Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 74, 75, 76  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2006 21:32:08 vasta tsitaadiga

ok, kuidas ma saaks pildi sagedust 75Hz peale tagasi nagu see alati mul xp/s oli, praegu saan ma ainult valida 58 ja 60hz
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2006 21:33:51 vasta tsitaadiga

resolutsioon on ikka sama mis XPs? Mul pani ubuntu selle põhja ja sageduse ka 60 peale
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2006 21:39:16 vasta tsitaadiga

resolutsiooni ma juba muutsin 2ra 800x600 peale ja mis nupuga kogu aeg ma selle screenshoti asja peale saan, 2kki keegi oskab oelda
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kohv/i
HV vaatleja
kohv/i

liitunud: 14.03.2004




sõnum 01.04.2006 01:09:22 vasta tsitaadiga

link :: https://launchpad.net/distros/ubuntu/+ticket/119

rannu15 kirjutas:
resolutsiooni ma juba muutsin 2ra 800x600 peale ja mis nupuga kogu aeg ma selle screenshoti asja peale saan, 2kki keegi oskab oelda

mis nupuga? selleks on eraldi programm... või vähemalt nii olen mina aru saanud...

Kui peal ei ole, siis otsi Synapticust.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2006 09:32:42 vasta tsitaadiga

krt.mi pull selle gftpga viimasel ajal on icon_sad.gif üritan torusse saada siis asi lihtsalt jookseb kokku.
sama jama nii ubuntu kui ka gentooga
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djdevon
HV kasutaja
djdevon

liitunud: 15.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2006 12:59:57 vasta tsitaadiga

proovisin ubuntu live cd-d aga küsib username ja password???
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.04.2006 13:08:24 vasta tsitaadiga

djdevon, vali ingliskeel. Muude keeltega küsib passi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel009
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2005




sõnum 01.04.2006 13:43:03 vasta tsitaadiga

Ma ei saa kuidagi ubuntuga netti..Pean k2sitsi minema,aga ei funka..Imelik systeem..Lasen mandriva parem peale kui sellest jagu ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 01.04.2006 16:47:59 vasta tsitaadiga

Kui kasutad adsl ühendust, siis toksi terminali
sudo pppoeconf
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mokic
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2006




sõnum 01.04.2006 20:09:11 vasta tsitaadiga

'Selline mure, et kas ubuntul ka on võimalik kuidagi prose kiirust maha võtta et läpaka aku kauem kestaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 01.04.2006 20:19:36 vasta tsitaadiga

selleks on eraldi toolid olemas (vähemalt windowsi all)
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tanel009
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2005




sõnum 01.04.2006 22:19:30 vasta tsitaadiga

mihkelv kirjutas:
Kui kasutad adsl ühendust, siis toksi terminali
sudo pppoeconf

hmm see run defferent user rootiga??
ja siis hakkab funkama või?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 01.04.2006 22:51:39 vasta tsitaadiga

tanel009 kirjutas:
mihkelv kirjutas:
Kui kasutad adsl ühendust, siis toksi terminali
sudo pppoeconf

hmm see run defferent user rootiga??
ja siis hakkab funkama või?


Möh? Mida tähendab eesti keeles "see run defferent user rootiga"
Selle käsuga luuakse adsl ühendus.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mokic
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2006




sõnum 02.04.2006 00:18:15 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:
selleks on eraldi toolid olemas (vähemalt windowsi all)


oot aga mis käsud v kus need toolsid ubuntul on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel009
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2005




sõnum 02.04.2006 10:32:37 vasta tsitaadiga

mihkelv kirjutas:
tanel009 kirjutas:
mihkelv kirjutas:
Kui kasutad adsl ühendust, siis toksi terminali
sudo pppoeconf

hmm see run defferent user rootiga??
ja siis hakkab funkama või?


Möh? Mida tähendab eesti keeles "see run defferent user rootiga"
Selle käsuga luuakse adsl ühendus.

