Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Arvuti vaiksemaks! - kummiribad, voodrid, filtrid jne. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 09.01.2003 00:36:16 vasta tsitaadiga

Toiteka saab tööle yhendades ATX otsas rohelise juhtme mustaga. Siis saab tesida vente. Enne tuleks aga kindlasti muud toitejuhtmed igaltpoolt lahti ühendada. 3pin vendi otstega on aint veidi jamamist kui yleminekut ei ole
_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tuhkur
HV veteran
Tuhkur

liitunud: 16.07.2002




sõnum 09.01.2003 00:40:16 vasta tsitaadiga

aga saab ju ka ükshaaval proovida...jätad ainult prose sisse...siis jätad ainult video sisse...siis jätad ainult HDD sisse jne...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 09.01.2003 00:51:13 vasta tsitaadiga

Tuhkur kirjutas:
aga saab ju ka ükshaaval proovida...jätad ainult prose sisse...siis jätad ainult video sisse...siis jätad ainult HDD sisse jne...


Et nagu töötab korraga aint üks vent ja ülejäänud komponendid kärssavad samal ajal? Hea soovitus icon_razz.gif

_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tuhkur
HV veteran
Tuhkur

liitunud: 16.07.2002




sõnum 09.01.2003 01:00:32 vasta tsitaadiga

wicked kirjutas:

Et nagu töötab korraga aint üks vent ja ülejäänud komponendid kärssavad samal ajal? Hea soovitus icon_razz.gif

icon_question.gif mis asi sul seal kärssab kui sul on sees korraga ainult üks asi?
kui tahad prose vendi häält kuulda siis kisid kõik muud häälitsevad asjad seest välja...kui tahad videokaarti kuulata siis võtad prose maha(natuke tülikas)...jne...

ja ei pea ju neid kahte juhet omavahel kokku panema...poweri nupu võid ju külge jätta...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 09.01.2003 01:10:40 vasta tsitaadiga

Video eemaldamisega ei tohiks jah probleeme tekkida, kuid kas ilma proseta asi yldse käima läheks??

Lihtsam vist siiski võtta toitejuhe mobo küljest ära ja siis vendid järjest läbi katsetada. Pole vaja midagi muud eemaldada (prosega igavene jamamine)

power nupp on atx korral ju läbi emaplaadi, seega vaja ka vaadata, et testimiseks mittevajalikud asjat voolu/signaale ei saa (yhendada veel lahti ata kablad jms).


Kiireks testiks saab aga näiteks näpuga kinni pidada soovimatud vendid. Saab kohe aru millise pidurdamisel müra väheneb. Peab aint vaatama, et vent pärast edasi käiks icon_smile.gif

_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tuhkur
HV veteran
Tuhkur

liitunud: 16.07.2002




sõnum 09.01.2003 01:17:50 vasta tsitaadiga

wicked kirjutas:
Video eemaldamisega ei tohiks jah probleeme tekkida, kuid kas ilma proseta asi yldse käima läheks??


niipalju kui ma proovinud olen siis ilma proseta töötavad kõik vendid ja HDD...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dag
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2002




sõnum 12.01.2003 06:22:50 vasta tsitaadiga

kui korraks prose vendi tagant vötad ei pöle veel midagi... iseasi kaua see kuulamine aega vätab
wicked kirjutas:
Tuhkur kirjutas:
aga saab ju ka ükshaaval proovida...jätad ainult prose sisse...siis jätad ainult video sisse...siis jätad ainult HDD sisse jne...


Et nagu töötab korraga aint üks vent ja ülejäänud komponendid kärssavad samal ajal? Hea soovitus icon_razz.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tuhkur
HV veteran
Tuhkur

liitunud: 16.07.2002




sõnum 12.01.2003 14:26:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kui korraks prose vendi tagant vötad ei pöle veel midagi... iseasi kaua see kuulamine aega vätab

aga nii on üsna riskantne proovida...arvan ma
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 12.01.2003 18:21:21 vasta tsitaadiga

radika jätad alles ju, mingi minut ilma vendita ei tee veel midagi
_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ergomeeter
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2002




sõnum 13.01.2003 01:25:22 vasta tsitaadiga

†maniac† kirjutas:
tsitaat:

