|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel? |
| Jah! |
|
50% |
[ 71 ] |
| Ei! |
|
49% |
[ 70 ] |
|
| hääli kokku : 141 |
|
| autor |
|
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
10.01.2006 22:25:06
|
|
|
Ho Ho andis ju hea mõtte, mis on nii jah kui ei:
| Ho Ho kirjutas: |
Kuidas oleks ühe ikooniga mis näitaks et kasutaja on teinud pangaülekande ning ta saab selle järgi kindlaks teha? Ehk siis midagi sarnast ID kaardi märgile.
|
Seda enam, et praegu paistab fifty-fifty olema
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
10.01.2006 22:29:17
|
|
|
selleks et oma hääl anda saad vajutada emba-kumba varianti teema alguses, seda ei pea siia teemasse kirjutama.
Sõna võta vaid siis kui midagi öelda/arutada on :ideal:
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rt
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2004
|
10.01.2006 22:30:08
Re: Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel? |
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel? |
Ei saa aru miks HV üritab uusi kasutajaid eemale peletada,rakendades neile igasugu piiranguid ja eritingimusi.
Oleme kõik olnud kunagi uued kasutajad ja selliseid piiranguid meile ei rakendatud.Millepoolest siis meie paremad ja usaldusväärsemad olime?
Ma saan väga hästi aru,et üritatakse ärifoorumis kauplemist turvalisemaks teha,mis on väga tervitatav aga seda tuleks teha mitte ainult HV uute kasutajate,vaid kõigi HV kasutajate näol.
Pakuks välja sellise sõnastuse :
Kas HV kasutajatel võiks ärifoorumeile ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel?
Eesmärk: Autentida HV kasutaja pangas ühekordselt 10 EEK eest.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
10.01.2006 22:32:29
Re: Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel? |
|
|
| rt kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| Kas uutele kasutajatele ärifoorumeile võiks ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel? |
Ei saa aru miks HV üritab uusi kasutajaid eemale peletada,rakendades neile igasugu piiranguid ja eritingimusi.
Oleme kõik olnud kunagi uued kasutajad ja selliseid piiranguid meile ei rakendatud.Millepoolest siis meie paremad ja usaldusväärsemad olime?
Ma saan väga hästi aru,et üritatakse ärifoorumis kauplemist turvalisemaks teha,mis on väga tervitatav aga seda tuleks teha mitte ainult HV uute kasutajate,vaid kõigi HV kasutajate näol.
Pakuks välja sellise sõnastuse :
Kas HV kasutajatel võiks ärifoorumeile ligipääs olla vaid ettemaksu teinutel?
Eesmärk: Autentida HV kasutaja pangas ühekordselt 10 EEK eest. |
No mina oleks nõus, et asi käib kõikide kasutajate kohta ka... mina teeks küll asja ära...
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ende
HV kasutaja
liitunud: 06.02.2004
|
10.01.2006 22:35:04
|
|
|
mitte et see miinuseks oleks, kuid kindlalt peletaks see mõne potentsiaalse ostja minema.
Kõik pole nii mugavad, et süveneda asjasse / regada end siia foorumisse.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarantel
HV veteran

liitunud: 08.03.2003
|
10.01.2006 23:24:28
|
|
|
| tsitaat: |
Ei saa aru miks HV üritab uusi kasutajaid eemale peletada,rakendades neile igasugu piiranguid ja eritingimusi.
Oleme kõik olnud kunagi uued kasutajad ja selliseid piiranguid meile ei rakendatud.Millepoolest siis meie paremad ja usaldusväärsemad olime? |
Minu sõnad!
Ja kordan, et kes petta saab, on ise selles süüdi.
Sellised võimalused ja vidinad ja kõik muud kellad ja viled võivad olla äritsemisel plussiks ühele poolele, kuid need peavad jääma vabatahtlikuks. Kellele ei sobi, otsigu uus ostja.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
10.01.2006 23:32:38
|
|
|
valik:
1) eelpool mainitud ettemaks 10.-
või
2) ID-kaardi abil autoriseerimine
ja kahe käega poolt
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vidget
HV Guru

liitunud: 21.02.2002
|
11.01.2006 00:29:05
|
|
|
TÄiesti vastu. Olen vastu igasugustele piirangutele, mis piiravad uute kasutajate ligipääsu antud foorumile. See 10kr pole tõesti eriline raha ja seega ei juhtu midagi, kui see jääb HV kontole laekumata.
