|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
24.05.2006 15:07:23
|
|
|
Ehk keegi oskab öelda, kuidas panna seintele juurde ka korralikud mõõdud nagu joonistel olema peaks Mingit asjalikku võimalust pole veel leidnud vaatamata korduvatele otsingutele.
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
24.05.2006 18:35:19
|
|
|
| tsitaat: |
| kuna majas sees on näiteks väga s*tt "ringi kolada". |
vajuta luubi peale ja toksi kõigepealt sisse FOV väärtus kraadides. Näeb veidi rohkem kui default 30 kraadiga
| tsitaat: |
| kuidas panna seintele juurde ka korralikud mõõdud nagu joonistel olema peaks |
Dimension tool ei sobi? Mõõdulindi kõrval kohe
_________________ I prepared Explosive Runes this morning |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
24.05.2006 20:29:50
|
|
|
Dimension tool sobib esmasel vaatlusel selleks suurepäraselt
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RIH0
HV kasutaja

liitunud: 02.12.2004
|
24.05.2006 22:44:59
|
|
|
link :: Peatus AA-ga
| K-Pax kirjutas: |
AA oleks pildile vaja  |
Aga palun.
Määra see videokaarti draiveri settingutest
Control Panel -> Display Properties -> Settings ->
-> Advanced -> OpenGL -> Anti-Aliasing
Ja siis võta ekraani pilt puhvrisse (PrintScreen)
Lõika ära ülearune info ja olemas 8)
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Firefly
HV Guru

liitunud: 26.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
25.05.2006 10:11:12
|
|
|
K-Pax, väga 5 töö!
Samas on kummaline, et kui jalgrajale pisut lähemale zoomida, siis kaob tekstuur ära. Mingi SketchUp'i jama ilmselt?
Tore, et viitsisid isegi pistikuid seina panna Need on kuskilt võetud, või viitsisid ise valmis treida?
Ahjaa, majas sees "kolades" avastasin, et ust pole
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Firefly
HV Guru

liitunud: 26.02.2004
|
25.05.2006 10:17:28
|
|
|
2korda2, tean, et ust pole
pistikud tegin ise, sirka 1 minuti töö ja siis copy/paste.
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
25.05.2006 12:26:13
|
|
|
| K-Pax kirjutas: |
2korda2, tean, et ust pole
pistikud tegin ise, sirka 1 minuti töö ja siis copy/paste. |
kuidas seal see "copy-paste" käib üldse?
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Firefly
HV Guru