Ja kuhu ma seda õli panen, ei julge nagu kangutada seda pöörlevat osa, äkki läheb katki...hehe

eemaldad klepsu, siis pääsed tiiviku kinnitusele ja sisule ligi


Kui asjal garantii on siis ei maksa vast kleepsu maha kiskuda. Kui näppudega tasapisi suruda, siis tuleb seesamunegi tiivik sealt puksi otsast maha. Suruda tuleb siis iga külje pealt sama jõuga, muidu murrad ära. Ise olen ühe ära murdnud :(

Suvalist õli ei maksa ka sinna pista, mõned hanguvad pikapeale ja siis on see pigem takistus kui kasu. Õmblusmasina õli sobib näiteks, müüakse ka spetsiaalseid õlisid.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meesmetsast
HV veteran
meesmetsast

liitunud: 22.06.2002




sõnum 20.01.2003 14:22:55 vasta tsitaadiga

wicked kirjutas:
Video eemaldamisega ei tohiks jah probleeme tekkida, kuid kas ilma proseta asi yldse käima läheks??

Lihtsam vist siiski võtta toitejuhe mobo küljest ära ja siis vendid järjest läbi katsetada. Pole vaja midagi muud eemaldada (prosega igavene jamamine)

power nupp on atx korral ju läbi emaplaadi, seega vaja ka vaadata, et testimiseks mittevajalikud asjat voolu/signaale ei saa (yhendada veel lahti ata kablad jms).


Kiireks testiks saab aga näiteks näpuga kinni pidada soovimatud vendid. Saab kohe aru millise pidurdamisel müra väheneb. Peab aint vaatama, et vent pärast edasi käiks icon_smile.gif

Olen korduvalt kasutanud ja minuarust kiireim jalihtsaim viis. icon_wink.gif
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Novembre
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.01.2003 14:55:41 vasta tsitaadiga

Teip kirjutas:
Kas on kellelgi kogemust sellega, või ongi tegemist "mürasõnutus" matiga?

Hea mürasummutis mati saab Punane 2 autopoes. 50x100 tükk maksab ca 100kr (oleneb $ kursist). Katalogikood 891-50232.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alligaator
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2003




sõnum 20.01.2003 15:38:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

g-nome kirjutas:
krt mul selline värk, et mingi 5 ventu lendavad sees, kuid müra on suht madal, kuid mingi nõme vilin jookseb kuskilt läbi...selline ultraheli, mida mõnekohapealt kuulda eriti polegi. ???


mis pööretega sul kõvaketas on, 7200 rpm?? ilmselt see ongi kurja juur.


Nu ja kuidas seda kõvaketast oleks võimalik vaixemax saada, kas keegi teab? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
joe111
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2002




sõnum 26.01.2003 01:16:22 vasta tsitaadiga

kui vaikseks üldse on võimalik arvutit saada? mul nagu erilist raginat ei ole, lihtsalt vent sumiseb tasa.. aga sellest on ka piisav, et mind üleval hoida.... icon_razz.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
millivatt
Kreisi kasutaja
millivatt

liitunud: 24.07.2002




sõnum 26.01.2003 02:09:29 vasta tsitaadiga

joe111 kirjutas:
kui vaikseks üldse on võimalik arvutit saada? mul nagu erilist raginat ei ole, lihtsalt vent sumiseb tasa.. aga sellest on ka piisav, et mind üleval hoida.... icon_razz.gif

tõsta arvutimujale, mina tõstsin ja nüüd lahendab 24/7 SETIt. Lihtsalt polnud viitsimist rohkem summutada....
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raido357
HV veteran

liitunud: 26.09.2002




sõnum 26.01.2003 18:50:39 vasta tsitaadiga

mul ple üldse mingist summutamist tehtud ning ei häiri uneaega, sellega harjub.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mots
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2003




sõnum 19.02.2003 15:18:06 vasta tsitaadiga

täpselt ei mäleta aga keda huvitab võib otsida heliga summutamise kohta infi - on olemas selline sisteem - mikrofon>võimendi/muundi/võimendi>kõlar (ei ole kodukino - lisahelikaart ja masin vaikseks) - saab kasutada müra summutamiseks
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PaRaZiD
HV kasutaja

liitunud: 03.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2003 23:47:20 vasta tsitaadiga

†maniac† kirjutas:
tsitaat:

13.05.2002 09:29 XYZ kirjutas:
Idle ajaks teatud timeoutiga hdd täitsa seima. Vaata power setinguid (kui need su masinal vaid on olemas - vanema win-ga ja vanematel masinatel pole).

