Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  s939 Opteron Overclocking märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2006 12:54:30 vasta tsitaadiga

Mul on mälud ka suht suvakad ja käisid cas 2.5-4-4-8 @ ddr400 (6/4 HTT kiiruses) safe mõttes kuna tegelen eelkõige prose klokkimisega.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 19.10.2006 18:43:07 vasta tsitaadiga

Oskab keegi kommenteerida kiiruse vahesid X2 4200+ ja X2 170 vahel? Mõtlesin, et jätan ka üldse C2D sinnapaika ja võtan mõne amd ära...
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2006 18:58:28 vasta tsitaadiga

Smoking, Prosed on ise näidanud seda ,et X2 klokkub sinna 2600 kanti (mõnel ka 2700/2800 kuid vähe) aga 165/170 lähevad üldjuhul rahulikult 2800/3000 välja ja hea isend 3.0+
Seda muidugi 24/7 tarbimiseks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 19.10.2006 19:00:36 vasta tsitaadiga

dreamx kirjutas:
Smoking, Prosed on ise näidanud seda ,et X2 klokkub sinna 2600 kanti (mõnel ka 2700/2800 kuid vähe) aga 165/170 lähevad üldjuhul rahulikult 2800/3000 välja ja hea isend 3.0+
Seda muidugi 24/7 tarbimiseks thumbs_up.gif





Selge thumbs_up.gif Siis vast tean juba mida võtta. Eks varsti annan tulemusi.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.10.2006 19:13:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Selge Siis vast tean juba mida võtta. Eks varsti annan tulemusi.

Selliste uute ja heade hindadega ei tohiks enam kahtlusi tekkida icon_lol.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neoman
HV veteran

liitunud: 12.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2006 07:45:58 vasta tsitaadiga

Opteronidel on parem mälu kontroller ka kui X2 .
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.10.2006 08:15:44 vasta tsitaadiga

Sai ka eile üks Opteron 170 Peebust tellitud, eks näeb mis tulemusi annab icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puff
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2004




sõnum 23.10.2006 14:50:51 vasta tsitaadiga

Lõpuks jõudis Peebust tellitud 165 opty ka minuni, steppinguks CCBBE 0617FPMW, prose võimekusest ei tea hetkel midagi öelda, kuna istun tööl, eks nüüd lähiajal üritan uurida icon_smile.gif.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2006 22:13:53 vasta tsitaadiga

Mul oli ka siis ülalmainitud stepping ja tootmisaeg.
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 24.10.2006 19:58:55 vasta tsitaadiga

Keegi OC-ks korralik emaplaati ei soovi?
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2006 07:26:07 vasta tsitaadiga

Sai oma Opteron 170 masinasse istutatud, kuid tundub, et üks core ei tööta, ei näita cpuz, samuti jäi 3dmark06 cpu tulemus samaks.
Igasugu uuemad draiverid sai peale lastud.Ei tea kas peab tõesti XP uue installi tegema icon_question.gif
või tuleks clear cmos teha, samas biosis näitab ilusti, et opteron 170 icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 25.10.2006 09:10:21 vasta tsitaadiga

Aga emaplaat tunneb seda korrektselt ära? BIOS uuendatud?
Kas winooza on Multiprocessor toega insatllitud?Näitab Device Manageris kahte proset?

ossa kirjutas:
Sai oma Opteron 170 masinasse istutatud, kuid tundub, et üks core ei tööta, ei näita cpuz, samuti jäi 3dmark06 cpu tulemus samaks.
Igasugu uuemad draiverid sai peale lastud.Ei tea kas peab tõesti XP uue installi tegema icon_question.gif
või tuleks clear cmos teha, samas biosis näitab ilusti, et opteron 170 icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puff
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2004




sõnum 25.10.2006 09:24:41 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Sai oma Opteron 170 masinasse istutatud, kuid tundub, et üks core ei tööta, ei näita cpuz, samuti jäi 3dmark06 cpu tulemus samaks.
Igasugu uuemad draiverid sai peale lastud.Ei tea kas peab tõesti XP uue installi tegema icon_question.gif
või tuleks clear cmos teha, samas biosis näitab ilusti, et opteron 170 icon_rolleyes.gif

Vaata, kas sul ehk Device Manageris ----> Computeri all seisab ACPI Uniprocessor PC, selle peaks muutma ACPI Multiprocessor PC-ks. Ise tegin Windowsile fresh installi, seal alguses, kus Windows F6 vajutamist nõuab, et floppylt sata/raid drivereid loadida, peaksid F5 vajutama (lööb ette akna, kus saad valida ACPI Uni- ja Multiprocessori vahel). XS-is suht asjalik link, kuidas installida dualcore drivereid ja hotfixi, kui veel uurinud polnud.