Mis puutub turvalisusesse, siis see on ainult BS. Nime ja/või konto nr järgi saab väga vabalt inimese kindlaks teha ka ilma seda pangalinki kasutamata. Ja kui inimene ikka tahab kotti üle pea tõmmata, siis see pangalink ei peata kedagi.
Tekkis selline küsimus: Mis senisel süsteemil viga on, et seda peab muutma?
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tramburai
HV kasutaja

liitunud: 06.04.2003
|
11.01.2006 01:29:06
|
|
|
| tsitaat: |
Sellised võimalused ja vidinad ja kõik muud kellad ja viled võivad olla äritsemisel plussiks ühele poolele, kuid need peavad jääma vabatahtlikuks
|
Miks peavad jääma vabatahtlikuks Ei pea sugugi jääma. Võib tulla justnimelt kohustuslikuks. Kumb on parem: kas see kui pea iga nädal seadusega pahuksis foorumisse tuleb uus teema selle kohta, et keegi on kuskil kedagi petnud ja/või tüssata saanud või see, et meil neid teemasid ei tuleks ja äritsemiskeskkond oleks turvalisem? Kui nendele potentsiaalsetele äritsejatele seadusega pahuksis foorumi teemad ette anda ja kui neid oleks seal veel näiteks kümneid kordi rohkem - mis mulje see jätaks sellele inimesele? Et siin on ainult petturid koos. Paha reklaam on kõige halvem reklaam. Seda ei ole ju vaja. ID kaardiga autoriseerimine ja ettemaks annaks HV ärifoorumitele just kasutajaid juurde, kui asi saadaks tööle tuldaks välja teatega, et ID kaardiga saab siin foorumis äritehinguid tehes autentida ennast ja miks mitte ka äkki tulevikus tehinguid endaid kinnitada ning et see loob turvalisemad eeldused äri tegemiseks ja nende positiivseks õnnestumiseks. Kui läheks käiku see (reaalselt juriidiliselt korras) lepinguvorm millest kunagi juttu oli ja tehingut saaks näiteks ID kaardi ja digiallkirjaga allkirjastada siis oleks see ID kaardi jaoks positiivne uus lisafunktsioon.
Need kes on muudatuste vastu, teil on see õigus seda teha. Kuid mina sooviks siis juba teile seda, et te saaksite tüssata võimalikult suure summa eest, sest eestlane on ju eestlasele hunt ja ikka kade ja pahatahtlik... Äkki siis hakkaks mõtlema teistmoodi kui endal on kogemus olemas...
Ülal olev jutt on puhtalt minu arvamus. Ma ei ole HV ärifoorumites seni äri ajanud, kuna pole seda vajadust olnud. Kuid toetan kahe käega kõiki ettepanekuid, mis keskkonda ja äritsemist turvalisemaks muudavad. Ise hääletasin poolt.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Delta
HV Guru

liitunud: 31.03.2004
|
11.01.2006 10:10:39
|
|
|
IMO ei PEA HV kaudu äri tegama. IMO ei PEA kõiki ärikaid lambist usaldama. IMO ei PEA tegema ettemakse, ostma postiga vms-ga. Ärifoorumites tegutsemine on rangelt vabatahtlik...
Nõus nendega, kes arvavad, et ka ise peab hoolas olema. Kuna ärivahendus ei ole deklareeritud HV-foorumi peaeesmärgina, siis leian, et ei ole HV asi maandada kolmandate osapoolte riske. Kui ost-müük muutuks tasuliseks (hv võtab teenus-/vahendustasu), siis oleks ostu-müügikeskkonna igakülgne turvamine põhjendatud. Seni kuni see on lihtsalt kasutajatele antud võimalus, siis las olla. HV pluss minu silmis ongi suhteline vabameelus, ei ole mõtet igale poole "bürokraatiat" toppima hakata, neid piiranguid ronib niigi iga päev uksest ja aknast sisse.
