Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel?
Jah!
50%
 50%  [ 71 ]
Ei!
49%
 49%  [ 70 ]
hääli kokku : 141

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 10.01.2006 22:25:06 vasta tsitaadiga

Ho Ho andis ju hea mõtte, mis on nii jah kui ei:
Ho Ho kirjutas:
Kuidas oleks ühe ikooniga mis näitaks et kasutaja on teinud pangaülekande ning ta saab selle järgi kindlaks teha? Ehk siis midagi sarnast ID kaardi märgile.

Seda enam, et praegu paistab fifty-fifty olema
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2006 22:29:17 vasta tsitaadiga

Delta kirjutas:
Vastu...

selleks et oma hääl anda saad vajutada emba-kumba varianti teema alguses, seda ei pea siia teemasse kirjutama.
Sõna võta vaid siis kui midagi öelda/arutada on :ideal:

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rt
HV kasutaja
rt

liitunud: 17.07.2004




sõnum 10.01.2006 22:30:08 Re: Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel? vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel?


Ei saa aru miks HV üritab uusi kasutajaid eemale peletada,rakendades neile igasugu piiranguid ja eritingimusi.
Oleme kõik olnud kunagi uued kasutajad ja selliseid piiranguid meile ei rakendatud.Millepoolest siis meie paremad ja usaldusväärsemad olime?
Ma saan väga hästi aru,et üritatakse ärifoorumis kauplemist turvalisemaks teha,mis on väga tervitatav aga seda tuleks teha mitte ainult HV uute kasutajate,vaid kõigi HV kasutajate näol.

Pakuks välja sellise sõnastuse :

Kas HV kasutajatel võiks ärifoorumeile ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel?

Eesmärk: Autentida HV kasutaja pangas ühekordselt 10 EEK eest.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.01.2006 22:31:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

tuleb teha üks kahest (pangalink või ID-kaart), või mõlemad?

bingo icon_exclaim.gif thumbs_up.gif

Ja ma pakuks ette, et ID-kaardiga autentimisel premeeriks me kasutajat näiteks 50 HV krediidiga icon_wink.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2006 22:32:29 Re: Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel? vasta tsitaadiga

rt kirjutas:
Tanel kirjutas:
Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel?


Ei saa aru miks HV üritab uusi kasutajaid eemale peletada,rakendades neile igasugu piiranguid ja eritingimusi.
Oleme kõik olnud kunagi uued kasutajad ja selliseid piiranguid meile ei rakendatud.Millepoolest siis meie paremad ja usaldusväärsemad olime?
Ma saan väga hästi aru,et üritatakse ärifoorumis kauplemist turvalisemaks teha,mis on väga tervitatav aga seda tuleks teha mitte ainult HV uute kasutajate,vaid kõigi HV kasutajate näol.

Pakuks välja sellise sõnastuse :

Kas HV kasutajatel võiks ärifoorumeile ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel?

Eesmärk: Autentida HV kasutaja pangas ühekordselt 10 EEK eest.


No mina oleks nõus, et asi käib kõikide kasutajate kohta ka... mina teeks küll asja ära... icon_razz.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ende
HV kasutaja

liitunud: 06.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2006 22:35:04 vasta tsitaadiga

mitte et see miinuseks oleks, kuid kindlalt peletaks see mõne potentsiaalse ostja minema.
Kõik pole nii mugavad, et süveneda asjasse / regada end siia foorumisse.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarantel
HV veteran
tarantel

liitunud: 08.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2006 23:24:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ei saa aru miks HV üritab uusi kasutajaid eemale peletada,rakendades neile igasugu piiranguid ja eritingimusi.
Oleme kõik olnud kunagi uued kasutajad ja selliseid piiranguid meile ei rakendatud.Millepoolest siis meie paremad ja usaldusväärsemad olime?
Minu sõnad!
Ja kordan, et kes petta saab, on ise selles süüdi.

Sellised võimalused ja vidinad ja kõik muud kellad ja viled võivad olla äritsemisel plussiks ühele poolele, kuid need peavad jääma vabatahtlikuks. Kellele ei sobi, otsigu uus ostja.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2006 23:32:38 vasta tsitaadiga

valik:
1) eelpool mainitud ettemaks 10.-
või
2) ID-kaardi abil autoriseerimine
ja kahe käega poolt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 416 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 346
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vidget
HV Guru
Vidget

liitunud: 21.02.2002




sõnum 11.01.2006 00:29:05 vasta tsitaadiga

TÄiesti vastu. Olen vastu igasugustele piirangutele, mis piiravad uute kasutajate ligipääsu antud foorumile. See 10kr pole tõesti eriline raha ja seega ei juhtu midagi, kui see jääb HV kontole laekumata.
Mis puutub turvalisusesse, siis see on ainult BS. Nime ja/või konto nr järgi saab väga vabalt inimese kindlaks teha ka ilma seda pangalinki kasutamata. Ja kui inimene ikka tahab kotti üle pea tõmmata, siis see pangalink ei peata kedagi.

