Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 97, 98, 99  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui suureks hindad piraattarkvara osakaalu oma arvutis
0% (piraattarkvara puudub)
6%
 6%  [ 118 ]
kuni 25% (mõned üksikud väikesed programmid)
10%
 10%  [ 192 ]
kuni 50% (suuremad rakendusprogrammid, mida pidevalt kasutatakse)
11%
 11%  [ 208 ]
kuni 75% (enamus, mõned üksikud legaalsed programmid)
36%
 36%  [ 660 ]
100% (veendunud piraat, legaalne tarkvara praktiliselt puudub)
33%
 33%  [ 606 ]
hääli kokku : 1784

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.02.2006 12:18:51 vasta tsitaadiga

[qutoe="punktiir"]üks proge tahab, et upgradekisn oma javat teine et downgradeksin[/quote]Aga miks mitte jooksutada paralleelselt kaht javat? Gentoos on võimalik aktiivse JRE vahel vahetada, küllap on ka teistes distrodes.
punktiir kirjutas:
kas tõesti linuxi all töötavad seal VST asjad?
Ei tea kuna pole sellega tegelenud. Tegelikult ma isegi ei tea mida see lühend tähendab icon_smile.gif

Muusika koha pealt veel mõned lingid:
http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-427211-highlight-lmms.html
http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-276078-highlight-.html
http://www.skale.org/
http://sound.condorow.net/one-page.html

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 07.02.2006 12:24:12 vasta tsitaadiga

Virtual Studio Technology http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_Studio_Technology
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 07.02.2006 12:39:00 vasta tsitaadiga

nene kirjutas:
Draax kirjutas:
iga XP kasutaja kes midagigi arvuti turvalisusest teab, ennetab kõiki viirusi ning seega ei pea ka nendega võitlema.


Huvitav, kui palju neid kasutajaid on, kes on kompetentsed arvuti turvaküsimuste alal? Mingi 10% maksimaalselt?


Selles mõttes ma viiksin asja üldisele tasandile ja ütleks et vahet pole kas kasutad XP-d või Linuxit: kui tihend klaviatuuri ja tooli vahel lekib, siis sureb see arvuti varem või hiljem maha niikuinii ja ainult format c päästab asja.
Vahe on lihtsalt selles, et suurem osa dumbusereid ei tea Linuxist midagi ja ei tahagi teada, sest nad ei saa XP-gagi korralikult hakkama. Osalt sellepärast need XP peetikeramised nii sagedased ongi. Linuxi taha istub tavaliselt inimene, kes teab opsüsteemi hingeelust natuke rohkem, on ise asjadest huvitatud ja otsib netist abimaterjale ning saab tulemusena hästi hakkama ning kindlasti hoolitseb ka viirusetõrje eest.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaniyodrift
HV kasutaja
Kaniyodrift

liitunud: 03.10.2003




sõnum 07.02.2006 12:50:19 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ma mainiksin nii ääremärkuse ja offtopicuna vahele, et

praegu hakkasin huvipärast vaatama, palju pira leian enda arvutist ning...programmide ja üldse tarkvara osas eriti polegi. Küll aga leiab seda "filmide" puhul küll ja küll. Niiet kui võtta ette teema laiemalt, lisades piraattarkvarale ka -filmid(ja muusika) siis tuleks pilt märksa nukram.

las teema jääda ikka tarkvara juurde... kusjuures terminid "piraatfilm" ja "piraatmuusika" on mulle nii või naa tundmatud - ei ole vaja kiivalt oma aegunud ärimudelit kaitsvate ameerika organisatsioonide propagandat endale ajju lasta ning seeläbi end võrdsustada lolli jänkiga ja jääda uskuma et kui netist musa tõmbad siis on see piraatmusa ja sina oled piraat icon_rolleyes.gif


viimati muutis Kaniyodrift 07.02.2006 12:58:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 07.02.2006 12:58:24 vasta tsitaadiga

Ei mäleta mis variani olen kunagi pannud.
Aga hetkel kogu tarkvara(+muusika/filmid) piraat.
Ei näe vajadust tarkvara osta, kui seda saab ka tasuta.

