Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Ei saa 300GB Samsungi kõvaketast taha märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 28.07.2006 10:50:33 Ei saa 300GB Samsungi kõvaketast taha vasta tsitaadiga

sai soetatud uus kõvaketas.
algul oli plaanis HITACHI DeskStar T7K250 250 GB.
ja siis enda tähelepanematusest ja kiirustades sai hangitud endale Samsung HD300LD, millel siis mahuks 300 GB.
ennist juba mõtlesin, et kas see asi laseb ennast siia külge panna.
Emaplaadiks on Chaintech 9BIA.
Tegu on ata ketastega.
igastahes peale kaablitega mängimist ja jumperitega jamamist oli kõike parem tulemus see, et ma sain selle uue ketta niipalju tööle, et ta endast Bioses märku andis, koos praguse kettaga. Mahuna oli seal 300 GB asemel märgitud 136 GB vmt.
Windowsi see asi ei jõudnud(device manageri all ta oli, aga My Computeri all mitte).
Muidu praegune ketas on Maxtorilt. Idee poolest tahaks nad ikka koos tööle saada.

Annab seda asja kuidagi tööle saada või oleks ta targem ümber vahetada mingi lahjema vastu?
Igasugu küsimused ja ideed on teretulnud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2006 11:10:22 vasta tsitaadiga

disk management'i all on ketas olemas? kui on uus ketas ja formaatimata, siis ei peagi ta olema my computer'is nähtav.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 28.07.2006 11:16:20 vasta tsitaadiga

minu kogemused veel siiani ei pürgi, et kuidas ma sellele kettale formati teen?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 28.07.2006 11:25:01 vasta tsitaadiga

tee bios update, siis peaks arvuti suuremat ketast tunnistama ning kui sul just windows xp sp2 peal ei ole, siis pead arvatavasti registrit ka modima, et windows nii suurt ketast tunnistaks!
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liuskur
HV kasutaja
Liuskur

liitunud: 07.12.2005




sõnum 28.07.2006 11:38:06 vasta tsitaadiga

Administrative tools -> Disk Management, seal on loetud sinu kõik kettad, vali uus ning vajuta uue kettale kõrvalklahviga format.

Kui sa aga ei näe oma uut ketast seal siis on sul vaja kas IDE kaabel ringi sättida et uus kettas oleks slave, kui sa just uut winni sinna peale ei taha panna või kui on manuaalis öeldud (osad kettad seda ei vaja) et tuleb jumprit kohendada siis pead ka seda tegema. Peale seda peaks olema ketas kindlalt nähtav disk managemendis.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 28.07.2006 12:43:30 vasta tsitaadiga

selle biosega on nihuke lugu, et kõige uuem biose on peal.
uuemat vähemalt ma ei leidnud(seda otsisin ka tootja lehelt).

device manageri alt saavutasin nii palju, et sain sellest kettas 128 GB kenasti kätte.
tõenäoliselt, siis ülejäänud maht jääb Biose taha kinni?
sest bios tunnistas ka ainult 128 GB.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 28.07.2006 12:45:56 vasta tsitaadiga

Bios'i taha ei jää midagi kinni, win ei kasuta biosi kettaga suhtlemiseks rohkem kui bootimisel bootloaderi käivitamiseks.
Kõige lihtsam oleks upgradeda SP2 peale, teine variant oleks otsida üles too registri fix mis teeb suured kettad winile arusaadavaks.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 28.07.2006 12:47:27 vasta tsitaadiga

http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/index.htm disk manageriga peaks sa biosi limiidist lahti saama
http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/hutil.htm hutiliga peaks sa windowsi lmiidist lahti saama

aga jah, enne bios ja siis winows!
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 28.07.2006 12:49:20 vasta tsitaadiga

sp2 on kenasti peal.
aga siis lisaks teha veel registrile ka väike parandus?

edit:kohe proovi need ka ära.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liuskur
HV kasutaja
Liuskur

liitunud: 07.12.2005




sõnum 28.07.2006 12:50:43 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kõige lihtsam oleks upgradeda SP2 peale, teine variant oleks otsida üles too registri fix mis teeb suured kettad winile arusaadavaks.


mina sain enda 300 gb-se ketta peale ilma mingi probleemita, win nägi kohe ära et 300 gb-dine.

