Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia G80 aka 8800/8600 teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
capricorn
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.01.2003




sõnum 19.09.2006 22:32:02 nVidia G80 aka 8800/8600 teema vasta tsitaadiga

Uue ajastu esimesed sõdurid 8800 GTX ja 8800 GT. Et siis uus kuningas vist, kui välja tuleb, ati olevat r600 realese-i lükanud aastasse 2007 aga need vist pidavat ikka selle numbri sees tulema. Eriti võrdlust praegustega ei kannata, ehitus on ka hoopis teine ja segasem, vähemalt minule ja tehnilised andmed on väga erinevad vaadates hetke graafikakaarte, peaks tulema korralik hüpe edasi vist. Core pidavat minema 1.5 GHz-ni, ja elektri arve kasvab jõudsalt.

The launch price of the 8800GTX will be $649 while the 8800GT will initially cost $449-499.
The G80 die will be large - 200x200mm, with nearly 700 million transistors.
The 8800GTX will have a 384-bit memory interface, and the 8800GT's will be 320-bit.
The 8800GTX's cooler will be a hybrid water/fan design. The 8800GT will use a traditional fan cooler.

http://www.vr-zone.com/?i=4007&title=G80%20De-Mystified:%20GeForce%208800GTX/GT
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.09.2006 22:42:35 vasta tsitaadiga

mis mõttega teha teema kui midagi ametlikku veel pole? icon_neutral.gif
neid "specs"-e lugedes tuleb küll irve näole, eitea kes need välja imes - Fuad-i noorem vend?

tsitaat:
Close to 700M transistors (G71 - 278M / G70 - 302M)
Core clock scalable up to 1.5GHz

päris sheks, G71-l on 278M transsi ja GTX-il 650mhz klokk.
G80 on samal 90nm ja 700M transsi + 1.5ghz klokk icon_eek.gif thumbs_up.gif
päris hea, 500w vms

edit:

tsitaat:
384-bit memory interface (256-bit+128-bit)
768MB memory size (512MB+256MB)

kui tõsi siis miks? 384-bit? miks?
512+256mb? miks?

tsitaat:
GeForce 8800GTX : 7 TCPs chip, 384-bit memory interface, hybrid water/fan cooler, water cooling for overclocking. US$649

irw, ärme tee enne ametlikke specse teemat icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2006 23:26:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:
The G80 die will be large - 200x200mm

icon_eek.gif kaart on ise 500x500mm? icon_lol.gif
järjekordne juudipoisi märg unenägu icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.09.2006 23:58:23 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
päris sheks, G71-l on 278M transsi ja GTX-il 650mhz klokk.
x1900xtx samuti 650 core kuid 380M transsi. Muidugi 700M on juba üsna karm edasiminek, pea pool dualcore Itanim2'st koos 24M L3'ga.
Winterwind kirjutas:
1.5ghz klokk
Kui neil on selline hunnik ALU'sid, transse ja nii kõrge takt siis on ime et edasiminek on kõigest 2x. Samas võibolla tõesti on neil mingi kaval plaan miks vertex/geometry shaderites peaks olema rohkem võimsust kui pixel shaderites icon_razz1.gif
Winterwind kirjutas:
kui tõsi siis miks? 384-bit? miks?
Igal kivil peaks olema 32bit "siin", 12*32=384 bitti. Iseasi kuidas nad nii palju kive sinna kaardile mahutavad.
Winterwind kirjutas:
512+256mb? miks?
Sest kive toodetakse standartsete mahtudega. Mina küll ei kirjutaks 512+256 vaid otse 768. Kivid peaks olema üksteisega võrdsed.
tsitaat:
hybrid water/fan cooler
Midagi sarnast Inteli inbox vesijahutusele?
tsitaat:
The G80 die will be large - 200x200mm
Ok, ütleme et on siiski ~100x väiksem ehk 20x20mm. Kokku teeb see ~400mm^2 ehk ~4x suurem kui C2D, ~2x suurem kui x2. R580 peaks olema ~310mm^2 ja G71 ~200mm^2.
Eeldades G71'ga sama pakkimistihedust peaks 700M transsi olema ~500mm^2 ehk ~23x23mm. Kui nii võtta siis ehk see polegi päris 100% välistatud?
Winterwind kirjutas:
irw, ärme tee enne ametlikke specse teemat
Minu poolest las olla, vähemalt ei ole teised teemad seda läbu täis.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2006 09:39:54 vasta tsitaadiga