Olen selline, et kui tulevikus hakkab isegi rohkem raha sisse tulema, ei ostaks ka vast siis originaal tooteid.
Jäänud juba maast ja madalast sisse et koduarvutile tarkvara tõmban internetist icon_redface.gif .

_________________
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 07.02.2006 13:35:42 vasta tsitaadiga

Kaniyodrift kirjutas:
kusjuures terminid "piraatfilm" ja "piraatmuusika" on mulle nii või naa tundmatud - ei ole vaja kiivalt oma aegunud ärimudelit kaitsvate ameerika organisatsioonide propagandat endale ajju lasta ning seeläbi end võrdsustada lolli jänkiga ja jääda uskuma et kui netist musa tõmbad siis on see piraatmusa ja sina oled piraat :roll:


Nimeta kuidas tahad aga point on sama - autoril jääb tasu saamata. Ning netist tõmbamine != piraatlus, see on siililegi selge.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2006 14:15:46 vasta tsitaadiga

one kirjutas:
Ei näe vajadust tarkvara osta, kui seda saab ka tasuta.

Sa ei saa ju tasuta vaid varastad.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
artur-
HV veteran
artur-

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2006 14:42:40 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
one kirjutas:
Ei näe vajadust tarkvara osta, kui seda saab ka tasuta.

Sa ei saa ju tasuta vaid varastad.

Tasuta saabki varastades
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 07.02.2006 16:09:35 vasta tsitaadiga

Üldiselt Windows XP nüü d tunduvalt odavam neile, kes ennast peavad System Builder'iteks.
OEM 1-pack saadaval thumbs_up.gif
Seda ei pea soetama koos mingi rauga, vaid ehitad ise süsteemi & paned sellele külge WinXP

http://www.doctorpeep.ee/index.php?lang=est&main_id=273&id=243309
http://www.zebra.ee/S2/Product.aspx?iShopID=1&iItemID=35430
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.02.2006 16:20:03 vasta tsitaadiga

Ehk mõni poes tegutsev inimene võiks vahepeal mainida kui levinud see uue OEM XP ostmine on. Ma ise kahtlen väga sügavalt et eriti palju rahvast seda ostab.-
Ehk nagu One kirjutas

Olen selline, et kui tulevikus hakkab isegi rohkem raha sisse tulema, ei ostaks ka vast siis originaal tooteid.
Jäänud juba maast ja madalast sisse et koduarvutile tarkvara tõmban internetist

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kaniyodrift
HV kasutaja
Kaniyodrift

liitunud: 03.10.2003




sõnum 07.02.2006 17:06:48 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kaniyodrift kirjutas:
kusjuures terminid "piraatfilm" ja "piraatmuusika" on mulle nii või naa tundmatud - ei ole vaja kiivalt oma aegunud ärimudelit kaitsvate ameerika organisatsioonide propagandat endale ajju lasta ning seeläbi end võrdsustada lolli jänkiga ja jääda uskuma et kui netist musa tõmbad siis on see piraatmusa ja sina oled piraat icon_rolleyes.gif


Nimeta kuidas tahad aga point on sama - autoril jääb tasu saamata. Ning netist tõmbamine != piraatlus, see on siililegi selge.

paistab et sulle on juba ajuloputus tehtud icon_razz.gif

“Internetist saadava muusika ja filmidega on nii, et oma tarbeks võib neid kasutada, võib nad alla laadida, plaadile panna ja õhtuti enne magamaminekut kuulata,” selgitab Lauri Aasmann. “Aga kui hakatakse sellega raha teenima, siis minnakse üle piiri ja järgneb kriminaalõiguslik sekkumine.” Piraatlus on ka see, kui enda jaoks kõrvetatud muusikat või filmi esitletakse avalikult. Selle eest on karistatud mitmeid toitlustusasutusi ning plaadikeerutajaid.