exfibit:
Ega sa peale formati peale klikkimist midagi ei muutnud? Win peaks kohe viskama võimaliku suurima suuruse defauldina icon_confused.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2006 13:00:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

igastahes peale kaablitega mängimist ja jumperitega jamamist oli kõike parem tulemus see, et ma sain selle uue ketta niipalju tööle, et ta endast Bioses märku andis, koos praguse kettaga. Mahuna oli seal 300 GB asemel märgitud 136 GB vmt.

proovi veel sellist asja, et paned uue ketta üksinda masterina tööle.
Kui ka siis värskeim BIOS tunneb seda vaid 136GB-sena (tegelikult vist 137GB on see piirang), siis ei ole eriti midagi muud teha kui uus emaplaat või PCI kontroller

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 28.07.2006 13:17:19 vasta tsitaadiga

masterina(üksi) andis ta jah 136 vmt icon_sad.gif
aga ma vabandan praegult kuna aeg surub selga ja nüüd paariks päevaks jätkub tegevust kodust eemal.
kui tagasi, siis tegeleb edasi(eeldavasti pühapäeva õhtul).
suured tänud seni maani aitanutele thumbs_up.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liuskur
HV kasutaja
Liuskur

liitunud: 07.12.2005




sõnum 28.07.2006 13:49:25 vasta tsitaadiga

Tõsiselt igivana emaplaat peab ikka olema kui ei tunnde suuremaid kettad icon_eek.gif Praegused emaplaadid peaksid isegi Teraseid kettaid, millele kuigipalju turgu ei ole, ära tundma
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
islander
HV kasutaja

liitunud: 24.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2006 13:57:31 vasta tsitaadiga

omal ka emaplaat ei tundud 320GB-st vint ära, BIOS-i alt näitab senini 137 GB.
samas tegin vindile etteotsa 10GB-se pardi, sinna windooza - buudib ilusti ja windooza all kogu maht ilusti kasutatav.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 30.07.2006 22:47:36 vasta tsitaadiga

islander kirjutas:
omal ka emaplaat ei tundud 320GB-st vint ära, BIOS-i alt näitab senini 137 GB.
samas tegin vindile etteotsa 10GB-se pardi, sinna windooza - buudib ilusti ja windooza all kogu maht ilusti kasutatav.

seleta umbes lahti kuidas see asi mul läbi läheks?
igastahes peale igasugust nuspi olen ma siiski nii palju suutnud, et win tunnistab seda 127 GB kettana.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2006 22:50:24 vasta tsitaadiga

exfibit kirjutas:
islander kirjutas:
omal ka emaplaat ei tundud 320GB-st vint ära, BIOS-i alt näitab senini 137 GB.
samas tegin vindile etteotsa 10GB-se pardi, sinna windooza - buudib ilusti ja windooza all kogu maht ilusti kasutatav.

seleta umbes lahti kuidas see asi mul läbi läheks?
igastahes peale igasugust nuspi olen ma siiski nii palju suutnud, et win tunnistab seda 127 GB kettana.

pane oma winale mõni service pack ka peale küll siis ketas suuremax läheb
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 30.07.2006 22:51:47 vasta tsitaadiga

sp2 on täitsa peal
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 30.07.2006 22:51:59 vasta tsitaadiga

exfibit, http://seagate.com/support/disc/utils.html proovi Reg48bitLBA utiliiti kasutada, on küll seagate oma, kuid modin ainult registrit, ketast ei puutu, nii et sina võid ka seda kasutada!
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 30.07.2006 23:01:15 vasta tsitaadiga

DJope kirjutas:
exfibit, http://seagate.com/support/disc/utils.html proovi Reg48bitLBA utiliiti kasutada, on küll seagate oma, kuid modin ainult registrit, ketast ei puutu, nii et sina võid ka seda kasutada!

proovisin, aga ei aidanud.

aga ma mõtlen, et nende partisonidega mängides ei saavutaks midagi?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 30.07.2006 23:12:18 vasta tsitaadiga

räägi kah, et mida sa tegid seal siis? jooksutasid selle *.exe ära ja mis edasi?
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 30.07.2006 23:24:31 vasta tsitaadiga

nii jooksutasin exe ära.
tegin soovitud restardi.
vaatasin wini alt, ketas sama suur.
avasin Disk Management´i. tegin sealt kettale "kiire formati"
ketta suurus sama.