Edit: Jaan jõudis ette thumbs_up.gif beer_yum.gif.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2006 10:01:06 vasta tsitaadiga

Aitäh, olen praegu tööl, kui koju jõuan hakkan kohe proovima, ega ma vana XP maha ei pea võtma, lihtsalt lasen uuesti peale icon_question.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puff
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2004




sõnum 25.10.2006 11:51:14 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Aitäh, olen praegu tööl, kui koju jõuan hakkan kohe proovima, ega ma vana XP maha ei pea võtma, lihtsalt lasen uuesti peale icon_question.gif

Seda seadet annab Device Manageris muuta (XS-is isegi mingi utility liikvel, mis seda ise teeb), ilma, et Wini reinstallima peaks.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2006 13:25:28 vasta tsitaadiga

Tänud, seal viimasel lingil see progega on väga lihtne ja peaks nüüd asi korras olema.
Kohe vaatan palju siis ka klokkub icon_rolleyes.gif
Niisiis esmased tulemused def. voldil
CPU 2806 MHz
FSB 311
RAM 200
SPi 1M 32,610
Pole hetkel rohkem aega, ilmselt läheb veel. Panen praegu SP2004 koormuse peale, kas on stabiilne icon_wink.gif
Prose on CCBBE 0615 EPMW
3,0 GHz teeb ära, kuid stabiilne on 2,8 GHz juures thumbs_up.gif


viimati muutis ossa 25.10.2006 22:58:36, muudetud 13 korda
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puff
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2004




sõnum 25.10.2006 13:33:21 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Tänud, seal viimasel lingil see progega on väga lihtne ja peaks nüüd asi korras olema.
Kohe vaatan palju siis ka klokkub icon_rolleyes.gif
Niisiis esmased tulemused def. voldil
CPU 2806 MHz
FSB 311
RAM 200
SPi 1M 32,610
Pole hetkel rohkem aega, ilmselt läheb veel. Panen praegu SP2004 koormuse peale, kas on stabiilne icon_wink.gif

Kena tulemus thumbs_up.gif icon_eek.gif . Mis steppinguga, väljalaske nädalaga prose sulle sattus?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2006 00:15:49 vasta tsitaadiga

Sain oma 2,75 GHz X2 (vahemälu 512 kb) SuperPI mod 1.5 1M 32.734 sek. hakkama. Kas ekstra vahemälu tõttu vahe suurem ei peaks olema ... ?
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2006 07:40:15 vasta tsitaadiga

Le Inc, Spi juures loeb ikka rohkem DDRAM kiirus (mul on mingi PQI 3-4-4-8 @200 Mhz:lol: ), kuid ka vahemälu peaks midagi vist juurde andma. Sul mälu timmingud samad, kuid kiirus suurem (250) icon_question.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 26.10.2006 10:19:22 vasta tsitaadiga

Kas x2 Opteron`l on kordjad ülessepoole ka lahti nagu FX`l või ainult allapoole nagu tava A64`del icon_rolleyes.gif

On mingi vahe ka x2 Opteron või samal sagedusel olev x2 A64 (2×1MB L2 cache)
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.10.2006 10:52:29 vasta tsitaadiga

Ülessepoole on ikka kinni, Opteron 170 on kuni 10 kordaja lahti 8)
Põhimõtteliselt ei tohiks vahet olla x2Opteronil ja X2 A64 (2x1MB L2 cache)
Ainus vahe, mida ma kuulnud olen, on et Opteron prosed on siiski rohkem mõeldud serveritele ja nõuded nendele prosedele on kõvemad-seega paremad isendid -seega paremini klokkuvad ka icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 26.10.2006 13:24:11 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Ülessepoole on ikka kinni, Opteron 170 on kuni 10 kordaja lahti 8)
Põhimõtteliselt ei tohiks vahet olla x2Opteronil ja X2 A64 (2x1MB L2 cache)
Ainus vahe, mida ma kuulnud olen, on et Opteron prosed on siiski rohkem mõeldud serveritele ja nõuded nendele prosedele on kõvemad-seega paremad isendid -seega paremini klokkuvad ka icon_wink.gif