Tekkis selline küsimus: Mis senisel süsteemil viga on, et seda peab muutma?
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tramburai
HV kasutaja
tramburai

liitunud: 06.04.2003




sõnum 11.01.2006 01:29:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sellised võimalused ja vidinad ja kõik muud kellad ja viled võivad olla äritsemisel plussiks ühele poolele, kuid need peavad jääma vabatahtlikuks
Miks peavad jääma vabatahtlikuks icon_question.gif Ei pea sugugi jääma. Võib tulla justnimelt kohustuslikuks. Kumb on parem: kas see kui pea iga nädal seadusega pahuksis foorumisse tuleb uus teema selle kohta, et keegi on kuskil kedagi petnud ja/või tüssata saanud või see, et meil neid teemasid ei tuleks ja äritsemiskeskkond oleks turvalisem? Kui nendele potentsiaalsetele äritsejatele seadusega pahuksis foorumi teemad ette anda ja kui neid oleks seal veel näiteks kümneid kordi rohkem - mis mulje see jätaks sellele inimesele? Et siin on ainult petturid koos. Paha reklaam on kõige halvem reklaam. Seda ei ole ju vaja. ID kaardiga autoriseerimine ja ettemaks annaks HV ärifoorumitele just kasutajaid juurde, kui asi saadaks tööle tuldaks välja teatega, et ID kaardiga saab siin foorumis äritehinguid tehes autentida ennast ja miks mitte ka äkki tulevikus tehinguid endaid kinnitada ning et see loob turvalisemad eeldused äri tegemiseks ja nende positiivseks õnnestumiseks. Kui läheks käiku see (reaalselt juriidiliselt korras) lepinguvorm millest kunagi juttu oli ja tehingut saaks näiteks ID kaardi ja digiallkirjaga allkirjastada siis oleks see ID kaardi jaoks positiivne uus lisafunktsioon.

Need kes on muudatuste vastu, teil on see õigus seda teha. Kuid mina sooviks siis juba teile seda, et te saaksite tüssata võimalikult suure summa eest, sest eestlane on ju eestlasele hunt ja ikka kade ja pahatahtlik... Äkki siis hakkaks mõtlema teistmoodi kui endal on kogemus olemas...

Ülal olev jutt on puhtalt minu arvamus. Ma ei ole HV ärifoorumites seni äri ajanud, kuna pole seda vajadust olnud. Kuid toetan kahe käega kõiki ettepanekuid, mis keskkonda ja äritsemist turvalisemaks muudavad. Ise hääletasin poolt.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 11.01.2006 10:10:39 vasta tsitaadiga

IMO ei PEA HV kaudu äri tegama. IMO ei PEA kõiki ärikaid lambist usaldama. IMO ei PEA tegema ettemakse, ostma postiga vms-ga. Ärifoorumites tegutsemine on rangelt vabatahtlik...

Nõus nendega, kes arvavad, et ka ise peab hoolas olema. Kuna ärivahendus ei ole deklareeritud HV-foorumi peaeesmärgina, siis leian, et ei ole HV asi maandada kolmandate osapoolte riske. Kui ost-müük muutuks tasuliseks (hv võtab teenus-/vahendustasu), siis oleks ostu-müügikeskkonna igakülgne turvamine põhjendatud. Seni kuni see on lihtsalt kasutajatele antud võimalus, siis las olla. HV pluss minu silmis ongi suhteline vabameelus, ei ole mõtet igale poole "bürokraatiat" toppima hakata, neid piiranguid ronib niigi iga päev uksest ja aknast sisse.