Teemaalgataja lingil küll enam midagi näha ei olnud...eksisid kõvasti siis andmetega ja Nvidia käskis maha võtta?? icon_biggrin.gif
_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2006 11:28:50 vasta tsitaadiga

Unified Shader Architecture
Support FP16 HDR+MSAA
Support GDDR4 memory
Close to 700M transistors (G71 - 278M / G70 - 302M)
New AA mode : VCAA
Core clock scalable up to 1.5GHz
Shader Peformance : 2x Pixel / 12x Vertex over G71
8 TCPs & 128 stream processors
Much more efficient than traditional architecture
384-bit memory interface (256-bit+128-bit)
768MB memory size (512MB+256MB)
Two models at launch : GeForce 8800GTX and GeForce 8800GT
GeForce 8800GTX : 7 TCPs chip, 384-bit memory interface, hybrid water/fan cooler, water cooling for overclocking. US$649
GeForce 8800GT : 6 TCPs chip, 320-bit memory interface, fan cooler. US$449-499

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 20.09.2006 12:53:26 vasta tsitaadiga

ebastandardne mälukonfiguratsioon (512MB + 256MB), ebastandardne mälubandwidth (256+128=384bit)...

Ho Ho, kas sa arvad endiselt, et Fuad oli seenelaksu all, kui ta kirjutas, et G80 peal on eraldi GPU-d DX9 ja DX10 jaoks?

icon_biggrin.gif

EDIT: Ahjaa, tahtsin lisada, et 700M transistorit ÜHEL GPU-l, mis pidada veel 1,0 GHz peale minema (sest 1,5GHz peale see küll ei lähe, ükskõik, mida lubatakse) kõlab rohkem nagu üks kuni 450 M GPU pluss mingi 260 M GPU (ja see väiksem võib siis 1,0 GHz ja rohkem teha, kui jahutus kannatab).
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2006 13:02:55 vasta tsitaadiga

kõik see on bs, kui keegi tõesti 700M transsi 90nm videosse paneb siis edu.ee
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.09.2006 13:17:51 vasta tsitaadiga

Mina rääkisin et tehniliselt oleks nii mõnigi loetletud asi võimalik. Praktilisus on juba ooper omaette.

Eraldi GPU'd ei tule eales. Palju mõistlikum on ehitada üks karmim DX10 tuum mis vajadusel emuleeriks DX9't.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 20.09.2006 13:40:43 vasta tsitaadiga

Aga see pole nV approach. Nii palju, kui infomüra(st) on läbi imbunud, on nende eesmärgiks luua G80 näol kiireim DX9 GPU.

Mõelge ise, kas nV-l on mingi hea põhjus teie arust, miks oma flagship GPU-le panna täiesti ebastandartsed 768 MB videomälu? Minu arust on see tõsiseltvõetav kinnitus, et kaardil on kaks GPU-d, millest ühele on eraldatud 512MB videomälu ja teisele 256MB. nV sai 79xxGX2 seeria kaartidega oma multi-gpu asja katsetada, see ei tohiks neile mingi probleem olla torgata kaks kaarti üksteise otsa nagu 7950GX2 puhul.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.09.2006 13:59:25 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
Mõelge ise, kas nV-l on mingi hea põhjus teie arust, miks oma flagship GPU-le panna täiesti ebastandartsed 768 MB videomälu?

a tahad ma mõtlen ise specs-id välja? või see 768mb on ametlik info? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.09.2006 14:22:47 vasta tsitaadiga

eric kirjutas:
Mõelge ise, kas nV-l on mingi hea põhjus teie arust, miks oma flagship GPU-le panna täiesti ebastandartsed 768 MB videomälu?
384bit mälukanal.
eric kirjutas:
Minu arust on see tõsiseltvõetav kinnitus, et kaardil on kaks GPU-d, millest ühele on eraldatud 512MB videomälu ja teisele 256MB.
Selle peale võiks lausa kihla vedada. Mina ütlen et sellist eraldi kividega DX 9+10 kaarti ei tule, kes vädab vastupidist?