Seda ma arvasingi, thanks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
summutaja
HV veteran
summutaja

liitunud: 04.02.2004




sõnum 30.10.2006 14:04:08 vasta tsitaadiga

Ok mul praegu arvutis X2 3800+ Kas on mõtet üle kolida Opteron 165 Dual Corele, kui eesmärgiks on mängude jõudluse tõstmine. ütleme, et mõlemad töötavad mul samal taktsagedusel 2600Mhz? Kas on mõtet vahetada?
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2006 15:44:28 vasta tsitaadiga

summutaja kirjutas:
Ok mul praegu arvutis X2 3800+ Kas on mõtet üle kolida Opteron 165 Dual Corele, kui eesmärgiks on mängude jõudluse tõstmine. ütleme, et mõlemad töötavad mul samal taktsagedusel 2600Mhz? Kas on mõtet vahetada?


Xbitlabs.com on üks protsessorite jõudluse võrdlus (tomshardware.com kah), kus näiteks BF2 andis ekstra 512 kB vahemälu tublisti jõudlust manu (jällegi olukord kus reso on maas et videokaart ei segaks, tegelikkuses on vahe olematu). Kui võrrelda 3Dmark06 teste (CPU test) siis samadel kelladel ei jää minu X2 millestki Opteronidest maha. Ka sissoftsandra testides on tulemused sutsu paremad või enam-vähem võrdsed 2,8 GHz Athlon FX'ga (samas on minul 50 Mhz vähem rauas, kuigi ka mälu on kah sutsu kiirem icon_smile.gif).
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 30.10.2006 16:41:54 vasta tsitaadiga

athlon X2 ja opteron X2 erinevus s939 korral on SSE3. opteronil see puudub.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 30.10.2006 21:15:28 vasta tsitaadiga

Keegi oskab öelda kus opteron 170-t saada on? Ja kas 500.--600.- hinnavahe võrreldes 165-ga tasub ennast ära?
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neoman
HV veteran

liitunud: 12.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2006 21:31:36 vasta tsitaadiga

Opteron 170 on max kordaja 10 ,aga 165 l 9. Üldjuhul klokkuvad 165-ed paremini.
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 30.10.2006 21:33:07 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga oleneb siis emaplaadist... Eks võtan siis 165-e. Keegi vee või korraliku jahutusega 165-st viimast ka võtnud?
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2006 21:39:16 vasta tsitaadiga

Imo miski aeg tagasi kasutaj EVIL piinas noid Opterone thumbs_up.gif ,siinsamas teemas peaksid märked üleval olema icon_idea.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2006 23:23:13 vasta tsitaadiga

Atti kirjutas:
athlon X2 ja opteron X2 erinevus s939 korral on SSE3. opteronil see puudub.


Kahjuks ei vasta see väide mitte mingist otsast tõele icon_smile.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marguzzz
Kreisi kasutaja
Marguzzz

liitunud: 31.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2006 12:23:33 vasta tsitaadiga

On kellelgi sellise opteroniga kogemusi? https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Protsessorid/38982/. Plaaanis endale ka uus prose soetada. Äkki oskab keegi öelda kui kõrgele see läheb? Või on mõttekas osta ikkagi 170, ikkagi üle 600 odavam?
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 31.10.2006 12:26:42 vasta tsitaadiga

Imo täpselt sama mis 165/170, ainult tehase poolt väheke suurem klokk peale pandud algatuseks. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marguzzz
Kreisi kasutaja
Marguzzz

liitunud: 31.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2006 12:33:31 vasta tsitaadiga

Smoking kirjutas:
Imo täpselt sama mis 165/170, ainult tehase poolt väheke suurem klokk peale pandud algatuseks. icon_rolleyes.gif

Siis vist pole mõtet üle 6oo peale maksta icon_eek.gif
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tjj
Kreisi kasutaja
tjj

liitunud: 02.03.2005




sõnum 31.10.2006 13:43:14 vasta tsitaadiga

Olen siin palju valesid väiteid kuulnud/näinud ja tahaks komenteerida..

AMD Athlon64 'Venice' s939 ja AMD Opteron 'Venus' s939 erinevus:

  • L2 Cache ---> 512KB vs 1MB (performance suhtes Opteron on 5-10% kiirem)
  • IMC (Integrated Memory Controller) ---> X vs X+ (kus X+ on Opteron's improved memory controller, mida kasutatakse Athlon-FX seerias, seetõttu Opteron on parem valik)
  • Tootmise tehnoloogia ---> SOI/SSOI vs SOI/SSOI* (tavaliselt Opteron-i jaoks valitakse paremaid Si plaate, mis mõjutab overclocking).