_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 10:19:38 vasta tsitaadiga

tanel
tsitaat:
a ma pakuks ette, et ID-kaardiga autentimisel premeeriks me kasutajat näiteks 50 HV krediidiga
pigem juba 100hv krediiti.oleks suurem stiimul. thumbs_up.gif
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 10:32:27 vasta tsitaadiga

... peab jällegi olukorda ilmselt vähe selgitama icon_rolleyes.gif tegemist ei ole üritusega HV kukru täitmiseks ega ka salakavala plaaniga kasutajaid kiusata, tegemist on ühe vältimatu muudatusega, kui kasutajad soovivad, et HV Ärifoorumid oleks edaspidi turvalisem keskkond kauplemiseks. Tegemist on samuti HV loomuliku arenguga, kuna HV ei saa endale enam lubada, et iga natukese aja tagant tekib Seadusega pahuksis foorumisse mõni petuteema, millest paljusid oleks saanud vältida, kui teemakohane autentimine eksisteerinuks. Need, kes näevad Ärifoorumites vaid kerge vaevaga rahategemis võimalust või odava kauba ostu kohta, peaksid omi põhimõtteid kindlasti rehabiliteerima, äri tegemine pole nagu laste liivakastimängud, kus halva mängu korral, saad vaid noomida ! Ebaausa või ebakorrektse äri eest tuleb juba seaduse ees vastutust kanda ja selline autentimine ehk toob seda rohkem ka kasutajate teadvusse, ning lihtsustab korra loomist ja hoidmist Ärifoorumites, ning probleemide tekkimisel on alati olemas juhtlõng, kust asja harutama hakata ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 10:35:25 vasta tsitaadiga

no ,nagu siin on ka öeldud ...need seadusega pahuksis foorumid võib ju üldse ära kaotada.kui nii pinda käib...
samas kui kasutajad ei saa teistele teada anda pettustest.natu liiga viljakas pinnas petturitele icon_confused.gif

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 10:59:47 vasta tsitaadiga

... probleemi silma alt ära koristamine ei lahenda probleemi ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 11:06:59 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Need, kes näevad Ärifoorumites vaid kerge vaevaga rahategemis võimalust või odava kauba ostu kohta, peaksid omi põhimõtteid kindlasti rehabiliteerima, äri tegemine pole nagu laste liivakastimängud, kus halva mängu korral, saad vaid noomida ! Ebaausa või ebakorrektse äri eest tuleb juba seaduse ees vastutust kanda ja selline autentimine ehk toob seda rohkem ka kasutajate teadvusse, ning lihtsustab korra loomist ja hoidmist Ärifoorumites, ning probleemide tekkimisel on alati olemas juhtlõng, kust asja harutama hakata ...


Siis lähtume ehk ikka eeldusest, et iga inimene vastutab oma äri eest ise? Pole see HV-kasutajate kogukond ju mingi lasteaed, kes oma rahaasjade järgi valvata ei oska. Riskid on igas äris olemas, ükskõik mis kanalit pidi see toimub ja riskide maandamine on iga ärimehe enda ülesanne. HV ei peaks hakkama minu arvates neid rumalaid ja ettevaatamatuid selle pärast potitama. Praegu on ju kõik hoiatused suurelt ja punaselt stickidena ärifoorumites olemas - selles valguses mõjub see teema nagu kogenud HV-kasutajate appikarjena: "HV aita meid, me ise ei oska lugeda ja järeldusi teha!"

Elutarkus tuleb kogemustega ja kogemusel on oma hind: vahel paarsada krooni, halvemal juhul mitu tuhat. Ja nagu elus ikka: loll ei saa aru enne kui on omal nahal kõike tunda saanud, targemad aga õpivad teiste vigadest.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 11:13:45 vasta tsitaadiga

Draax

... otse vastupidi, loe Seadusega pahuksis foorumit, nende teemade järgi, mis seal üles kerkivad, võiks küll arvata, et tegemist on lasteaiaga ! Olenemata, mida mina õigeks pean, ei saa sellisel olukorral lõputult jätkuda lasta, kuna see hakkab juba vaikselt HV mainet mõjutama ja seega on vägagi kindlasti tegemist teemaga, mis nõuab HV tähelepanu ...

... HV Ärifoorumite eesmärk pole koolitada algajaid ärikaid ega nende soperdamiste pärast endale lisaprobleeme kaela tõmmata, neid on ilma selletagi küll ja natuke pealegi ...

_________________


viimati muutis DigeBeni 11.01.2006 11:20:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 11:18:44 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Draax

... otse vastupidi, loe Seadusega pahuksis foorumit, nende teemade järgi, mis seal üles kerkivad, võiks küll arvata, et tegemist on lasteaiaga ! Olenemata, mida mina õigeks pean, ei saa sellisel olukorral lõputult jätkuda lasta, kuna see hakkab juba vaikselt HV mainet mõjutama ja seega on vägagi kindlasti tegemist teemaga, mis nõuab HV tähelepanu ...