No kust ma selle terminali või run leian?..winil kerge start menüü all,aga kus ubuntul on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 02.04.2006 10:57:14 vasta tsitaadiga

Parem klikk ja menüüst terminal oli vist.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ince
HV vaatleja

liitunud: 01.04.2006




sõnum 02.04.2006 12:32:02 vasta tsitaadiga

5.10 on Rakendused -> Tarvikud-> Terminal
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass5
HV vaatleja
sass5

liitunud: 05.12.2005




sõnum 02.04.2006 17:18:03 vasta tsitaadiga

Tere, mõtlesin linuxit katsetada, kuigi ma ei jaga arvutitest suurt midagi, lihtsalt huvi pärast lasin ubuntu 5.04 peale,nüüd tekkis küsimus seoses amsni installiga.
http://amsn.sourceforge.net/linux-downloads.php sealt pean ma valima kas 32 bit või 64 bit süsteem, aga kust ma näen kas mul on 32 bitine või 64 bitine , igatahes ütleme et valin sealt edasi ubuntu ära,tirin alla, siis kuidas ma seda "käivitan", et ta hakkaks installima,xp's lihtsalt avad selle ja installibki ära, aga nagu näha linuxis mitte, kes viitsib aidata??? icon_lol.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kohv/i
HV vaatleja
kohv/i

liitunud: 14.03.2004




sõnum 02.04.2006 17:49:04 vasta tsitaadiga

link :: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=83080

sass5 kirjutas:
Tere, mõtlesin linuxit katsetada, kuigi ma ei jaga arvutitest suurt midagi, lihtsalt huvi pärast lasin ubuntu 5.04 peale,nüüd tekkis küsimus seoses amsni installiga.
http://amsn.sourceforge.net/linux-downloads.php sealt pean ma valima kas 32 bit või 64 bit süsteem, aga kust ma näen kas mul on 32 bitine või 64 bitine , igatahes ütleme et valin sealt edasi ubuntu ära,tirin alla, siis kuidas ma seda "käivitan", et ta hakkaks installima,xp's lihtsalt avad selle ja installibki ära, aga nagu näha linuxis mitte, kes viitsib aidata??? icon_lol.gif

tavaliselt on asjadel README olemas.

tsitaat:
3. Kuidas ma saaksin MSN messengeri kasutada? Programme on mitu, näiteks aMSN, Gaim, Kopete jne. Seoes MSNi protokolli vahetumisega 2003 a oktoobris mitmed vanemad versioonid messengeridest enam ei tööta.Sel juhul on lihtsaim ja kiireim lahendus (vaieldav muidugi):

1.mine lehele: http://amsn.sourceforge.net
2.tõmba omale kõige uuema amsn (.tar.gz formaadis). Salvesta see näiteks kodukataloogi
3. ava konsool ja veendu et oled kodukataloogis (käsk "ls" abil näed sisu)
4. trüki: tar -zxvf selle_amsn_faili_nimi.tar.gz
5. trüki: cd msn
6. trüki: ./amsn
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
soss
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2005




sõnum 02.04.2006 19:20:48 C/C++ vasta tsitaadiga

Olen tavaliselt C/C++ progenud windowsis dev-c++ iga. Kuidas ma saaksin oma koodijuppidega hakkama linuxis (ubuntu).
ette tänades.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 02.04.2006 21:47:51 Re: C/C++ vasta tsitaadiga

soss kirjutas:
Olen tavaliselt C/C++ progenud windowsis dev-c++ iga. Kuidas ma saaksin oma koodijuppidega hakkama linuxis (ubuntu).
ette tänades.


Minule meeldib nii windows, kui ka linuxi all Code::Blocksi kasutada. Kui viitsid proovida, siis tiri viimane nightly build (võrreldes RC2 on kõvasti edasi arenetud).
Ubuntule -> http://download.berlios.de/codeblocks/CB_20060401_rev2288_ubuntu.deb
Dapper Drake'i kasutades piisab ainult *.deb failil topelt klõpsust ja pakk installitakse automaatselt koos sõltuvustega.
5.10 kasutades peab *.deb pakke käsurealt installima
sudo dpkg -i paki_nimi.deb
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
grandmastera
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2003




