Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  www.ekool.ee märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
PC_man
HV kasutaja


liitunud: 25.01.2004




sõnum 21.10.2005 12:45:37 vasta tsitaadiga

wapper kirjutas:
See läptopi ostmine õpetaja palgast paneb jah suu sarkastiliselt muigama.
Ja miks peaks üldse töövahendit oma palgast ostma? Mina küll ei ostaks.
Siin veel selline probleem, et suuremates koolides eksisteerib alati oht, et see kola
pannakse mingil hetkel lihtsalt tuuri, olgu see su isiklik või kooli oma.

Wapper


njaa seda ka, et kui näiteks kool peaks ostma need läpid, oleks see suuremat sorti kulutus kooli jaox, aga samas saab ju õpetaja ise valida . ah seal koolis pole läppe, lähen sinna, kus ikka on, SEEGA lõppkokkuvõttes, kui kool tahab olla tasemel peab ta õpetajatele need läpid ostma icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wapper
HV kasutaja
wapper

liitunud: 08.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2005 13:08:57 vasta tsitaadiga

Laurikre, ma ei tea muidugi mis koolist sina räägid, mina räägin tavalisest Tallinna munitsipaalkoolist, kus noorõpetaja palk on suurusjargus 3-4.5 tuhat krooni kätte. Ja kui sa pead sellest palgast ka Tallinnas elama, siis ei jää sulle muudeks asjadeks suht mitte midagi. Ja ka siis kui midagi jääks, siis normaalne õpetaja läheks iga kell selle raha eest nt. teatrisse vms kohta, mitte ei hakkaks omale töövahendeid soetama. Seega, sinu õpetajatel on kas väga rikkad mehed, või on need õpetajad lihtsalt viidud meeleheiteni e-kooli aeglusega ja kooli juhtkonna nõudmistega, et "kõik hinded olgu e-kooli pandud!". Nii et normaalne see asi siiski ei ole.

Mis puutub vargustesse, siis minu naise (kes on juhtumisi õpetaja) klassi on mitu korda sisse murtud ja ära viidud mobiiltelefone, CD-plaate, ka vanake muusikakeskus läks ühel päeval. Kätte pole kedagi siiamaani saadud. Nii et oma sülearvutit ma talle kooli kaasa ei annaks, õnneks saab hinded ka kodus panna. Nendele õpetajatele, kellel kodus internetti pole, võin mina ainult kaasa tunda.

Wapper


viimati muutis wapper 21.10.2005 13:10:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 21.10.2005 13:09:47 vasta tsitaadiga

Oli vist Soomes (või oli Saksamaal, kuskil arenenumas riigis igatahes), kus kool andiski igale õpetajale kasutada läppari. Ei tea, millal Eesti sellisele tasemele jõuab.
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 21.10.2005 14:07:58 vasta tsitaadiga

wapper, Parandan sind väheke täispalk on 6490 miinus maksud st. 22 õpetaja tundi kätte ca 5000-5500 kuid enamus on poole kohaga jne.
Mis puutub asjade kadumisse siis oma süü selles ka õpilastel kes oma klassi asjadel silma peal ei hoia ja need valveta jätavad.
Ise ei näe mingit ohtu kui aineõpetaja kasutab sülearvutit tunnis. Vahetunnis siis liikudes koos sellega teise ainekabinetti või klassiruumi.
Võrdluseks võib näiteks tuua telefoni ega keegi ei jäta ju enda telefoni lauale ja ei oota ,et see sisuliselt avatud klassis ka tagasi tulles seal on.
Nimelt enamus koolimajades tavaklassides on kasutusel kõige odavamad keeratavate lukkudega pappuksed. (Need mida isegi harilikuga lahti saab rääkimata võtmest).Ega õpetaja töö ei ole suurenenud oluliselt. Juba varem oli ju kasutusel topelt päevikud ehk siis klassi oma ja õpetajatel eraldi.
Nüüd on lihtsalt käsitsi kirjatööd vähendatud ja seda asendatud arvuti tabelite täitmisega. Jah Ekool on raske neile kellel ei ole kodus arvutikasutamise võimalust. Kuid koolides on kõik õpetajad kes soovinud läbinud arvuti algkoolituse ja eraldi ekooli koolituse ja sellega kenasti hakkama saanud.
Samuti on õpetajatubades olemas arvutid mida nad saavad vabadel tundidel õpetajad kasutada ja samuti ka vahetundides. Seega ei ole takistuseks õpetajatel arvuti/internetti kodus mitte omamine.
Laurikre:.