Jällegi asi millest ma aru ei saa: äritehing on kahe osapoole vaheline asi, HV on ainult foorum ja ei sekku sellesse kuidagi. Ei usu, et ükski ajudega inimene HV mainet petturitega seostab. Petta võib saada ka Osta.ee-s ja eBays, petta võib saada ka Kuldse Börsi kaudu ostes. Ja petja on konkreetselt üks isik, mitte community.
Ja see community on minu arust teinud piisavalt, et pettusi vähendada. Mulle on alati meeldinud põhimõte "Anna näljasele õng, mitte kala" ehk siis meie näitel: "Hoiata, aga ära nännuta nagu s....a pilpa peal neid kes jutust aru saada ei taha".
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 11.01.2006 12:03:03 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:

... otse vastupidi, loe Seadusega pahuksis foorumit, nende teemade järgi, mis seal üles kerkivad, võiks küll arvata, et tegemist on lasteaiaga !

Vot selles on IMO üks probleemi algeid. Paljud (vabandage kui solvan kedagi) pubekatest koolilapsed on enda jaoks avastanud HV. Nüüd on vaja kiiresti ennast näidata ja "respekti" koguda, mille tagajärjeks on paljuski läbu. Teine võimalus silma paista on tegutseda ärifoorumites: teha tehinguid ja tunda ennast asjapulgana. Paraku unustatakse suures tuhinas vastutus ja nii saadakse kas ise petta või petetakse "kogemata" teisi ning ongi kisa lahti. Eks ole ka paadunud pettureid, aga need on juba erijuhud.

_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 12:29:30 vasta tsitaadiga

Draax

... äritehing ongi kahe osapoole vaheline asi, kuid ainult nii kaua, kuni see kulgeb korrektselt, kuid kui tekib probleeme, siis võib tekkida risk HV jaoks, et HV kaastakse ühe poolena vastutajate ringi ja selle, täiesti teenimatu riski, vältimiseks ongi autentimine HV seisukohast vajalik ...

_________________


viimati muutis DigeBeni 11.01.2006 12:34:55, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muhvn
Kreisi kasutaja
muhvn

liitunud: 28.10.2002




sõnum 11.01.2006 12:30:53 vasta tsitaadiga

Poolt ideega. Asja boonuseks on see et need kasutajad, kes on petturina tegutsenud foorumis juba varem peaksid sel juhul juba uue identiteedi otsima.

Ärifoorumid ei ole HV kohustuslik osa. Pigem on loodud HV selleks et inimesed saaksid abi endal tekkinud probleemide operativseks lahendamiseks. 10 eeku küll kedagi vaesemaks ei tee ning keda teeb on olemas teisigi kanaleid äri tegmiseks. KB, Soov, Osta jne. Kel vaja võib ju neid kasutada.

See kes omale internetipangakontot ei saa tehtud ei peagi ju täisväärtuslik liige olema. Võtan sellise näite 15 aastane petab siin 6000 eeguga. Kuid tema seaduslik esindaja on riik (nt lastekodu kasvandik). Kes maksab välja kahjuraha? Niiet võiks isegi olla vanusepiir.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 12:34:22 vasta tsitaadiga

hetkel ei oma kontot ja ekstra sellepärast kah ei hakka tegema..nii et VASTU
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
darud
HV kasutaja
darud

liitunud: 20.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 13:22:21 vasta tsitaadiga

mina olen poolt...sellisel juhul, kui kasutaja on ennast ära autentinud läbi panga, siis tema profiili alla tekivad konto nr ja nimi. Kui äriks läheb, siis kanda sellele kontole ja nimele raha, mis on profiili alla kirjas thumbs_up.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 13:32:25 vasta tsitaadiga

muhvn kirjutas:
See kes omale internetipangakontot ei saa tehtud ei peagi ju täisväärtuslik liige olema. Võtan sellise näite 15 aastane petab siin 6000 eeguga. Kuid tema seaduslik esindaja on riik (nt lastekodu kasvandik). Kes maksab välja kahjuraha? Niiet võiks isegi olla vanusepiir.