Enda tarbeks heli- ja videosalvestise tegemine ja kasutamine ei ole keelatud sellepärast, et autor saab ettenähtud raha kätte nende ettevõtjate kaudu, kes müüvad tühje plaate ja kassette"

http://www.epl.ee/artikkel_279386.html

ka Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon seisukoht:
http://www.eako.ee/piraatlus.htm
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 07.02.2006 17:22:33 vasta tsitaadiga

[offtopic] Piraatlusega (mitte konkreetselt tarkvara, aga siiski) seoses selline vahva lugu: sattusin suvel Kreekasse ja lennujaama tulid vastu sealsed tuttavad, nii umbes 25 aasta vanused Kreeka noored. Esialgu jäi ikka karp lahti küll, kui vaatasin mis riietega sealmaal käidi: Dolce & Gabbana T-särgid, Versace päikseprillid jne. jne. et eriti hästi kohe elame. Siis sai pilt selgeks kui Ateena kesklinna poodides natuke ringi vaatasin: neidsamu ülikalleid brändirõivaid, aksessuaare, kelli jms. sai pea igast poest 20-40 € eest... ja keegi ei kontrolli, keegi ei karista ega ei trahvi... sähh sulle Euroopa Liitu.
Tuleb välja, et Eesti valitsusele on üleüldse omane liigne järeleandlikkus sellistele survegruppidele, koogutatakse pead ja punnitatakse vastava seadusandlusega ning karistamisega lihtsalt üle[/offtopic]
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 07.02.2006 17:26:35 vasta tsitaadiga

mnjah, mina seevastu arvan et piraatlust ei tohiks mingil juhul õigustada. Asi pole mitte niivõrd saamata jäävas tulus või muudes vabandustes mida firmad toovad vaid turu solkimises väiksemate tegijate jaoks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 07.02.2006 17:35:45 vasta tsitaadiga

Kuule Ho Ho või keegi kes seadusandlusega rohkem kursis on:

Ma saan asjade käigust praegu nii aru:

1) Kui ma Lauri Aasmanni jutust aru saan, võin ma südamerahus muusikat ja filme netist tirida ja CD-le kirjutada. See on seaduslik, sest raha selle eest olen ma maksnud CD-toorikuid ostes.
2) Kui ma kirjutan selle muusika plaati ja annan sõbrale, siis olen ma kurjategija, sest levitamine on keelatud. Nii või?

3) Aga kui sõber tuleb oma toorikuga minu juurde koju ja kirjutab selle minu arvutiga endale plaati, siis see on seaduslik? Või... milles kühvel?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 07.02.2006 17:40:10 vasta tsitaadiga

kes on varas ja kas varas on paha inimene? OT: (filosoofia maailmast) Kui kõik taandub tulule ehk rahale siis võib ütelda, varas on see, kes varastab teise inimese aega.(aeg=raha) Teine inimene kulutas oma elu ja aega mingi toote tegemiseks, mis temalt vastu tahtmist ärandati, eksole? Siis on varas ka see inimene, kes kasutab teise inimese aega enda eesmärgi saavutamiseks ehk näiteks poiss peatab tüdruku tänaval ja küsib kella, tüdruk ei tahtnud, et teda peatatakse, seega see poiss varastab tüdruku aega/raha. ...seega oleme me kõik vargad ja pahad inimesed... icon_lol.gif
_________________
Tehingud Soomes, müük ja ost ja saatmine/toomine pisikese % eest. Küsi järgi!
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bezdomn6i
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 07.02.2006 17:54:34 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:
Kuule Ho Ho või keegi kes seadusandlusega rohkem kursis on:

Ma saan asjade käigust praegu nii aru:

1) Kui ma Lauri Aasmanni jutust aru saan, võin ma südamerahus muusikat ja filme netist tirida ja CD-le kirjutada. See on seaduslik, sest raha selle eest olen ma maksnud CD-toorikuid ostes.
2) Kui ma kirjutan selle muusika plaati ja annan sõbrale, siis olen ma kurjategija, sest levitamine on keelatud. Nii või?

3) Aga kui sõber tuleb oma toorikuga minu juurde koju ja kirjutab selle minu arvutiga endale plaati, siis see on seaduslik? Või... milles kühvel?


nii on jah. vähemalt autorite kaitsjad on ajakirjanduse vahendusel teada andnud ja kui nad ise seda väidavad siis see peab tõsi olema... icon_smile.gif

1. vastuseks, et kuni kui sa tirid niiviisi, et teistele ei jaga on kõik ok.
2. nii jah.
3. jep. täpselt sama juttu olen vähemalt 2st üleeestilise levikuga lehest lugenud.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 07.02.2006 18:00:30 vasta tsitaadiga

Jutt, et "piiratlus on paha... paha ja oled varas kui netist tasuta tarkvara/meediat alla laed" ei enneta piraatlust IMO.
Pigem tuleks ikka asja piirata. Kinni panna ftp-d(eestis teab pea igainimene ju nt dataneti).
Samuti sulgeda kazaa jt. Et piraat tarkvara ei oleks nii kergesti igaühele kättesaadav.