sõnum 03.04.2006 20:29:46 vasta tsitaadiga

Tahaks Ubuntu 5.10'le installida MPlayerit.
Tõmbasin, Mplayeri lehelt source'i ja koodekid.
Koodekid panin sinna kuhu kästi.(/usr/local/lib/codecs)
Nii, pakkisin source'i kodukataloogi ja üritasin compileerida. (See on mul esimene kord linux'i all, seda teha)
*hakkas kobisema, et pole gcc x.xx, Installisin Synapticu'ga gcc 3.3
*Siis andis järgneva teate.
tsitaat:
andres@Westside:~/MPlayer-1.0pre7try2$ sudo ./configure --enable-gui
Detected operating system: Linux
Detected host architecture: i386
Checking for cc version ... not found
Checking for gcc version ... not found
Checking for gcc-3.4 version ... not found
Checking for gcc-3.3 version ... 3.3.6, ok
Checking for host cc ... gcc-3.3
Checking for CPU vendor ... GenuineIntel (6:8:10)
Checking for CPU type ... Pentium III (Coppermine)
Checking for GCC & CPU optimization abilities ... Your gcc-3.3 does not even support "i386" for '-march' and '-mcpu'.
error
Checking for kernel support of mmx ... failed
It seems that your kernel does not correctly support mmx.
To use mmx extensions in MPlayer, you have to upgrade/recompile your kernel!
Checking for kernel support of mmx2 ... failed
It seems that your kernel does not correctly support mmx2.
To use mmx2 extensions in MPlayer, you have to upgrade/recompile your kernel!
Checking for kernel support of sse ... failed
It seems that your kernel does not correctly support sse.
To use sse extensions in MPlayer, you have to upgrade/recompile your kernel!
Checking for mtrr support ... yes
Checking for assembler support of -pipe option ... no
Checking for assembler (as 2.16.1) ... ok
Checking for Linux kernel version ... 2.6.12-10-386, ok
Checking for mplayer binary name ... mplayer
Checking for awk ... mawk
Checking for extra headers ... none
Checking for extra libs ... none
Checking for -lposix ... no
Checking for -lm ... no
Checking for i18n ... no
Checking for iconv ... no
Checking for langinfo ... no
Checking for language ... using en (man pages: en)
Checking for enable sighandler ... yes
Checking for runtime cpudetection ... no
Checking for restrict keyword ... none
Checking for __builtin_expect ... no
Checking for kstat ... no
Checking for posix4 ... no
Checking for lrintf ... no
Checking for nanosleep ... no
Checking for socklib ... no
Checking for inet_pton() ... no (=> i'll try inet_aton next)
Checking for inet_aton() ... no (=> network support disabled)
Checking for inttypes.h (required) ... no
Checking for bitypes.h (inttypes.h predecessor) ...
Error: Cannot find header either inttypes.h or bitypes.h (see DOCS/HTML/en/faq.html).


Mida peaks edasi uurima?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.04.2006 20:37:20 vasta tsitaadiga

grandmastera kirjutas:
Tõmbasin, Mplayeri lehelt source'i ja koodekid.
Miks pakihalduris olev ei kõlvanud?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2006 20:39:26 vasta tsitaadiga

miks synapticuga ei installi?
link mis üle 5 posti siit läbi käib icon_wink.gif
http://easylinux.info/wiki/Ubuntu
edit Ho Ho jõudis ette icon_smile.gif
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
grandmastera
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2003




sõnum 03.04.2006 21:15:04 vasta tsitaadiga

Panin pakihaldurisse need read, mis olid wiki õpetuses.
Aga MPlayerit ei leita ikka üles.

* sudo apt-get install mplayer-386 (ütleb, et is not available, but is referred to by another package.)
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 03.04.2006 21:16:42 vasta tsitaadiga

Installi Synaptic ja otsi sealt ilusasti üles.
EDIT: Ubuntus olid paljud repod vist vaikimisi välja lülitatud, ta võis ühes nendes olla. Lisaks oli seal minu mäletamist mööda mitu tükki neid, võibolla on sul mõnda muud versiooni vaja.


viimati muutis Valdars 03.04.2006 21:19:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2006 21:18:32 vasta tsitaadiga

source listi ikka muutsid ära?
või tee enda source list http://www.ubuntulinux.nl/source-o-matic saad 100% kindlalt
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
grandmastera
HV vaatleja

liitunud: 11.03.2003




sõnum 03.04.2006 21:59:32 vasta tsitaadiga

Ikkagi oli üks linnuke tegemata jäänud. Aga nüüd sain playeri tööle, teksti reziimis.