_________________ airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
11.01.2006 10:19:38
|
|
|
tanel
| tsitaat: |
| a ma pakuks ette, et ID-kaardiga autentimisel premeeriks me kasutajat näiteks 50 HV krediidiga |
pigem juba 100hv krediiti.oleks suurem stiimul.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.01.2006 10:32:27
|
|
|
... peab jällegi olukorda ilmselt vähe selgitama tegemist ei ole üritusega HV kukru täitmiseks ega ka salakavala plaaniga kasutajaid kiusata, tegemist on ühe vältimatu muudatusega, kui kasutajad soovivad, et HV Ärifoorumid oleks edaspidi turvalisem keskkond kauplemiseks. Tegemist on samuti HV loomuliku arenguga, kuna HV ei saa endale enam lubada, et iga natukese aja tagant tekib Seadusega pahuksis foorumisse mõni petuteema, millest paljusid oleks saanud vältida, kui teemakohane autentimine eksisteerinuks. Need, kes näevad Ärifoorumites vaid kerge vaevaga rahategemis võimalust või odava kauba ostu kohta, peaksid omi põhimõtteid kindlasti rehabiliteerima, äri tegemine pole nagu laste liivakastimängud, kus halva mängu korral, saad vaid noomida ! Ebaausa või ebakorrektse äri eest tuleb juba seaduse ees vastutust kanda ja selline autentimine ehk toob seda rohkem ka kasutajate teadvusse, ning lihtsustab korra loomist ja hoidmist Ärifoorumites, ning probleemide tekkimisel on alati olemas juhtlõng, kust asja harutama hakata ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
11.01.2006 10:35:25
|
|
|
no ,nagu siin on ka öeldud ...need seadusega pahuksis foorumid võib ju üldse ära kaotada.kui nii pinda käib...
samas kui kasutajad ei saa teistele teada anda pettustest.natu liiga viljakas pinnas petturitele
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.01.2006 10:59:47
|
|
|
... probleemi silma alt ära koristamine ei lahenda probleemi ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
11.01.2006 11:06:59
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| Need, kes näevad Ärifoorumites vaid kerge vaevaga rahategemis võimalust või odava kauba ostu kohta, peaksid omi põhimõtteid kindlasti rehabiliteerima, äri tegemine pole nagu laste liivakastimängud, kus halva mängu korral, saad vaid noomida ! Ebaausa või ebakorrektse äri eest tuleb juba seaduse ees vastutust kanda ja selline autentimine ehk toob seda rohkem ka kasutajate teadvusse, ning lihtsustab korra loomist ja hoidmist Ärifoorumites, ning probleemide tekkimisel on alati olemas juhtlõng, kust asja harutama hakata ... |
Siis lähtume ehk ikka eeldusest, et iga inimene vastutab oma äri eest ise? Pole see HV-kasutajate kogukond ju mingi lasteaed, kes oma rahaasjade järgi valvata ei oska. Riskid on igas äris olemas, ükskõik mis kanalit pidi see toimub ja riskide maandamine on iga ärimehe enda ülesanne. HV ei peaks hakkama minu arvates neid rumalaid ja ettevaatamatuid selle pärast potitama. Praegu on ju kõik hoiatused suurelt ja punaselt stickidena ärifoorumites olemas - selles valguses mõjub see teema nagu kogenud HV-kasutajate appikarjena: "HV aita meid, me ise ei oska lugeda ja järeldusi teha!"
Elutarkus tuleb kogemustega ja kogemusel on oma hind: vahel paarsada krooni, halvemal juhul mitu tuhat. Ja nagu elus ikka: loll ei saa aru enne kui on omal nahal kõike tunda saanud, targemad aga õpivad teiste vigadest.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.01.2006 11:13:45
|
|
|
Draax
... otse vastupidi, loe Seadusega pahuksis foorumit, nende teemade järgi, mis seal üles kerkivad, võiks küll arvata, et tegemist on lasteaiaga ! Olenemata, mida mina õigeks pean, ei saa sellisel olukorral lõputult jätkuda lasta, kuna see hakkab juba vaikselt HV mainet mõjutama ja seega on vägagi kindlasti tegemist teemaga, mis nõuab HV tähelepanu ...
... HV Ärifoorumite eesmärk pole koolitada algajaid ärikaid ega nende soperdamiste pärast endale lisaprobleeme kaela tõmmata, neid on ilma selletagi küll ja natuke pealegi ...