[edit]

Kordame ajalugu?
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=1668121#1668121

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2006 15:00:44 vasta tsitaadiga

Justkui dejavu oleks!? Kas ei räägitud ka enne ati X1 ja nvidia 7900 seeria välja tulekut 250 W võimsustest ja üüber jahutustest? Leimamise maitselist tatti pritsiti nii et kohati monitorigi uduseks võttis .. ja nagu ikka tuli "asi" (soojus, võimsus, torud jne.) vähemalt 2x väiksem kui enne välja hõigati.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 20.09.2006 18:43:00 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:

tsitaat:
Selle peale võiks lausa kihla vedada. Mina ütlen et sellist eraldi kividega DX 9+10 kaarti ei tule, kes vädab vastupidist?


Kui 15 EEK eest ikka õlle saab veel Tallinnas, siis miks ka mitte icon_wink.gif

Minu väide siis - nV next-gen kaart on kahe (võibolla ka füüsiliselt eraldiseisva) tuumaga, millest üks vastab Vista DX10 spetsifikatsioonidele ja teine mitte täielikult.

Sobib? icon_wink.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.09.2006 18:48:57 vasta tsitaadiga

Sobib.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 20.09.2006 18:50:51 vasta tsitaadiga

Tore on teha kihlvedusid, kus kaotamine võib olla hea asi icon_lol.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 22.09.2006 07:59:19 vasta tsitaadiga

Veel üks huvitav mõte popsatas pähe. Äkki on nV pannud kaardile eraldi kiibi koos mäluga füüsika jaoks? icon_wink.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.09.2006 10:29:39 vasta tsitaadiga

Idee on küll huvitav kuid olen kindel et ka sellist asja pole tehtud. Praegu ei suuda GPU'd pakkuda piisavalt võimsust et saaks osa kiibipinda ohverdada kõrvaliste asjade jaoks

[edit]
erick, tundub et pean sind kurvastama icon_smile.gif
http://www.reghardware.co.uk/2006/09/21/asus_spills_nvidia_beans/
Nvidia is developing a standalone games physics processing card, motherboard maker Asus has let slip. Announcing a new mobo equipped with three PCI Express x16 slots, the Taiwanese firm said the third connector was specifically for "Nvidia's upcoming Physics card".

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2006 12:31:58 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
Veel üks huvitav mõte popsatas pähe. Äkki on nV pannud kaardile eraldi kiibi koos mäluga füüsika jaoks? icon_wink.gif


Sellisel juhul ei tahaks hinnapeale mõeldagi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.09.2006 12:35:47 vasta tsitaadiga

miks ta peaks eraldi füüsikakiibi kaardile kaasa panema?
isegi seda Ageia vaimusünnitust ei osteta hetkel kuna reaalne kasu sellest hetkel puudub ja hind 4k okse
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeanman
Kreisi kasutaja
jeanman

liitunud: 30.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2006 19:25:04 vasta tsitaadiga

OT.Kes kurat on Fuad ja mis suhted tal on seentega.On ta mukoloog.Kuidas on ta seotud videokaartidega.Mitmes kohas margand Fuad-i ja seeni.Pidin lihtsalt kusima.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.09.2006 19:30:08 vasta tsitaadiga

Ah see on mingi spetsialist ,kes avaldab inffi ja oma nägemusis ühes veebiväljaandes http://www.theinquirer.net/default.aspx 8)
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.09.2006 16:28:35 vasta tsitaadiga

link :: G80 to sample in November

tsitaat:
We also learned that most specifications such as a 1500MHz clock are far from true and I have to remind you that we are talking about a 90 nanometre chip only, so don’t expect miracles from the clock speeds. It won't be more than 700MHz and we strongly believe it will end up even lower than that.

eiole icon_eek.gif

e:

erick, kuule veame kasti õlle peale kihla, et mingit kahe corega kaarti ei tule icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 27.09.2006 19:08:08 vasta tsitaadiga

Mul juba on üks kihlvedu, palju neid ikka sõlmida icon_lol.gif

Ma olin algusest peale 1500MHz core osas skeptiline, aga arvasin, et suure hädaga saavad ehk 1GHz täis. Ei saanud, mis siis ikka.