ma ei saanud mõnikord enam vinti uuesti käima. Aitas vaid poweri nupp. Seepärast ise loobusin sellest Power Management'i kasutamisest vindi puhul. Kasutan teda vaid monitori jaoks screensaveri asemel. OS win98SE
njah mul sama jama et peale seda kui lylitab hardi välja ei saa ennam pildi ette. kuigi hästi mäletan et ennem sai seda teha. proovisin 98se, me ja nüüd siis w2k prof. ikka sama jama icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telempe
Kreisi kasutaja
Telempe

liitunud: 02.11.2002




sõnum 20.02.2003 01:09:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

radika jätad alles ju, mingi minut ilma vendita ei tee veel midagi


ma tegin põhimõtteliselt seda Tomshardware trikki järgi. Vent oli seisma jäänud, mängisin samal ajal Half-Life'i. Kaks minutit töötas, ei saanud aru midag, veel kaks, hakkas mäng KORRALIKULT jõnksutama (ma mõtlesin, et LAN ühendus jälle sitt), viiendal minutil lülitas arvuti välja. Ma sain alles hiljem teada selle põhjuse: 75C oli shutdown temperature! icon_razz.gif Vähemalt tean, et töötab!

_________________
ORLY? I hardly know her!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inferno
Kreisi kasutaja
Inferno

liitunud: 07.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2003 22:35:40 vasta tsitaadiga

njah, mul jooksin masin 10 minutit vist nii, samal ajal mängisin quake 3-me... vasest veeplokk (kus vesi ei ringelnud) oli prose peal ja vesi ei jooksnud ringi (ei viitsi seletama hakata miks just) , auto shutdown tuli ära kenasti emme poolt. suht tuline oli terve plokk ja voolikud olid ka kahtlaselt lödid..


amd xp 1600 sisi
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 18.01.2004 15:55:59 vasta tsitaadiga

mina sain oma HDD vaixemax niiviisi www.hot.ee/xbs/hdd1.jpg ja www.hot.ee/xbs/hdd2.jpg ripub kummidega
jahutab seda vinti 5v peal http://www.spirecoolers.com/hdd.asp?ProdID=17
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dante
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2002




sõnum 19.01.2004 08:33:21 vasta tsitaadiga

Simpsac kirjutas:
Tegelt mul ka vendiga jama..icon_rolleyes.gif Olen juba mitmentat korda teist lahti kiskund ja SKF määrdega määrind,kuid nädalaga kõik jälle endine icon_sad.gif Nuu lihtsalt ei jõua enam! Millega peaxin teist siis määrima,et kauemax püsima jääx või on soovitav uus ja parem vent osta !?



Reegel on selline, et vendi eluiga on 2 6litamist. Ta hakkab muidu v2ga tihti 6li kysima. (a la iga n2dal)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clint
HV kasutaja


liitunud: 25.05.2002




sõnum 19.01.2004 08:41:21 vasta tsitaadiga

Cobra[EST] kirjutas:
nii...midagi korpuse sees teeb hullu kohinat...magamise ajal riivab kõrva just see õhu kohin. Aga kudagi raske on kindlaks teha et mis seda nüüd teeb. Kõik fannid nagu ühes puntras (CPU, chipset, videokaart)...ei tee nagu helidel eriti vahet...kuda ma siis teada saaks mis mul pläriseb? neid kudagi arvutist väljavõetult saab testida??


vahetasin endal ka vendid ära, igasugusest pininast olen lahti. Aga kohiseb - põhjus,
korpuse vendikoha sõrestik - kui sealt vendi eemale võtan, on täielik vaikus, aga
nõme sõrestik ei lase poolt õhku läbi ja hakkab kohisema.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 19.01.2004 20:27:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

vahetasin endal ka vendid ära, igasugusest pininast olen lahti. Aga kohiseb - põhjus,
korpuse vendikoha sõrestik - kui sealt vendi eemale võtan, on täielik vaikus, aga
nõme sõrestik ei lase poolt õhku läbi ja hakkab kohisema.

selle vastu aitab näiteks tikksaag icon_lol.gif sae välja see võretik ja kohin kaob thumbs_up.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mys
HV kasutaja
mys

liitunud: 02.11.2002




sõnum 20.01.2004 14:46:45 vasta tsitaadiga

link :: http://fr.ee/casemod

icon_razz1.gif kui raha on siis üsna madalat "mühinat" teeb mu selline masin (link)
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Arvuti vaiksemaks! - kummiribad, voodrid, filtrid jne. mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.