks sealt küll lubatud.
|
Kas siiski ei olnud nii et EAKO ütles et pange kinni või muidu....
Oleksid pidanud EAKO pikalt saatma ja mitte kohe tervet saiti pikemalt mõtlemata sulgema
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
20.10.2005 22:46:38
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
| tsitaat: |
siis terve lehe kinnipanemist poleks sealt küll lubatud.
|
Kas siiski ei olnud nii et EAKO ütles et pange kinni või muidu....
Oleksid pidanud EAKO pikalt saatma ja mitte kohe tervet saiti pikemalt mõtlemata sulgema |
ju eako leidis mingi nipi kuidas aspit vms mõjutada.või on see firma lihtsalt nii arg.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
20.10.2005 22:53:29
|
|
|
| tsitaat: |
või on see firma lihtsalt nii arg.
|
Pigem ei tahetud sekeldusi ilmselt
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LauriTed
HV Guru
liitunud: 06.04.2005
|
20.10.2005 22:53:32
|
|
|
| tsitaat: |
| Ja üldse kas autori õigusi on rikutud kui on tõlgitud mitte kasumiteenimise eesmärgil. Sest subclub toimis ju hea tahte printsiibil. Autori kaitse seadus keelab minu8teada kasu lõikamise. On äkki keegi kes oskab komenteerida ja avada mu pimedad silmad? |
Samas kui piltide kasutamine omaloominguks ning kasu mitte teenimise eesmärgil on minuteada lubatud.
|
|
| Kommentaarid: 254 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
231 |
|
| tagasi üles |
|
 |
külaline
|
21.10.2005 01:42:13
|
|
|
| tsitaat: |
| Ja üldse kas autori õigusi on rikutud kui on tõlgitud mitte kasumiteenimise eesmärgil. Sest subclub toimis ju hea tahte printsiibil. Autori kaitse seadus keelab minu8teada kasu lõikamise. On äkki keegi kes oskab komenteerida ja avada mu pimedad silmad? |
Autori õigusi on rikutud sedamoodi, et autor jäi sinu illegaalselt vaadatud ja tõlgitud subtiitrite tõttu tasust ilma. Poest ostes oleks sa seda tasu ju maksnud. Põhimõtteliselt on väide sarnane, et monopolis müüdud 1000 paki salasigareti eest jäi riigil saamata 1000 paki jagu tubakaaktsiisi (nagu toll pasundab). Tegelikult oleks selle tuhande paki aktsiisi asemel saadud vaid 25-30 paki aktsiis. Julgen väita, et ülejäänud suitsupakkide asemel oleks keeratud ajalehte, tänavalt korjatud koni või üksikutel juhtudel lõpetatud suitsetamine. Vahe käsitletava teemaga on vaid ühe maksu nimes (aktsiisimaks). Monopol pistis suitsu eest saadud kasumi puhtalt oma tasku ja riigil jäi saamata oletatav aktsiis, käibemaks jne. Sina aga ei maksnud filmi vaatamise eest kellelegi sentigi (ka mitte loojatele) ja kasum jäi saamata, käibemaks maksmata jne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
21.10.2005 08:14:21
|
|
|
| Anonymous kirjutas: |
| Autori õigusi on rikutud sedamoodi, et autor jäi sinu illegaalselt vaadatud ja tõlgitud subtiitrite tõttu tasust ilma. |
Mis tasu see saamata jäi ? "Autor", tegelikult levitaja, just maksab tõlkimise eest.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vidget
HV Guru

liitunud: 21.02.2002
|
21.10.2005 09:50:39
|
|
|
| Alan B'Stard kirjutas: |
| Anonymous kirjutas: |
| Autori õigusi on rikutud sedamoodi, et autor jäi sinu illegaalselt vaadatud ja tõlgitud subtiitrite tõttu tasust ilma. |
Mis tasu see saamata jäi ? "Autor", tegelikult levitaja, just maksab tõlkimise eest. |
Kõik oleneb kui laia vaatega oled. Tõenäoliselt 90% neid subtiitreid kasutati piraatfilmide jaoks ja kui nii mõelda, siis on tõesti filmi eest maksmata. Kuid see ei tähenda, et subtiitrid oleksid "pahad". Võiks ju interneti keelustada, kuna seal 90% pornot ja lisaks veel igasugu muid piraat tooteid. Samuti keelustaks relvad, kuna need on väga suurel osal mõeldud tapmiseks. jne.
Samas mõttetu on hakata ka seadustes tuhnama, et leida auk, kuidas võiks eestis jätkata oma tegevust. palju lihtsam variant on juba kasutusel: kolimine välismaa servusse. Kuna subtiitrid on mahult väga väikesed, siis selle sikutamine kasvõi antarktikast oleks talutav.