Paratamatult tõmban ma hea filmi nt. datanetist, kui ruttan seda poodi ostma(~99-299.- eest).
Samuti on ka mängudega jms(ise arvutimängudest õnneks või kahjuks enam eriti vaimustuses ei ole).

Endal tundub täiesti apsurtsena osta poest 700-1000.- eest mängu,
Kui saan selle raha eest kasvõi mõnusalt reede õhtu kuskil kenas pubis/baaris/ööklubis aega veeta.

Saan aru, et tootjad jäävad oma raha saamatta, aga suured tarkvaratootjad niigi rikkad, seega ei tunne ma ennast väga süüdi. Kõrge elatustasemega riikide kodanikud toovad neile piisava kasumi. Kahju on tõesti sellest, et väikematel tootjatel on raske alustada, kui nii mõnedki eelistavad juba tipp/populaarset-tarkvara.

Ise olen paratamatult nii jultunud, et pean mugavamaks(ja usun et nii mõnedki) kasutada edasi Win XP-d, mis on vähemalt mulle nii "kalliks" ja harjumuspäraseks saanud. Miks peaks siis üle minema Linux-ile? Paar korda nädalas tuleb ikka isu mõnda arvutimängu mängida jms.
Samuti on PS - harjunud juba seda kasutama, miks peaks jälle ümber harjuma?
Officiga sama jama.

Harjunud kasutama juba parimat(või siis lihtsalt populaarsemat).

Aga eks sellised veendumused tulevad sisse aastatega. Seega peaks pidurdama just piraatluse levikut, et nö. tulevastel varastel oleks raskem oma "varastamisega" alustada. Küll juba "vana varas" ikka oma asjad üles leiab.

_________________


viimati muutis one 07.02.2006 18:02:53, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 07.02.2006 18:02:55 vasta tsitaadiga

bezdomn6i kirjutas:
Draax kirjutas:
Kuule Ho Ho või keegi kes seadusandlusega rohkem kursis on:

Ma saan asjade käigust praegu nii aru:

1) Kui ma Lauri Aasmanni jutust aru saan, võin ma südamerahus muusikat ja filme netist tirida ja CD-le kirjutada. See on seaduslik, sest raha selle eest olen ma maksnud CD-toorikuid ostes.
2) Kui ma kirjutan selle muusika plaati ja annan sõbrale, siis olen ma kurjategija, sest levitamine on keelatud. Nii või?

3) Aga kui sõber tuleb oma toorikuga minu juurde koju ja kirjutab selle minu arvutiga endale plaati, siis see on seaduslik? Või... milles kühvel?


nii on jah. vähemalt autorite kaitsjad on ajakirjanduse vahendusel teada andnud ja kui nad ise seda väidavad siis see peab tõsi olema... icon_smile.gif

1. vastuseks, et kuni kui sa tirid niiviisi, et teistele ei jaga on kõik ok.
2. nii jah.
3. jep. täpselt sama juttu olen vähemalt 2st üleeestilise levikuga lehest lugenud.


Siis jääbki mulle arusaamatuks, mis vahet on 2) ja 3) punkti vahel. Kas kirjutan selle plaadi mina ja annan (tasuta muidugi) sõbrale või tuleb sõber ise läbi ja kirjutab endale või saadan selle muusika talle läbi neti. Tootja jaoks ju vahet ei ole icon_question.gif
Edit: aa, pardon, on ikka vahe. Läbi neti ei saa tootja autoritasusid CD-müügist. Aga ütleme siis nii, et toorikutel CD-de tasuta levitamine peaks olema ju siis igati lubatud ja isegi soodustatud icon_exclaim.gif Mida rohkem need tasuta levivad, seda rohkem saavad ju tootjad a/õ tasudest pappi. Miks siis see seadusevastaseks on kuulutatud? Arusaamatud tegelased ikka...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 07.02.2006 18:05:59 vasta tsitaadiga

one kirjutas:

Saan aru, et tootjad jäävad oma raha saamatta, aga suured tarkvaratootjad niigi rikkad, seega ei tunne ma ennast väga süüdi. Kõrge elatustasemega riikide kodanikud toovad neile piisava kasumi. Kahju on tõesti sellest, et väikematel tootjatel on raske alustada, kui nii mõnedki eelistavad juba tipp/populaarset-tarkvara.