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nikeatz
HV kasutaja
nikeatz

liitunud: 22.02.2005




sõnum 22.10.2005 14:05:13 vasta tsitaadiga

ekoolist rääkides ütleb mulle et minu kasutajanime ei ekstisteeri, järgmine päev läheb ilusti sisse..
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6nnn
HV kasutaja
T6nnn

liitunud: 03.05.2005




sõnum 23.10.2005 13:44:29 vasta tsitaadiga

cbr kirjutas:
Oli vist Soomes (või oli Saksamaal, kuskil arenenumas riigis igatahes), kus kool andiski igale õpetajale kasutada läppari. Ei tea, millal Eesti sellisele tasemele jõuab.
minu koolis on küll suht mitmel õpetajal (olgu ise tean ainult et direkstor, õpealajuhataja ja arvuti klassi õpetaja) on läpptop ja ma ei usu et nad need ise ostsid, ja projektoreitd on ka sitaks.
Ja mis te sinna e-kooli üldse tahate. mina käin seal näiteks haruarva sest ma ei taha ennast oma hinnete pärast surnuks ehmatada (paar kahte ja enamus kolmed), nii et mina paremameelega väldin e-kooli ja kodustes ülesannetset märgin üles päevikusse (kuhu ma märgin ainult need mida ma ka tõesti teen, nii et igal päeval on 0-2 kodust ülesannet).
tehke ka nii soovitan thumbs_up.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PC_man
HV kasutaja


liitunud: 25.01.2004




sõnum 23.10.2005 23:37:19 vasta tsitaadiga

T6nnn kirjutas:
cbr kirjutas:
Oli vist Soomes (või oli Saksamaal, kuskil arenenumas riigis igatahes), kus kool andiski igale õpetajale kasutada läppari. Ei tea, millal Eesti sellisele tasemele jõuab.
minu koolis on küll suht mitmel õpetajal (olgu ise tean ainult et direkstor, õpealajuhataja ja arvuti klassi õpetaja) on läpptop ja ma ei usu et nad need ise ostsid, ja projektoreitd on ka sitaks.
Ja mis te sinna e-kooli üldse tahate. mina käin seal näiteks haruarva sest ma ei taha ennast oma hinnete pärast surnuks ehmatada (paar kahte ja enamus kolmed), nii et mina paremameelega väldin e-kooli ja kodustes ülesannetset märgin üles päevikusse (kuhu ma märgin ainult need mida ma ka tõesti teen, nii et igal päeval on 0-2 kodust ülesannet).
tehke ka nii soovitan thumbs_up.gif



vaata pont selles, et kui sa saad töö kätte on see üks 2, ex, aga ekoolis saad sa kõik kahed yhekorraga, ja usu see on palju masendav, kuigi mul endal kogemused puuduvad, aga siiski
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005




sõnum 23.10.2005 23:52:10 vasta tsitaadiga

Meil peaks ka järgmine veerand täielikult ekoolile üle minema (klassipäevikuid ei jää)
Vaheajal töötab päris lahedalt kohe, mõni ime ka muidugi, kui max 10 userit korraga sees on.

P.S. viimane lause oli mõetut imo icon_lol.gif

_________________
PS, kui teemades ei vasta
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 24.10.2005 00:59:30 vasta tsitaadiga

Vaheajal jah probleeme ei ole. Lippab teine nagu LAN'is istuks icon_razz1.gif Eks vaatame, mis kooliajal toimuma hakkab.
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2005 04:02:57 vasta tsitaadiga

näiteks mul polegi klassipäevikut. 10-ndas veel oli, aga enam pole.
a näiteks praegusel kellaajal on küll selline error, et "The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later."
a vahet pole. mai tea miks ma üldse seda kirjutan siia, ju vist sellepärast, et mul pole midagi teha.
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PC_man
HV kasutaja


liitunud: 25.01.2004




sõnum 24.10.2005 10:52:24 vasta tsitaadiga

2III7 kirjutas:
näiteks mul polegi klassipäevikut. 10-ndas veel oli, aga enam pole.
a näiteks praegusel kellaajal on küll selline error, et "The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later."
a vahet pole. mai tea miks ma üldse seda kirjutan siia, ju vist sellepärast, et mul pole midagi teha.


väga hea post, ses mõttes, et kell 4 öösel isegi pole võimalik sellele serverile ligi pääseda, mis siis veel rääkida veerandi lõpust, kui kõik oma hindeid vaatavad

See võtab kokku selle teema, et yhesõnaga asi on s*tt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6nnn
HV kasutaja
T6nnn

liitunud: 03.05.2005




sõnum 25.10.2005 14:13:06 vasta tsitaadiga

PC_man kirjutas:
2III7 kirjutas:
näiteks mul polegi klassipäevikut. 10-ndas veel oli, aga enam pole.
a näiteks praegusel kellaajal on küll selline error, et "The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later."
a vahet pole. mai tea miks ma üldse seda kirjutan siia, ju vist sellepärast, et mul pole midagi teha.