_________________

viimati muutis DigeBeni 11.01.2006 11:20:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
11.01.2006 11:18:44
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
Draax
... otse vastupidi, loe Seadusega pahuksis foorumit, nende teemade järgi, mis seal üles kerkivad, võiks küll arvata, et tegemist on lasteaiaga ! Olenemata, mida mina õigeks pean, ei saa sellisel olukorral lõputult jätkuda lasta, kuna see hakkab juba vaikselt HV mainet mõjutama ja seega on vägagi kindlasti tegemist teemaga, mis nõuab HV tähelepanu ... |
Jällegi asi millest ma aru ei saa: äritehing on kahe osapoole vaheline asi, HV on ainult foorum ja ei sekku sellesse kuidagi. Ei usu, et ükski ajudega inimene HV mainet petturitega seostab. Petta võib saada ka Osta.ee-s ja eBays, petta võib saada ka Kuldse Börsi kaudu ostes. Ja petja on konkreetselt üks isik, mitte community.
Ja see community on minu arust teinud piisavalt, et pettusi vähendada. Mulle on alati meeldinud põhimõte "Anna näljasele õng, mitte kala" ehk siis meie näitel: "Hoiata, aga ära nännuta nagu s....a pilpa peal neid kes jutust aru saada ei taha".
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Delta
HV Guru

liitunud: 31.03.2004
|
11.01.2006 12:03:03
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
... otse vastupidi, loe Seadusega pahuksis foorumit, nende teemade järgi, mis seal üles kerkivad, võiks küll arvata, et tegemist on lasteaiaga ! |
Vot selles on IMO üks probleemi algeid. Paljud (vabandage kui solvan kedagi) pubekatest koolilapsed on enda jaoks avastanud HV. Nüüd on vaja kiiresti ennast näidata ja "respekti" koguda, mille tagajärjeks on paljuski läbu. Teine võimalus silma paista on tegutseda ärifoorumites: teha tehinguid ja tunda ennast asjapulgana. Paraku unustatakse suures tuhinas vastutus ja nii saadakse kas ise petta või petetakse "kogemata" teisi ning ongi kisa lahti. Eks ole ka paadunud pettureid, aga need on juba erijuhud.
_________________ airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.01.2006 12:29:30
|
|
|
Draax
... äritehing ongi kahe osapoole vaheline asi, kuid ainult nii kaua, kuni see kulgeb korrektselt, kuid kui tekib probleeme, siis võib tekkida risk HV jaoks, et HV kaastakse ühe poolena vastutajate ringi ja selle, täiesti teenimatu riski, vältimiseks ongi autentimine HV seisukohast vajalik ...
_________________

viimati muutis DigeBeni 11.01.2006 12:34:55, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
muhvn
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.10.2002
|
11.01.2006 12:30:53
|
|
|
Poolt ideega. Asja boonuseks on see et need kasutajad, kes on petturina tegutsenud foorumis juba varem peaksid sel juhul juba uue identiteedi otsima.
Ärifoorumid ei ole HV kohustuslik osa. Pigem on loodud HV selleks et inimesed saaksid abi endal tekkinud probleemide operativseks lahendamiseks. 10 eeku küll kedagi vaesemaks ei tee ning keda teeb on olemas teisigi kanaleid äri tegmiseks. KB, Soov, Osta jne. Kel vaja võib ju neid kasutada.
See kes omale internetipangakontot ei saa tehtud ei peagi ju täisväärtuslik liige olema. Võtan sellise näite 15 aastane petab siin 6000 eeguga. Kuid tema seaduslik esindaja on riik (nt lastekodu kasvandik). Kes maksab välja kahjuraha? Niiet võiks isegi olla vanusepiir.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
11.01.2006 12:34:22
|
|
|
| hetkel ei oma kontot ja ekstra sellepärast kah ei hakka tegema..nii et VASTU
|
|
| Kommentaarid: 223 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darud
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
11.01.2006 13:22:21
|
|
|
mina olen poolt...sellisel juhul, kui kasutaja on ennast ära autentinud läbi panga, siis tema profiili alla tekivad konto nr ja nimi. Kui äriks läheb, siis kanda sellele kontole ja nimele raha, mis on profiili alla kirjas
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
11.01.2006 13:32:25
|
|
|
| muhvn kirjutas: |
| See kes omale internetipangakontot ei saa tehtud ei peagi ju täisväärtuslik liige olema. Võtan sellise näite 15 aastane petab siin 6000 eeguga. Kuid tema seaduslik esindaja on riik (nt lastekodu kasvandik). Kes maksab välja kahjuraha? Niiet võiks isegi olla vanusepiir. |
Et siis tegelikult võiks autentimine olla krediitkaardiga juba? Kasutatakse mujal veebis ka, et veenduda kasutaja täisealisuses: konkreetne näide on eBay veebipoe adult-sektor. Ma ei tea küll kuidas see asi seal täpselt funktsioneerib, aga kui seal eBays surfimisega sinna osakonda jõudsin paluti mul tõestada oma vanust krediitkaardi andmeid sisestades ja ma sain asjast nii aru, et mingit raha selle eest ei võeta, lihtsalt kinnitus, et oled täisealine (kuna krediidikat polnud käepärast, siis andmeid ei sisestanud ja väga ei süvenenud).