Pirasõbrad leiavad niikuinii oma kanali kuidas neid levitada, kasvõi pannes subtiitrid kohe filmiga kaasa.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
21.10.2005 10:53:18
|
|
|
kuna nn "eako" on nüüd oma käigu teinud.võiks ka tarbijakaitse oma käigu teha,
dvd laenutustesse.kontrollima-miks rikutaxe dvd müües keeleseadust.paljudel
müüdavatel dvdel pole maakeelt peal.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Notsu
HV vaatleja

liitunud: 01.01.2003
|
21.10.2005 12:48:49
|
|
|
| Alan B'Stard kirjutas: |
| Anonymous kirjutas: |
| Autori õigusi on rikutud sedamoodi, et autor jäi sinu illegaalselt vaadatud ja tõlgitud subtiitrite tõttu tasust ilma. |
Mis tasu see saamata jäi ? "Autor", tegelikult levitaja, just maksab tõlkimise eest. |
Tavaliselt maksab ju levitaja autorile vastavalt sõlmitud lepingule õiguste eest teost levitada mingis mahus. Kuna tõlkimise puhul on tavaliselt tegu uute turgudega ja müügimahu kasvuga, sõlmitakse antud leping teose autoriga uuesti, kui müügimahtude suurenemisest tulenev. Muidugi on võimalik ka variant, et autor on müünud kõik oma õigused teosele mingile levitajale. Sel juhul jääb autoritasu maksmine ära, või saab autoritasu levitaja (esindaja, uus omanik) teise levitaja käest, kes huvitub teose (antud juhul) tõlkimisest.
Kui levitaja soovib teost tõlkida, maksab ta ka tõlkijale nö. tükitöö kinni, mitte aga autoritasu. Autor aga peab levitajalt saama ka tõlgitud teose eksemplaride koguselt autoritasu. Tõlgitud teost käsitletakse antud juhul samaväärsena originaalteosega.
Ma pole küll asjatundja, kuid nii peaks see vist käima autorikaitse arvates. Aga subclubi tõlgete eest vaevalt keegi tasu on saanud. No vähemalt ametlikult vormistatud viisil küll vaevalt. Autoritasule lisaks on jäänud maksmata riigile tulumaks, käibemaks jne. Ka riigimaksusid (ka nendest on ju kõrvale hiilitud) ei tohiks unustada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
külaline
|
21.10.2005 12:55:46
|
|
|
Subclub on püsti, kes otsib see leiab...
Google abiks
|
|
| tagasi üles |
|
 |
phpzone
HV kasutaja
liitunud: 02.04.2002
|
21.10.2005 12:57:52
|
|
|
leht on tagasi!
subclubfuture.net
_________________ One man's constant is another man's variable |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
21.10.2005 13:24:50
|
|
|
võib küll
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vex
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
07.11.2006 15:58:37
|
|
|
ei olnudgi seda pidu pikaks ajaks, kui "kurjad onud" jälle lehekülje kinni panid.
kuskil pole küll avaliku pressiteadet sulgemise kohta laekunud, kuid koduleht suletud.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
07.11.2006 16:06:18
|
|
|
http://www.hot.ee/subland/
kus see oma teemat yleval hoiab? vahepeal näis et kuskilt venemaa suunalt tuli
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
07.11.2006 19:14:03
|
|
|
trademaa...subclub pandi kinni
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M|S|W
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005
|
07.11.2006 21:36:36
|
|
|
Krdi "kurjad onud" .......tegelegu millegi kasulikumaga!!!
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
171 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
07.11.2006 22:44:25
|
|
|
Värdjakari... Piraatlus ajab üle ääre, aga BSA tegeleb lausidiootsustega Ma eeldan, et sulgejaks on BSA, sest kes muu see ikka olla saab. Sedakorda tehti asi siis ära ilma suurema kärata, eks eelmine kord leiti liialt palju vastuseisu, kuna sisuliselt siiski pole tegemist piraatlusega Subclub näol. Ropendama ajavad need ajuhiiglased...