Aga ega see teise core lisamist minu arust kuidagi ei välista. icon_wink.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2006 19:20:07 vasta tsitaadiga

ega jah, aga äkki tahad siis juba, et mitu inimest sulle õlled välja teeks? icon_biggrin.gif icon_razz1.gif veaks isegi kihla, ainult et õlle asemel võiks teha mingi pisut peenema joogi peale icon_wink.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mastersas
Piiratud kasutaja
Mastersas

liitunud: 24.07.2005




sõnum 28.09.2006 12:12:58 vasta tsitaadiga

keegi oskab ennustada millal need G80 või R600 võiksid olla saadavad icon_smile.gif ?
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 153
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.09.2006 12:18:15 vasta tsitaadiga

Kõlakad lubavad üksikuid G80 kaarte detsembriks, R600 järgmise aasta esimese kvartali jooksul.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mastersas
Piiratud kasutaja
Mastersas

liitunud: 24.07.2005




sõnum 28.09.2006 16:11:41 vasta tsitaadiga

seega pole hetkel mõtet mõnusat pappi high end-ile välja käia icon_smile.gif
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 153
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2006 19:43:17 vasta tsitaadiga

hea järeldus küll icon_lol.gif mõnusat pappi high-endile pole mitte kunagi mõtet välja käia! icon_biggrin.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mastersas
Piiratud kasutaja
Mastersas

liitunud: 24.07.2005




sõnum 29.09.2006 01:41:12 vasta tsitaadiga

okei nüüd kinnitab Megagames VR-Zone infot 8)

http://megagames.com/news/html/hardware/nvidiag80specsleaked.shtml

andke tuld beer_yum.gif thumbs_up.gif
jama et GT ja GTX on nii erinevad
aga hullemad püssid ja novembris peaks saadavad olema icon_biggrin.gif

EDIT: kui tuleb selline pill müüki mis on 4x kiirem kui 7*** generatsioon siis see peaks mõnusalt hindasid liigutama """ just 7*** seeria suhtes """
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 153
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 01:48:54 vasta tsitaadiga

mis tuld???
need überbullshait specsid on siit teemast juba korra kui mitte kaks läbi käinud ja põhimõtteliselt on selge, et suurem osa sellest on täielik jama või muidu mõttetu häma! loe enne teemat kui haipima kukud...

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 29.09.2006 12:24:28 vasta tsitaadiga

no 650MHz-lt hüppe 1500MHz-le icon_biggrin.gif .Need on kindlalt valed andmed.Kui selline 8800GTX välja tuleks peaks omanik ostma endale mora 2 radika,mingi ülivõimsa pumba jne.Ma ei kujuta ette millist õhkjahutust see kaart tahaks mingi 4-6 slotine jahutus vist. icon_smile.gif
_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 12:45:58 vasta tsitaadiga

no peaks ju tulema Asetek-l selline vesijahutus mis 250W jagu kuumust ära jahutab. icon_rolleyes.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 15:03:31 vasta tsitaadiga

mismoodi see kuumuse ära jahutamine käib? icon_biggrin.gif usun, et seda tuleks nimetada pigem soojuse (või soojusenergia) hajutamiseks!
aga oletame, et mingi überkaart tõesti välja tuleks, ja selle jahutamiseks oleks vajalik vähemalt mingi vihasem vesisüsteem...esiteks maksaks kaart kindlasti vähemalt 7kilo, korralik vesijahutus poest ostes vist ka kuskil ligi 3k. et kas natuke mõttetuks ei muutuks see asi? icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mastersas
Piiratud kasutaja
Mastersas

liitunud: 24.07.2005




sõnum 29.09.2006 15:26:37 vasta tsitaadiga

no tuletage meelde milline jutt oli kunagi X 1900 XT suhtes icon_biggrin.gif eks nad ikka liialdavad jne.
kindlasti on midagi sarnast tulemas aga mitte selliste spec-idega icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 153
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 15:36:14 vasta tsitaadiga

pöhh öhh, mis vahe on vr-zone ja megagames, nagu x850 andmed, nagu x1800 andmed, nõnda paar päeva hiljem kui vr polnud midagi enam "uudisest" otsustas megagames ka selle sita oma saidile ripudada. ei saa aru mis moodi suudavad mõned saidid sellist sitta genereerida.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 15:40:09 vasta tsitaadiga