HV poolest ideaalne variant mitmel põhjusel:
1) Andmebaasi jääb isiku nimi ja mingid kaardi rekvisiidid - krediitkaardi numbri järgi jõuab politsei kontoni, sealt isikuni.
2) Pettuse võimalus on väiksem (ei ole võimalik mingit lambinime panna või kellegi teise kontolt raha kanda).
3) Vanusepiirang (kui HV arvab, et äritegemisel oleks parem piirduda täiskasvanud kasutajatega, et pettuse ohvrid ei peaks tatikate vanematega asju ajama).
Lahenduse suur ja rasvane miinus on jällegi see, et:
1) Paljudel ei ole krediitkaarti, selle tegemine tundub ebavajalik (kuigi on tasuta) ja sellega piiraksime jällegi ostu-müügifoorumi kasutajate hulka.
2) Võimalikud eriarvamused vanusepiirangu suhtes.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.01.2006 13:37:49
|
|
|
Draax
... sa unustada ühe imetillukese pisiasja, et eBay on võrreldes HV -ga gigant ja saab endale lubada kulutusi, mis pole HV jaoks isegi mitte mõeldavad ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
11.01.2006 13:43:28
|
|
|
DigeBeni, ma tegelikult mainisin ju, et ma ei ole väga üksikasjadeni krediitkaardiga autentimise tehnoloogiaga kursis ja täiesti võimalik, et selle süsteemi kulud on mõttetult suured. Kui keegi täpsemalt teaks, võiks muidugi mingid toored numbrid visata.
Aga selle 10-kroonise ettepaneku juurde: ma ei tea kui palju on neid uusi kasutajaid, kes aasta jooksul HV ärifoorumitesse põikavad ja oleks nõus selle 10 EEK maksma. Ütleme, et neid on aastas 1000 (3tk päevas, ei ole ulmenumber, aga Tanel võiks umbkaudu oma hinnangu anda). Seega aasta jooksul tiksub HV arvele mingi 10 000+ krooni. Mis sellega tehakse: kas jääks kehtima see variant, et kui kasutaja staatus muutub, kantakse raha tagasi? Aga paljud ilmselt teevad paar tehingut ja rohkem foorumis ei tärista, nii et ikkagi mingi raha kuhjub. Mis sellega saab siis? HV suvepäevade vms. fondi?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
11.01.2006 14:10:36
|
|
|
Draax, ei ole krediitkaardi (U-kaardi) tegemine tasuta, 10.- eeku maksab
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.01.2006 14:14:33
|
|
|
... point pole niivõrd teenuse tekitatud kulu suuruses, kui selles, et see kulu on olemas ja HV seda eBay kombel, tasuta pakkuda ei suuda ...
... samas, julgen aravata, et päris suletuks pole Ärifoorumit uute kasutajate jaoks mõtet teha. Mille ajel siis uued kasutajad peaks ärifoorumisse kasutamisõigust üldse tahtma, kui pole stiimulit ehk huvi pakkuvate teemade kohta mingit aimu ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.01.2006 14:15:59
|
|
|
| Auron kirjutas: |
Draax, ei ole krediitkaardi (U-kaardi) tegemine tasuta, 10.- eeku maksab  |
... üks asi on see, mis maksab kaardi tegemine kasutajale ja teine asi, mis maksab panga kaudu autentimise võimaldamine HV -le ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vidget
HV Guru

liitunud: 21.02.2002
|
11.01.2006 14:27:13
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
Draax, ei ole krediitkaardi (U-kaardi) tegemine tasuta, 10.- eeku maksab  |
... üks asi on see, mis maksab kaardi tegemine kasutajale ja teine asi, mis maksab panga kaudu autentimise võimaldamine HV -le ... |
Äkki Tanel on nii lahke ja avaldab selle summa.