See on niivõrd silmakirjalik jutt, et ei oska kosta midagi selle peale icon_confused.gif

Tarkvara eest tasumine on samamoodi eetika alla käiv, kui lapsevankriga naise bussist maha aitamine või vanainimesele bussis istet pakkumine.
Loomulikult ei pea sa kumbagi tegema.
Kindlasti leidub inimesi, kes seda teevad - miks peaksin mina seda tegema ? Kogu elu on võimalik elada ära, ilma et teeksid asju, mida on võimalus teha, ent mida ei sunnita tegema thumbs_up.gificon_smile.gif
one kirjutas:
Paratamatult tõmban ma hea filmi nt. datanetist, kui ruttan seda poodi ostma(~99-299.- eest).
Selline lugu, et noid saab ka laenudata DVD'del icon_eek.gif

one kirjutas:

Ise olen paratamatult nii jultunud, et pean mugavamaks(ja usun et nii mõnedki) kasutada edasi Win XP-d, mis on vähemalt mulle nii "kalliks" ja harjumuspäraseks saanud. Miks peaks siis üle minema Linux-ile? Paar korda nädalas tuleb ikka isu mõnda arvutimängu mängida jms.

Raske siis sellise mugava asja tegijatele tunnustust näidata ning koguda tiba üle 2000 EEK'i ?


viimati muutis Elof 07.02.2006 18:09:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 07.02.2006 18:09:12 vasta tsitaadiga

bezdomn6i kirjutas:
Draax kirjutas:
Kuule Ho Ho või keegi kes seadusandlusega rohkem kursis on:

Ma saan asjade käigust praegu nii aru:

1) Kui ma Lauri Aasmanni jutust aru saan, võin ma südamerahus muusikat ja filme netist tirida ja CD-le kirjutada. See on seaduslik, sest raha selle eest olen ma maksnud CD-toorikuid ostes.
2) Kui ma kirjutan selle muusika plaati ja annan sõbrale, siis olen ma kurjategija, sest levitamine on keelatud. Nii või?

3) Aga kui sõber tuleb oma toorikuga minu juurde koju ja kirjutab selle minu arvutiga endale plaati, siis see on seaduslik? Või... milles kühvel?


nii on jah. vähemalt autorite kaitsjad on ajakirjanduse vahendusel teada andnud ja kui nad ise seda väidavad siis see peab tõsi olema... icon_smile.gif

1. vastuseks, et kuni kui sa tirid niiviisi, et teistele ei jaga on kõik ok.
2. nii jah.
3. jep. täpselt sama juttu olen vähemalt 2st üleeestilise levikuga lehest lugenud.


Seda juttu räägiti ka Securefest 2005, politseiametniku poolt thumbs_up.gif, samas ei käi see tarkvara kohta (aga uploadimine on igal juhul kuritegu/piraatlus)

_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad


viimati muutis mTim 07.02.2006 18:11:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
one
Piiratud kasutaja
one

liitunud: 26.06.2003




sõnum 07.02.2006 18:13:11 vasta tsitaadiga

TanElofJ, natuke kohatu võrdlus minu-arust. Hädas naist lapsevankriga aitaksin kohe kindlasti.
Ma ei kiida heaks piraatlust, pigem tahtsin oma jutuga öelda, et see nämmutamine ei aita.
Tooksin sellise näite: suitsetaja juba nii kergelt suitsetamist maha ei jäta. Pigem on kergem teha nii, et uusi suitsetajaid peale ei tuleks.
Ei ole just väga hea näide, aga loodan et saite mu mõtest aru.

Aga see on ju mõistagi foorum ja avaldasin oma arvamust. Niipalju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi.