üks genereerib, teised kopeerivad icon_lol.gif ...ja lõpuks 3 tarka järgemööda kopeerivad linke meile siia HV'sse ning loodavad, et saab jälle paarkümmend lehekülge targutaga ja kõvatada thumbs_up.gif

ahjaa õigus, unustasin veel lisada, "ja nii neid HV gurusid tekibki nagu seeni peale vihma" icon_wink.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.09.2006 15:51:36 vasta tsitaadiga

kui esimesed dx10 kaardid on 250w siis mis tulevikus tuleb?
see olekski siis viimane piir ja enam kiiremaks ei saaks?
pole mõtet nii "karmi" kaarti teha kui ta selline ahi on.
lisaks oleks samamoodi jätkates kohe varsti piir ees ja mis siis saab?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 16:06:58 vasta tsitaadiga

Väiksem transside tootmise tehnoloogia annab väiksema soojusvõimsuse .. selleks et kaardi võimsust tõsta tuleb enamjaolt rohkem transistore "installeerida", mis omakorda põhjustab suurema tarbitava võimsuse. Kasutades väiksemat "lülitit" saame ka väiksema võimsuse.*

* - teooria.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.09.2006 16:21:27 vasta tsitaadiga

Teooria peab paika. Samuti on väiksemaid lüliteid lihtsam kiiremini liikuma panna.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 17:25:39 vasta tsitaadiga

õige, kuid igal asjal on nii positiivseid kui negatiivseid külgi, negatiivsena tuleks vist antud juhul vaadata siis suuremaid lekkevoolusid väiksema tehnoloogia puhul, kas pole nii?! ja kas mitte just need suured lekkevoolud ei ole üks peamisi põhjuseid, miks tänapäeva võimsad ja suure transistoorse mahuga kivid enamasti üsna palju sooja eraldavad?
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
G80
HV Guru
G80

liitunud: 27.03.2006




sõnum 29.09.2006 17:34:13 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
õige, kuid igal asjal on nii positiivseid kui negatiivseid külgi, negatiivsena tuleks vist antud juhul vaadata siis suuremaid lekkevoolusid väiksema tehnoloogia puhul, kas pole nii?! ja kas mitte just need suured lekkevoolud ei ole üks peamisi põhjuseid, miks tänapäeva võimsad ja suure transistoorse mahuga kivid enamasti üsna palju sooja eraldavad?

ma saan aru su jutust,et mida väiksema tootmistehnoloogiaga kivi seda rohkem soojust ta eraldab,see on hoopis vastu pidi.

_________________
Ära siia kliki
Kommentaarid: 256 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 18:18:12 vasta tsitaadiga

no sa saad mu jutust ilmselt pisut valesti, või ebatäielikult aru seljuhul! icon_wink.gif

"If leakage current only increased linearly with the number of transistors on a chip, then it wouldn't be as much of a problem. But there are other conditions that can cause the leakage current of each individual transistor in a chip to increase. First, as individual transistors get smaller they also tend to leak more, though semiconductor makers have a variety of tricks for counteracting this tendency. Much worse from Prescott's point of view, though, is that as the CPU die gets hotter the leakage current increases, and we all know what causes a CPU die to heat up: higher clock speeds, which are accompanied by higher power consumption and higher voltages. All of this adds up to big trouble for a processor architecture whose primary approach to performance lies in simultaneously increasing clock speeds and shrinking transistor sizes. "
http://arstechnica.com/articles/paedia/cpu/prescott.ars/2

muidugi lekkevoolude vastu annab ühtkomateist teha, ja tehaksegi, kuid usun, et suureks probleemiks on see tootjatel siiski...