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
07.11.2006 23:11:59
|
|
|
BSA peaks tegelema tarkvaraga. Sulgejaks on tõenäoliselt EAKO või kes iganes need autorikaitsega tegelevad.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
07.11.2006 23:30:28
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| BSA peaks tegelema tarkvaraga. Sulgejaks on tõenäoliselt EAKO või kes iganes need autorikaitsega tegelevad. |
Minu viga jah, muidugi EAKO, pikk tööpäev ajud ära nüristanud
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
07.11.2006 23:30:38
|
|
|
Loodeta vasti ei lähe kaua kuni asi taas püsti, kiruda pole mõtet, ei jõua lihtsalt.
omal plaanis filmiõhtu lähiajal, krt nüd ei saa sube :S
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
07.11.2006 23:32:38
|
|
|
| Noname kirjutas: |
Loodeta vasti ei lähe kaua kuni asi taas püsti, kiruda pole mõtet, ei jõua lihtsalt.
omal plaanis filmiõhtu lähiajal, krt nüd ei saa sube :S |
Endal sama asi täna plaanis, õnneks sain siiski (suhteliselt) värsked suubid http://www.hot.ee/subland/ kätte.
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naljatilk
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2006
|
07.11.2006 23:55:21
|
|
|
http://sub.divx.ee/ soovitas mulle mad..
Aga täna oli paras shokk kui vaatasin igavusest oma bookmarkse üle ning avastasin taolise kirja.. Loodetavasti on asi ruttu üleval, kuid kes teab.. Eelnevatel kordadel (tean kindlalt ainult ühte kui aus olla) ilmus leht ikkagi üles tagasi.
_________________ Vaata pilti |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
08.11.2006 00:18:59
|
|
|
| Naljatilk kirjutas: |
http://sub.divx.ee/ soovitas mulle mad..
Aga täna oli paras shokk kui vaatasin igavusest oma bookmarkse üle ning avastasin taolise kirja.. Loodetavasti on asi ruttu üleval, kuid kes teab.. Eelnevatel kordadel (tean kindlalt ainult ühte kui aus olla) ilmus leht ikkagi üles tagasi. |
Küsimus pigem selles ilmselt, et kaua need inimesed, kes oma vabast ajast ja tahtest seda lehte käigus hoiavad/hoidsid, viitsivad tuuleveskitega võidelda.
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vex
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
08.11.2006 10:39:29
|
|
|
link
ka väike pressiteade selle kohta
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marco
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.04.2006
|
08.11.2006 11:21:18
|
|
|
arusaamatu minujaoks...seadusevastane või mitte aga naeruväärne on see ikka. kui ma siin kirjutan "i'll be back" või "the truth is out there" ja teen seda tõlgitud kujul kas see ka siis piraatlus? selle asemel et ränka tööd näinud inimesi piinata võidaks neid hoopis mõnda telekanalisse tööle soovitada. saaks kambapeale korralikud subtiitrid eestis jooksvatele filmidele ja sarjadele.
_________________ Does "genuine" mean "with the real bugs"? |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
08.11.2006 12:26:18
|
|
|
eriti valusalt on kirjutatud see pressiteade, nagu kuradi mõrvaritest räägiks.
krt kui vaja hakkame toetusi koguma, et subclub püsti jääks.
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trek
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2003
|
08.11.2006 13:31:44
|
|
|
| Artikkel on küll täiesti haige. Eriti meeldisid mulle need fraasid: "nende endi nina all toime pandava jõhkra eestikeelse autoriõiguse rikkumise" ja "kuritahtlikult tegutsenud tõlkepiraatide pelgupaik". No ma ei saa naeru pidama. Ei tea, mis kurja küll need tõlkepiraadid tahtsid:D Ja muidugi on rikkumine jõhker, ülijõhker võiks isegi öelda, peaaegu kõige jõhkram üldse, mis olla saab. No mida veel:S
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vulcan
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2002
|
08.11.2006 13:39:24
|
|
|
Saatsin sellise kirja EAKO-le:
--------------------------------------------------
hei
Te panete ikka kõvasti küll. Tundub, et ennem tegemist mõõdate/mõtlete 0 korda. See, et isik/organisatsioon midagi SAAB teha ei tähenda, et ta seda PEAB tegema. Isegi kui autorikaitses on lüngad, mis sellist ajuvbadust nagu teie subtiitri saitidega teete võimaldavad. Siis saage aru - te EI PEA seda tegema. Tegelega palun edaspidi sisuliste probleemidega, mis aitaksid autoreid.
Näiteks seadke korde enda veebileht, tehke sellest suhtluskanal osapoolte vahel (autorite, EAKO, tarbijad). Sest viimati - umbes aasta tagasi - kui te laineid lõite, oli teie koduleht samas seisus. Ja see on juba HALE vaadata. Läksin juba teistkorda heatahtlikult infot hankima asjade kohta teie kodulehelt aga ... .