Et siis tegelikult võiks autentimine olla krediitkaardiga juba? Kasutatakse mujal veebis ka, et veenduda kasutaja täisealisuses: konkreetne näide on eBay veebipoe adult-sektor. Ma ei tea küll kuidas see asi seal täpselt funktsioneerib, aga kui seal eBays surfimisega sinna osakonda jõudsin paluti mul tõestada oma vanust krediitkaardi andmeid sisestades ja ma sain asjast nii aru, et mingit raha selle eest ei võeta, lihtsalt kinnitus, et oled täisealine (kuna krediidikat polnud käepärast, siis andmeid ei sisestanud ja väga ei süvenenud).
HV poolest ideaalne variant mitmel põhjusel:

1) Andmebaasi jääb isiku nimi ja mingid kaardi rekvisiidid - krediitkaardi numbri järgi jõuab politsei kontoni, sealt isikuni.
2) Pettuse võimalus on väiksem (ei ole võimalik mingit lambinime panna või kellegi teise kontolt raha kanda).
3) Vanusepiirang (kui HV arvab, et äritegemisel oleks parem piirduda täiskasvanud kasutajatega, et pettuse ohvrid ei peaks tatikate vanematega asju ajama).

Lahenduse suur ja rasvane miinus on jällegi see, et:
1) Paljudel ei ole krediitkaarti, selle tegemine tundub ebavajalik (kuigi on tasuta) ja sellega piiraksime jällegi ostu-müügifoorumi kasutajate hulka.
2) Võimalikud eriarvamused vanusepiirangu suhtes.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 13:37:49 vasta tsitaadiga

Draax

... sa unustada ühe imetillukese pisiasja, et eBay on võrreldes HV -ga gigant ja saab endale lubada kulutusi, mis pole HV jaoks isegi mitte mõeldavad ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 13:43:28 vasta tsitaadiga

DigeBeni, ma tegelikult mainisin ju, et ma ei ole väga üksikasjadeni krediitkaardiga autentimise tehnoloogiaga kursis ja täiesti võimalik, et selle süsteemi kulud on mõttetult suured. Kui keegi täpsemalt teaks, võiks muidugi mingid toored numbrid visata.

Aga selle 10-kroonise ettepaneku juurde: ma ei tea kui palju on neid uusi kasutajaid, kes aasta jooksul HV ärifoorumitesse põikavad ja oleks nõus selle 10 EEK maksma. Ütleme, et neid on aastas 1000 (3tk päevas, ei ole ulmenumber, aga Tanel võiks umbkaudu oma hinnangu anda). Seega aasta jooksul tiksub HV arvele mingi 10 000+ krooni. Mis sellega tehakse: kas jääks kehtima see variant, et kui kasutaja staatus muutub, kantakse raha tagasi? Aga paljud ilmselt teevad paar tehingut ja rohkem foorumis ei tärista, nii et ikkagi mingi raha kuhjub. Mis sellega saab siis? HV suvepäevade vms. fondi? icon_lol.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 14:10:36 vasta tsitaadiga

Draax, ei ole krediitkaardi (U-kaardi) tegemine tasuta, 10.- eeku maksab icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 14:14:33 vasta tsitaadiga

... point pole niivõrd teenuse tekitatud kulu suuruses, kui selles, et see kulu on olemas ja HV seda eBay kombel, tasuta pakkuda ei suuda ...

... samas, julgen aravata, et päris suletuks pole Ärifoorumit uute kasutajate jaoks mõtet teha. Mille ajel siis uued kasutajad peaks ärifoorumisse kasutamisõigust üldse tahtma, kui pole stiimulit ehk huvi pakkuvate teemade kohta mingit aimu ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 14:15:59 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Draax, ei ole krediitkaardi (U-kaardi) tegemine tasuta, 10.- eeku maksab icon_biggrin.gif

... üks asi on see, mis maksab kaardi tegemine kasutajale ja teine asi, mis maksab panga kaudu autentimise võimaldamine HV -le ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vidget
HV Guru
Vidget

liitunud: 21.02.2002




sõnum 11.01.2006 14:27:13 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Auron kirjutas:
Draax, ei ole krediitkaardi (U-kaardi) tegemine tasuta, 10.- eeku maksab icon_biggrin.gif

... üks asi on see, mis maksab kaardi tegemine kasutajale ja teine asi, mis maksab panga kaudu autentimise võimaldamine HV -le ...