Absoluutselt sama asi käib Athlon64 X2 s939 ja Dual-Core Opteron s939 kohta. Mõlematel on SSE3 support.

Single-Core s939 Athlon64 'Venice' ja Opteron s939 'Venus' arhitektuur on täpselt sama. Sellist asja, nagu keegi varem siin ütles, et kõrgem vCore Opteron-il rikkub IMC rohkem kui Athlon64 protsessoril - pole olemas! Mõlematel juhtudel sellest saab hoopis üks ja sama asi.

Parim s939 emaplaat on DFI LanParty UT nF4 Ultra-D/EXPERT/VENUS.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marguzzz
Kreisi kasutaja
Marguzzz

liitunud: 31.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2006 20:40:35 vasta tsitaadiga

on kellelgi kogemusi opteron 170/175 klokkimisel veega? Kõrgele nad lähevad. Õhuga paistab piir olevat sinna 3000 MHz ja natuke üle.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 02.11.2006 21:34:40 vasta tsitaadiga

Marguzzz kirjutas:
on kellelgi kogemusi opteron 170/175 klokkimisel veega? Kõrgele nad lähevad. Õhuga paistab piir olevat sinna 3000 MHz ja natuke üle.


Mis tähendab piir? icon_rolleyes.gif Oleneb õhust aga ise pakuks et 3ghz õhuga nad ei tee, ülihea isend peab olema. Mul juba pikemat aega paus AMD-st aga siis kui veel tegelesin sellega siis 0550VPMW stepping tegi 24/7 stabiilselt 3ghz veega, 3d-d lasin 3,2ghz peal. Opterone hea klokkida, mida madalam temp seda kaugemale läheb, isegi 5c muudab klokkuvust, ainuke paha asi on see et miinustesse minna ei kannata, minu isendil oli juba +13c coldbug aga sellegipoolest tegin 3,2ghz 3d-d. icon_smile.gif
Tõestuseks paneks skriini ka:

Skriinilt näha et taustal jookseb Superpi, eesmärk protsessor loadi all hoida kõrgema temperatuuri saavutamiseks. Kui superpi lõpetas siis oli pilt kinni ka. icon_lol.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tjj
Kreisi kasutaja
tjj

liitunud: 02.03.2005




sõnum 02.11.2006 23:16:56 vasta tsitaadiga

Marguzzz kirjutas:
on kellelgi kogemusi opteron 170/175 klokkimisel veega? Kõrgele nad lähevad. Õhuga paistab piir olevat sinna 3000 MHz ja natuke üle.


Asi pole selles, millega jahutada - asi on selles kuidas jahutada efektiivselt. Õhkjahutus võib olla sama hea, kui vesijahutus. Samal ajal overclocking tulemused vesijahutusega võivad olla halvem, kui korraliku õhkjahutusega. Eesmärk on soojuse ärajuhtimine die-area transistoridest - kuidas sellega saab hakkama mõni spetsif. toode / vot see on tähtis.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2006 08:34:07 vasta tsitaadiga

Evil, volt on ikka päris kõva-1,66 icon_eek.gif
Ma pole rohkem julgend anda kui 1,5 8)
Peab vist korra rohkemaga ka proovima icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 03.11.2006 11:29:22 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Evil, volt on ikka päris kõva-1,66 icon_eek.gif
Ma pole rohkem julgend anda kui 1,5 8)
Peab vist korra rohkemaga ka proovima icon_rolleyes.gif



Benchimiseks täiesti paras volt. On ka inimesi, kes hoiavad 1,55v 24/7.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2006 16:35:08 vasta tsitaadiga

Nijah minu emaplaat üle 1,5 V pinget tõsta ei lase biosist icon_sad.gif Kuid siiski väga hää isend on sattunud, 3,0 GHz teeb 3DMark 06 ära ÕHUGA icon_eek.gif ,
stabiilsust peab veel proovima thumbs_up.gif
Pilt siis tehtud peale 3Dmarki, tempid näha thumbs_up.gif

panin pildi suuremaks thumbs_up.gif


viimati muutis ossa 03.11.2006 16:47:19, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2006 16:36:54 vasta tsitaadiga

ossa, kahjuks ei ütle see pilt mitte midagi. püüa suurem pilt panna
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marguzzz
Kreisi kasutaja
Marguzzz

liitunud: 31.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2006 16:54:39 vasta tsitaadiga

ossa kirjutas:
Nijah minu emaplaat üle 1,5 V pinget tõsta ei lase biosist icon_sad.gif Kuid siiski väga hää isend on sattunud, 3,0 GHz teeb 3DMark 06 ära ÕHUGA icon_eek.gif ,
stabiilsust peab veel proovima thumbs_up.gif
Pilt siis tehtud peale 3Dmarki, tempid näha thumbs_up.gif

panin pildi suuremaks thumbs_up.gif

Kui saladus ei ole siis kust ostsid selle prose?
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2006 18:19:50 vasta tsitaadiga