Kas antud küsimuse tulemust kasutatakse ka reaalselt tulemusena? Ehk siis kui võidab EI, siis ei tule seda pangalinki? Või on tegu vaid mõttetu sahmimisega ja pangalink on juba olemas ja vaja vaid paberit määrida nagu oleks tegu kasutajate sooviga?
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
11.01.2006 14:28:17
|
|
|
Ehk siis nagu ei paista ühtegi head varianti ja mingit pooletoobist asja kah nagu jama teha.Kõige lihtsam oleks kui oleks valikuvabadus end autentida aga seda kohustuslikult tegema ei pea.Lihtsalt kes on seda teinud temapuhul on hea ja kindel, et kui midagi läheb nihu saab kuskilt niidiotsa kätte ehk siis on turvalisemad kasutajad ja vähemturvalisemad ja eks siis ostja ise teab kuisuure riskipeale ta välja läheb.
| DigeBeni kirjutas: |
| Auron kirjutas: |
Draax, ei ole krediitkaardi (U-kaardi) tegemine tasuta, 10.- eeku maksab  |
... üks asi on see, mis maksab kaardi tegemine kasutajale ja teine asi, mis maksab panga kaudu autentimise võimaldamine HV -le ... |
Et mis see mulle maksab kui ma lasen endale raha üle kanda või?
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
11.01.2006 14:45:22
|
|
|
... inimene on loomult laisk ja kui teda just ei kohustata, siis ta ei viitsi reeglina ka rohkem pingutada, kui just täpselt tarvis või isegi natike vähem st. autentimise teenus panga kaudu ei tasuks ennast suure tõenäosusega ära, kui jätta see vabatahtlikuks ...
... samas, mis on siin pooletoobist ? Väga lihtne süsteem, kui pole ennast autentinud, siis teiste kasutajate kontakte ei näe, PS saata ei saa ja Ärifoorume saab ainult vaadata. Kui see kellelegi ei meeldi, siis kahju küll, kuid HV foorum polegi olnud planeeritud heategevuslikuks ürituseks. Kasutajad on lihtsalt varmalt asunud tasuta võimalusi ära kasutama ja tekitavad juba kulusid ja probleeme, mis kipuvad üle pea kasvama ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
11.01.2006 16:04:14
|
|
|
Mulle meeldis digebeni mõtte et kontakte ei näidata ja ärifoorumid on read only ja PS keelatud kuni kasutaja on teinud kas ettemaksu või tuvastanud end IDkaarti abil.
Pakuks ise juurde et ettemaks teeks ärifoorumid read-write ning muu jaoks ikka IDkaarti tarvis.
Väldib ka läbi MSNi pakkumisi. ningi inimesel on vailda KAHE viisis vahel.
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
11.01.2006 16:51:40
|
|
|
| Death kirjutas: |
Pakuks ise juurde et ettemaks teeks ärifoorumid read-write ning muu jaoks ikka IDkaarti tarvis.
|
No see on juba liig: pangakonto on ilmselt suuremal % inimestest olemas kui ID-kaart. Ja kellel on ID-kaart, sellel pole enamasti ID-kaardi lugejat. Minul näiteks ei ole ja ei tea ka ühtegi tuttavat kellel oleks. Samuti ma usun, et mu ID-kaardil on need sertifikaadid või asjad uuendamata ja kui peaks hakkama neid ka uuendama + sebima või ostma ID-kaardi lugejat, siis läheb seda asjaajamist liiga paljuks, et ühte foorumisse ligi pääseda.
Mina võib-olla võtaks selle käsile ja teeks ära, aga ma olen siin HV-s juba ka nii-öelda "kodunenud". Päris uue kasutaja peletab see ainult ID-kaardi baasil identimine kindlasti eemale.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
11.01.2006 19:08:39
|
|
|
| Draax kirjutas: |
| Death kirjutas: |
Pakuks ise juurde et ettemaks teeks ärifoorumid read-write ning muu jaoks ikka IDkaarti tarvis.
|
No see on juba liig: pangakonto on ilmselt suuremal % inimestest olemas kui ID-kaart. Ja kellel on ID-kaart, sellel pole enamasti ID-kaardi lugejat. Minul näiteks ei ole ja ei tea ka ühtegi tuttavat kellel oleks. Samuti ma usun, et mu ID-kaardil on need sertifikaadid või asjad uuendamata ja kui peaks hakkama neid ka uuendama + sebima või ostma ID-kaardi lugejat, siis läheb seda asjaajamist liiga paljuks, et ühte foorumisse ligi pääseda.