Äkki Tanel on nii lahke ja avaldab selle summa.
Kas antud küsimuse tulemust kasutatakse ka reaalselt tulemusena? Ehk siis kui võidab EI, siis ei tule seda pangalinki? Või on tegu vaid mõttetu sahmimisega ja pangalink on juba olemas ja vaja vaid paberit määrida nagu oleks tegu kasutajate sooviga?
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 14:28:17 vasta tsitaadiga

Ehk siis nagu ei paista ühtegi head varianti ja mingit pooletoobist asja kah nagu jama teha.Kõige lihtsam oleks kui oleks valikuvabadus end autentida aga seda kohustuslikult tegema ei pea.Lihtsalt kes on seda teinud temapuhul on hea ja kindel, et kui midagi läheb nihu saab kuskilt niidiotsa kätte ehk siis on turvalisemad kasutajad ja vähemturvalisemad ja eks siis ostja ise teab kuisuure riskipeale ta välja läheb.

DigeBeni kirjutas:
Auron kirjutas:
Draax, ei ole krediitkaardi (U-kaardi) tegemine tasuta, 10.- eeku maksab icon_biggrin.gif

... üks asi on see, mis maksab kaardi tegemine kasutajale ja teine asi, mis maksab panga kaudu autentimise võimaldamine HV -le ...

Et mis see mulle maksab kui ma lasen endale raha üle kanda või?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.01.2006 14:44:16 vasta tsitaadiga

djkiller kirjutas:
hetkel ei oma kontot ja ekstra sellepärast kah ei hakka tegema..nii et VASTU

sind see võimalik turvalisuse täiendamine ju ei puudutagi icon_exclaim.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 14:45:22 vasta tsitaadiga

... inimene on loomult laisk ja kui teda just ei kohustata, siis ta ei viitsi reeglina ka rohkem pingutada, kui just täpselt tarvis või isegi natike vähem st. autentimise teenus panga kaudu ei tasuks ennast suure tõenäosusega ära, kui jätta see vabatahtlikuks ...

... samas, mis on siin pooletoobist ? Väga lihtne süsteem, kui pole ennast autentinud, siis teiste kasutajate kontakte ei näe, PS saata ei saa ja Ärifoorume saab ainult vaadata. Kui see kellelegi ei meeldi, siis kahju küll, kuid HV foorum polegi olnud planeeritud heategevuslikuks ürituseks. Kasutajad on lihtsalt varmalt asunud tasuta võimalusi ära kasutama ja tekitavad juba kulusid ja probleeme, mis kipuvad üle pea kasvama ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.01.2006 14:49:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kas jääks kehtima see variant, et kui kasutaja staatus muutub, kantakse raha tagasi?

ei, sellist varianti pole. Raha kogutakse firma arvele, sellelt makstakse kõik teenustasud ja maksud ning vaba raha suunatakse HV arendustegevusse, nagu praegusedki pangalingist saabunud summad.

Aga Renka pakutud variant võiks kompromissina olla täiesti mõeldav thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 11.01.2006 16:04:14 vasta tsitaadiga

Mulle meeldis digebeni mõtte et kontakte ei näidata ja ärifoorumid on read only ja PS keelatud kuni kasutaja on teinud kas ettemaksu või tuvastanud end IDkaarti abil.

Pakuks ise juurde et ettemaks teeks ärifoorumid read-write ning muu jaoks ikka IDkaarti tarvis.

Väldib ka läbi MSNi pakkumisi. ningi inimesel on vailda KAHE viisis vahel.

_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 16:51:40 vasta tsitaadiga

Death kirjutas:

Pakuks ise juurde et ettemaks teeks ärifoorumid read-write ning muu jaoks ikka IDkaarti tarvis.


No see on juba liig: pangakonto on ilmselt suuremal % inimestest olemas kui ID-kaart. Ja kellel on ID-kaart, sellel pole enamasti ID-kaardi lugejat. Minul näiteks ei ole ja ei tea ka ühtegi tuttavat kellel oleks. Samuti ma usun, et mu ID-kaardil on need sertifikaadid või asjad uuendamata ja kui peaks hakkama neid ka uuendama + sebima või ostma ID-kaardi lugejat, siis läheb seda asjaajamist liiga paljuks, et ühte foorumisse ligi pääseda.
Mina võib-olla võtaks selle käsile ja teeks ära, aga ma olen siin HV-s juba ka nii-öelda "kodunenud". Päris uue kasutaja peletab see ainult ID-kaardi baasil identimine kindlasti eemale.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 19:08:39 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:
Death kirjutas:

Pakuks ise juurde et ettemaks teeks ärifoorumid read-write ning muu jaoks ikka IDkaarti tarvis.