Kuidas GUI tööle saada?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2006 22:16:32 vasta tsitaadiga

otsid menüüst mplayeri üles? icon_wink.gif
terminalist käivitamiseks on gmplayer

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2006 17:25:13 vasta tsitaadiga

kuidas ma saaks eesti t2hed t88le
nii ma yritasin 2ra s2ttida, aga t88le nagu ei hakka

http://img347.imageshack.us/my.php?image=screenshot7ml.png

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 04.04.2006 17:26:18 vasta tsitaadiga

mõned lehed tagasi oli just minul samasugune probleem

ööööääääõõõüüü icon_wink.gif

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Valdars
HV veteran
Valdars

liitunud: 22.02.2003




sõnum 04.04.2006 17:34:15 vasta tsitaadiga

Uuri xorg.conf või kasuta otsingut. Milline on praegune uusim Ubuntu versioon ja millal järgmine välja tuleb?
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rd
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2006




sõnum 04.04.2006 17:37:14 vasta tsitaadiga

Valdars kirjutas:
Milline on praegune uusim Ubuntu versioon ja millal järgmine välja tuleb?


Breezy ehk siis 5.10, Dapper tuleb juuni alguses, pidi tulema aprillis aga lükati edasi.
https://wiki.ubuntu.com/
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 04.04.2006 18:39:59 vasta tsitaadiga

6.06 tuleb ikka juunis. icon_wink.gif Breezy juba ammu väljas.. Dapper on see uus. icon_wink.gif
_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vex
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 04.04.2006 19:39:48 vasta tsitaadiga

64bitisele ubuntule on võimalik KDE'd peale panna? ma ise siin rääkisin et sellex on ikka kubuntu kuid nemad ikka väidavad, et peab ikka saama nii kah. kellel siis õigus on? minul või neil?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.04.2006 20:06:52 vasta tsitaadiga

Miks ei peaks saama? KDE on programm nagu iga teine icon_rolleyes.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2006 21:53:34 vasta tsitaadiga

113 port jama. Authbindiga ei saa, accessfs ei oska. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=2200152#2200152 käib Gentoo kohta ja nubz ei oska siis midagi peale hakata. Azureus selleks programmiks, mis võiks 113 kasutada, tavakasutajana ütleb "Permission denied", sudo'ga töötab. Kui java oli gcj 1.4.2 (ubuntu), siis authbind'iga sai avatud, jre 1.5006'ga (sun) ei saa. Kiirusevahe on 2-3x.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 04.04.2006 23:37:34 vasta tsitaadiga

vex kirjutas:
64bitisele ubuntule on võimalik KDE'd peale panna? ma ise siin rääkisin et sellex on ikka kubuntu kuid nemad ikka väidavad, et peab ikka saama nii kah. kellel siis õigus on? minul või neil?

Ubuntu ja Kubuntu ainuke vahe on selles ,et by default kasutab esimene GNOME'i ja teine KDE'd. Mitte miski ei takista sind kummalegi teist keskkonda installimast. Repositooriumid on täpselt samad ja üleüldse kõik muu on sama. Täisväärtuslikke töölauakeskkondi pakuvad pakid ubuntu-desktop ja kubuntu-desktop
Täpselt sama moodi on olemas Xubuntu (XFCE by default)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ylts
HV kasutaja
ylts

liitunud: 24.09.2005




sõnum 04.04.2006 23:43:16 vasta tsitaadiga

Mul on kasutusel praegu Kubuntu Dapper ja huvitaks ka azureuse kasutamine ilma roodu õigusteta. Seni proovitud linuxitel on kõigil selle kohapealt jama olnud.
Root saab testis 113 pordiga 'nat ok' aga tavakasutaja errori.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2006 08:55:06 vasta tsitaadiga

automatixiga installitud azureus ja töötab ilma juurena icon_rolleyes.gif
edit:krt.ajasin midagi segamini icon_smile.gif jutt käis ju portidest


viimati muutis Alari A. 05.04.2006 09:11:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 05.04.2006 09:05:00 vasta tsitaadiga

tglikult on kõigil unixilaatsetel see viga et porte alla 1024 saavad kasutada vaid root õigustes proged.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2006 18:02:42 vasta tsitaadiga