liitunud: 26.02.2004
|
25.05.2006 12:29:13
|
|
|
| Märgistad ära ja siis move tool (rist ja otstes nooled) + Crtl nupp (väike plus märk tuleb juurde, siis ta kopeerib).
|
|
| Kommentaarid: 152 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Roger10
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2004
|
21.06.2006 08:32:14
|
|
|
kas sellega annab ka ruumisisest olukorda luua? Või on midagi paremat selleks.
Kööki nimelt oleks vaja teha/visandada. Ja peaks olema midagi lihtsat käsitlemiseks. Lihtinimesele.
_________________ Origin = J6mpsikas |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
20.07.2006 17:49:49
|
|
|
Eks saaks ka kööki teha, kuigi ma mõtlesin üksvahe, et kui eriti primitiivset sisekujunduse abilist vaja, siis äkki saaks isegi Sims abil asja tehtud
Tollega isegi pisut lihtsam - konkreetse suurusega asjad juba olemas ja köögimööbel üldjuhul siiski suht norm mõõtmetega juppidest (pliitide laiused, kraanikausid jms) pannakse kokku.
Ise sain vahepeal maja enam-vähem valmis. Muuhulgas oli asjast juba niipalju kasu, et sisetrepi kujundasin ümber (arhitekti lahendus nägi ette keeruga treppi, mulle aga meeldib mademega variant). Sellega mängides selgus, et saab teha küll
Miinuspoolele tuleb lugeda seda, et garaai kohale joonistatud katuse lõige ei saa nii töötada, nagu arhitekt joonistas. Tegin selle ümber aga pole kindel, kas ikka sai õige.
Maja ise: http://www.hot.ee/martinkaja/maja/maja_B.skp
Esimene korrus eraldi: http://www.hot.ee/martinkaja/maja/esimene_korrus_A.skp
Siiski, avastasin praegu, et korstnad olen jätnud tegemata Ähh, mõelge siis ise juurde - kamina oma jookseb elutoast läbi teise korruse (toas olevast garderoobist läbi) ja otse harja juurest välja. Katlaruumi/leiliruumi oma on ühine ja jookseb sealt otse üles.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
23.05.2008 21:02:28
|
|
|
Üle väga pika aja tahtsin korra google sketchupi kasutada, tirisin ära uusima versiooni ja panin käima ning...
plahhh... selline haige huumor tekkis:
üks kõik millega mingit objekti "värvida" tahad ikka tuleb mingi ruuduline muster ainult.
Milles viga võiks olla? Kunagi kui kasutasin oli mingi 5.x versioon ja probleeme polnud. Vahepeal olen uuemad video draiverid ka pannud
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aCe
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2004
|
24.05.2008 20:29:35
|
|
|
Ülimalt huvitav, ise kasutan igapäevaselt samuti SU-i viimast versiooni ja midagi taolist näen esimest korda. Draiverid installisid üle, kuid siiski kipun kahtlema, kas just progres viga on.
_________________ viktorkiik.blogspot.com |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
25.01.2009 16:28:52
|
|
|
paar aastat tagasi sai koolis esimest korda asjaga kokku puututud. väga hea ja lihtne proge. iga paari kuu tagant võtan asja jälle käsile ja teen midagi.
täna uploadisin oma paremad ja puhtamad mudelid ka google3Dwarehousesse. kes hvui tunneb, võib otsida "dethica" märksõnaga.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
borru
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
25.01.2009 18:07:40
|
|
|
Relvameister
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
25.01.2009 23:06:02
|
|
|
Mnjaa, täitsa korralikud. Endal ka igast modeleid arvtis seismas, kuid pole neid viitsinud üles lasta. Kes neid ikka tahab
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aCe
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2004
|
26.01.2009 15:23:34
|
|
|
Enda poolt ka miskit, kuid pole vahepeal ajapuuduse tõttu üldse tegelenud - LINK ning väike videoklipp
Ega ei saa öelda, kes neid ikka vajab - Tartu LV meisterdab SketchUp-i abil lausa tervet Tartu linna 3D mudelit.
_________________ viktorkiik.blogspot.com |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
26.01.2009 16:28:48
|
|
|
Või nii. Enamus maju on lihtsalt kandilised risttahukad?
ma olen ka enda maja valmis teinud SketchUp'is (lausa projekti järgi suurema täpsuse huvides)
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aCe
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2004
|
26.01.2009 16:32:32
|
|
|
Ma nimetaks seda pigem erinevateks üldistusastmeteks ning minu eesmärgiks polnud detailne modelleerimine.
Nende peale saab kenasti fotofassaadid peale asetada, seega algust on tehtud.
_________________ viktorkiik.blogspot.com |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
26.01.2009 19:03:54
|
|
|
Mulle just meeldib detailne modelleerimine. Pigem olgu väike aga detailirohke kui suur ja üldine mudel. Mõnda suurt maja detailirohkelt teha on ikka päääris tükk tegemist.
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar00
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
26.01.2009 19:06:12
|
|
|
+1
Ma siin vaikselt alustasin mõni aeg tagasi ühe hästi suure majaga, aga tüütas ära enne kui valmis sain püüdsin ka hästi detailselt ja täpselt teha... millalgi katsun asja lõpule viia
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
102 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
26.01.2009 19:15:00
|
|
|
No maja pole vist mõtet iga kruvi ja tellise ja jms haaval üles hakata ehitama. Algul teha üldisemalt ja siis vähehaaval hakata detailsemaks minema. Üksvahe läksin nii hasarti, et lisasin sketchupile Idx Renditioneri, millega sai siis objektid ära ka rendertatud sketchup keskkonnas. Päris ilus jäi.
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
27.01.2009 00:06:36
|
|
|
ei teadnudki et mingid renderdus pluginad ketupile on. ma exportisin OBJ kunagi ja üritasin wings3D's renderada...tulemused olid kohutavad.
selle jaoks siin kasutasin IRender pluginat... nii palju seadeid on sel, et ei osanud kusagilt pihtagi hakata.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007