(suht tume maa minu jaoks, nii et vabandan ette igasugust kogenematust)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2006 23:25:36 vasta tsitaadiga

disk managment kasutamata osa ei näita?
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2006 23:26:30 vasta tsitaadiga

exfibit, IMO minu jaoks igasugune tarkvaraline "häkkimine" ei ole ikka õige asi, kui riistvara seda toetada ei taha.
Kui ikka miski muu ei aita, siis emaplaadivahetusest või kontrolleri ostust sa ei pääse icon_neutral.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 30.07.2006 23:33:48 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
disk managment kasutamata osa ei näita?

ei näita

Tanel kirjutas:
exfibit, IMO minu jaoks igasugune tarkvaraline "häkkimine" ei ole ikka õige asi, kui riistvara seda toetada ei taha.
Kui ikka miski muu ei aita, siis emaplaadivahetusest või kontrolleri ostust sa ei pääse icon_neutral.gif

ok, idee on hea. aga rahaline pool jääb alati soovitavaks icon_smile.gif
aga räägime sellest kontrollerist.
palju sellise jublaka vahetus maksma läheb.
ja kuidas seda vahetada?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 30.07.2006 23:36:47 vasta tsitaadiga

http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/index.htm

Disk Manager
Some old BIOSs have a capacity barrier and does not recognize the high capacity HDD. In that case, the Disk Manager will solve the capacity barrier


seda oled proovinud?
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 30.07.2006 23:53:16 vasta tsitaadiga

DJope kirjutas:
http://www.Samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/index.htm

Disk Manager
Some old BIOSs have a capacity barrier and does not recognize the high capacity HDD. In that case, the Disk Manager will solve the capacity barrier


seda oled proovinud?

tehtud!
vabandust, et ennist seda ei maininud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 31.07.2006 00:46:12 vasta tsitaadiga

Alati on ka prooviks võimalus see ketas teise arvuti taha panna ja vaadata kas seal probleeme pole. Muidugi, see ei tähenda seda, et seal korralikult formaaditud ketas oma masinasse ületoomisel järsku täismahus näha oleks. Kuid vähemalt saab kindluse ketta enda osas.

Aga mis aasta emaplaat see sul on?
ja mis aasta BIOS see kõige uuem on, mille peale panid?
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2006 00:46:46 vasta tsitaadiga

viimane BIOS kuupäev 2002/5/27, seega eks ta vast 2001/2002 aasta oma ole
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 31.07.2006 00:48:32 vasta tsitaadiga

emaplaat tundub olevat aastast 2002.
edit:katsetada täna igaljuhul ei saa.


viimati muutis exfibit 31.07.2006 00:51:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 31.07.2006 00:51:06 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
viimane BIOS kuupäev 2002/5/27, seega eks ta vast 2001/2002 aasta oma ole


Siis on kõik selge... Umbes selle aja (2001-2002) BIOS'id toetasidki vaid kuni 120GB kõvakettaid, kuna suuremaid veel polnud olemas.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 31.07.2006 00:52:16 vasta tsitaadiga

8 kirjutas:
Tanel kirjutas:
viimane BIOS kuupäev 2002/5/27, seega eks ta vast 2001/2002 aasta oma ole


Siis on kõik selge... Umbes selle aja (2001-2002) BIOS'id toetasidki vaid kuni 120GB kõvakettaid, kuna suuremaid veel polnud olemas.

k, siis pole muud kui see 300 gb maha müüa ja mingi väiksem asemele võtta?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 31.07.2006 00:55:27 vasta tsitaadiga

exfibit kirjutas:
8 kirjutas:
Tanel kirjutas:
viimane BIOS kuupäev 2002/5/27, seega eks ta vast 2001/2002 aasta oma ole


Siis on kõik selge... Umbes selle aja (2001-2002) BIOS'id toetasidki vaid kuni 120GB kõvakettaid, kuna suuremaid veel polnud olemas.

k, siis pole muud kui see 300 gb maha müüa ja mingi väiksem asemele võtta?

Aga võibolla on mõttekam hoopis emaplaat välja vahetada? Niikuinii jääb ta peagi ajale jalgu.

Teine variant on osta eraldi odav IDE kontroller (PCI). See tuleks 2-5 korda emaplaadist odavam. Hetkel ei suutnud ma aga kusagilt leida kes seda meil müüvad.