Marguzzz, prose on dr. Peebust mingi paar nädalat tagasi, vaata eespool poste icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neoman
HV veteran

liitunud: 12.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2006 21:17:03 vasta tsitaadiga

Smoking kirjutas:
ossa kirjutas:
Evil, volt on ikka päris kõva-1,66 icon_eek.gif
Ma pole rohkem julgend anda kui 1,5 8)
Peab vist korra rohkemaga ka proovima icon_rolleyes.gif



Benchimiseks täiesti paras volt. On ka inimesi, kes hoiavad 1,55v 24/7.

:p
Hmm ma hoiaks isegi 6hkjahutusega 1.6v 24/7 temp yle 50 ei l2he anyway icon_razz.gif

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 03.11.2006 21:45:50 vasta tsitaadiga

neoman kirjutas:
:p
Hmm ma hoiaks isegi 6hkjahutusega 1.6v 24/7 temp yle 50 ei l2he anyway icon_razz.gif


See lisapinge ei pruugi eriti juurde anda kui jahutus kehv. icon_rolleyes.gif Opteronidel vahest kehv kontakt corel ihs-ga ja selle tõttu võivad juba karmimad tempid tulla. C2D on võrreldes opteronidega selle poole pealt parem, anna ainult pinget ja läheb nagu loom kõrged tempid stabiilsust eriti ei mõjuta. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 13.11.2006 17:39:19 vasta tsitaadiga

Sain ka oma 5min tagasi enda Opteron 165-e kätte. thumbs_up.gif Eks täna või homme proovin klokata ka.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2006 17:39:57 vasta tsitaadiga

Smoking, stepping ikka märgi ka üles icon_wink.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 13.11.2006 17:46:05 vasta tsitaadiga

CCBBE 0616XPMW. thumbs_up.gif Nii palju kui mina lugesin, siis 1,4v ja 2,8-2,9Hhz-i lähevad vaevata. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 13.11.2006 22:07:30 vasta tsitaadiga

Smoking kirjutas:
CCBBE 0616XPMW. thumbs_up.gif Nii palju kui mina lugesin, siis 1,4v ja 2,8-2,9Hhz-i lähevad vaevata. thumbs_up.gif

Kuidas on siis?

btw, mul kah opti165 S939 masinas, see küll üks nädal hiljem tehtud- läheb kuni 2,7GHz vabalt, isegi madalama pingega (1,275V) teeb 3d/orthost, samas alates 2,8st on sein ees icon_neutral.gif
Aga jah, mulle oligi vaja just sellist koju töömasinasse mis ilma piget tõstmatta ja C&Q-ga käib 24/7.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 20.11.2006 20:07:23 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
Smoking kirjutas:
CCBBE 0616XPMW. thumbs_up.gif Nii palju kui mina lugesin, siis 1,4v ja 2,8-2,9Hhz-i lähevad vaevata. thumbs_up.gif

Kuidas on siis?

btw, mul kah opti165 S939 masinas, see küll üks nädal hiljem tehtud- läheb kuni 2,7GHz vabalt, isegi madalama pingega (1,275V) teeb 3d/orthost, samas alates 2,8st on sein ees icon_neutral.gif
Aga jah, mulle oligi vaja just sellist koju töömasinasse mis ilma piget tõstmatta ja C&Q-ga käib 24/7.




Kas mitte X2 opteronidel ei olnud ka see jama, et madalamate(20c-40c) läheb kõrgemale? Kuuma ei pidanud nad väga hästi kannatama.(Samuti ka vähe jahedamat keskkonda)
Ise pole saanud veel kahjuks proovida, kuna videokaarti pole ja ühtegi töötavat PCI kaarti ei ole ka käeulatuses.


EDIT: Opty 165/170/175-l coldbugid ikka küljes? Miinus kraadidest ei tasuks rääkitagi?
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  s939 Opteron Overclocking mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.