PS: olen ka ise kohalik Eesti turule suunatud autor ja pole veel siiani tundnud endas soovi teie teenuste järele.
terv,
Erki
-----------------------------------------------
Palun tehke kõik sama, et need lollid tunneksid üldsuse survet.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mõttetumees
HV Guru
liitunud: 18.07.2003
|
08.11.2006 14:12:01
|
|
|
| Artikkel on iroonilises võtmes kirjutatud, kulla humoristid. Vaadake autori nime! Kui see teile midagi ei ütle, siis tutvuge selle mehe teiste artiklitega.
|
|
| Kommentaarid: 659 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
534 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vulcan
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trek
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2003
|
08.11.2006 15:45:29
|
|
|
| Mõttetu mees kirjutas: |
| Artikkel on iroonilises võtmes kirjutatud, kulla humoristid. Vaadake autori nime! Kui see teile midagi ei ütle, siis tutvuge selle mehe teiste artiklitega. |
Vabandan, unise peaga ei märganud autorit üldse. Tamme töödega olen tutvunud varem küll ja küll. Nüüd end parandades võiks öelda, et päris hästi ja humoorikalt on kirjutatud:) (humoorikas tundus tegelt ennegi:D)
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
08.11.2006 16:18:06
|
|
|
Tähendab, juriidiliselt on vaja autori nõusolekut, et tema tööd kasutada (näiteks seda tõlkida). Vaja pole isegi tingimata autorile midagi maksta (tavaliselt maksab autor ise tõlkijatele) aga vaja on autori nõusolekut. Selleta ei tohi teost ega sellest tuletatud teoseid (mida tõlge sisuliselt on) avalikustada.
See öeldud, on minugi meelest tegu mõttetu tähenärimisega, kuna tõesti subtiitrite olukord on meie väikeses silgutünnis suhteliselt kehv. Enda inglise keel on küll üldiselt piisavalt hea, et saan ka subtiitriteta hakkama (või mõnes kehvema heliga filmis ajavad asjad ilusti ära ka inglisekeelsed subtiitrid) ja kohati eelistangi originaalkeelt kehvale tõlkele. Aga mõne hea filmi puhul, milles räägitakse mõnes muus keeles peale eesti ja inglise on häda käes ja siis on mindki nii mõnigi taoline subtiitrisait hädast välja aidanud. Seega minumeelest siiski natuke pastakast välja imetud probleem (kuigi juriidilselt on selle kinnipanemisega kõik korrektne, aka J.O.K.K.). Ehk siis paistab, et neil oli kuidagi vaja oma olemasolu tõestada, kodumaistest FTP'dest nende jõud ju üle ei käi, kuna nende taga seisavad oma välislinki kaitsvad telekomifirmad, kes tõenäoliselt kergelt end heidutada ei lase ja kelle palgal on piisavalt seadusetundjaid). Ja midagi peaks ju nagu tegema kah, et palka ära teenida, seega otsustatigi mõni vähe lihtsam sihtmärk ette võtta.
Artikkel ise-enesest pole tõesti oma magushapus iroonikastmes üldse paha.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.09.2003
|
08.11.2006 16:32:06
|
|
|
| Filmi ei saa tõlkida, tegu on filmile lisaväärtuse andmisega ja selle vähese keeleoskusega vaatajaskonnale ligipääsetavaks tegemisega.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
switch
HV veteran
liitunud: 14.01.2003
|
08.11.2006 16:49:35
|
|
|
| Alan B'Stard kirjutas: |
| Filmi ei saa tõlkida, tegu on filmile lisaväärtuse andmisega ja selle vähese keeleoskusega vaatajaskonnale ligipääsetavaks tegemisega. |
väga hästi öeldud...
...filmi saab tõlgendada...igaühejaoks on see erinev..
need kõik on väga keerulised probleemid millele mul veel täna vastust ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
08.11.2006 16:54:59
|
|
|
| Alan B'Stard kirjutas: |
| Filmi ei saa tõlkida, tegu on filmile lisaväärtuse andmisega ja selle vähese keeleoskusega vaatajaskonnale ligipääsetavaks tegemisega. |
Filmi on kasutatud tõlke tegemise tarbeks. Ümberjutustus oleks tõlgendamine. Otsese tõlkimise tagajärjel tekib nn tuletatud teos, mille avalikustamiseks on tarvis kasutatud teose autori luba. St kui mehed läheks kohtusse ja suudaks ära tõestada, et tegu polnud otseste tõlgetega, vaid ümberjutustustega, siis kes teab mispidi see otsus kukuks. Aga millegipärast ma kahtlen et nad soovivad sellega riskida (ja see vajaks väga heal tasemel juristi, kes suudaks seadust väänata). Sinnamaani on juriidiliselt kõik korrektne. Olgu loogilise ja moraalse küljega kuidas tahes.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|