No see on juba liig: pangakonto on ilmselt suuremal % inimestest olemas kui ID-kaart. Ja kellel on ID-kaart, sellel pole enamasti ID-kaardi lugejat. Minul näiteks ei ole ja ei tea ka ühtegi tuttavat kellel oleks. Samuti ma usun, et mu ID-kaardil on need sertifikaadid või asjad uuendamata ja kui peaks hakkama neid ka uuendama + sebima või ostma ID-kaardi lugejat, siis läheb seda asjaajamist liiga paljuks, et ühte foorumisse ligi pääseda.
Mina võib-olla võtaks selle käsile ja teeks ära, aga ma olen siin HV-s juba ka nii-öelda "kodunenud". Päris uue kasutaja peletab see ainult ID-kaardi baasil identimine kindlasti eemale.


AIPis peaks olemas olema ID-kaadri lugeja... uus kasutaja ei jää ju millestki ilma, ta saab lugeda ju kõike foorumist... postitada saab ka (aga esialgu mitte ärifoorumisse)... Kui ta näe seal mõnda endale sobivat pakkumist küll ta siis ennast ka ära autoriseerib... icon_wink.gif Kas siis panga kaudu või ID-kaardiga icon_razz.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 19:09:49 vasta tsitaadiga

vastu miinuse nr 2 pärast
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 19:12:48 vasta tsitaadiga

küsitluse tulemused näitavad ilmekalt, milline on HV kontingent tegelikult.
Tehkem oma järeldused. icon_neutral.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 19:24:01 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
küsitluse tulemused näitavad ilmekalt, milline on HV kontingent tegelikult.
Tehkem oma järeldused. icon_neutral.gif

Midagi ta ei näita minuarust. Üsna fifty-fifty on ju. Ja arvamusi on ka nii poolt kui vastu siin arutelus.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 19:30:35 vasta tsitaadiga

mulle meeldib igatahes variant, et kõik on tavaline kuni autentinud pole vä. ärifoorumid read only ja kasutajaga kontakti saamis andmete puudumine thumbs_up.gif
üldiselt need kes eemale peletab või need kes ei tihka ennast autentida ei ole järelikult ka piisavalt huvitatud siinsest arvutiärist, kui ärifoorum ikka kõvaks ajab küll siis leitakse see 10.- või idkaardi lugeja ka icon_wink.gif

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ojapoiss
Kreisi kasutaja
ojapoiss

liitunud: 09.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2006 20:06:48 vasta tsitaadiga

Tbit kirjutas:
mulle meeldib igatahes variant, et kõik on tavaline kuni autentinud pole vä. ärifoorumid read only ja kasutajaga kontakti saamis andmete puudumine thumbs_up.gif
üldiselt need kes eemale peletab või need kes ei tihka ennast autentida ei ole järelikult ka piisavalt huvitatud siinsest arvutiärist, kui ärifoorum ikka kõvaks ajab küll siis leitakse see 10.- või idkaardi lugeja ka icon_wink.gif


Juba tükk aega üritan seda öelda aga sinu sõnastus tuli ideaalselt... nii võiks olla küll... nii ei tohiks kedagi eemale peletada... icon_wink.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.01.2006 20:20:56 vasta tsitaadiga

Tbit kirjutas:
mulle meeldib igatahes variant, et kõik on tavaline kuni autentinud pole vä. ärifoorumid read only ja kasutajaga kontakti saamis andmete puudumine thumbs_up.gif
üldiselt need kes eemale peletab või need kes ei tihka ennast autentida ei ole järelikult ka piisavalt huvitatud siinsest arvutiärist, kui ärifoorum ikka kõvaks ajab küll siis leitakse see 10.- või idkaardi lugeja ka icon_wink.gif

thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.01.2006 20:25:22 vasta tsitaadiga

Kontaktide peitmisega on see probleem et mitte just igaüks kes siin foorumis käib ei osale äris kuid siiski otsib teiste kontakte. Näiteks minugagi on abi otsimise eesmärgil personaalselt ühendust võtnud päris mitmed inimesed. Loomulikult jääks alati? võimalus et võtta ühendust PS'i kaudu kuid selleks peab olema veidi aktiivsem kasutaja.