väga hea post, ses mõttes, et kell 4 öösel isegi pole võimalik sellele serverile ligi pääseda, mis siis veel rääkida veerandi lõpust, kui kõik oma hindeid vaatavad

See võtab kokku selle teema, et yhesõnaga asi on s*tt
asi on jah hetkel natuke sitt aga loodame et seda parandatakse icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PC_man
HV kasutaja


liitunud: 25.01.2004




sõnum 25.10.2005 17:18:59 vasta tsitaadiga

T6nnn kirjutas:
PC_man kirjutas:
2III7 kirjutas:
näiteks mul polegi klassipäevikut. 10-ndas veel oli, aga enam pole.
a näiteks praegusel kellaajal on küll selline error, et "The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later."
a vahet pole. mai tea miks ma üldse seda kirjutan siia, ju vist sellepärast, et mul pole midagi teha.


väga hea post, ses mõttes, et kell 4 öösel isegi pole võimalik sellele serverile ligi pääseda, mis siis veel rääkida veerandi lõpust, kui kõik oma hindeid vaatavad

See võtab kokku selle teema, et yhesõnaga asi on s*tt
asi on jah hetkel natuke sitt aga loodame et seda parandatakse icon_wink.gif


Siin ongi teie ekool icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prints
Kreisi kasutaja


liitunud: 11.09.2004




sõnum 27.10.2005 00:02:47 vasta tsitaadiga

ühesõnaga tore asi
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
boro
Kreisi kasutaja
boro

liitunud: 26.08.2002




sõnum 28.10.2005 11:51:27 vasta tsitaadiga

ot:
Siin enne oli Hansapangast juttu. Keegi oskab öelda, mis andmebaasi need e-pangad üldse kasutavad ?


Ekooli kohta nii palju, et ma seda küll ei kasuta, aga ülikoolis on ÕIS ja see et sinna eksamite hinded ilmuvad, on küll väga positiivne.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 4 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
argov
HV vaatleja

liitunud: 03.11.2005




sõnum 03.11.2005 21:38:00 vasta tsitaadiga

Kell 4 öösel tehakse serverite backup. Ja toimub hetkeline maasolemine.

Alates sellest nädalast on ekool 3 korda kiirem. Kas kasutajate poolt paistab ka see välja?

Uued serverid jõuavad enne aastalõppu kohale ja saavad paigaldatud.

Seega kiiruseprobleemid peaks olema lahendatud.

Asjapulk!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 03.11.2005 21:39:56 vasta tsitaadiga

Hetkel tundub küll kõik normaalne thumbs_up.gif Eks vaatame, mis veerandi lõpu poole toimuma hakkab icon_wink.gif
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NuCleo
Kreisi kasutaja
NuCleo

liitunud: 20.09.2004




sõnum 03.11.2005 22:15:32 vasta tsitaadiga

Nii. Sattusin ka selle teema peale.

Kommenteeriks ka natuke siis. icon_smile.gif

See roll puudub/vale vms seal ette lööb (nagu siin teemas mainiti), on minu arvates lihtsalt ehe näide idiootsest tõlkest (vms muust jamast).. Kasutajatele tuleks info ikkagi üheselt selgeks teha. Kui ma ei teaks, mida too lause tähendab, siis võtaks küll õlgu kehitama.

Nii. Isiklikust vaatevinklist minu kool on ühinenud e-kooliga, aga seda veel ei kasutata koolis. Selle aasta jooksul peaks siis süsteem üles pandama ja sisse õnnistatama, et järgmine aasta oleks juba täies mahus asi üleval (nagu sõber laagna gümnaasiumist rääkis, et eelmine aasta pandi sisse, aga täies mahus sai asi tööle see aasta). Päris mitmesse klassi on tekkinud arvutid (ilmselt siis seoses e-kooli tulemisega). Mõnes mõttes tahaks ka asja proovida ja kuna ma selline arvuti-inimene olen, siis ehk oleks lahendus mulle üsna sobiv. Teinekord peale puudumist oleks ehk hea õppimist vaadata, mitte klassikaaslasi taga ajada ning hiljem koolis tõdeda, et ikka jäi miskit kahe silma vahele.
Loodetavasti panustatakse ikka sellesse projekti, et asi stabiilselt ilma piiranguteta töötaks.