_________________
Kommentaarid: 168 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 129
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 07.02.2006 18:17:28 vasta tsitaadiga

one kirjutas:

Tooksin sellise näite: suitsetaja juba nii kergelt suitsetamist maha ei jäta. Pigem on kergem teha nii, et uusi suitsetajaid peale ei tuleks.


Suitsetamise mahajätmine sõltub pigem enda SOOVIST ja selle mahajätmine kogub populaarsust thumbs_up.gif
ÄRGE SUITSETAGE!

Sry for OT, aga suitsuvastast promo tuleb ikka teha icon_razz1.gif

_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 07.02.2006 18:20:04 vasta tsitaadiga

one kirjutas:
TanElofJ, natuke kohatu võrdlus minu-arust. Hädas naist lapsevankriga aitaksin kohe kindlasti.
Ma ei kiida heaks piraatlus, pigem tahtsin oma jutuga öelda, et see nämmutamine ei aita.
Tooksin sellise võrdluse: suitsetaja juba nii kergelt suitsetamist maha ei jäta. Pigem on kergem teha nii, et uusi suitsetajaid peale ei tuleks.


Aga see on ju mõistagi foorum ja avaldasin oma arvamust. Niipalju kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi.


Ma mõtlesin asja just moraalsest küljest. Õnneks treenitakse lapsi nortena, et nood aitaks inimesi "keda_tuleks_aidata". Ent ei treenita lapsi, austama teiste inimeste loomingut.
Suitsetamist on maha jätta kõige lihtsam, muutes enda mõtlemist. Järgi proovitud ja ära tehtud. 7 a. staaži ning esimese korraga lõpetatud - päeva pealt, tuleb vaid tiba mõelda sellele, mida tahad saavutada.

Ega ma konkreetselt üritanud ka piraatlust maha teha isegi, tunnistan et isegi kasutan piraatvara tibake. Ent üritan kõige eest maksta mida pikemalt kasutan. Lihtsalt seetõttu, et kasutatav tarkvara on mulle väga mugav, ning väike rahaline austusavaldus autoritele, tundub igati loogiline.
Arusaadav ka valik kui inime otsustab mitte maksta tarkvara eest. Valik vaba.


viimati muutis Elof 07.02.2006 18:34:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilKatarn
diivanilill
EvilKatarn

liitunud: 25.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2006 18:32:48 vasta tsitaadiga

TanElofJ, Mul mõne mänguga sama asi. Kui ikka väga meeldib siis ostan ära kah.
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2006 19:35:45 vasta tsitaadiga

one kirjutas:
Jutt, et "piiratlus on paha... paha ja oled varas kui netist tasuta tarkvara/meediat alla laed" ei enneta piraatlust IMO.

Loomulikult mitte.Pigem ennetab see kui "maast madalast" emme issi pole süstind sisse suhtumist, et mis ripakil see ära ja kui vahele ei jää siis võib kõike teha icon_wink.gif
one kirjutas:
Endal tundub täiesti apsurtsena osta poest 700-1000.- eest mängu,
Kui saan selle raha eest kasvõi mõnusalt reede õhtu kuskil kenas pubis/baaris/ööklubis aega veeta.

Minule tundub üsna absurdsena kuskil ööklubis end täis lakkuda 700-1000 eest, mingile tibile välja teha lootuses, et too "annab", joodud jook vasta seina kuskil kuseda ja järgmine päev 100.-eeki vaesemana pohmas istuda lohutade end sellega, et pole midagi - vähemalt sõpradele saab rääkida ja kõvatada, et täitsa pu*sis, jõin ikka sitaks ja tonni j'õin ikka jälle maha, höh höh nagu õige kõva eesti mees kunagi.
tsitaat:
Saan aru, et tootjad jäävad oma raha saamatta, aga suured tarkvaratootjad niigi rikkad, seega ei tunne ma ennast väga süüdi. Kõrge elatustasemega riikide kodanikud toovad neile piisava kasumi.

See läheb jälle sinnakanti jutuks millest kordades räägitud, et a'la kui naabrimees on miljonär siis võib tema 3'st mersust ühe ära varastada küll kuna ta niigi rikas.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Diskussioon piraattarkvara teemal mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 97, 98, 99  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.