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.09.2006 18:32:22 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
negatiivsena tuleks vist antud juhul vaadata siis suuremaid lekkevoolusid väiksema tehnoloogia puhul, kas pole nii?!
Põhimõtteliselt taas õige kuid vähendades tehnoloogia suurust võib kasutada ka igasugu imenippe. Kahjuks ei oska ma öelda mis need on kuid kaks head näidet on et Prescott vähendatuna 90->65nm peale on oluliselt jahedam ning Intel lubab 45nm peal vähendada lekkevoole veel 4-5x.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 18:46:38 vasta tsitaadiga

jah, nippe tootjatel on...no neid peab olema, minumeelest läheks muidu asi lihtsalt nö. "käest ära", ehk siis soojuseralduvus läheks chippidel liiga suureks. ega ma ei püüdnudki väita, et tehnoloogia suurust vähendades soojuseralduses samaks peaks jääma või hoopis suurenema, tahtsin lihtsalt juhtida tähelepanu sellele, et on ka teatavaid füüsikalisi omadusi, mis töötavad selle vastu, et aretada ühel ajal nii superkiiret kui superjahedat proset icon_wink.gif muidu arvavad mõned jälle liiga naiivselt, et asi ongi nii lihtne kui vaid tehnoloogia shrinkimine ja transside arvu suurendamine icon_smile.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 29.09.2006 19:14:57 vasta tsitaadiga

kui nüüd uurida neid pilte http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=96399 , siis mina näen selgelt, et kaardil on 12mälukiipi, mis tähendab ilmselt kogumahtu 768MB.
Seega 256bit kaart see ilmselt pole tõesti.
Tundub et kaardil on jahutus 2-s variandis- õhk ja vesi, selge see et see must katte kaetakse tulevikus mingite logodega või plex+pedemajaks vms icon_smile.gif
Hea aga et see on üsna õhuke- ise kartsin paksemat. Kaardi pikkus on aga muljetavaldav (mõõdud on 280 х 127 х 42mm)
2xPCI-E Power pesa rääägib hirmsast voolutarbimisest..seda oli oodata. 175W?
Veel on näha mingi buzzer- milleks seda vaja icon_confused.gif
hull loom on see igasmõttes, toitekate hirm igaljuhul icon_smile.gif
aga arvata on et see pole veel midagi, vaatame mis monstrum ati-lt tuleb- juttude järgi veel kuumem kaart.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 19:21:49 vasta tsitaadiga

siiski Jaan, kui tõenäoliseks peab näiteks seda varianti, et nende piltide näol on tegu mingi nö "libaga"? või on mingi konkreetne asi, mis 99% tõestab ära, et G80 seal tõesti ilutseb? (ise ei suutnud praegu nii sügavalt süveneda asjasse, kuid esmavaatlusel tundusid kuidagi pisut kahtlased pildid icon_biggrin.gif )
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.09.2006 19:49:29 vasta tsitaadiga

Hm, 12 2GHz efektiivse taktsagedusega mälukivi tähendab pisut alla 100GB/s mälu läbilaset icon_biggrin.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 19:52:53 vasta tsitaadiga

mis ei oleks vist siiski piisav sellele meeletu lubatud gpu performance'i jaoks (kas oli nüüd mingi 4x kiirem ühtpidi ja 12x teistpidi icon_eek.gif )?!
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2006 20:28:03 vasta tsitaadiga

kus te neid mälusi näete icon_eek.gif ,kui need on tõesti liba pildid siis on keegi kurja vaeva näinud icon_wink.gif ,ise arvan et need on prooviversioonid sest radikas tundus olevat suht ilmetu näss.esimene asi mida märkasin oli 2x PCI-E vooluühendust icon_eek.gif ,oi karm

kui pildid on õiged siis selgusetu on veel kui kiire core tuleb,selge see et kahte voolu konnektorit ainult mälude,fan,ja muu jaoks ei anta,miski peab seal kõvasti voolu võtma ja arvan et see on core,küsimus on miks--suur kiirus icon_question.gif ,palju transse icon_question.gif muu icon_question.gif või kõik kokku icon_smile.gif

Ho Ho kirjutas:
Hm, 12 2GHz efektiivse taktsagedusega mälukivi tähendab pisut alla 100GB/s mälu läbilaset icon_biggrin.gif


kas 7900GTX-l on mälu läbilase kuskil 50GB/s oli vist 51 millegagi ja klokkides veel rohkem


viimati muutis Tomorrow 29.09.2006 20:30:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia G80 aka 8800/8600 teema mine lehele 1, 2, 3 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.