|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
27.01.2009 17:10:32
|
|
|
seda ma kasutasingi.
E: päris kena jääb. ainult materjalile tekstuuri määramisega igavene jama seal pluginas.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
28.01.2009 13:24:38
|
|
|
pisut scary muidugi, et kõige viimistletumad mudelid siin teemas on ikka relvad
Minu siin kuskil eelpool toodud maja mudel on projektijärgne ja täitsa täpne (välja arvatud "materjalid").
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
28.01.2009 13:27:42
|
|
|
| 2korda2, relvad ei ole ohtlikud, neid käsitlevad inimesed on.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
02.02.2009 20:50:31
|
|
|
Tere
Igati vinge proge on. Hetkel proovin nt erinevaid variante kodu disainist. Aga probleem ka. Jagaks oma mudeleid 3d warehousega. Panen siis share model ja avab ilusti brauseri akna kus on kenasti kirjas Get started with 3D Warehouse ja nickname. Vajutan sisi continue, aga tema ainult refreshib. Proovisin kustutada küpsiseid ja vahetsain ka default browserit aga ikka refreshib ainult.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
02.02.2009 22:56:25
|
|
|
| JOKKER666, ma sain gmaili kontoga ilusti kohe sisse logida, peale seda aint nickname ja kõik valmis. kui läbi sketchupi ei funka siis võta oma tavaline brauser, trüki see warehouse aadress sisse ja proovi selle kaudu registreerida ennast seal.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
03.02.2009 00:27:37
|
|
|
| Seal konto tehtud, sai isegi miskise galerii vms teha, aga lisada kuidagi ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
03.02.2009 01:35:37
|
|
|
| et lisada pead minema sketchupisse sisse ja sealt exportima. kontosse pead ka sisse logima arvatavasti. see protsess on väga lihtsaks tehtud, mööda panna sellega eriti võimalik pole.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
03.02.2009 02:36:55
|
|
|
No ma tegin nii:
file-3D Warehouse-Share Model
Sisi tuleb ette brauseri aken kus tekst:
Welcome to 3D Warehouse
Welcome back, marko. Before using 3D Warehouse, we need to know a little more about you. Please enter the additional information below.
If you want to use the 3D Warehouse service as part of a separate Google Account, click here. (Note: you can only be logged into one Google Account at a time)
Get started with 3D Warehouse
Nickname: jokker
Ehk siis olen sisse logitud aga tahab mingit lisainfi ja peab vajutama continue nuppu. Continuele vajutades refreshib.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
03.02.2009 03:08:23
|
|
|
ega sa juhuslikult IE'd ei kasuta? sketchup kasutab defaultina oma 3dwarehousesse sisenemiseks IE'd, ma ei ole proovinud seda muuta ja ei tea kas üldse saabki.
Kui otse brauseri kaudu sisse lähed siis kah jamab samamoodi?
| tsitaat: |
known issues with google accounts:
*Page refreshes when trying to create an account
Try entering the letters in the word verification box again. If this doesn't work, make sure you have cookies enabled. If cookies are enabled and the page refreshes, try clearing your cache and cookies |
ehk siis äkki proovid browseri cache/cookies tühjaks teha
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
03.02.2009 13:21:46
|
|
|
| Alguses rääkisin, et kustutasin küpsised ära. Siis vahetasin default browseri. Proovisin Firefoxi ja Chromega.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
03.02.2009 20:01:51
|
|
|
| JOKKER666, ok. ei pannud tähele. äkki proovid customer suppordiga ühendust võtta?
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aivar88
HV veteran
liitunud: 28.11.2003
|
08.03.2009 13:27:29
|
|
|
| kuidas raadiusega servi teha saab, a la päästerõngas, ümmargune ja ümarate servadega ?!
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marco
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.04.2006
|
08.03.2009 13:44:26
|
|
|
DyFendeX, päästerõnga teeksin nii nagu pildid näha. Kui järgnev olemas siis kasuta "follow me" tööriista.
_________________ Does "genuine" mean "with the real bugs"?
viimati muutis marco 08.03.2009 13:51:38, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aivar88
HV veteran
liitunud: 28.11.2003
|
08.03.2009 13:51:31
|
|
|
| ohh sain jah, tänud
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marco
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.04.2006
|
12.03.2009 10:33:58
|
|
|
Keegi renderdatud videosid ka teeb? Kui jah siis milline plugin või eraldiseisev programm seda suudab? Hetkel kasutan sketchup + kerkythea kooslust ja viimane võimaldab kaadri kaupa piltide tegemist, mis tuleb siis juba mõne kolmanda programmiga videoks teha.
_________________ Does "genuine" mean "with the real bugs"? |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
12.03.2009 10:41:50
|
|
|
| Ega mujalgi see eriti muudmoodi käi, ikka pildikaupa ja pärast liidetakse kokku kaadrid, vahe on ehk automatiseerituses, aga protsess on sama.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marco
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.04.2006
|
12.03.2009 10:46:47
|
|
|
Kuna pole seda kerkythiat veel kaua kasutanud ja pole veel sellega ära harjunud, siis oleks võimalik veel programmi vahetada ja kasutusele võtta mõni, mis suudab kaadrite liitmist automaatselt teha. Samas võiks muidugi soovitada mõnda kerget proge, mis sellega ise hakkama saaks.
_________________ Does "genuine" mean "with the real bugs"? |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
12.03.2009 11:15:40
|
|
|
Virtualdubiga saab ka kokku liita neid faile.
http://www.virtualdub.org/blog/pivot/entry.php?id=34
Avad esimese nummerdatud pildifaili, määrad framerate'i ära ja save as avi ning saad pakkimata kujul avi faili.
Soovi korral saad erinevaid kopressioone ka peale panna.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marco
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.04.2006
|
12.03.2009 11:38:25
|
|
|
mikk36, tänud. See ületas mu ootused
_________________ Does "genuine" mean "with the real bugs"? |
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|