Death, see ei ole viga! ja tegelikult saab ka ilma juurika õigusteta icon_wink.gif

Overkilla kirjutas:
/../accessfs ei oska/../

mis täpsemalt probleemiks?
minul ta 2.6.15 tuumaga ja viimase pätsiga toimib kenasti, distroks ei ole küll ubuntu ega muu debiaanik.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2006 20:06:59 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
mis täpsemalt probleemiks?
Mis ma üldse tegema pean?Oleks vaja puust ja punaseks, kopi-peist käsud ja selgelt kirjeldatud liigutused.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chill
HV kasutaja
chill

liitunud: 08.05.2002




sõnum 06.04.2006 12:54:13 vasta tsitaadiga

Tere taaz,

1) Kui sessioon on inglisekeelne, siis kas on võimalik kuupäeva seadistada ikkagi eesti-moodi? või veel parem eestikeelseks. Praegu algab nädal...
http://www.hot.ee/chill/tmp/Screenshot-dtm.png

2) Kas keegi teab soovitada Total Commanderi sarnast programmi Linuxile? Gnome Commander on hetkel ikkagi harjumatu.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.04.2006 13:04:34 vasta tsitaadiga

2) krusader?
http://krusader.sourceforge.net/

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ylts
HV kasutaja
ylts

liitunud: 24.09.2005




sõnum 06.04.2006 13:11:56 vasta tsitaadiga

Minu kubuntu dapper (2.6.15-20-k7) ei oma accessfs moodulit. Kuidas saaksin siis selle port 113 tavakasutajale lahti?

Võiks olla korralikult seletatud mida teha tuleb. Gentood ka uuesti installima ei viitsi hakata (minu jaoks oli liigne häkkimine ja ei viitsinud üle kuu tegeleda sellega)
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.04.2006 13:13:45 vasta tsitaadiga

Üks häkk oleks võibolla iptables'iga kohalikus masinas mõni kõrgem port 113 peale ümber suunata.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a22t
HV veteran
a22t

liitunud: 20.03.2004




sõnum 06.04.2006 17:12:40 vasta tsitaadiga

nii. vaja siis ubuntuga 5.10 saada winxp pro sheeritud kaustadele jne ligi. et siis sambaga. kuidas tolle samba siis ubuntule kenasti peale saaks. ei oska nagu ise icon_question.gif icon_neutral.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2006 17:14:07 vasta tsitaadiga

accessfsi tarvis tuleb kernelit pätisda nii ehk naa, selle mooduleid ei tea ma ühegi distro pakikernelis.
ja paikade peale ladumine käib täpselt samuti igal distrol, siin ei ole ubuntudel, gentoodel jms asjadel vahet.

vähe teine lugu on selle kerneli kompileerimise ja paigaldamisega, otse läbi make majandamise ees oleks debian-way siin kindlasti eelitsatud.
enne oma süsteemi tuuma kallale asumist tuleks vähemalt umbeski teada, mis üldse ees ootab ja toimuma hakkab. päris süüdimatu kopi-paste kusagilt foorumist on imho pisut liiga ekstreemne. https://wiki.ubuntu.com/CategoryKernel alt võiks mõne jutu läbi sirvida ja prooviks mõne vaikeväärtusetga kernelipaki kokku põristada ning pakkidena installida. siis proovida konfi muuta. kui kõik toimib ja manuaalist enam näpuga järge ei pea ajama, alles siis võiks minu nägemuse järgi kerneliväliste paikadega (accessfs) tegelema hakata.

a22t, sa proovid mingil põhjusel oma elu keeruliseks ajada. otsi gnome menüüdest võrgundus üles ja kolista mööda wini masinaid nii kuis jaksad.

_________________
0xDEAD
0xBEEF


viimati muutis marqs 06.04.2006 17:43:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ylts
HV kasutaja
ylts

liitunud: 24.09.2005




sõnum 06.04.2006 17:34:08 vasta tsitaadiga

Accessfs jaoks tuleb siis kernel ise kompileerida? Kui viitsimist leian teen ära, kokkupuude gentooga jagas selles suhtes teadmisi ja saan hakkama küll.
debian-way vaevalt raskem on.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Tarkvara »  Linux & UNIX »  Küsimused/vastused seoses Ubuntu linuxiga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 74, 75, 76  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.