Selline lahendus kus ainult ärifoorumites kontaktandmeid ei näidata ka ei sobi, valdav osa kasutajaid postitab ka teistes foorumites ning seal on nende andmed ikka näha.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 11.01.2006 20:38:10 vasta tsitaadiga

off record: jorsside tulvale v6iks mingisuguse piiri panna küll!
_________________
Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2006 01:03:32 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
küsitluse tulemused näitavad ilmekalt, milline on HV kontingent tegelikult.
Tehkem oma järeldused. icon_neutral.gif


Vaata, Hiid: enne kui ma sinu seda posti lugesin jäi mind üks asi tugevalt häirima ja ma ei saanud kohe aru, mis täpselt. Nüüd ma tean - mind häirib tugevalt see, et herr Hiid peab kõiki uusi kasutajaid (sh. mind, vaata ranki) by default petisteks, kes peavad hakkama oma häid kavatsusi ja ausat meelt kuidagi tõestama, enne kui neid üldse jutule võetakse. Ja see ei ole normaalne ning ma usun, et see käib samamoodi vastu ka teistele, kes esimest korda HV-sse piiluvad, sooviga midagi osta või müüa.

Küsimus ei ole selles 10 kroonis. See ei ole suur raha tõesti. Küsimus on põhimõttes. Küsimus on community hoiakus uute liikmete suhtes.

Ärifoorumites tehakse äri. Samamoodi nagu näiteks turul. Aga turu väravad on lahti ja seal ei ole kurja näoga Vassilit kes käsib sul dokumendid ette näidata või mingi kontrollülekanne teha, öeldes et muidu poodi ei saa.
Sestap on ja jääb ka minu silmis selle piirangu idee ebanormaalseks.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2006 01:12:27 vasta tsitaadiga

turul on omanik, kes saab maksu selle eest, et seal müüa tohid
ärge ajage demagoogiat palun! icon_idea.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2006 01:15:38 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
turul on omanik, kes saab maksu selle eest, et seal müüa tohid
ärge ajage demagoogiat palun! icon_idea.gif


Sina demagoogitsed, mitte mina: see kas turul on omanik või mitte ei oma tehingu turvalisuse koha pealt ju erilist tähtsust. Tingimustes ja hinnas jõuavad kauplejad ise kokkuleppele, samuti makseviisis.

Edit: ja üleüldse see turu näide oli ainult illustreeriv. Jutu mõte on sellele eelnevas tekstis.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmeix
HV kasutaja
madmeix

liitunud: 21.03.2004




sõnum 12.01.2006 01:25:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:
küsitluse tulemused näitavad ilmekalt, milline on HV kontingent tegelikult.
Tehkem oma järeldused. icon_neutral.gif

Vaata, Hiid: enne kui ma sinu seda posti lugesin jäi mind üks asi tugevalt häirima ja ma ei saanud kohe aru, mis täpselt. Nüüd ma tean - mind häirib tugevalt see, et herr Hiid peab kõiki uusi kasutajaid (sh. mind, vaata ranki) by default petisteks, kes peavad hakkama oma häid kavatsusi ja ausat meelt kuidagi tõestama, enne kui neid üldse jutule võetakse. Ja see ei ole normaalne ning ma usun, et see käib samamoodi vastu ka teistele, kes esimest korda HV-sse piiluvad, sooviga midagi osta või müüa.

Küsimus ei ole selles 10 kroonis. See ei ole suur raha tõesti. Küsimus on põhimõttes. Küsimus on community hoiakus uute liikmete suhtes.

Ärifoorumites tehakse äri. Samamoodi nagu näiteks turul. Aga turu väravad on lahti ja seal ei ole kurja näoga Vassilit kes käsib sul dokumendid ette näidata või mingi kontrollülekanne teha, öeldes et muidu poodi ei saa.
Sestap on ja jääb ka minu silmis selle piirangu idee ebanormaalseks.


OT aga siin on olnud uute kasutajatega ärifoorumis päris palju probleeme ning selle tulemusel pooldan ka ise seda autentimist.
Olen ka ise kaupa kaks ja pool kuud oodand, nii et igati poolt sellise audentimisele.
Petturite elu tuleb raskeks teha!

PEACE!!!

_________________
Suvi on...
Õues on sügav talv ju...
No sitt suvi on...
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2006 01:37:02 vasta tsitaadiga

Draax kirjutas:

See ei ole suur raha tõesti. Küsimus on põhimõttes.

vot sellest ma aru ei saagi, mis kuradima põhimõtted need sellised on?
see on ju nende samade uute kasutajate endi huvides, kes enamasti tünga saavad.
paljudel on aga millegipärast tunne et internet on vaba, tasuta j.n.e Ja nüüd neid kõvasti ahistatakse.
Konkreetsel saidil on omanik, kes arendab seda nii nagu talle mõistlik tundub.
Niigi küsitakse iga asja kohta rahva arvamust et võimalikult paljudele meele järele olla.
Aga ei. Ei kõlba see ega kõlba too. Küsimus olevat põhimõttes... icon_rolleyes.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel? mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.