Mina võib-olla võtaks selle käsile ja teeks ära, aga ma olen siin HV-s juba ka nii-öelda "kodunenud". Päris uue kasutaja peletab see ainult ID-kaardi baasil identimine kindlasti eemale. |
AIPis peaks olemas olema ID-kaadri lugeja... uus kasutaja ei jää ju millestki ilma, ta saab lugeda ju kõike foorumist... postitada saab ka (aga esialgu mitte ärifoorumisse)... Kui ta näe seal mõnda endale sobivat pakkumist küll ta siis ennast ka ära autoriseerib... Kas siis panga kaudu või ID-kaardiga
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
11.01.2006 19:09:49
|
|
|
| vastu miinuse nr 2 pärast
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
11.01.2006 19:12:48
|
|
|
küsitluse tulemused näitavad ilmekalt, milline on HV kontingent tegelikult.
Tehkem oma järeldused.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
11.01.2006 19:24:01
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
küsitluse tulemused näitavad ilmekalt, milline on HV kontingent tegelikult.
Tehkem oma järeldused.  |
Midagi ta ei näita minuarust. Üsna fifty-fifty on ju. Ja arvamusi on ka nii poolt kui vastu siin arutelus.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004

|
11.01.2006 19:30:35
|
|
|
mulle meeldib igatahes variant, et kõik on tavaline kuni autentinud pole vä. ärifoorumid read only ja kasutajaga kontakti saamis andmete puudumine
üldiselt need kes eemale peletab või need kes ei tihka ennast autentida ei ole järelikult ka piisavalt huvitatud siinsest arvutiärist, kui ärifoorum ikka kõvaks ajab küll siis leitakse see 10.- või idkaardi lugeja ka
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ojapoiss
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.12.2001
|
11.01.2006 20:06:48
|
|
|
| Tbit kirjutas: |
mulle meeldib igatahes variant, et kõik on tavaline kuni autentinud pole vä. ärifoorumid read only ja kasutajaga kontakti saamis andmete puudumine
üldiselt need kes eemale peletab või need kes ei tihka ennast autentida ei ole järelikult ka piisavalt huvitatud siinsest arvutiärist, kui ärifoorum ikka kõvaks ajab küll siis leitakse see 10.- või idkaardi lugeja ka  |
Juba tükk aega üritan seda öelda aga sinu sõnastus tuli ideaalselt... nii võiks olla küll... nii ei tohiks kedagi eemale peletada...
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
11.01.2006 20:25:22
|
|
|
Kontaktide peitmisega on see probleem et mitte just igaüks kes siin foorumis käib ei osale äris kuid siiski otsib teiste kontakte. Näiteks minugagi on abi otsimise eesmärgil personaalselt ühendust võtnud päris mitmed inimesed. Loomulikult jääks alati? võimalus et võtta ühendust PS'i kaudu kuid selleks peab olema veidi aktiivsem kasutaja.
Selline lahendus kus ainult ärifoorumites kontaktandmeid ei näidata ka ei sobi, valdav osa kasutajaid postitab ka teistes foorumites ning seal on nende andmed ikka näha.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v6sa
HV Guru

liitunud: 29.01.2004
|
11.01.2006 20:38:10
|
|
|
off record: jorsside tulvale v6iks mingisuguse piiri panna küll!
_________________ Otsid kohta nokitsemiseks? Pole vajalikke tööriistu varnast võtta? Kodus lapsed ei lase rahus tööd teha? Tule kiika meie hackerspace'i k-space.ee |
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
12.01.2006 01:03:32
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
küsitluse tulemused näitavad ilmekalt, milline on HV kontingent tegelikult.