PS - kooliks on mul Kohila Gümnaasium

_________________
'sup?


viimati muutis NuCleo 11.11.2005 01:25:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mmz
HV veteran

liitunud: 07.12.2003




sõnum 04.11.2005 01:43:36 vasta tsitaadiga

Meie koolis töötab e-kool sellest aastast (Laagna Gümnaasium). Igas klassis on ka oma arvuti.
Enamus oma eesti keele ja kirjanduse tundidest veedan õpetaja arvuti taga hindeid, puudumisi ja tunnikirjeldusi sisse kandes ja mõnikord ikka ajab kiruma küll see aeglus. Ülesehitus jätaks ka mõne koha pealt soovida. Samas oma hindeid ja koduseid ülesandeid vaadata on küll väga mugav thumbs_up.gif. Mingit päevikut, märkmikut vms. enam kaasas ei kanna, kõik saab õhtul järgi vaadata.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2005 08:52:14 vasta tsitaadiga

E-kool muidugi mugav ja hea, aga no meeletult aeglane. Eriti vihale ajas eelmise veerandi lõpus see, et asi oli suletud 16.00-22.00, pean hakkama öösel õppima või? Ja ega meie kooli õpetajaid eriti ei huvita see, kui sa ütled, et ma ei saand õppida kuna e-kooli ei saanud, käsivad sul hakata päevikut kasutama... (pole 3-4 nädalat juba tunniplaani kirja pannud - milleks?).
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mmz
HV veteran

liitunud: 07.12.2003




sõnum 04.11.2005 09:03:12 vasta tsitaadiga

MiXeR kirjutas:
E-kool muidugi mugav ja hea, aga no meeletult aeglane. Eriti vihale ajas eelmise veerandi lõpus see, et asi oli suletud 16.00-22.00, pean hakkama öösel õppima või? Ja ega meie kooli õpetajaid eriti ei huvita see, kui sa ütled, et ma ei saand õppida kuna e-kooli ei saanud, käsivad sul hakata päevikut kasutama... (pole 3-4 nädalat juba tunniplaani kirja pannud - milleks?).

No ma usun et paberilehe kuhu koduseid ülesandeid kirjutada leiaks igaüks icon_rolleyes.gif. Pealegi on sul telefon ja sa saaksid teistele helistada. See on küll loll vabandus et ei saanud näiteks arvestuseks õppida kuna ei saanud e-kooli sisse. icon_lol.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aarnet
HV kasutaja
aarnet

liitunud: 07.07.2003




sõnum 04.11.2005 10:48:27 vasta tsitaadiga

argov kirjutas:
Alates sellest nädalast on ekool 3 korda kiirem. Kas kasutajate poolt paistab ka see välja?

Kas just 3 korda, aga kiirem on igatahes.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anthrax
HV kasutaja
Anthrax

liitunud: 27.12.2003




sõnum 04.11.2005 11:02:46 vasta tsitaadiga

[quote="mmz"]
MiXeR kirjutas:

No ma usun et paberilehe kuhu koduseid ülesandeid kirjutada leiaks igaüks icon_rolleyes.gif. Pealegi on sul telefon ja sa saaksid teistele helistada. See on küll loll vabandus et ei saanud näiteks arvestuseks õppida kuna ei saanud e-kooli sisse. icon_lol.gif


Aga milleks teha üldse süsteem, mis ei tööta. Õpilased arvestavad sellega, et neile on info internetist kättesaadav ja kui
äkki neist olenematutel põhjustel süsteem lakkab töötamast, siis ei ole selles süüdi õpilane ega õpetaja.
Kui on antud võimalus kasutada e-kooli, mis on õpetajate jaoks kohustuslik, siis miks mina pean seda topelt kirjutama?
E-kooli mõte ongi kaotada päevikud jms.

Kuidas asi koolis välja näeb on teine lugu. Õpetajatel on ALATI õigus.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mmz
HV veteran

liitunud: 07.12.2003




sõnum 04.11.2005 15:42:39 vasta tsitaadiga

Anthrax, kui on ette teatatud, et teatud ajavahemikul e-kool ei tööta, siis tuleb sellega ka arvestada ja alternatiivi (antud juhul märkmiku või paberilehe näol) otsida. Selline vingumine et ma ei teadnud kodust tööd kuna e-kool ei töötanud 16 -st 22 -ni on mõttetu ja ei vii kuhugi.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 04.11.2005 15:54:58 vasta tsitaadiga

mmz kirjutas:
Anthrax, kui on ette teatatud, et teatud ajavahemikul e-kool ei tööta, siis tuleb sellega ka arvestada ja alternatiivi (antud juhul märkmiku või paberilehe näol) otsida. Selline vingumine et ma ei teadnud kodust tööd kuna e-kool ei töötanud 16 -st 22 -ni on mõttetu ja ei vii kuhugi.

No mingit etteteatamist reaalselt küll ei toimunud. Ühel hetkel oli 14-16, järgmisel hetkel konstanteeriti lihtsalt fakti, et nüüd on 14-22 ja kõik. See muutus toimus umbes kella 17 paiku kui vist saadi aru, et ikkagi ei pea vastu. Nii, et sellel konkreetsel päeval oli küll palju segadust.

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  www.ekool.ee mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.