Kolmas variant on ikkagi, et kas tõesti sellele emaplaadile pole olemas uuemat BIOS'i? Kui oleks aasta jagu uuem BIOS, siis väga tõenäoliselt see juba toetaks suuremaid kettaid. Aga, on ka võimalik, et su emaplaadil on juba riistvaraline kettamahu limiit peal, siis ei aita miski.

Muidugi, võid väiksema ketta vastu ringi vahetada. Või kahe väiksema vastu, kui mahtu vaja. Siis tuleks võtta 120GB ketas, millede valiku osas on paraku seis üsna nigel, kuna selle suurusega kettad kaovad peagi turult.


viimati muutis 8 31.07.2006 01:02:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 31.07.2006 01:03:51 vasta tsitaadiga

suht kahtlen kas hakata enam siia kasti midagi juurde korraliku ostma.
korralik mobo ikka maksab kenasti ja mingit sitta ka nagu ei tahaks-(siis tahaks juba sata peale minna üle, sellega tuleb ka rammi vahetus. pragult sd jne..)
aga see kontrolleri värk on juba korraks teemaks olnud.
kuidas see asi välja näeb. kusagil leidma õige vidina ja siis vist peab tinutama ka asja?(peagult ei löö ette, millisest vidinast täpselt plaadi peal juttu käib)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 31.07.2006 01:07:38 vasta tsitaadiga

exfibit kirjutas:
suht kahtlen kas hakata enam siia kasti midagi juurde korraliku ostma.
korralik mobo ikka maksab kenasti ja mingit sitta ka nagu ei tahaks-(siis tahaks juba sata peale minna üle, sellega tuleb ka rammi vahetus. pragult sd jne..)
aga see kontrolleri värk on juba korraks teemaks olnud.
kuidas see asi välja näeb. kusagil leidma õige vidina ja siis vist peab tinutama ka asja?(peagult ei löö ette, millisest vidinast täpselt plaadi peal juttu käib)

Normaalse (mitte küll hüper-super) mobo peaks saama juba 1000+ krooni eest. Mina küll soovitada ei oska, pole minu temaatika.

ATA lisakontroller on PCI siinile käiv lihtne plug-in kaart. Peaks ca. paarsada krooni maksma. Aga nagu ma eelmise posti lisaks kirjutasin, et suutnud ma praegu mõne minutiga selle jubina müüjat leida. Kindlasti on olemas. Mingit tinutamist pole vaja.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2006 01:09:47 vasta tsitaadiga

exfibit, näiteks selline 260 EEK vidin sobib
https://www.hinnavaatlus.ee/products/pricelist/?FirmID=&Product=PCI+IDE+ATA-133+&minPrice=&maxPrice=500&START=0&Sort=2&Order=0



Tasub muidugi ette helistada ja uurida saadavuse kohta icon_wink.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
exfibit
HV vaatleja
exfibit

liitunud: 09.05.2005




sõnum 31.07.2006 01:20:44 vasta tsitaadiga

suured tänud.
mina oma tinutamisega icon_smile.gif , ma mõtlesin midagi vapsjee muud.
orgunnin seda asja homme edasi.
igastahes tuleb tegus nädal ja kui jublakas käes asja tööle saan\ei saa siis igastahes annan teada!
seniks päikest beer_yum.gif varjus.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 31.07.2006 01:56:05 vasta tsitaadiga

Siinkohal on vägagi paslik meenutada ka täpsemat ajalugu...

Esimene 160GB mahuga ATA-kõvaketas, milleks oli Maxtor DiamondMax D540X ilmus turule 2002.a. alguskuudel. Ning esialgu müüdi seda valmistaja initsiatiivil komplektis koos Maxtor-Promise Ultra133TX2 PCI-IDE kontrolleriga, kuna mitte ühelgi tollasel arvutil ei saanud emaplaadi/BIOS'i limiidi tõttu seda uut ketast muidu kasutada. Alles 2002.a. jooksul hakkasid emaplaadivalmistajad tasapisi ajaga kaasa minema ja uusi BIOS'e versioone välja laskma. Võimalik, et mõne emaplaadi jaoks jõuti selleni alles 2003.aastal. Ja mõne tootmisest mahamineva emaplaadi jaoks ei jõutudki...
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Ei saa 300GB Samsungi kõvaketast taha
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.