Tehkem oma järeldused.  |
Vaata, Hiid: enne kui ma sinu seda posti lugesin jäi mind üks asi tugevalt häirima ja ma ei saanud kohe aru, mis täpselt. Nüüd ma tean - mind häirib tugevalt see, et herr Hiid peab kõiki uusi kasutajaid (sh. mind, vaata ranki) by default petisteks, kes peavad hakkama oma häid kavatsusi ja ausat meelt kuidagi tõestama, enne kui neid üldse jutule võetakse. Ja see ei ole normaalne ning ma usun, et see käib samamoodi vastu ka teistele, kes esimest korda HV-sse piiluvad, sooviga midagi osta või müüa.
Küsimus ei ole selles 10 kroonis. See ei ole suur raha tõesti. Küsimus on põhimõttes. Küsimus on community hoiakus uute liikmete suhtes.
Ärifoorumites tehakse äri. Samamoodi nagu näiteks turul. Aga turu väravad on lahti ja seal ei ole kurja näoga Vassilit kes käsib sul dokumendid ette näidata või mingi kontrollülekanne teha, öeldes et muidu poodi ei saa.
Sestap on ja jääb ka minu silmis selle piirangu idee ebanormaalseks.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
12.01.2006 01:12:27
|
|
|
turul on omanik, kes saab maksu selle eest, et seal müüa tohid
ärge ajage demagoogiat palun!
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
12.01.2006 01:15:38
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
turul on omanik, kes saab maksu selle eest, et seal müüa tohid
ärge ajage demagoogiat palun!  |
Sina demagoogitsed, mitte mina: see kas turul on omanik või mitte ei oma tehingu turvalisuse koha pealt ju erilist tähtsust. Tingimustes ja hinnas jõuavad kauplejad ise kokkuleppele, samuti makseviisis.
Edit: ja üleüldse see turu näide oli ainult illustreeriv. Jutu mõte on sellele eelnevas tekstis.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madmeix
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2004
|
12.01.2006 01:25:17
|
|
|
| tsitaat: |
küsitluse tulemused näitavad ilmekalt, milline on HV kontingent tegelikult.
Tehkem oma järeldused.
Vaata, Hiid: enne kui ma sinu seda posti lugesin jäi mind üks asi tugevalt häirima ja ma ei saanud kohe aru, mis täpselt. Nüüd ma tean - mind häirib tugevalt see, et herr Hiid peab kõiki uusi kasutajaid (sh. mind, vaata ranki) by default petisteks, kes peavad hakkama oma häid kavatsusi ja ausat meelt kuidagi tõestama, enne kui neid üldse jutule võetakse. Ja see ei ole normaalne ning ma usun, et see käib samamoodi vastu ka teistele, kes esimest korda HV-sse piiluvad, sooviga midagi osta või müüa.
Küsimus ei ole selles 10 kroonis. See ei ole suur raha tõesti. Küsimus on põhimõttes. Küsimus on community hoiakus uute liikmete suhtes.
Ärifoorumites tehakse äri. Samamoodi nagu näiteks turul. Aga turu väravad on lahti ja seal ei ole kurja näoga Vassilit kes käsib sul dokumendid ette näidata või mingi kontrollülekanne teha, öeldes et muidu poodi ei saa.
Sestap on ja jääb ka minu silmis selle piirangu idee ebanormaalseks. |
OT aga siin on olnud uute kasutajatega ärifoorumis päris palju probleeme ning selle tulemusel pooldan ka ise seda autentimist.
Olen ka ise kaupa kaks ja pool kuud oodand, nii et igati poolt sellise audentimisele.
Petturite elu tuleb raskeks teha!
PEACE!!!
_________________ Suvi on...
Õues on sügav talv ju...
No sitt suvi on... |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
12.01.2006 01:37:02
|
|
|
| Draax kirjutas: |
See ei ole suur raha tõesti. Küsimus on põhimõttes. |
vot sellest ma aru ei saagi, mis kuradima põhimõtted need sellised on?
see on ju nende samade uute kasutajate endi huvides, kes enamasti tünga saavad.
paljudel on aga millegipärast tunne et internet on vaba, tasuta j.n.e Ja nüüd neid kõvasti ahistatakse.
Konkreetsel saidil on omanik, kes arendab seda nii nagu talle mõistlik tundub.
Niigi küsitakse iga asja kohta rahva arvamust et võimalikult paljudele meele järele olla.
Aga ei. Ei kõlba see ega kõlba too. Küsimus olevat põhimõttes...
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|